de scheldebode Verzamelwoede bij familie Swiers uit Vlissingen Scheldebode- kringetje de zuidwester combinatie ALS ER EEN ONGELUK GEBEURT Voorstelling Fabeltjeskrant in Vlissingen DOELMATIGE SAMENWERKING VLISSINGEN- MIDDELBURG Mobilofoon Brandweer Multo banden •H RUITER Televisie huis aan huis-blad de scheldebode 22e JAARGANG No. 32 UITGAVE N.V. UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM - BREDA DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1971 Blijf niet staan kijken maar waarschuw de ambulance VLISSINGEN „Het Publiek moet een ongeval direct melden aan het ambulancevervoer, in plaats van te blijven staan kjjken. Liever wordt er een ambulance-auto voor niets naar de plaats des onheils gedirigeerd, dan dat deze auto vjjf minuten te laat is. Bel daarom direct 011843515 en bij geen gehoor 2323". Dat is de raad die brand meester J. van As van de Vlissingse brandweer en de Walcherense ambulancedienst en de heer A. P. Knuijt, penningmeester van de Stichting Ziekenvervoer Vlissingen, aan het publiek willen geven. Beide heren zijn van mening dat bij een ongeval het publiek van gedachte is dat een ander wel op het idee is gekomen om behalve de politie of een arts de ambulance te laten komen. taris) en de heer J.A.L.M. Theulings en nament het ziekenhuis Bethesda, de heren J. de Voogd en A. P. Knuijt, penningmeester. Het nieuwe bestuur zal uitgebreid worden met twee vertegenwoordigers uit de ge meente Middelburg, twee namens het Middelburgse gasthuis, een huis arts van Walchere inamens de Ver eniging tot Bevordering van de ge neeskunst en een vertegenwoordiger van het Algemeen Ziekenfonds „Walcheren". Is de aard van de eventuele ver wondingen niet ernstig dan kan een arts dit ter plaatse wel afhandelen, maar in veel gevallen is overbren ging naar een ziekenhuis toch wel noodzakelijk en dan is iedere mi nuut kostbaar. Het ambulancever voer is erg snel, zo hebben wij ondervonden. Op een gegeven ogen blik werd er een ambulance ontbo den en binnen tien minuten was zij ter plaatse. Nu kan u zeggen, tien minuten is een lange tijd, en dat zou wel zo zijn, als niet het ongeval buiten de stad Vlissingen had plaatsgevonden. De bemanningen van de ambulan ces staan darv ook dag en nacht paraat om bij iedere melding direct uit te rukk»».i. Bovendien zijn de vier wagens met mobilofoonappara- tuur uitgerust, zodat een wagen die ergens op Walcheren rijdt direct naar een bepaalde plaats geloodst kan worden en ook kan zij hierdoor snel en doeltreffende assistentie in roepen. Nieuw voor Walcheren is het mobilofoonnet, waarmee men al le Walcherse huisartsen wil uitrus ten. De grote promotor hiervan is de Vlissingse huisarts A. J. Mijnlieff. Men hoopt binnen korte tijd tot realisering van dit net over te gaan. Het ziekenvervoer voor Vlrssmgen en Middelburg was voor beide ge meenten geheel zelfstandig. Maar in mei 1971 werden de eerste, zij het wankele, schreden gezet in de rich ting van een grote samenwerking. Op 1 juli j.l. was de fusie officieel een feit. Hoewel de officiële naam nu nog Stichting Ziekenvervoer Vlissmgen luidt, zal de nieuwe naam Stichting Ziekenvervoer Walcheren worden. Het huidige bestuur van de Stich ting bestaat uit 2 inwoners van de gemeente Vlissingen, t.w. wethouder G. J. Janse, die tevens voorzitter is, en de heer H.B.J. Knoop, tandarts. Namens het St. Josephziekenhuis zijn in het bestuur vertegenwoor digd de heer M.F. van Hijfte (secre- Het ambulancevervoer is na de tweede wereldoorlog een onderdeel van de Vlissingse brandweer gewor den en staat onder supervisie van de heer J. van As. Voor die tijd be schikten beide Vlissingse zieKenhui- zen over een eigen auto. Voor de leek is het misschien wat bevreemdend, dat juist de brandweer ook het zie kenvervoer verzorgt, maar de be manningen van de wagens lopen stage in de ziekenhuizen, krijgen instructies van de H.H. Specialisten en bezitten een voor een het officië le EHBO-diploma. De Stichting be schikt momenteel over 4 wagens terwijl in Middelburg eventueel nog een ongevalswagen ingezet kan wor den en in geval van nood heeft men ook nog de