Echtpaar de Nooijer-Smit vierde platina bruiloft Vlissingse speeltuin kreeg nieuwe voorzitter Zeer geslaagd concert van Engelse brassband KERKDIENSTEN Grote verkoop Koala pyama's Voor praktisch halve prijzen Koala dames pyama's Koala heren pyama's Koala meisjes pyama's Koala jongens pyama's Koala kleuter pyama's Nu voor praktisch halve prijzen SABENA NU MET KANTOOR IN EINDHOVEN Winterkwaliteit en in de mooiste dessins WELKE DOKTER IS THUIS? CULTURELE AGENDA Herhaling proef vragenhalfuur Middelburg NOOIT DOOR "Nekka-71 Kleinkunstmanifestatie in Antwerpen. ZIE ETALAGE ZIE ETALAGE LANGE VORSTSTRAAT 47 GOES Donderdag 23 september 1971 SCHELDEBODE VLISSINGEN Zaterdag 25 sep tember van 0.00 tot en met 24 uur dokter Cramer uitstedig, andere huis artsen nemen waar. Zondag 26 sep tember van 0.00 tot en met 24 uur dokter Dekker, Badhuisstraat 30, tel. 01184—2950. Apotheek- Van vrijdag 24 septem ber tot en met vrijdag 1 oktober v. m. 8.30 uur geopend apotheek J. H. Tan Meijer, Scheldestraat 26, tel. 01184-2025. Tandarts. Zaterdag 25 september van 9-10 uur en zondag 26 septem ber van 11-12 uur dokter G. H. van Bergen, Damplein 37, Middelburg, tel. 01180-2936. Huisartsen Souburg, Amemuiden en Nieuwland. 25 en 26 september dokter G. A. van Bockel, Kanaal straat 89, Souburg, tel. 01183 1500. Verloskundige. 25 en 26 septem ber mejuffrouw Stolk, Bloemenlaan 25, tel. 3838. Dierenarts- 25 en* 26 september I. S. Klok, Oostkapelle, tel. 01188- 1443. Wijkverpleegster Oranje-Groene Kruis en Wlt-Gele Kruis 25 en 26 september zuster De Klerk, Hogeweg 85, teL 01184 - 2040. Wijkverpleegster Het Oranje- Groene Kruis te Souburg en Rit- them. 25 en 26 september mevrouw N. iUlius-Westerbeke, Middenhof singel 29, tel. 01183 - 1668. Het Groene Kruis. Zuster Boers- ma, Wielingenlaan 2a, tel. 01184- 2735. MIDDELBURG Zaterdag september vamO.OO tot en met 24 uur dokter De laflayze Seisdam 22, tel. 01180-4305. Apotheek. Van. vrijdag 24 september n. m. 18 uur tot en met geopend apotheek W. K. van Hummelen, Korte Delft 69. De Beuk te Middelburg Frank Wright Quartet. Kon. Opera te Gent. Vrijdag 24 september, 20 uur La Tosca, zondag 26 september, 14.30 uur l'Axlesiana, 20 uur Troubadour. MIDDELBURG Na afloop van de maandag 20 september gehouden raadsvergadering van de Middel burgse gemeenteraad werd de proef met het vragenhalfuur, die in april van dit jaar werd gehouden, her haald. De aanwezige burgers op de publieke tribéune konden 's mid dags hun vragen stellen aan de le den van het college van burgemees ters en wethouders. Om de goede gang van zaken te bevorderen waren de volgende spel regels gemaakt: Vragen mochten uitsluitend betrekking hebben op zaken (dus niet personen), die de belangen van de gemeente Middel burg en de inwoners van die stad raken. De vragensteller (ster) moest zich met zijn-haar vraag richten tot de voorzitter. De voorzitter bepaalde door wie het antwoord op de desbe treffende zaak werd gegeven. Op verzoek van een raadslid kon de voorzitter hem-haar in de gelegen heid stellen mede op de vraag te reageren. In tegenstelling tot de gang van zaken bij het eerste experi ment konden nu ook vragen worden gesteld over hetgeen in de raadsver gadering van die middag aan de orde was geweest. VLISSINGEN Hoera gisteren is er in hotel Maldegem te Vlissingen weer 60 jaar huwelijkstrouw gevierd döor de heer Comelis