BAAYENS •Köto OO de speciaalzaak voor uw BRIL MERK-TAPIJT [WATERSTANDEN. REI M ERSWAAL YERSEKE KRUININGEN HANSWEERT KRABBENDIJKE WAARDE WEMELDINGE PREDIKBEURTEN Plaatsen van verkeersborden. Binnenkort zullen op verschillende plaatsen in de kernen Hansweert, Krui- ningen en Yerseke een aantal verkeers borden verrijzen. Voorzover de borden dan al zijn geplaatst, treden de maatre gelen in werking op 4 oktober a.s. De twee belangrijkste maatregelen zijn de aanwijzing van een doorgaande route te Kruiningen en een doorgaande route te Yerseke als voorrangsweg. Het betreft resp. de Stationsstraat, Hoofdstraat, Markt, Snellemarkt, Voorhoute en de Dam, Damstraat (ged.), Molenlaan, Ma- rijklaan. Verdere belangrijke maatrege len zijn de aanwijzing van voorrangs kruisingen in de Burg Elenbaasstraat te Kruiningen en het instellen van een éénrichtingsverkeer op de Varkensdijk te Yerseke. Daarnaast zijn er nog ver scheidene andere maatregelen waartus sen een groot aantal wisselende par keerverboden. Dit laatste houdt in, dat men de ene helft van de maand bijvoor beeld alleen aan de linkerzijde en de tweede helft van de maand alleen aan de rechterzijde van de straat mag par keren. Dergelijke maatregelen gaan het kris kras parkeren in de straat tegen en zorgen er tevens voor dat men toch tenminste een halve maand geen last heeft van voor het raam geparkeerde auto's. Alle weggebruikers wordt dus aangeraden de eerste helft van oktober attent te zijn op nieuw geplaatste bor den of tekens op het wegdek. Dit kan bekeuring en misschien wat erger is, ongelukken, voorkomen. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Volharding 1 behaalt monsteroverwin ning. Zaterdag kwam Swift 4 op bezoek bij Volharding 1. Al na enkele minuten bleek dat de Middelburgers weinig in de melk te brokken hadden. De senioren scoorden er lustig op los, wat bij de rust een 70 voorsprong opleverde. Na de rust was de concentratie aan Volhar dingzijde ver te zoeken, zodat er nog slechts 4 doelpunten gescoord werden, wat een 110 overwinning betekende. Door deze overwinning behoudt Volhar ding 1 haar ongeslagen koppositie met 6 punten uit 3 wedstrijden. De aspiran ten A kregen de verdiende winst tegen Blauw-Wit B met 21, terwijl de aspi ranten B met 2-0 van Tjoba C verloren. Zaterdag speelt Volharding 1 thuis te gen Animo 4. Er moet op zware tegen stand van de Souburgers gerekend wor den, wat niet wegneemt dat we toch 'n overwinning voor Volharding verwach ten. Het tweede twaalftal gaat het hier voor opnemen tegen Stormvogels 2. Omdat beide ploegen nog zonder punten zijn is deze wedstrijd een volledig open strijd. De junioren staan voor het zelfde probleem als het tweede. Zij moeten naar Togo 1 dat evenals hen nog zonder punten is. Toch voorspellen we een overwinning voor Volharding. De aspi ranten B moeten in staat zijn om van Togo D te winnen en de pupillen kun nen een puntje weghalen bij Tjoba C. Geref. Bond. Met ingang van oktober krijgt de afd. Yerseke van de Geref. Bond in de Herv. kerk weer een avond de beschikking over het gebouw Trefpunt en wel de zaterdagavond. Als eerste spreker hoopt Ds. J. Catsburg van St.