de scheldebode VERKOPING VAN DOUANE GOEDEREN HOOFDPRIJS E E-WEDSTRIJD NAAR DE HYACINTHENLAAN Zeeuwse Scheldebodekringet j e I ZEEUWSE VAKANTIE-ATTRACTIE de zuidwester combinatie LIMBURGSE VLAAI ZEEUWSE WAFELS Sieraden Benzine Andere prijzen DE RUITER huis aan huis-blad Koopjes Let op de advertentie elders in dit blad Vulpennen V ulpensets Natuurlijk de scheldebode 22e JAARGANG No. 28 UITGAVE N.V. UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM - BREDA DONDERDAG 22 JULI 1971 Kunstmarkt Zoutelande druk bezocht door de toeristen Heeft u in de vakantie of zo maar op een vrije avond de kunstmarkt in Zoutelande al een bezoek gebracht? Als u Zoutelande binnenkomt zult u niet zo maar een parkeerplaatsje vinden, maar vooral met mooi weer, als de benen de hele dag op het strand gelegen hebben, is het geen bezwaar ze even te strekken. Het is in ieder geval de moeite waard. Mocht u op de gewone tijd geen zin hebben om te eten laat dit dan gieen probleem zijn. Als u de markt opkomt vindt u direct viskraampjes met gebakken zeebanket en de onvermijdelijke zure en zoute haring. Ook ontbreken voor de kinderen de snoeptentjes niet. En bent u geen liefhebber van vis of snoep dan is de volgende kraam beslist iets voor u. Smith kaas heeft zo'n grote sorte ring wat betreft de buitenlandse kaassoorten dat hier beslist iets voor uw smaak bij is. En onze eigen Hollandse soorten zijn natuurlijk ook in ruime mate vertegenwoor digd. Kleding zal wel geen probleem zijn. De meeste vakantiegangers zijn voorbereid op slecht en mooi weer, maar een aardig jurkje kan er altijd nog wel bij. Ik hoor u bij de vol gende tent al zeggen wat moet de Limburgse vlaai nou op een Zeeuw se markt, maar ook Groningers zijn met vakantie in Zeeland en hoe zal het klinken als zij bij thuiskomst kunnen zeggen: we hebben in onze Zeeuwse vakantie echte Limburgse vlaai gegeten. Verder wordt er voor de inwendi ge mens gezorgd door de stroopwa- felkraam. U /.uit zeggen, nou van een kunstmarkt is nog niet veel siprake geweest, maar op onze reis langs alle kraampjes komt dan ein delijk de eerste kunstkraam in zicht. Het kan natuurlijk voorkomen dat uw markt in een iets andere volgorde is" opgesteld als die van ons. Welnu de eerste kunstvoorwer pen waren handgeweven tafelkle den, vervaardigd door de Schapekop in Veere- De heer J. Mosmans was op onze avond zelf aanwezig om tekst en uitleg te geven. Allereerst lag daar een prachtig bewerkt scha- pevel, heerlijk zacht om als slaapka merkleedje te gebruiken. Verder was er veel werk van de Poolse weefster die enige tijd demonstra ties weven in de Schapekop heeft gegeven. Ook was er werk van me vrouw W. J. Mosmans-Van Hal te zien. Verder lagen er sieraden met half edelstenen en lepeltjes met half edelstenen. Behalve het weven door mevrouw Mosmans houdt de heer Mosmans zich bezig met het bewer ken van edelsteen en de verwerking ervan. Ook waren in deze stand potten en vazen te zien gemaakt van Chamotte kleien vervaardigd in de Belgische Kempen. Om ze water dicht te maken zijn ze aan de bin nenkant behandeld met parafine. Deze potten en vazen zijn niet ge glazuurd zodat ze voor een aantrek kelijke prijs verkocht kunnen wor den. Wilt u verder iets weten over weven en halfedelstenen en eventu eel demonstraties hiervan zien dan kunt u terecht in de Schapekop Markt 23 te Veere. Verder de markt op kwamen we de galanterie tegen en, wat de markt gezellig maakt, de kleding- kraampjes met hun onvermijdelijke, aanlokkelijke koopjes. En hebt u nog niet genoeg gegeten, dan staat op deze markt ook nog de delicates- senkraam met de verschillende buitenlandse worstsoorten. Dan, na de lapjeskraam, de tent van Galerie l'Eté te Biggekerke. Hier vooral veel werk van eigenaar, de heer Henk Barentsen. De fijne originele foto's van strand, dorpjes en idyllische plekjes gingen goed van de hand, want kun je je een fijner souvenir of aandenken voorstellen als je juist dat plekje iedere keer op de muur van je kamer ziet waar je 14 heer lijke dagen hebt