BAAYENS DO de speciaalzaak voor uw BRIL i WATERSTANDEN. REIMERSWAAL YERSEKE OPTIEK 66?8| WEMELDINGE KRUININGEN KRABBENDIJKE RILLAND-BATH WAARDE Clubkampioenschap Landelijke Ryver- eniging Reimerswaal. J.l. zaterdag werd gestreden om het kampioenschap 1971. In de voormiddag werden de dressuurproeven gereden on der het kritische oog van de heer L. Moermond uit Dreischor, jurylid van de Kon. Federatie van Landelijke Rijvereni- gingen. Na de middag was de beurt aan de snelheidsspecialisten in de terreinrit, waarna als intermezzo dressuurproeven voor viertallen werden beoordeeld door de heer en mevr. van Nieuwenhuyzen uit Oudelande. Hierna kregen de hoog vliegers hun kans in het springconcours, waarbij in de barage de beslissing viel. De vele belangstellenden, waaronder de wethouders Nieuwenhuyse en Comelis- se, waren vol lof over de geleverde prestaties en het vertoonde schouwspel; vooral de ponyruiters stalen de harten van het publiek. Dit succes zou echter ondenkbaar zgn geweest zonder de stu wende kracht van de instrukteur, de heer J. Sinke uit Kloetinge. Na afloop van de wedstrijden werden voor het front van de troep de prijzen uitgereikt door burgemeester Mr. C. Pijl Hogeweg, waarna nog een demonstratie werd ge geven. De uitslag in de verschillende rubrieken was: Pony's: dressuur Mia v. Fraessen 49 pnt; Frans Sinke 48 pnt; Joyce Boneschanseher en Annelies Boo- gert 46,5 pnt; Jan Sinke 45 pnt; Sijntje Markus 44 pnt; Jacqueline v. d. Velde 39,5 pnt; Alex v. Hootegem 39 pnt; Esther Mol 38,5 pnt; Benny van Velzen 37,5 pnt. Terreinrit, in volgorde: Alex van Hootegem; Hans de Jonge; Govert Kamerik; Hans Nieuwenhuize; Frans Sinke; Benny v. Velzen; Korien Kame rik; Sijntje Markus; Mia v. Fraassen; Eric de Keijzer. Springconcours, in volg orde: Alex van Hootegem, Frans Sinke; Jan Sinke; Joyce Boneschanseher; Anne lies Boogert; Mia van Fraassen. Alge meen klassement veelzijdigheid: kam pioen Frans Sinke 6 pnt; verder: Alex van Hootegem 10 pnt; Mia van Fraas sen 12 pnt; Joyce Boneschanseher en Annelies Boogert 16 pnt; Jan Sinke 17 pnt. Paarden: dressuur': mevr. Ganze- man en W. v. d. Plasse 46 pnt; A. Mos selman 45 pnt; K. Snoep 43 pnt; A. Schrier 42 pnt; L. van Hootegem 40,5 pnt; J. de Braai 40 pnt; M. de Raad en J. Wiskerke 39,5 pnt. Terreinrit in volg orde: J. de Braai; A. Mosselman; W. v. d. Plasse; mevr. Ganzeman; A. Schrier; P. Sinke; A. Jobse; K. Snoep; A. Adri- aanse; A. de Raad. Springconcours in volgorde: J. Wiskerke; A. Mosselman; mevr. Ganzeman; W. v. d. Plasse; L. van Hootegem; J. de Braai. Algemeen klassement veelzijdigheid: kampioen A. Mosselman 7 pnt; verder: mevr. Gan zeman en W. v. d. Plasse 8 pnt; J. de Braai 14 pnt; J. Wiskerke 18 pnt; L. van Hootegem 19 pnt. De inwoners van Rilland kunnen a.s. zaterdagmiddag op het terrein van mevr. Boonman nader kennis maken met de ruitersport in Reimerswaal, als de weersomstandighe den het toelaten zal dan een demon stratie gegeven worden door de L.R.V. Reimerswaal. Postuivennieuws. Door P.V. „De Luchtpost" werd deel genomen aan een vlucht vanuit Doornik De voornaamste uitslag was: 1, 3, 5, 8 en 9 Mw. Minnaard; 2 en 4 Oele-van Zweden; 6 A.Stroosnijder; 7 F. van Hijfte en 10 H. J. van Es. Vanuit Chateauroux met 69 jonge dui ven. De voornaamste uitslag: 1 J. Duin- kerke; 2, 7 en 8 M. Pekaar; 3, 4, 5 en 10 Ph. van Os; 6 en 9 E. Vermast. P.V. „De Noordster" nam met 101 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Neufvilles. De belangrijkste uitslag was: 1 C. de Rooy; 