BAAYENS de speciaalzaak voor uw BRIL 1 WATERSTANDEN. YERSEKE OO WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT KRABBENDIJKE RILLAND-BATH INGEZONDEN STUKKEN BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN WAARDE Ontspanningsavond bejaarden. In een geheel bezette zaal van het verenigingsgebouw de Haven werd vrij dag j.l. door de afd. Yerseke van de Bond van Bejaarden een ontspannings avond voor de leden georganiseerd. Voorzitter Kole opende met een wel komstwoord in het bijzonder noemde hij de muzikanten en dr. Ampt. In zijn pro- pagandawoord bracht hij o.m. naar vo ren dat alles wat op de jaarvergadering van de Alg. Bond is besproken in het belang is van alle leden. Voorts deed hij een dringend beroep op allen die nog geen lid zijn zich op te geven want ook voor hen werkt het Bondsbestuur. Ook hulpverlening aan hen die hulp nodig hebben beval hij van harte aan. De wer ving van nieuwe leden kan het best ge beuren door de leden zelf, daadwerkelijk kan ieder lid hieraan meewerken door iemand bij het bestuur als lid aan te melden. Als inleiding werd het clublied gezongen waarna „Tovido" met vrolijke muziek en dhr. S. Berlijn die als pianist voor het voetlicht kwam. Na koffie met koek en verkoop van loten kwam dr. Ampt met zijn prachtige dia's van zijn vakantie naar Finland met kudden ren dieren, rivieren met afdrijvende boom stammen, de mooie van hout opgetrok ken gebouwen. Verder zijn tocht naar Lapland met de middernachtzon, zijn terugreis door Zweden met waterpar tijen met prachtige rode waterlelies. Me de door de unieke uiteenzetting van dr. Ampt gaf het de aanwezigen het ge voel zelf de reis te maken. Tot slot volgden nog enkele plaatjes van Yer seke met o.m. de Zeeuwse klederdracht voor zover die nog gedragen wordt door de bewoners van ,,Vredelust". Voorzit ter Kole was dan ook de tolk van de aanwezigen toen hij in zijn slotwoord dank bracht aan dr. en mevr. Ampt en de muzikanten voor hun bereidwilligheid om deze avond aanwezig te zijn en ieder op zijn manier heeft meegewerkt deze avond te doen slagen. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste els In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Dam- en schaaknieuws. In de onderlinge competitie van de dam- en schaakvereniging Yerseke zijn de volgende partijen gespeeld. Schaken: J. Pol eg-C. de Rooy 1—0; P. v. Anrooy- S. Hansma 01; J. Poleij-A. Beerens 01; S. Hansma-M. de Koeyer 10; C. de Rooy-A. Cornelisse 10; A. Bee- rens-M. de Koeijer 10; A. Cornelisse - C. de Rooij 01. Dammen: H. de Leeuw- S. Hansma 20; J. Poleij-C. de Rooy 11; A. Beerens-J. Poleij 02; S. Hans ma-J. Poleij 20; J. Poleij-S. Hansma 2—0. Lezing in gebouw Trefpunt. Zaterdag 13 november hoopt Ds. van Gorsel, Herv. pred. van Oude-Tonge een lezing te houden in gebouw Trefpunt te Yerseke. Het onderwerp dat spreker zal behandelen is: Kerk en prediking. Ds. is daartoe uitgenodigd door het bestuur van de afd. van de Geref. Bond in de Herv. kerk, die regelmatig deze avon den organiseert. Er bestaat gelegenheid om na de koffiepauze vragen te stellen betreffende het onderwerp. De bijeen komst begint om uur en is voor een ieder toegankelijk. Bazaar van ,,Mozart". Blijkens advertentie in dit nummer kan men a.s. zaterdag in garage van Oeveren aan de Bemhardstraat terecht voor een echte ouderwetse bazaar van de muziekvereniging „Mozart". Naast het rad van avontuur, vindt