KANTOORARTIKELEN Met RAAD en DAAD van visitekaartjes tot fraai kleurenwerk van blocnotes tot bureaus van Bruynzeel balpennen 1,-) tot vergulde luxe schrijfsets van stripboekjes (75 cent) tot verzorgde boek werken o.a. de geschiedenis van Zeeland, 2 delen in lederen band voor 125,— van een eenvoudige portable schrijfmachine tot en met schrijvende elektronische rekenapparatuur Wees prijsbewust koop bij J. EVERSE Verlichting l M. J. Geluk Boekhandel Kantoorboekhandel Kantoormachinehandel Tienersportkousen in een ongekend grote sortering. Ook tot over de knie en met moderne vetergame- ring. Wit en alle moderne tinten! Textielhandel Snoep- v. Willigen. Te koop: Fiat 1100 D, kleur blauw. A. P. v. Dixhoom, Van Tienhovenstraat 17 Yerseke. Hebt u een droge huid? Verwen uw huid dan eens met Orchidée Emulsion hy dratante van Inka. Deze, als dagcreme gebruiken emul sie, herstelt het vochtgehal te in uw huid, verhoogt de elasticiteit en maakt uw ge laat frisser en zachter. Drog. Koster, Yerseke. Luchtbuksen en toebehoren 45,50 t.m. 88,25. Fa. Zoetewey, Haven, Yerseke. Het weer verandert. De echte Noorse Harwick sok ken 4,25. Pracht Acryl sokken 3,50. Badstofsok ken 3,25. De Goedkope Jan. Nu nog nieuwe haring. Vis handel 't Lekkerbek je, Ha venplateau, Yerseke. Te koop: kinderwagen in prima staat, geh. uitneem- baar. Kerkhoekstraat 15 tel. 01131-1559, Yerseke. Pracht wollen baby- en kin dermaillots. Vele kleuren, lage prijzen. De Goedkope Jan. Ondersteun uw huidverzor ging regelmatig met 'n In- ka masker. Deze maskers zijn een verjongingskuur voor uw huid. Dit 'is de beste mapier om uw huid weer mooi, gaaf en fris te maken of te houden. Drog. Koster, Yerseke. Steeds iets nieuws in foun dations, o.a. mooie b.h.'s in wit en fijne kleuren, nu ook in zacht lila, transparose, mandarijn enz. En voor prij zen die, altijd meevallen! Ook grote keuze in stepp- ins, panty's, corsetten en corselets. Ook speciale stepp-ins voor a.s. moeders en voedings b.h.'s. Textiel handel Snoep-van Willigen. Koopt nu voor uw kinderen een mooie wollen trui of pullover. Wij hebben een flinke voorraad. Ook leuke broekpakjes of lange broek jes. v. Nimwegen-Heyboer, Wemeldinge, Dorpsstr. 53, tel. 336; W. Kanaalweg 51, tel. 582; Wilhelminastr. 41, tel. 592. Thuis werkzaamhedenIn iedere gemeente worden per sonen gevraagd voor het vouwen van brochure's, sor teren van brieven, schrijven van adressen, enz. Alle thuiswerken zijn direkt te aanvaarden! Inlichtingen (postzegel insluiten)LU CRATIEF BEDRIJF, Post box 2059, 's-Hertogenbosch. Weer vele rollen pracht ta pijten. Triumph nylontapijt in drie kleuren met 5 jar/r schriftelijke fabrieksgaran tie 380 br 110,p.s.m. Saffier nylontapijt in 4 kleuren, zelfde garantie als Triumph 380 br. 120,— p.s.m. Zware Vertilontapijt 400 br. 149,50 p.s.m. Pracht gebl. wollen tapijt 400 br. 159,50 p.s.m. Op alle bovenstaanade prijzen 20% korting plus gratis ge legd. Natuurlijk De Goed kope Jan, Wijngaardstraat 20, Yerseke, tel. 01131-1415. Heden nieuwe blanke stokvis. Vishandel 't Lek- kerbekje, Havenplateau Yerseke. Portemonnaies, portefeuil les. Aparte modellen, in prachtige leersoorten. Fa. O. Koster, Yerseke. Voor oud papier en oude metalen belle men (01100) 5018, b.g.g. na 18.00 uur 8522. - Fa. K. J. van Son Zn., Houtkade 38, Goes. Uw schoenen voor repara tie in goede handen bfl Schoenreparatiebedrjjf Mar tin Wijdemans, v.h. Van Unen, Lange Vorststraat 18, Goes, tel. 7526. Voor uw complete woning- lnrichting en textiel, uw adres Van Nimwegen-Hey boer, Wemeldinge, Dorps straat 53, tel. 336; W. Ka naalweg 51, tel. 582; Wll- helminastraat 41, tel. 592. Nog nooit zag u zoveel ijzerwaren - gereedschap pen en doe het zelf artike len als in het Tmmerhuis. Wilt u ook iets zelf gaan doen. Plafonds leggen, uw vensterbanken verbreden, natte en lelijke muren be timmeren, uw keuken, w.c. of douche-cel of schoorsteen opknappen. U weet niet hoe het moet. Wend u zich tot het Timmerhuis, Wijngaard straat - Zusterstraat, Goes, Tel. (01100) 8362. Altjjd van harte welkom. Alles franco huis. Waterman extra fijne ball point met grote vulling 1,95. Fa. v. d. Peyl. Gasverwarming: alle mer ken o.a. D.R.U., Benraad, Pelgrim, Hoenson enz. For nuizen, geijsers en comfo- ren. Nu oesterzegels plus gratis prijszegels. Fa. M. Eckhardt, Damstr. 