2 C. W. Hoebeke; 3 en 6 E. Minnaard Jz.; 4 en 9 J. J. Zuidweg; 5 J. Kosten; 7 en 8 Jac. Neels en 10 M. Mol. Kollekte. De kollekte voor het Kon. Wilhelmina- fonds ter bestrijding van de kanker heeft in Yerseke het bedrag van 2555,18 op gebracht. Alle koliektantes van de ver schillende vrouwenver. de E.H.B.O. en Mavo hartelijk dank voor hun mede werking. Met dank aan gevers en koliektantes, melden we, dat de vorige week gehou den kollekte voor het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront (PIT) in ons dorp heeft opgebracht 6643,08. Ik schrok me wild. Deze woorden zei mej. D. Meyaard, toen ze vorige week maandagmorgen haar verhuurde woning aan de Lange- ville bezocht en zij op een raam las: „Onbewoonbaar verklaarde woning". La ter bleek, dat dit bulletin bestemd was voor de pas gehuwde bewoners en ver moedelijk door de bekende Yersekse Nipperclub, was aangeberacht. Binnen vaartschool. Bij een inschrijving van minstens 12 cursisten zal op loktober weer gestart worden met een opleiding voor de bin- nenvaartdiploma's A2 (kanalen) en A4 (ruime vaarwaters). In april 1972 wor den examens gehouden. Naast de goed- keuringsbewijzen voor ogen en oren moet men in het bezit zijn van bewijzen van 4 jaar vaartijd, om deel te nemen aan de examens. Voor verdere inlichtin gen de heer J. Glerum. Herdenkingsdienst. Op vrijdagavond 10 sept. j.l. werd in de Geref. kerk te Yerseke een korte herdenkingsdienst gehouden in verband met het 40-jarig ambtsjubileum van Ds. J. E. Booy, die bijna de helft daarvan hier in Yerseke heeft mogen wonen en werken. Samen met Ds. en mevr. Booy, alsmede alle kinderen, familieleden, le den der kerk en belangstellenden, oude ren, maar ook de jeugd, waren aanwe zig om deze dienst die stond in het te ken der dankbaarheid bij te wonen. Zelfs een viertal leden van zijn eerste gemeen te Hijken gaven „acte de presence". Ds. G. J. Terlaak opende deze bijeenkomst op gebruikelijke wijze. Hij nam als uit gangspunt een tekst uit het gelezen schriftgedeelte n.l-. Ps. 103 17. Maar de goedertierendheid des Heren is van eeu wigheid tot in eeuwigheid. Spreker wees er op dat deze Psalm bij velerlei gele genheden werd en wordt gezongen en vond dat deze juist op een avond als deze zeer van tepassing is. Laten we echter oppassen voor 't gevaar dat wij vanavond niet „de mens" hoofdzakelijk zien maar alleen God de ere geven die Zijn kerk door alle eeuwen heen in stand houdt, al gebruikt hij daarvoor mensen. Als eerste in de rij van spre kers sprak de heer J. de Koeijer namens de tegenwoordige kerkeraad. Aan het eind van zijn toespraak boden een 2-tal meisjes van de jeugdclub Ds. Booy een boekenbon en mevr. Booy een bloem stuk aan namens de Geref. kerk, ter wijl tijdens de receptie nog talrijke ge schenken hier aan werden toegevoegd. Bij monde van de heer Hoogerland wer den felicitaties voorgelezen uit Sur- huisterveen en de gemeente Linschoten in welke Ds. Booy nog 5 jaar het con sulentschap heeft vervuld. Vervolgens sprak een vertegenwoordiger uit z'n eerste gemeente Hij ken. Terwijl de he ren J. Simonse en L. Nieuwenhuize de -rij van sprekers sloten die spraken na mens de kerkeraad ten tijde van Ds. Booy. Alle sprekers waren unaniem en prezen het werk en de manier van wer ken. Ernst en luim wisselden elkaar bij alle sprekers af, hetwelk door de jubi laris kennelijk zeer werd gewaardeerd. Hierna werd gezongen Gez. 109 3. Op een hem „eigen wijze" bedankte hierna Ds. Booy alle sprekers voor hun gespro ken woorden. Hij moest eerlijk beken nen dat hij met gemengde gevoelens naai- Yerseke was gekomen. Hij was dezelfde mening toegedaan van de door Ds. Terlaak in diens openingswoord ge dane gedachte, n.l., dat bij jubilea het gevaar er inderdaad is dat de mens te veel in het middelpunt wordt geplaatst. Daarom wilde hij naast de dank aan al le aanwezigen bovenal God danken dat hij deze mijlpaal heeft mogen bereiken. 