Vlissingse vissersvrouwen willen graag beschut staan Nationale Maritieme Jeugdprijsvraag Kort bij kas Algemene Bank Nederland VervStelbare vlam Geschenkbonn en actie VVV Vlissingen een succes Kerk diensten DE STEM BON Toeristische oscar voor de Efteling „Echte" bakkers bij stichting ingeschreven WELKE DOKTER IS THUIS Heeft u al eens in „DE PUT" GEGETEN Hoog water in Vlissingen CULTURELE AGENDA de scheldebode donderdag 16 december 1971 Ambacht Louwerszee Warme bakker Sluit een persoonlijke lening by de ABN Er zijn vele mogelijkheden U bent welkom bij de voor een persoonlijke lening Strandho,tel Vlissingen Rijlessen in foto's dagblad voor zuidwest- nederland VLISSINGEN De Vlissingse vissersvrouwen zorgen voor een fijn stukje folklore. De vissersvloot is reeds geruime tijd uit de Koop manshaven verdwenen. Gelukkig is het beeld van de vis-verkoop geble ven. Meerdere dagen wordt de verse vis naar de verkoopplaats gebracht waar vier verkoopsters in hun trouw gebleven klederdracht hun verse waar aan de man maar vooral aan de vrouw brengen. Dit geeft vooral 's zomers een bijzonder gezellige drukte en vele toeristen genieten dan ook van dit kleine stukje fol klore. De vissersvrouwen staan heel zus terlijk naast elkaar maar dit is voor al in de wintermaanden een hele opoffering geworden, om daar uren in de kou te staan, zonder beschut ting. De vraag is nu, of de mogelijk heid bestaat dat er van gemeente wege een oplossing kan worden ge vonden, b.v. in een afdakje, waar men beschut is tegen de oostenwind en regenvlagen. Naast de v.m. vis mijn is er nog ruimte te over om een muurtje met afdak te maken, waar de visvrouwen beschut dit stukje folklore kunnen blijven bren gen. Alleen dan is het mogelijk dat ook dit stadsbeeld niet gaat ver dwijnen. Eenmaal per jaar en dit jaar voor de eerste maal worden tijdens het kongres van de F.IJ.E.T. (Fa deration Internationale des Journa listes et Ecrivains du Toerisme) prijzen toegekend aan ondernemin gen die op een wel bijzondere aktieve wijze bijdragen tot de ont wikkeling van het toerisme. F.IJ- .E. T. is een organisatie van journa listen en schrijvers op toeristische gebied, waarbij 1000 leden uit 25 landen zijn aangesloten. Een intemationqle jury, bestaan de uit vijf leden van de F.IJ.E.T. komt na de diskussie d.m.v. een geheime stemming tot de toewij zing van de prijzen. Er worden prijzen toegekend in vijf katego- rieën m.n 1. Hotels, campings, restaurants, vermaakcentra. 2. Steden en vakantieoorden streken. 3. Kulturele instellingen. 4. Toeristische instellingen en ondernemingen. 5. Individuele aktiviteiten op toeristisch gebied. Voor iedere kategorie is er een Gouden Prijs, een Zilveren prijs en drie Diploma's. Tijdens haar kongres van enige weken geleden heeft de jury van deze internationale organisatie voor 1971 de "Pomme d'Or" toege kend aan: het eiland Sicilië het Domein Bókrijk in België en aan Natuurpark "De Efteling" in Ne derland. Het bestuur en de direktie van "De Efteling" zijn zeer vereerd met deze hoge onderscheiding en zij zijn dit als een bekroning van de 20-jarige inspanning, die zij zich hebben gegeven om "De Efte ling" tot een van de toeristische "toppers" van Europa te maken. De officiële uitreiking van de "Pomme d'Or" aan "De Efteling zal in de eerste helft van maart 1972 geschieden door de heer Gijrgij Vecseij, voorzitter van de