de scheldebode Het kantoor van de ZEEUWSE NUTSSPAARBANK in het wijkgebouw 't ANKER te Vlissingen gaat verhuizen naar Bonedijkestraat de zuidwester combinatie Mevrouw J. Koevoets-Verwijs Leven naast de eerste burger van Valkenisse door Dini Mulder V-— -- hoek hogeweg 87 Kapsels Kerst EHRuiter huis aan huis-blad 22e jaargang no. 41 uitgave: n.v. uitgeversmaatschappij de stem - breda donderdag 14 oktober 1971 AGENDA'S KALENDERS KANTOOR AGENDA'S 1972 - - Bonedijkestraat kantoor "in het Anker" Om aan de ingebruikname van ons nieuwe kantoor een feestelijk tintje te geven in de week van 19 t/m 22 oktober verstrekken wij aan iedere nieuwe spaarder een premie van 5,bij een eerste inleg van minimaal f 10, VOOR ONZE BESTAANDE SPAARDERS EEN FRAAIE EN PRAKTISCHE VERRASSING Maandag 18 oktober a.s. tussen 16.30 en 18.00 uur stellen wij belangstellenden gaarne in de gelegenheid het nieuwe kantoor te bezichtigen. Vanaf dinsdag 19 oktober is ons kantoor in "het Anker" gesloten en openen wij om 9.00 uur het nieuwe kantoor Bonedijkestraat/hoek Hogeweg 87 voor onze cliënten. BELANGRUK U kunt op het nieuwe kantoor, evenals op al onze kantoren in Vlissingen voortaan doorlopend terecht van 9-16.00 uur en bovendien op vrijdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Dus geen sluiting meer tussen de middag. descheldebode Je moet je eerst geven dan komt de rest vanzelf KOUDEKERKE In de Kerkhof laan 19 woont in een heerlijk huis het gezin Koevoets, waarvan vader Koevoets het beroep van burge meester uitoefent. Maar het is deze keer niet de heer Koevoets die in 't zonnetje gezet wordt, maar zyn vrouw. Mevrouw JJ. Koevoets Verwijs ontvangt mij op een tijna fijne zonnige middag met thee en koekjes. Het ging deze keer niet om die in He oolitiek een burgemees- tersgetzin toch wel een heel belan grijke rol speelt, maar om de burge meestersvrouw zelf, zoals zij leeft en haar tijd indeelt. Daar is natuur lijk haar man, die nog al eens op belt met de mededeling dat hij ver geten heeft te zeggen dat zij hem zal moeten vergezellen naar 'n officieele opening of ontvangst. Mevrouw Koevoets vindt dit zelf een van de fijnste taken van een burgemees- AUtOD JQ6T1 tersvrüuw. ze burgemeestersvrouw haar tijd aan de NCVB waarvan zij vice- presidente is. en aan het lidmaat schap van de Gereformeerde vrou wenvereniging. Verder natuurlijk de organisatie van vele collectes die in de loop van het jaar worden gehou den en de verkoop van Unicefkaar- ten. Naast dit officiële heeft zfl na tuurlijk de zorg voor haar huis, want ze doet alles zelf en heeft geen huishoudelijke hulp. Dit valt lang niet altijd mee want naast de heer en mevrouw Koevoets leven er in dit huis ook nog vier kinderen Koe voets, die nog allemaal naar school gaan. Twee van de zes kinderen zijn inmiddels getrouwd en een dochter woont in Amerika. Maar de vier thuis geven nog altijd handen vol werk. Voor het gezin naar Koude- kerke kwam, waar het ondertussen1 al weer vijf jaar woont, had de heer Koevoets als standplaats zijn ge boorteplaats Zierikzee, waar ztf twintig jaar gewoond hebben. Mevrouw Koevoets, die geboren Goese is, vindt de bevolking van Walcheren heel fijn, maar zegt ze, je moet wel jezeir eerst geven en als dat eenmaal is gebeurd komt de rest vanzelf. Ze vindt het voor de kinderen een heerlijk oord want de scholen zijn met fiets en brommer gemakkelijk te bereiken, en dicht in de buurt is het fijnste recreatieoord wat je voor kinderen maar wensen kunt, zand en water. De oudsten hebben er dit jaar niet veel van geprofiteerd maar de jongste zeer zeker wel. Mevrouw Koevoets die dit jaar vijftig wordt, wat je haar overigens niet aanziet, heeft tot voor kort altijd zelf de kleding voor haar kinderen ge maakt, maar de laatste jaren, nadat zij ernstig ziek is geweest, heeft ze dit gestaakt want het werd allemaal een beetje teveel hooi op haar vork. Nu leeft ze zich uit in tuinieren, wat aan de tuin ook wel te zien is, want al wat groeit en bloeit staat te pronken rond een mooi glad, egaal grasveld. Ook binnenshuis