men er schiettenten, enveloppenstand, grabbel ton enz. met fantastische prijzen. Voor al zgn er een groot aantal Sinterklaas cadeaus. En natuurlijk muziek van de boerenkapel. Ongetwijfeld zal het weer erg druk en gezellig worden op de ba zaar van „Mozart". Swift 4-Volharding 1 09. Het eerste twaalftal liet zien dat het echt nog wel kan winnen. Swift 4 was met 90 de dupe. Volharding 2 liet het duidelijk zitten bij Stormvogels 2 en keerde met een 40 nederlaag huis waarts. In de mikro komt Volharding 1 een klas hoger uit dan dat het nu speelt. In de tweede klas ontmoeten zij BKC 1, Ondo 2, Swift 4 en Tjoba 4. Zij beginnen met een vrij weekend. Het tweede twaalftal komt uit tegen Blauw wit 2, Tjoba 5, Togo 3 en Zaamslag 1. Zaterdag spelen zij tegen Blauw-Wit 2 wat waarschijnlijk een kleine nederlaag zal opleveren. De aspiranten hebben deze winter grote plannen getuige de 71 overwinning op Blauw-Wit A. Op merkelijk in deze wedstrijd was dat alle zeven doelpunten uit afstandsschoten afkomstig waren. Volharding C komt in de eerste wedstrgd uit tegen Swift F. Yerseke-A.Z.V.V. 2—0. Yerseke 1 behaalde tegen A.Z.V.V. 1 een uitstekend resultaat, met een 20 nederlaag kon de ploeg uit Axel huis waarts keren. Tot aan de rust was de stand gelijk, na de rust was Yerseke duidelijk beter. Leo van Ast opende de score en daarna Anré Kosten. A.Z.V.V. kwam neg goed weg doordat, een kop bal van Honoré Stobbelaar tegen de dek- lat ketste, zodoende een verdiende 20 overwinning. Yerseke 2 won met 32 van Wemeldinge 2 en Yerseke 4 verloor met 20 van Inter Scaldis. Zaterdag a.s. is Yerseke 1 vrij. Yerseke 2Vgaat op bezoek naar Rillandia 2, Yerseke 3 en 4 spelen thuis tegen Kruiningen 4 en Spui 3. Yerseke A speelt vooraf te gen Kruiningen A. De wedstrgd Krab- bendijke B-Yerseke B is uitgesteld. Modeshow. Donderdagochtend 25 november a.s. zal er in he bejaardenhuis „Vredebest" om half elf een modeshow gegeven wor den voor de bewoners en andere bejaar den. De show wordt verzorgd door me vrouw Schouten. Kijkmiddag kleuterschool. In de kleuterschool ,,'t Sationnetje" is donderdagmiddag een kijkmiddag gehou den voor de ouders van leerlingen. De leerlingetjes hadden hiervoor een werk stuk gemaakt: „Herfst". Voor de ou ders was er tevens gelegenheid met de leerkrachten te spreken over de vorde ringen, van hun kinderen. Damhert weer gevlucht. Woensdag is het hert dat in de wei van de familie Polderman graasde daar weer ontvlucht. Het was de bedoeling dat het hert (waarvan ondertussen vijf eigenaars waren komen opdagen) die dag gevangen zou worden. Donderdags werd het gesignaleerd ergens bij Goes waar het alsnog door middel van een zgn. verdovingsgeweer is neergeschoten en vandaar overgebracht naar het re servaat „Oranjezon" bij Oostkapelle. Voetbal. Zaterdag was er alleen maai' junioren voetbal met slechte resultaten. Kruinin gen B2-Wemeldinge B2 52; Wemeldin ge Bl-Kruiningen BI 14; Rillandia Al -Wemeldinge Al 41; Hoedekenskerke Al-Wemeldinge A2 52. Duivententoonstelling. Zaterdag 13 november a.s. staat bij de „Vrijheidsduif" weer de grote jaar lijkse duivententoonstelling op het pro gramma. Op deze tentoonstelling, die in „Ons Dorpshuis" wordt gehouden, zijn meer dan 400 duiven te zien. Voor het publiek is de tentoonstelling vanaf 16 uur geopend, 's Avonds zijn er taarten, paling, kip, boodschappenmanden enz. te winnen op het rad van