Tocht door de binnenstad Kerst-inn de scheldebode Bibliobus 'Walcherse Arkadia' werkt nu in Vlissingen-V alkenisse Wijkwinkelcentrum Dauwendaele in Middelburg komt op gang Scheldebode-kringetje de zuidwester combinatie Raads- en commissie vergaderingen in Vlissingen huis aan huis-blad 22e jaargang no: 46 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stem - breda donderdag 18 november 1971 Medewerkers Route descheldebode St Nicolaas zet zaterdag voet aan wal in Vlissingen VLISSINGEN - Vele kinderharten hebben de laatste dagen al weer vol verwachting geklopt, maar eindelijk is het dan zo ver. A.s. zaterdag zal de hoogbejaarde Spanjaard zyn In trede doen in Vlissingen. Dank zty de vele en goede gaven van de Vlissingse Middenstand zal het dit jaar een intocht om nooit te verge ten worden. De goede sint die op dit moment reeds in Nederland is heeft al lang naar het weerzien met de Vlissingse kinderen omgezien. Voor al voor het organiserende Stichting Vlissings Aktie Fonds is het te ho pen, dat men meer medewerking van de weergoden krUgt, dan afge lopen zaterdag het geval In Oost- Souburg was, want daar heeft het niets anders dan de hele middag geregend. Om 2 uur zal St. Nicolaas in Vlissingen voet aan wal zetten en wel aan de Koopmanshaven. Terwijl daar de welkomstliedjes door de lucht zullen galmen, wordt de gast ontvangen door de commissie van ontvangst bestaande uit de heren W. Jansen, C. W. Louwerse, A. A. Gil- OfltVdflgSt lissen en J. Dop. Vanaf de koop manshaven zal de stoet naar het stadhuis vertrekken. Het is overi gens een stoet waaraan ook enkele sportverenigingen hun medewerking verlenen. De optocht wordt geopend door enkele zwarte pieten met hun grap pen en grollen. Aan de optocht wordt muzikale medewerking ver leend door Jachthoorncorps Oranje Nassau, drumband Caecilia, Brass band Caecilia, Delta Band en Ons Genoegen. Ook de beide majoretten- peletons zullen vertegenwoordigd zijn. Behalve deze muzikanten zal ook de sportverenigingen Marathon en Walcheren acte de presence ge ven, alsmede door de wandelsport verenigingen De Vrolijke Tippe laars, L.O. en Willen is Kunnen. In de stoet is tevens plaats voor twee reklamewagens en wel van M.S.V. De Uitlaat en Modelvliegtuigclub Walcheren. Zoals we de laatste tijd gewend zijn, zijn ook de paarden en pony's van de Veerse dijkruiters van de partij. Door de hele stoet heen bevinden zich dan een groot deel van de zwarte pieten die St. Nicolaas uit het warme Spanje heeft meegebracht. Hoewel de commissie van ont vangst de goede Sint reeds op de Koopmanshaven heeft verwelkomd, zal dit nog officieel gebeuren. Op het bordes van het stadhuis zal de 1971 VLISSINGEN Evenals vo rig jaar tijdens de Kerstdagen gaat er weer een Kerst-inn open in het voormalige K.M.T., Hel- lebardierstraat 13 te Vlissingen. De Kerst-inn heeft in 1970 op kleine schaal bewezen in een zeer bepaalde behoefte te voor zien. Iedereen die om een of andere reden niet in de gele genheid is om in eigen kring van familie of bekenden het feest van kerstmis werkelijk te beleven moet weer de mogeiyk- heid hebben in de sfeer van vrede en gezelschap de Kerst dagen door te kunnen bren gen. VLISSINGEN Vele mensen willen misschien wel eens een raadsvergadering bijwonen maar weten niet precies wanneer zjj daar voor terecht kunnen. Ten eerste ver gadert de commissie van openbare werken op de eerste maandag van de maand, de eerste dinsdag verga dert de commissie voor sociale aan gelegenheden, terwyl op de eerste woensdag de commissie onderwijs zaken vergadert en op de eerste donderdag de commissie culturele jeugd en