40 jaar is een heel lange tijd. Daarom alleen Soli Deo Gloria. Na gebed en het zingen van Gez. 109 1 en 2 maakten zeer velen nog gebruik van de gelegen heid in de receptie Ds. en mevr. te fe liciteren en bleven nog lange tijd gezel lig bijeen. Hieruit bleek weer eens en Yerseke en fam. Booy zijn elkander nog niet vergeten. Het was een zeer mooie avond. Schaaknieuws. In de onderlinge competitie van de schaak- en damclub Yerseke zijn de vol gende partijen gespeeld: A. Beerens-P. van Anrooy 01; C. de Rooy-H. de Leeuw 10; S. Hansma-H. de Leeuw 01; A. Beerens-M. de Koeyer 10; A. Comelisse-J Po ley 01; A. Comelis- se-S. Hansma 10. Gevonden. Aan het bureau van de rijkspolitie te Yerseke zijn de navolgende voorwerpen als gevonden opgegeven: wit gebreid befje; koffertje; paar blauwe slippers; duikbril (blauw); slabbetje; zonnebril; muntbiljet; blauw rib fluwelen jasje; wieldop met sierring; blauw trainings jack; paar groene kindersokjes; kraal portemonnee; muntbiljet; stel klikklak- kers; voetsteun van fiets; kraalbeursj flesje medicijnen; muntbiljet; bako sleu tel. Nieuwdorp-Yerseke 21. Ook tegen Nieuwdorp kon Yerseke niet tot winst komen, met 21 werd deze uitwedstrijd verloren. Het niet mee spelen van Honoré Stobbelaar (griep) was zeker een verzwakking, het Yer sekse doelpunt werd gescoord door An- dré Nieuwenhuize. Yerseke 2 verloor met 21 van Vlissingen 6, een gelijk spel hadden de de reserves zeker ver diend. Yerseke 3 kon tegen Kruiningen 5 net niet in dubbele cijfers komen het werd 90 voor Yerseke 3. Yerseke A bracht er Wolf aartsdijk weinig van te recht, zij verloren met 81. Ook Yerse ke B leed een grote nederlaag, met 60 werd van Kruiningen verloren. De C- ploeg tenslotte hield de eer weer hoog door met 61 van Kloetinge te winnen. Zaterdag treft Yerseke 1 weer een zwa re tegenstander n.l. koploper W.H.S. komt op bezoek. Dit is echter niet de enige thuiswedstrijd, op de A-ploeg na spelen alle andere elftallen thuis. Yer seke 2-V.C.K. 2, Yerseke 3-Kloetinge 5, Yerseke C-Rillandia C en Yerseke B- Kapelle B. Yerseke A speelt uit tegen Kapelle. De wedstrijden van Yerseke 1 beginnen tot nadere aankondiging om half vier. Ko rf balnieuws. Vorige week zaterdag speelde Volhar ding tegen Scaldis uit Antwerpen. In de eerste helft ging de strijd gelijk op en was Volharding bij vlagen iets sterker. Dit leidde tot een doelpunt van Joke Saaman. De scheidsrechter keurde nog voor rust twee doelpunten van Volhar ding af, zodat de stand 10 bleef. Na rust ging Scaldis in hoog tempo door, wat leidde tot een 21 voorsprong voor de Belgen. In de slotfase miste Volhar ding een straf worp, waardoor de over winning toch in België bleef. Zaterdag gaan Volharding 1 en 2 naar Dreischor om daar tegen respectievelijk Noad 1 en 2 aan te treden. Voor het eerste twaalf tal verwachten we een overwinning en voor het tweede een heel moeilijke wed strijd, met kans op een gelijkspel. De junioren gaan naar het zeer sterke Tjoba en zullen wel met lege handen naar huis terugkomen. De beide aspi- rantenploegen gaan naar Zierikzee om tegen All Ready A en B te spelen. De