de scheldebode Receptie werd druk bezocht—J Kamer van Koophandel sprak over vaste oeververbinding 175 zangers en zangeressen geven 19 november concert in de St. Jacobskerk y.tHHi\\\sc»hlapban Scheldebode-kringetje de zuidwester combinatie huis aan huis-blad 22e jaargang no. 44 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stem breda donderdag 4 november 1971 Nu 440 leerlingen Veel geschenken Fiets Over creches en peuterspeelzalen gw GESCHENKEN BOEKHANDEL DE RUITER descheldebode J. Moorman nam afscheid als direkteur van LTS- Vlissingen a_n1«an Hpr Han S Ipproanopn tprwiil pr r\nlr Vlissingen Aan alles komt een eind, zegt een gezegde. Dit gezegde werd afgelopen week weer eens In beeld gebracht, want de heer J. Moorman, directeur van de Gemeen telijke Lagere Technische School Mr. Ir. M. Gooteschool werd 65 jaar en dat betekende dat hij de pensi oengerechtigde leeftijd bereikte, in de jaren die achter hem liggen heeft hij zoveel positieve dingen tot stand gebracht. Het gemeentebestuur van Vlissingen bood de scheidende di recteur een afscheidsreceptie aan. Het werd een afscheid die de heer Moorman nooit zal vergeten. Want alhoewel hij het soms niet liet blij ken leek de ontroering .hem toch de baas te worden. De eerste die de lange lijst van sprekers opende, was de wethouder van onderwijs, de heer Ch. J. Gillissen Verschage, die namens de gemeente Vlissingen het woord voerde. De heer Gillissen Verschage ging in op de loopbaan van de gaande man. Een loopbaan waar deze zeer trots op kan zijn. Op 19 april 1922 stapte de heer Moorman het arbeids' proces in. Op 15-jarige leeftijd werkte hij als bankwerker-draaier,- terwijlhij 3 jaar later overstapte maar de Holland-Amerikalijn als scheepswerktuigkundige. Mede door toedoen van een persoonlijke vriend, de heer F. J. W. Oostendorp kwam aan dat dienstverband in augustus 1939 een eind. Op 1 september van dat jaar stap te de heer Moorman over naar het onderwijs en wel als leraar aan de school voor scheepswerktuigkundi- gen te Enschede. Via Scheveningen en Den Haag kwam de heer Moor man in Vlissingen terecht. Iu de periode-Moorman, aldus de heer Gil lissen Verschage, groeide het aantal leerlingen van 240 in 1951 naar 444 momenteel. Bovendien waren in 1951 de leergangen hout en metaal, maar momenteel zijn er niet min der dan 5 leergangen, terwijl er ook een groei te zien is voor de partti meleerlingen. Namens de gemeente Vlissingen bood de wethouder een wandbord en een boekenbon aan. Bij dit geschenk voor de familie Moorman bleef het niet, wantf vele anderen kwamen nog met cadeaus voor de 65-jarige aandragen. De di recteur van de N.V. Vitnte had wat producten uit eigen bedrijf meege bracht, want dat was goedkoper. Maar toen de hilariteit wat gezakt was kwam daar het tweede ge schenk bij, namelijk een kleuren t.v. De heer Huizinga, die als voorzit ter "van de Commissie van Advies sprak kwam met een tuinparasol aandragen. Maar wat is een parasol, als je er niet heerlijk onder kunt zitten. Dat moet ook de oudercom missie hebben gedacht, want namens deze commissie mocht de heer W. J. van de Grift een tuinameublement overhandigen. Daarvoor had ook de heer M. C. C. de Reeper al enkele woorden gesproken. De heer De Reeper deel de mee dat de directie van de Kon. Maatschappij ,de Schelde' graag aanwezig wilde zijn. maar door om standigheden was men verhinderd. De heer De Reeper, die in het dagelijks leven hoofd leerlingen opleiding K.M.S. is haalde enkele leuke herinneringen aan. Ook de huishoudschool was vertegenwoor digd. Mej. A. E. de Bel bracht dank van deze school over voor de vele medewerking die van de heer Moor man en het overige personeel werd ontvangen. Ook zij kwam niet