sportzaken die aanvangt om 19.00 uur en de tkrgadering van de commissie van de ruimtelijke ordening vangt op dezelfde dag aan om 20.00 uur. Deze vergaderingen vallen meestal drie weken voor de raadsvergade ring die gehouden wordt op de laat ste vrijdag van iedere maand. Hier bij valt een uitzondering te consta teren en wel de vergadering van de laatste vrijdag van dit jaar die te vens oudejaarsdag is. Om te voorko men dat de raadsleden op deze avond niet bij hun familie kunnen Het comité' van vorig jaar heeft een nieuwe werkgroep ge formeerd. Het comité' wil het geheel dit jaar van een bredere opzet voorzien. Hiervoor is me dewerking gevraagd aan de overheid, kerken en andere, particuliere initiatief. De ge dachten gaan uit naar een pro gramma dat in grote ltyn be kend gemaakt zal worden. Het zal afgestemd zjjn op de ver schillende groepen die van de Kerst-inn een goed gebruik willen maken. Voor dit pro gramma wordt een beroep ge daan op de plaatselijke instel lingen en verenigingen die een onderdeel voor hun rekening kunnen nemen zoals zang, dans en muziek, spel, declamatie en voordracht. Verder worden enkele toepas selijke films aangevraagd en zal er ruim de mogelijkheidbes taan voor gesprekken en komen er diverse gezelschapsspelen. De werkgroep hoopt weer veel me dewerkers te krijgen die zich tijdens de Kerstdagen enige uren beschikbaar willen stellen voor de ander, opdat zjj zich kunnen verheugen op het Kerstfeest. Financiële bijdragen kunnen gestort wordfen op giro nummer 185283 t.n.v. ABN, Coosje Buskenstraat 75, t.n.v. Kerst-inn 1971. Wilt u zich in contact stellen met de organisa toren van deze Kerst-inn dan kunt u contact opnemen met mevrouw Stam, Thorbeckelaan 11 te Vlissingen, tel. 01184- 4451. OPLAGE 32.500 EX Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE:, N.V. Uitgevers Mij. De Stem. Breda, Reiger straat 16 Telefoon 01600 - 22341 Postgiro 1114111 Bank: Alg. Bank Ned. N.V. Breda Ned. Credietbank N.V. Breda ADVERTENTIE-EXPL.: I. van der Hoeven, Vlissingen. Spuiplein 94 Telefoon 01184 - 6830 REDAKTIE: Mevr. B. Mulder-Kenter Plantanenstraat 27 Oost-Souburg Druk: Toezending techn. mat. n.v. Rotadruk Axel, Nassaustraat 3, telefoon 01155 - 2320. wnd.burgemeester, de heer Ch.- J. Gillissen Verschage de Sint ontvan gen en hem met een toespraak wel kom heten. Zoals ook in voorgaande jaren steeds het geval bleek, zal de Sint ook dit jaar aan het gemeente bestuur een geschenk aanbieden, verbandhoudende met een actueel probleem binnen de gemeente Vlis singen. Vorig jaar was dat b.v. een riool installatie, die geheel van chocolade was gemaakt en enige jaren geleden een casino in suikerwerk uitgevoerd. Ondanks al het mogelijke dat wij getracht hebben, om te weten te komen wat er dit jaar wordt aange boden, stootten wij onze neus, want dat geheim bleek bij St. Nicolaas en zwarte piet goed opgeborgen te zijn en moeten wij evenals ieder ander tot zaterdagmiddag wachten tot we weten wat het is. Al gaan onze gedachten wel uit naar de proble men in de Vlissingse binnenstad, maar jawij kunnen er goed naast zitten. Na de ontvangst op het stadhuis gaat de stoet verder. De route die dan gevolgd wordt is: dr Friesestraat, Brouwenaarstraat, Singel, Rozengracht, Rembrandtlaan, Hogeweg, Bloemeniaan, Paul Krugerstraat, Scheld est raat, Aagje Dekenstraat, Betje Wolffplein, Coosje Buskensstraat, Spuistraat, Beilamypark, Beursplein. De Sint en zijn gevolg zullen dan even van de vermoeienissen in hotel Maidegem gaan «ftrusten. Alhoewel de intocht dan achter de rug is zijn de werkzaamheden van de goedheilig man nog lang niet ten