-Maartensdijk 2 oktober een lezing te houden met als onderwerp: „De verschijning van Chris tus". De avond is voor een ieder toe gankelijk en begint om 7 uur. Wedvluchten. Aan de laatste vlucht van het seizoen vanuit Quivrain, werd door de P.V. „De Noordster" met 63 duiven deelgenomen. Uitslag: 1 J. Kosten; 2, 3 en 8 M. Mol; 4 en 5 E. Minnaard Jz.; 6, 9 en 10 J. Feytel en 7 J. J. Zuidweg. P.V. nam deel aan een vlucht vanuit Doornik. Uitslag: 1, 2 en 7 P. Ridder hof; 3 Mw. Minnaard; 4, 5, 6, 8, 9 en 10 Gebr. Oele. De laatste vlucht van dit seizoen was vanuit Doornik. Uitslag 1, 2, 4 en 10 Gebr. Oele; 3, 6 en 9 Mw. Minnaard; 5 P. Ridderhof; 7 en 8 F. van Hijfte. De heer E. Vermast die een formida bel seizoen gemaakt heeft werd glans rijk generaal kampioen van Yerseke en van de Concoursbon d Zuid-Beveland. Proficiat! Bond van Plattelandsvrouwen. De afdeling Yerseke van de Bond van Plattelandsvrouwen kwam op 22 sept. in „De Haven", bijeen alwaar de nieu we presidente mevr. E. Verschuure-van Stee de vergadering opende met een welkomstwoord voor allen en speciaal voor mevr. Maquelin uit Vlissingen die deze avond verzorgde met haar decla maties geschreven door Annie M. G. Schmidt en Simon Carmiggelt. Dat het door iedereen een prachtige avond ge vonden werd, getuigde de absolute stilte, tijdens het optreden van mevr. Maquelin. Wissenkerke-Yerseke 21. Ook in Wissenkerke kon Yerseke niet tot winst komen. Hoewel Yerseke voort durend een overwicht had wist de voor hoede de vele kansen slechts eenmaal te scoren. Door dit resultaat deelt Yer seke samen met V.V.N. de onderste plaats. Yerseke A verloor met 20 van Apollo. Het C-elftal (10-11 jaar) bleef met 53 de baas over de kampioen van vorig jaar Kruiningen. Zaterdag speelt Yerseke 1 thuis tegen Kapelle, ook deze ploeg doet het niet best. Het moet voor Yerseke mogelijk zijn zeker een punt uit deze wedstrijd te halen. Yerseke 2 en 3 gaan op bezoek naar Kapelle 2 en 3, ook dit worden moeilijke wedstrijden voor Yerseke. Gezien het aantal leden dat de laatste weken toenam kan Yer seke voor het eerst in zijn bestaan een vierde elftal in de competitie laten uit komen. Zaterdag komt dit elftal in het veld, zij komen reeds in de eerste wed strijd uit tegen een sterke tegenstander n.l. Kruiningen 2. Yerseke A speelt uit tegen Kruiningen A, ook B speelt uit tegen Wemeldinge B2. De C-ploeg speelt thuis tegen Kruiningen C2. Trimmers opgelet! A.s. zaterdag 2 oktober begint de trimgroep weer met het wekelijks zweet- uurtje in „Den Inkel". Ieder die prijs stelt op een uurtje zwoegen per week om in conditie te blijven, is zaterdag morgen om 8 uur hartelijk welkom. Nieuwe kandidaten wordt aanbevolen eerst de huisarts te raadplegen. Deel name geschiedt op basis van eigen ri sico. Schaaknieuws. Uitslagen van de partijen gespeeld voor de onderlinge competitie in de schaakclub „De Zwarte Dame": B. Cok- W. Zuydweg 01; .J de Neef-J. van Oosten 01; M. van Gasiel-R. v. d. Schraaf 10; Y. Kuipers-Thijs Kole 1—0. Damesvoetbal. Dat men bij voetballen ook een dosis geluk moet hebben om te winnen dat ondervonden de dames van Kruiningen in hun wedstrijd tegen Temeuzen. Jam mer dat dit geluk meer aan de zijde was van Temeuzen. Deze konden zo doende de einduitslag op 22 houden, maar de volle winst had Kruiningen zeer zeker verdiend. In het begin van de eerste helf had Terneuzen nog wel een klein overwicht, maar toch nam Krui ningen na 6 minuten spelen de leiding. Uit een voorzet van mevr. Baas-v. d. Pas schoot mevr. Dijkman in de rech terhoek 01. Temeuzen stoote terug en in de 20ste minuut werd het gelijk 11. Kort daarna viel mej. C. Blok uit en werd vervangen door de vinnige mej. A. Bauer. Nadat