de Nooijer die op 26 augustus 1890 in Amemuiden werd geboren, en zijn vrouw Elisabeth Cornelia de Nooijer-Smit die op 29 juli 1890 in Vlissingen werd geboren. Zij zijn door een afvaardiging van burgemeester en wethouders hartelijk geluk gewenst met dit feit. VLISSINGEN Een dezec dagen nam de speeltuinvereniging „De ou de stad" tijdens een bijzondere be stuursvergadering afscheid van haar voorzitter de heer Th. P. Zutphen. In een afscheidswoord sprak de nieuwe voorzitter, de heer I. Weug, over de hoeveelheid uiteenlopende taken die door de heer Van Zutphen zijn vervuld. Voor de laatste wereld oorlog was hij reeds werkzaam on der de jeugd van „Het Eiland" en daarna in het oude stadsdeel. Tij dens de festiviteiten bij Oranjefees ten, was hij de grote promotor. Na derhand was hij actief bij de orga nisatie van uitstapjes en autobus tochten voor de jeugd. Een grote wens van hem was om ook voor de jeugd van de oude stad te kunnen beschikken over een goed ingerichte speeltuin. Vooral de kinderen in de oude binnenstad komen toch, in verhou ding met de ^onderen van de bui tenwijken, zoveel tekort wat speel ruimte en groenstroken betreft. Me de door inzet van een aantal jongere bestuursleden en met medewerking van het Vlissingse gemeentebestuur benevens de Kon. Maatschappij De Schelde gelukte het hem een speel tuin te krijgen. Het was een grote voldoening voor hem toen de toen malige burgemeester mr- B. Kolff de feestelijke versierde speeltuin in aanwezigheid van vele gasten kon openen. Nog steeds spelen vele kin deren in een veilige goed beschutte tuin. Immers door de woningtekor ten, die er op het ogenblik nog zijn, worden de oude huisjes in de bin nenstad steeds weer opgeknapt om een jong paaltje te huisvesten. De scheidende voorzitter werd door de heer I. Weug namens bestuur en leden hartelijk dank gebracht voor het vele werk dat door hem al die jaren is verricht. Een prachtige overzichtsfoto van de speeltuin in vol bedrijf werd hem als stoffelijk blijk van waardering aangeboden. Zichtbaar ontroerd dankte de heer Th. P. van Zutphen allen voor het mooie geschenk en voor de fijne hartelijke woorden die tot hem ge richt waren. Hij vroeg de steun en de inzet van alle bestuursleden voor hun nieuwe voorzitter en sprak zijn. vertrouwen uit in de heer I. Weug, die onder het werk der jongeren al veel ervaring heeft. Na nog wat herinneringen opgehaald te hebben, en dat waren er vele in al die jaren; werd van de heer Van Zutphen afscheid genomen en werd onder leiding van de nieuwe voorzitter een aantal plannen gemaakt voor de naaste toekomst. Daarbij werd spe ciaal aandacht geschonken aan nieu we activiteiten en nog betere inrich ting van de speeltuin, die toch in zo een grote behoefte blijft voorzien. De Engelse Brassband Cam bridge Heath Band,, was vorige week op tournee door Neder land. Een prettige holiday voor deze mensen, om alzo het nutti ge met het aangename te vere nigen. We kunnen de bevoegde instanties wel heel dankbaar zijn, dat zij het mogelijk heb ben gemaakt, dat deze befaamde Band Vlissingen met een con vert vereerde. Gelukkig heeft het publiek dit begrepen en was j.l. vrijdagavond de St.