pupillen spelen des morgens uit tegen Tjoba B. Geslaagde muziekavond. Zaterdagavond brachten de muziek verenigingen „Concordia" uit Tholen en „De Echo" uit Wilhelminadorp een be zoek aan Yerseke. Vooraf werd 'n mars gemaakt door een gedeelte van het dorp Vooral „Concordia" met een mooie ma- jorettenploeg en een vrije grote drum band trok veel bekijks. Om acht uur werden concerten gegeven in een tent die was geplaatst in de tuin van „Vre- delust". Vooraf gaven de majorettes en de drumband van „Concordia" nog een korte show op het terrein voor het be jaardentehuis. Voor beide concerten be stond veel belangstelling. Mozart" en „De Echo", beiden onder leiding van de heer P. Huijsse maakten de mars geza- molijk en (gaven ook gezamejijk het concert. Van de zijde van „Mozart" deelde men ons mee dat deze avond en de plaats voor de concerten bijzondei goed zijn geslaagd. Men hoop dit in de toekomst elk jaar een keer op dergelijke wijze te doen. Benoeming. Per 1 januari 1972 is door B. en W. van Terneuzen benoemd tot voorlich tingsambtenaar van deze gemeente dhr. J. Robesin. Door de snelle groei van Terneuzen is er grote behoefte ontstaan aan goede voorlichtingen en het leggen van goede contacten. Dit zal dan in hoofdzaak de taak worden van dhr. Ro besin. Aangezien deze zich t.z.t. in Ter neuzen zal gaan vestigen zal de Water sportvereniging Yerseke wederom met de moeilijkheid zitten een goede secre taris te vinden. Reclasseringsaktie. Het Nationaal Bureau voor reclasse ring voert van 20 t.m. 26 september zijn jaarlijkse aktie. nl de meeste Nederl. gemeenten zal in die periode een huis- aan-huis of straatkollekte worden ge houden. Hoewel de overheid het reclas- seringswerk voor een groot deel subsi dieert, blijft fondsenwerving noodzake lijk omdat de financiering van bijzonde re projekten uit de opbrengst van de kollekte dient te geschieden. Onder deze projekten vallen het uitbrengen van films en het uitgeven van voorlichtings materiaal alsmede het financieel steun verlenen aan groeperingen in de Nederl. bevolking, die de reclasseringsgedachte in woord en daad willen uitdragen. Ver der verlenen de reclasserginsinstellingen materiële hulp aan cliënten in die ge vallen, waarin van accute nood sprake is. De aktie zal deze keer in het teken staan van het thema: „Gezin en crimi neel gedrag". Bg de keuze van dit the ma is uitgegaan van de gedachte dat er een wisselwerking bestaat tussen delinquent en samenwerking en dat het niet langer aangaat alleen de veroor deelde schuldig te verklaren. liïORsJ ÏÏ5IM06- GOESjJfcS ALOM BEKEND' Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Voetbal. Het eerste elftal speelde in Kerkwer- ve tegen het pas gepromoveerde WIK en moest een 10 nederlaag de thuis reis aanvaarden, alhoewel een gelijke stand de verhoudingen beter hadden weergegeven. Zodoende is het resultaat n.l. 3 punten uit 3 wedstrijden, nog niet zo bijzonder als wel werd verwacht van het eerste. Het tweede elftal dat thuis tegen het tweede elftal van WIK speel de deed het beter, want zij wonnen hun wedstrijd met 20. Het derde elftal speelde tegen Cortgene 2 in een wed strijd en zij wisten hun wedstrijd ook te winnen en wel met korfbalcijfers n.l. 91. Beide elftallen hebben 4 punten uit 2 wedstrijden. De junioren speelden verdeeld wat de uitslagen betreft: Al won van A polio Al met 40. Maar A2 verloor van Rwadendamme Al met 30. B2 had een zware tegenstander n.l. Krabbendijke BI en verloor dan ook met 91!, terwijl tenslotte de pupillen