Tijdperk van rijglaarsjes en elastiek-bottines Op de voet gevolgd V.V.V. voortaan: Bureau voor Toerisme en Recreatie XJIT Scomuziek-; Gedrein Black Sabbath Schoenenmode dit najaar VERTROUWELIJK VROUWELIJK in een minuut STOEIPAKKEN VOOR KINDEREN PERMANENTE INSTANT HAARKLEUR VEEL AANDACHT VOOR TOERIST UIT EIGEN LAND DUITSE FILMWEEK IN DE REYERD OI to Platenlijstje ZUID-NEDERLANDSE BEURS Kleuren Sportief Mode Een sportieve combinatie voor zowel dame als heer. De man nequin draagt een combinatie van zware sandaal, tas en cein tuur. Voor de heer is er een fraaie schoen. De riem valt op door z'n opvallende gesp. Wie nu in de etalages bg de schoenenzaken kgkt, ziet dat de al gemene modetrend voor deze herfst en winter terug gaat naar het tijdperk van de rijglaarsjes voor de dames en de elastiekbottines voor de heren. De moderne versies daarvan zijn de laarzen voor dames en de boots voor heren. De laarzen zgn niet zo hoog als in het afgelopen seizoen. Onder maxi worden de laarzen boven de knie over het algemeen als niet prettig te dragen en te warm beschouwd. Ook de knickerbocker duwt de laars naar beneden. Aan de andere kant gaat de eenvoudige pump weer een rol spelen. Maar verder het bandschoentje, dat het als dracht bij de pantalon in veel gevallen goed doet. De leesten zijn breedslank gebleven, terwijl de hak ken eleganter zijn geworden. De leesten van sportieve en jeugdschoen zijn geënt op de lagere hak. De snitten zijn vrij hoog op de wreef en gaan in de richting van de boots. Wat de kleuren betreft, deze spelen rond het bruin en dan, aan de ene kant weglopen naar groen met als tussenfase brons. Aan de andere kant zal het bruin gaan naar bourgogne. Ook het zwart is niet vergeten, maar dan in glanzende leersoorten en chroom. De structuur van het leer bepaalt het karakter. Deze fraaie als kous sluitende laars kan zowel over als onder de knie worden gedragen. Belangrijk is ook de modetrend, die gaat in de richting van midi, waaronder sportkousen worden ge dragen, of de pofbroek met sport kousen. In verband hiermee en om dat meer sportieve snitten zijn ge lanceerd, is ook het crpe-onder- werk teruggekeerd. In het sportieve genre denkt men in het algemeen aan hakken van 3, 4^ tot 5 cm. Voor de jeugd zal echter de elegante lijn ook gaan doorzetten. De mode speelt een steeds groter rol in de herenkleding en dus ook in het herenschoeisel. Belangrijk zijn daarbij de kleuren en de soorten stoffen. De heren-schoenmode is met die trend meegegaan. Een zeer be langrijk detail daarbij is het vrije- tijdsschoeisel. In dit genre denkt men over het algemeen in twee richtingen, het duurdere schoeisel met inbegrip van het schoeisel voor bepaalde sporten, zoals ruitersport, bergsport etc. en de goedkopere soorten, de gemakkelijk zittende lo afers en het schoeisel met minder pretenties. Vooral de boots spelen dit seizoen een grote rol bij het herenschoeisel. De bekende schoenontwerper Wim Hornmann heeft in „schoenvisie" ook een antwoord proberen te geven op de vraag „hoe ziet de schoenmode er volgend voorjaar uit". Als de mode van de schoen gekoppeld is aan die van de kleding, dan vindt Homman het bijzonder moeilijk de modelijn te bepalen. Hij noemt op wat hij, gezeten op de Champs Elysee, achtereenvolgens ziet passeren: blote voeten in mini- scule hot-pants, gecompleteerd door een opgeknoopt doorzichtig hemd, zonder b.h., een paar sportlaarzen gemaakt van velours in combinatie met juchten, zware zolen, daarboven een ribfluwelen broek, een coltrui plus leren vest zonder