- Jacobskerk flink bezet. Briga dier Pouwels had de leiding op deze avond en kondigde de nummers aan en was tevens de tolk bij de toespraken van en kele musici. Het korps beschikt over een zeer uitgebreid reper toire, waaruit dirigent Ray Jew- kes een greep heeft gedaan en zich bepaalde tot de meest be grijpelijke en toch boeiende werken. Het is bekend, dat bij Leger des Heils samenkomsten de liturgie en het geestelijke lied centraal staan. Door hun over tuiging zijn de muzikanten stuk voor stuk fijn besnaard en ge voelig voor hun liederen, die opgeweld zijn uit een hart vol liefde voor de Schepper en het is hun vurigste wens, dit over te dragen op de gevoelige hoor der. Het klassieke deel beperk te zich tot enkele werken. Men speelde een gedeelte uit „Die Zauberflöte" met een tempo, waarover Mozart verbaasd zou hebben gestaan, echter met een glansrijke orkestratie en een curve in de melodische lijn. Een lid van het korps speelde op het voor hem onbekende Flentrop- orgel een deel uit het Orgelcon cert in G van Handel. Doordat hij tevens zelf de registratie moest verrichten, kon hij niet variëren. Een welkome afwisse ling waren de diverse soli/s en zangnummers, waarna het hele korps aan het slot van dit con cert een formidabele uitvoering gaf van „Exodus" van Eric Ball. Bij deze executant was het mogelijk om met drie vingers met de ventielen hunner instru menten zoveel noten te maken. De Brassband ONDA uit Mid delburg begeleidde het korps naar de St.-Jacobskerk en was ook werkzaam bij de begelei ding van de samenzang. In het begin werden beide volksliede ren staande aangehoord. Majoor Leslie Condon, die het korps op de tocht door Nederland bege leidde, dankte voor de gastvrij heid, die zij in de afgelopen week hebben ondervonden. CeLa EINDHOVEN De Belgische Luchtvaartmaatschappij Sabena heeft sinds vorige week een kantoor in Eindhoven, aan het Stationsplein, De Sabena is een van de weinige buitenlandse luchtvaartmaatschap pijen die buiten Amsterdam kanto ren in Nederland hebben. Nu is de relatie tussen de Sabena en Eindhoven altijd nauw geweest. De Sabena vliegt al vijftien jaar op Eindhoven. Momenteel kan men van maandag tot en met vrijdag dage lijks vanaf het vliegveld Welschap bij Eindhoven met een DC-3 naar ^Brussel-Nationaal" vliegen. Hier heeft men dan aansluitingen op het verdere lijnennet van de Sabena. 99 ANTWERPEN In het Sportpa leis van Antwerpen wordt op zon dag 10 oktober de kleinkunstmani festatie „Nekka 71" gehouden. Het Algemeen Nederlands Zangverbond uit Antwerpen heeft reeds meer dan 20 troubadours uit België en Neder land voor deze manifestatie weten te interesseren. Zo staat vast dat men op deze dag onder meer kan genieten van het optreden van Martine Bijl, Jules de Corte, Will Ferdy, Dimitri van To ren, Peter Blanker, Miel Cools, De Vaganten, De Kadullen, 't Kliekske, Hugo Raspoet, Pol van Mossevelde, Louis Verbeeck. Verder werden de groepen Para daas (een fijn poppentheater uit Ne derland), Din (een jong groepje be staande uit vier meisjes onder lei ding van Nelleke Volentijn) en Pro Arte Gymnastica onder leiding van Jac Delsing (welke groep een bewe gingsvorm brengt, geïnspireerd op het moderne jazzballet) geëngageerd om een originele „kleinkunst" pre sentatie te verzorgen. Ook Lux de Smet, winnaar van de talentenjacht op het laatste ^Humor- festival" van Heist en Werner Boons zijn op „Nekka 71" aanwezig. „Nekka '71" brengt de kleinkunst in al zijn vormen met projecties, cartoons, mime, imitaties, persifla ges enz. De prijzen der plaatsen variëren; van