de rust was ingegaan met de gelijke stand 11, maakte mej. A. Jansen na een prachtige solo- er 2—1 van. Kruiningen overheerste toen en conditioneel overklaste men Temeuzen. In feite ging men toen teveel op de aan val spelen en doordat een van de ver dedigsters werkelijk te ver mee naar voren was gegaan en niet meer op tijd terug in de verdediging kon zijn maak te Terneuzen gelijk 22. Na een te fel le tackel van de middenvoor van Ter neuzen bleef mej. L. Sinke gebleseerd liggen en bleek achteraf een gekneusd sleutelbeen te hebben. Onophoudelijk bleef Kruiningen aanvallen maar in de stand kwam geen wijziging meer. Kettinggbotsing. Zondagavond ontstond op Rijksweg 58 ter hoogte van de Zanddijk een ketting botsing waarbij 6 auto's betrokken waren. Schuldige was dhr. P. L. uit Vlissin gen die als zesde in de rij de voor hem rijdende vijf wagens op elkaar schoof. De materiële schade was groot. Eén der wagens moest worden weggesleept. Brand. In de loop van vrijdagmorgen is een begin van brand ontdekt in „Ons Dorps huis". Uit het onderzoek van de politie is gebleken dat 3 jongens uit de buurt via het platte dak op de zolder waren geklommen en daar met papier en lu cifers waren gaan spelen. Toen de jon gens naar huis gingen fiebben ze het vuur niet goed gedoofd. Dit is blijven smeulen tot vrijdagmorgen. De beheer der van „Ons Dorpshuis", de heer J. Dek uit Kruiningen ontdekte 's morgens de brand en waarschuwde de brandweer. De brandweer die snel ter plaatse was had het vuur vlug onder controle. N.C.V.B. Dezer dagen nam de N.C.V.B. afd. Kruiningen deel aan de Landdag, die te Axel gehouden werd. Waaraan door ruim 1850 dames aan deelgenomen werd. De vergadering in de Hervormde kerk stond onder leiding van mevr. Kolff- Hogendoom, vice-presidente van het ge west Zeeland. Als spreekster trad op mevr. Strikwerda-van Klinken uit Am sterdam; presidente van de Landelijke N.C.V.B. met het onderwerp: „Wat be zielt ons vrouwen vandaag aan de dag". Daarin stelde zij op de voorgrond de rechten van de vrouw in deze tijd, de emancipatie is nog lang niet voltooid. Naast het liturgische gedeelte en de toespraak van de presidente, declameer de mevr. KareJse-Meeuse uit Breskens, ernst en luim. Het zangkoor van de N.C.V.B. Terneuzen zong enkele liede ren en solozang. Deze samenkomst die 10.30 uur begon werd om 13 uur gesloten. Nadat de koffie gebruikt was, werd nog een korte reis door België gemaakt. In Antwerpen werd nog een uur vertoefd, waarna naar Baarle-Nassau gereden werd, waar een diner gebruikt werd. Zeer voldaan en dankbaar werd de thuis reis aanvaard. V oetbalnieuws. Geen voetbal bij de senioren althans voor de competitie, wel speelden het tweede en derde tegen elkaar met 31 moest het beter spelende derde de eer aan het tweede laten. Goed nieuws was er van de A-junioren die met 2—1 won nen van Hansw. Boys A. BI won met 40 van Waarde BI en wat te denken van B2, het won met liefst 71 van Rilandia BI. Cl (onvolledig) verloor met 53 van Yerseke Cl, C2 verloor met 60 van Rillandia Cl, Dl won met 80 van Kapele D2 (en dat slechts met 9 spelers). Voor zaterdag moet Kruinin gen 1 op bezoek bij Vlisingen 6, wat ze ker geen mak je is. Het 2e is vrij of mis schien tegen Yerseke 4 dat alsnog wordt ingedeeld, wat de competitie voor het tweede aantrekkelijker maakt. Het der de gaat op bezoek bij Amemuiden 4. Het vierde ontvangt S.S.V. 2. Het vijfde is voor de