Kamperen bij de Fabro voor televisie van 1 cent Is ziekenfondsverzekering voor bejaarden te duur? Shetland Park Toeristische attracties KERKDIENSTEN WELKE DOKTER IS THUIS CULTURELE AGENDA HOOG WATER TE VLISSINGEN Cadeau voor moeder Waarom zo duur Kosten Begrafenis en crematie- verzorging J.M. GROEN S.M. OVERTOOM Donderdag 22 iuli 1971 DE SCHEIDEBODE VLISSINGEN Zaterdag 24 juli van 0.00 tot en met 24 uur dokter Cramer, Singel 210, teL 01184-3619. Zondag 25 juli van 0.00 tot en met 24 uur dokter De Greef, Badhuis straat 114, tel. 01184-2121. Apotheek. Van vrijdag 23 juli n.m. 18 uur tot en met vrijdag 30 juli v.m. 8.30 uur geopend apotheek J.M.H. vd. Sande, Badhuisstraat 22- 24. Tel. 01184-2066, overige apotne- ken 5-daagse werkweek. Tandarts. Zaterdag 24 juli van 9- 10 uur en zondag 25 juli van 11-12 uur dokter T.J. Smit, Lomdense Ka de 29, Middelburg, tel. 01180-2738. Huisartsen Souburg, Arnetmiiden en Nieuwland. 25 en 25 juli dokter J.J. Jansen Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-340. Verloskundige. 24 en 25 juli mei. Stolk, Bloemenlaan 45, tel. 01184- 3838. Dierenarts. 24 en 25 juli dokter R.M. Barkema, Middelburg, tel. 01180-3118, consult alleen na telefo nische afspraak. Wijkverpleegster Oranje-Groene en Wit-Gele Kruis, 24 en 25 juli: zuster Van der Ende, Sohaepman- straat 51, tel. 01184-4221. Wijkverpleegster „Het Groene Kruis" te Vlisslngen en Souburg, 24 en 25 juli zuster. Van Sabben, Sotte- gemstraat 22, Vlissingen, teL 01184- 2914. Wijkverpleegster „Het Oranje- Groene Kruis" te Souburg en Rit- them, 24 en 25 juli zuster W. Verha gen-Westerbeke, Burg. Stemerding- laan 119, tel. 01183-1541. Stichting Ziekenvervoer op Wal cheren. Aanvragen voor Ambulance. Voor Zieken op Walcheren Brand weer Vlissingen, tel. 01184-3515 en 2323. Voor ongevallen op Walcheren. Brandweer Vlissingen. Voor onge vallen binnen de gemeentegrenzen van Middelburg Gemeentepolitie Middelburg, tel. 01180-5800. MIDDELBURG Zaterdag 24 ju li van 0.00 tot en met 24 uur dokter Reyerse, Seisweg 29, tel. 01180-3456. Zondag 25 juli van 0.00 tot en met 24 uur dokter Boerwinkel, Noord- weg 214, tel. 01180-2460. Apotheek. Van vrijdag 23 Juli run. 18 uur tot en met vrijdag 30 juli vm. 8.30 uur geopend apotheek W.K. Hummelen, Markt 69, overigen 5-daagse werkweek. Donderdag 22 Juli, 20 uur: Geref. Kerk te Serooskerke (W) Orgelcon cert te geven door Piet van Eg- mond. Dinsdag 27 juli 20 uur: Nieuwe Kerk te Middelburg, orgelconcert te geven door Charles de Wolff. Evenementen te Oostkapelle. Za terdag 24 juli, 19 uur, gekostumeer de Dames-Voetbalwedstrijd. Maan dag 26 juli 19 uur: Poppenkast- show. Dinsdag 27 juli 19.45 uur: op het schoolplein Torenstraat Folklo ristische Volksdansavond. Donder dag 29 juli: grote muziekshow. 19 uur rondgang door het dorp, 20 uur: show op de parkeerplaats bij het strand. Zaterdag 24 juli van Zuyen- straat te Breskens, Rolschaatsen- wedstrijd. Vrijdag 23 juli, 20 uur: St.