Middenstand dient plan in voor behoud Vlissingse binnenstad de scheldebode Scheldebodekringetje VREDE MET ALLE GEWELD ANITA FOUNDATIONS VOOR A S. MOEDERS Qüruiter de zuidwester combinatie GEEN WINKELCENTRUM IN LAMMERENBURG Parkeer garages in binnenstad HOOG WATER TE VLISSINGEN huis aan huis-blad Jaar 2000 Remington TYPEMACHINE van 179- nog enkele dagen voor 144, VAN DER HOEVEN ZONEN C.V. KALENDERS 1972 de scheldebode lt JAARGANG No. 39 UITGAVE N.V. UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM - BREDA DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1971 99 Ralph Waver opende Vredesmarkt Middelburg MIDDELBURG ..Er zijn ioor Amerika reeds 300 biljoen iollars gespendeerd aan de oor- iog in Vietnam en nog steeds is ir geen doel bereikt". Dit zei ifgelopen zaterdag Ralph Waver \n een volle Wandelkerk onder ie Lange Jan te Middelburg tijdens de opening van de vre desmarkt, die als hoogtepunt van de Middelburgse vredes- week was georganiseerd, door de Hervormde Jeugdraad. Maar er zijn nog meer proble men waar de regering in Was- hington mee worstelt", aldus Waver, „en die mij tot desertie uit het Amerikaanse leger heb ben gebracht". Hij noemde 'in dit verband de internationale politiek van de Verenigde Sta ten, maar ook de economie, die veel zorgen baart. Vanaf 1929 heeft Amerika het meeste geld gegeven aan vreemde mogend heden, die daar oorlogstuig van kochten. De heer P. J. Smalle- gange, voorzitter van de Her vormde Jeugdraad, zei in zijn openingswoord dat de komst van Ralph Waver beslist niet als stunt was bedoeld. Vrede is direct persoonlijk, men moet bij zich zelf beginnen en Ralph Waver is de persoon die de heeft doorgemaakt en dus was hij de aangewezen persoon om deze vredesmarkt te openen". Op deze vredesmarkt was de slagzin „Vrede met alle geweld" de meest opvallende. Immers, men wil vrede, al moet dit dan ook ten koste van geweld, dus met grote legers en verwoesting oorlogstuig. In de Wandelkerk waren verschillende stands aan wezig, met een grote vloed van documentatiemateriaal die de belangstellenden voor een luttel bedrag konden kopen. Ook de Wereldwinlel ontbrak niet. De rietsuiker die men bij deze stand kon kopen, betekent de steun aan de onderontwikkelde gebieden. Immers, zo redeneert men, als wij produkten kopen die in de onderontwikkelde ge bieden verkocht worden, dan helpen wij de derde wereld. Het doel van de wereldwinkels is. die structuur te ontmaskeren, die een eerlijke inkomstenver deling in de weg staan. In ons land zijn ongeveer 92 wereld winkels. Behalve de stand van de wereldwinkel omvat de vre desmarkt ook stands van de Zuid-Molukkers, de BVD, Mon tane. Clacs, Bond voor dienst - olichtigen, Afd. Vrouwen voor Vietnam, Amnesty International en nog vele anderen. Ook was Frans Vader aanwezig, die on langs vrijwillig twee jaar in Kenya heeft doorgebracht. MAASTRICHT/VLISSINGEN Een dezer dagen heeft de Vlis singse Middenstandscentrale, waarin drie organisaties van winkeliers ztfn verenigd, een rapport aan het Vlissingse gemeentebestuur aange boden waarin zy een reddingsactie voor de Vlissingse binnenstad heb ben verwerkt. Het planologisch bureau van Salemans en Toonen uit Maastricht die wat dat betreft dus geen vooroordeel over de binnen stad heeft, kreeg van de VMC opdracht een plan uit te werken, waar uit blijkt dat de binnenstad nog wel degelijk de functie van centrum kan hebben. Het gemeentebestuur heeft plannen op tafel liggen waar in in de nieuwbouw-buitenwijk Lammerenburg enkele grootwinkel bedrijven zijn gepland. Als dit plan inderdaad doorgang vindt, dan is het einde van de Vlis singse binnenstad in zicht. De heren H. Peters en ir. W. Buining, deskun digen van het bureau Partners van Salemans en Toonen hebben aange toond dat dit helemaal niet nodig is. In het rapport dat zij opgesteld heb ben en dat door de VMC is aangebo den aan het gemeentebestuur van Vlissingen, wordt aangetoond dat de grootwinkelbedrijven evengoed een plaats in het oude centrum kunnen krijgen. Immers daar is de demping, van de Spuiboezem die binnen afzienba re tijd in het verschiet ligt en door dat ook verschillende andere sane ringswij ken worden uitgevoerd ko men hier grote stukken grond