het weten waard TOERISTISCHE ATTRACTIES OP LINKSPARKEERDERS WORDT VOORTAAN GELET FABRO'S FILIAAL NU IN VLISSINGEN GEOPEND Eerste steen kerkdijk en wijkcentrum Pauweburg CONCERT MUSICAL YOUTH INTERNATIONAL KERKDIENSTEN Haal uw caravan niet te vroeg van stal SNELHEIDSDUIVELS OP DE VAN WOELDERENLAAN mmmt mmSÈ$ Spreekuur wethouder Janse WELKE DOKTER IS THUIS CULTURELE AGENDA HOOG WATER IN VLISSINGEN Begrafenis en crematie- >rgmg iROEN verzoi J. M. G1 S.M. OVERTOOM DONDERDAG 8 JULI 1971 DE SCHEIDEBODE VLISSINGEN Zaterdag 10 Juli van 0.00 tot en met 24 uur dokter Kant, Badhuisstr. 121 Vlissingen tel. 01184-2190, zondag 11 juli van 0.00 tot en met 24 u. dokter Mijnlief, Koude- kerkseweg 78a, tel 01184-2525. Apotheek. Van vrijdag 9 juli n. m. 18 uur tot en met vrijdag 16 juli v. m. 8.30 uiur geopend apotheek D. H. v. d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 01184-2730. Tandarts» Zaterdag 10 juli van 9- 10 uur en zondag LI juli van 11-12 uur dokter H. H. de Vries, Badhuis straat 107, tel. 01184-2644. Huisartsen, Souburg, Amemulden en Nieuwland. 10 en 11 juli dokter G. A. van Bockel, Kanaalstraat 89, Souburg, tel. 01183-1500. Verloskundige. 10 en 11 juli me juffrouw Van Ginkel, Pres. Roose- veltlaan 232, tel. 2775. Dierenarts, 10 en 11 juli dokter E. P. Oldekamp, Meliskerk, tel. 01186- 287. Wijkverpleegster Oranje-Groene Kruis. 10 en 11 juli zuster Van der Ende, Schaepmanstraat 51, tel. 01184-4221. Wijkverpleegster „Het Groene Kruis" te Vlissingen en Souburg 10 en 11 juli zuster Potappel, Burch- straat 39a, Souburg, tel. 01183-1736. Wijkverpleegster Oranje Groene Kruis te Souburg en Ritthem. 10 en 11 juli zuster W. Verhagen - Wes- terbetoe, Burg. Stemendinglaan 119, tel. 01183-1541. Stichting Zieken- en Ongevallen- vervoer op Walcheren. Aanvragen voor ambulance, voor zieken op Walcheren Brandweer Vlissingen, tel. 01184-3515 of 2323. Voor onge vallen op Walcheren idem. Voor on gevallen binnen gemeentegrenzen van Middelburg tel. 01180-5800. MIDDELBURG. Zaterdag 10 juli van 0.00 tot en met 24 uur dokter Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 01180-2460. Zondag 11 juli van 0.00 tot en met 24 uur dokter J. de la Hayze, Seisdam 22, tel. 01180 4305. Apotheek. Van vrijdag 9 juli 18 uur tot en met vrijdag 16 juli v. m. 8.30 uur geopend Apotheek L. v. d. Boogert, Korte Delft 12, overige apotheken 5-daagse werkweek. Vanaf 1 juli tot 15 augustus Boer derij Anno 1668, Valkenisseweg 33 te Biggekerke, Expositie van Schil derijen etc, van Eddy Wier inga. Van 3-22 juli Raadskelder te Sluis Schilderijen-tentoonstelling van F. Bakker. Dinsdag 13 juli, 20 uur Nieuwe Kerk te Middelburg Orgelconcert door Hubert Schoonbrpodt uit Eu- pen. tekeningen van Willem Buijs. Zondag 11 juli a.s. zal het Kort- rijks Gemengd Koor, ongeveer 60 personen, in de parochiekerk O-L. Vrouw en St.-Jacob nabij het stad huis, de eucharistieviering om 10.30 begeleiden met Nederlandse en La tijnse liederen. Evenementen in Oostkapelle. 