mouwen, een paar fantasie sportlaarzen tot over de knie, een minirok plus blazer, een paar duffe oma-schoenen met daarboven een maxi maxi geval, dat geheel Is samengesteld uit stroken en ruches. Duidelijk, bij deze opsomming dat Op deze tekening: gekleed da messchoeisel, een hoog front molière met dunne zool en vrij rechte hak, meestal gemaakt van geheel effen b.v. zwart lak of zwart suède, of een combina tie van beiden, besloten met een minstens 5 cm breed zijden lint. Laarzen voor dames. Hier een model van soepele suède met omgeslagen kap. Wordt zowel dit najaar als volgend voorjaar gedragen. we los zijn van tradities. Toch ge looft Hornmann dat de elegante schoen succes zal brengen, zo niet deze winter, dan toch zeker komen de zomer. In de internationale col lecties neemt de geklede mode schoen een zeer ruime plaats in, waardoor de hogere fijne hak steeds meer aan bod komt. Modellen met fijne bandjes zullen er veel te vin den zijn. Ook zoekt men contrasten door verschillende leersoorten gecombi neerd met elkaar te verwerken, b.v. lak en suède. Dat de velours voor aan loopt in de rij van modische materialen is voor iedereen intussen wel duidelijk. Naast het leer neemt ook het gebruik van textiel en met name linnen sterk toe. Het wordt een interessant schoenmode-sei zoen. lil Lancia lanceerde dit leuke riempjes-schoentje, dat met na me opvalt door de aparte ver werking van de riem achter de voet. DE KLASSIEKE HEREN SCHOEN: is gemaakt uit zeer soepel leder, hoog op de voet gesneden en versierd met een gedistingeerd metalen garnituur. De zool is niet licht, doch ook weer niet sportief DE GEKLEDE DAMES LAARS: deze reikt voor dit sei zoen meestal tot over de knie en is gemaakt van hetzij zeer zacht geiteleder of zeer soepe le velogrs, of nappa. De hakken zijn in ieder geval hoger en de meer extréme worden voorzien van een plateau-zool. DE SPORTIEVE DAMES LAARS: reikt tot kniehoogte, is gemaakt van zeer levendig glad leer en voorzien van een zwaar der onderwerk plus leren hak. De versiering bestaat in dit ge val meestal uit een sportieve perforatie met een grover stik sel. DE PASSE-PARTOUT voor het komende seizoen: hetzij een moccasin, hetzij een loafer-ty- pe gemaakt van velours of ge heel zacht leder met dikkere of dunnere zool. Bijzonder goed te dragen onder een pantalon of tailleur. EFFEN PUMP: de effen pump komt weer in de mode, heeft meestal een smalle en nauwe toplijn, kan zowel met een dunne zool als voor de meer extréme met plateau-zolen worden uitgevoerd. Ook deze in effen velour of glad leder. DE HEREN-BOTTINE: de ex tréme heren-bottine heeft een met doorlopende kurk overtrok ken onderwerk met daarop ge bouwd een combinatie van juchten leer met velour. DE EXTREME HEREN LAARS: deze is ''drie kwart hoog en is gemaakt op een leest met een karakteristiek hoge neus. Bestaande uit twee leer soorten glad en velour en di kwijls nog in twee contraste rende kleuren. Het onderwerk is vrij zwaar. New Skin is een cosmetica- product dat de dode huidcellen verwijderd en de huid geheel reinigt. Eigenlijk brengt het een maskertje op de huid aan, maar in tegenstelling tot andere mas kers, die een kwartier tot twin tig minuten moeten blijven zit ten terwijl de arme patiënte niet lachen en praten mag, an ders barst het masker, kan New Skin direct weer worden afge nomen. De substantie wordt op de huid gesmeerd en dan wrijft men met de dingers over de besmeerde plaats. Men ziet dan hoe allerlei dode huidcellen en schilfers loskomen, en na even wrijven is