avontuur, vervolgens is er een Amerikaanse ver loting en schiettent. Tevens is er een fraaie stand van „Witte Molen" duiven- en vogelvoer en vogclbenodigdheden. De trekking van de grote verloting zal op deze avond plaatsvinden. Voetbalnieuws. Kruiningen 1 kwam zaterdag toch binnen de lijnen en wel voor het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd te gen Zaamslag. Het werd een 42 ne derlaag. Het tweede met 51 van Kloe- tinge 6. De A-junioren verloren met 30 van Robur Al. Winst was er bij de B-junioren. BI won met 41 van Wemeldinge BI en B2 met 42 van Wemeldinge B2. Voor zaterdag staat de thuiswedstrijd tegen Apollo te wachten. Het tweede is vrij. Het derde speelt thuis tegen Wolf aartsdijk 3. Het vierde gaat naar Yerseke 3 en het vijfde naar Cortgene 2. De A-junioren spelen uit tegen Yerseke A en BI gaat naar We meldinge B2. Stichting kinderspeelzaal Reimerswaal. Vanaf maandag 15 november a.s. zal de kinderspeelzaal de gehele week ge opend zijn. Nu de wintertijd aangebro ken is, leek het, het bestuur nuttig, om ook de maandagmorgen de kinderspeel zaal open te stellen. U kunt uw peuters opgeven voor de kinderspeelzaal bij me vrouw A. A. Jeroense-Biemans, Oostha- vendijk 22, Hansweert, tel. 01130-1882 en bij mevrouw M. C. van der Peyl-van Santé, Markt 17, Kruiningen, tel. 01130- 1381. V aardigheidsproeven Op 4 en 6 november hebben ruim 100 leden van de gymnastiekvereniging K.W.V. de vaardigheidsproeven afge legd. Slechts 1 werd er afgewezen. Aan de beste werd 'n prijs uitgereikt. Jeugd proeven A: 1 Jacqueline Noordhoek; 2 Sita Willeboer; 3 Joke Heyboer. Proef B: 1 Marjan Hogesteger; 2 Agaatha Paauwe; 3 Ria van Velzen: 4 Dolorus Blaauwkamer. Proef C: 1 Jannet Leen- dertse; 2 Marjan Leendertse; 3 Marij ke Brugge. Tumdiploma A: 1 Lianne Flipse; 2 Ria Paauwe; 3 Mattie Krom- been. Turndiploma B: 1 Jenny v. d. Mo len; Corina Blok; Elma van Duivendij- ke en bij de dames: 1 Lennie Po ley; 2 mevr. Nieuwenhuyze-Sinke; 3 Annelies van Iwaarden. Cross-country. A.s. zaterdag 13 november a.s. wordt er in „Den Inkel" door de Landelijke Rijvereniging „Reimerswaal" weer een Cross-country voor paarden georgani seerd. Meer dan 200 deelnemers hebben zich inmiddels gemeld. De cross die de naam heeft gekregen „Den Inkel Cross country" is de grootste ruitercross van Zeeland. Zeker voor paarde-sport enthousiasten, maar ook voor niet- paardesporters lijkt het ons de moeite waard om er eens een kijkje te gaan nemen. Aanvang 9.30 uur in „Den Inkel" te Kruiningen (richting Veerhaven). Schaken. De eerste wedstrijd van het eerste achttal van „De Zwarte Dame" in de Z.S.B.-competitie werd een mooie over winning op Kamperland. De uitslag was als volgt: B. Cok-M. Westerweele 01; L. Poleij-G. Heyboer 01; W. Zuydweg- W. F. Burger 10; J. L. Verhaagen-K. Noordhoek 10; H. van Iwaarden-P. .Zwemer 10; W Karelse-L. Koole 10; J. Karelse-P. Heyboer 10; J. W. Has- man-N. Zwemer 10. Eindstand 62 voor D.Z.D. 1. De eerste wedstrijd van het tweede achttal van D.Z.D. tegen Zlerikzee 2 verliep minder succesvol. Ge zien de opstelling van D.Z.D. 2 was een betere uitslag toch wel mogelijk geweest. De uitslag was: J. van Oosten-L. M. Leeuwen y2Y. Kuipers-J. J. Hoog- strate 01; L. H. v. d. Kallen-A. v. d. Westen 0—1; A v. d. Broeke-H. Uil 0—1; J. H. Vaders-M. Krijger 0—1; J. P. A. Stevense-A. J. L. Blom V2.', J. de Neef-J. Vasseus 10; J. L. Min- naar-H. Kosten 