8 ju li concert in de geref. kerk, 9 en 10 juli Agrarische dagen met concours hippique, 13 juli poppenkast show, aanvang 19 uur, 14 juli grote folklo ristische lampion-optocht aanvang 20 uur, start V. V. V. 15 juli orgel bespeling in de Ned. Herv. Kerk, 20 uur. Vanaf 17 juli tot 15 augustus in het vestzak-theater „Eedinburgh" Bellamypark te Vlissingen, tentoon stelling -van tekeningen van Peter van Bever en. Hoog water te Vlissingen Don- Donderdag 8 juli v.m. 11.37 - 01.35 - 15.55, vrijdag 9 02.20 - 14.38, zater dag 10 03.06 - 15.23. zondag 11 03.49 - 16.06, maandag 12 04.32 - 16.46, dinsdag 13 05.13 - 17.24, woensdag 05.47 -18.11. Biggekerke; 26 juni tot en met 15 aug- Expositie schilderijen, aquarel len en tekeningen van Eddy Wierin- ga, Boerderij Anno 1668, Valkenis seweg 33. Dagelijks geopend, toe gang vrij. Breskens; 10 juli; schilder- en te kenwedstrijd voor de jeugd; aanv. 14 uur. Oranjeplein. Deelname gra tis. 10 juli: Lampionoptocht. Start Oranjeplein, aanv. 20 uur. Deelname gratis. Domburg: 10 juli: Muzikale show door trompetterkorps Juliana uit Middelburg met majorettes op het Sportterrein in de avonduren. 12 juli: Fortenibouwwedstrijd voor kin deren in de middag. 14 juli: Strand feest voor kinderen. 15 juli: Linten wedstrijd. Iedere dinsdag rondlei ding o.l-v. de boswachter door het bos Westhove. Aanvang 14.30 uur en entree vrij. Start recreatieterrein Westhove. Koudekerke: 13 juli: Strandfeest voor kinderen. Strand Strandweg, aanv. 14 uur. Deeln. vrij. Middelburg: Iedere donderdag weekmarkt tot en met 3 okt. Minia tuur Walcheren, Molenwater. In juli en augustus geopend dagelijks van 9-22 uur tot en met 22 aug. Rond vaart met m.s. Noordzee naar het Veerse Meer- Afvaart Loskade. Duin- van de tocht ca. 3 uur. Vertrek ma. tot en met vrij. 10 en 14 uur, za. en zo. 14 uur. Entree f 5,-, kinderen tot en met 12 jr. f2,50, tot en met 3 sep. Klank en Lichtspel in het Ab dijcomplex 7 tot en met 30 juli wo, en do.avond aanv. 21 uur en 2i.30 uur, vrijdagavond 21 uur. Kaarten a f 1,75 en f 1,- (kinderen) verkrijg baar bij V.V-V. Tot en met 30 sep. Rondleiding onder leiding door het stadhuis, ma. tot en met wo. en vr. 10-12.30 uur en 13.30-16 uur, do. 12- 12.30 uur en 13.30-17 uur, za. 10- 12.30 uur. Entree f0,60 tot en met medio aug. iedere donderdag Kunst markt op de Vischmarkt 10-17 uur tot en met 28 aug. Tentoonstelling „Van Centrale Kern tot Kerncentra le", Geslacht en Land van Borssele in het Rijksarchief in Zeeland, St.- Pieterstraat 38- Geopend ma. tot en met vr. 9.30-12.30 en 13.30-17.30 uur, za. 9.30-12.30 uur. Entree vrij. Tot en met 29 aug. Tentoonstelling „Ne- halennia", de Zeeuwse Godin, Ro meinse monumenten uit de Ooster- schelde, Zeeland in de Romeinse tijd. Geopend van ma. tot en met za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur- Entree f 1,50 kinderen f 0,75. Tot en met 30 juli Jeugdland-Middelburg, speel- en ontspanningscentrum voor kinderen tot en met 14 jaar. Geopend ma. tot en met vr. 9-16 uur. Entree f 1,25 per dag, f4,- per week, f7,50 per twee weken. Ondergebracht in de Sporthal Nassaulaan en nabijge- plaatste tent. 10 juli: Wandelmars Jeugdland, afstand 5, 10 en 15 km. Start Nassaulaan. Aanv. 14 uur. In- leggeld f 1,-. 13 juli Orgelconcert door H. Schoonbroodt in de Nieuwe Kerk, aanv. 20 uur, entree f 2,- Oostkapelle: 9, 10 juli: Agrarische dagen met o.a. op za. 10 juli Con cours Hippique op het terrein Mal- jaars aan de Duinweg. 