BAAYENS voor uw BRIL iWATERSTANDEN. YERSEKE KRABBENDIJKE OO de speciaalzaak WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT WAARDE Predikbeurten Geslaagd. Onze dorpsgenoten P. de Koeyer en J. v. Stee, leden van de handboogschut terij St. Sebastiaan alhier, zijn vorige week geslaagd voor het examen van Hulp-instrukteur, af gnomen door lera- len van de Vereniging voor Handboog- schieten. Vanaf deze plaats willen wij ze van harte feliciteren en hopen dat ze nog vele toekomstige schutters mogen opieiden in deze edele sport. Ds. v. Egmond met vervroegd emeritaat Ds. A. va Egmond uit Oosterbeek die in de periode 1936-1946 predikant was van de gereformeerde kerk te Yerseke gaat op 12 december met emeritaat, waarbij hij afscheid neemt van de ge reformeerde kerk te Oosterbeek. Ds. v. Egmond, die op 20 augustus 1911 werd geooren, moest om gezondheidsredenen vervroegd emeritaat aanvragen. Plattelandsvrouwen bijeen. Op 16 november j.l. kwamen de Plat telandsvrouwen van de afdeling Yerse ke by een voor een avond verzorgd door mevr. Marsman-Klem uit Sluis, die ons met haar knipsels een hele avond bezig hield. Het enthousiasme was groot en na afloop bleek dat velen ware kunste naressen waren in het knippen en scheu- ïen. Teutoons telling. Vrijdag en zaterdag hield de vereni ging van vogeliiefheboers Inter Sealdis' te Yerseke een tentoonstelling in het verenigingsgebouw „De Haven". Keur meesters waren voor de kanaries de he ren Broekhoven en van Nunen en voor de tropen de heer Selders. De uitslagen waren: Kanaries: kampioen J. Tramper, Kruiningen. Ie pryzen: P. J. Sanders, Hansweert, C. van Stee. 2e pr. P. J. Sanders, 3e prijzen P. J. Sanders 5x, C. van Stee. Ie prys open klasse: A. van Stee. Tropen: kampioen J. M. van de Plasse. Ie pryzen J. M. van de Plasse, H. Schouwenaar. 2e prijzen J. M. van de Plasse, H. Schouwenaar 4x, 3e prijzen J. M. Verschuure 3x, H. van Stee, L. Zuijdwegt, H. Schouwenaar 2x, Jac. van de Plasse, C. Bolier, F. Sanderse. Ter opluistering was het rad van avontuur opgesteld waarmede waardevolle prij zen waren te winnen. Ds. P. Verkade sprak in gebouw Tref punt. In gebouw Trefpunt te Yerseke sprak Ds. P. Verkade, Herv. Pred. van Nieuwe Tonge, daartoe uitgenodigd door het be stuur van de afd. van de Geref. Bond in de Herv. kerk. De avond werd geopend met het zingen van Psalm 27 vers 3 en gebed door de voorzitter. Spreker had zijn onderwerp gekozen uit de brief van Paulus aan Filémon en wel de verzen 10, 1 en 12. Na de pauze werden door Ds. Verkade nog enkele vragen beant woord, die naar aanleiding van de zeer boeiende lezing werden gesteld. Na het zingen van Psalm 143 vers 10 sloot spre ker de drukbezochte avond met dank gebed. Volharding 1-Ondo 2 4:3. In een spannende wedstrijd heeft het eerste achttal een verdiende overwin ning behaald op Ondo 2. Na een 1 J achterstand by de rust werd het 4—3 voor de ploeg uit Yerseke. Volharding 2 verloor in de laatste tien minuten van Blauw-Wit 2. In die periode scoorde Blauw-Wlit n.l. drie doelpunten waar Volharding er geen tegenover stelde, zodat de eindstand 0—3 was. De junio ren verloren teleurstellend van Swift 2 met 74. De aspiranten A hadden geen enkele moeite met Togo B. De 70 overwinning kwam tot stand door zeven doelpunten gescoord uit doorloopballen. Zaamslag A won met 10 van Volhar ding B. De C-aspiranten wensen ook al aanspraak te maken op het kampioen