met lege handen. Verder waren ook de vakorganisaties goed vertegenwoor digd. Een verrassing voor de scheidende directeur moest echter nog komen. Namens de leerlingen sprak Piet de Nooijer de heer en mevrouw Moor man toe. Voor mevrouw Moorman werd een groot bloemstuk binnenge dragen. Piet de Nooijer en met hem alle leerlingen waren echter van mening dat er iets moest verande ren. De heer Moorman had wel een mooie auto, maar een oude roestige fiets en daarom werd aan hun direc teur een nieuwe fiets overhadigd. Even tevoren had de heer P. J. van Strien namens de leraren reeds de a dreswijziging van de heer Moorman voorgelezen. Verhuisd J. Moorman, van Zaaihoekweg 1. naar Rembrandtlaan 15. En dat was wel tekenend voor deze man. die liefde voor zijn werk had. In zijn laatste woorden^ m de aula van de school dankte de heer Moorman al len voor de mentale steun. Dit af scheid, aldus de heer Moorman, heeft een diepe ontroering bij mij gewekt. En na de urenlange feeste lijke bijeenkomst barstte het ap-' plaus voor deze zeer gewaardeerde directeur los. VLISSINGEN Tijdens de ver gadering van de Kamer van Koop handel en Fabrieken heeft de heer C. F. v. d. Peijl er in Vlissingen zijn teleurstelling over uitgesproken dat minister Drees zijn beslissing inzake de vaste oeververbinding en de der de dubbeldekker voor onbepaalde t\jd heeft uitgesteld. Met verwonde ring en verbazing heeft het Kamer lid hiervan kennis genomen. Hij stelde aan de Kamer van Koophan del voor om een brief te zenden aan de minister en het college van G.S. om de verontrusting over deze zaak tot uiting te brengen. De heer Van der Peijl was be vreesd dat, indien een beslissing lang wordt uitgesteld, de hele zaak in impasse geraakt. Hij vroeg zich af wat een beslissing in de weg staat en was van mening een drin gend beroep te moeten doen om de beslissing niet langer uit te stellen. De voorzitter, de heer C. A. Kam- meraad, deelde mede dat er dezer dagen een gesprek met G.S. van Zeeland zou plaatsvinden om over deze materie te spreken. Tijdens deze vergadering is ook de begro ting over 1972 goedgekeurd, hoewel een enkele opmerking geplaatst werd. De heer Kammeraad kon voorts meedelen, dat van de ruim 400 n.v.'s er ongeveer drievierde aan hun verplichting jegens het handels register - dus de openbaarheid - heb ben voldaan. Inzake de stichting Da tabank deelde de heer Kammeraad VLISSINGEN - bezochte receptie Schoenmaker ztyn vertegenwoordigers gelegenheid mee dat, gelet op het nog niet dui delijk gebleken nut voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland, de krap pe begrotingspositie en de zeer hoge toekomstige kosten, het bestuur heeft gemeend de gevraagde 1 pro cent niet op de begroting voor 1972 te moeten plaatsen. De leden gaven het bestuur machtiging om een con creet voorstel voor te bereiden voor het vormen van een financiële re serve, om ten alle tijde aan de verplichtingen jegens het personeel te kunnen voldoen. Aan het slot werd de heer Kammeraad verzocht om ook na de nieuwe samenstelling de K. v. K. voor te zitten, hetgeen door deze werd aanvaard, voorlopig fo deze winkel verkoopt men voor twee jaar. Van ir. J P-Berde- vee, produkten van het merk nis van Berlekom werd afscheid ge- EUen BetriXi maar daarnaast ook nomen Deze vertrekt na een lid- produkten van Invite, 4711, Noncha- maatschap van 19 jaar wegens om- lance cn Ponds. Het is een zeer standigheden naar het buitenland. gezeUige entree met een vaste, wol- Feestelijke heropening Kapsalon Schoenmaker Met een druk stelde kapsalon clientele, relaties, en collega's in de gelegenheid om de geheel ver nieuwde en uitgebreide zaak aan de Paul Kriigerstraat te komen beka ken. Hiervan maakten