Zaterdagse markt Vlissingen buitengewoon druk bezocht ,Twee' parade paardjes op Toyotasliow Goes de scheldebode Uitgebreide agenda voor Vlissingse raadsvergadering Zeeuwse Scheldebodekringetje WIJZIGING FRACTIES WD EN D'66 de zuidwester combinatie Wekelijkse markt is te klein 144,- HOOG WATER TE VLISSINGEN huis aan huis-blad Interne verschuivingen Kredieten Onderbreking Remington Schrijfmachine H3 RUITER de scheldebode 22e JAARGANG No. 38 UITGAVE N.V. UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM - BREDA DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1971 VLISSINGEN Het was ongewoon druk op de markt te Vlissin gen, afgelopen zaterdag. In ieder geval veel drukker dan men ge woonlijk gewend is. Het winkelende en kooplustige publiek had op deze zaterdagmorgen dan ook twee dingen waarover men de aandacht mocht en kon verdelen. Immers was tegen het ochtendglo ren de Nederlandse vrachtvaarder Willemskerk met als thuishaven 's- Gravenhage ter hoogte van het bad- strand aan de Boulevard Evertsen aan-de grond gelopen op nauwelijks enkele meters van de boulevard af en ten tweede was er de opening van de feestmarkt door burgemees ter drs. D. Roemers met als hoogte punt de huldiging van de kampioen van Nederland der standwerkers, de 40-jarige Koos Pieters uit Rotter dam, die zijn wafelijzers met opval lend gemak aan de man kreeg. Overigens was het eervs wafelijzer, dat op deze dag zijn handen verliet voor de Vlissingse eerste burger. Wij vroegen aan een der markt kooplieden, de heer Smith, waarom men tot deze feestmarkt was geko men. De heer Smitn vertelde dat gezien het aantal inwoners van Vlis singen de wekelijkse markt in feite te klein is en dat deze beslist uitge breid moet worden. Met deze feest markt probeert men dat doel te bereiken. In dit verband dient nbg opgemerkt te worden da'; b. en w. van Vlissingen «n beginsel toestem- HOOGWATER TE VLISSINGEN Donderdag 23 sept. 3.43 15.46; vrijdag 24 sept. 4.14 16.26; zaterdag 25 sept. 4.46 17.03; zondag 26 sept. 5.22 17.46; maandag 27 sept. E.K. 1818, 6.09 18.42; dinsdag 28 sept. 7.09 19.52; woensdag 29 sept. 8.27 21.14. ming hebben verleend tot het hou den van een tweede markt op dins-' dagmorgen in de Lange Zelke. In een korte verwelkoming merk te de heer P. Dekker voorzitter van de vereniging Ambulante handel in Midden- en Noor i-Zeeland en de commerciële markthandiel op, dat het aantal kramen minstens 3 tot 4 maal zo groot moest zijn. Hij hoopte dat een aantal collega s die momen teel nog niet aanwezig zijn op de Vlissingse markt door dit idee wor den gestimuleerd en hun gezicht ook laten zien. Burgemeester Roemers zei tijdens zijn openingsspeech dat de markt het middeipunc is. De markt immers, aldus de burgemees ter, trekt het publiek ook naar de winkels. Tot de heer K. Pieters zei de burgemeester, dat zij eigenlijk collega's zijn. De heer Pieters vei- koopt zijn handel, teiwijl bet ge meentebestuur zijn beleid aan de bevolking tracht te verkopen. Hier na huldigde hij de Nederlandse kampioen door hem de lauwerkrans om te hangen. In zijn antwoord vertelde de heer Pieters, geëscor teerd door de voorzitter sectie standwerkers, de be<rende heer Piet je Vroegop, dat deze huldiging als kampioen van Nederland een grote jndruk op hem had achtergelaten. Met de woorden: „Bakt U ze niet zo bruin als ik" overhandigde hij de burgemeester, het eeiste wafelijzer. De heer Pieters wag aan de stads grens verwelkomd. In een open auto met muziek voorop ging het daarna naar de markt. Na de opening van deze feestmarkt werd nog een rond wandeling over