F.IJ.E.T.. „Warme" bakker niet altijd 'n „echte" bakker Brood is nog altyd een van de belangrijkste voedingsmiddelen. Jammer is het daarom dat we niet altijd even zorgvuldig dat brood uit kiezen. Brood wordt vaak haastig klaargemaakt en geconsumeerd, dat brengt onze levensstijl mee. Het ge makkelijkste is daarom ook brood dat lang vers bLjft, voorgesneden is, en in een hap te verorberen is. Zulk brood wordt in de fabriek gemaakt als massaproduct, hetgeen uiteraard de kwaliteit niet ten goede komt. De vitamienes zijn er uit, extra vet is toegevoegd. Het brood is slap - wat voor vers door moet gaan. Een aantal bakkers is zich hiervan pijnlijk bewust en heeft daarom een stichting opgericht van „echte" bak kers. Het zijn mensen die het oude ambacht in ere willen houden en een gunstige consequentie daarvan is dat ze ook het „ouderwetse" brood nag bakken, gewoon met tar we-, rogge- of ander meel, zonder toevoegingen of productie versnel lende handigheidjes. Om meer zorg te kunnen besteden aan het bakken van brood alleen, hebben die „ech te" bakkers over het algemeen de rest van de productie afgestoten; geen taartjes, geen chocolade- en suikerwerken, alleen maar brood. En dan wel allerlei soorten. Naast de Nederlandse soorten ook Paderbor- ner, Oberlyn der Zwitsers brood, Berliner - het zwarte Duitse zuur- brood —Schinkebrood. Een bepaalde soort kan ook op bestelling gebak ken worden en hiervoor kunnen die „echte" bakkers, die her en der over het land verspreid zitten, elkaar raadplegen. Ze zien er ook op toe het meel zo zuiver mogelijk te be trekken. Dat dat in ons land erg moeilijk is, blijkt trouwens wel uit de ge schiedenis van een bakker bij de Lauwerszee, die een stukje land be bouwde zonder kunstmest en oogstte op de ouderwetse manier -.hij liet het graan in de zon rijpen en niet kunstmatig - maar de opbrengst was zeer matig en het Lauwers- zeebrood" dat hij verkocht was niet zo heel best. De akker was namelijk niet meer wat-ie in grootvaders tijd was. De „echte" bakkers hebben ook grotendeels de broodbezorging afge schaft. De mensen die het belang van gezond brood inzien, komen toch wel en de bakker zelf is niet meer zo tijdgebonden, wat dan ook weer het baksel ten goede komt. De „echte" bakker gebruikt ook de orginele ingrediënten, hij ge bruikt geen „gebleekte" bloem, hij bakt krentebollen met suiker, melk en roomboter. Maar de fanaticus kan hierbij natuurlijk wel opmerken dat het hier om fabrieksmelk gaat en witte suiker Economisch is het echter niet mogelijk helemaal zuiver te werken. Een boer is ook maar een boer die samen met zijn colle- gas financieel afhankelijk is van landbouwmachines van de fabriek. Een warme bakker is trouwens niet hetzelfde als een echte bakker. Liever: een echte bakker is altijd warm, maar een warme bakker niet altijd echt. De titel warme bakker kan iedereen voeren; zelfs hij die niet eens zelf bakt. De echte bak kers hebben, zoals boven vermeld, een stichting die hen controleert en die hen eisen stelt. De hele Nederlandse jeugd van 10 t.m. 18 jaar wordt tot 31 januari 1972 in de gelegenheid gesteld deel te nemen aan een nationale Maritie me Jeugdprijsvraag, uitgeschreven door de Stichting voor Maritieme Jeugdvoorlichting ,,NEVAS". Deze stichting, die de jeugd op verschil lende manieren kennis van en be langstelling voor de zeevaart wil bijbrengen, bestond op 18 november j.l. 