einde. Aan de kinderen die in het ziekenhuis St. Joseph liggen wordt een bezoek gebracht en wordt hun cadeautjes overhandigd. Want ook zij zullen in de feestvreugde kunnen delen. Het ziet er in ieder geval naar uit dat a.s. zaterdag de Vlis singse binnenstad weer overvol en gezellig zal zijn met hopelijk veel zonneschijn. zijn is er een voorstel om deze laatste vergadering te verschuiven naar de laatste donderdag van de cember. Niet al deze vergaderingen zijn openbaar. Om te weten te ko men of de vergadering die u bij zou willen wonen wel openbaar is kunt' u het beste even contact opnemen met het stadhuis in Vlissingen waar men u hierover in kan lichten. VLISSINGEN-V ALKENISSE Door mevrouw M. Woiters-Hazeu is de bibliobus voor Vlissingen en Val- kenisse overgedragen. In een toe spraak voor vele genodigden in het stadhuis te Vlissingen zei de wnd. burgemeester ChJ. Gillissen Ver schage dat de uitvinding van de boekdrukkunst een zeer belangrijke uitvinding is geweest. Juist door deze uitvinding draagt men vakken nis over. Bovendien zijn boeken de belangrijkste cultuurverspreiders, aldus de heer Gillissen Verscha ge. Bij deze cultuurverspreiding speelt de bibliotheken een grote rol. Het is daarvoor dan ook noodzake lijk dat deze een goede huisvesting hebben en-of krijgen. In dit verband merkte de wnd-burgemeester op, dat de Openbare leeszaal en biblio theek Vlissingen de kritiek straks in de nieuwe huisvesting in de Spui straat zeer zeker zal kunnen door staan. Door de bibliobus zal de be reikbaarheid van het boek worden vergemakkelijkt. Bovendien vormt het een band tussen de provincie Zeeland en de gemeenten Vlissingen en Valkenisse. Om deze band sym bolisch tot uiting te brengen wap perden voor het bordes van het stadhuis de drie vlaggen. Mr. J.P. Boersma, voorzitter van de Stichting Federatieve Provinciale Bibliotheekcentrale Zeeland (PBC) was zeer verheugd over het ledental dat deze bus in de periode, dat zij onofficieel reeds werkt, al heeft be reikt. De bus heeft momenteel 725 leden, waarvan 594 als nieuwe leden zijn ingeschreven. Daarmee is, aldus Mr. Boersma, bewezen, dat indien er le voorzieningen zijn, bibliothe- cen zeer snel kunnen uitgroeien. Ook haalde mr. Boersma de huidige regeringspolitiek voor het voetlicht. Hij liet duidelijk uitkomen dat ook daardoor de bibliotheken in een moeilijke periode verkeren. De voorzitter van de Vlissingse bibliotheek, de heer J.C. Verkerk, was bij dat juist door de bibliobus de grenzen waren verbroken. Burgemeester H. Koevoets van Valkenisse dacht dat het denken van Vlissingen toegespitst was op een verdere herindeling of gewest vorming. Maar toen de hilariteit wat gezakt was, liet ook deze spreker merken, dat in zijn gemeente de behoefte duidelijk te merken was in de laatste drie, vier weken. Hierna onthulde mevrouw Wolters de naam van de bus en wel, „Walcherse Ar- kadia". Toen de Stichting Bedrijfspanden Middelburg in juni 1970 haar plan nen bekend maakte voor het Wyk} winkelcentrum Dauwendaei werd de verwachting uitgesproken, dat ui teraard onvoorziene omstandigheden voorbehouden, nog datzelfde najaar met de bouw een aanvang gemaakt zou kunnen worden. Deze hoop is niet in vervulling gegaan. Er bleken enkele technische problemen te be staan met betrekking tot de aanslui ting van het overdekte middenplein op het ontmoetingscentrum-waarvan de realisatie buiten de bemoeienis sen van de stichting valt-terwyi de onderhandelingen met de gemeente over pry's en voorwaarden van de grondaankoop nog niet konden wor den afgerond. In verband daarmee werd geen al te indringende acquisitie