schap. Stormvogels B werd met een 41 nederlaag naar Westkapelle ge stuurd. De pupillen speelden 11 tegen Blauw-Wit C. Zaterdag gaat Volharding naar Oostburg om aan te treden tegen BKC 1, wat een zeer moeilijke wedstrijd zal worden. De aspiranten B spelen te- Tjoba C. Interkerkelijke jeugddienst. Onder het thema: „Aftellen 28 dagen na nu", wordt zondag 28 november a.s. cm 5 uur in het Cultureel Centrum een interkerkelijke jeugdbijeenkomst gehou den, georganiseerd door de Hervormde jeugdraad en Gereformeerde Oudercom missie. Medewerking verlenen de heer Bergwerf uit Groede en het combo met koor „Nova Melodica" uit Kapelle. Beroep predikant. De plaatselijke predikant van de Ge reformeerde Gemeente, Ds. W. Hage, heeft een beroep gekregen van Ooltgens- plaat. Vergadering N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield een bijeenkomst in het Herv. Centrum „De Rancke" on der leiding van de presidente, mevrouw Van Noordennen. Mevrouw A. J. Hui- zinga hield een inleidend praatje over het werk van het Nat. Rheumafonds, waarna twee films met een toelichtend woord over dit werk werden vertoond. Op deze avond werd 1 nieuw lid inge schreven. De afdeling houdt 22 decem ber kerstavond. Muzikantjes in de dop. De plaatselijke muziekvereniging Con cordia, gaat hopelijk een pracht toe komst tegemoet: 25 jeugdige muzikan tjes uit ons dorp bezoeken de afdeling van de Zeeuwse Muziekschool. Door de heer Mannaert uit Hulst worden ze ie dere maandagmiddag vanaf 4 uur in het zaaltje van de brandweerkazerne „inge wijd" in de geheimen van de blaasmu ziek. Vergaderprogramnna N.F.O. Door de afdeling Oost-Zuid-Beveland van de Ned. Fruittelers Organisatie is het vergaderprogramma voor het ko mende winterseizoen vastgesteld. De eerste vergadering wordt gehouden op 29 november in het Cultureel Centrum te Krabbendijke om half acht. Naast bestuursverkiezing (de heren J. M. Goud H. J. van Harn en J. A. Vogelaar, zijn periodiek aftredend en herkiesbaar), zal na de pauze de heer Ozinga, ing., ver bonden aan het sekretariaat van de N.F.O. in Den Haag, spreken over: „Hoe te handelen bij onteigening, zout- schade, bij wegaanleg, tunnelbouw en verwarming van gronden voor openbaar nut". Op 20 december geven de heren C. Geense te Krabbendijke en H. Moel- ker uit Terneuzen, beiden verbonden aan de rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst, eco nomische en technische voorlichting on der het motto: „Is uw bedrijf al doorge licht". Op 17 januari wordt een gewas beschermingsavond gehouden, waar als spreker optreedt de heer H. J. Mander- sloot, technisch ambtenaar bij de voor lichtingsdienst. Op 15 februari geeft de heer P. A. Spoor, medewerker van het L.E.I. te Den Haag een „Toekomstvisie cp de komenide decennia". In de maan den december en januari geeft de afde ling verder een 6-tal snoeidemonstraties. Postdui vententoonstelling. De postduivenhoudersverenigingen De Luchtbode en De Scheldeduif, hielden zaterdag in het Cultureel Centrum een gezamenlijke tentoonstelling, waarvoor 400 duiven uit Zeeland en West-Brabant waren ingezonden. Een 15-tal jonge dui ven, waaronder van de beste van Neder land, werden met opbod verkocht. Voor het publiek waren er prachtige prijzen te winnen bij het rad van avontuur. De keurmeesters, de heren H. Wekx uit Nieuwenhagen en G. J. Wolkers uit Utrecht, hadden beslist geen gemakke lijke taak bij het vaststellen van de prijs