het marktterrein ge maakt temidden van de kleurige ballons die deze dag gratis aan de kinderen werden uitgebreikt. Bo vendien waren or voor de kooplusti gen gratis loten en werden er ook van de feestmarkt werd opgesierd waardebonnen uitgereikt. Het geheel door de galmende stemmen van de vijf standwerkers die hun produkten aan de man of vrouw probeerden te brengen en daar zijn ze beslist in geslaagd. Kampioenstandwerker Koos Pieters uit Rotterdam biedt burgemeester Roemers een wafelijzer aan uit de col lectie die hij met zoveel flair weet te verkopen. De Carina en de Celica zijn de twee trekpleisters van de Toyota show die door het automobielbedrijf De Jonge in Ovezande op 23, 24 en 25 september in de zalen van Krij gers Tours aan de Beestenmarkt 12 te Goes, wordt gehouden. De Carina is een twee-deurswa gen, met ruimte voor 5 personen en neeft een cilinderinhoud van 1600 cc bij een vermogen van 102 pk. Ook zit er in de standaarduitvoering een goede radio met elektrische antenne. Bovendien is deze standaarduitvoe ring uitgerust met radiaalbanden. De wagen haalt 165 km per uur. De Celica heeft eenzelfde radio en antenne. Deze tweepersoons -vier- deurswagen heeft een cilinderinhoud van eveneens 1600 cc en een vermo gen van 113 pk. Er zijn 5 versnellin gen vooruit en één achteruit en ook deze auto heeft radiaalbanden. De auto haalt een snelheid van 185 km per uur. Het Japanse merk Toyota, dat in middels is opgeklommen tot derde wereldmerk heeft een productie van 2 miljoen auto's per jaar. Ook andere Toyotamodellen wor den in Goes geshowd, en wel de Toyota 1000, 1200, 1750, 1900 en de crown-standaard en de luxe. Tenslot te zijn er nog de Toyota stationcar 1200 en 1700. OPLAGE 32.500 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en In Breskens. ADMINISTRATIE N.V. Uitgevers Mij. De Stem. Breda Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 °ostglro 1114111 Bank Alg Bank Ned. N.V- Brede Ned Credietbank N.V. Breda ADVERTENTIE-EXPL. J. van der Hoeven, Vlissingen, Spuiplein 94 Telefoon 01184 8830 REDAKTIE Mevr. B. F. Mulder-Kenter. Vlissingen. M. Hobbemalaan 38 Telefoon 01184-7778 Druk: Toezending techn. mat n.v. Rotadruk Axel, Nassaustraat 3, telefoon 01155 2320. VLISSINGEN De gemeenteraad van Vlissingen gaat morgen weer een drukke vergadering tegemoet. De agenda voor deze raadsvergade ring staat ook in het teken van de wijziging in de samenstelling van de fracties van de VVD en D'66. Bij de VVD is de heer A. A. Gillissen vervangen door de heer G .Huizinga en bij D'66 heeft de heer L. A. C- Soeters het veld geruimd voor ir. C. W. Wondergem. Bij de aanvang van de vergadering worden beide nieu we leden beëdigd en geïnstalleerd. In verband met het aftreden van de heren Soeters en Gillissen zijn er in een aantal vaste commissies van advies en bijstand vacatures ont staan. B. en w. van Vlissingen stel len de raad voor om in de vacature A. A. Gillissen de heer J. Verkerk te benoemen in de commissie voor zaken het toerisme en de detailhan del/betreffende. Verder wordt voor gesteld te benoemen in de commis sie voor de financiën de heer drs. M. Braak en voor ruimtelijke orde-- ning de heer G. Huizinga. In de vaste commissies van advies en bij stand voor sociale aangelegenheden, onderwijszaken en voor de culturele, sport- en jeugdzaken wordt de be noeming van ir. C. W- Wondergem voorgesteld. Behalve deze wijzigingen hangen er nog meer in de lucht. Bij het overleg met de voorzitter van de WD-fractie is gebleken, dat men enige interne verschuivingen in de vertegenwoordiging van deze fractie in de