competitie vrij, misschien spelen ze vriendschappelijk. Herv. Vrouwengroep. De Herv. Vrouwengrop is in vergade ring bijeen geweest. Mevrouw van de Lelie-Esterik, presidente van de Vrou wengroep, hield een korte meditatie over Jesaja 46 6: 3 en 4. Als inleiding op een causerie van mevr. Pijl Hogeweg. Zij sprak over de bejaardenzorg. Het werd een helder en boeiend betoog naar aan leiding daarvan door de vele aanwezigen diverse vragen als reaktie hierop wer den gesteld. Als blijk van waardering kreeg spreekster een met bloemen op gemaakte kop en schotel aangeboden. Aan het eind van de vergadering Lieten zich weer twee nieuwe leden inschrijven. Er was tevens nog gelegenheid zich op te geven voor handwerkcursus die deze winter zal worden gehouden. De belang stelling hiervoor bleek groot te zijn. Straattekenwedstrijden. Door de buurtvereniging „Achter de Boomdijk" werd zaterdagmiddag een straattekenwedstrijd georganiseerd voor de leerlingen van de kleuterscholen en de lagere scholen welke plaatsvond op het Dorpsplein, de schoolpleinen van de lagere - en kleuterscholen. Voorafge gaan door Scheldegalm trok de stoet naar de resp. tekenplaatsen. Uit slag Kleuterschool 1 Kees Verburg; 2 Veronique van 't Westende, 3 Jerrie Griep, 4 Monique Nieuwkamer, 5 Enno Vermeulen, 6 Silvia van Eijkeren, 7 Li- anna de Vos. Klas 1 en 2: 1 Hans de Vries, 2 Louise Schippers, 3 Tonny Zoe- teweij, 4 Martin Salet, 5 Marianna Po- leij, 6 René Jansen, 7 Gerda Polderman, 8 Marianne Rijkhals, 9 Henri Smit, 10 Wim Hamelinck. Klas 3 en 4: 1 Gilly Louisse, 2 Jaquelin Salet, 3 Nelleke Niemeijer, 4 Anita Breijaert, 5 Peter den Boer, 6 Anita Nelis, 7 Hans Pole ij. Klas 5 en 6: 1 Joop v .d. Guchte, 2 Han- neke de Fouw, 3 Marijke Nagelkerke, 4 Anthony Jeroense, 5 Leon Kalle, 6 Richard Rijsdijk, 7 Mirjam Louisse. Post Hansweert van de R.P. te Water. Dinsdag 5 oktober a.s. te 15 uur zal in aanwezigheid van vele funktionaris- sen dë post Hansweert van de R.P. te Water officieel in dienst worden gesteld. Het kantoortje op het sluisplateau 'zal worden geopend. Daarna zal men met enkele vaartuigen naar de Veerhaven in Kruiningen varen om vervolgens in het gemeentehuis der "gemeente Reimers- waal te Kruiningen de post officieel te installeren. Politie bijna omvergereden. Zondagmiddag te 12.15 uur is op de Schoolstraat te Hansweert de Wmr. I der R.P. de heer A. Vreeke bijna omver gereden door de 22-jarige uit Kapelle afkomstige A. Kloosterman die een stopteken van deze politiefunktionaris, dat volgens ooggetuigen duidelijk werd gegeven, negeerde en op de politiefunk tionaris inreed. Deze politieman kon am per het vege lijf redden door weg te springen voor de op hem inrijdende mo torfiets. Later op de dag werd de onver antwoordelijke bestuurder in zijn ouder lijke woning door de politie van Kapel le gearresteerd. Hij werd voor verhoor overgebracht naar het groepsbureau der R.P. te Kuiningen alwaar hij geen ar gumentatie kon geven van hetgeen hij had gedaan. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Overwinning voor Hansw. Boys. Opnieuw heeft het eerste elftal van de Hansw. Boys getoond een goede start te hebben gemaakt in de competitie door op eigen veld het Vlissingse Walcheren met 14 de meerdere te blijven. Met deze overwinning heeft het eerste elftal van de Boys tevens de eerste plaats in genomen op de ranglijst van de vierde klas. 3 wedstrijden gespeeld en 6 pun ten. Met een gelijk aantal punten doch een wedstrijd meer gespeeld volgen di- rekt op de tweede en derde plaats Noor mannen en Koewacht. Het verloop vtm de te Vlisingen gespeelde wedstrijd was vreemd. Tot een kwartier na rust keek Hansweert tegen een 10 achterstand aan. J. Risseeuw maakte de stand ge lijk en daarna volgden doelpunten van H. Eijke, Fr. de Hollander en J. Ris seeuw. Zondag a.s. volgt een thuiswed strijd tegien Sluiskfl. Dit wisp: uit 4 wedstrijden 4 punten te boeken. Altijd een moeilijke tegenstander die voorwaar niet onderschat moet worden. Zeeuws kampioen! Het juniorenteam van de voetbalver eniging „Krabbendijke" is als winnaar te voorschijn gekomen uit de finale van de spelregelwedstrijd voor junioren om het kampioenschap van Zeeland, die te Sas van Gent werd gehouden. Naast Krabbendijke werd deelgenomen door de kampioenen van Walcheren en Zeeuws- Vlaanderen en Corn. Boys uit Sas van Gent. Elke speler spelers per team) kreeg drie vragen te beantwoorden waarbij maximum 6 punten te behalen waren. Uitslag: 1 Krabbendijke 24 pnt; 2 Corn. Boys 23 pnt; 3 Middelburg 22 pnt;. Het team van Krabbendijke be stond uit: M. Kriekaard, A. van de Pa rel, J. van de Vrede (die iederr 6 pun ten scoorden), C. Minnaard en A. Na gelkerke (beiden scoorden 3 punten). Een pracht resultaat na de 2e plaats (van vorig jaar! Motorcross. Onze dorpsgenoot Jan Dommisse be haalde bij motorcross-wedstrijden te Klundert het kampioenschap van ge noemde plaats in de 250 cc standaard klasse. Nationale Rode Kruis-wedstrijden. Bij de nationale wedstrijden voor Ro de Kruis teams die zaterdag te Leeu warden werden gehouden, veroverde het team van de afdeling Krabbendijke (vo rig jaar landskampioen) de 3e plaats met 292 punten. De commandant, de commandant, de heer M. J. Harthoorn behaalde 53 punten. In totaal namen 12 teams deel, waarvan twee Zeeuwse. Amsterdam veroverde met 362 teams het landskampioenschap. Tweede werd Amerongen met 326 punten, terwijl Axel met 281 punten vierde werd. Kollekte. De kollekte voor de reclassering heeft te Krabbendijke opgebracht 74,35. Wedvluchten. De P.V. „De Luchtbode" nam deel aan een wedvlucht vanuit Quivrain over een afstand van 117 km. Deelname 79 duiven. Uitslag 1 en 2 J. Neels; 3, 7 en 9 D. A. van de Vrede; 4 en 6 A. J. Kruijsse; 5 J. C. van de Vrede; 8 en 10 C. J. Clement. In deze vereniging werd de heer A. J. Kruijsse generaal kampioen met groot verschil op zijn naaste concurrenten. Tweede werd C. J. Clement eD derde C. A. van Oosten. De P.V. „De Scheldeduif" nam deel aan een wedvlucht vanuit Chateauroux met 50 jonge duiven. De heer M. Min naard weid overwinnaar van deze zware vlucht in de Concoursbond Zuid-Beve land. De heer L. Paauwe maakte een prachtige uitslag met 2, 4, 6, 7, 8 en 10 (6 prijzen van 10 ingekorfde duiven!) De vijfde prijs was voor P. Heidens. Eveneens werd met 48 duiven deel genomen aan 'n wedvlucht vanuit Door nik. De uitslag was: 1 E. Theenaart, 2, 3 en 4 M. Minnaard; 5 P. Heidens. Dodelijk ongeval. Woensdagavond is op het dorp Waar de een ongeluk gebeurd waarbij mevr. P. v. B. uit Waarde om het leven is ge komen. Mevr. P. v. B. reed op haar bromfiets in de richting Waarde. Een eindje verder was men een vrachtauto met aanhangwagen aan het lossen. Op het moment dat mevr. P. v. B. de vracht auto wilde passeren kwam er achter de aanhangwagen een heftruck, bestuurd door B. K. M. K. uit Waarde te voor schijn. Hij