doorgebracht? Het is trouwens ook de moeite waard om eens een bezoek te brengen aan de galerij. Op de dag dat wij in Zoutelande waren exposeerde Frans Naerebout uit Vlissingen zijn Li- tho!s, sohilderijen en tekeningen in de galerij. Verder hangt in de gale rij natuurlijk ook het werk van de eigenaar. Mocht u dus een regenach tige dag treffen dan weet u wat u te doen staat- Mogelijkheden genoeg. Verder gingen we, langs de diver se marktkraampjes met eten, kle ding, badgoed en wat dies meer zei En daar sprong dan weer een kunst zinnig tentje naar voren. De drie Monsterzakken, Atelier voor sier kunst, Kuiperspoort 6 te Middel burg, liet hier iets van zijn (beter haar) kunnen zien. Eigenaresse en maakster van de sieraden, Sophia Goedman, stond zelf haar klanten te woord om uit te leggen hoe iets in elkaar gezet werd en wat voor ma teriaal gebruikt was. Ten eerste kwam hier geen machine aan te pas. Alles is handwerk. Als materiaal was veelal roestvrijstaal, zilver en vernikkeld koper gebruikt. Om met •woorden van de maaktster te spre ken: „Het is niet moeilijk iets duurs te maken. Veel belangrijker vind ik het om iets origineels te maken, naar eigen ontwerp, van betaalbaar materiaal zodat het voor de mensen ook te kopen is". Volgens ons is ze daar aardig in geslaagd. We zagen verschillende leuke kettingen en armbanden voor rond de f 15,-. Al lemaal handwerk en niet één precies dezelfde. Haar man. Jan Goedman, verleent wel eens assistentie en zo ook deze avond. Hij werkte druk aan een brede armband van vernik keld koper met leer. Toen dit klaar was had er aardig wat tijd ingeze ten. Toch kwam dit sieraad ook maar op f 15,-. Wel zegt Sophia Goedman, als ik alle uren moest gaan rekenen die in dit werk gaan zitten was het onbetaalbaar. Om het geheel af en toe wat op te fleuren maakt ze gebruik van halfedelstenen en gewoon glas. Al met al dus wel een bezoekje waard. De volgende kunstenaar die we tegen kwamen was de heer Joh. Kosten jr. uit Veere die zijn pentekeningen uitge stald had. Helaas kunnen wij hier niets over vertellen aangezien de standhouder op onze vraag of alles origineel was, ons de raad gaf in een winkel een boekje te kopen zodat we het verschil konden zien. Men kan tenslotte niet van alles op de hoogte zijn. Dus wilt u meer weten over de tekeningen dan zult u zelf moeten gaan kijken. Zijn buurman, de heer Bert A. Bakkers uit Goes wou wel meer kwijt over zijn werk. Voor het bij zonder originele en door ons nog nooit geziene werk van olieverf schilderijen van Zeeuwse boeren' op zwart fluweel was bijzonder. Deze gingen dan ook vlot mee als souve nirs in de tas van diverse toeristen. In het atelier was het grote werk meer aan de orde, het Quweelwerk maakt de heer Bakkers om zo het contact met de mensen niet te ver liezen. Niet alleen boeren op fluweel waren trouwens in de stand te zien, ook het gewone olieverf produkt, maar dan in het klein, was op de markt vertegenwoordigt. Na dit staaltje van kunst kregen we nog wat marktkraampjes en de poffer tjeskraam. Op onze terugweg vonden we veel kleding, strand hoeden en OPLAGE 32.500 EX. Verschijnt wekelijks gratis hois aan bols op Walcheren en In Breskena. ADMINISTRATIE N.V. Uitgevers MR De Stem. Breda Reigerstraat 10 Telefoon 01601' - 22341 °ostgiro: 1114111 Bank Alg Bank Ned N.V„ Breda Ned. Credietbank N.V. Breda ADV EKTENTIE-EXPL. J. van der Hoeven, Vliasingen, Spuiplein 94 Telefoon 01184 6830 REDAKT1E Mevr. B. F. Mulder-Kenter, Vlissingen. M. Hobbemalaan 38 Telefoon 01184 - 7778 Druk: Toezending techa mat n.v. Rotadruk Axel, N telefoon 01155 2320 matraat 3, groenten. Tussen al deze dagelijkse attributen vonden we een stand met stenen beeldjes. Ook verschillende grote borden wilde men als souvenir mee nemen. Het materiaal dat hier voor gebrukt was leek bedriegelijk veel op hout, maar dit was ook steen. En dan natuurlijk de antiek- kraam. Deze mag toch zeker op een kunstmarkt niet ontbreken. De An tiekhal en ouriositeitenhal uit Mid delburg van de Markt had hier een kraampje