OELE POLDERMAN J. MEULP0LDER VAN OEVEREN N.V. De jonge vrouw van NU YERSEKE Predikbeurten, Openbaar kunstbezit: nu ook Vlaamse musea Ban de kou uit uw bed met veilige warmte Waar u zijn moet Koop nu voordelig Uw elektrische deken Philips elektrische dekens met 5 jaar garantie Inventum zwakstroomdeken met 3 jaar garantie heeft ze voorradig TWEEDE BLAD - 19 NOVEMBER 1&71 Sint bezoekt V.Z.O.S.-jeugd. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de gymnastiekvereniging V.Z.O.S. uit Yerseke bericht gehad van Sint- Nicolaas uit Spanje dat hij het plan heeft om op dinsdag 30 november a.s. de. jongste klassen van V.Z.O.S. met een bezoek te vereren. Ds. W. van Gorsel sprak in Herv. kerk. In gebouw Trefpunt te Yerseke sprak voor de afd. van de Geref. Bond in de Herv. kerk Ds. W. van Gorsel, Herv. Pred. van Oude-Tonge. De avond werd geopend met gebed nadat was gezongen Ps. 87 vers 1 en 2. De Schriftlezing was Romeinen 10 en het onderwerp: „kerk en prediking". Spreker legde er de na druk op, dat de prediking niet gebaseerd mag zijn op wereldse aktualiteiten, maar gegrond op Gods Woord. De avond die druk bezocht werd, werd door Ds. van Gorsel met dankgebed gesloten. Ds. Verkade van Nieuwe Tonge hoopt za terdag 20 nov. een lezing te houden. De plaats van samenkomst is weer ge bouw Trefpunt en aanvang 7 uur. Ned. Padvindersver. Ridder-Boudewijn- groep Yerseke. Hulp voor Pakistaanse vluchtelingen. Ieder weet dat er grote nood heerst in de Indiase vluchtelingenkampen. Vooral de kinderen hebben veel onder deze toestanden te lijden en in het bi zonder deze kinderen willen wij helpen. Er is, vooral met het oog op het koude en natte seizoen dringend behoeft aan dekens en warme kleren. Vooral dekens, wollen truien en warme kinderkleding. Daarom vragen de Zeeverkenners u, dit wat u missen wilt, a.s. zaterdag 20 no vember tusen 10 en 12 uur te bezorgen op het oude politiebureau op de Paar denmarkt of in hun groepshuis „Het Wachtschip" aan de Burenpolderweg. Zij zullen dan voor doorzending zorgdragen. Wij rekenen op u. Hartelijk dank. DE ZEEVERKENNERS Turnproeven V.Z.O.S., Yerseke. J.l. maandagavond vonden in de ge meentelijke turnzaal aan de Tuinstraat te Yerseke de examens plaats voor het turndiploma van het K.N.G.V. 22 meis jes voor de A-klasse, 6 jongens voor de A-klasse en 1 jongen voor de B-klasse stonden aangetreden om deze nieuwe tumproeven af te leggen. Enkele meis jes bleken nogal moeite te hebben met de nieuwe turnproeven, die wat samen stelling betreft heel wat moeilijker zijn dan de oude, en daardoor ook een maand meer voorbereiding hadden gevergd. Uit eindelijk wisten zowel bij de meisjes als bij de jongens allen het begeerde diplo ma te behalen. De wisselbeker bij de meisjes A werd voor de tweede keer ge wonnen door Joke Rijnhout teiwijl de meisjes Sinke, Van de Plasse en Steke- tee een medaille behaagden. Bij de jon gens legde Kees Schipper voor de der de achtereenvolgende maal beslag op de wisselbeker en stelde zich hierdoor de finitief in het bezit ervan. Danny Son- ke en Hans Koeman veroverden ieder een medaille. Als juryleden waren aan wezig de heren A. C. Kole, Vlissingen en G. J. van der Kuyl, Goes. Het geheel stond onder leiding van de direkteur de heer Van Boven, die