Aandacht voor functionele en comfortabele meubelen TOERISTISCHE ATTRACTIES KERKDIENSTEN WELKE DOKTER 15 THUIS CULTURELE AGENDA HOOGWATER TE VLISSINGEN In Goes werd middenstands commissie geïnstalleerd Tijdvak Ontwerpers Polyestermeubelen Bergmeubelen Donderdag 15 iuli 1971 DE SCHELDEBODE Aan meubelstijlen willen we in dit artikel eens meer dan gewone aandacht besteden. Ja, we spreken vaak over stijlmeubelen wanneer we te midden van (semi-j klassieke modellen verzeild geraakt zijn, maar wat maken we dan een enorme fout, want ieder meubel, ook het allermodernste model is een stijlmeubel. De Griekse wijsgeer Plato heeft het reeds in de vierde eeuw voor de jaartelling zo duidelijk geformuleerd: „Een voorwerp is in stijl wanneer het voldoet aan de eisen van het goede, ware en schone." „Goed" heeft betrekking op doelmatigheid en constructie, „waar" op de juiste verhoudingen en de stof en „schoon" op vorm en kleur. Als we het woordenboek raadplegen dan zullen we ontdekken, dat het woord „stijl" tweeërlei afleidingen heeft. Het is van het Latijnse woord stylus (schrijfstift) afgeleid, maar ook van het Griekse stylos, dat zuil betekent. In algemene zin betekent stijl karakter waardoor er plotseling zelfs sprake is van vier soorten stijl. We kennen de objectieve stijl ofwel de stijl van een voorwerp, vervolgens de subjectieve, die we de persoonlijke stijl kunnen noemen. Voorts is er de nationale stijl, die van het volk en tenslotte de technische stijl, eigen aan een bijzondere techniek of materiaal. Een meubel kan derhalve een bepaalde stijl bezitten, waarneembaar aan karakteristieke eigenschappen, waardoor het model in een bepaalde stijl periode kan worden ingedeeld. Dat is dan de stijl van het object. Vlissingen, Zaterdag 17 juli van 0.00 tot en met 24 uur dokter War- tena, Vredehoflaan 8, tel. 01184- 3933, zondag 18 juli vam 0.00 tot en met 24 uur dokter Dekker, Badhuis straat 30, tel. 01184-2950. Apo theek. Van vrijdag 16 juli n.m. 18 uur tot en met vrijdag 23 juli v.m. -8.30 uur, geopend apotheek C. P. Lastdrager, C. v. Perestraat 1, Sou burg tel. 01183 - 1593. Overige Apotheken 5-daagse werkweek Huisartsen Souburg, Amemuiden en Nieuwland, 17 en 18 juli dokter Th. Bloos Kanaalstraat 70, Souburg, tel 01183-1212. Tandarts. zaterdag -VI juli van 9-10 uur en zondag 18 juli van 11-12 uur dokter G. H. P. J. Miljoen, Eemstraat 5, Souburg, tel. 01183-1530. Verloskundige. Mej. Stolk, Bloemenlaan 45, Vlissingen, tel. 01184-3838. Dierenarts. 17 en 18 juli dokter I. C. Klok, Oostkapelle, tel. 01183-1443. Wijkverpleegster Wit-Gele en Oranje-Groene Kruis. 17 en 18 juli Zuster Geldof, Groen van Prinsterenlaan 116, tel. 01184- 3120. Wijkverpleegster „Het Groene Kruis" te Vlissingen en Sou burg. Zuster Radstake, Sottegem- straat 28, Vlissinigen, tel. 01184-2286. Wijkverpleegster „Het Oranje Groe ne Kruis te Souburg en Ritthem. 17 en 18 juli Zuste W. Verhagen- Wesfterbeke, Burg. Stemendinglaan 119, tel. 01183-1541. Stichting Zie ken en Omgevallenvervoer op Wal cheren. Voor zieken op Walcheren Brandweer Vlissinigen tel. 01184- 3515 en 2323. Voor ongevallen op Walcheren Brandweer Vlissingen. Voor ongevallen binnen de gemeen tegrenzen van Middelburg gemeen- te-politie Middelburg tel. 01180: 5800 Middelburg. Zaterdag 17 juli van 0.00 tot en met 24 uur dokter Schram Oosterscheldestraat 2, tel. 01180-4664, Zondag 18 juli van 0.00 tot en met 24 uur dokter Domi- nicus. Dam 55, tel. 01180-2830. Apo theek. Van vrijdag 16 juli n.m. 18 uur tot en met vrijdag 23 juli v.m. 8.30 uur geopend apotheek A. Rin geling, Lange Delft 133, overige apotheken 5-daagse werkweek. Dinsdag 20 julii, 20 uur Nieuwe Kerk te Middelburg, orgelconcert te geven door Maurice Pirenne, 's Her togenbosch. Woensdag 21 juli, 20 uur te Dom burg, Zomeravondstilte. „Northamp