ingericht met oude lampen die alleen petroleum lusten en ou derwetse koffiemolens- Voor deze laatste moet u toch altijd nog onge veer f 60,- neertellen. Aan het einde van onze gezellige markttocht von den we nog de molentjeskraam en de suikerspin. Als u naar de markt gaat moet u niet opzien tegen een beetje drukte. Vele buitenlandse touristen (vooral Duitse) zochten hier iets van hun gading. Maar onze eigen vaderlan ders die in groten getale aanwezig waren mogen we niet vergeten. De winkels in de omgeving van de markt hadden natuurlijk hun deuren open en het hoeft niet gezegd dat zij goede zaken deden. De fritestent kon er niet tegen bakken en de ijskarretjes wisten ook wel van scheppen. Bent u nu nieuwsschierig naar deze markt kan kimt u iedere dinsdag van 14-21 uur tot medio augustus terecht, op vakantie of zo maar een vrije avond, u moet de toeristenmarkt een bezoek gebracht hebben. Dini Mulder. VLISSINGEN. De hoofdprqs van de etalage- en enquêtewed- strijd, georganiseerd door de Memo-winkeliers te Vlissingen, is ge wonnen door mevrouw A. LippensDaniëlse. De kleurentelevisie, die geïnstalleerd werd door Radio Meulmeester, werd aan haar over handigd door de heer L. G. Markies, de initiatiefnemer van de Memo acties. De Memo-acties zijn ontstaan door een aantal voorstellen van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen. Men stelt aan de raad voor om in het bestemmingsplan Weyevliet een groot- winkelcentrum te vestigen, waar onder meer V D, C A en een aantal andere winkels zich willen vestigen. Dit plan zou de doodsteek voor de Vlissingse binnenstadwinkeliers kunnen worden. Om deze plannen het hoofd te kunnen bieden is op initiatief van de verlichtingsspecia list, de heer L. G. Markies een memo-groep opgericht, waarin een groot aantal winkeliers zich vere nigd hebben. Maar niet alleen die plannen van b en w waren de oorzaak, dat de Memo-groep het levenslicht aan schouwde. Boven de verlichtings- beurs op de Nieuwendijk had de heer Markies enige tijd geleden een oranje plank aangebracht, waarover hij van de welstandscommissie te horen kreeg dat deze plank moest verdwijnen omdat deze niet paste bij het pand, dat door de heer Mar kies was betrokken. De Vlissingse zakenman maakte zich hierover zo kwaad, dat hij de binnenstad tot oranje zone wilde maken. De Memo- groep ging een aantal acties voeren om de binnenstad als winkelcentrum voor de consument aantrekkelijk te maken. Een van deze acties was de E en E-wedstrijd, waarin een num mer en een reclame-slagzin gevon den dienden te worden. Het juiste nummer was 42538 en de slagzin luidde: „Memo-aktie voor het be houd van de Vlissingse binnenstad als belangrijkste zakenkem". En voor het behoud van de bin nenstad wordt gestreden. Momenteel is er een benzine-actie gestart. Bij aankoop van f 50,. of meer bij een Memo-deelnemer ontvangt men een benzine-cheque van ƒ2,50. Indien men minder dan 50,- besteedt ont vangt men een spaarkaart. Als de koper bij die deelnemer voor f 100,- op die spaarkaart heeft gekocht ont vangt hij eveneens een benzine-che que- Met de Memo werken een ne gental Vlissingse pomphouders sa men. De Memo-groep heeft echter één restrictie gemaakt. Tijdens de opruiming worden op afgeprijsde ar tikelen geen benzine-cheques afge geven. Behalve de hoofdprijs, de kleuren televisie, waren er enkele weken geleden al enkele hoofdprijzen ge vallen. Deze prijzen bestonden uit sieraden en foto- en filmapparatuur. Niet alleen in Vlissingen, maar ook in Koudekerke is een prijs geval len. Zo werd de heer I. C. Ardenne in het bezit gesteld van een Agfa matic fototoestel met toebehoren, geschonken door Foto Back. Verder waren er nog een aantal andere prijzen te winnen, zoals een prose- leinen wandklok, kleding, dranken, ingelijste antieke kaart van Zeeland, taart, meubelen enz. In onze editie van vorige week heeft u kunnen lezen waar de prijzenregen naar toe is gegaan en welke winkeliers deze prijzen hadden geschonken. het doet leedr maar het Is zo. In Oud Sahhinge moeten ze