10. Eindstand 35 voor D.Z.D. 2. Prijzenregen-aktie. De maandag j.l. gestarte Prijzen-regen- aktie, gevoerd door een groot aantal winkeliers in Kruiningen], blijkt een goe de ontvangst bij het publiek te hebben gehad. Ook de prijzen, tentoongesteld in de etalage Hoofdstraat 48, zijn stuk de moeite waard. Vele gratis loten (die u ontvangt bij elke bestede gulden) zijn reeds bij de klanten terechtgekomen. Tot en met 4 december blijft u kans houden op de vele fraaie prijzen. Sint-N icolaas. Vergeet u het niet? Op 27 november a.s. ca. 3 uur op de Markt in Kruinin gen: Groots onthaal van Sint-Nicolaas. Houdt die datum vrij voor uw kinderen (maar komt u zelf ook mee) Vrouwengroep brengt bezoek aan Pzem. De Herv. Vrouwengroep heeft een be zoek gebracht aan het informatiecen trum van de Pzem te Middelburg. Onder leiding van de presidente mevr. v. d. Le- lie-Esterik waren 40 dames naar de Zeeuwse hoofdstad getogen. Om 12 uur werden zij in het informatiecentrum welkom geheten door de heer Rozemond van de Pzem, waarna de dames een uit gebreide koffiemaaltijd kregen aange boden. Hierna volgden bakdemonstraties van allerlei lekkernijen met eklektrische en gasovens. De heerlijke produkten werden onder de dames verloot. Na de koffiepauze volgde een rondleiding door model-, slaap-, badkamers etc. waar men alle nieuwe snufjes op het gebied van elektra en gas-sanitair enz. kon be zichtigen. Omhoog gevaren. Zondagmorgen zijn op de Westerschel- de bij de overloop van Hansweert twee binnenvaartuigen omhoog gevaren t.w. het 1300 ton metende Duitse tankschip Jules Beckmann, onderweg van Gent naar Duitsland en geladen met olie en het Franse 300 ton metende schip Rad ja, geladen met 250 ton ijzer en onder weg van Duitsland naar Frankrijk. Het Duitse tankschip kon zondagavond wor den vlotgetrokken door de sleepboot Schotland,, terwijl maandagmiddag de Fransman weer in diepere wateren werd gebracht door de sleepboten Schotland en En A.vant 15 van de sleepdienst W. Muller uit Temeuzen. Maandag is omhoog gelopen het Ni- geriaanse zeeschip Oduduwa groot 6000 ton, afkomstig uit Lagos en onderweg naar Antwerpen met 2000 ton gips. Met 8 sleepboten van de Unie van redding en sleepdiensten uit Antwerpen en W. Muller uit Terneuzen wist men ook dit vaartuig weer vlot te krijgen. Goede verbetering. De afslag van R.W. 58 naar Schore en Hansweert is sedert nagenoeg een week voorzien van een prachtige ver lichting. Het overleg tussen gemeenten en R.W. heeft er toe geleid dat dit alles binnen redelijke tijd kon worden gerea liseerd. Zowel de inwoners van Schore als Hansweert zijn gelukkig met deze verbetering. St.-Nicolaas. De officiële aankomst van Sint in Hansweert werd, naar ons van de zijde van de Hawico officieel werd medege deeld voor ons dorp vastgesteld op za terdag 20 november te 14.30 uur. De boot zal de Sint met Pieten naar Hans weert voeren waarna men, voorafge gaan door Scheldegalm, een rondgang door het dorp zal maken. In een der zalen zullen de kinderen door de Sint worden ontvangen. V o gel tentoonstelling. De vogelvereniging „De Nachtegaal" houdt een expositie op vrijdagavond 19 november en op zaterdagmiddag en -avond 20 november in de zaal Zeelan- dia. Ter dekking van de onkosten zal er een rad van avontuur zijn. Bij deel name aan het spel van het rad van avontuur kan men bijzonder mooie prij zen winnen. Hansw. Boys werden