zeer velen gebruik. Door een Qjne, ruime deur komt men in de winkel-parfumerie waar men zjjn jas af kan geven in j de gardarobe en niet meer zoals vroeger op de staande kapstok die meestal lang niet alles kon ber- len vloerbedekking kleuren. in schitterende Het Groot Walcherens Koor, be staande uit de Chr.Gemengde zang verenigingen "Hosanna" Vlissingen, Soli Deo Gloria, Souburg, E .en in geest en Streven, Serooskerke W en Sursum Corda, Oostkapelle, o.l.l. diri gent Jac. Suurmond, geven op OPLAGE 32.500 EX Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE: N.V. Uitgevers Mij. De Stem. Breda, Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 Postgiro 1114111 Bank: Alg. Bank Ned. N.V. Breda Ned. Credietbank N.V. Breda ADVERTENTIE-EXPL.: I. van der Hoeven, Vlissingen, Spuiplein 94 Telefoon 01184 - 6830 REDAKTIE: Mevr. B. F. Mulder-Kenter, Vlissingen, M. Hobbemalaan 38 Telefoon 01184 - 7778 Druk: Toezending techn. mat. n.v. Rotadruk Axel, Nassaustraat 3, telefoon 01155 - 2320. vrijdag 19 November een concert in de St. Jacobskerk te Vlissingen. Uitgevoerd wordt het Gloria van A. Vivaldi met solistische medewer king van mej. Clara Zietse, sopraan, mej Astrid van 't Hof, Dordrecht, alt, Peter Wondergem, bas, Oostka pelle en Wim van Boven, trompet, Kloetinge. De orgelbegeleiding is in handen van Bram Beekman, die ook nog enkele soli's zal spelen. Naast het vocale gedeelte is het muzikale deel voor rekening van de brassband "Excelsior" uit Kloetinge o.l.v. Jac. den Toonder. Dit befaam de korps, welke in binnen- en bui tenland vele successen boekte, zal een vijftal nummers ten gehore brengen, w.o. de Ouverture "Willem Tell" van Rossini en een werk van de Engelse komponist Eric Ball. Dit belooft dus een zeer muzikale avond te worden. De besturen der verenigingen en haar leden hopen dan ook dat die avond de St. Jacobskerk goed bezet zal zijn. op dat het voorbereidend werk, met een flinke belangstelling wordt be loond. Dit gedeelte van de kapsalon is verplaatst, zodat men in de kapsalon meer ruimte heeft gekregen. Hier heeft men, om praktische redenen, vinyl op de grond in een fijne, lichte tint dat erg gezellig en schoon aandoet. Het is ruim opgezet. Ook de zitjes zijn in een fraaie vormge ving gehouden. Achter de kapsalon ligt het domein voor het personeel, waar men even uit kan blazen en waar een kopje koffie gezet kan worden. Ook worden hier de perma nent vloeistoffen en de verven sa mengesteld. Verder bij kapsalon Schoenmaker een complete pruikenboetiek. Pruik jes van plm. f 42,50 tot f 220,-. Pruikjes in allerlei soorten, van echt haar en synthetisch haar en van gedistingeerd grijs tot gitzwart, van kort tot lang, van een glad kopje tot een krullend geheel. Iedereen die een pruik zoekt, kan bij kapsalon Schoenmaker terecht. De heer Schoenmaker vertelde ons dat bij de pruikenverkoop zeer veel vakkennis komt kijken. Immers de pruik mag niet te klein zijn en ook weer niet te ruim. De coupe, heel erg belang rijk, moet zorgvuldig geknipt wor den. Het personeel is dan ook goed opgeleid. Dit alles en een goede service verzekert de draagster een haardos die evengoed kan zijn als dat van haarzelf en niemand kan zien dat men een pruik draagt, als deze maar goed gekozen is. Synthetische pruik jes kan men zelf wassen en drogen waarna men weer in het goede mo del kapt. Op het ogenblik kan een synthetische pruik haast niet van echt haar onderscheiden worden. Eventueel kan een echt haren pruik je geverfd worden, voor het geval u bijvoorbeeld blond nam en later toch wel graag bruin had willen hebben. Dit verfbad kan uiteraard niet meer uitgewassen worden. Het is dus onherroepelijk. Na het heropenen van de zaak vierde de