winnaars, waarvan de voornaamste wa ren. Klasse 1, oude doffers: 1 A. Geers, Steenbergen; 2 A. Verwijs, Roosendaal; 3 A. J. Kruijsse, Krabbendijke. Klasse 2, oude duivinnen: 1 W. Krijnsen, Waar de, 2 C. Zegers, Kapelle; 3 J. A. v. d. Piasse, Yerseke. Klasse 3, jarige dof fers: 1 P. Butler, Biezelinge; 2 J. Zuid- weg, St. Philipsland; 3 D. A. van de Vrede, Krabbendijke. Klasse 4, jarige duivinnen: 1 A. van Daalen, Oud-Vos meer; en 3 C. Zagers, Bergen op Zoom. Klasse 5, jonge doffers: 1 P. Butler, Biezelinge; L. Theenaart, Hansweert; 3 C. Clement, Krabbendijke. Klasse 6, jonge duivinnen: 1 J. H. Poley, Kapelle; 2 D. A. van de Vrede, Krabbendijke; 3 L. Paauwe, Krabbendijke. De mooiste doffer van de tentoonstelling was van A. Geers, Steenbergen en de mooiste auivin van W. Krijnsen, Waarde. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Bazar voetbalvereniging. Zaterdagmiddag en -avond zal er in liet Dorpshuis een grote bazar worden gehouden door de voetbalveren. „We- meldinge". 's Middags om 2 uur begint ao bazar en 's avonds om 11 uur hoopt men de zaak weer te kunnen sluiten. De opbrengst is voor de kleedaccomo- daties op het nieuwe sportcomplex aan de Chezeeweg, waarvoor nog veel geld nodig is! Interkerkelijke gespreksavond. Op de een dezer dagen gehouden ge spreksavond van de leden van de drie kerken in Wemeldinge was het Ds. K. Venema, die een inleiding held over het onderwerp: „Een pionier van het geloof" daarbij de figuur van de aartsvader Abraham toelichtend in het raam van deze tijd. Een bespreking hierop volgde. Dit onderwerp zal in een 6-tal maande lijkse bijeenkomsten behandeld worden door Ds. Venema. De bijeenkomst vond plaats in het kerkelijk centrum. Aktiviteiten WIK. Zaterdag zijn twee groepen huisvrou wen, leden van de gymnastiekvereniging „WIK" naar Sas van Gent getogen om daar mee te doen aan wedstrijden voor huisvrouwengroepen, welke georgani seerd werden onder auspiciën van het Kon. Gymnastiekverbond. Ze wisten daar een 2de en een 3de prijs te behalen. Zaterdag 27 november a.s. zullen er hier in het Burgemeester van Sas Centrum Kringkampioenschappen worden gehou den voor het district Zeeland van het K.N.G.V. Er zal geturnd worden in de 3de, 2de en 1ste graad benevens in de keurklasse. De organisatie berust bij de plaatselijke vereniging terwijl de alge hele leiding berust bij de heer P. de Waal. Er zullen een 20-tal dames deel nemen en 10 heren. Het zgn. intumen begint om 2 uur, de herenwedstrijden vangen aan om half drie. Bijzondere kerkdiensten. Zondagmorgen zal er in de Ned. Herv. kerk weer een jeugddienst worden ge houden. Het thema van deze dienst is: „Eigenlijk geloof ik niets". De voor ganger zal zijn de heer Hintze uit Vlis- singen. Door een koor met combo uit jGoes wordt vocale- en muzikale mede werking verleend. De heer M. J. Veer- hoek uit Goes zal het orgel bespelen. In de Vrij Evang. kerk wordt zondagmor gen eveneens een jeugddienst gehouden, waarin de voorganger zal zijn de plaat selijke predikant Ds. van Bruggen. Bei de diensten vangen aan om 10.30 uur. In het kerkgebouw van de vrij evange lische gemeente zal zondagmiddag om 5 uur weer een interkerkelijke dienst zijn van Vrij Evan. Gemeente, Gerefor meerde kerk en Nederlands Hervormde kerk. De voorganger in deze dienst zal zijn: Ds. J. Noordhof, de plaatselijke Geref. predikant. Vergadering Clir. Volksonderwijs. Op de ledenvergadering