ton men's own male voice choir". Woensdag 21 juli, 20 uur in de hal van het Stadhuis te Sluis, het Bel gisch-Nederlands Fluit- Kwartet. Evenementen te Oostkapelle. Vrij dag 16 juli, 20 uur Groot Schuur- feest, zaterdag 17 juli, Brass-in, par keerplaats Bos en Duin, maandag 19 juli, 20 uur Knobbeltocht, start V.V.V., dinsdag 20 juli, 19.30 uur voetbalwedstrijd Oostkapelle-Bad- gastien, woensdag 21 juli, orgelcon cert in de Ned. Herv. Kerk. Donderdag 22 juli, prestatieloop over strand en duinen. Evenementen in Breskens. Vrijdag 16 juli, 15 uur Goedertijt, opening Nij verheidstentoonstelling, woensdag 21 juli, Goedertijt, ontspanningsa vond in de buitenlucht, zaterdag 17 juli van 14-21 uur Rewo Helipop Festival. Zaterdag 17 juli musiceert in het K.R.O. radio-programma „Musiceer de Diletanten het A-orkest van de accordeonvereniging „Accordeola". Donderdag 15 juli L K 6.47 6.49 19.05 dag 15 juli L K 6.47 6.49 19.05, Vrijdag 16 7.51 20.11, Zaterdag 17 9.05 21.40, Zondag 18 10.16 22.51, Maandag 19 11.31 Dinsdag 20 00.3 134. Woensdag 21 0.59 13.25. Ook kan het model een persoonlij ke stijl bezitten, kenmerkend is het werk van de ontwerper, dus de subjectieve stijl. De nationale stijl de stijl van een volk, is vaak ook duidelijk kenbaar en vooral wan neer we te doen krijgen met klas sieke of semi-klassieke modellen. Zo bijvoorbeeld Is het Hollandse meu bel veelal fors, gelijk het zwaartil lende karakter van ons volk. Het Franse meubel daarentegen is vaak „luchtig", terwijl het Duitse meubel steevast inets van de „gründlichkeit" inzich heeft. Wie de Scandinavi sche meubelen eens nader bekijkt, zal ontdekken dat hieraan veel hout verwerkt is terwijl de modellen stuk-voor-stuk strak van lijn zijn. Ieder volk heeft zijn geaardheid door zijn karakter, zeden, gewoon ten, godsdienst en zeker ook door de bodem waarop het leeft. Bij de technische stijl speelt ui teraard de toepassing van een be paalde techniek (o.a. beeldhouw werk) een grote rol, terwijl ook het gebruikte materiaal van belang ia. Iedere stijl is weer gebonden aan een bepaald tijdvak en hieruit volgt dan dat wij ook nog kunnen spreken van een periodieke stijl. Wij willen hier beslist geen meubelgeschied ehïs weggeven, maar door het noemen van een reeks stijlen zal de om schrijving van de periodieke stijl duidelijker worden. In de wereld- van-vandaag kennen wij meubelen in gotisohe stijl en Franse meubel stijl. De gotische is ontstaan uit de romaanse stijl en werd in de twaalf de eeuw ontwikkeld in Noord- Frankrijk. Vandaar uitverbreidde de gotische stijl zich over de gehele katholieke wereld. „Gotiek" heeft overigens niets uitstaande met de „Gothen" een Germaanse volksstam. Deze benaming gaven de Italianen aan deze meubelstijl. Volgens hen was alles wat uit het noorden kwam „gotisch" (barbaars) en vandaar dat deze voor hen uit het noorden ko mende stijl gotische of barbarenstijl genoemd werd. Een kenmerkend verschil tussen de romaanse en goti sche stijl is de bogenstijL Eerstge noemde herkent men aan de rondbo gen en de gotische aan de spitsbo gen, het Franse „style ogival". Wat «de Franse stijlen betreft treffen we thans nog meubelen aan in de re naissancestijl (Lodewijk XTV. XV en XVI en Empire). De meubelen uit deze periode zijn veelal rijk en vaak zelfs overladen versierd, (beeldhouwwerk). De ori ginele modellen uit het Franse re naissance rijk zijn als het ware gecamoufleerd door het overdadig houtsnijwerk, aangebracht door vak kundige „beeldsnijders", die echter steeds weer trachten elkaar in virtu ositeit te overtreffen. De barok-stijl mag dan van Italiaanse origine zijn, ook kennen wij, evenals de Holland se renaissance, de Nederlandse ba rok-stijl, die omstreeks de tweede helft van de zestiende eeuw gestalte kreeg. Aanvankelijk werden