alles heerlijk schoon. Dan wordt het smeersel met een tissue afgenomen. Meeëters, vetpuistjes en andere ongerech tigheden kunnen op die manier verdwijnen. (Dit geldt natuur lijk niet voor een actieve acne). Bovendien heeft de huid na de behandeling een heerlijk fris geurtje. New Skin is ook te gebruiken op het lichaam, al leen niet daar waar slijmvlies is. In haar herfst-winter kollektie heeft Barbara Farber (de Am sterdamse ontwerpster) erg veel met katoen gewerkt. Vooral om dat katoen helemaal in de hui dige modetrends past. Kijkt U bijvoorbeeld maar eens naar de camouflage-rage. Van een water afstotende katoenen stol maak te zij erg fijne parka's. In deze jassen, waarvan de stol bedrukt is met een bruin-donkergroen lichtgroen dessin, kunnen kin deren eindeloos ravotten. En vuil worden is niet erg, want zo'n jas heeft u in een handom draai gewassen. Bovendien geeft katoen een garantie voor draagkomfort, eenvoudig onder houd en fijne kleuren. Barbara's modellen zijn erg sportief, afge werkt met schuine zakkleppen en epauletten. Een binnenve tersluiting en een bontvoering (die eruit geknoopt kan wor den), maken de jassen ideaal voor de winter. En natuurlijk niet alleen de camouflage-jacks, maar alles wat van fijn, dege lijk en vooral sterk katoen ge maakt is. Hïrr Nog steeds beschouwt het merendeel van de Nederlandse huisvrouwen het openzetten van deuren en ramen als de beste methode van luchtverfrissen. In onze tijd echter kan dit de no dige problemen opleveren zoals stank en lawaai. Bovendien hebben sommige vertrekken soms geen ramen zoals het toi let. In het begin van deze eeuw gebruikte men al de zogenaam de wc-blokjes. Die werden ge woon opgehangen en waren niet regelbaar. In 1951 pas bracht Airwick de eerste regelbare luchtverfrisser op de markt; een flacon voorzien van een uittrek- baar gedeelte dat voor kortere of langere tijd aan de lucht blootgesteld de Airwick deed verdampen. Daarna kwam de spuitbus, tegen het eind van de vijftiger jaren. Dit is echter een paardemiddel: krachtig, maar kort. Nu heeft Airwick de zoge naamde airwick-stick geïntro duceerd, een permanente lucht verfrisser. Dit is een houder met een staaf luchtverfrissend materiaal, dat met behulp van een kapje in meerdere of in mindere mate aan de lucht kan worden blootgesteld. Het princi pe van Airwick is, dat de inten sity van een gemeenschappelij ke geur aanzienlijk lager is dan die van iedere geur apart. Daar om geeft Airwick een „tegen- luchtje". Het vieze luchtje wordt geneutraliseerd- Andere luchtverfrissingsmethodes heb ben vaak de slimme maar niet gewenste uitwerking dat kwa lijke geurtjes alleen maar ge maskeerd worden door een an dere geur, of dat de reukzenu wen verdoofd worden, een bij zonder schadelijke methode, die vooral in de V.S. toegepast wordt. Eigenlijk was er allang be hoefte aan een soort tovermid del waarmee men van de ene op de andere minuut als het ware zijn haar een andere kleur kon geven. En dan liefst nog wel zo, dat die kleur ook weer uitwasbaar is. Mei 'n beetje fan tasie kan men zich wel voor stellen wat voor mogelijkheden zo'n uitvinding zou bieden. Sinds kort is er iets dat dit tovermiddel een beetje bena dert. Benadert slechts, omdat het (jammer genoeg?) nog niet mogelijk is om met een groen kapsel naar een feestje te gaan en de avond daarop met paarse vlechten op bezoek te gaan. Zonder een pruik te gebruiken dan. Maar tegenwoordig kan men met een spuitbus de haar kleur iets veranderen, een tint donkerder of lichter of rossiger maken en