Zeer geslaagd concert Groot Walcherens Koor de scheldebode Poortvliet Tapijthuis nu ook in Middelburg Scheldebode-kringetje KUNSTGEBIT Leerzame tentoonstelling te Middelburg foto harry verschuren de zuidwester combinatie wedstrijd scholen keuring belangstelling aquarium-vereniging adres- wijziging kom kijken en vragen bij huis aan huis-blad 22e jaargang no: 48 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stem breda donderdag 2 december 1971 voor de laatste wensen DE RUITER 1 ZiHMIW.SC» ,13 JAPANSE PRECISIE olympus trip 35 de scheldebode 60-jarig jubileum van kanarievereniging „ONZE ZANGERS MIDDELBURG In het clubhuis Het Trefpunt aan het nieuwe Dam plein te Middelburg vierde de Wal- cherse Kanarievereniging Onze Zan gers 60 jarig jubileum. De datum waarop dit bereikt werd was 17 april 1971 maar door bepaalde om standigheden is hieraan nu pas aan dacht geschonken. Het was in het Trefpunt een drukte van belang want niet alleen waren er verschil lende vogels van diverse soorten maar er stonden ook mooie aquaria met allerlei exotische vissen en cac tussen van allerlei soort. Dit gaf aan de tentoonstelling een aparte noot. De kanarievereniginfi Onze Zan gers werd 17 april 1011 opge richt, maar van de oprichters Is niemand meer in leven en het huidi ge bestuur weet helaas geen enkele naam uit het verleden. De huidige secretaris, de heer MJ. Hoogesteger, is het langst lid van de vereniging, en wel 45 jaar. H|j werd dit voor jaar gehuldigd door burgemeester drs P.A. Welters en ontving b|j deze huldiging een Koninklijke onder scheiding in zilver. Omdat een ten toonstelling van vogels alleen een beetje kaai is had men deze show ingericht met medewerking van de cactussenvereniging Succulenta en de aquariumvereniging Barbes Con- chonius. Op 25 november werd deze ten toonstelling, die drie dagen duurde, door burgemeester Wolters geopend. Deze zei in zijn openingswoord on der andere dat het een vrij uniek gebeuren was dat verenigingen sa men een tentoonstelling organiseren en dat het erg fijn was te constate ren dat nog zoveel mensen er in deze tijd een goede vrijetijdsbeste ding op na houden. Voor de vogels was een wedstrijd aan deze tentoonstelling verbonden waar in verschillende klasse prijzen te behalen vielen. Voor de zangvo gels was het de heer J. Reinders die als keurmeester optrad en voor de kleurvogels de heer J. Borghstijn uit Axel. Als leuke attractie was er door de cactusvereniging voor iedere honderdste betalende bezoeker een cactusbakje met verschillende soor ten cactusjes daarin. Op de tentoon stelling waren 150 vogels te zien en ruim 500 cactussen en verschillende aquaria met allerlei vissen. Op uitnodiging waren diverse groepen op deze tentoonstelling op bezoek geweest waaronder verschil lende klassen van scholen die rond geleid werden door de heren C. van 't Veer en L.H. Dekeer. Ook een aantal patiënten van Ipenoord heb ben de show met begeleidendverple- gend personeel een bezoek gebracht. Uit het Roggeveenhuis te Middel burg waren een aantal ouden van dagen wezen kijken hoe dit allemaal gerealiseerd was. Zo was men tot en met vrijdag reeds op een respecta bel aantal bezoekers gekomen en kon men 's avonds nog de honderd ste betalende bezoeker verwelko men. Dit was de ene helft van het echtpaar van Heulen van de Groen- itpaar markt in Middelburg die met dit Ter inleiding van het vorige week gehouden concert door het Groot Walcherens Koor, met een klankvolume van 175 zan gers en zangeressen, een im pressie over het waarom en hoe men komt tot zingen. Zang, op gebloeid uit een geest vol af keer van alle pose en voortge komen uit een hart, waarin het gevoel verenigd is en gebonden door een zielekracht, zal zeker spreken tot die hoorder, die hiervoor ontvankelijk is. Want. de mens zingt, als het woord niet