commissies gewenst achtte. Op grond hiervan wenst de heer drs. M. Braak geen deel meer uit te maken van de commissie economische za ken. In zijn plaats wordt voorgesteld de heer G. Huizinga te benoemen. Voor de vacatures in de commissies openbare werken en volkshuisves ting wordt door b. en w. nog een voorstel op tafel gelegd. Bij deze wijzigingen blijft het niet, want de agenda van deze ver gaderingen omvat nog meer benoe mingen verband houdende met het aftreden van beide raadsleden. In de commissie voor georganiseerd over leg in ambtenarenzaken heeft drs. M. Braak zijn functie neergelegd en is de heer Gillissen als plaatsver vangend lid afgetreden. Voorgesteld wordt om de heren G. H'iizinga en drs. M. Braak in hun plaatsen te benoemen als resp- lid en plaatsver vangend lid. Ook in enkele andere commissies worden wijzigingen aan gebracht, indien de raad zich met de voorstellen kan verenigen. Aan de raad worden ook enkele kredieten gevraagd. Zo vragen b. en w. een krediet van f4500,- voor het herstel van de buitenmuur van het pand Weverstraat 3 te Ritthem. Voor aanschaf van leer- en hulpmid delen t.b.v. seksuele opvoeding en voorlichting aan de openbare lagere scholen vraagt men de raad een krediet van f3500,-. In een toelich ting op dit voorstel zeggen b. en w. dat de normale eisen, welke aan het geven van dit onderwijs gesteld worden, niet zullen worden over schreden. Voor verbouwing en uit breiding van de Marnixschool aan de Doornlaan wordt om een krediet van f 428.000,- verzocht. Indien de raad ermee akkoorjï gaat, wordt door de gemeente Vlissingen van de bank voor Nederlandsche Gemeen ten een bedrag van ruim één mil joen gulden geleend. Het D'66-raadslid de heer J. M. Bannink vraagt toestemming voor het stellen van enige vragen. Het raadslid vraagt of het mogelijk is dat aan de bewoners van de nieuwe wijk Westerzicht en de bewoners van de Souburgse wijk Zeewijksin gel bomen uitgereikt kunnen wor den ter verbetering van het leefkli maat, zoals dat ook gedaan zal wor den door de plantsoenendienst van de gemeente Arnhem. Ook vraagt hij welke kosten aan het verwezen lijken van dit plan verbonden zijn De nota van het college van b. en w inzake de uitbreiding van Ritthem komt ook op de agenda voor. In de raadsvergadering van 13 augustus j.l. werden de stemmen over een naar aanleiding van deze nota inge diende motie gestaakt. De vergadering wordt om plm 16.30 uur onderbroken wegens het feit dat de wethouder van sociale zaken en volksgezondheid het feit zal herdenken dat hdj 25 jaar gele den zijn intrede deed in de toenma lige raad van Souburg. Sinds die tijd is de heer G. J. Janse niet meer weg te denken geweest in het ge meentelijke apparaat. DEzu MAAND Een uitzonderlijke prijs voor een superieur schrijfmachine NA 1 OKTOBER 179, BOEKHANDEL PUI IWUOMSTKAWBS-TtLÏTW-V „Gak, gak, mensen". Is de groet van deze week. 't Is van wege de gebraden ganzen. Want 't was braderie in de Ganze- stad. Goes was drie dagen lang één grote Arabische „kasjbah". Wat 'n rommel!I Gatsjiebah"! Maar wél reuze ganzellig joh! En er zijn goede zaken gedaan. Extra voordeel dus voor klant en middenstand. Eigenlijk moes ten ze het zo het hele jaar door geven. Zegt u natuurlijk: „Ja, maar dat gaat gauw vervelen". Is dat nou wel waar? In de oosterse landen doen ze het zo al eeuwen en, laten we nou eerlijk wezen: we laten ons toch veel eerder lij men als we op straat persoon lijk en met een geintje aange-, roepen worden vanachter een kleurig kraampje met een dui delijke tentoonstelling van re clamespulletjes, vóór een win kel