de Hol landse renaissance-modellen in ei ken uitgevoerd, maar door het regel matig boenen van de meubelen met rodfe boenwas kregen de meubelen een fraaie diepbruine kleur. In het begin van de zeventiende eeuw kwamen diverse fineren uit Oost en West-Indië naar Nederland. Het fineer van deze exotische houtsoor ten (palm, satijn en palissander) werd toen op de eiken modellen aangebracht, vooral veel palissander, dank zij de hardheid van deze hout soort. Ook treffen wij thans veel klas sieke meubelen aan van Nederland se bodem. Wij noemen hier de Gel derse kasten, kasten en eetkamers uit Drente, dc Zeeuwse, Friese of Amelandse kasten, die nimmer van bolpoten voorzien mogen zijn. Deze kasten staan op een vrij hoge onder bouw. die aan de hoeken en in het midden verkropt zijn. Daarop zijn de hoek- en middenstijlen geplaatst. In de neo-klassieke stijlen zullen weer heel wat meubelen op de in ternationale meubelbeurs worden gepresenteerd. Op de vraag of het „klassieke" meubel thans niet ver drongen wordt door het moderne moet ontkennend geantwoord wor den. Weliswaar is de vraag naar wat modernere stijlen groter geworden, maar het „klassieke" meubel ligt nog goed in de markt. Hierbij aoe: zich het merkwaardige verschijnsel voor, dat de jongere generatie zich aangetrokken voelt tot het „Klassie ke". terwijl de ouderen zich meer interesseren voor het moderne meu bel. Een venklaring ligt overigens Wim Ypma is de ontwerper van deze losse fauteuiltjes. Ze zijn tot velerlei zitgroepjes te combineren, maar kunnen ook apart een plaats krijgen bij een andere zit-karakteristiek in een interieur. De stoffering is canvas of leder. De fabrikant is Riemersma, Surhuisterveen. wel voor de hand. Jonge mensen willen vandaag-de-dag leven (want dat is wonen) in een romantische sfeer. Ook willen zij graag tijdloze meubelen bezitten, waarbij vaak ook de financiën een rol spelen. Oudere mensen, die hun kinderen uit huis hebben zien trekken, willen graag eens wat anders. Zij hebben jaren en jaren achtereen tegen die vaak robuuste meubelen aangekeken en zij laten hun oog vallen op het moderne meubel, dat vaak ook heel wat gemakkelijker te verplaatsen i« bii o.a. het stofzuigen. In de naoorlogse jaren en dan voo-al in de achter ons liggende tien jaren is het meubelaanbod ster ker gestegen. In Nederland treft men derhalve modellen van de nati onale meubelindustrie vooral ook veel meubelen van Westduitse fabri kanten aan. Als wij over de naoor logse stijlen wat konden schrijven dan zouden we dat graag doen, maar helaas moeten wij konstateren dat slechts weinig ontwerpers op de voorgrond treden als mannen met revolutionaire ideeën. Veelal moet de oorzaak gezocht worden bij de neubelproducenten waarvoor zij ontwerpen. Deze zijn in vele gevallen financieel niet in staat machines aan te schaffen, die deze nieuwe" modellen zouden moeten produceren. Vooral de Ne derlandse meubelfabrikanten staan voor dit probleem. Ook, het dient gezegd, zijn er nog veel meuhelpro- ducenten die van nieuwe modellen niets willen weten, omdat die welke zij produceren nog „lekker" in de markt liggen. Vaak is een simpele wijziging aan het model voldoende om weer brood óp de plank te krijgen. Toch zijn er thans veranderingen merkbaar. Meer dan ooit let men thans ou het functionele en wel speciaal bij de zitmeubelen, die in de huidige woonruimte leef: leef ruimite) wel de voornaamste plaats innemen. Men besteedt veel aan dacht aan het zitcomfort, men stelt als fabrikant niet alleen hoge eisen aan de kwaliteit van de bekledings- stoffen, maar heeft ook oog voor het kleurrijke. Ook de eetkamerstoel is niet lan ger een op vier poten rustend geheel waarop men maar moet gaan zitten.