verraden de vele bloeiende planten de zorg van de huisvrouw aan wie zij toe vertrouwd zijn. Verder besteedt de- Aan sport komt zij niet meer toe. hoewel zij in net veneaen eens iets aan korfbal heeft gedaan. Voor zover men het een sport mag noemen heeft zij samen met haar man een hartstochtelijke liefde voor autorijden. Zelf heeft zij geen rijbe wijs, en ze is zich ervan bewust dat het toch wel gemakkelijk zou zijn als ze er een bezat en ze heeft zich dan ook voorgenomen zich in de toekomst toch eens bij een rijschool op te geven enhet alsnog te leren. Ze is zeer modem in haar opvattin gen en gezegend de kinderen die zo n moeder hebben, want ook wat de kleding betreft is zij zeer bij de tijd en ze laat haar kinderen dragen wat zij willen zolang het de spuiga ten niet uitloopt. Deze kleding wordt veel in Middelburg of Vlissin- gen gekocht, maar er worden ook wel eens inkopen op Koudekerke gedaan want het dorp oescniKt over een zeer goed geoutilleerd waren huis. OPLAGE 32.500 EX Verschynt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE: N.V. Uitgevers Mij. De Stem, Breda, Reiger straat 16 Telefoon 01600 - 22341 Postgiro 1114111 Bank: Alg. Bank Ned. N.V. Breda Ned. Credietbank N.V. Breda ADVERTENTIE-EXPL.: I. van der Hoeven, Vlissingen, Spuiplein 94 Telefoon 01184 - 6830 REDAKTIE: Mevr. B. F. Mulder-Kenter, Vlissingen, M. Hobbemalaan 38 Telefoon 01184 - 7778 Druk: Toezending techn. mat. n.v. Rotadruk Axel, Nassaustraat 3, telefoon 01155 - 2320. Ook op het gebied van kapsels weet ze zich goed te weren, want ze is net als u en ik, doe het zelfster op het gebied van haarverzorging. Minstens drie keer in de week wordt het haar helemaal verzorgd want als haar man onverwachts opbelt moet zij klaar staan, representatief en wel. Over de vraag hoe zij de jeugd van tegenwoordig vindt in verhou ding met haar jeugd antwoord me vrouw J J Koevoets-Verwijs, dat ze wel heel wat vrijer in hun gedra gingen en antwoorden zijn, maar zij zelf vindt dit helemaal niet erg zo lang het maar geen brutale antwoor den zijn die men de mensen geeft. Overigens besteedt zij verder bijna al haar vrije tijd aan haar kinderen zodat er voor huisdieren geen tijd over is. Mevrouw Koevoets eigenwoor den: ik heb vier hondjes en dat is voorlopig echt wel voldoende. Om bij de tijd te blijven besteedt ze erg veel aandacht aan kranten en tijd schriften en natuurlijk worden ook de circulaires en maandelijke bladen van de vrouwenverenigingen bestu deerd. En als u nou dacht dat een plattelandsburgemeestersvrouw het hierbij wel kon laten hebt u het mis, want af en toe gaat ze eens een kijkje nemen op de bejaardensoos en pas is er door de Rode Kruisver eniging een dameshandwerkgroep opgericht waar men ook blij is als ze even haar gezicht laat zien. Vaak is het zo dat men niet speci aal komt vragen of ze eens komt kijken, maar de diverse clubs en groepen zijn altijd weer blij als ze haar aandacht voor het verrichtte werk Iaat blijken. Iedere zomer gaat ze met de bejaarden van Biggeker- ken mee als die hun jaarlijkse bus tocht gaan maken. Tegen Kerst komt ze helemaal handen te kort want dan vieren de diverse groepen hun feest en men wil toch graag dat ze erbij is, vooral de Kerst van de bejaarden. Verder zou ze toch zo graag eens wat tijd vrij willen maken om de inrichtingen Der Boede en Ter Poor- te eens te bezoeken en ook om af en toe eens op bejaardenbezoek te gaan en ze is zich er sterk van bewust dat andere plaatsen die in de ge meente Valkenisse vertegenwoordigt zijn er wel eens een beetje bekaaid van af komen maar dit ligt in de eerste plaats aanhet vervoer en toch ook nog wel zeer veel aan het druk ke gezin waarvan de jongste spruit zes jaar is en dus nog veel aandacht vap moeder nodig heeft. Misschien over een paar jaar als ze zelf haar rijbewijs heeft en de jongste het met een beetje minder moederhulp kan doen. Mensen mensen wat een stank heerst er toch de laatste lijd. Dacht ik vorige week dat ik mijn eigen oesterluchtje rook dachten de mensen in Yerseke dat ze de schelpen