van de ver eniging voor Chr. volksonderwijs, welke werd gehouden in het kerkelyk centrum werd door de voorzitter van de vereni ging de heer F. J. Burger kritiek ge leverd op het gemeentebestuur van Ka pelle. Deze gold de uitvalsweg in Dijk- wel, naar de nieuwe ryksweg 58, welke bijna 700.000 gulden kost. Voor dit geld alsdus spreker, had alvast een school gebouwd kunnen worden. Het gymna stiek-, zwem- en muziekonderwijs op de scholen was even mm naai' de zin van de heer Burger, die vond dat o.a.: met het zwemonderwijs maar wat werd aan- gemorreld; dat het overladen gymna stiek onderwijs een groot probleem is, waar de gemeente niet goed baas over kan. Hij betreurde het feit dat het ba sisonderwijs muzikale vorming is opge heven. Medegedeeld werd dat de heer Schierbeek, die reeds vanaf augustus j.l. de school als onderwijzer dient, uit stel van militaire dienst heeft onvangen en dat hij het voornemen heeft het huis naast de school te betrekken. Bij het financieel verslag, uitgebracht door de heer C. de Schipper, moest melding ge maakt worden van een nadelig saldo van 1.312,73 over 1970. In 1971 ligt de uitkering per leerling 35,hoger zo dat er gegronde hoop is dat er dit jaar ondanks hogere uitgaven toch geen te kort zal zijn. Bij de bestuursverkiezing werd in de vakature C. de Schipper die zich n.l. niet meèr herkiesbaar stelde gekozen de heer L. Bretveld en in de vakature C. P. Hamelink die even eens niet herkiesbaar was mevrouw L. Gijssel-Hoogesteger. De heer G. Hol- lestelle werd bij acclamatie herkozen. In zijn afscheidswoorden tot de beide be stuursleden, de heren de Schipper en Hamelink die resp. 19 en 12 jaar bestuurslid zijn geweest prees de heer Burger de heren voor hun werk in het bestuur en voor de school en liet zijn lovende woorden vergezeld gaan van een attentie in de vorm van een boeken bom Voor de echtgenotes waren er bloe men. De heer de Schipper gaf in een korte terugblik op zijn bestuursperiode zijn beste wensen mee voor de toekomst waarbij de heer Hamelink zich aansloot. De heer J. C. Mesu, hoofd der school, hield een vurig pleidooi voor de Unie- kollekte welke voor dit jaar het eerst werd gehouden in Wemeldinge, maar die wegens zijn onbekendheid geen groot succes was geworden althans volgens de heer Mesu. Enkele voorstellen tot contributieverhoging en wijziging kon den de goedkeuring van de meerderheid der aanwezige leden niet halen zodat in deze alles bij het oude blijft terwijl over de zgn. Sinterklaaszakjes de meningen eveneens verdeeld waren. Er werden geen besluiten genomen. De heer C. M. Dagevos tenslotte, wethouder van On derwijs (die als lid der schoolvereniging aanwezg was) gaf in een korte duide lijke toespraak te kennen het niet ge heel eens te zijn met de woorden van de voorzitter over de uitvalsweg, daar deze investering weloverwogen is ge beurd. Hij sprak als zijn persoonlijke mening uit niet pessimistisch te zijn over de bouw van de scholen op We meldinge, al kon hij geen data noemen daar er voorlopig nog geen gelden be schikbaar zijn. Wat de kritiek op het gym.