13 juli Pop penkastvoorstelling met extra at tractie in het Ver. Gebouw. Aanv. 19 uur: Entree f0,35. 14 juli: Folklo ristische lampion nenoptocht met me dewerking van Crescendo e.a. mu ziekkorpsen en Ponyclub De Gouden Rijders, Start VW kantoor te 20 uur. Deelname gratis. 15 juli: Orgel concert in de NH Kerk m.m.v- blok fluit-kwartet. Aanv. 20 uur. Inl. VW. Serooskerke: 14 juli: Dropping -vanuit Camping Olmenveld, aanv. ca. 22 uur. Inl. VVV. Ritthem: tot en met 15 sep. Rond leiding o.l.v- de Boswachter door het Natuurreservaat Remmekenshoek. led. do. te 14.30 uur. Samenkomst bij de Noodboerderij Staatsbosbe heer, Remmekensweg, Deelname gratis. Veere: tot en met 31 aug. Rond vaart over het Veerse Meer met m.s. Stad Veere. Vertrek dagelijks om 10 uur (niet op za. en zo), 12, 14 en 16 uur. Entree f3,75, kinderen 4 tot en met 9 jr. f2,- Tot en met 31 aug. bus- en boottochten naar Zierikzee, per bus (SW) naar Goes en Zierik zee, vanaf Zierikzee per boot terug naar Veere. Vertrek boot Zierikzee 11.45 uur. Prijs incl. BTW, excl. tol Zeelandbrug f 8,50, kinderen 4 tot en met 9 jr. f4,25. Inl. VW. Atelier De Schapekop, Markt 23. Demon- stratiees spinnen en weven, tapijt- knopen, edelsteenslijpen en polijsten van ma. tot en met za. 10-17 uur. Entree vrij. Pottenj De Spreeuwen- pot, Oomstraat- Demonstratie potten bakken, boetseren ejd. ma. tot en met za. 10-17 uur. Entree vrij. Tot en met 10 juli ma tot en met vr. kinderspelen voor jeugd van 5 tot en met 12 jaar onder leiding. 10-12 uur. Verzamelen bij Ver. Gebouw, Oudestraat. Entree f 0,25. 23 juli: Lampionoptocht mm.v. Muziek- Behoort u ook tot die automobilis ten die zodra ze links van de weg „een gaatje zien" de lak van hun auto en het leven van henzelf (en van anderen) in de waagschaal stel len en .Jiupsakee" dat gaatje in schieten? Zo ja, dan moet u toch eens even doorlezen. We willen u dan niet onthouden dat u een goede kans loopt binnenkort nader kennis VLISSINGEN Rochussestraat 3 Tel. 3417 b-g-g- 2772 te kunnen maken met de Vlissingse Gemeentepolitie. Die is het namelnjk opgevallen, dat het verschijnsel van het links parkeren in Vlissingen hand over hand toeneemt! Een gevaarlijke zaak op wegen met verkeer in beide richtingen, want men dient zich te realiseren, dat tot tweemaal toe het verkeer onnodig moet worden ge kruist: éénmaal bij het parkeren en éénmaal bij het vertrek. Beperkt u dit gevaarlijke kruisen tot éénmaal, keer uw wagen aan het einde van de straat en parkeer hem vervolgens rechts! Het links parkeren is slechts in enkele gevallen toegestaan: in een straat met eenrichtingsverkeer en in een straat, waar voor de rechterzijde een stopverbod geldt. Geldt voor de rechterzijde van een straat een parkeerverbod, dan mag toch niet links worden geparkeerd. Enne: het links mogen parkeren in parkeerhavens behoort sinds enige tijd ook tot het verleden: een rech telijke uitspraak heeft hieraan een einde gemaakt. Parkeer dus rechts!!! korps- Start ca. 20 uur vanaf Ver. Gebouw. 9 juli Optreden beatband Karma Repair Kit. Ver. Gebouw, aanv. 20 uur. Entree f3,-. 