hoofdzakelijk bedrijfsterrein de scheldebode /.(HUiwse klawmn Scheldebode-kringetje niet aan wensen genie tegemoet gekomen Nu ook met postagentschap de zuidwester combinatie onaanvaardbaar huis aan huis-blad 22e jaargang no: 49 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stem breda donderdag 9 december 1971 bestemming overleg bezwaren defensie post actie Begrafenis en crematie verzorging J.M. GROEN S.M. OVERTOOM 1972nadertsnel DENKT NU AAN DE RUITER Adreswijziging de scheldebode Bestemmingsplan Vlissingen Oost II is nu ook gereed VLISSINGEN- De raad der gemeente Vlissingen stelde in z^jn vergadering van 22 augustus 1969 het bestemmingsplan Vlissingen-Oost vast. Dit plan regelt de bestemming van de gronden van het industrie- en havengebied in het meest oostelijke deel van Vlissingen. Een gedeelte van het gebied werd daarbij buiten het plan gelaten, aangezien nog bestudeerd moest worden óf en in hoeverre met de aanwezigheid van het munitiedepot van de Koninklijke Marine naby Fort Rammekens in een afzonderlijk bestemmingsplan diende te worden rekening gehouden. Thans is voor dit gedeelte een plan ontwikkeld; het bestemmingsplan Vlissingen-Oost 11. Het plan wordt begrensd door: in het westen de dyk om de Schorer polder en de dijk langs het gebied van Fort Rammekens, aan de noord- zijde door de bestaande provinciale weg en aan de zuidzijde door de Westerschelde. De gronden hebben in het plan in hoofdzaak bestemming „bedrijfster rein" gekregen. Evenals in het ge bied van het bestemmingsplan Vlis singen-Oost 1 mogen zij worden ge bruikt door de aanleg van zeehavens en de vestiging van industrie, voor vestiging van bedrijven - met uitzon dering van de detailhandels- en ho recabedrijven - voor verkeersdoel- einden en voor groenvoorzieningen. De oppervlakte van een bouwper ceel moet minimaal 5 ha. bedragen en mag voor maximaal 70 worden bebouwd. Overeenkomstig het bepaalde in het Besluit Ruimtelijke Ordening heeft met diverse instanties overleg plaats gehad. „Verklaringen van geen bezwaar" werden ontvangen van de Gewestelijke raad voor Zee land van het Landbouwschap, het Staatsbosbeheer, en de gemeentebe sturen van Borsele en Middelburg. In verband met nog uit te voeren dijkverzwaringen werd door het Waterschap Walcheren en de direc tie Zeeland van Rijkswaterstaat ondermeer verzocht om wijziging van de aangegeven rooilijnen. In gezamenlijk overleg is voor dit pro bleem - een oplossing gezocht. Van de Eerstaanwezend Ingenieur der Genie van het eerste geniecom- mandement te Breda werd de mede deling ontvangen, dat van defensie zijde bezwaren bestaan tegen de be stemming „zeehaven en industrie" aangezien het gehele gebied van het plan Vlissingen-Oost 1 binnen 1200 meter is gelegen van het magazij nencomplex van het minitiedepot van de Koninklijke Marine. Als ei sen worden genoemd dat binnen genoemde afstand geen uitbreiding mag plaatsvinden van bebouwing, waar in zich regelmatig personen bevinden, dus geen woningbouw, in dustrie en recreatievoorzieningen. Er mogen geen wegen met 2x2 rij stroken worden aangelegd, terwijl voorts binnen een afstand van 800 meter vanaf het complex geen uit- StCTIE M breiding van of met verharde we gen, recreatie havens en havenin stallaties en daarmede verband hou dende waterstaatswerken mag plaatsvinden. Geen bezwaar bestaat tegen bebouwing voor opslag van materialen en goederen, welke de aanwezigheid van weinig personen, gedurende korte perioden, noodzakelijk maakt. Het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen acht het onaanvaardbaar, dat als gevolg van de door de Genie gestelde eisen, het gebruik van ca. 35 ha. grond in een relatief zeer ruime omtrek van het genoemde menutiedepot voor indus trievestiging enA)f wegenaanleg be perkt of onmogelijk wordt ge maakt. Er is dan ook in het met ingang van 6 december 1971 ter visie gelegde bestemmingsplan niet aan de eisen van de Genie tegemoet gekomen. Super Ernest heropent zaak volgende week VLISSINGEN De supermarkt Ernest, gelegen aan de Paauwen- burgweg in het winkelcentrum „PaauwenhoP' gaat op 16 december met een grandioze reklame herope nen. Een heropening die noodzake- lijk is geworden, nadat de oorspron- keiyke verkoopruimte van 500m2 te klein is geworden. De heer CJ. Ernest )35( heeft in oktober 1970 zijn supermarkt geopend. Aangezien de wijk Paauwenburg voor hem de mogelijkheden bood om een goe de toekomst op te bouwen vestigde de heer Ernest zich in het winkel centrum. Hy voorzag in een gewel dige behoefte en door het grote assortiment kon hij de consument nog meer van dienst zijn. Al snel bleek dat met name de slagerij ruimtegebrek kreeg en ook het assortiment niet uitgebreid kon worden. Uitbreiding was evenwel mogelijk doordat er nog enkele pan den leegstonden, maar voor de su permarkt lag er een ander probleem. De buurman van de heer Ernest was de drogisterij Rademakers. Door de welwillende medewerking van de drogist was een uitbreiding tot 700m2 te realiseren, aangezien de heer Rademakers zijn zaak een pand verplaatste. De heer Ernest is de heer Rademakers er dan ook dank baar voor, dat deze een bloei van de supermarkt niet in de weg wilde staan. Met ingang van 16 december a.s. bevindt zich binnen de muren ook een postagentschap, terwijl ook de afdelingen huishoudelijke artikelen en klein textiel drastisch uitgebreid worden. Buiten verwachting is deze uitbreiding reeds tot stand gekomen, want als men de heer Ernest een jaar geleden zou zeggen: „Over een jaar is de zaak te klein", dan zou hij ongelovig hebben gelachen. De opzet is zo dat er eventueel later nog meer verkoopruimte gecreëerd kan worden. Overigens is de ver bouwing door het eigen personeel voltooid in samenwerking met Gebr. COK NV uit Kapelle, geheel naar eigen inzicht. Het verzorgingsgebied van de supermarkt Ernest omvat ongeveer 1000 gezinnen. Deze gezin nen kunnen er voor alles terecht. Wij noemen behalve de dagelijkse levensmiddelen, buitelandse kaas- SQorten, bloemen en planten, speel goed, brood van de warme bakker, banket, sigaren en sigaretten, lec tuur w.o. de landelijke dagbladen, vlees en vleeswaren uit de ambach telijke slagerij )dus niet voorver OPLAGE 32.500 EX Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE: ADVERTENTIE-EXPL.: N.V. Uitgevers Mij. De Stem, Breda, I. van der Hoeven, Vlissingen, Reigerstraat 16 Spuiplein 94 Telefoon 01600 - 22341 Telefoon 01184 - 6830 Postgiro 1114111 Bank: REDAKTIE: Alg. Bank Ned. N.V. Breda Ned. Credietbank N.V. Mevr. B. Mulder-Kenter, Platanenstraat 27 Breda Oost-Souburg Tel. 01183 - 1997 Olïss T2320din8 teCh0' mat' n'V' R°tadruk Axel' Nass*ustraat 3. telefoon pakt,groente en fruit en gereed schappen. Ook heeft supermarkt Er- nest een uitgebreid servicepakket, dat bestaat uit het gratis thuisbezor gen van boodschappen, die een be drag van f 35,- te boven gaan. Bo vendien kan men bij iedere bestede gulden de inmiddels beroemd ge worden gg-zegel van 5 cent kopen. Dit is een enorme leuke spaargele- genheid, want voor ieder gespaard tientje krijgt men f 13,- kontant of men kan prachtige gg-cadeau's be stellen. Welke geschenkenregen dat is, kan men bekijken in de schitte rend uitgevoerde catalogus, waarvan er een dezer dagen een nieuwe is verschenen en bij supermarkt Er- nest volop verkrijgbaar is. Op 13, 14 en 15 december gaat Ernest z(jn deuren sluiten om op 16 december weer te openen. In het belang van de consument zal er dan een grandioze openingsreklame be kend gemaakt worden. Waaruit deze actie bestaat zal via folders en de hete BACK pers t.z4. bekend worden gemaakt. Maar de consument dient nog één week te wachten voor zy hun tocht langs de ruim 1000 meter winkel- stelling kunnen gan maken. Tijdens deze tocht passeert men een goed geoutilleerde slagerij, een specifieke gereedschappenhoeic en ieen smaakvol ingericht wijnhoekje. In ieder geval wordt het voor de consument weer plezierig winkelen, terwijl het 19 man tellende perso neel gtaag de adviezen wil geven, die men vraagt. Mensen, deze week moest ik denken aan het gezegde van een pier van de overkant. Een shakende pier nog wel /daarom noemt hij zich ook shakespier, shaken is trouwens uit de 'mo del nou dan die pier heeft eens gezegd: What is in a name Hij had ook kunnen zeggen: What is in a word Want daar kan heel wat in zitten. Vorige week hebben we er nog volop mee geworsteld, woord rijmt trou wens op gehoord en ook op ongehoord. Nou, wat ik gehoord heb is ongehoord hoor. Een mooi staaltje van verkeerd be grijpen en dat komt nogal eens voor nietwaar. Ik