Rillandia versloegen met 32. Jeugddienst. Zondagmorgen zal in de Ned. Herv. kerk een jeugddienst worden gehouden waarin de leiding berust bij de heer A. P. Cornet uit Goes, Hij spreekt over het onderwerp: „Vrede uit de Bijbel" Het kinderkoor onder leiding van mevr. J. Bretveld-Veerhoek en mej. Hannie van Stel verleent medewerking aan deze dienst. Interkerkelijke diensten. In de laatst gehouden gezamenlgke vergadering van de kerkeraden van de Ned. Herv. kerk, de Vrij Evang. Gem. en de Geref. kerk is besloten de laatste zondagen van elke maand in plaats van een eigen kerkdienst;, een gezamlijke kerkdienst te houden om toerbeurt in een der bovenstaande kerkgebouwen. De eerste dienst zal zijn op 26 septem ber a.s. om 5 uur in het kerkgebouw van de Vrij. Evang. Gem. Dit besluit is alleen genomen voor de resterende maanden van 1971. In januari '72 wordt opnieuw vergaderd door de kerkeraden. De Vrij. Evang. Gem. te Wemeldinge begint haar maandelijkse bijzondere diensten op zondag 19 september om 5 uur. Ds. H. R. Timmerman uit Olde- broek spreekt over: ,,De schare in witte klederen" (Openbaring 7). Het Kinder koor o.l.v. mevr. Bretveld-Veerhoek ver leent in deze dienst medewerking. In deze diensten wordt gezongen uit de Zangbundel van Joh. de Heer. Zwemexamens. Dezer dagen zijn in het zwembad te Kapelle de zwemexamens afgenomen. Er moest niemand afgewezen worden. De oogst was 31 A en 6 B examens. Ook een aantal Wemeldingse scholieren wa ren bij de geslaagden. De examencom missie bestond uit de heren A. P. Ver- venne en D. Coomans met namens de KNZB de heer A. de Maayer als toe zichthouder. De diploma's werden uitge reikt door mevr. W. Wagenaar-Weijer- mans namens de kring Zeeland van de KNZB. Wedvluchten. Door de P.V. „De Vrijheidsduif" werd deelgenomen aan enkele vluchten. De voornaamste uitslagen zijn: Doornik met 292 duiven. Afstand 104 km. 1 en 2 H. Witte; 3, 5, 8 en 10 J. Wisse Czn.; 4 P. Willeboer; 6 A. Boone; 7 G. de Brui ne en 9 A. Kole. Chateauroux met 65 jonge duiven. Af stand 545 km. 1 en 9 P. Kakebeekc; 2 Boone; 3 en 8 C. Dijl; 4 ,5, 6 en 7 M. Stroosnijder en 10 S. Danker. De vlucht van Chateauroux is weer een ramp- vlucht geworden. Een klein gedeelte is hiervan teruggekeerd. Een bijzondere prestatie behaalde de heer M. Stroosnij der, die zijn vier gezette duiven bg de eerste zeven klaseerde, geweldig!! Nationale Reclasseringsactie. De jaarlijkse Nationale Reclasserings- actie valt dit jaar in de periode van 20 tot en met 26 september a.e. Hoewel de overheid voor een groot gedeelte het reelasseringswerk subsidieert, is deze subsidie ontoereikend voor alle uitzon derlijke projekten, zoals b.v. het orga niseren van groepswerk en creatief werk onder de gevangenen, de zorg voor jeugdige delinquenten en het preventief werken onder de jongeren, alsmede ge zinsbehandeling en voorlichting. Daar voor is geld nodig, zodat fondsenwer ving nog steeds een van de doeleinden van de acties is. Ook htm hulp is drin gend nodig. Toont daarom uw offerbe reidheid bij de te Kruiningen te houden kollekte. Bedenkt: veel „misse daden" liggen heel dicht bij onze eigen voordeur. Be j aa rd e ruif deling „Kruiningen". Op woensdagmiddag 8 september werd de Bejaardensoos door burgemee ster Pijl Hogeweg officieel geopend voor het a.s. winterseizoen. 