14 juli; Voorstelling Papdlllon revue-ette o.l.v. A. van Noort. Ver. Gebo-uw aanv. 20 uur, entree f 1,50. 15 juli: Kinderkermis in Ver. Gebouw, Ou destraat, aanv- 19 uur. Entree vrij. 16 juli: Roek-avond in Ver. Gebouw. Aanv. 20 uur, entree f 1,50. 13 juli: Picknick voor deelnemers aan de kinderspelen. Brood meenemen. Verzamelen 10 uur Ver. Gebouw, Oudestraat. Deelname f 0,25. Vlissingen: Iedere zaterdag Week markt. Tot en met 12 sep. optreden van het trio Tonoli in HCR Grand Hotel Brittannia, Boulevard. Evert- sen 44. Di. tot en met zo. vanaf 20.30 uur- Op zo. tevens van 15-18 uur matinee. Tot en met 26 aug. iedere do. Festival d'Elégance in HCR Brittannia, Boulevard Evertsen 44, m.m.v. Modehuis, boutique en kapsalon. Aanv. 20 uur, entree vrij. 9, 16, 23, 30 juli en 6 en 20 aug. Midzomeirondvaart in de monding van de Westerschelde. Start 14 en 19.30 uur. Vertrek Piet Heinkade. Kaarten f 6,- en f 3,- (kinderen tot en met 12 jr-) verkrijgbaar bij WV-kantoor. 14 juli: Puzzelrit voor automobilisten. Start en inschrijving Sporthal, Irislaan. Vertrek 19 uur. Inl. VW. 14 juli: Voorstelling Pop- pekast op het Nollestrand. Aanv. 15 uur. Vrouwenpolder: Toeristenmarkt tot medio sep. iedere wo. 15-21 uur op het Dorpsplein en Fort de Haak weg. 13 juli: Wedstrijd fortenbouw en zandfi-guren voor de jeugd. Aanv. 13.30 uur- Inlichtingen VW 15 juli: Voetbalwedstrijd badgasten-elftal elftal inwoners Vrouwenpolder. Aanv. 19 uur. Westkapelle: 9, 10 en 12 juli: Ker mis op het Marktplein. 14 juli Kreekloop. Aanv. ca. 19.30 uur. In lichtingen VW. 15 juli: Strandfeest op het Strand Aardappeldal. Aanv. 14.30 uur- Deelname gratis. Zoutelande: Toeristenmarkt tot medio aug. iedere dinsdag 14-21 uur. 12, 13 en 15 juli Campingvoetbal- toemooi op het sportterrein. Aanv. 19 uur. 14 juli: Optreden van de groep Papillon in zaal Middendorp met zang, dans en spel. Aanv. 20.30 uur. 15 juli: Muzikale rondwande ling met Majorettenpeleton. Aanv. 18.45 uur. De gegevens in deze Lijst zijn met de meeste zorg verzameld; de Pro vinciale WV kan echter geen enke le verantwoordelijkheid aanvaarden voor de juistheid van data en andere bijzonderheden- Voor uitvoeriger in lichtingen over de vermelde festivi teiten kan men zich wenden tot de plaatselijke VWs. Zeven jaar ls het geleden dat Fabro in Middelburg werd opge richt. Sindsdien heeft dit bedrijf een filiaal in Temeuzen opgericht en nu, 1 juli, was Vlissingen aan de beurt. In het pand, waar vroeger modehuis de Meermin is geweest Js een fijne winkel ingericht. Alles wat de mo derne vrouw zich maar dromen kan om het huishouden makkelijker te maken is hier verkrijgbaar; van een mixer tot gasfornuizen. Op het ge bied van hi-fi-apparatuur is de zaak sterk gespecialiseerd, maar ook t-v. s in alle soorten, zowel kleur als zwart-wit en draagbare. Vele VLissingers maakten reeds gebruik van de unieke service die Fabro Middelburg reeds sinds jaar en dag gaf. Dit gaf de heer M. Frauenfelder, directeur van Faibro, te denken, en omdat denken en doen bij deze dynamische man niet zo ver uit elkaar ligigen was de zaak bekeken: Vlissingen kreeg zijn ei gen Fabro zaak. Als men zo de zaak