Najaarsmode in Middelburg MEZZOLENGTE OP SHOW VAN MODEHUIS MEYER KERKDIENSTEN het weten waard Aanstaand weekeinde feestmarkt in Vlissingen Koudekerkseweg gedeeltelijk afgesloten NEDERLAND HEEFT GROOTSTE BROMFIETS DICHTHEID HOOG WATER TE VLISSINGEN WELKE DOKTER IS THUIS? CULTURELE AGENDA Mededeling gemeente Vlissingen Begrafenis en crematie- verzorging J.M. GROEN S.M. OVERTOOM Donderdag 16 september 1971 DE SCHELDEBODE en het mag dan wel iets duurder kosten, de pasvorm en de belijning zijn er naar. Desiree toonde ons direct na de pauze een bijzonder mooie kleur rood voor een broekpak met een iets langer jasje. Dit geheel gecombineerd met een tijgerhoed van Hommes le Cointre. Ook de koetsierslijn was aanwezig in de collectie van modehuis Meijer. Ma rie-Louise toonde een beige suède jas met bontgarnering en geheel met bont gevoerd. Zij droeg hieronder een bijzonder eenvoudige beige ja pon waarvan de bruine dwarse stre pen vertelden dat het niet altijd opging dat dwansstrepen alleen voor de slanke dames zijn. Deze japon lag ook in een bijzonder voordelige prijsklasse namelijk f 109,- Ook voor de kleine dames was er het gauchopak. Marieke toonde er een van synthetisch materiaal wat dus bijzonder goed wasbaar is. Niet al leen de gewone stoffen kwamen aan de beurt bij modehuis Meijer, men is ook zeer goed gesorteerd in bomt. Op de show liet men hiervan een paar staaltjes zien die er wezen mochten. Allereerst was daar Desi ree die in een chique bruine bont mantel van bisamruig de zaal in kwam. Corinne van Hijfte, de lady speaker, vestigde de aandacht op de tekening van deze jas die zeer moo was. Desiree droeg onder deze jas een Kijo japon uit geel-bruine jer sey. Het volgende bontjasje was ge maakt van nertsoksels en had een kraag in iets andere tekening. Bij deze bontjassen behoren natuurlijk feestelijke japonnen die hierna kwa men en waarvan de eenvoudigste het meeste applaus verwierf. Dit jurkje, gemaakt van zwart satijn en geheel gevoerd, had geborduurde broderiemouwen in rood stiksel. Ook de andere mannequins toonden dat de feesttijd weer aankwam en tot slot defileerden zij met een proost op het nieuwe seizoen van modehuis Meijer. Deze show in de Brasserie is niet de enige geweest want modehuis Meijer heeft ook een zaak in Vlissingen in de Lange Zel- ke waarvan men een dezer een show heeft kunnen zien in Grand Hotel Britannia. Ook hier verzorgde de fa. Van Ree de juwe len. VLISSINGEN De slagzin „Op de markt is uw gulden een daalder waard", zal a.s. zaterdag weer in veelvoud te zien zijn op de kleurige en fleurige ballonnen die de kinde ren die dag gratis uitgereikt krijgen, als zij met hun ouders de Vlissingse weekmarkt bezoeken. Want deze weekmarkt is voor deze zaterdag in een ander jasje gestoken en wordt terecht een feestmarkt. Het initiatief van deze markt is uitgegaan van het actieve bestuur van de Centrale Vereniging Midden- en Noord-Zeeland. Tijdens deze dag, maar ook morgen zal er een 14 meter lange wagen uit Zaandam in Vlissingen zijn voor de reklame t.b.v. de ambulante handel. Deze wagen is slechts twee keer eerder in Zeeland geweest. De feestmarkt zal zaterdag officieel geopend wor den door burgemeester drs. D. Roe mers. De burgemeester zal op de markt ook de kampioen van Neder- De heer Pieters wordt aan de ge meentegrens door het bestuur ont vangen en met muziek voorop gaat het dan in een feestelijke optocht naar de markt aan de voet van de St. Jacobstoren. De heer Pieters werd kampioen, dank zij de toastij- zers. Behalve deze opening en ont vangst zijn er nog een aantal andere activiteiten. Behalve