Bfrs. 50 tot 150. Inlich tingen: secretariaat AZN, Oudaan 22-24 Antwerpen, tel. 03330234. VLISSINGEN Zaterdag 25 sep tember 1971. Zevende Dag-Adven tisten, Doopsgezinde Kerk, 9.15, 10, 15 ds. N. Heijkoop, 10.15, 11.15 uur bijbelstudie. Zondag 26 september 1971. Hervormd Vlissingen. St. Ja- cobskerk 10 uur ds. F. S. Klooster man, H. D.., 17 uur geen dienst, Johanneskerk 9.30 uur ds. J. Kwast, 19 uur ds. F. S. Kloosterman, Em- manuelkerk 9 uur ds. F. S. Klooster man, Walk Inn 19 uur de heer P. Loof. Ver. van Vrijz. Hervormden- Remonstranten, 10.45 uur ds. J. C. v. d. Berg. Doopsgezinde Gemeente Vrijdomweg. 10 uur de heer Alle- wijn. Evang. Luth. Gemeente Wal- straat. 9 uur da. M. P. Stol, Groede. Geref. Petruskerk Paul Kruger- straat. 9.30 uur ds. H. Groeneveld, 19 uur ds. W. F. M.Lindeboom, Zwijndrecht, huishoudschool Paau- wenburg 10 uur ds. Lindeboom 17 uur ds. Groeneveld. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat. 9.30 en 17 uur ds. J. W. Maris. Pinksterkapel Bal- lamypark. Dienst te 14.30 uur. Her vormd Koudekerke. 9 en 10.30 uur ds. Y. v. d. Schoot, Vlissingen. Her vormd Souburg. West 9 uur ds. Dor- gelo, Oost 9.30 uur ds. J. v. d. Heide, 19 uur ds. Dorgelo, gezamen lijke dienst in de geref. kerk. Geref. Kerk te Souburg. 9.30, 19 uur ds. P. C. Meijer. Kristen Zuid Molukse Kerk. Oost-Souburg 11.30 uur ds. P. Fader, Koudekerke 14 uur ds. Fa- der. Geref. Te Breskens. 9.30 uur ds. Ph. Leemans, 17 uur ds. W. J. Musch. Geref. Kerk te Schoondijke. 9.30 en 14.30 uur ds. A. C. Rullman, Maarsen. Geref. Kerk te Oostburg. 10 uur ds. J. C. Jonkers, Renswoude, 15 uur ds. Paksy. Geref. Kerk te Aardenburg. 10 uur Herv. Geref. dienst in de St. Baafs, voorganger ds. A. Klamer, radio-predikent, 15.00 uur ds. Jonkers, Renswoude. Geref. Gemeente Lannoystraat. 9.30 uur en 4.30 uur ds. Snoep. Geref. Gemeente Middelburg Centrum. 9.30 uur H. A. en 14 uur ds. Zijderveld. Middel burg Zuid. 19 uur ds. Zijderveld. Geref. Gemeente Aagtekerk. 9.30 en 19 uur ds. Van Vliet. Geref. Ge meente Meliskerke. 9.30 en 14.30 uur ds. Weststrate. R. K. Kerkdien sten te Vlissingen. Op 25 en 26 september. Parochiekerk Singel za terdagavond 19 uur, zondag 10 uur (dameskoor), 12 uur jongenskoor, en 19 uur, Kapel St. Josef-ziekenhuis zondag 9 uur Latijnse liturgie (he renkoor), Emmanuelkerk Paauwen- burg zaterdagavond 19 uur, zondag 11 uur. St. Martinuskerk te Souburg. Zaterdagavond 19 en zondag 10.30 uur. Parochiekerk H. Petrus en Pau- lus te Middelburg. Zaterdagavond 19 uur, zondag 10.30 en 19 uur, Ontmoetingskerk 8.30 uur, Zuider baken '10.30 uur. Domburg. Te 10 uur. Een dezer dagen werd in Schie dam het '13e. drumbandconcours ge houden. Hieraan deden 36 bands en 17 majérettenpelotons uit het hele land mee waaronder het Jacht- en trompetterkorps plus majorettenpe- loton van Oranje Nassau te VLIS SINGEN. De derde prijs in de juni orenafdeling van verleden jaar was omgezet in een tweede prijs in de derde afdeling, met een zilveren lauwertak, dus u begrijpt dat de thuisreis in een zeer geanimeerde stemming verliep. Er was gesteld dat men twee werken zou brengen, waaronder een lopend en een staand nummer. -»Wat men wilde brengen was geheel vrij maar moest wel van tevoren bekend zijn. Er werd niet alleenïop-de muziek gelet maar ook op o.a. lopen, zuiverheid van de muziek, ritme en natuurlijk op de maitre. Men hoopt dat de groep door dit fijne resultaat het er volgend jaar nog beter van af zal brengen. De ziekenhuizen op Walcheren hebben weer een hoop gediplomeer den afgeleverd dit jaar. Voor het diploma ziekenverpleging A slaag den de dames: H. M. Bakker, L. Boogaard, A. E. Bosdijk, P. G. de Bruyne, J. F. Castel, C. G. V. M. Raaijmakers, B. M. de Roos, M. W. Scherp, N. van Splunder en E. Wil- leboordse, allen in dienst van de Stichting Bethesda-St.