binnenstapt krijgt men het idee een verkeerde deur binnengestapt te zijn en in een bloemenzaak binnen gegaan is, zoveel mensen hebben blijk gegeven van him gelukwensen voor een zonnige toekomst. Deze toekomst ziet er volgens ons wel rooskleurig uit, want de service plus de grote reclamestunts, die soms honderden guldens voordeel bedra gen, is in deze tijd iets wat de mens waardeert. Vroeger was het zo dat men veel aan één zaak verbonden was, men kwam er al zoveel jaren. Tegenwoordig bekijkt men eerst terdege waar 't het goedkoopste is en men vraagt de diverse kennissen waar zij zo al gekocht hebben en hoe het met de service staat. Heb ben beide punten voor een en de zelfde zaak gesproken dan is er een goede kans dat de kooplustige con sument bij de besproken zaak zijn aankoop doet. Nou is het natuurlijk wel zo dat, als er een snauwerige verkoper in de zaak helpt de koop nog wel over kan gaan, maar als u de zaak in de Badhuisstraat binnen komt wordt u daar vriendelijk ver welkomd en is het u alleen maar te doen om u te oriënteren of hetgeen u zoekt ook hier verkocht wordt (en dat kan haast niet anders met zo'n assortiment) en voor welke prijs, dan is men nog bereid om u vrien delijk op al uw vragen te antwoor den en tot ziens te zeggen als u mocht besluiten uw aankoop nog even uit te stellen. Alles is bijzon der goed overzichtelijk uitgestald en de verkoper weet zeer goed waar hij over praat. Ook dit is belangrijk want hoe dikwijls gebeurt het niet dat er wel iemand is om te helpen maar dat die met de mond vol tanden staat als het op technische vragen aan komt. Ook is het niet zo dat u bij Fabro terecht kunt voor een bepaald merk, Fabro vertegen woordigt bijna alle merken die men in de wereld tegen komt. Wat dit betreft kan het wel eens zo zijn dat u iets zoekt voor een bepaald be drag en niets naar uw zin kunt vinden. Wel, probeer Fabro en tien tegen een dat hier iets is wat in uw budget past en ook voor u is de unieke service. Tijdens een ongedwongen bijeen komst werd te Pauwenburg in Vlis singen de eerste steen gelegd voor het kerkelijke en wijkcentrum. Ds. J.W. Genuit, voorzitter van de Ker- keraad van de Gereformeerde kerk, heette allen hartelijk welkom. Ein delijk, zo zei hij, was dan het grote moment aangebroken. Hij verzocht de heer W. Poppe, oud-wethouder, de geestelijke vader van dit project, de eerste steen te leggen voor het kerkelijk centrum. Deze hanteerde de troffel als was het zijn dagelijks werk. Na afloop kreeg hij de gebruikte troffel schoon en wel mee naar huis. De heer Poppe was niet alleen de gees telijke vader, hij stond er vanaf het begin met hart en ziel achter. Ook de slagzin: geef Pauwenburg een hart, was van hem afkomstig. Na de eerste steenlegging voor het kerke lijk centrum was het woord aan de heer Ch.J-G. Gillissen-Verschage, die het zeer kort maakte. Hij zei dat de jeugd de toekomst heeft en daar om werden Ronnie Maas, 10 jaar en Saskia Guttenberg, 9 jaar, de uitver korenen om de eerste steen te leg gen voor het wijkoentrum. De heer Gillissen-Verschage hoopte dat de jeugd In de toekomst veel gebruik van het centrum zou maken. Ook zij kregen na afloop de gebruikte