25 jaar. Het bestuur van de NEVAS be sloot in de eerste plaats de Neder landse jongeren bij de jubileumvie ring te betrekken. Voor dit doel werd door de NEVAS een maritieme jeugdprijsvraag samengesteld. Deze prijsvraag bestaat, uit 30 zogenaam de meerkeuzevragen, die betrekking hebben op de scheepvaart, de visse rij enz. Dank zij de medewerking van het bedrijfsleven is de NEVAS in staat een aantal zeer aantrekkelijke prij zen beschikbaar te stellen voor de inzenders van een goede oplossing. Enkele van deze prijzen zijn: korte zeereizen, bezoeken aan havens en schepen, bezoeken aan de koninklij ke marine, tochten met een motor- reddingsboot, boeken enz. Klapstuk van de prijzenpot, die is onderver deeld in de categorieën 10 t.m. 12, 13 t.m. 15 en 16 t.m. 18 jaar, is een weekendreis per schip naar de Zweedse havenstad Gothenburg met verblijf van één dag in Zweden, inclusief hotel. De belangstelling voor deze prijs vraag blijkt nu reeds enorm groot te zijn. Tussen 26 november en 10 december werden reeds 38.500 aan vragen voor een prijsvraagformulier ontvangen. De sluitingsdatum is vastgesteld op maandag 31 januari 1972. Prijsvraagformulieren - die eind december-begin januari toege zonden worden - en verdere inlich tingen verstrekt het kantoor van de NEVAS, a.b. „Jan Backx", Parkha ven 101, Rotterdam. Telefoon 010- 360384 —.tussen 8.30uur en 12.30 uur. Vlissingen, Coosje Buskenstraat 141, tel. (01184) 5151 Troelstraweg 10, TEL. X)1184) 5151 Middelburg, Markt 81, tel. (01180) 5258 Oost-Souburg, Kanaalstr. 36-38, tel. (01183)1992 De Chemische fabriek Eureka NV te Leimuiden heeft dit jaai de show willen stelen met een kaars met verstelbare vlam. Het principe is doodeenvoudig. De pit zit in een wijde schacht en kan daardoorheen getrokken worden. Wil je de kaars uitheb ben, dan trek je het touwtje helemaal naar beneden. Brandt- ie ongelijk, wel, dan trek je het touwtje zover naar beneden dat de pit weer rechtopstaat. Scheefbranden? Bijdraaien ge woon. En eruitvallen kan hij niet, daarachter gaat het fa brieksgeheim schuil. De kaars is verkrijgbaar onder de esote rische naam Yul Variodocht. Natuurlijk in stijlvolle hou der. VLISSINGEN - Zaterdag 18 de cember van 0.00 tot en met 24 uur dokter Sluijter, Julianalaan 7, tel. 01184-2225, zondag 19 december van 0.00 tot en met 24 uur dokter War- tena, Vredehoflaan 8, tel. 01184- 3933. Apotheek. Van vrijdag 16 decem ber nm 18 uur tot en met vrijdag 24 december vm 8.30 uur geopend apo theek D.H. v.d. Kleine Mulder, Sin gel 9, tel. 01184-2730. Verloskundige. 18 en 19 december mej. Stolk, Bloemenlaan 45, tel. 01184-3838. Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwland, 18 en 19 december dokter G.A. van Bockel, Kanaal straat 89, Souburg, tel. 01183-1500. Tandarts. Zaterdag 18 december van 9-10 uur en zondag 19 december van 11-12 uur dokter G.H. van Ber gen, Middelburg, Damplein 37, tel. 01180-2936. Dierenarts. Zaterdag 18 en zondag 19 december dokter E.P. Oldekamp, Meliskerke, tel. 01186-287. Wijkverpleegster Oranje - Wit Gele Kruis, 18 en 19 Ccmber mevr. Berg, Donker Curtiusstraat 8, Vlis singen, tel. 01184-2038. Wijkverpleegster „Het Groene Kruis" te Vlissingen, 18 en 19 de cember zuster Radstake, Sottegem- straat 28, Vlissingen, tel. 01184- 2286. Wijkverpleegster het Oranje Groene Kruis te Souburg en Rlt- them, 18 en 19 december