dit verschil later on der de douche weer teniet doen. Color Tone heet de toverspuit en is verkrijgbaar in de kleuren zwart, donkerbruin, midden bruin, lichtbruin, donkerblond, middenblond, lichtblond, kas tanje, zilvergrijs en zilver- Color Tone is een zich direct op het haar vasthechtende kleurstof op een basis van alco hol. Het procédé bevat geen waterstofperoxyde of andere schadelijke bestanddelen. Men kan er dan ook niet mee blon deren. Color Tone kan wel gebruikt worden voor het wegspuiten van witte of grijze haren in alle natuurtinten, of het ophalen van verschoten kleuren. Met zilver grijs kan men wit haar ontgelen of grijs haar verzachten in pa- reltint. Ook het spuiten van lich te lokjés is mogelijk. Verder kan men fantasiekleuren maken (kastanje) of kleuren ophalen voor haarstukjes en pruiken. BREDA Enkele maanden gele den, toen de VVV-Breda een leden werfactie aankondigde, vroegen wij ons al af, gezien alle activiteiten die deze toeristische organisatie ontwik kelt, of de VVV-vlag de lading nog wel dekt. VVV betekent immers, Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer. Het is bekend dat de VVV ook al vele jaren een vraagbaak is op het gebied van binnenlands toe risme. BREDA Deze week organiseert Oelaat een filmweek met als thema „De Duitse speelfilm". Op het pro gramma staan tien Duitse speel films, die een, weliswaar globaal, overzicht geven van de Duitse film geschiedenis. Maandag werd de oud ste film vertoond, „Madame Duba- ry" uit 1919. Oelaat kon op deze films beslag leggen door goede con tacten met het Goethe-instituut, de Duitse ambassade en de Culturele Raad van Dordrecht. Vandaag, woensdag, draait in het Cultureel Centrum De Beyerd aan de Boschstraat (aanvang 22.30 uur „Der Blaue Engel" van Josef von Stemberg, met o.a. Mariene Diet rich. Donderdag wordt om 22.30 uur vertoond: „Die Dreigroschenoper" uit 1931 met Ernst Busch, vrijdag om 22.30 uur: „Berlin Alexander- platz en om 24.00 uur: „Maskerade". Zaterdag zijn de twee laatste voorstellingen, om 23.00 uur „Zur Sache Schatzchen" een film uit 1967 met May Spils, om 0.30 uur: „Lebenszeichen"De toegangsprijs per voorstelling bedraagt f 1. Vorige week maakten de samen werkende VVV-organisaties in West-Brabant bekend, dat de naam VVV of vervangen wordt, of de toevoeging krijgt van „Bureau voor Toerisme en Recreatie". De West brabantse VVV-organisaties hopen dat andere VVV's in Brabant voort aan ook naar buiten treden onder de naam VVV-Bureau voor Toeris me en Recreatie. Adjunct-directeur J. Horsten van het Bredase „Bureau voor Toerisme en Recreatie" vindt dat de naam VVV vaak aanleiding is tot misver stand. Veelal wordit onder de naam „vreemdelingenverkeer" de zorg verstaan die door de VVV wordt besteed aan de buitenlander. De taak ten opzichte van de buitenland se toerist en bezoeker is evenwel slechts een deel van de taak die men aan een VVV mag toebedelen", aldus de heer Horsten. Hij vindt dit juist te meer, omdat de zorg voor de binnenlandse toerist voor de VVV's in toenemende mate belangrijk is geworden. „Dit ener zijds", aldus de heer Horsten, „door een ruimere taakopvatting, vanuit de VVV's zelf, anderzijds vanwege toegenomen vrije tijd die om nuttige en aangename besteding vraagt. Daarom verdient het woord „recrea tie" een duidelijke plaats in naam en doelstelling van de VVV". Men rekent er op, dat de naam „Bureau voor Toerisme en Recrea tie" een nog groter beroep op de diensten van de VVV-organisatie zal stimuleren. vandaag over acht dagen TWINTIGSTE wm