trof fel, compleet met oranje strik, mee naar huis. Aan het personeel werd de gebruikelijke envelop met inhoud aangeboden, in ontvangst genomen door de heer B. van der Heijden. Na afloop van de steenlegging gingen alle genodigden naar de kantine van het Vlissingse stadhuis. De culturele uitwisseling tussen het plaatsje Zeeland in Michigan (Canada) en Kapelle in Zuid-Beve land in de vorm, van een concert van Musical Youth International, is niet alleen een vriendschapsbezoek ge.weest, maar heeft zeer zeker op muzikaal gebied een grote indruk achtergelaten. De Culturele Ge meenschap Vlissingen heeft de kans aangegrepen, dit befaamde koor in Vlissingen te laten optreden. Don derdag 1 juli was de St.-Jacobus- kerk maar matig bezet; degenen die er niet waren hebben veel gemist. De veelzijdigheid van de zang-afde ling heeft de toehoorders zeer ver baasd. Niets is hun te moeilijk, er was een verwantschap van de noten geruggesteund door een frappante toepassing van de quinten-cirkel, waardoor de moeilijkste modulaties geen belemmering vormden. De reine klanken in het forte, de be heerste klanken in de piano's om diminuendo te eindigen. Zo was het ook bij het goed bezette harmonie orkest. Elke muzikant was hier een solist op zijn instrument. De stabie le volle tonen van hout en koper gaven een fraai geheel. Werkelijk hier waren jonge mensen „aan het woord" met vele talenten. Deze ta lenten heeft dirigent Richard Per kins prachtig weten te benutten. Als hoofdman over honderd weet hij zijn temperament op deze jon geren over te dragen, en alzo rea geren zij op elke hand- en stok.be- weging. Onlangs hoorden we op een kerkorgel de Prelude and Fuga in d van J. S. Bach. Ditzelfde werk speelde het korps met grote zeker heid en de registers werden open gezet daar waar het nodig was. Tot slot kwam het gehele ensemble voor het front met de uitvoering van )rAll Glory, Laud and Honor" het bekende lied dat in de U.S.A. als de nationale hymne geldt. Opgeto gen hebben de toehoorders spontaan dirigent en koor hulde gebracht voor deze schone muzikale avond. CeLa Te NIEUW- EN ST.-JOOSLAN1) heeft de muziekverenöging ONDA een concert gegeven in de muziek tent, ter gelegenheid van de 60ste verjaardag van prins Bemhard. De leiding van dit concert was in handen van de heer J. Meliefste. Wie met vakantie in BRESKENS vertoeft hoeft zioh niet te verve len. De evenementencommissie heeft in samenwerking met de in terkerkelijke reoreatiecommisstie een oratspannangsprogramma op touw gezet. Daar is allereerst 10 julia.s. - op het Oranjeplein een teken- en 6ohiMerhappen ing voor de jeugd van 6-14 jaar, die om 2 uur begint. Op de camping Zeebad Breskens zal de bej aardenzang groep 11 juli 's avonds om half negen een optreden verzorgen. Op 15 juli wordt in het bejaardente huis Ter Schelde een bejaardena vond gehouden met declamatie, zang en een quiz. Wilt u hier meer van weten, kom dan 15 juli om half acht naar Ter Schelde. Een tentoonstelling staat ook op het programma en wel op 16 juli. Dan is er een huisvlijt- en nijverheids- tentoonstelling in de zaal van de Goedertdjt. Ook in de Goedertijt is er op 21 juli een ontspanningsa vond