-, zwem- en muziekonderwijs be treft beloofde hij do ontwikkeling nauw gezet in het oog te houden en daar waar verbetering mogelijk is, deze inderdaad te bevorderen. Winterprogramma W.I.K. Een dezer dagen kwam het bestuur er de technische leiding van de gymna stiekvereniging WIK bijeen voor o.a. de vaststelling van het voorlopig winter- programma. Het voorlopige winterpro- gramma is als volgt samengesteld: 27 nov.: keur- en gradenwedstrijd van de Zebra; 1 dec.: bezoekt Sint-Nicolaas on ze jeugdafdeling; 11 dec.: jeugdvaardig- heidsproeven; 14 dec.: vaardigheidsproe- ven voor de ouderen; 18 jan.: vaardig- heidsproeven voor de ouderen; 22 jan.: jeugdvaardigheidsproeven; 19 jan.: wed strijd-prestatieloop; 24mrt.: winteruit- voering. In de week van 11 tot 17 dec. mogen de ouders komen kijken hoe hun kmd les krygt voor de leeftijd van 4 tot S jaar. Maandelijkse vergadering N.C.V.B. De afd. Kruiningen van de N.C.V.B. hield haar maandelykse vergadering. De heer Visser, direkteur van het con sultatiebureau voor alcoholisme en drug gebruik te Middelburg, hield een inlei ding over drugs en samenleving. De heer Visser besprak de samenstelling van de verschillende drugs en het motief waar om het gebruikt wordt. Spreker belicht te het gesprokene met dia's. Door de heer Visser werd deze avond met dank zegging gesloten. De kerstavond wordt 22 december gehouden. Jeugddienst. In de Herv. kerk alhier zal a.s. zon dag een jeugddienst worden gehouden. Deze dienst zal worden geleid door Ds. J. Poldervaart uit Schore. Muzikale me dewerking zal worden verleend door een trio bestaande uit 2 fluitspelers en een hoboïst. De toren van Babel heeft be trekking op het thema. Alle jongeren zijn er welkom. Let wel de aanvang is gesteld op 11.45 uur. Sint-Nicolaas intocht. A.s. zaterdag 27 november om 3 urn- wordt Sint-Nicolaas op de Markt ver wacht. Burgemeester Mr. C. Pijl Hoge- weg hoopt hem daar te verwelkomen. De landelijke Rijver. Reimerswaal en de Kon. Harmonie E.M.M. zulen aan deze intocht hun medewerking verlenen. De ze intocht wordt georganiseerd door de Kruiningse aktie-winkeliers. Zorgt dat u zich om 3 uur op de Markt bevindt. Het belooft een leuk feest te worden, waarbij de jeugd ruimschoots onthaald zal worden. W inkelier saktie. De aktie winkeliers hebben hun eerste loterij met de gele loten afgesloten. Vanaf j.l. zaterdag is er echter alweer een nieuwe gestart. Deze keer met rose loten. Ook in deze tweede loterij zijn weer vele waardevolle prijzen te winnen die u kunt bezichtigen in de etalage van van Hoofdstraat 48. Zaterdag 4 decem ber om ca. 5 uur vindt hiervan de trek king plaats. Nog net voor Sint-Nicolaas- avond kimt u uw prijs in huis hebben. Auto geslipt. Maandagavond omstreeks half tien is ter hoogte van Restaurant „de Zeeuwse Paerel" een auto geslipt en tegen een lichtmast gereden. De bestuurder, de heer J. P. B. uit Kapelle liep slechts een lichte schaafwond aan het gezicht op. De auto en de lichtmast werden totaal vernield. Schaken. Ondanks dat D.Z.D. 1 met slechts 7 spelers naar T.O.G. te Bruinisse is ge gaan zijn ze toch met de volle winst n.l. 53 in ons voordeel teruggekomen. De uitslagen zijn: B. Cok-M. Houkamp 1—0; N.o.g.-A. P. C. Verton 0—1; L. Foleij-B. de Ruiter 10; J Verhaagen- A. v. Wiezei 10; W. Karelse-A. v. d. Berge Yz—Yz', H. van Iwaarden-H. v. d. Berge YzYz', J* W. Hasman-J. Jumelet 10; J. Stevense- P. van de Velde 01. Officiële intocht van St.-Nicolaas. St.