toereikend is om zijn over vol gemoed tot uiting te bren gen. De menselijke stem, die direkt moet komen uit het hart is een der mooiste geschenken van de Schepper. Meerdere komponisten hebben eraan ge werkt om een toondicht te schrijven, dat niet alleen goed in het gehoor ligt, maar ook de mens aanspreekt door de mooie harmonische wendingen Daar van hebben vorige week de Walcherse koren, o.l.v. dirigent J. Suurmond doen blijken door een intense studie en een prachtige vertolking van de zangwerken. Een overvolle St. Jacobskerk heeft ademloos ge luisterd, waaruit gekonkludeerd mag worden, dat de mooie klan ken tot deze mensen hebben gesproken. Mej. Clara Zietse zong haar sopraan-partij met verve, waarbij ook de alt mej. 't Hof zich zeer wel aansloot. Als baszanger leverde de heer Wondergem zijn bijdrage, ter wijl de heer Van Boven als trompettist een waardig aandeel had. Boven alle lof is heiwerk van organist Bram Beekman; hij wist met zijn begeleiding zo zoetjes aan een orkest te ver vangen. Elke partij deed hij zeer goed uitkomen, wat de res- pektievelijke partijen veel steun bood. Het is toch maar fijn zo'n organist met grote kwaliteiten in onze onmiddelij- ke nabijheid te hebben. Muziek en Brassband .Excelsior" uit Kloetinge, was een welkome af wisseling. Wat deze muzikanten op hun instrumenten presteren is formidabel. Als men zelf in verenigingsverband heeft gebla zen kan men beseffen en een oordeel vellen, over de wijze, waarop zij de rijstenberg zes tiende noten lieten rollen, waar door de ventielen der instru menten met razende snelheid op en neer gingen. Dirigent den Toonder leidde zijn korps met vaste hand. tftAAAAA/WMAAAAAAAAAAAAAAMAAAAA/WWWVWtAAAAAAAAAAAAST OPLAGE 32.500 EX Verschijnt wekelijks gratis huls aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE: N.V. Uitgevers Mij. De Stem, Breda, Reiger straat 16 Telefoon 01600 - 22341 Postgiro 1114111 Bank: Alg. Bank Ned. N.V. Breda Ned. Credietbank N.V. Breda ADVERTENTIE-EXPL.: J. van der Hoeven, Vlissingen, Spuiplein 94 Telefoon 01184 - 6830 REDAKTIE: Mevr. B. Mulder-Kenter, Platanenstraat 27 Oost-Souburg Tel. 01183 - 1997 Druk: Toezending techn. mat. n.v. Rotadruk Axel, Nassaustraat 3. telefoon 01155 - 2320. feit natuurlijk hartelijk gelukge wenst werd en een bakje cactussen kreeg aangeboden. De keuring van de diverse vogels is nog niet zo eenvoudig. Bij de zangvogels let men natuurlijk op het geluid. Om deze vogels zover te krijgen is erg veel geduld nodig en natuurlijk heel veel training. Voor de kleurvogels is de kleur zeer belangrijk en ook de bouw en de houding gaan dan een woordje meespelen. Over het alge meen hebben de drie verenigingen geen klagen over belangstelling want de vogelvereniging telt 94 le den, de cactusvereniging 27 leden en de aquariumvereniging is het grootst met ca. 250 leden. Niet alleen over de vogels valt veel te vertellen maar over de cactussen. De exotische soorten groeien meestal niet zo in het wild maar worden gekweekt door van een gewone steelcactus een stuk af te snijden en hier gewoon bovenop een gedeelte tfe plaatsen van een mooie bloeiende cactus. Een vrouw die helemaal niet van bloemen houdt kan cactussen hou den want ze hebben heel weinig verzorging nodig, en er zijn ontzet tend veel verschillende soorten. Op de tentoonstelling was er voor ieder een gelegenheid om tegen een zeer gereduceerde prijs een cactus aan te schaffen. Om de tentoonstelling nog meer op te luisteren was er de medewerking van zaadhandel X. Traas, bij de liefhebbers voliè res bekend. De aquariumvereniging Barbus Conchonius bestaat dit jaar 25 jaar, een jubileum waar verder overigens weinig aandacht aan geschonken zal worden. Deze vereniging doet zeer veel voor haar leden want door zelf in te kopen kunnen zij hun leden zeer goedkoop leveren. De