de ballonnen worden er aan de kinderen ook versnaperingen uitgedeeld. Maar ook de volwassenen worden beslist niet vergeten. Zo is er een grote loterij. Iedere koper krijgt bij besteding van elke gulden gratis een lot en daarmee kans op een electrische ga zonmaaier. Verder wordt aan het kopende publiek gratis waardebon nen verstrekt, waarmee ze hun aan kopen kunnen betalen. De feestmarkt wordt ook opge fleurd door een vijftal standwerkers, die ook dan weer aan de consument wil laten zien dat die gulden, in- Vrijdag 17 september, 20 uur Wandelkerk te Middelburg Bewth Be- wegings-theater. Woensdag 22 september 20 uur Schouwburg te Middelburg Toneel groep Centrum met „Bloesem van Seringen". Kon. Opera te Gent Vrijdag 17 september, 20 uur openingsvoorstel ling met de Opera La Troubedour. Zondag 19 september 14.30 uur La Troubedour, 20 uur La Tosca. Donderdag 9 september 4.22, 16.36. vrijdag 10 503. 17.18. Zaterdag 11 LK 19.24 5.52 18.13. Zondag 12 6.56 19.25. maandag 13, 8.15 20.55. Dinsdag 14, 9.45. 22.17. Woensdag 15, 11.06, 23.43. land bij de standwerkers, de heer J. Pieters uit Rotterdam, ontvangen. derdaad een daalder waard is of misschien nog wel meer. VLISSINGEN Zaterdag 18 september 1971. Zevende Dag-Adventisten. Doopsgezinde Kerk 9.15-10-15 uur Dienst ds. P. V. Oossanen, 10.15 Bijbelstudie. Zondag 19 september 1971. Hervormd Vlissingen. St. Ja- cobskerk 10 uur ds. F. S. Klooster man, 17 uur ds. E. J- Wiegenaad, Bennekom, Johanneskerk 9.30 uur ds. Y. v. d. Schoot, H. D., 19 uur ds. Kloosterman Emmanuelkerk 9 uur ds. F. S. Kloosterman, Walk-In 19 uur de ds. Y. v. d. Schoot, H. D., 19 uur de heer A. Jorritsma. Ter Reede 19 uur ds. H. Groeneveld, r. k. kerk Singel 19 uur Vredesdienst, uitgaande van de Raad van Kerken. Ver. van Vrijz. Hervormden-Jtemonstranten, 10.45 uur ds- J. C. van den Berg. Doopsgezinde Gemeente Vrijdom- weg, 10 uur ds. Van Duin. Geref. Petruskerk Paul Krugerstraat. 9.30 uur ds. J. W. Genu*t, 19 uur ds. H. Groeneveld, huishoudschool Paau- wenburg 10 uur ds. H. Groeneveld, 17 uur ds. W. J. Genu^t. Chr. Geref- Krk Kasteelstraat. 9.30 en 17 uur ds. J. W. Maris. Geref. Gemeente Lannoystraat. 9.30 en 14,30 uur lees- dienst. Hervormd Souburg. West 9 uur ds. J. v. d. Heide, Oost 9.30 uur ds. Dorgelo, H. D. 19 uur ds. J. v. d. Heide. Hervormd Ritthem. 10 uur ds. J. Broeders. Kristen Zuid Moluk se Kerk. Oost-Souburg 15 uur Oud. S. Waisapy, Koudekerke 11.30 uur ds. P- Fader. Geref. Kerk te Sou burg. 9.30 en 19 uur ds. P. C. Meijer, H. A. Geref. Kerk te Bres- kens. 9.30 uur ds. W. J. Mush, 19 uur Gem. samenkomst in Herv. Kerk ds. G. Toornvliet, BoOemendaal- Ge ref. Kerk te Schoondijke. 9.30 uur leesdienst, 14.30 ds. M. J. Vos, Gent, Geref. Kerk te Oostburg. 10 en 15 uur ds. J. Paksy. Geref. Kerk te Aardenburg. 19 uur de heer P. G- van Westrienen, 15 uur ds. van Poeck-e,. Oostende MIDDELBURG. Zaterdag 18 sept. ber, Zevende Dag-Actventisten, Doopsgezinde Kerk Lange Noord straat, 10-11 uur Bijbelstudie, 11-12 uur Dienst ds. P. v. Oossanen. Koor kerk 10 uur, ds. A. van Santen, VLISSINGEN Rochussestraat 3 Tel. 3417 b-g-g- 2772 Ontmoetingskierk 19 uur ds. Van Santen. Geref. Gemeente. 9.30 en 18.30 uur ds. Zijderveld. Zuid 19 uur ds- Snoep. Geref. Gemeente Me- liskerke 9.30 en 14.30 uur ds. West- strate. Geref. Gemeente Aagtekerk. 9.30 en 19 uur ds. Van Vliet. Her vormd Koudekerke. 