beschikking over de auto van de Kon. Mij. De Schelde, die in het Sloegebied gestationeerd is. Als wij het pasverschenen jaarverslag van de brandweer lezen, zién wij dat in het jaar 1970 een toename van bijna 50% is gekomen, betreffende het aantal vervoerde patiënten. Maar ondanks deze toename is en blijft de Stichting Ziekenvervoer Vlissingen paraat. De heer Knuijt spreekt dan ook vol lof over het werk van de mensen, die met liefde trachten de patiënten zo goed mogelijk te verzor gen. te kusten te keur effen of bont groot of klein MULTO bij BOEKHANDEL PAUL KftUGERSTRAAÏ00.TEL.2733* VLISSINGEN OPLAGE 32.50(1 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcbèren en in Breskens. ADMINISTRATIE N.V. Uitgevers Mij. De Stem. Breda. Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 °ostgiro 1114111 Bank Alg Bank Ned. N.V» Breda Ned Credietbank N.V. Breda ADVEKTENTIE-EXPL. J J. van der Hoeven, Vlissingen. Spuiplein 94 TelefooD 01184 - 0830 REDAKTIE Mevr. B. F. Mulder-Kenter. Vlissingen. M. Hobbemalaan 38 Telefoon 01184 7778 Druk: Toezending techn. mat n.v. Rota druk Axel, Nassaustraat 3, telefoon 01155 - 2320. Bij de familie Swiers in de Paul Krügerstraat te Vlissingen heerst 'n ware verzamelwoede. De heer H.G.L. Swiers verzamelt, met zijn vrouw en twee kinderen bijna alles wat er maar te verzamelen valt. Om te beginnen heeft hij een enorme collectie schelpen vanuit heel de wereld. Dit komt doordat hij als verzekeringsagent veel mensen kent. r OlyCStCr Iedere kennis van hem die ergens een vreemde schelp ziet denkt aan de heer Swiers. Schelpen die heel teer zijn giet hij in een soort polyester die hard wordt, waardoor er met zijn schelp niets meer kan gebeuren. Dat poly ester gieten is weer een aparte hob by van onze verzamelaar. Hij maakt met polyester namelijk heel bijzon dere dingen. den. Nu verzamelen ze dan ook edelstenen. VLISSINGEN Vorige week hebben 2300 kinderen in de sporthal in Vlissingen genoten van een voor stelling van de Fabeltjeskrant. Toen Frans van Dusschoten, alias Meneer de Uil het podium betrad wist hij de 2300 meisjes en jongens direct In de sfeer van de Fabeltjeskrant te brengen. Behalve Meneer den Uil waren ook Bor de Wolf en Droes de Beer de grote favorieten in het orogiam ma. De jeugd, deels gezeten op de tribune en deels op de vloer in de sporthal, liet zich, als het op het zingen van Fabeltjeskrant-liedjes aankwam niet onbetuigd. De voorstelling werd gegeven in het kader van de Vlissingse Jeugd- week. Het koopcentrum Groenendijk had 1000 kaarten uitgereikt aan kin deren uit geheel Vlissingen. Er wordt dan een soort mal ge maakt waarin hij eerst een bodem giet die hij hard laat worden. Ver volgens zet hij dan bijvoorbeeld een aansteker, in de mal en daaromheen legt hij bloemetjes en insekten. Hierna giet hij de mal vol totdat de aansteker er nog boven uit komt en laat het hard worden. Wanneer men het hard geworden polyester dan uit de mal haalt en dit opschuurt en polijst is er een heel bijzonder soort tafelaansteker geboren. Insekten verzamelt de heer Swiers samen met zijn hele gezin. Niet alleen verzamelen maar ze vangen ze nog zelf ook. De familie trekt dan gewa pend met schepnetten het bos in om te kijken of er geen mooie of bij zondere insekten rondvliegen. Wanneer deze daar inderdaad door de lucht zoemen zijn ze wel de sigaar, want de familie Swiers gaat er dan onmiddellijk met vangnetten achteraan. Ook wanneer ze met va kantie gaan worden altijd de schep netten en plastic doosjes achter in de auto gegooid. Tijdens hun vakan tie vonden ze ook vaak edelstenen in allerlei soorten en maten zodat voor de fam. Swiers de verleiding te groot is om weerstand aan te bie Ze hebben het met al hun interes ses zo druk dat ze geen televisie in huis hebben, iets wat tegenwoordig bijna wel een unicum genoemd mag worden. Knutselen is voor de heer Swiers ook geen vreemd woord Het bankstel, het dressoir, de lamp, bij na alles wat er in huis staat heeft hij zelf gemaakt Veel van deze meubels zijn ook nog versierd met houtsnijwerk dat hij zelf snijdt. Zijn beroep is eigenlijk het tegengestelde