-Jacobs- kerk te Vlissingen. Orgelconcert te geven door Bram Beekman, Middel burg. Donderdag 22 juli N M 10.16 1.45 14.10, vrijdag 23 juli 2.28 14.53, za terdag 24 juli 3.10 15.31, zondag 25 juli 3.48 16.05, maandag 26 4.22 17.57, dinsdag 27 juli 6.55 17.09, woensdag 28 juli 5.25 17.42. VLISSINGEN Een gebruikte televisie met een half jaar garantie en ontvangst van Nederland 1 en 2, alsmede België was de inzet voor de 28-jarige J. Wonink, die op de Vlis- singse Hogeweg gehuisvest is en zijn 15-jarige straatgenoot Peter Lampio. Deze televisie stond in de etalage van het onlangs geopende filiaal van Fabro te Vlissingen voor de prijs van zeggen en schrijven 1 c. Het was waarschijnlijk een recla mestunt bij de opening van het op- ruiminjgsseizoen, maar de beide Vlissingers waren er erg content mee. Van 2 uur 's middags heeft Peter Lampio zijn bivak opgeslagen voor de winkeldeur van het filiaal om toch maar te voorkomen, dat iemand anders de televisie voor zijn neus zou wegkapen, 's Avonds om tien uur kwam de heer Wonink hem gezelschap houden voor de verdere nacht, want op donderdag 15 juli om 8.30 uur ging de zaak pas open en was de uitverkoop begonnen. De nacht werd doorgebracht met kaar ten, lezen, naar een meegebrachte draagbare radio luisteren enz. Door voorbijgangers werd meeleven be toond doordat de twee wachters van chocolade, slaatjes ed. werden voor zien. De familie Sorgdrager die bo ven Fabro woont, zorgde in de avond nog voor koffie. Peter Lampio had echter een be doeling om juist deze televisie te kopen. Hoewel wij dachten dat het voor knutselwerk was, bleek dit he lemaal niet het geval te zijn. De dag voor de opruiming bleek namelijk dat mevrouw Lampio haar 45e ver jaardag vierde. De televisie die het gezin bezat was echter kapot gegaan en haar zoon vond het een origineel geschenk om zijn moeder juist die televisie als cadeau te geven. Alleen het cadeau kwam een dag later en er moest een hele nacht in de open lucht gebivakkeerd worden. Het is de eerste maal dat de heer Wonink en Peter Lampio zoiets doen. De heer Wonink wilde van de gelegen heid meteen gebruik maken om te kijken of er voor hem nog een draagbare radio is in een prijs die ook in de stuntklasse voorkomt. In ieder geval is het wachten beloond geworden en is er weer een moeder blij gemaakt. Er zijn nogal wat ouderen die teleurgesteld of op z'n minst ver baasd zijn als ze tot de ziekenfonds verzekering voor bejaarden toetre den en dan merken dat ze een veel hogere premie dan voorheen voor de verplichte verzekering verschuldigd zijn. „Noem je dat nu sociaal?", vragen velen verontwaardigd. Het lijkt zo op het eerste gezicht vreemd, maar het antwoord hierop kan in een volmondig „ja" worden uitgedrukt. Weliswaar is het zo dat het bij de bejaarden verzekering om vrij grote bedragen gaat —de premie varieert van f 20,70 tot f 72,45 per maand maar bij de verplichte verzekering kan de premie oplopen tot f 46,05 per maand en dat is dan nog maar de helft, want de werkgever doet er Het gezellige Shetland Pony Park te Slagharen, dat per sei zoen honderdduizenden mensen trekt, heeft er weer een paar spectaculaire attracties bjjgekre- gen. Het is in het bezit gekomen van een