9 en 10.30 uur' ds. M. J. de Jong. R. k. kerkdiensten te Vlissingen. Parochiekerk Singel, zaterdagavond 19 uur (herenkoor), zondag 10 uur (dameskoor) en 12 uur- Nederland heeft veruit de grootste bromfietsdichtheid. Begin 1971 was er een bromfiets per 6,5 Nederlan ders beschikbaar. Op de tweede plaats komt Frankrijk met 1:8,5, ter wijl voor Oostenrijk een cijfer van 1:15 kan worden berekend. In Bel gië is de bromfiets niet zo populair als in Nederland en Frankrijk; iede re 24ste Belg heeft een brommer. De bromfietsdichtheid in Italië is met 1:15 hieraan praktisch gelijk. Duitsland en Zweden komen ver achteraan met resp. 1:55 en 1:60 terwijl in Engeland waar voor de bromfiets dezelfde wettelijke bepa lingen gelden als voor de motorfiets maar één op iedere honderd in woners een brommer heeft. VLISSINGEN Zaterdag 18 sep tember van 0.00 tot en met 24 dokter Van Dijk, 52, tel. 01184-3459, zondag 19 sep tember van 0.00 tot en met 24 urn- dokter Bom, Badhuisstraat 45, tel. 01184-2233. Apotheek: Van vrijdag 17 septem ber na 18 uur tot en met vrijdag 24 september van 8.30 uur geopend apotheek C. P. Lastdrager, C. v. Perestraat 1, Souburg, overige apo theken 5-daagse werkweek. Verloskundige. 18 en 19 septem ber mej. Stolk, Bloemenlaan 45, tel. 01184-3838. Huisartsen Souburg, Amemuiden en Nieuwland, 18 en 19 september dokter J. J. Jansen, Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Dierenarts 18 en 19 september, E. P. Oldenkamp, Torenstraat 1, Meliskerke 01186-257. Wijkverpleegster Oranje-Groene en Wit Gele Kruis, 18 en 19 septem ber zuster v. d. Ende, Schaepman- straat 51, Tel. 01184-4221. Wijkverpleegster „Het Oranje Groene Kruis" te Souburg en Rit them, 18 en 19 september mevr. N. Filius-Westerbeke, Middenhofsingel 29, Souburg, tel. 1668. Stichting Zieken- en Ongevallen- vervoer op Walcheren. Aanvragen voor Ambulance, voor zieken op Walcheren Brandweer Vlissingen tel. 01184-3515 en 2323. Voor ongevallen op Walcheren Brandweer Vlissingen, voor ongeval len binnen de gemeentegrenzen van Middelburg, gemeentepolitie tel. 01180-5800. MIDDELBURG Zaterdag 18 september van 0.00 tot en met 24 uur dokter Reyerse, Seisweg 29, tel. 01180-3456, zondag 19 september van 0.00 tot en met 24 uur dokter Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 01180-2460. Apotheek. Van vrijdag 17 septem ber na 18 uur tot en met vrijdag 24 september van 8.30 uur geopend apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133, overige apotheken 5-daagse werkweek. Wie, o wie heeft er toch lol aan gehad om het kleine miniatuur Wal cheren zo te vernielen dat er min stens voor f 2000,- schade is. Heeft men niet gedacht aan het feit dat veel van de huisjes en bijbehorende schuurtjes, treintjes Idchtpaaltjes en wat dies meer zei door mensenhan den is gemaakt waar veel kostbare uren en liefde in is gaan zitten. Vele uit MIDDELBURG en om- zullen teleurgesteld worden miniatuur Walcheren nu gaan Bejaarden en oudere inwoners van VLISSINGEN, SOUBURG en RIT THEM, heeft u wel eens een dag dat u zich misschien eenzaam voelt of wilt u wel eens contact met leeftijd genoten? Waarom gaat u dan nooit eens naar de sociëteiten die door het Dienstencentrum voor Bejaarden worden georganiseerd- Van maandag t.m. vrijdag van 13.30 - 17.00 uur kunt u terecht in de soos aan de Nieuwedijk te Vlissingen. De soos In Bachtenpoorte te Souburg is ook iedere maandag t.m. vrijdag geo pend maar dan van 13.00 uur tot 17.00 uur en de soos die wordt gehouden in het voormalige gemeen tehuis te Ritthem wordt eveneens op deze dagen en van 13.00 uur tot 17.00 uur gehouden. In de soos te Souburg wordt op dinsdagmiddag ook nog een creatieve pitrietmiddag gehouden van 2 tot half vijf. En voelt u hier niets voor dan kunnen de dames op donderdagmiddag te recht voor de handwerkclub. Ook in