-Jozefzieken- huis te Vlissingen. En in het Zie kenhuis Gasthuis te MIDDELBURG slaagden de dames: M. Aamoutse, P. C. van de Heyde, mevrouw C. F. Visser-Gilde, M. de Voogd en me juffrouw M. J. Willemse. Alle da mes kregen hun opleiding van de Centrale Opleiding van de Walcher- se Ziekenhuizen te Vlissingen. De afscheidswedstrijd om de Ko renaarbeker van de midgetgolfclub is gewonnen door C. Moraal (wissel beker), C. Wortman (beker) en John Simons (beker). De prijzen voor deze midgetgolf wedstrijd wa ren beschikbaar gesteld door de heer C. Wortman, en de wedstrijd werd gespeeld op de baan van mid getgolf „Delta" te VLISSINGEN waar de heer S. de Vos exploitant van is. U kunt gedurende de maand sèptember nog op de golfbaan te recht, daarna gaat Delta in de win terslaap. In BRESKENS zijn weer de Bres- kensweekeinden gehouden. Gedu rende deze weekeinden zijn vanuit Breskens zeilwedstrijden gehouden die georganiseerd waren door de watersportvereniging Breskens. Niet alleen de organiserende vereniging doet aan de weekeinden mee, er wordt- ook deelgenomen door drie Belgische clubs. Vele van de ter beschikking staande prijzen o.a. de Blauwe wimpel en de Hestia-cup bleven in handen van de water sportvereniging Breskens. De NI VEE (stichting Nederlands Instituut voor Elektrowarmte en Elektrochemie) zal op 12 en 13 ok tober in de Schouwburg te Middel burg, Molenwater 99, een nationaal congres organiseren dat dan voor de achttiende maal plaatsvindt. De 12e oktober zal geheel besteed worden aan de bereiding en de warmtebe handelingen van aluminium terwijl op de tweede dag enkele recente technieken op het gebied van de elektrowarmte, aan de moderne re geltechniek en aan de warmtebehan delingen bij een scheepswerf de aandacht zullen vragen. Verschillen de bedrijven stellen op de middagen hun poorten open voor de congres gangers waaronder Péchiney Neder land te Vlissingen en de Kernener giecentrale van de N.V. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij te Borssele en anderen. Een dezer dagen hebben de tot dat tijdstip naamloze recreatie-eilan den in het VEERSE MEER een ei gen naam gekregen. Deze drieei landjes werden Ameplaat, Schutte- plaat en Mosselplaat gedoopt, en de ze naamgeving geschiedde door de staatssecretaris van CRM, de heer Vonhoff. Deze eilandjes werden in zijn geheel gesubsidieerd door CRM wat een bedrag van anderhalf mil joen gulden vergde. Zaterdag 25 september heeft de jeugdvoetbal van GPC te VLISSIN GEN weer een aardig programma af te werken. Ten eerste moeten de GPC-ers van B-l om 15 uur spelen tegen Oostkapelle B-l in Oostkapel le. GPC b-2 gaat op het terrein aan de Keerssluis de strijd aanbinden tegen Middelburg B-5, om 14 uur. Op het terrein aan de Baskenburg speelt 's morgens de GPC C-l groep tegen Zeelandia C-l om 10.15 uur terwijl GPC C-2 op precies hetzelf de tijdstip maar op een ander veld gaat proberen RCS C-3 te ver