-' Men produceert thans eetkamerstoe- len die niet alleen fraai van uitvoe ring zijn, maar waarop men ook inderdaad prettig zit. Stoelen waar op men fijn rechtop zit, wat o.a. van belang is bij het eten. Lang, te lang zelfs, heeft men stoelen gekend waarop meer gehangen werd dan gezeten. De rugleuningen werden nauwelijks aangeraakt, men hing er tegenaan. De stoelenfabrikanten hebben in de afgelopen jaren veel aandacht geschonken aan de „zit" van do eetkamerstoel, die overigens een heel wat minder belangrijk onder deel is geworden in het woonver trek. Het aanbod van (aanbouw-) wan- meubelen zal ongetwijfeld groot zijn. In de gestoffeerde zitmeubelen zal men in het moderne zonder twijfel veel „houtvrije" modellen kunnen aantreffen. Fauteuils en banken (veelal bestaande uit aanbouw-ele- menten) zullen geen rompen van hout. maar van synthetische materi alen hebben. Deze meubelrompen worden in één stuk „gespoten" en de enige bewerking die daarop volgt is het stofferen. De „koudschuim" rompen, zoals de vakterm luidt, hebben een vooraanstaande plaats veroverd. De meubelfabrikant, die dergelij ke modellen wil gaan produceren, stapt met zijn ontwerp naar een bedrijf dait zich gespecialiseerd heeft in het spuiten van rompen en krijgt deze keurig thuisbezorgd. D» rompen, die men in dit geval „vor men" noemt, dienen alleen maar te worden gestoffeerd. Overigens treft men heel wat kunststof meubelen aan op meubel beurzen. Fauteuils en eetkamerstoe- len van polyester worden allerlei moderne uitvoeringen gemaakt en hieronder bevinden zich inderdaad ook een reeks futuristische model len. Modellen, die ons eraan doen herinneren dat het jaar 2000 snel nadert. Het overgrote deel van deze meubelen wordt door buitenlandse meubelfabrikanten gepresenteerd. Kunststof treft men ook aan in de vorm van fineer. Heel wat slaapka mers en keukens zijn voorzien van kunststof-fineer. Deze fineren wor den thans wel zo verfijnd geprodu ceerd, dat het zelfs voor vele „des kundigen" een open vraag is of zij te doen hebben met kunststof- of houtfineer. Om alle twijfels te voor komen heeft men op de meubelen, die voorzien zijn van houtfineer een zegel geplakt waarop staat dat het fineer op het model „echt" houtfi neer is. Hoewel de meubelfabrikanten zich hullen in een waas van geheimzin nigheid, mag wel aangenomen wor den dat de Nederlandse meubelpro ducenten op de komende internatio nale meubelbeurs met veel nieuwe modellen zullen verschijnen. Model len met een echt „Hollands" karak ter. want de Nederlandse meubelin dustrie zal een „eigen" gezicht moe ten krijgen wil men op de internati onale meubelmarkt een vinger in de pap houden. Over het algemeen ver wacht men dat de Nederlandse meu belindustrie zich. door het brengen van nieuwe modellen, met nationaal karakter uit de benarde situatie waarin men de laatste jaren is ge raakt. zal weten te redden. Het bergmeubel en in het bijzon der het (aanbouw-) wandmeubel heeft een grote vlucht genomen. Het zijn massa-produkten geworden, die steeds weer aangepast worden aaD de wensen van consumenten. Zo er in de meubelindistrie spra ke is van „plagiaat" plegen, bij de produktie van wandmeubelen is dat wel het grootst. - De toonaangevende meubelindus trieën, die zich bezighouden met het produceren van (aanbouw-) wand- dmeubelen, hebben ontwerpers in vaste dienst, die niets anders doeD dan het aldoor ontwerpen van nieu we elementen. Op de komende meubelbeurs die in november op de jaarbeurs wordt gehouden zal men zonder veel moei te genoemde vooruitstrevende fabri kanten uit de massa kunnen halen GOES In Goes heeft wethouder J.P. Lindenbergh de commissie voor het midden- en kleinbedrijf geïn stalleerd. Deze commissie bestaat uit acht vertegenwoordigers uit de ver schillende sektoren van het midden raadsleden. Eerste opdracht voor de commissie is advies te geven over de per 1 januari 1972 