van zijn vrijetijdsbesteding maar het voordeel hiervan is weer dat hij vanwege zijn beroep ontzettend veel mensen kent die altijd en overal aan zijn verzameling denken. Hef huwelijk is een schone zaak en geeft het mensdom veel vermaak, moet eens een bekend Nederlander - wie het is weet ik niet meer, maar het is blij-' ven hangen in. mijn zwakke oes tergeheugen - gezegd hebben. Kennelijk is het Borseler SGP- raadslid J. Bras het daarmee eens en hij vindt dan ook niet dat dat vermaak buiten het hu welijk gezocht moet worden. Vandaar dat hij vond dat een voorstel om de gemeentelijke kampeerv er ordeningen vast te stellen,, moest worden terugge nomen en opnieuw bezien omdat er nog geen bepaling in stond waarin het personen van ver schillend geslacht buiten gezins verband en niet gehuwd, ommo- gelijk wordt gemaakt samen in een caravan of tent te over nachten. En zo zitten ze in Borsele zonder kampeerverordening voorlopig, want daar kennen ze hun verantwoordelijkheid. Per slot van rekening heb je toch an dere plaatsen voor zulke din gen, wat nu? En het Vondelpark in Am sterdam! Je moet de dingen laten waar ze horen. Afijn, weet u wie ergens is waar hij eigenlijk niet hoort? Een kanjer van een zeehond. Die zit in het Veerse Meer en maakt daar aanwezige toeristen aan het schrikken. Behalve dan degenen die van zeehonden houden, want daar is het l°*ik voor. De sportvissers waren nog even bang dat hij alle vis zou opeten, maar dat doet hij niet. Hij dieet met zieke vis en die moest er toch al uit. In ieder geval heeft hij plaats genoeg, want het Veerse Meer is twee duizend hectare groot. Geen vuiltje aan de lucht, of in het - nog schone - water. Als hij zich maar aan de kampeer verordening houdt. Ik heb trouwens nog niets gehoord over kamperen met een zeehond van de andere kunne, zonder dat er een huwelijks band bestaat. Zn zie je maar, zo'n dier weet hoe het hoort Nu we toch over water bezig zijn. Het Zeeuwse drinkwater wordt niet gefluorideerd voorlo pig. Daar kan ik wel inkomen. Er wordt al zoveel heisa ge maakt over fluor in de Zeeuwse lucht. Zal je wat meemaken als het ook nog in het water komt. Dan zouden we een overgefluo- rideerde gemeenschap worden. En té is altijd teveel heeft een bekende Nederlander eens ge zegd. Welke weet ik niet meer. Mijn geheugen is tamelijk ver waterd. d'OESTER Winkelen in Vlissingen en dan gefotografeerd worden door de Scheldebode-fotograaf heeft plezieri ge consequenties. Als de heer in liet kringetje zich zaterdag meldt aan ons kantoor, Spuiplein 94 kan hij het bwijsmateriaal in ontvangst ne men en een tocht langs ondrstaanfle winkeliers maken om er de prijzen in ontvangst te nemen. Vorige week was mejuffrouw Hoendervanger Groote Markt 17 in Vlissingen de gelukkige. De gulle gevers zijn van deze week: Banketbakkerij Faber, Bad huisstraat 28, de bekende kwaJiteil- staart, Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk. Visnande) Frans de Muijnck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zater dagreclame. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, luxe flacon bad- schuim. Foto De Grave, Walstraat 74, waardebon van f2,50 voor foto artikelen. Kledingbokser, Lange Zel ke 20, stropdas. Opriek Tilroe, Wal straat 81, kamerthermometer.Spor- thuis Roovers, Walstraat 80. een knipkaart Fabeltjeskrant. Boutique La Perruque, Walstraat 129, een pruikenborstei. De Wijnkelder, Wal straat 104, een fles rode Mistella. Smith Kaas, Marktkraam, pond kaas naar keuze. Fabro n.v., DomburgS Schuitvlot 3, Middelburg, platenbon ter waarde van f5,-. De Drie Ton netjes, St.-Jacobsstraat 4, koffie met gebak voor twee personen. Slagerij D. Oostrom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren. Snackbar Remijco, win kelcentrum Pauwenhof een Oaky ijstaart t.w.v. f4,-. 't Goudoppertje, Walstraat, waardebon f 5,-. Potterie Jaap, St.-Jacobsstraat 33, Vlissingen, waardebon f5,-. Midgetfolfbaan Del ta, Burgemeester Woelderlaan, Vlis singen, met gratis ronde plus kof/ie en Viola, La, Lange Voorstr. 47 in Goes een Falke fantasiepanty t.w.v f 10,95.

Scheldebode | 1971 | | pagina 1