vrij waarop gemakkelijk een grootwin kelbedrijf is te vestigen. Omdat het niet alleen ging om het grootwinkel bedrijf, maar zeer zeker ook om het parkeerprobleem dat in Vlissingen zeer nijpend is, moest ook daar een oplossing voor gevonden worden. Want als deze mammoetwinkels zich in de binnenstad gaan vestigen, zal dat heel wat publiek naar Vlissin gen trekken en al deze mensen moe ten nu eenmaal hun auto kwijt en het liefst niet zo ver van de winkels vandaan. Om daaraan een eind te maken, stelt het bureau Salemans en Toonen voor om over te gaan tot het bouwen van parkeergarages in ver schillende lagen. Immers deze vra gen niet al teveel plaats, maar kun nen zo hoog mogelijk opgebouwd worden. Wat dan ook weer wil zeg gen dat men in de loop der tijd deze parkeergebouwen aan kan passen aan een noodzakelijke parkeerbe- hoefte: iedere keer kan men eventu eel een laag bijbouwen. Dit vraagstuk was evenwel niet het allermoeilijkst want in het centrum van Vlissingen zijn de straten niet erg breed en deze kunnen vrijwel niet aangepast worden aan het steeds drukker wordende verkeer. Om dit op te lossen stellen de heren Peters en ir. Bruining voor een soort ringweg om Vlissingen te leggen die aansluit op de kustwegen en via een grote ophaalbrug over de sluizen aansluiting geeft op de Prins Hen- drikweg en naar de wegen voor de nieuwe veerhaven. Deze wegen ge ven verdere aansluiting met de rest van Walcheren en met Beveland. Op het kaartje kunt u de wegensi tuatie zien en als men alles zo krijgt als men het hebben wil, heeft dit plan uitbreidingsmogelijkheden tot het jaar 2000. Want niet alles hoeft in een keer gerealiseerd te worden en dit plan schept mogelijkheden om het in etappes te doen. Kosten- baten-analyses zijn in het plan niet opgenomen, dit moet, zo zegt het bureau, door de gemeente zelf wor den gedaan. Wel heeft men een algemene beschouwing over de kos ten gegeven en die leert ons dat doordat het zogenaamde plan-Lam- merenburg enkele moeilijk te bere kenen factoren zoals kapitaalsver nietiging in de binnenstad tot gevolg heeft het plan van de partners Salemans en Toonen minder kosten met zich mee zal brengen dan het plan Lammerenburg. Links onder Vlissingen, rechts in het midden Souburg. Deze tekening brengt de voorlopige eindfase in beeld in het jaar 2000 van het plan dat ontworpen werd voor de Vlissingse middenstand. Het plan loopt gedeeltelijk parallel met de gemeenteplannen, anderzijds haakt hel in op die van rijks waterstaat. OFLAtifc 12.5011 EX Verschijnt wekelijks gratis huis aan buis op Walcheren en to Breskens ADMINISTRATIE N.V. Uitgevers Mij. De Stem Breda Reiserstraat 16 Telefoon 01000 22341 °ostgiro 1114111 Bank Ale Bank Ned N.V„ Breda Ned Credietbank N.V. Breda Druk: Toezending techn mat. Q-v. Rotadruk AxeL Nassaustraat S. telefoon 01155 2320 ADVEKTENTIE-EXPL J. vaD deï Hoeven Vlissingen Spuipleln 04 Telefoon 01184 0830 RE DA KITE Mevr B 6 Mulder-Kenter. Vlissingen M Hobbemalaan 36 Telefoon 01184 7778 Donderdag 30 september 9.52 22.37, Vrijdag 1 oktober 11.12 23.48, Zater dag 2 okt. 12.13 --, zondag 3 okt. 0.41 12.59, maandag 4 okt. V M 13.20 1.26 13.35, dinsdag 5 okt. 2.04 14.12, woensdag 6 2.42, 14.51. Veel vrouwen verrichten tot korl voor de bevalling staand of zittend werk thuis in de huishouding of in een een of ander beroep. In veel gevallen zijn de buikspieren niet sterk genoeg. Daarom heeft het li chaam tijdens de zwangerschap aan vullende steun nodig. Deze taak wordt op uitnemende wijze vervuld door Anita foundation en lingerie die door experts in samenwerking met artsen ontwikkeld is. Door de hoge elasticiteit kunnen de modellen gedurende de gehele zwangerschapsperiode worden ge dragen. Zij steunen het lichaam van onderen en verlenen houvast. Er zijn speciale zwangerschapsbeha's die zich aan het groter worden van de borsten aanpassen en zonder te knellen en panty-step-ins, gaines en corselets. De cups van de voedings beha's kunnen elk afzonderlijk ge heel geopend worden. Tegen het ontsteken van de borst en onaange naam doorlekken worden sterill- compressen aanbevolen. Alle Anita modellen zijn in modieuze verfijnde uitvoering. Wegens groot sukses Spuistraat 94 VLISSINGEN Je kunt