werd geassisteerd door de dames Bol en De Koeyer en de heer De Blaey. De dames C. Zoeteweij- Bom, J. Zoeteweij-Bom en D. Kooman, vormden het telbureau. De volledige uit slag is: Meisjes A-klasse: 1 J. W. Rijn hout 56,3; 2 D. M. Sinke 55,8; 3 J. A. v. d. Plasse 54,9; 4 C. Steketee 54,5; 5 H. J. van Anrooy 54,3; 6 A. C. van der Endt 53,9; 6 J. W. Griep 53,9; 8 C. M. 53,8; 9 P. Martijn 53,6; 10 M. A. Lam- per 53,5; 11 J. M. de Koeyer 53,1; 12 C. A. Waverijn 52,7; 13 J. de Koeyer 52,5; 14 E. van der Jagt 52,0; 15 A. J. de Bruyne 51,8; 16 L. A. Vette 51,4; 17 F. J. van Ast 50,2; 18 L. C. Oele 50,1; 19 C. J. M. Rijk 50,0; 20 A. J. Comeiisse 49,3; 21 S. J. M. Witkam 47,6; 22 C. J. C. Pekaar 47,3. Jongens A-klasse: 1 D. B. Sonke 57,4; 2 J. D. Kooman 53,7; 3 H. L. Sonke, 52,8; 4 J. J. Zoetewey 51,7 5 I. Danker 51,5; 6 P. R. Sinke 50,6.. Jongens B-klasse: 1 B. C. Schipper 64,6. Woensdag is het de beurt aan de meis jes B-klasse en dames-huisvrouwen terwijl vrijdag de rij gesloten wordt door de turnsters en turners. Kampioenschappen „De Noordster". De kampioenschappen die door de P.V. ,,De Noordster" werden vervlogen zijn als volgt behaald. Hok: Vitesse: 1 H. Paauwe; 2 J. Lindenberg-GriepDuif: 1 Jac. Neels. Hok: Midfond: 1 J. J. van Oeveren; 2 J. J. Zuydweg; Duif: 1 J. Zoetewey.; 2 J. J. van Oeveren. Hok: Fond: E. Minnaard Jz., 2 Joh. van Es; Duif: E. Minnaard Jz.; 2 Joh. van Es. Hok: jonge duiven: 1 E. Minnaard Jz.; 2 E. Minnaard Mz.; Duif: 1 en 2 E. Min naard. Generaal hok: 1 J. J. van Oeve ren; 2 E. Minnaard Jz.; Generaal aan gewezen hok: 1 C. de Rooy; 2 P. van Stee. Navluchten: 1 J. Kosten en 2 E. Minnaard Jz. Kampioenen gefeliciteerd! Gevonden voorwerpen. Inlichtingen over onderstaande gevon den voorwerpen zijn verkrijgbaar aan het rayonbureau der rijkspolitie te Yer seke. muntbiljet van 5,bankbiljet van 10,wollen want; gouden kin- de rarmband; wollen sjaal; zilveren kin- derring. Voetbals nieuws. Vrijdagavond vierde de V.V. Yerseke feest ter herinnering aan het 50-jarig bestaan, het gezelschap Piet de Keyzer hield de stemimng er tot in de kleine uurtjese uitstekend in. Het was dan ook een zeer geslaagde avond. Vele spelers met het feest nog in hun benen moesten zaterdagmiddag echter weer op het groene veld aantreden. Yerseke 2 ging tegen Rillandia 2 op de goede weg voort de uitwedstrijd werd met 42 gewon nen. Yerseke 3 won met 70 van Krui- ningen 4. Spui 3 was te sterk voor Yerseke 4, met 52 werd verloren. De A-junioren verloren met 51 van Krui- ningen A. Yerseke D won met 1Ovan Wemeldinge D. Zaterdag begint Yerse ke 1 aan de return van de competitie met een thuiswedstrijd^, tegen Chrislan- dia, de uitwedstrijd werd met 42 ge wonnen zodat er nü ook winst in moet zitten. Yerseke 2 gaat op bezoek bij Kruiningen, ongetwijfeld wordt dit een spannend duel. Yerseke 3 gaat proberen revanche te nemen tegen Kapelle 3, de uitwedstrijd werd een 51 nederlaag. Yerseke 4 moet naar Waarde 2. Yerse ke A speelt thuis tegen Robur A en B tegen Krabbendijke B2. Geslaagd. Mej. Cora Bom slaagde voor sekreta- resse aan de Schoeversopleiding. Pro ficiat! Ko rf balnieuws. In een spannende wedstrijd heeft Vol harding 2 de punten moeten laten aan Blauw-Wit 2. De op papier veel sterkere Kloetingse ploeg