bedoel maar, dat een verkeerd geschreven woord heel wat ellende kan veroorzaken. In dit geval voor Marie de Waard uit Kloetinge, een van die dappere kleine middenstanders", die ondanks alle tegenslagen niet zomaar meteen naar de bijstand rennen of om sanering roepen maar proberen het hoofd boven water te houden. Nu over mejuffrouw de Waard, handelde een dezer maanden een artikel in het ka der van de reeks over kleine winkeltjes in de Bevelanden. En wat wil nu hel geval. Jawel dat onze verslaggever het ant woord op de vraag of ze het wel kon redden overbracht met het woord: best. Dat is nou juist niet waar. De Kloetingse win kelierster, die haar zaak ook nog op een commercieel gezien slecht punt drijft, kan ervan leven dank zij het feit dat veel van haar klanten waardering hebben voor haar pogen in deze tijd van warenhuizen en super markten klein middenstander te blijven. Maar dat wil nog niet zeggen dat ze dan zomaar de helfi van haar klanten kan mis sen. En dat nu mensen was het gevolg van die ene, verkeerd uitgelegde opmerking. Zo zie je maar What is in a word. En dat nu juist zo'n sympathiek ie mand als juffrouw de Waard dat aan den lijve moet onder vinden. Het zou je dood jammer zijn, als haar winkeltje, waarin de sfeer van vroeger hangt en het persoonlijk contact met de klanten, naast sendee, bovenaan staat, zou moeten verdwijnen, omdat de Kloetingers Marie de Waard in de steek laten. Omdat ze er toch best zou kunnen komen....Niet waar Over rust gesproken. Het was vorige week een dagje net als vroeger in Goes. Heel stil. Zonder tele foon. Dat was dan te wijten aan de PZEM, die nu eens niet voor rumoer maar voor rust zorgde door een PTT kabel stuk te trekken. Daar zaten de Goesenaren dan. In de stilte. Je kon Sinter klaas over de daken horen rij den. Dat wil wat zeggen tegen woordig. Nog even over kabels. Er is er een aangespoeld. Bij Dom burg. Maar dat was de bedoe ling. Voor het contact met En geland. Da's altijd goed voor het geval daar een "twistende of shakende pier" of zo weer eens wat moois te zeggen heeft. Zoals: What is in a phone DOESTER. Zo, by de heer Schonls zat het goed met het heeriyke avondje want hy had alle pryzen van het kringe tje nog net even binnengehaald. De heer Schonis woont Bellamijpark 1 te Vlissingen. En nu zyn we dan benieuwd wie het deze week weer zijn zal. Wie is die mevrouw die zich daar zo ijverig van haar taak als gezinsfourierster kwijt? Maakt u zich vlug bekend, mevrouw en komt u met de foto even langs ons redac tiekantoor aan het Spuiplein De gulle gevers zijn deze week: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart. Sla gerij De Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk. Vishandel Frans de Muijnck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdagrecla me. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, luxe flacon badschuim. Foto De Grave, Walstraat 74, waar debon van f 2,50 voor foto-artikelen, Kledingbokser, Lange Zelke 200. stropdas, Boutique La Perruque, Walstraat 80, een pruikenborstel. De Wijnkelder, Walstraat 104, een fles rode Mistella, Smith Kaas, Markt kraam pond kaas naar keuze. Fabro n. v. Domburgs Schuitvlot 2, Mid delburg platenbon t. w. v. f 5,-. De Drie Tonnetjes, St. Jacobsstraat 4, JotoBACKj koffie met gebak voor twee perso nen. Slagerij D. van Oostrom, Wal straat 100, 300 gram vleeswaren, 't ■Goudoppertje Walstraat, waardebon van f 5,-. Potterie Jaap, St. Jacobs straat 33, Vlissingen, waardebon 75, Groenteshop Hercules, Hercules Segherslaan 80a, een fruitschaal. Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermometer. VLISSINGEN Rochussestraat 3 Tel. 3417 b g.g. 2772 ZAKAGENDA'S AGENDA INTERIEURS PLANMASTERS BUREAUAGENDA'S OMLEGBLOKS KALENDERS VOOR BUREAU OF HUIS VOOR VEELKEUS BOEKHANDEL MUL KSUOtPSTRAMM TtLïraj VUWNaeM VLISSINGEN Het adres van de redactie van De Schel debode is veranderd. Het nieu we adres van mevr. B. F. Mul der-Kenter is Platanenstraat 27 te Oost-Souburg. Tel. 01183 1997. Wilt u er voor zorgen da copy voor De Scheldebode ui terlijk zaterdags om 6 uur in het bezit van de redactie moe zijn wil het in aanmerking ko men voor plaatsing van De Scheldebode die verschynt op de donderdag volgende op die van zaterdag.

Scheldebode | 1971 | | pagina 1