Vlissinigen in de sociëteit aan de Bloemenlaan kunnen de diames don derdagmiddag terecht om er te handwerken, bingo te spelen of bijv. een kaartje leggen. De leidsters van beide sociëteiten hebben in het vori ge jaar vele bijzondere middagen georganiseerd bijv. met St- Nicolaas. Verder kunt u ook mee gaan doen aan de bjeaardengym in Souburg op dinsdagmiddag vao 1.30 tot 2 uur onder leiding van mej. Haarsma Op woensdagmiddag in de soos De vijf Klavers kunnen bejaarde trimmers in Ritthem terecht waar onder lei ding van mevr. Kouwenhoven de nodige spieren wat losser gemaakt worden. Zaterdag 18 september a.s. zal In het jeugdcentrum de Zwaan te SOUBURG optreden de bands Jupi ter met oud Motions lid Rndy Ben- neth, uit Den Haag en de band Icarus ook uit d« residentie. De entree is f 4,- Aanvang van de avond half acht. Morgen, 17 september, vindt ln VLISSINGEN het optreden plaats van het Cambridge Heath Muziek korps, dit Leger des Heils muziek korps is in geheel Groot-Brittannië graag gezien en gehoord en heeft dan ook opgetreden in o.a. de Royai Albert-Hall. Net als alle muziekkorpsen van Het Leger des Heils stelt de Cambridge Heath zich {eheel in op de dienst en de ver- ondiging van het evangelie van Jezus Christus, het orkest staat on der leiding van Ray Jewkes die begon als comettist bij de Irish Guards, en als zodanig de gehele wereld bereist. Het Cambridge Heath Muziekkorps speeld niet alleen ln Vlissingen maar verzorgt een tournee door geheel Nederland. De algehele leiding van deze tournee berust bij majoor Leslie Cordon, het Cambridge Heath Orkest zal om half een in Vlissingen aankomen waar de leden eerst de inwendige mens gaan versterken in de legerzaal waar vandaan zij om kwart voOr twee vertrekken voor een korte mars naar hotel Brittannia waar het diner ge bruikt zal worden, om drie uur ver trekken zij vandaar om een trip over Walcheren te maken en ojn vijf uur zullen zij worden ontvangen door het college van Burgemeester en Wethouders- Om zeven uur kunt u reeds gaan genieten van de muziek die dit korps ten gehore brengt tij dens een mars door de stad waaraan KOUDEKERKSEWEG VLISSINGEN Zoals bekend Is aan de Koudekerkseweg de aanleg van een sportveldencomplex in volle uitvoering. De vijf grasvelden ('t gras komt al op) en een half ver hard veld zullen medio 1972 in ge bruik kunnen worden genomen. De Vlissingse „accommodatienood" zal daarmede althans wat de velden betreft enigszins zijn afgenomen. Daar het complex nogal een eind van de Koudekerkseweg Is afgelegen, ls men vorige week begonnen met de aanleg van een toegangsweg, het maken van in- en uitvoegstroken aan de Koudekerkseweg en het om leggen van fiets- en voetpaden. Aangezien het verkeer ter plaatse vrij intensief ls heeft de gemeente Vlissingen een verkeersmaatregel afgekondigd. De Koudekerkseweg is tijdelijk ter hoogte van de Sloeweg afgesloten voor verkeer, komende uit de richting Koudekerke, en gaande in de richting Vlissinigen. Dit verkeer wordt via de Vredehof- laan en de President Roosenveltlaan omgeleid, hetgeen met borden ls aangegeven. Het zal duidelijk zijn dat vooral de Vredehoflaan een veel grotere verkeersdrukte t« verwer ken zal krijgen. De bewoners en omwonenden van deze straat worden daar nadrukkelijk op gewezen. Ook ls het van belang attent te zijn op verkeer van rechts; op het vrij kor te stuk Vredehoflaan komen maar liefst vier straten „van rechts" uit: Willem Klooslaan, St. Maarten laan, Tobagolaan en St. Eustatlus- laan. Attendeer ook uw schoolgaan de kinderen op deze punten: het is en blijft zeker bij der- nieuwe situaties