monorail, die uniek is in Nederland. Deze monorail rijdt op een hoogte van vier meter over het Shetland Pony Park. Het biedt een uitzicht op de tram polines, botsboten, lachspiegels, wa terorgel, onderwaterland, calypsomo len, botsauto's, zwembad. Kortom op alle attracties van het Shetland Po ny Park. Ook is er een manifestatie hal gebouwd, waarvan de opper- .w Een kudde wilde pony's in het Shetland Pony Park in Slagharen. vlakte 2460 m2 bedraagt. Deze ma nifestatie-hal bevat o.a. een manege en stallen voor 3Ö0 pony's. Er wor den 2000 zitplaatsen in aangebracht, waardoor alle mogelijke festivitei ten, daarin georganiseerd kunnen worden. Wie nog nooit in het Shet land Pony Park is geweest met zijn 300 pony's, kamelen en spectaculaire attracties vraagt zich af hoe het mogelijk is, dat zoveel mensen naar Slagharen in Overijssel trekken. Maar als men er eenmaal is ge weest, is dit geen vraag meer. De attracties zijn zo groot in aantal en de sfeer daardoor zo boeiend, dat het steeds meer bezoekers trekt. nog eens zo'n zelfde bedrag bij en dat is natuurlijk bij gepensioneer den niet het geval. Toch is het niet zo, dat er helemaal niemand is die bijdraagt aan de bejaardenverzeke ring. In 1971 legt het rijk er f 235 miljoen bij en de verplichte zieken fondsverzekering nog eens f 192 miljoen, formidabele bedragen dus. Elk jaar opnieuw wordt berekend wat in het komende jaar nodig zal zijn. In 1970 kwam de Ziekenfonds raad zo tot de ontdekking dat de medische hulp aan bejaarden in 1971 ongeveer twintig procent duur der zou uitkomen, wat zou inhouden dat er tenminste twintig procent meer premie geheven zou moeten worden. Dat vond men echter te veel, omdat dan vele bejaarden in Dte zorg zouden zijn gekomen, is toen besloten de premie stijging tot tien procent te beperken, wat mogelijk was door een extra bijdrage van het rijk en ziekenfond sen van f 21 miljoen. Maar hoe komt het nu dat die bejaardenverzekering zo kostbaar is? Wie even nadenkt, kan het ant woord zelf geven- De bevolking wordt steeds ouder en het is be paald geen nieuws om te stellen: de ouderdom komt met gebreken. Met andere woorden: oudere mensen hebben over het algemeen meer ge neeskundige hulp nodig. Een verge lijking van de verplichte verzeke ring (waaronder geen bejaarden val len) met de bejaardenverzekering laat duidelijk zien dat de bejaarden veel meer geld kosten. Bij de vrijwillige verzekering mensen die bijvoorbeeld niet in loondienst werken en minder ver dienen dan f 17.050,- per jaar ligt het anders. De vrijwillige verzekering wordt niet gesubsidieerd. Deze mensen be talen allemaal een kostendekkende premie. Een tijdje werd hun verze kering duurder doordat er steeds meer bejaarden toetraden (de be jaardenverzekering is immers alleen voor hen die minder dan f 11.493,- inkomen hebben, terwijl de vrijwilli ge verzekering zoals gezegd een hogere grens kent), maar door een verhoging van de inkomens grens voor de bejaardenverzekering tot het huidige peil is die toevloed min of meer gestopt. Dat de kosten van de ziekenfonds verzekering toch stijgen, ligt