mevr. N. Filius-Westerbeke, Middenhofsingel 29. Souburg, tel. 01183-1668. Middelburg, zaterdag 18 december van 0.00 tot en met 24 uur dokter Schram, Oosterscheldestraat 2, Mid delburg, tel. 01180-4664. Zondag 19 december dokter mevr. Pel, Rouaan- se Kaai 11, tel. 2585. Apotheek. Van vrijdag 17 decem ber nm 18 uur tot en met vrijdag 24 december vm 8.30 uur geopend apo theek A. Ringeling, Lange Delft. Stichting zieken- en ongevallen vervoer op Walcheren. Aanvragen voor ambulance, voor zieken op Walcheren Brandweer Vlissingen, tel. 01184-3515 en 2323. Voor onge vallen op Walcheren Brandweer Vlissingen. Voor ongevallen binnen de gemeentegrenzen van Middelburg gemeente politie Middelburg, tel. 01180-5800. VLISSINGEN In de tweede helft van dit jaar begon de VVV- Vlissingen met de verkoop van ge schenkbonnen die by de diverse winkeliers, die by de VW aange sloten zyn, konden worden besteed. Dit zyn nu al ongeveer 36 zaken. Een dezer dagen kon de VW de eerste mijlpaal melden omdat het verkoopcyfer van f 10.000 werd be reikt. Dit cijfer werd bereikt door de heer W. Veenhof, Wielingenlaan 10 te Vlissingen die ter gelegenheid hiervan een geschenkenbon van f 25 kreeg aangeboden. Doordat dit cijfer reeds zo vlug al is bereikt stelt de VVV dat wel in een behoefte wordt voorzien met deze actie. Men hoopt dat nog meer zaken zich zullen aansluiten zodat men deze service nog verder kan uitbreiden. Er bestaat nog de moge lijkheid voor aansluiting voor zaken in babyartikelen, boetieks, dames hoeden, antiquair, dierenwinkel, hengelsportartikelen, kaaswinkel, speelgoed en meubelzaak. Heeft u interesse hiervoor neemt u dan con tact op met de VVV Vlissingen, Paul Krugerstraat 21. Deze ge- schéhkbonneiiservice is niet alles wat de VW buiten de voorlichting voor toeristen doet. Zo kan men altijd een beroep doen op de VVV als men iets te doen heeft op het gebied van kunst, zang, toneelstuk ken enz. Men zal affiches die, u de VVV toestuurt een goed plaatsje ge ven en de VVV belast zich ook graag met de voorverkoop van toe gangsbewijzen voor allerlei evene menten. Iedere avond diner van 6-1Ö uur Diverse St. Nicolaasfeesten wer den vorige week verzorgd door het alom bekende komische duo Vos- Wijnen. In de grote zaal van het Anker aan de Bonedijkestraat te Vlissingen was er onder andere een feestmiddag voor de kinderen van de Belgische gezinnen. De clowns Pinario en Pipio wisten deze jeugd met hun grollen en grappen enige uren te vermaken. St. Nicolaas en Piet deelden met gulle hand versnaperingen en ge schenken rond. De muziek op deze middag werd verzorgd door Jan Groenewoud. Hetzelfde programma werd ook gegeven voor enige klas sen van de Neutrale School. 18 December a.s. zal het Jonge renkoor Walcheren een afscheidsa vond aanbieden aan het combo Jan Kreuter, dat dit koor enige tijd heeft begeleid. Het combo bestaat uit Jan Kreuter, piano, Henk Sin- ke, drums, en Henk Don, saxofoon. Voor deze gelegenheid zal het be wegingstheater Shot uit Almelo naar Zeeland komen. Ook het com bo zal de nodige nummers ten gehore brengen. De avond wordt gehouden in de Chr. H.B.S. te MIDDELBURG, waar men in de aula bijeenkomt. De toegang be draagt f 1,75 en de opbrengst is bestemd voor het combo. Vrijdag 17 december aanstaande organiseren de twee supportersver enigingen van de V.C. Vlissingen, Rood-Wit en Supporters- en belan genvereniging VLISSINGEN, in het