dameskapsalon tevens haar 30-jarig bestaan, waarvan 23 jaar in de Paul K rugerstraat en daarvoor in de Scheldestraat. Men is reeds vanaf juni bezig met deze verbouwing, die uitgevoerd werd door aannemersbedrijf Post en waarvan de elektrische installatie verzorgd werd door de firma Boone en Melse. Rest ons nog te vermelden dat men met 12 personeelsleden be zig is. De vele planten en bloemen die men bij deze opening kreeg wees erop dat veel mensen het zeer pret tig vonden dat de heer Jac. Schoen maker in staat is om voortaan zijn klanten in een fraaie, gezellige ruimte te woord te staan. Weet u het verschil tussen een crèche en een peuterspeel zaal Voor wie het niet weet: een crèche is meestal louter een plaats om de kinderen onder te brengen, een ruimte waar ze veilig en leuk kunnen spelen, waar ze contact maken met leeftijdgenootjes, terwjjl in een peuterspeelzaal meestal een ide ologische achtergrond een rol speelt. Men „doet" iets met de peu ters, men leert ze iets. begeleidt ze. Nou zijn er beslist ook crè ches --onder andere de V en D crèche in Breda - die ook die: ideologische doelstellingen heb ben. en er zullen ook wel peu terspeelzalen zijn waar niets aan begeleiding gedaan wordt. Erg strak is die onderscheiding dus niet. Wie wat meer te we ten wil komen over kleuter en peuterverbliiven in het, alge meen, hetzij met het doel er zelf een te beginnen, hetzij als ouder die er in geïnteresseerd is, kan zich in verbinding stellen met: ,De Kleine Wereld'. werKgemeenscnap voor kinder centra, Graaf van Rechterenweg 53 in Oosterbeek tel. 08307- 5745-, Daar verstrekt .men o.a. lijsten van goede crèches eni peuterspeelzalen door het hele land. Mensen mensen, wat leven wij toch in een gevaarlijke provincie. Botsende schepen, stank-, lucht- en waterverontreiniging, verkeersbru- ten en brand. De eerste categoriên hebben we de vorige keer met z'n allen al eens doorgenomen. Ditmaal zijn de laatste twee punten aan de beurt. Want deze week bleek: dat de tuin van burgemeester G.H.E.M. van Waes van Borsele, te 's Graven polder was aangerand door een ver- keeridismanoeuvre. Een vrachtauto stoomde uit de richting Goes rechtdoor de op een T-kruising doodlopende weg Goes-'s Gravenpol der af en de burgemeesterstuin in. Het had ook letterlijk doodlopen" kunnen wezen, maar het ,,liep" alle maal goed af. Dat wil zeggen... Ter wijl de chauffeur van de bewuste vrachtauto om hulp stond te bellen, stormden twee andere auto's op het zojuist onbedoeld bij de ambtswo ning geplaatste moderne tuin-sculp- tuur af. Van een T-kruising werd het met z'n drietjes al dra een T- kransje. Bij de burgemeester. Die allemaal niet z'q gezellig vond. Zijn hek was vernield. Een boom in zijn tuin was ontpeld, een lantaarn paal gewond de tuin binnengedui- keld en ontsteld en een ANWB- wegwijzer werd er ook al niet veel wijzeer van. Hij stond scheef en met kromme armen in alle richtin gen te wijzen, behalve in de goede. Maar ja, eigenlijk was dat niet zo'n gemis: je had er toch nooit wat aan, omdat hij altijd door gebladerte aan het oog onttrokken werd, waardoor onbekenden met bestemming Goes steevast doorreden in plaats van links af te slaan. Datzelfde gebla derte is er volgens de politie de oorzaak van, dat de burgemeester regelmatig aangerand wordt. Zijn tuin dan. bedoel ik natuurlijk. Dus de mensen die dachten dat de heer Van Waes door felle tegenstanders van zijn beleid werd aangevallen, zitten er vies naast. Het gebladerte, dat die mensen onder meer proberen te beschermen, zorgt~*aldus de poli tie »voor gezichtsbedrog bij mensen die uit de richting Goes komen en onbekend zijn met de plaatselijke situatie. Door de dorfere bomenmas sa rechtvooruit, ontstaat