nu voornamelijk in de verhoging van honoraria van huisartsen, specialis ten, apothekers, tandartsen enz., maar vooral ook in de hoge ver- pleegprijzen. Aan de verpleegprijzen gaat dit jaar per verzekerde f 183,92 heen, wat op een totale post van f 408,33 vreselijk veel is. Een factor die eveneens van grote betekenis is, ligt in de verruiming van de medische mogelijkheden, zo als nieuwe maar kostbare behande lingsmethoden, medicijnen enz. Dat alles moet worden opgebracht uit premies en een rijksbijdrage wat voor verplichte en bejaar denverzekering neerkomt op f 3565 miljoen in 1971. Het is ontzaglijk veel geld, maar daarvoor heeft dan ook het grootste deel van het Neder landse volk een omvangrijk pakket van rechten. Wie er meer van wil weten kan natuurlijk bij elk ziekenfonds te recht of bij het Voorlichtingscen trum Sociale Verzekering, Rhijn- spoorplein 1, Amsterdam. De kleuters van de kleuterschool De Springplank te Nieuw- en St.- Joosland hebben het schooljaar op een bijzondere wijze beëindigd. Hoofdleidster mejuffrouw, Marjan Gelok had een gekostumeerd feest georganiseerd zodat de dorpelingen 's middags wel opkeken van al die bruidjes, kabouters, clowns, India nen en nog meer mensjes die nor maal niet in het dorp te vinden zijn, en die nu een rondgang door het dorp maakten. Het uitlenen van boeken heeft in Breskens zo'n succes dat met de Bibliobus niet genoeg mensen gehol pen konden worden. Zodoende werd een zogenaamde Pipowagen op het Oranjeplein geïnstalleerd maar deze moet zomers gebruikt worden voor de toeristen. Een andere oplos sing was dus noodzakelijk en men heeft nu de beschikking gekregen over een semipermanent gebouw aan de Langeweg, dus leesgrage mensen kunnen hier voortaan te recht. Bij de Kon. Maatschappij De Schelde te VUssfegen is een uniek project van start gegaan. Van de 3600 man personeel zijn 125 Joego- slaven en die willen graag proberen onze taal zo goed mogelijk te leren. De Schelde komt hen in dit verlan gen tegemoet door een boekje met zogenaamde vaktermen te versprei den onder de werknemers uit het land van Tito, maar ook voor Neder landers die hun Joegoslavische col lega's beter te woord willen staan. Dit is nog niet alles; er worden ook lessen in het Nederlands gegeven die goed bezocht worden. Een onder zoek heeft uitgewezen dat de Schel de een van de weinige bedrijven is dat zijn buitenlandse werknemers, met onze voor hen zo moeilijke taal bekendgemaakt. Als u aan uw brommer geknoeid hebt of de remleidingen van uw auto deugen niet, blijf dan maar een beetje uit de buurt van de Middel burgse politie. Deze heeft namelijk de beschikking gekregen over een apparaat dat onzichtbare gebreken aan de remleiding opspoort en een apparaat dat gemakkelijk meegeno men kan worden en dat de naam curvometer draagt. Dit wil zeggen op l der rijdt dan 42% km. per uur de politie ervan opaan kan dat u aan uw vervoermiddel hebt geknoeid. Dus de bromfiets gaat mee naar het bureau en wordt daar door de poli- tiespecialist grondig nagekeken en is er iets niet in orde dan weet u dat u de portemonnee