Wijkrijder Theo v.d. Goor rijdt nu ook in Souburg de scheldebode Scheldebode-kringetje de zuidwester combinatie weekend 18 en 19 december religieuse opleving programma zondag actie antwoord huis aan huis-blad 22e jaargang no: 50 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stem breda donderdag 16 december 1971 ft Nu is het tijd 1972 staat voor de deur nieuwe kantoorbenodigdheden DE RUITER de scheldebode Operatie Schoolbel in nieuw gebouw Pinkstergemeente Vlissingen VLISSINGEN Op 18 en 19 december zal het concertgebouw van de Pinkstergemeente te Vlissingen het trefpunt vormen voor een grote groep jonge mensen in verband met een landelijk jeugd weekend dat daar zal plaatsvinden. De naam Operatie Schoolbel verklaart iets van het doel dat men voor ogen heeft. Dit is het bespreken en vast leggen van een plan hoe op de meest effectieve en krachtige wjjze het evangelie van Jezus Christus verspreid kan worden op de scholen voor voortgezet onderwijs d.m.v. het jeugdblad Jong en Vrty. Dit ver schijnt maandelijk vaanuit de stich ting Alternatieve Evangelisatie. Er is een religieuze opleving on der de jeugd van Nederland, waar van velen zoeken naar allerlei vor men van religieus samenzijn en waarvan velen een toevlucht trach ten te vinden in een droom- en schijnwereld bewerkstelligd door kujiiaünaiigë middelen. De jongeren van de Pinksterge meente willen zich bewust zijn van de opdracht die Jezus zelf gegeven heeft nl.: Gij zult mijn getuigen zijn. Zij geloven dat Jezus, de Zoon van God, de enige weg is voor hen die naar vrede en blijdschap zoeken. Dat Hij de enige toevlucht is in deze wereld, vol toenemend geweld en onbeperkte bewapeningswed loop. dwijnen als sneeuw voor de zon, wanneer je Jezus bezit. Jezus maakt echt vrij. Met deze vasteovertuiging; in hun leven willen zij hun ervaring niet voor zichzelf houden en zal naast het bespreken van hun plan een groot gedeelte van hun samen zijn besteed worden aan het uitdra gen van hun overtuiging. Het is hun bedoeling dat vele mensen tijdens deze activiteiten worden geconfron teerd met een boodschap van eeu wig leven door het bloed van Jezus dat voor een ieder heeft gevloeid op het kruis van Golgotha. Dit weekend vangt aan zaterdag middag om half twee en is er gele genheid tot kennismaking. Een ope- ningswoorcLvordt gesproken door Ni co van Bilhouw, jeugdleider in Den Haag en eveneens de man achter het Jeugdblad, die in zijn boodschap het doel van het weekend en een ver duidelijking van het plan zal verwe ven. Daarna, om 16.00 uur, vangt een grote openluchtactiviteit aan tot 17.30 uur op de kleine Markt in de Walstraat, waar deze groep jonge mensen zal zingen getuigen en het blad verbreide "s -<ds om 19.30 uur zal in de grote zaal van het concertgebouw een jeugdavond plaats vinden waarvooriedereen hartelijk wordt uitgenodigd. Op nieuw wordt er gezongen en zal men naar het getuigenis kunnen luisteren van mensen die veranderd zijn sinds zij Jezus hebben aangeno men als hun verlosser die voor hen gestorven is en door wie ze eeuwig leven hebben ontvangen. Tevens zal een boodschap gebracht worden door Dolf de Voogd van der Straaten, jeugdleider van de gemeente in Vlissingen. 's Nachts zal een ieder ondergebracht worden in de zalen van het concertgebouw. weekend gespreksgroepen gevormd o.l.v. Hans Swart, medewerker van Nico van Biljouw, opdat een ieder de gelegenheid krijgt ideeën naar voren te brengen die ertoe kunnen bijdragen zo snel mogelijk het Evangelie te verspreiden d.m.v. het reeds genoemde jeugdblad Jong en Vrij. Na deze gesprekken wordt ge zamenlijk gegeten en een frisse neus gehaald. Zondagmiddag Zondagmorgen oin 10.00 uur wor den er uit de deelnemers aan het In dit weekend zal tevens een actie van start gaan met als teken een hand, waarvan de wijsvinger omhoog is gericht. De leus hierbij luidt „Een weg Jezus". Verschil lende van deze afbeeldingen heeft u reeds kunnen zien in Vlissingen en Middelburg. Deze actie zal zijn hoogtepunt vinden nog dit jaar. In de kerstnacht zullen bijv. op allerlei plaatsen in Nederland jongelui op pad gaan om overal waar dit toege staan is zo'n aanplakbiljet te plak ken om de mensen op het feit te drukken dat het de volgende dag Kerstmis is en dat dit ook nog een andere dag is dan lekker vrij zijn en een heerlijk dinertje. Al met al geloven zij dat dit weekend een succes zal worden ter ere van de naam van