21 bezoekers, on der wie mevr. Kievit, als bestuurslid waren aanwezig. In burgemeesters kort openingspeechje, hing de verbouwing van het „Dorpshuis" weer in de lucht, waarop de afdeling zich verheugt, in tussen zitten we het kleinst behuisd van heel Reimerswaal en gemeenten erbui ten. Een soepel partijtje biljart tussen de heren Pijl Hogeweg en Marteyn, werd door l.g. met klein verschil gewonnen. Koffie besloot deze gezellige opening, voorzitter Dek dankte de burgemeester voor zijn komst. Op dinsdagmiddag 21 september half drie, is er een gezellige voorlchtings- en filmbijeenkomst in het „Dorpshuis" uitgaande van Produkt- schap voor groent en fruit. Bejaarden en anderen van harte welkom. 25-jarig dienstjubileum. Vrijdag was het in het Cultureel Cen trum een hele drukte. Reden hiervan was dat de heer F. J. Repko van de Coöp. Raiffeisenbajnk „Krabbendijke", zijn 25-jarig dienstjubileum vierde, ter gelegenheid waarvan het bestuur van de bank hem een receptie aanbood, die zeer druk bezocht werd, en waarbij de heer Repko veel geschenken kreeg aan geboden. Aanrijding. Zaterdagmiddag vond in de Noordweg in de buurt van het Cultureel Centrum een aanrijding plaats tussen twee per sonenwagens. Het ongeluk gebeurde toen de heer C. B. uit Krabbendijke met zijn auto in de richting Dorpsstraat reed, terwijl de heer J. C. G. uit Waar de, rijdende in tegenovergestelde rich ting, nog een geparkeerde wagen tracht te te passeren en daarbij nog net tegen de auto van de heer B. tikte. Na onder zoek bleek de schade nogal mee te val len en werd alles onderling geregeld. Aangezien de heer G. op weg was om als scheidsrechter op te treden bij de voetbalwedstrijd Krabbendijke 3 Ril landia 3, liep deze wedstrijd wel een flinke vertraging op. Opbrengst kollekte. De kollekte voor het Koningin Wilhel- mina Fonds ten bate van de kankerbe strijding heeft te Krabbendijke opge bracht 1576,70. N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond 'hield een vergadering in het Herv. Centrum „De Rancke", o.l.v. mevr. Van Noordennen. Na gebrui kelijke opening en meditatie hield dr. J. A. Bakker uit Middelburg een lezing over: „Engelen". Tot bestuursleden wer den gekozen mevr. Geense en mevr. Plaizier. De volgende vergadering is vastgesteld op 13 oktober a.s. Voetbal. Krabbendijke 1 heeft zaterdag zijn eerste overwinning in de competitie be haald. Het bezoek aan Rillandia leverde uiteindelijk een 32 overwinning op, na met rust een 30 voorsprong te heb ben gehad. Krabbendijke 2 won met. 53 van Schore 1, Krabbendijke 3 moest met 10 de meerdere erkennen in Ril landia 3. Bij de junioren won Al met 42 van Hansw. Boys Al, A2 verloor met 30 van Robur A2, BI won met 91 van Wemeldinge B2, B2 verloor met 120 van Hansw. Boys BI, Cl speelde met 00 gelijk tegen Kapelle Cl en Dl verloor met 20 van Kapelle Dl. Wedvluchten. De P.V. „De Luchtbode" nam deel aan een wedvlucht vanuit Neufvilles over een afstand van 99 km. Deelname 65 duiven. Uitslag: 1 P. Verbrug; 2 C. A. Kievit; 3 en 9 C. J. Clement; 4, 5 en 6 A. J. Kruijsse; 7 en 10 J. van de Vre de; 8 C. A. van Oosten. De P.V. „De Scheldeduif" nam deel aan verschillende wedvluchten. Vanuit Felixtown, over een afstand van 201 km, werd deelgenomen met 26 duiven. 