waar we anders nooit bin nen zouden gaan!? En dan die geurtjes die normaal binnens huis blijven, maar nu overal verleidelijk tussen de kakofonie van muziekklanken doorzwe ven, pal in ons neus. Ja, dat waren diey tentjes met suiker spinnen. oliebollen, saté en worst. Vooral die braadworsten, die hadden flink aftrek. De mensen stonden voor dat tentje in één lange „brade-rij". Ze werden zelf gaar van 't wach ten, nog voordat de worst dat was. Marie die achter het gas- k'foortje aan het braden was, met zo'n mooi wit jassie an en zo'n wit petje op d'r gezicht schoot maar niet op. Ze sting te kletsen met 'n vriendin die ook nog ereis lang niet aan de beurt was. Tot het een slimme onder de stomme ganzen in de rij wat al te „gortig" werd met dat eten en hij door de straat schal de: „Schiet op, BRADE, RIEU!" Dat gebeurde al weer jaren lang geleden en ze zeggen dat sindsdien zowel Me(r)rie als die hele ,fiantekraam" Brade-rie heten. Gak hee?l (Koop)waar of niet? Voorwaar wie zal 't zeggen? U soms? Of de (G)oes ter... Er schijnen trouwens nog al wat middenstanders voor een dubbeltje op de eerste rij te zijn gaan zitten. Die eerste rij was dan het trottoir, voor welks gebruik de Goese Middenstand Centrale aan het gemeentebe stuur dispensatie had gevrogen. Toch meende een aantal winke liers geen deelnamegeld te hoe ven betalen, maar wél van de complete organisatie gratis ge bruik te mogen maken. Over krediet gesproken: tijdens de Braderie reed een janplezier voor niets kinderen rond. Tot de janplezier de weg versperd, zag door een breedgeparkeerde vrachtwagen met nog breder opschrift ,Jan Krediet". Voor die kinderen vanwege het lange oponthoud „Wan-Plezier". Voor u echter: d'OESTER. Tjonge, jonge, mensen ons kringe tje heeft het deze week wel erg ver uit de buurt gezocht. Toen we ooit eens een dame uit Goes hadden vonden we dat het al landelijk be kend werd maar deze week hebben de winkeliers die met het kringetje meedoen, en dat worden er steeds meer, zo maar een dame uit Rotter dam gelukkig gemaakt. Mevrouw A. Brinkhuyzen, Goudsesingel 21a, te Rotterdam heeft haar ronde langs de gulle gevers zaterdag j.l. gemaakt. Het balletje dat ons kringetje iede re week aan het rollen brengt hoeft niet altijd zo ver te gaan en dus wie weet mag u deze week het bewijs materiaal op ons kantoor aan het Spuiplein te Vlissingen komen ha len. De gulle gevers zijn deze week: Banketbakkerij Faber, Bad huisstraat 28, de bekende kwaliteits taart, Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk, Vishandel Frans de Muijnck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis üit de zater dagreclame. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, luxe flacon bad- schuim. Foot De Grave, Walstraat 74, waardebon van f 2,50 voor foto artikelen. Kledingbokser, Lange Zel ke 20, stropdas. Optiek Tilroe, Fal- straat 81, kamerthermometer, Bouti que La Perruque, Walstraat 80, een pruikenborstel. De Wijnkelder, Wal straat 104, een fles rode mistelia, Smith Kaas, Marktkraam pond kaas naar keuze. Fabro n.v., Domburgs Schuitvlot 2, Middelburg, platenbon ter waarde van f 5,-. De Drie Ton netjes, St.-Jacobsstraat 4, Koffie met gebak voor twee personen. Slagerij D. Oostrom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, Snackbar, Remijco, win kelcentrum Paeuwenhof, een Okay ijstaart t.w.v. f 4. 't Goudoppertje, Walstraat,. waardebon f 5,-. Potterie Jaap, St.-Jacobsstraat 33, Vlissingen' waardebon f 5. Midgetgolfbaan Del ta, Burgemeester Woelderlaan Vlis singen, met gratis ronde plus kof fie.

Scheldebode | 1971 | | pagina 1