Jezus en dat opnieuw deze dagen Zijn Koninkrijk uitge breid zal worden. Zij nodigen een ieder hartelijk uit te komen, te luis teren, mee te zingen en te ervaren dat Jezus nog steeds dezelfde is. Wanneer u meer wilt weten bel dan: 01184-7849 of01183-1653. Dit is het eerste .grote: evenement dat in het nieuwe gebouw van de Pink stergemeente te Vlissingen plaats vindt sinds vorige week de deuren voor het eerst zijn opgen gegaan. Hij is het antwoord op alle pro blemen en maakt een mens vrij van alles.. Dat vele zaken waaraan je gehecht bent of waarvan je niet los kan komen bijzaak worden of ver- SOUBURG Wie kent niet de bekende blauwe wagen waar wijkrijder Theo van de Goor in Souburg tot voor kort zijn klan ten mee bezocht De meeste buismoeders, vooral zjj met kleine kinderen zagen hem met blijdschap komen. In de nieuwe wijken van Souburg laat het boodschappen doen nogal te wensen over om dat ook deze nieuwe buurten door gebrek aan een goed geou tilleerde supermarkt zijn aange wezen op de Kanaalstraat en omstreken. Daar is nu een einde aan gekomen want woensdag 15 de- OPLAGE 32.500 EX Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE:. N.V. Uitgevers Mij. De Stem, Breda, Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 Postgiro 1114111 Banjc: Alg. Bank Ned. N.V. Breda Ned. Credietbank N.V. Breda ADVERTENTIE-EXPL.: I. van der Hoeven, Vlissingen, Spuiplein 94 Telefoon 01184 - 6830 REDAKTIE: Mevr. B. Mulder-Kenter, -Platanenstraat 27 Oost-Souburg Tel. 01183 - 1997 Druk: Toezending techn. mat. n.v. Rotadruk Axel. Nassaustraat 3, telefoon 01155 - 2320. cember verscheen daar zomaar een prachtig rijdende winkel die behalve vers vlees en diep vriesproducten alles met zich mee voert wat in het dagelijks huishouden nodig is. Vooral nu we de slechte weersomstandig heden nog verwachten kunnen een heerlijk feit. Ook het feit dat men de boodschappen bijna thuis bezorgd krijgt is wel een heel gelukkige omstandigheid. Op Walcheren rijden wel een paar SRV supers maar die zijn erg ingesteld op zuivel en bij de winkel van van de Goor is het verse groente en fruit wat de hoofdmoot is. In plaats van SRV staat op de buitenkant Fruto vers markt. Deze winkel wagen is op een paar centime ters na 11 meter lang en inge richt voor zelfbediening. Zo treft u voor in de wagen een centrale kassa waar u uw geld kwijt kunt aan een van de as sistentes van de heer van de Goor die met twee dames de zaak draaiende gaat houden. Deze dames zullen hem om de dag bijstaan in zijn taak. Verder is het voor u leuk om te weten dat er regelmatig aan trekkelijke aanbiedingen zijn en dat de prijzen absoluut niet hoger liggen dan in de gewone zelfbediening. Hoe is nou de heer van de Goor tot dit besluit gekomenWel het kwam ter hore dat in de nieuwbouwwij ken geen winkels waren gep land en hij zag hier een klan tenservice in de uitgebreidste zin van het woord. De heer Th. E.M.J. van de Goor gaat zich overigens niet alleen tot deze nieuwe wijken beperken maar probeert zoveel mogelijk klan ten in de oudere buurt ook van zijn unieke service mee te laten genieten. Hij probeert wel te verstaan want een wagen van 11 meter kan men niet zomaar overal indraaien. Waarschijnlijk wordt van de zomer wel Ijsverkoop, in het pakket opgenomen maar dit is nog niet zeker, het zit wel in de pen. Om zich enigzins te oriën teren heeft de heer van de Goor van te voren enigzins zijn klan ten gepeild hoe zjj een en ander zouden vinden. Allen waren zeer enthousiast. Beste collega - Zeeuwen. Een euvel waar wij schier allen last van hebben moet vandaag nu maar eens uit de oesterschool worden geklapt. Nu eens geen klapbank over een bank, maar meer een wanklank over een klap-situatie. Niet dat er klap pen gaan vallen, maar wel wil ik u zeggen dat ik soms bijna ,,klap" en uit mijn door lucul- lussen .