-Nicolaas is te Hansweert niet aan gekomen met de boot Spanje doch heeft ditmaal voor zijn entree te Hansweert de boot Zeeland gekozen waarmede hij zaterdagmiddag te half drie, vergezeld van een zestal Zwarte Pieten afmeerde in de Kleine Sluis. Aldaar werd hij wel kom geheten door diverse autoriteiten. Voorafgegaan door Scheldegalm en ge zeten m een open auto heeft de Sint, gevolgd door een auto met de Pieten een rondrit gemaakt door Hansweert. De Pieten hebben gezorgd dat de kinderen konden grabbelen naar veel lekkers waarmede de uit Spanje meegenomen zakken gevuld waren door de Hansw. Combinatie. Ciubwedstryd. Tussen de hengelsportverenigingen De Pilk en Reimerswaal uit Krabben dijke is zaterdagmiddag aan de Wester- schelde tussen de Veerhaven en de ha venmond van Hansweert gevist om de Reimerswaalwisselbeker. Er waren 67 deelnemers. De vangst was 54 stuks bo venmaats met een gewicht van 8.470 g en 64 stuks ondermaats. Na afloop van de wedstrijd kon de voorzitter van de Pilk, de heer Nieuwkamer, de wisselbe ker in het café De Harmonie uitreiken aan de winnaar, de hengelvereniging Reimerswaal. Het eerste jeugdlid werd R. Meijer, eveneens van dezelfde vereni ging, die een komplete hengel en hen- geluitrusting ontving. Uitsl. individueel: 1 F. Meijer 1280 pnt; 2 J. Huissen 535 pnt; 3 Dirks 485 pnt, allen Reimerswaal. 4 M. de Waal, De Pilk en 5 C. Meijer, Reimerswaal. Wijziging kerkdiensten. Van de zijde van de r.k. parochie geestelijkheid van Oost-Zuid-Beveland wordt er op gewezen dat de weekend kerkdiensten te Yerseke en Hansweert zijn gwijzigd als volgt. Zaterdag: 18 uur eucharistieviering te Hansweert en om 19.15 uur te Yerseke. Zondag: 8 uur eucharistieviering te Hansweert, 9.45 uur idem gezongen dienst te Yerseke en om 11 uur idem gezongen te Hans weert. Op zaterdag en zondag 27 en 28 november zal door de vlootlegeraalmoe- zenier B. van Alkemade in alle diensten een predikatie worden gehouden over de huidige taak van Nat. Kath. Thuis front en de geestelijke verzorging in de krijgsmacht. Aalmoezenier van Alkema de is verbonden aan het vormingsinsti tuut „De Vlasakkers" te Amersfoort. Wind doet torenkraan derailleren. T.g.v. de hevige storm is maandag morgen juist voor aanvang van de werk tijd de vele tonnen wegende torenkraan van de werf Hansweert gederailleerd. Het is een geheel karwei geweest om de kraan weer op de rails te krijgen. Daartoe heeft men het gevaarte moeten opvijzelen. Vergadering Vrouwengroep. In de consistorie van de Ned. Herv. kerk heeft de afdeling Hansweert van de Ned. Herv. Vrouwengroep haar no vemberbijeenkomst gehouden. De avond werd geopend met een welkomstwoord door de presidente mevr. A. v. d. Lelie van Esterik. Zij hield een meditatie over Titus 1 tot 15. Hierna gaf zij het woord aan de heer De Jager, direkteur van Kinderzorg in Middelburg. Deze hield een causerie over de historische ontwik keling van de thans 65-jarige stichting. Hij stond stil bij de vele problemen waarmede hy op de dag van vandaag als pedagoog moet afrekenen. Aborteren was een onderwerp dat werd ter spra ke gebracht speciaal in verband met het feit van een 15-jarig meisje dat zich hiervoor aandiende. Abortus provocatus vond de vrouwengroep een probleem dat in het algemeen moeilijk ligt en per ge val bezien dient te worden alhoewel men er als groep negatief tegenover stond en duidelijk neen liet horen. Al met al een bijzonder goede avond welke de presi dente sloot met een samenzang. Vogelshow. De vogelvereniging „De Nachtegaal" hield zaterdag en zondag een vogelten- toonsteling in zaal „Zeelandia". De vele bezoekers konden heel wat vogels van prachtige kwaliteit en kleur bewonde ren. De uitslag van