verplicht nieuw in te stellen verordeningen betreffende de middagsluiting, latere openstelling en eventueel in te stellen koopavond van de middenstandsbedrijven. De VVV afd. WESTKAPELLE gaat bij voldoende deelname op zaterdag 24 juli de traditionele ringrijderijen te paard organiseren Deze ringrijdeij begint om 12.30 uu en wordt gehouden op het marktplein. Tot en met 31 juli is de tentoon stelling Cultuur en Recreatie in het stadhuis van VEERE te bezich tigen. Deze tentoonstelling, die wordt gehouden in het kader van het 25-jarig Belgisch-Nederlands Cultureel Verdrag, werd ingericht door de gemeente-archivaris de heer N. Veldhuis. Hij deed lit op bijzonder sfeervolle wijze. Men vindt hier onder andere de cul tuurvorming van Veere, verder zijn in de Vierschaar of grote rechtszaal allerlei martelwerktui gen tentoongesteld, waaronder brandmerken en halsijzers. Naast deze artikelen ligt heel kalm de pruik van de laatste baljuw van Veere. Ook de authentieke rol van criminele zaken van 1551 tot 1798 is niet vergeten en ligt naast de hedendaagse fotocopieën. De mar kiezen van Veere zijn ook allemaal vertegenwoordigd van Willem van Oranje af. Zij staan te pronk in de raadzaal van het stadhuis. In de kleine rechtszaal is - dan nog een foto-expositie over de Deltawerken en de recreatie van Veere inge richt. Waarom deze tentoonstelling nu in het stadhuis wordt gehouden deed burgemeester A. de Kam uit de doeken. De oorzaak ligt in het feit dat de Schotse huizen aan de Kaai zijn ingericht als permanente musea en verder was er voor de tentoonstelling Cultuur en Recrea tie in Veere geen plaats. Wat de bezoeker er overigens niet van weerhouden mag om de expositie een bezoek te brengen want het is een fijne gelegenheid om het unie ke stadhuis eens van binnen te bekijken. Jeugdland in MIDDELBURG had een dezer dagen de gelegenheid om eens kennis te maken met de volksdansgroep VODAGO uit Goes. Deze geven namelijk een voorstelling voor de kinderen in Jeugdland. Enkele weken geleden heeft de dansgroep VODAGO zeer succesvol opgetreden voor de be jaarden in Hansweert waarvoor zij een speciaal aangepast programma in elkaar hadden gezet. In het rijksarchief, St.-Pdeterstraat 12 in MIDDELBURG wordt men in de gelegenheid gesteld een blik te werpen in het verleden. Hier is namelijk de tentoonstelling Van centrale kern tot kerncentrale, ge slacht en land van Borssele. Tot 28 augustus kan men hier terecht van maandag tot en met vrijdag van 9.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.30 uur. Zaterdags van 9.30 tot 12.30 uur. Op donderdagmiddag wordt er om 2, 3 en 4 uur een rondleiding gehouden. De toegang tot deze historische tentoonstelling is gratis. Veel enthousiasme was er een de zer dagen in de burgerzaal van het MIDDELBURGSE stadhuis. De groep Flamenco Puro gaf een wer velende en handverwarmende show onder leiding van gitarist Paco Pena. Vooral de solo's in handen- en voetenwerk liet veel indruk achter. De avond werd ge organiseerd in het kader van het Holland Festival en, zo vertelde gitarist Pena in zijn inleiding, men wilde proberen het publiek een indruk te geven van de flamenco. Wel, dat zij daar goed in geslaagd zijn, vertelde het applaus dat zij ontvingen van het publiek, dat de spelers een ware ovatie bracht. Vorige week vermeldden wij reeds dat de BRESKENSE kanonnen ge veild zouden worden en dat een comité dat actie gevoerd had in Breskens, wou proberen de twee zeldzame scheepskanonnen te be waren voot het dorp. Helaas zijn zij daar niet volledig in geslaagd. De twee exemplaren brachten na melijk gezamenlijk een bedrag op van ruim 10.000 gulden. Wel is het actiecomité erin geslaagd 't klein ste van de twee in de wacht te slepen. Hiervoor moest men een bedrag neertellen van f 3200,-. Voor dit kanon zal