-vies woord dat .lekker bekken" betekent - zo beminde vel spring. U ook Vast wel. Door het toenemend aantal wegwerkzaamheden en het door nieuwe woonwijken toenemende verkeer bij spoorwegovergangen met toenemend aantal passeren de passagiers- en goederentrein nen, en het toenemend aantal schepen, dat bruggen moet passe ren en het toenemend aantal auto's en een toenemend aantal Zeeuwen en een toenemend aantal toeristen ontstaat een toenemend aantal ergernissen, ontsnapte gassen en zelfs ge vaarlijke situaties. Want een toenemend aantal, meestal goed bedoelende, leden van ons Oes- terfanclubje, van de bevolking van de Bevelanden en Walche ren dus, wordt uitverkoren om, hierin ongeschoold, het verkeer te gaan regelen. Dus kan het voorkomen dat: dagelijks min stens om het kwartier een hele rij fietsers, voetgangers en brommers en automobilisten zich bont en blauw ergert - 'en bont en blauw ziet van de uit laatgasvergiftiging - bij de be ruchte spoorwegovergangen - 3 in getal - die de enige verbin ding vormen tussen Goes-zuid, de Zak van Zuid-Beveland en anderszijds Goes-rest en andere werelddelen, iaem bij de over gangen Middelburg-Zuid te vens richting „rest-van-het- land" en Souburg. De bomen worden vaak al gesloten als de trein maar net op het station arriveert en daarna vaak onno dig lang dichtgehouden, waar door je je neus ook wat langer dicht moet houden, zelfs als een van die beruchte rangeerloko- motieven al gepasseerd is. Je moet dan wachten tot die na vijf minuten langzaam weer te rugrijdt op een ander spoor. Vooral in Goes hebben ze daar een handje van en je kunt het de Spoorwegmensen enerzijds niet kwalijk nemen dat ze de belangen van hun eigen bedrijf voor laten gaan en trouwens ook niet zo'n verstand hebben van het regelen van verkeer, maar je krijgt wel eens de in druk dat sommigen er plezier in scheppen om hun macht over het verkeer te laten gelden. En dan de wegopbrekingen, waar kleine onopvallende posturen op post staan met een vlaggetje en daarmee wat hulpeloos zwaaien. Ik heb het een keer in een Oestertransportwagen natuur lijk meegemaakt, dat van twee kanten tegelijk het verkeer doorgang werd verleend en er gens midden onderweg op el kaar botste, gelukkig nog niet zo letterlijk op elkaar „klapte" En het gaat daar meestal boven dien zo soepel, maar niet heus, op je bolle oestemeus, want in plaats van de ene minuut de ene kant stoppen en de andere kant doorrijden, is het meestal: wachten tot je na een kwartier of zo een ons weegt en als goed oesterexportprodukt dus waar deloos bent, en dan een klein gedeelte van de enorme „villa" die zich dan gevormd heeft, doorlaten. En dan die bruggen! Voor elke boot gaat bij Krui- ningen en Vlissingen de rijks weg open. In plaats van eerst een voorraadje te vormen. - Spaart tijd, geld, luchtverontrei niging en hart. Waarom wordt hij al die situaties van over heidswege nu eens niet sen maatregel genomen in de vorm van een verkeersleiderscursus of het inzetten van deskundige politiemensen en het geven van duidelijke richtlijnen 't Kan vandaag of morgen weer een door ongeluk of hart-infarct of uitlaatgas-aandoening veroor zaakte - dode schelen. Want: wat Doeddunau-met-De-Dode~ doester. I mmmmmmt Wat ging u doen bij Slagerij de Tonnetjes, St. Jacobsstraat 4, koffie Vries, mevrouw van den Berge uit de Albert Cutjplaan 25 te Vlissin gen Een onsje biefstuk halen voor een lid van het gezin dat geen met gebak voor twee personen. Sla- per gerij D. van Oostrom. Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Goudoppert- je Walstraat, waardebon van 5,-. lekkere schoudercarbonaadjes lust Hotterie Jaap, St. Jacobsstraat 33, En dat leidt dan zo maar even tot Vlissingen, waardebon 75,. Groente - een pond biefstuk waar heel het 'shop Hercules, Hercules Segherslaan gezin van smult ook al ben je met 80a, een fruitschaal. Brillenspecialist zijn vijven. Verder stonden er voor Ti!roe, Walstraat 81, kamerthermo- mevrouw v.d. Berge ook de andere meter. prijzen klaar natuurlijk die bij o/i^Kwekerij Dekkers Langeviesingel 38 kringetje horen. Wie gaat de volgen- Middelburg bloemen of planten tw. de week met al deze fijne dingen 5,- strijken- De gulle gevers zijn deze week: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart, Sla gerij de Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk. Vishandel Frans de Muijnck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdagrecla me. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, luxe flacon badschuim. Foto De Grave, Walstraat 74, waar debon van f 2,50 voor foto-artikelen, Kledingbokser, Lange Zelke 200, stropdas, Boutique La Perruquo, Walstraat 80, een pruikenborstel. De wijnkelder, Walstraat 104, een fles* rode Mistella, Smith Kaas, Markt kraam pond kaas naar keuze. Fabro n.v. Domburgs Schuitvlot 2, Middel burg platenbon t.w.v. f 5,-. De Drie Bestel nu uw zodat u^traks niet zonder zit KANTOORBOEKHANDEL MUI KRUOIftSHUAIM-TM-Zm-V

Scheldebode | 1971 | | pagina 1