reed tegen mevr. P. v. B. die kwam te vallen en zwaargewond naar het ziekenhuis werd vervoerd waar zij woensdagavond is overleden. Uit de raad. Dinsdagavond is in de gehouden gemeen teraadsvergadering van Kapelle beslo ten een nieuwe belasting in te voeren, n.l. een rioolafvoerrecht. De bestaande rioolbelasting zal worden herzien. Het wordt nu zo dat de rioolbelasting 25% van de belastbare opbrengst zal gaan bedragen met een minimum van 25, terwijl dat voorheen 30% was met een minimum van 30. Daar bovenop komt dan een zgn. rioolafvoerrecht van 20 per gezin althans voor normale gezin nen die geen groter waterverbruik per jaar dan 200 m3 hebben. Hoe het met grootgebruikers van water moet zal nog nader worden bezien aldus B. en W., die dit meedeelden in antwoord op 'n vraag van de heer Zuidweg. De heer Lamper vond de invoering van het rioolafvoer recht een verkapte huurverhoging en vroeg om uitstel van het voorstel hier over, maar het werd door niemand on dersteund. Over de nieuwe regeling rei nigingsrechten zijn veel woorden gewis seld. De heer Bras wilde een recht hef fen naar de hoeveelheid zakken en mee te geven grof vuil. Hij kreeg bij zijn voorstel hierover alleen de heer Rijn aan zijn zijde, zodat zijn voorstel ver worpen werd. Het voorstel van B. en W. om de reinigingsrechten te handhaven op 30, maar daarbij de inwoners zelf hun zakken te laten kopen, haalde met 8 tegen 5 stemmen de meerderiieid. Na goedkeuring van dit besluit door de Kroon zal de nieuwe verordening in gaan. Tegenstemmers waren de heren Lamper, de Jager, Bras en Rijn en me vrouw A. Vermerris-Feytel. Er zal geen subsidie van 6000 worden verleend uit het Fonds verbetering Dorpsstraat zo als aangevraagd was voor de restaura tie van de Dorpsstraat 29, omdat, aldus de heer Ganseman, een luxe was die de gemeente zich niet kan veroorloven. Ook de heer Bras maakte bezwaren om dat het hier een tweede woning betreft. De stemming over dit vocrstel werd verworpen met 8 tegen 5 stemmen. Te gen de verhoging hondenbelasting stem de de heer Kole, omdat dit toch ook het tekort van de gemeente niet meer weg werken kon. Aan mevrouw M. L. Wit- zenburg-Huijsse werd eervol ontslag ver leend als onderwijzeres van de openba re school te Wemeldinge. J TEXTIEL EN WONINGINRICHTING YERSEKE - TEL 01131-1372 Plattelandsvrouwen. De Wemeldingse afdeling van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrouwen is haar nieuwe seizoen begonnen. Op deze eerste maandelijkse bijeenkomst was als spreekster aanwezig mevrouw M. E. Jansen uit Brouwershaven over „Wij Zeeuwen in ons Zeeland". Er zul len twee cursussen gegeven worden deze winter n.l. een cursus Engels waarvoor veel belangstelling is, en een cursus handwerken. Mevrouw M. Zuidwegt- Meijaard bracht verslag uit van de voor jaarsvergadering in Goes; en mej. A. M. Dominicus hield een reisverslag in dichtvorm. De eerstvolgende bijeenkomst zal worden gehouden op woensdag 13 oktober. Izaak Ruissen dirigent op te richten kinderkoor. De heer Izaak Ruissen is aangezocht om op te treden als dirigent van een in oprichting zijnde kinderkoor voor meis jes en jongens van 9-12 jaar uit de Be- velanden. Een en ander op initiatief van de Direktie van de Zeeuwse Muziek school te Goes. De heer Ruissen die in het bezit is van het diploma koordirek- tie, is cantor-organist in Kloetingee en leraar muziek bij het Nijverheids On derwijs. Hij is reeds aan