ingemaakt. Com. Boys-Hansw. Boys S4. Een uitslag die voor zichzelf spreekt en wei nig comentaar behoeft. De Boys hebben hun 03 voorsprong verloren zien gaan in een grote nederlaag. Er moeten nog vele wedstrijden worden gespeeld en ho pelijk zijn de Boysmannen dan door de depressie heen. Zondag a.s. te half drie zal men in een thuiswedstrijd moeten aantreden tegen Zeelandia. Voetbal. Krabbendijke 1 is nog steeds niet uit de moeilijkheden en moest zatedag een nederlaag incasseren van Nivo Sparta. In de allerlaatste minuut wist Krabben dijke de eer nog te redden door het be nutten van een penalty, wat de stand op 14 bracht. Krabbendijke 3 moest zijn meerdere erkennen in#Waarde 2 en ver loor met 10. Krabbe'ndijke A2 verloor met 5O van Goes A2. De Bl-junioren zorgden ervoor dat de eer gered werd, door met 31 van Kapelle BI te win nen, waardoor zij nog steeds ongeslagen zijn en ui|t 9 wedstrijden 18 punten hebben behaald. Nederlands kampioenschap zeehengelen. Onze dorpsgenoot, de heer J. Hooge- ger, lid van de plaatselijke Watersport vereniging „Reimerswaal", heeft zater dag bij de Nederlandse kampioenschap pen zeehengelen te Cadzand de tweede plaats behaald. Voor deze kampioen schappen waren 189 deelnemers gese lecteerd uit het gehele land. Spaaroverzicht Raiffeisenbank. Bij de Coöperatieve Raiffeisenbank „Krabbendijke" werden in de oktober aan spaargelden ingelegd j 833.132,20 en terugbetaald 449.415,13 waardoor het saldo aan het eind van de maand 19.543.395,54 bedroeg. Over dezelfde maand werden 70 nieuwe rekeningen geopend. V ogeltentoonstelling. De vereniging „Vogelvrienden Krab- benjdijke en Omgeving houdt vrijdag 12 en zaterdag 13 november a.s. haar jaar lijkse onderlinge tentoonstelling in het Cultureel Centrum,, waar vele vogels van diverse pluimage door de leden wor den tentoongesteld. Diverse prijzen zijn te winnen door de inzenders, zoals o.a. de P.Z.C.-wisselbeker voor de mooiste vogel en de Reimerswaalcup voor de beste stam (vier vogels). De tentoonstel ling wordt vrijdagavond half acht ge opend door burgemeester Bijl Hogeweg en is voor het publiek toegankelijk tot 10 uur en 's zaterdags van 2.30 tot 10 uur. Omstreks half tien vindt dan de trekking plaats van de grote verloting, terwijl tijdens de gehele duur van de tentoonstelling mooie prijzen te winnen zijn op het rad van avontuur. Dansavond „Iron Butterfly". Vrijdag 12 november a.s. organiseert drive-in show „Iron Butterfly", die ook de veertiendaagse jeugdsoos muzikaal verzorgt, een dansavond voor de oude ren in de oude gymzaal aan de Noord- weg. De muziek is afgesteld op de ou deree garde, maar ook beneden de 25 is iedereen welkom. Op het programma staan walsen, feest- en carnavalsnum mers en werk in het populaire genre. Discjockey is Lodewijk XIV. De aan vang is acht uur. Jeugdvaardigheidsproeven Sparta". Zaterdag hield de kon. erk. gymna stiekvereniging „Sparta" jeugdtumproe- ven voor de leden tot 12 jaar. De uit slagen waren als volgt: Meisjes, klasse C: 1 Ella van Luijk 44,6 pnt; 2 Anja Joosen 43,6 pnt; 3 Jacqueline Meloen en Marjolijn Repko 42,1 pnt; 4 Ellen Lobbezoo 41,66 pnt; 5 Kitty Tolhoek 40,8 pnt. klasse B: 1 Agnes van de Ber ge 42,3 pnt; 2 Evelien Hoekman 42 pnt; 3 Conny Hoogstrate 41,7 pnt; 4 Tineke Geldof 41 pnt; 5 Erica Geense en Mar jan Joosen 40,4 pnt. Klasse A: 1 Helma Wagenaar 42,2 pnt; 2 Mirjam Flipse 42 pnt; 3 Yvonne de Jong 