keek na een kwartier al tegen een 31 achterstand op, die ze bij de rust opgehaald hadden tot 33. In het begin van de tweede helft scoorde Blauw-Wit een doelpunt dat, zoals later zou blijken, ook de beslissende treffer was. Alleen al door de enorme inzet die de Volhardingploeg toonde, hadden ze zeker een gelijkspel verdiend. Bij Swift F-Volharding C werden ook zeven doel punten gescoord. Het gevolg hiervan was dat het derde aspirantenteam met een 70 overwinning naar huis kwam. Zaterdag komen in Goes alle ploegen binnen de lijnen. Volharding 1 ontvangt Ondo 2. Een voorspelling voor deze wed strijd is niet mogelijk. Het tweede acht tal treed al voor de tweede keer aan te gen Blauw-Wit 2. Een gelijkspel is ze ker mogelijk. De juioren spelen tegen Swift 2 en kunnen deze wedstrijd win nen. Volharding A wint ongetwijfeld zijn wedstrijd van Togo B. De aspiranten B hebben weinig kans tegen Zaamslag A. De aspiranten C krijgen een moeilijk karwei op te knappen tegen Stormvo gels B, terwijl de pupillen goede winst kansen tegen Blauw-Wit C hebben. Van 11 tot en met 17 november 1971 YERSEKE. Ondertrouwd: Willem Ja cobus Cornelis Scheele, 21 j. en Janne- ke Josina Magdalena de Munck, 19 j.; Gerrit Loois, 25 j. te Woerden en Jan na de Munck, 20 j. HANSWEERT. Geboren: Jannigje, dv. Adriaan Bauer en Hendrika Geerts; Aaron Anton Johan, zv. Johannes An- tonius Marie Bogers en Petronella Eli sabeth Maria de Bruijn. KRABBENDIJKE. GeborenCarine, dv. Hendrik Komelis Wagenaar en He lena Pietemella van den Dorpel. RILLAND. Geboren: Belinda Alida, dv. Antoon Kramer en Elisabeth Jaco- ba Monnée. WEEKENDDIENST DOKTOREN Voor het weekend van 20 november wordt de doktersdienst voor de dorpen Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde waargenomen door dokter C. A. Donker te Krabben dijke, tel. (01134) 1544. Hulpcentrum Noord- en Midden-Zee land, tel. (01100) 4444. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. Woensdag 24 nov. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. de Bue. Woensdag 24 nov. 19.30 uur: Ds. de Bue. Dankdienst. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. J. Terlaak. Geref. Gemeente 9.30, 6.30: Ds. v. d. Poel. 2.30 uur: Leesdienist. Woensdag 24 nov. 9.30, 2.30 en 6.30 uur: Ds. v. d. Poel. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. Servaas Sr. Woensdag 24 nov. 10 uur: Ds. v. d. Bij Sr. 2.30 uur: Ds. v. Bruggen. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 24 nov. (Dankdag) 10 uur: Ds. v. d. Berg. 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Zaterdagavond 19.15 uur- Zondagmorgen 9.45 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Evangelisatie bijeenkomst 18 uur. Leidster: Majoor S. J. Eikenaar. Waarde Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. kerk 10 uur: Ds. W. L. Dekker. 2.30 uur: Ds. B. van der Lelie, Hans weert. Woensdag 24 nov. 10 uur: Ds. W. L. Dekker. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Het verkopen van fruit d.m.v. een vei- lingpool komt nog betrekkelijk weinig voor. De deelnemende telers dragen hier bij de beschikkingsmacht over de be treffende hoeveelheden fruit over aan het veilingbestuur en ontvangen daar voor een gemiddelde verkoopprijs. In het jaar van onderzoek betrof dit slechts 4% van de afzet. Ruim 30% van het fruit wordt pas verkocht nadat het gedurende enige tijd in bewaring is geweest. Het bewaren van fruit gebeurt overigens ten dele op de fruitteeltbedrijven zelf. Het overige deel van de fruitafzet d.i. ongeveer 55% wordt door de fruittelers verkocht binnen korte tijd na de oogst. Er blijken overigens niet on belangrijke verschillen in afzetpatroon te bestaan zowel tussen de onderschei den fruiteeltgebieden als tussen bedrij ven van verschillende specialisatiegraad en van verschillende omzetgrootte. Hansweert R.K. Kerk Zaterdagavond 18.00 uur. Zondagmorgen 8 en 11.00 uur. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur: Ds. K. Venema. Woensdag 24 nov. 10 uur: Ds. K. Venema. Geref. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. J. Noordhof Woensdag 24 nov. P uur: Ds. Tieleman uit Heinkenszand. Geref. Gemeente 10 en 4.30 uur: Student Hofman. Woensdag 24 nov. 2 en 5.30 uur: Ds. van Haaren. Vrge Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Dhr. G. Dolman. Woensdag 24 nov. 10 uur: Ds. Raven uit Goes. Kruiningen Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. W. v. d. Bosch uit Pijnacker. Woensdag 24 nov. 10 uur: Ds. J. v. d. Molen 7 uur: Ds. W. v. d. Kerk te Krabbendijke Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 24 nov. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. Hegeman, Tholen. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 24 nov. 2.30 en 7 uur: Ds. v. d. Berg. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. G. van Noordennen. 2.30 uur: zie Geref. kerk. Woensdag 24 nov. 9.30 uur: Ds. G. van Noordennen. Geref. Kerk 9.30 uur: Ds. G. van Noordennen. 2.30 uur: gezamenlijke dienst Ds. W. J. van de Kerk en Ds. G. v. Noordennen. Woensdag 24 nov. 9-.30 uur: Ds. W. J. van de Kerk. 7.00 uurr: Ds. J. W. van der Molen, Kruiningen. ENKELE ASPECTEN VAN DE AFZETSTRUCTUUR VAN FRUIT IN NEDERLAND Het Landbouw-Economisch Instituut heeft de resultaten gepubliceerd van een onderzoek naar de wijze van afzet van appelen en peren door Nederlandse fruit teeltbedrijven. Een belangrijk deel van de afzet van dit fruit bleek afkomstig te zijn van gespecialiseerde 75% fruitteelt) en van grote fruitteeltbedrij ven. Bijna 60% van de fruitafzet wordt geleverd door de sterk gespecialiseerde bedrijven; deze groep omvat slechts een kwart van het totaalaantal fruitteeltbe drijven. Door de grote,bedrijven meteen jaaromzet van meer dan 100 ton, wordt ongeveer de helft van de afzet verzorgd; tot deze groep behoort slechts 10% van het aantal fruitteeltbedrijven. Het grootste deel van de totale hard- fruitafzet wordt door de fruittelers aan gevoerd op de veilingen, nl. ruim 82%. Dit betekent dat ongeveer 18% zijn weg vindt buiten de veilingen om. Ruim 11,5% wordt verkocht aan de groothan del waartoe ook zijn gèrekend de zoge naamde fruitpachters. Ongeveer 3,5% wordt door de fruittelers rechtstreeks afgezet aan gezinshuishoudingen en aan grootverbruikers zoals ziekenhuizen, verpleeginrichtingen, hotels en restau rants. Het is overigens vermeldenswaard dat een flink aantal fruittelers zich niet beperkt tot één bepaald afzetkanaal, maar veelal diverse afzetmogelijkheden benut. Behalve aan de betekenis van de ver schillende