niks van de gemeente Goes hebben. Plaatselijke klodderaars hebben met forse witte strepen onder de bordjes aan de ingang van het dorp de woorden: „gemeen te Goes doorgestreept en er voor de duidelijkheid nog enige uitdrukkingen als: „bah en rot sooi" achter gezet. Dat moet voldoende wezen en dat was het kennelijk ook wel want schoonmakende handen hebben het weer gedeeltelijk wegge veegd. Maar het is toch even gezegd. Dat wel. Inspraak noemen ze dat. Nog even een tip: inspraak is wel iets wat in het blauw of zwart moet gebeuren. Laat nu toch tijdens de wethoudersver kiezingen in Kapelle een van de vroede vaderen zijn stem met rode balpen hebben uitgebracht! Niets aan de hand, zult u den ken. Mis: stem is ongeldig vol gens de gemeentewet. Misschien dat daarom school juffrouwen en meesters met de rode pen werken om fouten aan te geven in hun pupïllen's werk! Toch is rood een mooie kleur. Vind ik dan. Behalve als het in het water zit. En dat schijnt nog wel eens te gebeu ren: rode vlekken op zee. Over water gesproken: het is de bedoeling dat we in 1973 met zijn allen water uit de Biesbosch zullen gaan drinken. En dat terwijl er hier water genoeg is, zou men zeggen. Toch blijken volgens de bereke ningen over twee jaar de Zeeuwse waterbronnen niet meer aan de behoefte te kunnen voldoen. Dan staan we droog, zogezeid. Het is jammer voor de toeris ten, want die zijn dol op ons water. Er kwamen er tenminste 160.000 op af, een paar week einden geleden. Het vervelen, de is, dat er d< meteen ook bedden nodig zijn en die waren er niet genoeg. Vandaar, dat de heer Van Leverink 72 jaar oud en secretaris van de WV Mid delburg met een geluidswagen door de stad trok op zoek naar logiesruimte. Het wordt wel schaars hier: geen bedden, geen water en nu ook al geen mosselen tijdens de Grevelingen-dagen in Bruinisse. En vorig jaar hebben ze er daar vog 40.000 kilo van die diertjes „doorgeslokt". Het eijn moeilij ke tijden. d'Oester Niet alleen de jeugd zit in ons kringetje, ook de 65-plussers zijn vertegenwoordigd. Mevr. Goeman, Bejaardentehuis Ter Reede, Kou- dekerkseweg 81 te Vlissingen was deze week de gelukkige. En deze kwieke dame haalde, net als u zou doen als u in het kringetje voor kwam, het bewijsmateriaal op het zo langzamerhand bekende adres, Spuiplein 94 te Vlissingen, om haar tocht langs de geschenkenuit- delende winkeliers te maken. Wie, o, wie valt deze week met zijn of haar neus in de boter? Gauw dan mevr.-meneer, zo vlug mogelijk en met de grootste tas op weg om al die heerlijke dingen binnen te ha len. De gulle gevers zijn van deze week: Banketbakkerij Faber, Bad huisstraat 28, de bekende kwali- teitstaairt. Slagerij De Vries, Wal- straat 46, een pond biefstuk. Vis handel Frans de Muijnek, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdaigreclame. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50. luxe flacon badschuim. Foto De Grave, Walstraat 74, waardebon van f 2,50 voor fotoartikelen. Kledingbokser, Lange Zelke 26, stropdas. Optiek Tilroe, Walstraat 81, kamerthermo meter. Sporthuis Roovers, Wal- straait 80, een knipkaart Fabeltjes krant. Boutique La Perruque, Wal straat 129, een pruikenborstel. De Wijnkelder, Walstraat 104, een fles rode Mistella. Smith Kaas, Markt kraam pond kaas naar keuze. Fa- bro n.v-, Domburgs Sohuitvlot 3, Middelburg, platenbon ter waarde van f 5,-. De Drie Tonnetjes, St.- Jacobsstraat 4, koffie met gebak voor twee personen. Slagerij D. Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren. Snackbar Rem'co, Win kelcentrum Paauwenhof een Okay ijstaart t.w.v. f 4,-. 't Goudoppert- je, Walstraat, waardebon f 5,-. Pot- terie Jaap, St.-Jacobsstraat 33, Vlissingen, waardebon f 5,-. Mid- getgolfbaan Delta, Burgemeester Woelderlaan, Vlissingen, met gratis ronde plus koffie en Viola, Lange Voorstr. 47 In Goes een Falke fan tasiepanty t.w.v. f 10,95. voor school en privé in vele merken en diverse prijzen. bij KANTOOR BOEK H WDEL PAUL KRUGERSTRAAT 35 -TEL.2733- VUSSINGEN

Scheldebode | 1971 | | pagina 1