maalderij )van mijn soortge- nootjes weet u well roken oj de plaatselijke kippenindustrie- en of de telkens terugkerende walm van de Moer aan de grens van de nieuwbouwwijk of de viskar aan de haven dachten de mensen in Goes-zuid dat zij hun vaste kwel-wel weer roken namelijk de open riolering waarlangs men zo slim wat to renflats heeft neergezet onder het motto hoge huizen vangen meer stank dachten de men sen in Middelburg dat zij hun Siamees of An-goor roken Niets van dat al. Ook de pasge- o pende Franse aluminiuntfa- hriek van Pekinees was het niet noch Hoechst noch Dow noch de Westerschelde noch het Veerse Meer of wat voor vuil gedoetje waarover je zo vaak in de kranten leest dan ook. De Kattepieslucht zoals men dat zo treffend omschreef was af komstig van de Rode Vaart een riviertje in Noord-West-B ra- bant. Dat we onszelf nou steeds bevuilen zonder daar iets aan te doen of er iets over zeggen dat is tot daar aantoe maar dat we nou last krijgen van onze bu ren dat is toch gewoon te gek zeg.' Daartegen komen wij als Zeeuwen toch zeker wel in op stand Dezelfde dag dat we hier de kattepies roken werd in Goes de nieuwe rioolpersleiding naar de Westerschelde aanbesteed. Die zal pas eind 1973 klaar zijn. Tot dan zit men in Goes-zuid met de mensenmestlucht Leuk! Gelukkig hoeven ze het in Goes niet zo lang op te houden. Fijn dat er nog pers vrijheid is in ons landje. Riool- persvrijheid. Zou riooljournalis- tiek daarmee iets te maken hebben Ondanks al dit onwel riekende gedoe is emigratie niet zo erg in trek bij ons Zeeuwen. Uit de statistieken bleek deze week dat wij 39 procent onder hét landelijke trek gemiddel de zitten. Zelfs Nieuw-Zeeland is bij ons niet erg in trek Dat ook een ijzervlechter aan de grond kan komen te zitten en zich dan wel eens laat ver leiden tot laagbijdegrondse zo niet platvloerse praktijken maakte deze week de Middel burgse politie bekend die zo n mand had gearresteerd na dief stal van een rol platvloerbedek king waarmee hij zijn huis had gestoffeerd. In Axel zaten ze deze week ook met iets waar een luchtje aan zat. In een tuin was een vijver gegraven die stinkt ats een riool. O Zo meldde een gefrus seerde inwoner van die stad die een brief had geschreven aan zijn gemeentebestuur. Hij voel de zich belaagd door de dieren van zijn buurman: (als men hem mag geloventwaalf kat ten twee honden verscheidene duiven en parkieten. Rond de vijver was de tuin een mug- genkwekerij vol uitwerpselen van katten Zou dan daar mis schien de kattepieslucht van daan komen mensen!! Ook in zijn eigen tuin zou de man last hebben met die dieren. Deze beesten voelen zich nu door hun b. b. boze buurman op hun beurt belaagd en zijn een hand- tekeningenaktie begonnen om hem uit de buurt te verja gen... Een al even merkwaardig be richt bereikte ons deze week uit Heinkenszand waar burg meester Van Waes van Borsele in de gemeenteraad heeft ge zegd dat een garage precies het zelfde isals een industrie. Van daar dat daar zoveel en zo mak kelijk industrieën komen. En wat moet die man een grote auto hebben... Er is trouwens nog veel meer onzin gezegd tijdens die vergadering. Zoals altijd. Vandaar dat ik dat oude Zeeuwse gezegde (me deze week gezegd" door mijn zuster" in Lewedorp) nog eens even in herinnering breng: ze dronken een glas ze plasten een plas en alles bleef gelijk het was. Kattepies!!! d Oester IN ALLE MATEN EN PRIJZEN VOLOP BIJ BOEKHANDEL i v Itv Het kantoor in "het Anker" heeft gedurende 13 jaar bewezen in veler behoeften te voorzien. Wij hopen in ons nieuwe kantoor, dat tegenover "het Anker" is gelegen, onze cliënten dezelfde en nog meer uitgebreide service te verlenen. Het nieuwe kantoor is afgestemd op de eisen, die onze spaarders aan een spaarbank stellen, namelijk het verlenen van alle diensten die van een moderne bank worden verlangd. Overigens kunt u op alle kantoren in Vlissingen uw spaarbankzaken afdoen, ongeacht het feit dat u als regel op het zelfde kantoor pleegt te komen. OO ZEEUWSE NUTSSPAARBANK

Scheldebode | 1971 | | pagina 1