sportpaviljoen aan de Irislaan haar jaarlijkse Kerst Bingo. Alle leden van de verenigingen en le den van de V.C. Vlissingen en introducés zijn van harte welkom. Er zijn weer verschillende fraaie prijzen te winnen in de vorm van kalkoenen, rollades en diverse daarbij behorende drankjes. De aanvang is gesteld op 20.00 uur. 17 December a.s. wordt in de Hervormde Kerk te Breskens een Volkskerstzang gehouden. Er wordt medewerking verleend door alle leerlingen van alle scholen in BRESKENS die de kerk met prachtige tekeningen zullen versie ren. Pastoor O. Gielld: en Ds. W. Musch zullen een vijf minuten- praatje houden waarna men de avond verder vult met veel zang daarbij begeleidt door organist J. Scheele uit Groede en twee trom- Eïtters. Als motto is gesteld die inne Binne, Binne Binne. De VLISSINGSE Sportvereni ging Marathon organiseert zondag 19 december aanstaande een eerste Kerstprestatieloop. Het betreft hier een zeer afwisselend parcours dat uitgezet is over een afstand van 6 kilometers die beslist niet op spi kes te lopen is. De start van deze loop vindt plaats om 14.00 uur op het strand van Westduin en het wedstrijdsecretariaat bevindt zich, zoals gewoonlijk in café Huvers. Hier is ook kleed gelegenheid aan wezig maar deze is zo beperkt dat men dringend gevraagd wordt zich zoveel mogdlijk thuis te verkleden. Inschrijven voor deze prestatieloop kunt u doen bij W. Hofman, Here. Segherslaan 76 te Vlissingen en het inschrijfgeld bedraagt f 2,-. Bij na inschrijving in café Huvers op 19 december betaalt u f 2,50. Ieder die de loop binnen de gestelde tijd volbrengt ontvangt een fraaie her innering en als kerstattractie ont vangt iedere 15e binnenkomende een waardevolle verrassing. De V.C. VLISSINGEN heeft weer een vol programma voor het komende weekend. Zaterdag 18 december gaat Vlissingen A-l pro beren of men Vogelwaarde A-l de puntjes af kan snoepen. Vlissingen A-2 moet het doel verdedigen te gen Serooskerke A-l. Vlissingen A-3 komt in het veld tegen Zee- landia A-2 terwijl Vlissingen B-l de clubkleuren gaat verdedigen te gen Zeeland Sport B-l. Middelburg B-2 krijgt bezoek van Vlissingen B-2 terwijl Vlissingen B-3 Wal B-2 op bezoek krijgt. Middelburg B-4 ontvangt Vlissingen B-4 en G.P.C. B-2 zal zich tegen de aanvallen van Vlissingen B-6 moeten verde digen. Vlissingen 7 ontvangt het Koudekerkse V.C.K. 4. Zondag 19 december gaat de bal als volgt rollen. Vlissingen 1 krijgt bezoek van Longa en Vlissingen 2 gaat een bezoek afleggen bij NAC 4. Vlissingen 3 moet aan de overkant proberen de clubkleuren hoog te houden tegen Breskens 2 en over de Zeelandbrug komt Zierikzee 2 naar Vlissingen 4. Als laatste meld het programma Hoofdplaat 2 tegen Vlissingen 5. Voor de 8ste achtereenvolgende maal werd een dezer dagen de jaarlijkse kerstzang van de Angli caanse Kerk gehouden. Zoals ge bruikelijk vond deze dienst plaats in de Lutherse Kerk in de Wal- straat. te Vlissingen, met medewerking van het Koor van St. Mary's Church te Rotterdam en onder lei ding van Reverend W.E.H. Cosens geasisteerd door P. Stanway. Deze jaarlijkse terugkerende gebeurte nis, waarbij traditionele Engelse kerstliederen en bijbellezingen over de komst van Christus elkaar afwisselen, werd zoals altijd zeer druk bezocht. Mejuffrouw Francien Burgers te BRESKENS heeft van de staatsse cretaris van Economische zaken een oorkonde ontvangen en een