de muziek school verbonden als docent orgel en docent kerkmuziek. Henry Dunant. Dinsdagmiddag rond half zes arri veerde het Rode Kruisschip „Henry Du nant" te Wemeldinge. Ze koos ligplaats aan de nieuwe loswal om daar de nacht door te brengen. Een en ander trok wat publieke belangstelling. Ook tijdens de doorvaart door de kleine sluis was daar nog al wat publiek verzameld. Bezoek aan bejaardentehuis „Vredebest" Woensdagmiddag werd door een 25- tal bewoners van het bejaardenhuis „Scheldeoord" uit Terneuzen een tegen bezoek gebracht aan het bejaardenhuis „Vredebest" te Wemeldinge. De gasten werden verwelkomd met een lied. De heer N. Brouwer, bestuurslid van de vereniging voor maatschappelijke zorg, sprak een welkomstwoord. Door de di rektie van „Vredebest" de heer J. de Klerk en echtgenote geassisteerd door personeel en mej. C. J. Borns werden vervolgens de gasten aangenaam bezig gehouden en werd aan alle bezoekers een ansichtkaart met een afbeelding van „Vredebest" aangeboden. Vervolgens werd het huis bezichtigd. Het was de heer F. de Feyter, direkteur van „Schel deoord" die in de geheel versierde serre van het gebouw, een dankwoord uit sprak voor deze hartelijke ontvangst. Over enkele weken zullen de bewoners van „Vredebest" weer naar Wissenker ke gaan om de reeds daar eerder geleg de kontakten te vernieuwen. WEEKENDDIENST DOKTOREN Voor het weekend van 2 oktober wordt de doktersdienst voor de dorpen Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde waargenomen door dokter J. de Beij, Hansweert, tel. (01130) 1344. Hulpcentrum Noord- en Midden-Zee land, tel. (01100) 4444. van 23 tot en met 29 september 1971 HANSWEERT. Geboren: Carlo Cor- nelis Adrianus, zv. Co melis Jozef Maria van der Borgt en Adriana Martens; Richard Raymond, zv. Marinus Cornelis Johannes Rijn en Margaretha Cornelia Anna van Houdenhoven. KRABBENDIJKE. Getrouwd: Corne lls Huissen, 31 j. en Willy van den Ber ge, 24 j. Overleden: Ant'honie Johannis Kruys- se, 83 j., wv. Cornelia Nieuwenhuyzen. Hansweert Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds B van der Lelie. R.K. Kerk Zaterdagavond 18.00 uur. Zondagmorgen 8 en 10.30 uur. Rilland-Bath Ned. Herv. kerk 10 en 2.30 uur Ds. W, L. Dekker. 10 uur: m.m.v. Zondagsschool. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Krabbendjjke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 5 uur: Ds. G. van Noordennen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. W. J van de Kerk Geref. Gemeente 9.30, 2.00 en 6.00 uur: Ds. W. Hage Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. Venema. Geref. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. J. Noordhof. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Gemeente 10 en 4 uur: Leesdenst. Kruiningen Geref. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. J. v. d. Molen. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Ds. Hoogerland van Werkendam. 2 uur: Heilige Doop. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. YERSEKE Van 3—9 oktober 1971 Maandag 4 oktober: Volle Maan Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrjjdag Zaterdag Te Wemeldinge 5 minuten vroeger Te Hansweert 40 minuten vroeger HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. 2.21 2.42 8.07 8.35 3.08 3.27 8.53 9.19 3.53 4.10 9.33 9.55 4.37 4.54 10.11 10.34 5.20 5.36 10.52 11.16 6.05 6.21 11.36 11.59 6.47 7.08 12.22

Scheldebode | 1971 | | pagina 2