gepleegd bij de detailhandel. Technische en andere problemen zijn inmiddels op gelost, zodat men hoopt spoedig van start te kunnen gaan. Zoals bekend komt in de wijk Dauwendaele slechts eén centraal winkelapparaat gericht op een verzorgingsgebied van ruim 20.000 konsumenten. De totale bruto bedrijfsvloeroppervlakte wordt ruim 6.000 vierk. meter, waarvan echter in eerste instantie rond 4.000 vierk. meter zal worden gerealiseerd. Bij eventuele opleve ring irv het najaar van 1972 zullen er in dat deel van Middelburg-Zuid ongeveer 10.000 mensen wonen, het geen een verantwoorde verhouding mag worden genoemd. In de eerste bouwfase zijn twee supermarkets opgenomen, waarvan er een door de Coöp zal worden bezet en de andere door een zelf standige ondernemer. Voorts staat vrijwel definitief de vestieine vast van een brood- en banketzaak (war me bakker), een slijterij-notenbar, een slagerij, een drogisterij-parfu merie, een algemeen textielzaak, een apotheek en een aantal bankkanto ren (geld winkeltjes) waar veel be langstelling voor bestaat maar het zal beslist geen Wallstreet wor den. Hiermee is de bezetting bij lange na niet gekompleteerd. Voor een aantal ondernemers en bedrijven be staat nog de mogelijkheid van deel name. Daar de Stichting Bedrijfs panden Middelburg, die voor de gegadigden selektie verantwoorde lijk is, zich aan een tevoren nauw gezet geplande branchestructuur wil houden, bestaat een goed inzicht in de branches, die ook nog voor eert Alarm! Och, ah)l!arme! Er is weer iemand over het kuiltje in de weg voor de Nederlandse Middenstandsbank in Goes ge reden. Dit mag je tenminste op maken uit de serie spectaculaire bank-,.overvallen" die de laatste tijd bij diezelfde nog nieuwe bank in Goes zijn gepleegd. Steeds bleek het loos alarm te wezen. Toen de mensen al be gonnen te denken, dat het mis schien een methode was van de bank zelf, om reclame te maken -de krantekolommen haalt een loos bank-alarm altijd wel- en op die manier luidruchtig te wijzen op zijn veilige geld-be- waring, heeft de politie een „vermoeden" uitgesproken; het zware verkeer dat langs twee kanten van het bankgebouw ~op de hoek van Van der Spiegel straat en de Dam - dendert, zou de oorzaak kunnen zijn. Sinds dien probeer ik steeds met mijn eend (Citroen is immers een bij bankroof altijd gebruikte vluchtwagen!! over die an ders door mij en vele anderen zo gehate kuil in het asfalt voor het gebouw te rijden. Want die heeft de politie (al meer dan een jaar...) over het hoofd ge zien, ook bij haar nieuwe theo rie. Maar niks hoor. Tot nu toe heb ik er nog geen alarmgerin- kel van overgehouden. Alleen maar gerinkel van dingen, die later bleken in de kofferbak te staan Hk was ze vergetenen die de „overval" over de kuil niet overleefden. Toch jammer. Volgende keer beter. Probeert u het ook eens Leuk spelletje. Bankje-foppen. Met de overval- kuil. Waarmee ik maar wil zeg gen, dat de gemeente Goes er beter aan deed om oneffenhe den in het wegdek weg te wer ken voordat er de alarmklok over wordt geluid. Bovendien: wie een kuil graaft voor een ander valt er zelf in. Want de politie h'an de gemeente im mers.moet steeds naar die „valse" bank-overvallen toe. En ik zelf val ook steeds over die put in de weg. Figuurlijk dan. Al een jaar lang val ik figuur lijk. Helaas niet af. Ik bedoel, helaas val ik letterlijk figuur lijk maar niet af. Ik val ook niet aan. Wees gerust, o heren van de Nederlandse Midden standsbank (wat maak ik weer reclame voor u he?) U kunt er immers ook niets aan doen. Ik val wel de gemeente aan en af. Bij deze. Geen dank! Geen alarm nodig ook. Maar