18, tel. 1508, Yerseke. EEN FANTASTISCH BIETENJAAR Volgens voorlopige schattingen is de te verwachten opbrengst van suikerbie- en zeer hoog. Sommigen menen zelfs, zo'n bietenjaar is nog nooit in de ge schiedenis voorgekomen! We zullen zien. Intussen vordert de oogst en wordt het al tijd aan de herfst- bemesting te gaan denken. Zoals men weet geven vele voorlich ters er de voorkeur aan de basisbemes ting „volgens bouwplan" te adviseren. D.w.z. men raadt aan een belangrijk deel van de basisbemesting, nodig voor de gehele vruchtwisseling, te geven aan het meest opbrengende gewas. Door gaans is dat de hak- of rooivrucht: de aardappel, de ui, de suikerbiet. In ander opzicht gaat de Voorlichting er van uit: zorg dat de voedingstoestand van de grond op peil blijft. Een top- oogst suikerbieten zal bijvoorbeeld heel wat aan de grond onttrekken. De be- mestingsadvisering is gebaseerd op een oogst van 50 ton bieten. Daarbij is de onttrekking per hectare aan fosfaat rond 100 en aan kali ruim 300 kg/ha. Oogst men 75 ton, dan zal de onttrek king 50% hoger liggen. Het is goed bij de komende herfstbemesting daar wel degelijk aan te denken. MARKT 13 - KRUININGEN TELEFOON (01130) 1503 Steunzolen naar maat, ook op doktersadvies. Alle voet correctors in voorraad. Voet- kundige adviezen worden gratis verstrekt. Martin Wijdemans medisch gedipl. voetkundige. Schoenrepara tiebedrijf v.h. Van Unen, Lange Vorststraat 18, Goes, tel. 7526. Grote sortering puzzels van 20 2000 stukjes. Zie de etalage. Fa. van der Peijl, Yerseke. Installatiebedrijf NOORDZANDSTRAAT 34 Dameskapsalon. Aan welke eisen moet men voldoen om een dameskapsa lon te beginnen. Voor inlichtingen over de opleiding voor het vakdiploma, dat vereist is voor de vestiging van een dameskapsalon kunt u zich wenden tot de stichting Vakopleiding in het kappersbedrijf, Pr. Hendrik 1. 87a, Utrecht, tel. 030-515444. Het middenstandsdiploma of vervangend handelskennisdiploma mag in het bezit zijn van een andere deelnemer van het bedrijf, maar over de juiste kombinatie met het oog op het bedrijfsleiderschap dient u eerst overleg te plegen met de Kamer van Koophandel, in uw rayon. Cycloon. Op een zomeravond in 1918 of 1919 raasde er een cycloon door het centrum van Voorthuizen. Kunt u mij zeggen wanneer dit exact gebeurde? Van het K.N.M.I. in De Bilt ontvin gen wij de volgende informatie over de windhoos, gepaard gaande met een he vige onweersbui, welke op 29 augustus 1919, 's avonds tegen 10 uur het cen trum van Voorthuizen trof. De hoos had een breedte van 500 meter en naderde met een verschrikkelijk lawaai, als van een sneltrein op volle snelheid. Na af loop zag het dorp er als gebombardeerd uit. Van meer dan de helft der wonin gen waren de pannen van de daken ge blazen, honderden bomen, waaronder zeer dikke, waren als lucifers afgeknapt of stuk gedraaid. In het Holzenbos be droeg de schade ca. 10.000, voor nieuwste model PHILIPS WASMACHINES CC 1000 van 1515, voor 1095, Wasmachine ƒ944, voor 756, Wasmachine ƒ718, voor ƒ599, 'n Prachtige .haard is er ook voor u! Onze kollektie christelijke zang-, koor- en orgelgram mofoonplaten is enorm uit gebreid. Komt u eens kijken Fa. v. d. Peijl, Yerseke. Hengelsportartikelen Mim- rod onderwatersportartike len. Fa. Zoetewey, Haven, Yerseke. Rij met ons mee naar de fabriek. Grotere sortering dan in welke winkel ook. Pracht meubelen in alle prijsklassen. Als klap op de vuurpijl geven wij 10% korting. De Goedkope Jan, Wijngaardstraat 20, Yerse- ke, tel. 01131-1415. Goed tehuis gezocht voor 2 gestreepte en 2 zwart-witte katjes. J. Jasperse, Kerkpl. 12, Yerseke, tel. 01131-1302 Haardenverkoop Van Oosten - Yerseke Denk nu het kouder wordt vooral aan warmer onder goed en warmere nachtkle ding. Wij hebben hierin gro te keuze voor alle leeftijden Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Om nooit te vergeten. De Goedkope Jan. De vrouwenvereniging „Ora et Labora" der Geref. Ge meente te Kruiningen zal zaterdag 16 okt. een ver koopmiddag houden, om half drie in de Dr. A. Com- rieschool. Er is een grote verscheidenheid van artike len te koop. Ieder is harte lijk welkom! Kunstgebitten-reparaties Sneller, beter en... goedkoperl Zaad en fotohandel J. TRAMPER YERSEKE Wijngaardstr. 1, tel. 01131-15 60 Het laatste beursnieuws Komt u eens kijken. Wemeldinge.

Scheldebode | 1971 | | pagina 5