men, mogelijk in overleg met het gemeentebe stuur, proberen een gunstige plaats te bemachtigen in het dorp zelf. De heer W. J. de Jong, Biilderdijk- laan te VLISSINGEN is een dezer dagen als 350ste lid ingeschreven bij de internationale vereniging Philatelica uit dezie plaats. Ter ge legenheid van dit heuglijke feit krijgt de heer De Jong een stock- boek of postzegelalbum naar keuze ten geschenke. Iedere zaterdag houdt de VLissingse afdeling van Philatelica op de binnenplaats van het stadhuis (bij slecht weer rij wielstalling) posrtzegeimarkt. Men kan hier terecht van 2 tot 5 uur. In oktober zal het district Zuid west-Nederland ter gelegenheid van de dag van de postzegel een tentoonstelling houden in Hulst. Niet alleen is de inrichting Vijver vreugd een dezer dagen het geluk ten deel gevallen een platenbon te krijgen van f 250,-; ook is het nieuwe zwembad in gebruik geno men. Mevrouw C. Almekinders- Wisse, echtgenote van de directeur der Stichting Verpleeg- en Rust huizen Zeeland, verrichtte de ope ning door een touw door te knip pen dat over heit bad was gespan nen. Om de feestvreugde te verho gen raakten even later twee leden van het personeel onder grote hila riteit te water. Dit stond niet op het programma. Het bad heeft hoofdzakelijk de functie om het verplegend en ander personeel te verfrissen. Het bad heeft afmetin gen van 10 x 20 meter en is 1.50 m diep. Om de patiënten te ver koelen beschikt bijna ieder pavil joen over pierenbadjes waar zij in kunnen rondploeteren. De Stich ting Verpleeg- en Rusthuizen Zee land heeft niet alléén dit tehuis in MIDDELBURG, zij heeft ook nog huizen in Koudekerke, Temeuzen en Goes, waar zij in de komende twee jaar f 2.000.000,- in gaan investeren. Niet alleen Zeelanders en toeristen hebben de tentoonstelling Nehalen- nia in de vleeshal van het MID DELBURGSE stadhuis ontdekt. Een dezer dagen bracht koning Boudewijn van België, in gezel schap van ziji\ neefje prins Philip, een bezoek aan de expositie. De koning interesseert zich bijzonder voor archeologie. Heft gezelschap arriveerde in twee helikopters van de Belgische luchtmacht en landde op een geïmproviseerd heliveld. In vier auto's begaf het gezelschap zich naar de vleeshal en daar werd men verwelkomd door dr. P. Stu art en dra. Louwe Kooymans, con servators van heft rijksmuseum voor oudheden in Leiden en prof. J. E. Bogaers van de rijksuniversi teit te Nijmegen. Dr. Stuart hield een korte toelichting over de ten toonstelling nadat burgemeester dra. P. Wolters een welkomst woord tot de konankkjike gasften had gericht. BIGGEKERKE: 21 juli: Tafelten - flistoernooi, Valkenisseweg. Inleg- geld f 1,-. Inlichtingen VW tun. 15 augustus. Expositie schilderijen, aquarellen, tekeningen van Eddy Wieringa, boerderij anno 1668, Val kenisseweg 33. Geopend dagelijks. Entree vrij. BRESKENS: Weekmarkt, maan dag om de veertien dagen. 17 juli: REWO, praat- en luisterfeest met optreden van diverse zanggroepen. In speciaal opgebouwde tenit. Aanv. 14 u., einde ca. 21 u. Entree f 5,-. DOMBURG: Iedere dinsdag rond leiding o.l.v. de boswachter door het bos Westhove. Aanv. 14.30 u. Entree vrij. Start recreatieterrein Wesfthoe- ve. 21 juli: oriëntatierit voor auto mobilisten in deavonduren. 20 t.m. 25 juli: tennistoernooi voor badgas ten. Nadere inlichtingen over dit evenement VVV. KOUDEKERKE: 19 juli: Strand feest voor kinderen op strand nabij de Koppeijndjesweg, aanv. 14 u. Deelname vrij. 21 juli: Camping voetbal toernooi voor heren op het voetbalveld, Biggekerksestraat. Aanv. 18.45 u. en 19.45 u. Inl. VW. 15 en 22 juli: Campingvoetbaltoer nooi voor dames op het voetbalveld, Biggekerksestraat. Aanv. 19 u. en 19.30 u. Inl. VW. MIDDELBURG: Weekmarkt, iede re donderdag t.m. 3 okt. Miniatuur- Walcheren, Molenwater. In juli en aug. geopend dagelijks van 9-22 uur T.m. 22 aug. rondvaart met ms. Noordzee naar Veerse Meer. Afvaart Loskade. Duur van de tocht ca. 3 uur. Vertrek: ma. tm. vr. 10 en 14 u., za. en zo. 14 u. Entree f 5,-, kinderen t.m. 12 jaar f 2,50 t.m. 3 sep. Klank- en lichtspel in het Ab- Vlissingen. Zaterdag 17 juli 1971. Zevende Dags-Adventisten. Doops gezinde kerk 9.15 tot 10.15 uur Ds. W. Eij keieboom, 10.15 tot 11.15 uur Bijbelstudie. Zondag 18 juli. Her vormd Vlissingen. St.