41,9; 4 Sabrina Kriekaard 41,4 pnt; 5 Annelies Kaan en 'Mariëtte van Oosten 41,2 pnt. Jongens klasse C: 1 René de Rijke 42,8 pnt; 2 Jan van de Griek 42,4 pnt; 3 Rinus Maliepaard 41 pnt; 4 Eric Joosen 40,9 pnt; 5 Martin Allewijn 40,6 pnt. Klasse B: 1 Leo van Luijk 43,2 pnt; 2 Peter Kriekaard 42,2 pnt; 3 André Sinke 42,1 4 Ko Sent 41,2; 5 Frans van Strien 40,9 pnt. Adspiranten klasse D: 1 Ad Siere- veld 42,7 pnt; 2 Leo Sent 41,6 pnt; 3 René Paauwe 41 pnt; 4 Peter Schreu- ders 40,9 pnt; 5 Gert Jan Hoekman 40,8 pnt. Voor Athletiek A slaagden: Jos van Boven, Letty Jongkamp, Joan Ku- zee, Annet Lobezoo en Heieen Vogelaar. Athletiek B: Christine Flipse. Athle tiek C: Kees Lagendijk, Ko Langendijk, Peter Maas; Eric Paardekoper en Ad van Strien. Op 15 en 18 december wor den vaardigheidsproeven afgelegd door de andere leden. Vrijdag 3 december van 6-7 uur Sinterklaasavond voor de kleintjes. Vertrek oud-burgemeester Jobse. In verband met het vertrek uit Ril- land-Bath van de oud-burgemeester J. C. W. Jobse die tevens voorzitter was van de stichting Huize „de Vliedberg" werd in de algemene ledenvergadering van deze stichting afscheid van hem ge nomen. Wegens hun leeftijd traden even eens de heren R. Rijk en M. A. Fran- gois uit het bestuur. Mevr. N. G. Kamps- Visser, lid van het dagelijks bestuur, sprak de scheidende heren toe en me moreerde de goede teamgeest die er van het begin af aan voor heeft gezorgd, dat de bejaarden van Rilland nu in een zo riante omgeving zijn gehuisvest. In zijn afscheidsrede dankte dhr. Jobse al le leden van het bestuur voor hun toe wijding. In zijn dankwoord betrok hij het echtpaar van Gelder, die als beheer ders de dagelijkse zorg heeft over de gang van zaken in Huize „de Vliedberg". Het is juist aan uw toewijding te dan ken dat de bejaarden zich thuis voelen en weten dat zij nimmer tevergeefs een beroep op u doen. In de vakatures ont staan door het aftreden van de 3 leden, werden in het bestuur gekozen de he ren H. E. Stevens en Th. Laban. In de derde vakature zal niet worden voor zien wegens vermindering van het aan tal bestuursleden. Het dagelijks bestuur wordt thans gevormd door H. E. Ste vens, voorzitter; M. v. d. Marei, secre taris en mevrouw N. G. Kamps-Visser, algemeen adjunct. De bejaardenwonin gen die thas gebouwd worden in de Mo lenwijk zullen als complex de naam „De Stelle" voeren. Voor de bouw van 12 be jaardenwoningen in Waarde werd beslo ten een geldlening aan te gaan. Dhr. M. A. Frangois zegde toe de stichting te zullen blijven adviseren tijdens de nieuw bouw in de Molenwijk en in Waarde. Buiten verantwoording der Redaktie) Nieuws van Zwemvereniging Zeelandia. Verleden week maandag zijn we weer met de training in Yerseke begonnen, en zondag j.l. was er de eerste wedstrijd voor de competitie in Vlissingen. Met een grote ploeg konden wij daaraan deelnemen en al waren de gemaakte tij den over het algemeen niet zo gunstig wij mochten toch niet klagen, want met aantal prijzen keerden wij huiswaarts, terwijl wij al na deze eerste wedstrijd zevende In het algemeen klassement staan, wat zeker niet slecht is. Tevens vermelden wij dat we nog een aantal meisjes en jongens kunnen gebruiken. Zwemmen jullie graag en wil je ook op wedstrijden uitkomen en heb je je di ploma A al gehaald, dan kunt je ook lid worden. Opgave voor Kruiningen en omgeving is: tel. 01130-1883 en voor Yerseke kan