deze tentoonstelling algemeen kampioen 1971: J. Domman- chet met 89 punten plus de wisselbeker, geschonken door de Gemeente Reimers waal plus het bondskruis. Kanaries Pig ment EK: 1ste prijs J. Dommanchet. Kanaries vetstof: 1ste prijs D. Flips. Kanaries '70: kampioen A. A. Heye; lste prijs J. Dommanchet. Tropische vo gels, zeebravinkenkampioen en lste prijs A. van Doom. Engelse parkieten: kampioen en lste prijs T. Hoekstra. Grote parkieten: kampioen en lste prijs J. Domanchet. Bastaarden en wild: kam pioen en lste prijs T. Moerland. Jeugd: kampioen G. Bras; lste prijs G. Nagel- kerke. Stam: kampioen J. Dommanchet; lste prijs A. Heye. Wieiby's. Bondsme- dailles: T. Hoekstra; G. Nagelkerke; W. Slabbekoom; F. Openeer. Open klasse, kanaries lste prijs G. Bras. Tropen: lste prijs L. van Steenbergen. Grasparkieten: lste prijs G. v. d. Walle. Grote parkie ten: lste prijs C. van Enenaam. Des avonds werd een verloting gehouden. De prijzen werden uitgereikt door de heer J. van Hoorn uit Goes, namens het district Zeeland van de N.B.V.V. Beroep aangenomen. Het door de Ned. Herv. kerk uitge brachte beroep op de Weleerwaarde lieer kandidaat B. W. v. d. Woord te Beest is door deze aangenomen. KRUININGEN. Getrouwd: Jan Dan ker van Kleunen, 23 j. te Goes en Marti na Adriana Bauer, 25 j.; Hendrikus Vonk, 23 j. en Margrietha Cornelia Wa- rijn, 19 j. HANSWEERT. Getrouwd: Jan Jo hannes Sonke, 38 j. en Aagje de Haas, 35 j. KRABBENDIJKE. Geboren: Andrina Jacoba, dv. Adriaan Johannes van Too- ren en Pietemella Engelse; Jan Adriaan, zv. Marinus Zandee en Johanna Neeltje Oostdijk. RILAND-BATH. Ondertrouwd: Frè- rejean, Ferdinand Adrianus, 20 j. en Leonarde Marie Louise France, 23 j. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10.30 uur: Dhr. Hintze. Jeugddienst. 5 uur: zie Vrij. Evang. Gemeente. Geref. Kerk 9 uur: Ds. J. Noordhof. 5 uur: zie Vrij. Evang. Gemeente. Geref. Gemeente 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 uur: Ds. v. Bruggen. Jeugddienst. 5 uur: Interkerkelijke dienst. Ds. J. Noordhof, Geref. pred. Erabbendjjke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. J. van Woerden, Middelb. 5 uur: Ds. G. van Noordennen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 ur: Ds. M. Ros, Harderwijk. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. kerk 10 en 2.30 uur: Ds. W. L. Dekker. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. kerk 10 uur: Ds. Poldervaart te Schore. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kruiningen Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. v. d. Molen. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Hansweert R.K. Kerk Zaterdagavond 18.00 uur. Zondagmorgen 8 en 11.00 uur. WEEKENDDIENST DOKTOREN Voor het weekend van 27 november wordt de doktersdienst voor de dorpen Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde waargenomen door dokter J. de Beij, te Hansweert, telefoon 01130-1344. Hulpcentrum Noord- en Midden-Zee land, tel. (01100) 4444. YERSEKE Van 28 november4 december 1971 Donderdag 2 december: Volle Maan HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 11.28 4.52 5.36 Maandag 0.12 12.41 6.06 6.46 Dinsdag 1.15 1.37 7.11 7.42 Woensdag 2.09 2.33 8.04 8.31 Donderdag 3.03 3.24 8.48 9.15 Vrijdag 3.54 4.15 9.38 10.02 Zaterdag 4.44 5.03 10.30 10.51 Te Wemeldinge 5 minuten vroeger Te Hansweert 40 minuten vroeger

Scheldebode | 1971 | | pagina 2