- Jacobskerk 10 uur Ds Ph. Loggers van Amersfoort, Johanneskerk 9.30 uur Ds. F. S. Kloosterman, 19 uur Ds J. M. de Jong van Koudekerke, Emmanelkerk 9 uur Ds. K. den Harto, van IJlst. Ver. van Vrijz. Hervormden Re monstranten en Doopsgezinde Ge meente. Gezamenlijke dienst in de Doopsgezinde kerk Vrijdomweg, 10 uur Prof. Ds- Golterman. Geref. Pe- truskerk Paul Krugerstraat. 9.30 uur Ds. G. Brinkman, 19 uur Ds. G. Smeenk, Huishoudschool Paauwen- burg 10 uur Ds. Smeenk, 17 uur Ds. Brinkman. Chr. Geref. Kerk Kas teelstraat. 9 en 17 uur Ds. J. W. Maris. Evang. Lutr. Gemeente 9 uur Pinksterkapel Bellamy- park. Dienst te 14.30 uur. Hervormd Koudekerke. 9 en 10.30 uur Ds. M. J. de Jong. Geref. kerk te Souburg. 9.30 en 19.00 uur Ds. G. D. L. Brederveld. Kristen Zuid Molukse Kerk. Oost-Souburg 11.30 uur Ds. P. Fader, Koudekerke, 14.00 uur Ds. P. Fader. Zoutelande. Tot en met 12 september elke zondag te 9.30 uur Prot. Duitse Kerkdienst in het ge bouw „Middendorp".Geref. Kerk te Breskens. 9.30 uur Ds. J. W. Musch, 19 uur Massale samenkomst voor belangstellenden in de Geref. Kerk Nieuwstraat. Geref. Kerk Schoonen- dijke. 9.30 en 14.30 u. Ds. R. Bakker, Zwolle. Geref. Kerk te Oostburg. 10 en 17 uur Ds. M. Grashoff, Rijswijk. Geref. Kerk Aardenburg. 9.30 uur Ds. H. Willems, Oud-Beijerland, 19 uur Ds. Middag, uit Knokke- MID DELBURG. Zaterdag 17 juli 1971. Zevende Dags-Adventisten. Doops gezinde Kerk Lange Noordstraat, 10-11 uur Ds. Eijkelenboom, 11-12 uur Bijbelstudie. Zondag 18 juli 1971. Koorkerk. 10 uur Prof. Dr. J. Sperna Weiland, A'dam. Evang. Lu therse Gemeente. 10.30 uur R.K. Parochiekerk H. Petrus en Paulus. Zaterdagavond 19 uur, Zon dag 10.30 en 19 uur, Ontmoetings- kerk 9.30 uur, Zuiderbaken 10.30 uur. Domburg 10 uur. R.K. Kerk diensten te Vlissingen en Souburg. Parochiekerk Singel Zaterdagavond 19 uur, Zondag 10.30 uur (dames koor), 12 en 19 uur. Vrijdag 25 juli 15-30 uur zilveren huwelijksjubi leum, Kath. Militair Tehuis Helle- bardierstraat zondag 9.30 uur, Kapel St. Joseph-ziekenhuis zondag 9 uur, Emmanuelkerk Paauwenburg zater dagavond 19 uur, zondag 8 en 11 uur, vrijdag 23 juli 14.15 uur Huwe- lijksdienst, Martinusk$rk Souburg zaterdagavond 19 uur, zondag 10.15 uur. dijcomplex 7 tm. 30 juli wo.- en do.-avond aanv. 21 u. en 21.30 u., vrijdagavond 21 u. Kaarten a f 1,75 en f 1,- (kinderen) verkrijgbaar bij VW t.m. 30 sep. Rondleiding onder leiding door het stadhuis. Ma. tm. wo. en vr. 10-12.30 u. en 13.30-16 u., do. 12-12.30 en 13.30-17 u. Za. 10- 12.30 u. Entree f 0,60. Tun. medio augustus i-ed. do. kunstmarkt op de Vischmarkt. 10-17 u. t.m. 28 aug. Tentoonstelling Van centrale kem tot kerncentrale, geslacht en land van Borssele in het Rijksarchief in Zeeland, St. Pieterstraat 38. Geo pend ma. tjn. vr. 9.30-12.30 en 13.30-17.30 u. Za. 9.30-12.30 u. En tree vrij. Tjn. 29 aug. tentoonstel ling Nehalennia, de Zeeuwse godin, Romeinse monumenten uit de Oos- tersohelde, Zeeland in de Romeinse tijd. Geopend ma. t.m. za. 10-17 u., zo. 13-17 u. Entree f 1,50, kinderen f 0,75. Ton. 30 juli JEUGDLAND- Middelburg, speel- en ontspannings centrum voor kinderen t.m. 14 jaar. Geopend ma. t.m. vt. 9-16 u., entree f 1,25 per dag, f 4,- per week en f 7,50 per maand. Ondergebracht in die sporthal Nassaulaan en nabijge- plaatste tent. 20 juli: orgelconcert door Maurioe Pirenne in de Nieuwe Kerk, aanv. 20 u. Entree f 2,-. OOSTKAPELLE: 16 juli: Schuur- feest met o.a. bingo, volksdansen e.d. in de schuur aan de Molenweg. Aanv. 19.30 u. Entree gratis. 