maar te voorschijn moet halen want een boete zit er altijd wel aan vast. Kampeerders hebben onlangs een verkeersavond bijgewoond die geor ganiseerd was door het Verbond van Veilig Verkeer afd. Breskcyis. De heer Pfann te Middelburg hield een inleiding waarna filrAs werden ver toond. De belangstelling voor deze avond was bijzonder groot. Wethouder J. Vergouwe heeft in de Goedertijd te Breskens de ten toonstelling Huisvlijt geopend. In zijn openingswoord zei de heer Ver gouwe dat het bestuur van de stich ting Dienstverlening voor Bejaarden te gelukwensen was met dit initia tief dat zeker geslaagd is. De heer G. van Schaick voerde het woord namens de stichting en sprak vele goede woorden van waardering voor diegenen - die meegeholpen hebben deze tentoonstelling te verwezenlij ken. Vooral het gemeentebestuur was men erg dankbaar voor de on dervonden medewerking. Tot 1 au gustus kunt u in de Goedertijd te recht om deze tentoonstelling te be zoeken. De openingstijden zijn van 2 tot 21 uur. Mocht kijken alleen voor u niet genoeg zijn dan kimt u zelf ook proberen uw creatief uit te leven. Wilt u weten wat er in de maand augustus allemaal in Zeeland te doen is dan moet u bij het eerste het beste WV-kantoor langs gaan om het blad Zeeland Vakantieland te kopen tegen de prijs van f 0,60. Voer dit luttele bedrag weet u waar u terecht kan als het eens geen strandweer is. De provinciale Zeeuwse WV die deze krant heeft samengesteld besteedt uitgebreid aandacht aan de Nehalermia-ten- toonstelling te Middelburg, en de tentoonstelling Wat de Zee teruggaf te Goes. Leo van de Ketterij ui Vlissingen die acht maandep bij de groep Shoc king Blue heeft gezeten is uit deze groep getreden omdat hij het niet eens was met de muziek. Hij kon zijn kwaliteitenals gitarist niet vol doende ontwikkelen. Nu houdt hij een aanbod van de Amsterdamse groep Temple in beraad en is onder tussen bezig om te proberen zelf een groep op te richten. In de nacht van dinsdag en woensdag j. 1. zijn de eerste bandopnamen gemaakt. Door een artikel in De Stem en de Vrije Zeeuw is men in Breskens doordrongen van het feit dat het strand niet ongevaarlijk is. Verschil lende badgasten moesten in de loop der tijd zich laten behandelen voor wondjes opgelopen door het trappen in glas en ander scherp afvaL Vol gens wethouder J. Vergouwe wordt het strand geregeld door mensen van de sociale werkplaats schoonge maakt maar wil dit helemaal af doende zijn dan zou het gehele strand anderhalve meter diep omge spit moeten worden. Vooral de noordoostenwind brengt verschil lende scherpe dingen uit de zee naar het strand. Ook komen verschillen de stukken van Duitse verdedigings werken uit de oorlog het strand op drijven. De heer Vergouwe zei dat men in Breskens alles deed om het strand zo schoon mogelijk te hou den. Maar dat valt niet mee omdat wij toeristen en dagjesmensen ons meestal niets van neergezette afval bakken en dergelijke aantrekken en flesjes en blikjes met 5 centimeter zand bedekken, zodat wij het niet meer zien maar een volgende bad gast loopt er misschien