oppassen ln het verkeer. Het gemotoriseerde ver keer, dat uit Vlissingen komt en richting Koudekferke gaat, kan nor maal van d« Koudekerkseweg ge bruik blijven maken. Wel zal men tijdelijk afhankelijk van de werkzaamheden - van de linkerbaan gebruik moeten maken. Ook fietsers zullen tijdelijk gebruik moeten ma ken van het aan de linkerzijde van de weg gelegen fietspad. Men schat dat het werk circa zeven weken in beslag zal nemen- Ruimschoots bin nen deze termijn verwacht men ech ter de in- en uitvoegstroken gereed te hebben, zodat het gemotoriseerde verkeer dan in beide rijrichtingen weer ongehinderd doorgang kan vin den. Zodra de fietspaden zijn omge legd geldt hetzelfde voor de fietsers --- ook Zeeuwse brassbands hunmede werking aan verlenen. Om acht uur wordt in de St. Jacobskerk een fes tival georganiseerd waar ledereen van harte welkom is tegen een en treeprijs van f 2.50. Ter afsluiting van de periode 0- merbridge en als opening van het nieuwe speelseizoen 1971 - 1972 orga niseerde de bridgevereniging ABC een grote propaganda bridgedrive die openstond voor alle bridgers en werd gehouden op 10 september jl. in de MIDDELBURGSE Schouw burg. Aan deze drive waren tevens verbonden een invitatie TOP paren wedstrijd voor de sterkste paren van de diverse verenigingen terwijl bovendien enkele zeer sterke Bra bantse paren hiervoor waren uitge nodigd. Voor deze invitatie groep hadden o.a. ook ingeschreven de kersverse landelijkeovergangsklas sen^ Kodman-Laurens alsmede de oud kampioenen W artena-Schip- per. In VLISSINGEN is een uniek plan van de grond gekomen. De kleuterschool ,,Kleuterhoek" had te kampen met een tekort aan leerlin gen zodat er een onderwijzeres af moest vallen en dan zou de klas die overbleef eigenlijk weer te groot worden. Om dat op telossen zijn alle ouders eens met elkaar gaan praten en daar kwam naar voren als we nou eens met moeders die een auto tot hun beschikking hebben een pendeldienst gaan onderhouden met de wijk Pauwemburg waar de klassen veel te geroot waren. Dit ketste af omdat niet iedere vrouw de auto de héle dag tot haar be schikking had. Toen viel het woord taxi. Ja maar wat zou dat gaan kosten! Na contact opgenomen te hebben met taxibedrijf Klip kwam men tot de ontdekking dat het ge heel best realiseren was, als iede re ouder, van Pauwenburg en van de kinderen van de Kleuterhoek een bijdrage ging leveren. Wel toen daar uur, Mid< verder over doorgepraat werd kwam men tot de slotsom dat de ouders wel iets over hadden voor een bete re begeleiding voor hun kind zodat een dezer dagen de eerste taxi. waarvoor door de fa. Klip een extra verzekering moest worden afgeslo ten, ging rijden en met zeer goed resultaat. In de vervoerscommissie die opgericht moest worden hebben 0.a- de voorzitter van de oudercom missie de heer CP. Parent zitting alsmede de voorzitter van de Vere niging voor openbaar onderwijs de heer A.M. Bildus. Vrijdag 15 oktober van 2 tot 5 uur en zaterdag 16 oktober van 10 tot 10 uur kunt u terecht in het Maarten Lutherhuis, Groenewoud te VLIS SINGEN voor een bazaar die daar wordt gehouden door de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers ten bate van de klas voor het bejaardenwerk. De handwerkjes die u hier kimt ko pen zijn allemaal belangloos be schikbaar gesteld door medewerk sters van de Unie. Verder is er een grabbelton, loterij en kunstvoorwer pen enz. Men hoopt dat u allen in groten getale komt want het bejaar denwerk dat deze dames doen ver eist veel en de bodem is in zicht., We zullen u in de loop der tijd nogmaals van deze bazaar op de hoogte