17 juli: Brass-Inn m.m.v diverse Brass bands op parkeerterrein CNV. Aanv. 20 u. Entree f0,50. 19 juli: Knobbel- tocht te voet. Deelnamefofrmulier verkrijgbaar bij VVV-kantoor. Start VW-kantoor te 20 u. Entree f 0,50. 20 juli: Voetbalwedstrijd V.V. Oost kapelle - elftal badgasten. Voetbal veld, Torestraat. Aanv. 19.30 u. En tree f 0,50. 21 juli: Orgelconcert in de N.h.-kerk Aanv. 20 u. Iril. VVV. 22 juli: Prestaitieloop 10 km. In schrijving vanaf 18.30 bij geluidswa gen op parkeerplaats Duinweg. Start 19 u. Inleggeld f 1,50. SEROOSKERKE: 21 juli: Demon stratie ponyclub in Manege Pouwer, Gapingseweg 1. Aanv. 19 u. RITTHEM: t.m. 15 sept. rondleiding oJ.v de boswachter door natuurre servaat Rammekenshoek. Iedere do. te 14.30 u. Samenkomst bij de nood- boerderij Staatsbosbeheer, Ramme- kensweg. Deelname gratis. VEERE: t.m. 31 aug. Rondvaart over het Veerse Meer met m.s. Stad Veere. Vertrek dagelijks om 10 u. (niet op za. en zo.) 12 u„ 14 u., en 16 u. Entree f 3,75, kinderen 4 t.m. 9 jr. f 2,-. T.m. 31 aug. bus- en boottochten naar Zierikzee. Per bus (SW) naar Goes en Zierikzee; vanaf Zierikzee per boot terug naar Veere. Vertrek boot Zierikzee 11.45 u. Prijs, incl. BTW excl. tol Zeeland- brug f 8,50, kinderen 4 tm. 9 jr. f 4,25. Inl. VW. Atelier De Schape- kop Markt 23. Demonstraties spin nen en weven, tapijtknopen, edel- steenslijpen en polijsten van ma. tm. za. 10-17 u. Entree vrij. Potterij De Spreeuwenpot, Oomsftraat. De monstraties pottenbakken, boetseren exL ma. t.m. za. 10-17 u. Entree vrij. T.m. 30 juld ma. t.m. vr. kinderspe len voor jeugd van 5 tm. 12 jaar onder leiding. 10-12 uur...Verzamelen bij Ver. Gebouw, Oudestraat. Entree f 0,25. 23 juli: Lampionoptooht mjn.v. Muziekkorps. Start ca. 20 u. vanaf Ver. Gebouw. 16 juli: Roek- avond in Ver. Gebouw. Aanv. 20 uut. Entree f 1,50. 21 juli: Barbecue avond mjn.v. een liedjeszanger. Vlees en verfrissingen ter plaatse verkrijgbaar. Aanv. ca. 21 u. bij het Zandhoekje achter de haven. Deel name gratis. VLISSINGEN: Iedere zaterdag Weekmarkt. T.m. 12 sep. Optreden van het trio Tonoli in HCR Grand- Hotel Britannia, Boul. Evertsen 44. Di. tm. zo. vanaf 20.30 u. Op zondag tevens van 15-18 u. matinée. T.m. 26 tevens van 15-18 u. matinee. T.m. 26 in HCR Grand-Hotel Britannia, Boul. Evertsen 44, m.m.v. modehuis boutique en kapsalon. Aanv. 20 u. Entree vrij. 16, 23, 30 juli en 6 en 20 aug. Midzomerrondvaarft in de monding van de Westersehelde. Start 14 en 19.30 u. Vertrek Piet Heinkade. Kaarten f 6,- en f 3,- kinderen t.m. 12 jaar) verkrijgbaar bij VW-kantoor. 17 t.m. 24 juli KERMIS op het Bellamypark. 21 juli: Balspelen op het Nollestrand. Aanv. 15 u. Inl. VW. VROUWENPOLDER: Toeristen- markt tot medio sep. iedere wo. 15- 21 u. op het Dorpsplein en Fort den Haakweg. 20 juli: Vossenjacht. Aanv. 19 u. Inl. VW. 22 juli: Op treden Volksdansgroep Medio-Bur- gum op heft parkeerterrein Fort den Haakweg. Aanv. 20 u. WESTKAPELLE: 17 juli: Strand feest op het badstrand met wed strijd zandfiguren maken. Aanv. ca. 14 u. Deelname gratis. 20 juli: Oriëntatierit voor automobilisten Start ca. 19 u. Inl. VW. 21 juli: Lampionoptocht m.m.v. Muziekkorps OKK. Start ca. 19.30 u. Deelname gratis. ZOUTELANDE: 21 juli: Oriënta tierit voor automobilisten. Start en inschrijving 13 u. vanaf CR De Wal- cherse Kaasboer. 21 juli: Prestatie- loop in samenwerking met V.V. Meeuwen. Start 19 u. Inl. WV. 22 juM: Muzikale rondleiding met ma- jorettenpeloton Start 19 u. 22 juli: jorettepeloton. Start 19 u. 22 juli: terrein, in de pauze muzikale show met optreden majorettes. Aanv. 19.30 u. i

Scheldebode | 1971 | | pagina 3