een aardige verwonding aan op. Gisteravond heeft in de kerk in Domburg het optreden plaatsgevon den van de Northampton Men's Own Male Voice Choir. Dit bekende man nenkoor uit Engeland gaf hier voor de derde keer een uitvoering. Voor het eerst in 1966; daarna in 1963 en dan nu. Het koor, bestaande uit 30 mannen, staat onder leiding van de dirigent Harry Thorney croft en wordt begeleid, aan de piano door mrs. A. E. Warren. Als solisten wer ken mee de sopraan Bette Harte en de bas Reg Metherell. Het program ma vertoonde o. a. een aantal volks liederen. BIGGEKERKE: 26 juni tot en met 15 augustus. Expositie schilderijen, tekeningen en aquarellen van Eddy Wieringa, Boerderij anno 1668, Val- kenisseweg 33. Geopend dagelijks, entree vrij. BRESKENS: Maandag om de veertien dagen Weekmarkt. 24 juli; Rolschaatsshow voor de jeugd, v. Zuylenstraat. Aanvang 14 u. Entree vrij. DOMBURG: Iedere dinsdag rond leiding oi.v. de boswachter door het bos Westhove. Aanv. 14.30 u. Entree vrij. Start recreatieterrein Westhove. 26 juli: Lampionoptochf met show van oude Zeeuwse klederdrachten in de avonduren. 28 juli: demonstratie ponyclub Serooskerke bij het Hof Domburg in de avonduren. Tot en met 25 juli: tennistoernooi voor bad gasten. Ini. WV. Kpudekerke: 27 juli: Strandfeest voor kinderen op het strand nabij Camping Dishoek. Aanv. 14 u. Deel- VLISSINGEN Zaterdag 24 juli 1971. Zevende Dags-Adventisten, Doopsgezinde Kerk. Geen dienst. Zondag 25 juli 1971. Geref. Pe- truskerk, Paul Krugerstraat, 9.30 uur ds. Van Heesen, 19 uur ds. J. P. Sybrandy, huishoudschool, Paauwen- burg 10 uur ds. Sybrandy, 17 uur ds. Van Heesen. Chr. Geref. Kerk, Kasteelstraat 9 Uur kerkdienst in het Anker te Dishoek, ds. J. W. Maris, 10.15 uur ds. Boersma, Goes, 17 uur ds. J. W. Maris. Ver. van Vrijz. Hervormden-Re- monstranten. Gezamenlijke dienst met de doopsgezinde gemeente in Ophir, 10.45 uur ds. J. C. van den Berg. Evang. Luth. Gemeente. 10.30 uur eerw. heer G. de Lugt, Koudeker- ke. Hervormd Souburg. West 8.45 uur ds. Dorgelo, Oost 10 uur ds. Dorgelo, 19 uur ds. Y. v. cL Schoof, gezamen lijke dienst in de geref. kerk. Hervormd Ritthem. 10 uur ds. Y. v. d. Schoot. Hervormde Koudekerke. 9 en 10.30 uur ds. M. J. de Jong, Emmanuel- kerk ds. F. S. Kloosterman. Geref. Kerk te Souburg. 9.30 uur ds. P. G. Meijer, 19 uur ds. Y. v. d. Schoot. Kristen Zuid Molukse Kerk. Oost- Souburg 15 uur ds. P. Fader, Koude kerke 14 uur ds. P. Fader. Geref. Kerk te Breskens. 9.30 en 19 uur ds. W. J. Musch. Geref. Kerk te Schoondijke. 9.30 uur ds. F. Strikwerda, Apeldoorn, 14.30 uur idem. Geref. Kerk te Oostburg. 10 en 15 uur ds. J. Paksy. Geref. Kerk te Aardenbnrg. 9.30 en 19 uur de heer D. J. van Oord, Haamstede. MIDDELBURG Zaterdag 24 Ju li 1971. Zevende Dags-Adventisten, Doopsgezinde Kerk, Lange Noord- straat 10-11 uur Bijbelstudie, 11-12 uur Vic. T. Steens. Zondag 25 juli 1971. Koorkerk. 10 Uur ds. A. van Santen. Evang. Luth. Gemeente. 9 uur eerw. heer G. de Lugt, Koudeker ke. Parochiekerk H. Petrus en Paulus. Zaterdagavond 19 uur, zondag 10.30 en 19 uur, Ontmoetingskerk 8.30 uur, Zuiderhaken 10.30 uur, Dom burg 10.30 uur. R.