wel een beetje as-valt en een andere bel. Want die klok van u wordt al geluid, voor ze aan de klepel komen. Raar ge-val. O, waar hadden we het ook weer over Mijn figuur Nou, dat kan ik toch al niet meer redden. Ik val bij. neen, ik kom bij. Nee, ik kom aan. Ja, dat is de juiste formulering. „Komaan", da's ook logisch! Het leven is te goed. Mijn saldo op de bank niet hoor, maakt u zich daaro ver maar geen illusies. Geen „tegoed" bij de bank, dat is er voor mij niet bij, ook niet bij de NMB, tenzij die me uit dank voor de reclame het tegenwoor dig gebruikte gratis spaarboekje met een eerste inleg van 5,- geeft, om de valkuil in mijn maag te kunnen dempen. Want: Elk geldrestant gaat steeds te- nonder in het restaurant. Net als ikzelve..., D'Oester Toen u gefotografeerd werd terwyl u een babbeltje maakte op het Spui plein was het wei wat beter weer dan toen u alle feesteiyke geschen ken op kon halen, mevrouw De Jonge, Coosje Buskenstraat 121 te Vlissingen. Maar met een paraplu of een auto kom je ai een heel eind en zo 'n fyn buitenkansje kan toch niemand laten lopen Over lopen gesproken: wie zal het deze week zijn die zo vlak voor de dure decembermaand zyn ronde gaat maken langs de winke liers U hoeft natuurlijk niet alleen in het kringetje te staan om af te wachten of deze winkeliers Iets van uw gading hebben. Alle winkeliers zullen u graag verwelkomen als u uw St.-Nicoiaas- of kerstinkopen by hen komt doen. M, De gulle gevers zijn deze week: Banketbakkerij Faber. Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart. Sla gerij De Vries, Walstraat 46, een nd biefstuk. Vishandel Frans de uijnck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdagrecla me. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, luxe flacon badschuim. Foto De Grave, Walstraat 74, waardebon van f 2,50 voor foto-artikelen. Kle- dingbokser, Lange Zelke 20, strop das. Boutique La Perruque, Wal straat 80. een pruikenborstel. De Wijnkelder, Walstraat 104, een fles rode Mistella. Smith Kaas, Markt kraam, pond kaas naar keuze. Fabro n.v. Domburgs Schuitvlot 2, Middel burg. platenbon t.w.v. f 5,-. De Drie Tonnetjes, St-Jacobusstraat 4, koffie met gebak voor twee personen. Sla gerij D. van Oostrom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Goudoppert- je, Walstraat, waardebon van t 5,-. Potterie Jaap, St.-Jacobsstraat 33, Vlissingen, waardebon 75. Groente-- shop Hercules, Hercules Segherslaan 80a, een fruitschaal. plaats in het (overdekte) winkel centrum in aanmerking kunnen ko men. Met name kan een keus worden gemaakt uit een chocolaterie een aardappel-, groente en fruithandel (met delikatessen), een zaak in dames- en herenmode, in schoenen, in woningtextiel, in foto-optiek, in bloemen, in rijwielen en bromfietsen, in vis, en wild (poelier), in doe het zelf artikelen en in huishoudelijke artikelen speelgoed. Voorts kan worden gedacht aan een cafetaria en-of een Chinees Indisch restaurant, een dames- en "herenkapper en een boek- en kantoorboekhandel. Als een interessante bijzonderheid kan nog worden vermeld dat in dit centrum alle ondernemers direkt de gelegenheid krijgen het pand te kopen, terwijl diegenen die dit niet kunnen of willen-middels het door de NMB gehanteerde vrij unieke leasesijsteem- in de gelegenheid worden gesteld het pand op langere termijn in eigendom te verwerven op basis van een tevoren vastgesteld percentage van de oorspronkelijke koopsom. Gegadigden kunnen zich melden bij het sekretariaat van de Stichting, p.a. MBO, Buikslotermeerplein 66, Amsterdam, telefoon: 020-61611 -toestel 17.

Scheldebode | 1971 | | pagina 1