vereni ging bezit een eigen zaaltje in de Bogardstraat 13 te Middelburg waar mensen die zich bij de vereniging aan zouden willen sluiten dinsdags en vrijdagsavonds van 7 tot 9 uur terecht kunnen. De aquariumvereni ging heeft de zorg voor verschillen de visbakken in diverse scholen en zaken waaronder bij het Koopcen trum Groenendijk in Vlissingen. Als men problemen heeft met het kwe ken van de goede vis kunt u ook goede raad inwinnen bij de vereni ging Barbus Conchonius. Een lid maatschap voor de vogelvereniging kunt u aanschaffen bij de heer C. Lokerse, Nieuwe Haven 17 te Mid delburg en voor de cactusvereni- gingkunt u terecht bij de heer P. Dekker, St. Pieterstraat 27 ook te Middelburg. MIDDELBURG Op 2 december opent Poortvliet^ Tapijthuis z|jn tweede speciaalzaak in tapijten. Na het begin dit jaar met succes zulk een zaak in Goes te z|jn begonnen, is nu Middelburg aan de beurt. Op de hoek Langeviele-Molenberg wordt op het ogenblik hard gewerkt om de voormalige wasserette om te bouwen tot een aantrekkelijk tapij thuis. „Ik heb", zegt de heer Poortvliet, „zelf het binnenwerk ontworpen en ik ben ervan overtuigd, dat het min stens net zo sfeervol wordt als onze zaak in Goes". Het is bij deze zaak de bedoeling dat de winkel min of meer in twee gedeelten wordt ver- VLISSINGEN Het adres van de redactie van De Schel debode is veranderd. Het nieu we adres van mevr. B.F. Mul der-Kenter is Platanenstraat 27 te Oost-Souburg. Tel. 01183- 1997. Wilt u er voor zorgen dat copy voor De Scheldebode ui terlijk zaterdags om 6 uur in het bezit van de redactie moet zijn wil het in aanmerking ko men voor plaatsing van De Scheldebode die verschijnt op de donderdag volgende op die van zaterdag. kunt u ook nog bij ons terecht. BOEKHANDEL MUI KBUOtRSTOUrM-Ttl-aTM-VUSStNOO» deeld, terwijl het toch één blijft. Het voorste en grootste gedeelte zal, de etalages uitgezonderd, rondom met de diverse soorten tapijt wor den bekleed. Hoe groot het assorti ment van de heer Poortvliet wel is blijkt wel, want ook het achterste gedeelte - wat de honderd vierkante meter winkelruimte volmaakt - zal rondom met grote rollen tapijt be hangen zijn. U zult er Inteifest ta pijt, Veneta, Desso, Verto, Louis .de Poortere en nog vele andere soorten uit het ruime assortiment van Poortvliet's Tapijthuis vinden. Ook zal in het achterste gedeelte een gezellig zitje worden ingericht, om het geheel nog sfeervoller te maken. De heer Poortvliet, ruim zes jaar geleden in een levensmiddelen en textielzaak in Nieuwdorp begonnen, legde de basis voor dit tweede sijs- teem wordt er een ontzettend hoge omzetsnelheid verkregen en daar vloeit weer uit voort, dat de tapijten belangrijk goedkoper de deur uit gaan. De service en het vakwerk 'tenslotte, vormen mede de basis van dit bedrijf. Hallo mensen, vorige week mijn tweelingbroer en nu klap ik weer verder. Het is toch heerlijk een oester te zijn. Neem nou het bankwezen Zowel de Nederlandse Midden- standsbank als de Amrobank schreven ons per waterpost op beurende woorden over de mo gelijkheid van een tegoed. Zo'n tegoed voorstel doet je goed. Zomaar ongezien vertrouwt men mij. Dat zie je niet veel meer tegenwoordig. Zo zie je maar: voor hartverwarmende gesprek ken moet je bij de bank zijn of op de klapbank zitten... Het is anders wat tegenwoor dig. De moeilijkheden zijn zelfs niet aan ons allergoedheiligman Sinterklaas voorbijgegaan. Inte gendeel, Sint ging volop. Twee keer nog wel. Door Goes dan. Met en zonder bril. Hij ziet niet best. En b. en w. van Goes zagen hem ook niet graag. Zon der bril dan. Zodoende. O, kom toch eeens kijken, zal Hij ge dacht hebben. Twee keer kijken is altijd beter. Och mensen en terwijl u in uw schoeisel gere den suikergoed nuttigt en Zeeu wen in Brugge meededen aan de zesde Salon de Gastronomie wordt