dat bij badmeester Fokke in het zwembad „de kreeft", tel. 01131- 1963. WEEKENDDIENST DOKTOREN Voor het weekend van 13 november wordt de doktersdienst voor de dorpen Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde waargenomen door dokter J. A. Kamps te Rilland- Bath, tel. (01135) 343. Hulpcentrum Noord- en Midden-Zee land, tel. (01100) 4444. Van 4 tot en met 10 november 1971 YERSEKE. Geboren: Siem Adriaan, zv. Jan Abraham van der Jagt en Lena Adriana Weststrate. Getrouwd: Cornelis Brouwer, 25 j. en Elizabeth Wilhelmina Romijn, 21 j. te Utrecht. KRUININGEN. Geboren. Isabella Adriana Carmenjcita Maria, dv. Anto- nius Johannes Maria Tammer en Jaco- ba Gerarda Antonia Maria van Loen- hout. Getrouwd: Jacob Caesar Mieras, 24 j. te Kapelle en Wilhelmina Straub, 24 j. HANSWEERT. Getrouwd: Adriaan Pekaar, 25 j. te Yerseke en Hendrika MJargaretha Oppeneer, 21 j.; Marcelis Matthijs Martijn, 21 j. te Kapelle en Marijke Paulina Seraphina van Ertvel- de, 18 j.; Adriaan Franciscus Dirks, 43 j. en Maria Paulina Verhoeven, 33 j. KRABBENDIJKE. Getrouwd: Pieter .Marinus bij de Vaate, 28 j. te Amster dam en Teuntje Elisabeth Plaisier, 29 j. te Amsterdam. Overleden: Cornelis van Velzen, 82 j., wv. Pietemella Cornelia Snoep. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. M. Strating, Goes. 5 uur: Ds. K. Venema, Wemeldinge. Geref. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. J. Noordhof. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Gemeente 10 en 4 uur: Leesdenst. Rilland-Bath Ned. Herv. kerk 10 en 2.30 uur: Ds. W. L. Dekker. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kruiningen Herv. kerk 9 en 10.30 uur: Ds. H. Bossenbroek. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. v. d. Molen. Geref. Gemeente Donderdag 11 november 7.30 uur: Ds. Hegeman van Tholen. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Waarde Ned. Herv. kerk 10 uur: Ds. Venema. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. de Bue. 2.30 uur: Ds. G. van Noordennen. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. J. Terlaak. Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6.30 uur: Leesdienst. Vrge Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Br. Spiering. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Zaterdagavond 19.15 uur. Zondagmorgen 9.00 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Evangelisatie bijeenkomst 18 uur. Leidster: Majoor S. J. Eikenaar. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. J. Bakker. 5 uur: Ds. G. van Noordennen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. W. J. v. d. Kerk. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. Beroepen. In de maandagavond gehouden ge houden gemeente-avond van de Ned. Herv. kerk, is met grote meerderheid van stemmen een beroep uitgebracht op kandidaat B. J. van der Waard te Beest. Jeugddienst. lp. de Ned. Herv. kerk wordt zondag a.s. een jeugddienst gehouden waarin Ds. Venema uit Wemeldinge voorgaat. YERSEKE Van 1420 november 1971 Donderdag 18 november: Nieuwe Maan Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Te Wemeldinge 5 minuten vroeger Te Hansweert 40 minuten vroeger HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. 1.05 1.25 6.45 7.08 1.51 2.08 7.27 7.46 2.30 2.44 8.04 8.19 3.05 3.19 8.33 8.50 3.42 3.54 9.05 9.25 4.17 4.30 9.38 9.59 4.53 5.03 10.16 10.35

Scheldebode | 1971 | | pagina 2