-k. Kerkdiensten te Vlissingen en Souburg. 24 en 15 juli. Parochie kerk Singel zaterdagavond 19 uur, zondag 10.30 uur (dameskoor), 12 en 19 uur, huweldjksdienst 29 juli te 16 uur, 30 juli te 14.30 uur, Kath. Militair Tehuis, Hellebardierstr., zondag 9.30 uur, kapel St.-Joseph- ziekenhuis, zondag 9 uur, Emmanu- elkerk Paauwenburg, zaterdagavond 19 uur, zondag 8 en 11 uur, St. Martinuskerk Souburg, zaterdaga vond 19 uur, zondag 10.15 uur. DOMBURG R.-k. Kerk elke zondag 8.30 uur Duitse Mis. ZOUTE LANDE Duiitse Kerk dienst 9.30 uur. gebouw Middendorp (Prot.). VLISSINGEN Rochussestraat 3 Tel. 3417 b.g.g.2772 name vrij. 29 juli: Lampionoptocht mm.v. muziekkorps. Start Camping Dishoek, aanv. 20 u. Lampions te koop vanaf 19 u. aan de camping. MIDDELBURG: Donderdag Week markt t.m. 3 okt. Miniatuur Walche ren, Molenwater. In juli en augustus geopend dagelijks van 9-22 u. t.m. 22 aug. Rondvaart met m.s. Noord zee naar het Veerse Meer. Afvaart Loskade. Duur van de tocht ca. 3 uur. Vertrek ma Lm. vr 10 en 14 u„ za en zo 14 u. Entree f 5; kinderen tot en met 12 jaar f 2,50 tot en met 3 september. Klank- en lichtspel in het Abdijcomplex. T.m. 30 juli wo en do avond, aanv. 21 u. en 21.30 u., vrijdagavond 21 u. Kaarten k f 1,75 e f 1 (kinderen) verkrijgbaar bij WV. Tm. 30 september. Rondlei ding onder leiding door het stadhuis. Ma tm. wo en vt 10-12.30 u. en 13.30-16 u., do 12-12.30 u. en 13.30- 17 u., za 10-12.30 u. Entree f 0,60 t.m. medio augustus iedere do Kunstmarkt op de Vischmarkt. 10-17 u. tm. 28 augustus Tentoonstelling Van Centrale Kern tot Kerncentrale, geslacht en land van Borssele in het Rijksarchief in Zeeland, Sf.-Pieter- straat 38. Geopend ma Lm. vr 9.30- 12.30 u. en 13.30-17.30 u., za 9.30- 12.30 u. Entree vrij. T.m. 29 augus tus. Tentoonstelling Nehalennia, de Zeeuwse godin, Romeinse monumén- ten uit de Oosterschelde, Zeeland in de Romeinse tijd. Geopend ma Lm. za 10-17 u. en zo 13-17 u. Entree f 1,50, kinderen f 0,75. Tm. 30 juli Jeugdland Middelburg. Speel- en ontspanningscentrum voor kinderen Lm. 14 jaar. Geopend ma Lm. vr 9- 16 u. Entree f 1,25 per dag, f 4 per week en f 7,50 per 2 weken. Onder gebracht in de Sporthal Nassaulaan en nabijgelegen tent. 27 juli: Orgel concert door Charles de Wolff in de Nieuwe Kerk, aanv. 20 u. Entree f 2. OOSTKAPELLE: 24 juli: gekostu meerd damesvoetbal. Elftal inwoon sters Oostkapelle - elftal dames bad gasten op voetbalveld Torenstraat. Aanv. 19 u. 27 juli: Folkloristische dansavond m.m.v. Volksdansgroep op het schoolplein lagere school, To renstraat. Aanv. 19.45 u. Entree f 0,50 28 juli: Poppenkastvoorstel ling met speciale attractie in het Verenigingsgebouw. Aanv. 19 u. En tree f 0,35. 29 juli: Muzikale show door het Tamboer- en Pijperkorps Juliana met majorettenpeleton. 