van Kapeïïe zeggen wat je wiltmensen, maar mo gen de zaken er misschien niet altijd van een leien dakje gaan, grote kans dat ze in de toe komst wel vaii een groen dak ie gaan. Daar kijkt, u van op. niet waar. maar liet is echt waar dat ze in Kapelle een aantal daken van spiksplinternieuwe huizen in de lcleus der hope heb ben geschilderd. Waar ze op hopen? Er valt altijd veel te wensen, nietwaar, maar waar schijnlijk hopen ze. dat. veel mensen zullen ontdekken dat het er goed wonen is. Nog niet. zo lang geleden hebben ze. een folder het licht doen zien waar in Kapelle als woondomein luidkeels wordt aangeprezen vanwege het aantrekkelijke woonklimaat (inclusief groene daken en ander groen), de goe de verbindingen, de uitstekendp bestemmingsplannen met. huur- en koopwoningen en de scholen voor „meerdere" onderwijsin richtingen, maar die laatste dan wel op 5 kilometer afstand. Dat mag de pret niet drukken in deze tijd van goede vervoers mogelijkheden. Overigens het openbaar vervoer is toch nog niet alles hoor. Probeert u maar eens met de bus in Kattendijke te komen. Het lukt u niet! Van daar dun ook dat we nog geen folder in de. bus hebben gevon den over het goede wonen ach ter die dijk. Maar wat niet is kan komen. Er gebeurt zoveel tegenwoordig. Wat overigens ivel voorzeker in de toekomst iigt: de afsluiting van de Oos- terschelde! De huidige regering die zo kwistig subsidies in trekt van huishoudvoorlichting, naaicursussen en andere nuttige bezigheden vindt dat er niet meer aan te „tornen" (inder daad, gesubsidieerd tornen is er niet meer bij sinds de naaicur sussen zijn afgeschaft) valt dat da. Oosterschelde wordt afgeslo ten. Laten we. het moede proteste rende hoofd tijdelijk in de schoot leggen, zou ik zo zeggen en ons concentreren op de over diezelfde Oosterschelde gespan nen Zeeland-brug. Ah, dat blijft toch iets om trots op te zijn. Een nuttig iets bovendien want vu wordt de Zeelandbrug als proefkonijn gebruikt door de Koninklijke Marine. Die heeft lussen twee pijlers van dit trot se „monument" roosters met ge verfde plaatjes gehangen om te ontdekken welke laksoort het beste is voor schepen. Kan zo'n brug met recht zeggen: „Ik heb er lak aan". DOESTER Op de foto die wij de vorige week publiceerden, stond ook de echtge note van een van onze medewerkers en bij vergissing werd het kringetje nu juist om haar gezet. U begrijpt wel dat we dit moesten veranderen want onze medewerkers vallen met hun familie „buiten de prijzen". Jammer voor hen, maar ja, eerlijk is eerlijk. De prijzenpot valt nu der halve toe aan de heer op de foto, de heer Zaal, Abraham Kuyperstraat 12 in Vlissingen. Wie staat er deze week in 't kringetje? U misschien j Kom dan gauw naar ons redactie- kantoor aan het Spuiplein te Vlls-j singen en neem de foto ais bewijs- j materiaal mee! De gulle gevers zijn üeze week: Banketbakkerij Faber. Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart. Sla gerij De Vries. Walstraat 46, een; pond biefstuk. Vishandel Frans dei Muijnck, Oude Markt 11, een kilo; gebakken vis uit de zaterdagreela-j me. Drogisterij Luitwieler. Lange; Zelke 50, luxe flacon badschuim.l Foto Do Grave. Walstraat 74. waar-i debon van f 2,50 voor foto-artikelen, j Kledingbokser, Lange Zelke 20, j stropdas. Optiek Tilroe, Falstraat 81. kamerthermometer. Boutique La; Perruque. Walstraat 80, een prui-' kenborstel. De Wijnkelder. Wal-, straat 104, een fles rode mistella.| Smith Kaas, Marktkraam, pond kaasj naar keuze. Fabro n.v., Domburgsl Schuitvlot 2. Middelburg, piatenbonj ter waarde van f 5. De Drie Tonne- jes, St.-Jacobsfetraat 4, koffie met gebak voor twee personen. Slagerij D. Oostrom. Walstraat 100, 300 gram vleeswaren. Snackbar Remijco, win kelcentrum Paauwenhof, een Okay ijstaart t.w.v. f 4. 't Goudoppertje, Walstraat, waardebon f 5. Potterie tjes, St.-Jacobsstraat 4, koffie met waardebon f 5, Midgetgolf baan Del ta. Burgemeester Woelderlaan Vlis singen, met. gratis ronde plus koffie. Groenteshop Hercules, Hercules Segherslaan 80a. een fruitschaal. zojuist ontvangen Verras uw vrienden overzee meteen MOOIE KALENDER. Veel keuze diverse prijzen BOEKHANDEL MUL WMO£R»TRAM6S-TU.I7J»-VU*mO«

Scheldebode | 1971 | | pagina 1