een soort gat in het gezichtsveld, en daar vallen dan ook regelmatig mensen in. Een soort valkuil is het eigenlijk. Temeer omdat er geen schrikhekken rood-wit— en verkeersknipper-stop- waarschuwingslichten staan. Dat zou dus eigenlijk eens moeten gebeuren, want tengevolge van het blader waas en ditmaal ook door de mist- waas, is het voor de familie Van Waes"steeds,.schrikken" geblazen, zónder hek. En dat hoeft nou echt niet het Hek van de Dam te zijn, want dat is een dranghek of drank hek "hoe noemen ze dat nou ook weer~ en dat hoeft ook weer niet. Het brandgevaar: een invalide in woner van Weert in Limburg heeft de Middelburgse Kloveniersdoelen geheel nagebouwd... van zeven mil joen - 7.000.000 lucifers. Sjonge sjonge, wat gevaarlijk zeg! Je zal toch je sigaret aan willen steken aan een van die bouwstenen, en het h e l e gebouw gaat in de fik. Geef mijn portie maar aan fik. Die bouw van tegenwoordig is toch ook maar niets meer, vergeleken bij vroeger. Want in de zeventiende eeuw bouw den ze de Kloveniersdoelen nog van steen. Wist u trouwens hoe lang meneer Houben met de bouw is beziggeweest Maar liefst 6500 uur. Een half jaar lang. En na al die tijd maar op een houtje bijten...Nu pro beert hij zijn meesterstuk—brandt u al van verlangen, om het te weten te komen Let dan op, want uw veiligheidsillusies zullen ,,in rook" opgaan-: de brandweer van Rilland heeft geen telefoon!! Deze week bleek dat in de gemeenteraadsverga dering van Reimerswaal, waar raadslid Coremans vertelde dat het Rillandse korps wel moderne brand- bestrijdingsmiddelen heeft, maar geen „rode lijn" of telefoon. En wat dacht u van brandweerwedstrijden hogedrukspuit In Goes deden zater dag zo'n beetje alle Zeeuwse brand weren mee. Behalve de Rillandse. Die was niet gewaarschuwd natuur lijk ^gealarmeerd heet dat in die kringen,. Want die heeft geen tele foon... Trouwens, mij zal het niet deren als heel Zeeland afbrandt doordat alle korpsen niet op hun plaats zijn. Ik zit veilig in mijn eigen bluswater, DOESTER. De dame die vorige week in het Scheldebodekringetje stond, heeft zich nog niet aan ons kantoor ge meld. Dat kan alsnog gebeuren en anders blijven de geschenken een weekje liggen voor de mevrouw die we nu in ons kringetje hebben. De foto werd gemaakt op de Markt in Middelburg. Deze week verder 'n nieuwe pryzenschenker, namelijk Bloemsierkunst Dekker, Kanaal straat 59, Souburg. 5,- Bloemen of planten naar keuze. De gulle gevers zijn deze week: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart. Sla gerij De Vries. Walstraat 46. een pond biefstuk. Vishandel Frans de Muijnck. Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdagrecla me. Drogisterij Luitwieler. Lange Elke 50, luxe flacon badschuim. Foto De Grave. Walstraat 74, waardebon van 2.50 voor foto-artikelen. Kle- dingbokser. Lange Zelke 20. strop das- Boutique La Perruque. Walstraat 80, een pruiken borstel. De Wijnkelder, Walstraat 104, een fles rode mistella. Smith Kaas, Marktkraam, pond kaas naar keuze. Fabro n.v., Dombürgs Schuit- vlot 2. Middelburg, platenbon ter waarde van 5. De Drie Tonnetjes, St. Jacobusstraat 4, koffie met ge bak voor twee personen. Slagerij D. van Oostrom, Walstraat 100, 300 am vleeswaren, 't Goudoppertje, alstraat, waardebon 5. Potterie Jaap, ST. Jacobusstraat 33, Vlissin gen, waardebon 75. Midgetgolfbaan Delta, Burgemeester Woelderlaan. Vlissingen, met gratis ronde plus koffie. Groenteshop Hercules, Her cules Segherslaan 80a. een fruit schaal. voor de grote dag Bij ons vindt u bij-elkaar allerlei kado-ideetjes. van een huishoud blok tot luxe burostandaard. Voor u is er ook wel keus «ui KRuaEtBnuATM TtLïm viiislNOtk 1

Scheldebode | 1971 | | pagina 1