mijn eetgenot verduisterd door het vooruitzicht dat de Oosterschelde in de toekomst zestig procent biologisch minder waard is. Dat komt dan van de biologische witmakers en zo die na de afsluiting de kans van hun leven krijgen. Was toch met groene zeep en soda om mijnentwil. Ik ben dol op zand, zeep en soda in mijn schelde- water en de Nederlandse vrouw kan dat beetje extra inspanning best hebben. Volgens de statis tieken leeft ze samen met de Zweedse vrouw het langst. En men moet een ander ook wat gunnen nietwaar, een lang le ven hijvoorbeeld voor mij en mijn oesterbroer. Dank. Ga nu maar weer door met veren boycotten. Das weer eens wat anders: de strijd tegen de hogere veertarieven. Het heeft toch altijd maar met wa ter te maken. Dat watert maar door en worstelt maar door, maar we blijven boven komen hoor. Nog wel tot in Den Haag als het moet. Als die huisvrou wen nu maar aan die groene zeep blijven denken. Ook- al zijn ze kwaad omdat de ontwik- kelingsschets Zeeland de vrou welijke werknemers negeert. Maar ja, het is toch overal wat, tegenwoordig. Vandaar dat zo'n .warme bakker" zo goed doet aan uw klapbankende OESTER. Tjonge, Tjonge, dat een gesprekje op straat je zoveel f|jne dingen op kan leveren, hé, meneer J. Castel ait de Nic. Honlngstraat 11 in Vlissingen. En dat met al die feest dagen In het verschiet. Het zal vast wel gewaardeerd worden. Wie zal net het weekend voor de St. Nlco- laasviering met al deze geschenken overstelpt worden- Afwachten maar mensen. Brillenspecialist Tilroe heeft besloten weer een kamerther mometer ter beschikking te stellen. U ziet er komen nog steeds meer fijne dingen b|j. Iedereen weet na tuurlijk dat brillenspecialist Tilroe in de Walstraat 81 te Vlissingen woont. De gulle gevers z|jn deze week: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart. Sla gerij De Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk. Vishandel Frans de Muijnck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdagrecla me. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, luxe flacon badschuim. Foto De Grave, Walstraat 74, waar debon van f. 2,50 voor foto-artike len, Kledingbokser, Lange Zelke 200, stropdas, Boutique La Perruque, Walstraat 80, een pruikenborstel. De Wijnkelder, Walstraat 104, een fles rode Mistella, Smith Kaas, Markt kraam pond kaas naar keuze. Fabro n.v. Domburgs Schuitvlot 2, Middel burg platenbon t.w.v. f. 5.,De drie Tonnetjes, St. Jacobsstraat 4, koffie met gebak voor twee perso nen. Slager|j D. van Oostrom, Wal straat 100, 300 gram vleeswaren, 't 'Goudoppertje Walstraat, waar debon van 5,- Potterie Jaap, St. Jacobsstraat 33, Vlissingen, waardebon 75, Groenteshop Hercu les, Hercules Segherslaan 80a, een fruitschaal. Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermometer. EVI PAN ZONDER VERHEMEI. TE PLAAT v.a. 225,- (zonder trekken). Tel. inlich tingen 010-23.11.51. Vrijblijvende schrif telijke inlichtingen antwoordnummer 1 3 0 9, Rotterdam. Postzegel overbodig. BON te zenden aan Rotter dam machtiging 1309. Jaook ik wil een muur vast zittend boven en onder gebit. Licht mij geheel vrijblijvend in over uw E VIP AN muurvast zittend boven- en ondergebit. naam: adres: plaats: tel: Deze kkinbeeldcamera voor 12, 20 of 36 opnamen is bepaald geen vervelende hang-in-de weg. Eerder een gemakkelijke zak-camera met een zeer eenvoudige be diening. Daarom is hij 10 geliefd bij ieder die niets voelt voor zwaargewichten of voor ingewikkeld gedoe. Daarom is de Olympus Trip 35 met be lichtingseutomaat, die altijd juist belicht, ja zelfs weigert als er onvoldoende licht is, zo ideaal voor kleurendia's. Met recht een camera die meer presteen dan z'n prijs of afmetingen doen vermoe den. Hij lost 207,35. ARENDSTRAAT 23 OOSTERHOUT TELEFOON (01620) 42 52

Scheldebode | 1971 | | pagina 1