boekwerk omdat zij op het laatst gehouden middenstandsexamen 52 punten van een totaal van 60 be haalde. In VLISSINGEN heeft weer een schieting op de liggende wip plaatsgevonden georganiseerd door de handboogvereniging Eendracht. Door de dichte mist wtren veel schutters van de overkant niet in de gelegenheid om hun krachten te komen meten, maar de vereniging Willem-Tel uit Ovezande heeft dit toch nog weer goed gemaakt door met veel vogels huiswaarts te ke ren. Ook de organiserende vereni ging kweet zich goed van zijn Woensdag 15 december j.l. heeft in de Uitkomst te BRESKENS voor de 15 de maal een kerstmid dag plaats gehad georganiseerd door het comité WH voor de bejaarden. Op deze middag vond een opvoering plaats van het. kerstspel Kerstmis in de Theresia- kliniek onder regie van mevr. Ka- reks en er werd verder meege werkt door het bejaardenkoor Zanglust onder leiding van me vrouw Bakker. Verder werd er gedeclameerd. Het 13.000 ton metende schip F.A. van der Stel van de South African Marinecorporation heeft vandaag de haven van VLISSIN GEN aangedaan als eerste Afri kaanse wolschip. De procuratie houder van de haven van Vlissin gen, de heer J. Bruikman zal de kapitein van het schip een pre sentje aanbieden. Sinds enige tijd is de Vlissingse haven opgenomen in de wollijnen van o.a. Australië Nieuw-Zeeland en Zuid-Amerika, terwijl de London Wool Terminial Market Ltd, de haven officieel heeft aangewezen als aanvoer, overslag en opslaghaven. Schrijfster Ute Richter (31) de monstreert in dit boek met een overvloed aan foto's de principes van de ruiterkunst. In het eerste hoofdstuk wordt het opzadelen en optomen in illustraties vastgelegd, dan volgen de juiste zit van de ruiter, een en ander over de hoef slag en de figuren die men daarop kan rijden, terwijl vervolgens uitge breid wordt ingegaan op dressuur springen en terreinrijden. Niet al leen laat het boek aanschouwelijk zien hoe het wel hoort, maar het toont ook de meest voorkomende fouten Dit boek kan gezien worden als een hippische vraagbaak Hel omvat onder meer de eisen en een complete handleiding voor de oplei ding van de ruiterdiploma's van de Federatie van Nederlandse Rijscho len. RIJLESSEN IN FOTO's, door Ute Richter. Uitgave van LA RIVIERE EN VOORHOEVE n.v. te Zwolle Prijs f 12,50. Donder dag 16 december 0.43 en 12.58, vrij dag 1*9 dec. N M 20.03 1.19 en 12.36, zaterdag 18 dec. 1.56 en 14.16, zon dag 19 dec. 2.36 en 14.59, maandag 20 dec. 3.18 en 15.40, dinsdag 21 dec. 4.00 en 16.23, woensdag 22 dec. 4.41 en 17.03. VLISSINGEN - Zaterdag 18 de cember, Zevende Dags-Adventisten. Doopsgezinde Kerk, 9.15 uur Ds. S. Bouver, 10.15 Bijbelstudie. Zondag 19 december. Hervormd Vlissingen. St.-Jacobskerk 10 uur Ds. F. S. Kloosterman, 10.45 uur Viering H.A., 17 uur geen dienst. Johannes- kerk, 10 uur Ds. Altena, Zoutelande, 19 uur Ds. Genuït, Emmanuelkerk 9 uur Ds. Altena, Huishoudschool Paauwenburg 17 uur Ds. Y. v. d. Schoot, Wlk-Inn 19 uur Jeugddienst. Vrijdag 24 december St.Jacobskerk 23 uur Kerstnachtdienst, Ds. F. S. Kloosterman en Ds. Y. v. d. Schoot. Ver. Vryz. Hervormden-Remon- stranten. 19 december 19 uur Gez. Adventsdienst in de Doopsgezinde Kerk Vrijdomweg. Voorgangers Da. Bakker en Ds. J. C. v. d. Berg. Geref. Petruskerk Paul Krüger- straat. 9.30 uur Ds. J. W. Genult 17 uur Ds. Schaafsma, Huishoudschool Paauwenburg 9.30 uur Ds. Schaafs ma, 17 uur Ds. Genuït. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat. 9.30 en 17 uur Ds. J. W. Maris. Evang. Luth. Gemeente Walstraat. 9.30 uur Ds. A. Nierop. Pinksterkapel Emmas traat 10. Dienst te 14.30 uur. Hervormd Koadekerke. 10 uur Ds. J. Broeaer, Ritthem. 19 uur Ds. M. J. de Jong. Hervormd Souburg. West 9 uur Ds. Van Tuyll, Oost 9.30 uur Ds. Kwast, 17 uur Ds. Noordhof, Wemeldinge. Hervormd Ritthem. 10 uur Ds. M. de Jong, Koudekerke. Kristen Zuid Molukse Kerk. Oost- Souburg 11.30 uur Oud. S. Waisapij, Koudekerke 14 uur Ds. P. Fader. Geref. Gemeente Lannoys traat. 10 en 16.30 uur Leesdienst. Geref. Gemeente Middelburg. Cen trum, 9.30 en 18.30 uur Ds. Zijder- veld. Middelburg-zuid 19 uur Ds. Weststrate. Geref. Gemeente Meliskerke. 9.30 en 14.30 uur Ds. Weststrate. Geref. Gemeente Aagtekerke, 9.30 en 19 uur Ds. Van Vliet. Geref. Gemeente Zoutelande. 10 en 14.30 uur Ds. Snoep. Geref. Kerk te Breskens. Vrijdag 17 december 20 uur Volkskerkzang in de Ned. Herv. Kerk. Zondag 19 december 9.30 uur 18.30 uur Afscheidsdienst Ds. W. J. Musch. Medewerking Zangkoor. 24 decem ber 20 uur Voorbereidingsdienst Kerstdagen in de Herv. Kerk, Ds. Ph. Leenmans. Geref. Kerk Schoondyke. 10 uur Ds. D. Warnink, Apeldoorn, 14.30 uur idem. 24 december 22 uur Kerst nachtdienst. Voorgangers Ds. P. A. L. Brinkman en de heer A. Arend- se. Geref. Kerk Oostburg. 10 en 15 uur Ds. J. Paksy. Geref. Kerk Aardenburg. 10 uur Ds. W. J. Musch, 15 uur de heer P. G. van Westrienen. Middelburg. Zater- daf 18 december. Zevende Dags- Adventisten, Doopsgezinde kerk Lange Noordstraat, 9-10 uur Bijbel studie, 11-12 uur Ds. S. Bouwer. Zondag 19 december, Koorkerk 10 uur Da. A. van Santen. Evang. Luth. Gemeente. 11 uur Ds. A. Nierop. Volle Evangelie Gemeente. Evange list J. Davidse. Zondag 14.30 uur. Woensdag 19.30 uur. Zuiderbaken, Middelburg-zuid. Angllcam Church. Services every Sunday: Morning prayer 10.30 uur a.m., evening prayer p.m., in the- Missions to Seamen Cnapel, Schel- depoort, Vlissingen-oost, reader A. Driver. R.-K. Kerkberichten Vlissingen en Souburg 18 en 19 december. Paro chiekerk Singel, zaterdagavond 19 uur-herenkoor- zondag 10 uur-da meskoor - 12 en 19 uur, kapel St.- Jozefziekenhuis zondag 9 uur, vrij dag 24 december 15 uur huwelijks- dienst, Emmanuelkerk Paauwenburg zaterdagavond 19 uur, zondag 11 uur. St.-Martinuskerk Souburg, zaterda gavond 19 uur, zondag 10.30 uur. Middelburg. Parochiekerk H. Petrus en Paulus. Zaterdagavond 19 uur zondag 10.30 en 19 uur, Ontmoe- tingskerk 8.30 uur, Zuiderbaken 10.30 uur. Parochiekerk Domburg, zondag 10 uur. Kon. Vlaamse Opera te Antwer pen, Vrijdag 17 december, 19.30 uur Die Walkure, zaterdag 18 december 20 uur Balletten, zondag 19 decem ber, 15 uur Die Walkure. Kon. Opera te Gent. Vrijdag 17 december, 20 uur: Het Viooltje van Montmartre. zondag 19 december 14.30 uur: De Barbier van Sevilla, 20 uur: Het Vioooltje van Montmar tre. De Stem is „in" in Zeeland. Bent U er ook „in"? Nog niet? Moet U toch De Stem eens proberen. Dan maakt U kennis met een krant die wel even anders is dan 'n gewone krant. En dat verschil zal U als Zeeuw wel aanspreken. Probeert U het eens met een gratis proef abonnement. Stuurt U mij De Stem 14 dagen op proef. Naam en voorletters Adres Plaats Bon (zonder postzegel) opsturen naar De Stem, Antwoordnummer 115, Terneuzen. i

Scheldebode | 1971 | | pagina 13