1 en 2 E. Theenaart; 3 en 4 M. Min naard; 5 M. Moerland; 6 M. Augustijn. Vanuit Emmeloord (180 km). Uitslag 1, 2 en 3 M. Minnaard. Vanuit Doornik (104 km) werd deel genomen met 29 duiven. Uitslag: 1, 4, 5 en 6 Jac. Minnaard; 2 en 7 M. Min naard en 3 Jac. Traas. Concert. Zondagmiddag was er veel belang stelling voor het concerteren op de mu ziektent door de muziekvereniging „Ril landia" en het jeugdkoor „The Revivals" ze zongen en speelden gewijde muziek. Het was bij de vijver achter de Ned. Her-v. kerk. Jeugddienst. In de Ned. Herv. kerk wordt zondag morgen een jeugddienst gehouden waar in voorgaat de heer M. Allewijn uit Mid delburg. Door het Kerkkoor uit Krab bendijke zal medewerking worden ver leend. Geslaagd Aan het op de Rijks Paedagogische Academie te Middelburg gehouden exa men slaagde voor de acte volledige be voegdheid onderwijzer (hoofdacte) de heer L. J. van Houte Cz., alhier. Concert. Zaterdagavond werd door de muziek vereniging „Euterpe" uit St. Maartens dijk een concert gegeven op de tent. In de pauze werd door de drumband een zeer verdienstelijk optreden verzorgd. Mede door het minder milde najaars weer was de belangstelling matig. Voetbal. Waarde 1 trok zaterdag naar Arae- muiden 2 een matige wedstrijd die toch elkaar niet veel toegaven. Twintig min. voor het einde wist Amemuiden door te breken en de stand op 10 te brengen. Dit was ook tevens de eindstand. Waar de 2 speelde zijn eerste thuiswedstrijd tegen Spui 3, wat geen moeilijkheden gaf gezien de stand 51 voor Waarde Voetbal. Het is zaterdag een zwarte bladzijde geworden in de voetbalgeschiedenis. Bij de senioren werd niet één puntje bin nen gehaald. Kruiningen 1 leed een 20 nederlaag bij S.S.V. 1 in Goes. Het 2e had een vrije dag. Het 3e was ook te gast bij S.S.V. Het verloor met 21 van S.S.V. 3. Nadat ze met 10 hadden voorgestaan. Ook het 4e verloor met 21 en wel van Kapelle 3. En ook hier moest een 10 voorsprong prijsgegeven worden, toch een eervolle nederlaag van ons vierde. Het 5e had een moeilijke middag in Yerseke. Het verloor met 90 van Yerseke 3. Het programma voor zaterdag is als volgt: Kruiningen 1 speelt tegen Spui 1, aanvang 14.30 uur. Spui 3-Kruiningen 2. Kruiningen 3- Hoedekenskerke 2, Apollo 4-Kruiningen 4, Kruiningen 5-Wemeldinge 3. WEEKENDDIENST DOKTOREN Voor het weekend van 18 september wordt de doktersdienst voor de dorpen Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde waargenomen door dokter J. A. Kamps te Rilland- Bath, tel. (01135) 343. Hulpcentrum Noord- en Midden-Zee land, tel. (01100) 4444. Van 9 t.m. 15 september 1971 YERSEKE. Geboren: Jacoba Janna, dv. Adriaan Bartel Bruijnooge en Janna Jannetje Mol; Geertruida Wilhelmina dv. Jan Jacob Bosman en Adriana Fran- cina van den Berge. Getrouwd: Franciscus Catharina Kil, 20 j. te Woensdrecht en Hendrik je Lotte Vermast, 17 j. Overleden: Jacoba Johanna Rottier, 78 j., v. Frans Dingenis Sinke; Marinus Nieuwenhuize, 82 j., wv. Adriana West- plate. KRUININGEN.Geboren: Maatje Neel- tje, dv. Pieter Jansen en Kitty Adriana Schikker; Maroesjka, dv. Marinus Ja cobus Nieuwenhuijzen en Johanna Maria Slee. Ondertrouwd: Johannes Wim Mol, 22 Goes en Elizabeth Krina Flipse, 17 j. OOSTDIJK. Geboren: Adriaan Arie, zv. Adriaan Arie Schriek en Jozina Cor nelia van Iwaarden; Maria Lena, dv. Marinus Verschuure en Lena Nijsse. KRABBENDIJKE. Geboren: Marinus Rijk, zv. Jakobus Leendert Verschuure en Johanna Dina Wilhelmina van Noor den. RILLAND-BATH. Geboren: Maaike Sophia Jacqueline, dv. Jacob Schreu- ders en Alberta Hendrika Huisman. YERSEKE Van 1925 september 1971 Zondag 19 september: Nieuwe Maan HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 3.42 3.55 9.13 9.33 Maandag 4.15 4.28 9.45 10.01 Dinsdag 4.44 4.57 10.10 10.26 Woensdag 5.15 5.24 10.39 10.56 Donderdag 5.43 5.49 11.10 11.25 Vrijdag 6.10 6.18 11.39 11.57 Zaterdag 6.39 6.49 12.10 Te Wemeldinge 5 minuten vroeger Te Hansweert 40 minuten vroeger

Scheldebode | 1971 | | pagina 2