stellen. Ook op zaterdag 18 september zal- het GPC jeugdelftal in de strijd treden tegen verschillende clubs Het Vlissingse ploeg je van GPC bl zal om 13.25 uur in Nieuw- en Si Joosland aantreden tegen Nieuwland Bl. Middelburg B7 komt op bet terrein Nassaulaan 6 te Middelburg in het veld tegen GPC B2, om 15.00 r, GPC Cl zal om 10-20 uur tegen tiddelburg Cl aantreden op het ter rein Baskenburg, GPC C2 - Veere C2 wordt om 11.10 uur gespeeld eveneens terrein Baskenburg en ook op de Baskenburg komt de wed strijd bissen GPC Dl tegen Zeelan- daa DDI om 10.20 uur. Maandag 20 september aanstaande zal de heer Ch. J. Gdilissen-Verscha- ge de tentoonstelling openen in het stadhuis van VLISSINGEN voor het kindernoodfonds Unicef. Unicef be staat op 11 december a.s. 25 jaar, maar omdat in die tijd de mensen allemaal druk bezig zyn met St.- Nicolaas en Kerst vindt de afdeling Walcheren het verstandiger om deze tentoonstelling iets vroeger te laten, plaats "inden. Op de tentoonstelling kunt u kaarten kopen dn verschillen de formaten en prijzen die allemaal afbeeldingen laten zien van hetgeen Unicef doet en voor wie zij dat doen. Dit laatste jaar i« er een nieuw kaartje bijgekomen wat men zich kan aanschaffen voor de prijr van f 0,30 cent. Een uitstekend for maat om bijvoorbeeld bij een ca deautje te steken of bij een bosje bloemen te doen. Verder zijn er de gewone formaat kaarten van f 0,60 en f 1,-. Mevrouw C. Aertsen-Stap echtgenote van de commissaris der koningin in Zeeland heeft voor deze kaartverkoop het startsein gegeven door zich ais eerste enige exempla ren aan te schaffen. Unicef ia op het ogenblik op plm. 119 projecten werkzaam en er komen er steeds bij omdat als men denkt dat het ene helemaal op de been te hebben ge holpen het andere door een aardbe ving of overstroming weer helemaal van de kaart geveegd ls en men weer van voren af aan kan begin nen- Op de tentoonstelling hangt een wereldkaart waarop de plaatsen waar Unicef werkzaam is allemaal staan aangegeven. Verder kunt op op de tentoonstelling, waar gratis en-' tree is, agenda's kopen voor f 9,- waarvan u na verloop van tijd de beschreven vellen uit kan halen en dan houdt men een fraai plantenal- bum over. Ter gelegenheid avn het 25-jarig bestaan zijn sluitzegéls uit gegeven die per vel van 25 zegels f 1,- kosten. Men heeft de diverse scholen uitgenodigd om deze ten toonstelling een bezoek te bieden waarvoor weer voor d« rondleiding studenten van de Rijks Pedagogi sche Academie zijn gevaargd. Wist u overigens dat Danny Kay de Uni cef een zeer warm hart toedraagt en dat in Holland de cabaretier Herman van Veen ieder jaar 6 shows geeft waarvan de baten ten gunste komen van Unicef. Wel mensen laat deze mensen niet in de steek en kom eens een kijkje nemen. U kunt te recht van 9 tot 5 uur. In Middelburg is deze tentoonstelling geweest van 14, 15 en 16 september jl. in de Vweeshal van het stadhuis. De zwemvereniging Scheldestroom te BRESKENS heeft ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan een boek werk het leven laten zien dat is samengesteld door de heer J. Key- mel die veel van zijn gegevens heeft gehaald uit de Breskense courant van vroeger en uit de notulen. In dit boek wordt beschreven hoe men is begonnen en ook gaat de heer Key- mel in op de oprichting van de vereniging en de verschillende zwem- activiteiten die zij in de loop der jaren verspreid hebben. Het boekje bevat verder een schat van gegevens en fotomateriaal, dikwijls beschik baar gesteld door oud-leden en be stuursleden. Ook de prestaties en de vel« activiteiten worden uit de doe