afzetkanalen is ook aandacht besteed aan het tijdstip binnen een oogstjaar waarop de fruitelers hun pro- dukten hebben verkocht. Bijna 10% van de afzet wordt ver kocht vóór de pluk. Dit omvat niet al leen de hoeveelheden afkomstig van per celen onderworpen aan een fruitpacht- overeenkomst, maar ook het fruit waar voor tussen /fruitteler en afnemer bij .voorbaat 'n bepaalde prijs is overeenge komen. ROKEN IS SLECHT VOOR DE HUID Vrouwen die veel roken, moeten hun huid grondig verzorgen. Het vaatver- nauwend vergif nicotine verstoort de stofwisseling zo sterk, dat een vette huid nog vetter wordt en voortijdig ver slapt. Hier kan slechts een uitgebreide cosmetische behandeling uitkomst bren gen. Er moet namelijk weer voldoende bloed naar de huid gaan stromen. Ove rigens is het in zo'n geval eenvoudiger en goedkoper om het roken te staken; en dit zeker met alleen voor de huid. (CONSU) Januari 1972 begint de zestiende jaar gang Openbaar kunstbezit. Dat betekent dat er afgezien van kleinere kleuren reproducties en zwart-witte afbeeldin- S"en nu zo'n 600 werken uit Neder landse musea via een vorstelijk, groot formaat reproductie dichter bij het pu bliek zijn gekomen. Elke jaargang telt immers 40 van die grote platen. Werken uit Nederlandse musea. Dat is niet zo maar een willekeurige beperking. Het komt ook niet voort uit een mentaliteit van „bij ons l:s het allemaal beter'1'. Maar Openbaar kunstbezit is er altijd vanuit gegaan, dat het reproduceren en bespreken van kunstwerken vooral een voorbereidende functie heeft doel is altijd de ontmoeting met het schilderij of het beeldhouwwerk zelf. Maar dan moeten die ook wel in de buurt zijn, en niet in Leningrad of New York. Van daar die beperking tot musea in Neder land. Maar de wereld wordt kleiner. De mensen reizen meer en gemakkelijker dan vroeger. Bovendien zijn voor wie in het grensgebied wonen, musea in Bel gië en Duitsland vaak dichterbij dan die in het westen van Nederland. Daarom deze belangrijke vernieuwing: in de jaargang 1972 zullen ook werken uit Belgische musea worden gereproduceerd. Dit was mogelijk dank zij samenwer king met Openbaar kunstbezit in Vlaan deren, een organisatie die in het neder- lands-talige deel van België een uitgave verzorgt, vergelijkbaar met de hier be kende. Openbaar kunstbezit in Neder land en in Vlaanderen gaan nu samen één album uitgeven. Dat maakt het ook mogelijk, de kunstwerken nog scherper te selecteren. De kunst uit de 17de eeuw, bijvoorbeeld, is wel nergens zo rijk vertegenwoordigd als in Nederlandse musea. Vlaanderen echter be zit schatte.n aan middeleeuw se kunt, waar wij in Nederland alleen maar jaloers op kunnen zijn. En ook voor moderne kunst vullen België en Nederland elkaar allerplezierigst aan. Dat Nederland niet alleen maar een grens heeft met België, maar ook nog een oostgrens, is bij Openbaar kunstbe zit terdege bekend. Voor de verdere toe komst zijn er hopelijk ook daar moge lijkheden tot uitbreiding. Maar de ko mende jaargang zit dat er nog niet in. De Vlaams-Nederlandse samenwer king biedt ook de mogelijkheid tot meer service via radio en televisie. De Belgi sche radio is in het grootste deel van Nederland goed te ontvangen. Wie de woensdagavond (als Openbaar kunstbe zit via