19 u. rondgang door het dorp: 20 u. show op de parkeerplaats aan de Duin weg. Entree f 0,75. RITTHEM: tm. 15 september. Rondleiding o.l.v. de boswachter door het natuurreservaat Ramme- kenshoek. Iedere do te 14.30 u. Sa menkomst bij de Noodboerderij Staatsbosbeheer, Rammekensweg. Deelname gratis. VEERE: tm. 31 aug. Rondvaart over het Veerse Meer met m.s. Stad Veere. Vertrek dag. om 10 u. (niet op za en zo) 12 u., 14 u. en 16 u. Entree f 3,75, kinderen 4 tot en met 9 jaar f 2 tm. 31 aug. Bus- en boottocht naar Zierikzee. Per bus (SW) naar Goes en Zierikzee; vanaf Zierikzee per boot terug naar Veere. Vertrek boot Zierikzee 11.45 u. Prijs incl. BTW, excl. tol Zeelandbrug f 8,50, kinderen 4 tot en met 9 jaar f 4,25. Inl. WV Atelier De Schape- kop, Markt 23, demonstraties spin nen en weiven, tapijtknopen, edel steenslij pen en polijsten van ma tm. za 10-17 u. Entree vrij. Fotterij De Spreeuwenpot, Oomstraat. Demon stratie pottenbakken, boetseren e.d. ma Lm. za 10-17 u. Entree vrij. Tm. 30 juli ma tm. vr kinderspelen voor jeugd van 5 t.m. 12 jaar onder leiding. 10-12 u. Verzamelen bij Verenigingsgebouw, Oudestraat. En tree f 0,25. 23 juli: Lampionoptocht mm.v. muziekkorps. Start ca. 20 u. vanaf Ver.Gebouw. 29 juli: Kinder kennis in Ver.Gebouw, Oudestraat, aanv. 19 u. Entree vrij. 27 juli: Picknick voor de deelnemers aan de kinderspelen. Brood meenemen. Verzamelen 10 u., Ver.Gebouw. Deelname f 0,25. 23 juli: ludieke bazaar in Ver.Gebouw, Oudestraat. Aanv. 20 u. Entree vrij. 28 juli: bingo-avond in Ver.Gebouw,- aanv. 20 u. Entree vrij. VLISSINGEN: Iedere zaterdag weekmarkt. Tm. 12 september. Op treden van het Trio Tonoli in HCR Grand-Hotel Britannia, Bood. Ever- tsen 44. Di t.m. zo vanaf 20.30 u. Op zondag tevens van 15-18 u. matdnée. Tm. 26 aug. Iedere do Festival d'E- legance in HCR Grand-Hotel Britan nia, Boul. Evertsen 44, mm.v. Mode huis, boutique en kapsalon. Aanv. 20 u. Entree vrij. 23, 30 juli, 6 en 20 aug. Midzomerrondvaart in de mon ding van de Westerschelde. Start 14 en 19.30 u. Vertrek Piet Heinkade. Kaarten a f 6 en f 3 (kinderen tot en met 12 jaar) verkrijgbaar bij WV-kantoor. 28 juli: Puzzelrit voor automobilisten. Start en inschrijving Sporthal. Irislaan. Vertrek 19 u. Inl. WV. 28 juli: wedstrijden schatgra ven en forten/bouw. Aanv. 10 u. op het Nollestrand. T.m. 24 juli Kermis op het Bellamypark. VROUWENPOLDER: Toeristen- markt tot medio september. Iedere wo 15-21 u. op het Dorpsplein en Fort den Haakweg. 27 juli: muzieks how door Draaiorgel De Sater. 29 juli: optreden van de Boerenkapel uit Westkapelle op het Dorpsplein. Aanv. 20 u.- WESTKAPELLE: 24 juli: ringrij- den te paard. Aanv. 9 u. op het Marktplein. ZOUTELANDE: Toeristenmarkt tot medio augustus. Iedere di 14-21 u. 26 juli: voorstelling poppentheater De Kriekkeputte in zaal Midden dorp. Aanv. 19.30 u. 27 juli: voetbal wedstrijd badgasten - vv Meeuwen op het sportterrein. Aanv. 18.15 u. 27 juli: lampionoptocht met muzika le begeleiding. Aanv. 19.30 u. De gegevens in deze lijst zijn met de meeste zorg verzameld. De pro vinciale Zeeuwse WV kan echter geen enkele verantwoordelijkheid aanvaarden voor de juistheid van de data en andere bijzonderheden. Voor uitvoeriger inlichtingen over de ver melde evenementen kan men zich wenden tot de plaatselijke VVV.

Scheldebode | 1971 | | pagina 3