slaan. Een dezer dagen heeft de MID DELBURGSE brandweer met grof geschut zijn veertigjarig jubileum herdacht. Burgemeester P. Wolters hield tijdens de receptie een toe spraak waarin hij de taak van de brandweer en de daarmee samen hangende dienstverlening aan de ge meenschap memoreerde. Dit alles ging natuurlijk niet zonder muziek en die taak had het Middelburgs muziekkorps Juliana op zich geno men. Op de feestavond die in de Schouwburg werd gehouden reikte burgemeester P. Wolters drie onder scheidingen uit voor twaalf en een half jaar trouwe dienst aan de heren J. Antheunisse, C. Minheere en P. Reynhoudt. Tijdens een korpsbijeenkomst in de kantine van het MIDDELBURG SE politiebureau is een dezer dagen brigadier J. de Groene gehuldigd omdat hij 25 jaar van zijn leven in overheidsdienst heeft doorgebracht. Een wisselbeker en een paar an dere bekers zijn de inzet voor de een dezer dagen gehouden wandel tochten over Walcheren die georga niseerd waren door de wandelsport- vereniging 't Zand te MIDDEL BURG en de marsen hebben dan ook de naam Z andmarsen. Deze wandelsportvereniging ressorteert onder de buurtvereniging 't Zand en organiseerde dit,jaar voor het eerst wandeltochten met een wedstrijdka rakter. De afstanden die gelopen konden worden waren 5, 10 en 15 kilometer en deze tochten werden voor de vierde keer gehouden. Aan de start verschenen ongeveer 1000 deelnemers die zich van te voren allemaal van een plaats hadden voorzien. Ter herinnering aan de mars is er voor iedere deelnemer een medaille, als zij de tocht vol brengen natuurlijk. Vorige week hebben de MIDDEL BURGERS ee.i prachtige landelijke reclame kunnen maken voor hun mooie stad. Zij waren het namelijk die voor de VARA-microfoon ver schenen in het programma Speel ruimte. Er werd onder andere ge sproken over het jeugdcentrum Trefpunt en het werk wat daar alle maal bij komt, en natuurlijk werd er ook gesproken over jeugdland en het probleem van de werkende jon geren werd aangesneden en van zelfsprekend haast was daar het on derwerp Nehalennia. Verder in dit programma konden de aanwezige Middelburgers de heer ir. J. Snoey, adjunct-directeur van de Middel burgse gemeentewerken vragen stel len over de monumentenzorg en de binnenstadproblematiek. Ook de jeugd van de VCV VLIS SINGEN voetbalt en het balletje zal daar als volgt gaan rollen op 25 september a.s. Vlissingen A-l speeit op de Baskenburg tegen Zierikzee A-l, Vlissingen A-2 speelt op eigen veld tegen de Westkappelse Noor mannen A-2, Zeelandia A-2 zal zijn kleuren tegen Vlissingen A-3"aan de Nassaulaan te Middelburg hoog pro beren te houden. Vlissingen A-4 komt tegen Lewedorpse Boys in het veld op de Baskenburg. Op het zelfde sportterrein worden de vol gende wedstrijden gespeeld: Zee land Sport B-l tegen Vlissingen B-l, Vlissingen B-2 tegen Middelburg B- 2 en Walcheren B-2 tegen Vlissin gen B-3, Vlissingen B-4 gaat voet ballen tegen Amemuiden B-2 in Ar- nemuiden en te Veere wordt de wedstrijd Veere B-2 tegen Vlissin gen B-5 gespeeld. Te Vlissingen was zaterdag j.l. een niet alledaags gezicht te zien. Op het Vlissingse badstrand ter hoogte van Boulevard Bankert was het Nederlandse schip Willemskerk 's morgens vroeg vastgelopen en 's middags is het met behulp van sleepboten weer vlotgetrokken. Dit was reeds voor 's middags twaalf uur gebeurd. t

Scheldebode | 1971 | | pagina 3