Hilversum uitzendt) niet schikt, kan op een andere dag hetzelfde pro gramma horen uit Brussel. Wie de Bel gische televisie kan ontvangen, krijgt nog meer mogelijkheden: Openbaar kunstbezit-Nederland blijft, naast het radio-programma, aparte tv-series ge ven; in België maakt men rondom elke in de radio besproken reproduktie óók nog een tv-uitzending. Zo er,ooit een reden was, zich te abonneren op Openbaar Kunstbezit, dan nu toch wel! Een voor iedereen begrij pelijke inleiding in de beeldende kunst, oud en modern, uit de Europese tradi tie, maar even goed uit Afrika of Ocea- nië want ook aan kunst uit die ge bieden zijn de musea in Nederland en België bijzonder rijk. Er wordt de laatste tijd veel gepraat en geschreven over de geweldige demo cratisering van het onderwijs, die er zal komen dank zij radio en televisie. Openbaar kunstbezit brengt dat nu al 15 jaar in praktijk. Velen van ons heb ben van huis-uit weinig „oog" meege kregen voor kunst. En de school doet in dit opzicht doorgaans ook geen won deren. Dat is jammer, wdht door de omgang met beeldende kunst leer je at tent kijken. Voor wie vroeger de kans niet had, is er Openbaar kunstbezit. En wie al wel vertrouwd is met de beel dende kunst, zal zich dat reproduktie- album ook niet willen laten ontgaan. Want schilderijen en beelden kijken smaakt altijd naar meer. Het ging zoëven over de mogelijkhe den van televisie en radio om „bij te leren". En we zeiden, dat Openbaar kunstbezit die mogelijkheden al zo'n 15 jaar gebruikt. Dus „leren" over kunst? Nee: leren kijken en dat is wat anders. Je ogen gebruiken, op de ple zierigste denkbare manier. En er wat bij horen vertellen, waardoor je weer beterkijken kunt. Dat is Openbaar kunstbezit. Het is bijzonder eenvoudig om abon nee te worden, 18,90 storten op post giro 1665 van Openbaar kunstbezit, en dan komen in de loop van 1972 de lin nen opbergband en de reproduktles met teksten bij u in de bus. En niet te ver geten de museumkaart, waarmee u gra tig toegang hebt tot meer dan honderd musea in Nederland en België. De prijs is veel lager dan wat u betalen moet voor elk ander kunstboek van vergelijk bare kwaliteit. Dat komt omdat het Ne derlandse volk nu al zoveel jaar in mas sa's „ja" zegt tegen Openbaar kunstbe zit. Een grote oplage maakt het nu een maal mogelijk om goedkoop te werken. Het komt ook omdat Openbaar kunst bezit geen winst hoeft te maken. De hele abonnementsprijs komt bij uzelf terug. Nu Philips en Inventum dekens voor keiharde lage prijzen Bijvoorbeeld: Inventum bovendeken 2-persoons van 224,voor ƒ195, Dat is 29,voordeel Inventum onderdeken 1-persoons van ƒ112,voor 99, Kanaalstraat 18, Hansweert AUTO-VERHUUR zonder chauffeur Vroonlandseweg 30 Kapelle-Biezelinge Telefoon 01102-1874 nu van 134,nu 119, nu van 160,nu 139, nu van 171,nu 149, nu van 195,nu 169, van 112,nu 99, 1 persoons onder 2 persoons onder 1 persoons boven 2 persoons boven 1 persoons onder 2 persoons onder (met 2 regelaars) 1 persoons boven 2 persoons boven (met 2 regelaars) van 163,nu 149, van 163,nu 139, van 224,nu 195, OUDE TORENSTRAAT 27 TELEFOON 13 48 draagt geen popline regenmantel meer Maar een moderne denim of white suède met leuke sierstiksels. MODEHUIS YERSEKE

Scheldebode | 1971 | | pagina 5