ken gedaan. Een stampvolle benedenzaal van café-restaurant De Brasserie te Mid delburg getuigde er van dat veel dames eens wilden bekijken hoe de mode wordt de aanstaande winter. Om te beginnen zou daar een zeer kort antwoord op mogelijk zijn, want u kunt letterlijk alles dragen. Vooral de nieuwe lengte, „mezzo" kwam in de collectie van modehuis Meijer veel voor. Deze lengte valt iets over de knie. Hij hangt eigen lijk tussen mini en midi in. En natuurlijk is er wel een nieuwe kleur gelanceerd. Het mooie Auber gine of zoals lady-speaker Corinne van Hijfte het ook wel noemde „Bo de koolkleuren". Zij was het die de modellen aan elkaar sprak die man nequins van Modeshoworganisatie Elegance uit Hilversum lieten zien. Het viel ogenblikkelijk op dat de mode deze winter zeer veel broek en tuniepakken voorschrijft. Ook suède was een zeer geliefd onder werp. Het eerste wat de op mode beluste dames voorgeschoteld kre gen was een door mannequin Anne ke getoond tweedelig deux-pièces van roestbruine suède bestaande uit een mezzo-lengte rok met spencer waaronder zij een katoenen blouse droeg. Zij droeg de kleinste maat, 36-38. Maar voor de grotere maat was ook ruimschoots moderne kle ding aanwezig want mannequin De siree (maat 44-46) toonde een zeer gekleed deux-pièces in zwart-grijs en rose van jersey, wat wil zeggen luchtig dragen en toch warm. Het model was van Kijo en het geheel was gecombineerd met een bijpas sende hoed. De hoeden op deze show werden verzorgd door speci aalzaak Hommes le Cointre uit Mid delburg. Natuurlijk is men niet ge kleed zonder sieraden en die wer den op deze show speciaal verzorgd door juweliersbedrijf Van de Ree, die voor oud en jong de sieraden aangepast had aan de kleding. Om dat het modehuis Meijer ook meis- jeskleding verkoopt was het haast vanzelfsprekend dat er een tiener- mannequin meeliep, Marieke, die het bijzonder leuk deed Zij kwam de eerste keer met een suèdine jasje op waarvan de sluiting houtje touwtje was en met capuchon. Het jasje was bijzonder geschikt voor een koude winter en geheel gevoerd met mouton ofte wel schaap. Hier onder toonde zij een suèdine over- gooier gecompleteerd met een acryl pullover; bijzonder makkelijk was baar. Ongeveer halverwege het eer ste gedeelte kwam dan wat de mode voor de jongere vrouw zou moeten worden deze winter, de gaucho ofte wel de knickerbocker. U kent ze vast nog wel, de midi-broek of ook wel pofbroek. Zij - werd gedragen door Anneke die dit gecombineerd had met een hesje en een juniper met Franse rolkraag. Deze Franse rolkraag kon men overigens in veel japonnen, blouses en pullovers terug vinden. De gaucho, die hier geshowd werd, kostte f41,50. U behoort hier lange knielaarzen bij te dragen. Voor de jeugdige dames showde Marieke niet alleen maar dure jurk jes en jassen maar er was ook een heel degelijk met warm bont ge voerd Terlenka jack waar zij een jersey rok en een acryl truitje bij droeg. Net voordat het pauze werd toonde mannequin Andrea nog een tweed mantel in mezzo-lengte waar van het accent viel op de ceintuur en die door de opgestikte pasjes een aparte indruk maakte. De jas had een lange achtersplit en had opge stikte zakken. In de pauze 1 alle dames een kopje koffie cake aangeboden waardoor men weer moed kreeg voor de volgende ronde. Na de pauze gingen we verder met veel Del-Mod modellen, die trouwens over de gehele linie goed vertegenwoordigd waren. Del-Mod is een beetje klassiek met net dat vleugje mode dat het bijzonder aan trekkelijk maakt om in te lopen Men is er altijd goed gekleed mee

Scheldebode | 1971 | | pagina 3