eindhoven in de philips-jubileum-hallen kijk uit uw ogen u kijkt uw ogen uit op het kruispunt van europa-wegen ill in BLACK SABBATH zet onverstoorbaar en hardnekkig de lij voort, die het op zijn eerste elpee ontwikkeld heeft. Veel heeft en had dat niet om het lijf. Ofschoon, voor een begin was het niet gek, zonder dat we toen al al te veel in loftuitingen van een veelbelovende groep met enorme mogelijkheden uitbarstten. Master Of Reality is nu al weer de derde elpee met het zelfde zware gedreun omringd door fantasieloze fantasietjes. Het dreinst maar door van de ene groef naar de andere, van de ene song naar de andere. En zowaar een van de nommers wordt met de akoestiese gitaar gebracht. Zeker om het monotone eens te breken? Of gewoon eens laten horen dat er nog meer kapaciteit in. dit viertal verscholen zit, als dat dat op het eerste gezicht vermoed zou worden. Dat ze desondanks de toch onderhand wel hoorbare vervelende muziekgedreins toch nog zo enorm populair zijn dat waarschijnlijk ook dit vynil meer dan goed verkocht zal worden, is iets, wat ik tegen beter weten in, weiger te snappen. Om nog enigszins de moed er in te houden. Want het is niet veel soeps meer op het ogenblik. BLACK SABBATH: MASTER OF REALITY VERTIGO 6360 050 f 21,-. 1. James Taylor Mud Slide Slim (Warner Bros) 2. Michael Nesmith Nevada Fighter (RCA) 3. Marc Ellington Rains/Reins of Changes. 4. Randy Newman Live album (Reprise) 5. Rod Stewart Every Picture Tells A Story (Mercury). 6. Zangers Zonder Naam Het Soldaatje (single). 7. Mothers Live Fillmore East 1971 (Reprise) 8. Sam Cooke This is (RCA Victor dubbel) 9. Marc Benno Leon Russell Look Inside The Asylum Choir 10. Magna Carta Songs From Wasties Orchard (Vertigo) Tenslotte gaan we dan toch maar door de knieën en geven toe aan de drang alles keurig op een rijtje te zet ten, met een volgorde van 1 tot 10. waarvan no. 1 de beste schijnt te moeten zijn en no. 10 de minst slech te. Met andere woorden er valt klaarblijkelijk niet te ontkomen aan een soort van hitparade. Niet omdat de Veronica top 40, Hilv. III top 30 of Top 100 etc. zo interessant is dat hij maar niet genoeg afgedrukt kan worden. Dat gebeurt dacht ik al meer dan voldoende. De hoofdreden is een beetje meer lijn in deze rubriek te brengen. Wat hier vorige week stond weet je je zo gauw niet meer te her inneren, laat staan het verhaaltje van vier weken terug. Een geheu gensteuntje van welke platen wel en niet goed bevonden werden, zou daarom niet gek zijn, dacht ik zo. Een lijstje van 1 tot 10 genummerd verondersteld een soort competitie. Doch hier is dat niet zo zeer de be doeling. Al staat 1 no. 1, dan wil dat niet zeggen dat 1 beter is dan 10 doch dat deze 10 platen alle de moeite waard zijn. Op no. 1 zal over het. al gemeen een meer recent werkje staan dan op nummer 10. Het merendeel van de platen zijn elpees. Niet omdat er meer lp's dan singles geproduceerd worden, doch omdat ik geloof dat een elpee over het algemeen genomen meer de moeite van het aanschaffen waard is. Zowel kwalitatief bekeken als van uit de beurs geredeneerd. Van een elpee blijf je langer plezier hebben. (Draai je nog wel eens een single van een jaar terug?) Dit platenlijstje heeft dus geen an dere pretentie dan een geheugen steuntje te zijn en heeft niets.anders dan een informatieverstrekkend ka rakter met (daar valt natuurlijk niet aan te ontkomen) lichte aanbeveling. Tenslotte is iedereen oud en wijs ge noeg om zeil te bepalen wat hij wel en niet mooi vindt.

Scheldebode | 1971 | | pagina 8