en op 24 juli zijn er om half drie rodschaalswedstr ij denringste ken en hoela-hoepen. Dinsdag j.l. zijn in de schouw burg te MIDDELBURG de kanon nen geveild die door de Breskens 5 bij Duinkerken zijn opgevist Een comité uit de Breskense bur gerij had een geldinzameling ge houden, waarvan de opbrengst f 1600 aangevuld met andere be dragen f3500 bestemd was om te proberen de kanonnen voor Bres kens te behouden. Of hert voldoen de was kunnen wij u helaas nog niet vermelden, aangezien de krant reeds op de drukkerij lag. Het comité was zelf bang dat het be drag te laag zou zijn. De huis-aan-huis-colLecte van het Nederlandse Rode Kruis, gehouden in O.- EN W.-SOUBURG, RIT THEM EN NIEUW- EN ST.-JOOS- LAND beeft een bedrag bracht van totaal £3894. Het stuur van deze afdelingen wil ie dere goede gever graag danken voor bun bijdrage en zeer zeker degenen die er voor gezorgd heb ben dat de collecte gehouden kon worden. Was u tijdens de collecte niet thuis en wilt u toch niet achterblijven bij uw dorpsgenoten, stort dan alsnog uw bijdrage op giro 454441 truv. de heer J. Thoma te O.-Souburg, of doet u het in een gesloten envelop in de brievenbus van de Irenestraat 2 te O.-Souburg. Helpt uw Rode Kruis helpen. Wilt u niet alleen helpen door geld te storten, geef u dan op als lid van het Rode Kruis van de afdeling. Wilt u daadwerkelijk helpen, geef u dan op voor de cursus van de colonne. U kunt uw verworven kennis weer in dienst stellen van het Rode Kruis. U wordt hiervoor gratis opgeleid. Verder kunt u het Rode Kruis nog daadwerkelijk hel pen door uw gelezen lectuur te deponeren in een van de lectuur- huisjes van het Rode Kruis. U miaakt hier langdurige zieken bij zonder blij mee. Immers er is niet altijd geld om boeken en tijd schriften te kopen en een dag duurt lang voo^ iemand, die er niet als een gezond mens even uit kan vliegen. Heeft u er» veel te lezen boeken of andere tijdschriften, ook hobby- en kinderbladen, belt u dan de afdeling en men komt het halen» Dus mensen wilt u een goe de daad doen, gooi dan uw gelezen boeken, bladen en ai wat meer te lezen is, bijvoorbeeld schriftelijke cursussen, niet in de vuilniszak, maar in een lectuurhuisje van het Rode Kruis. Veel patiënten zullen u dankbaar zijn. De brandvijvers zullen wel moe ten blijven bestaan, will men geen moeilijkheden krijgen met de rio lering. De afvoer van de kern van BRESKENS is voor een groot deel aangewezen op deze vijvers. Bij het minste of geringste regenbuitje krijgt men overstromingen als de vijvers gedempt worden. Om de omgevallen tot het uiterste te be perken heeft b. en w. van Bres kens nu besloten de vijvers te voorzien van een hekwerk van naar binnengebogen stalen buis, omspannen met gaas en aan de bovenkant voorzien van prikkel draad. Aldus wethouder J. B aren- dregt op een onlangs gehouden persconferentie. De gezamenlijke koren van de ring van christelijke muziek- en Zeeurwsch-Vlaanderen hebben meegewerkt aan een concert, dat een dezer dagen heeft plaatsgevon den in de Nederlandse Hervormde Kerk te BRESKENS. 150 parsonen waren bijeengekomen uit Oost- burg, Gadzand, W aterl andkerkj e, Biervliet en Breskens. Al deze mensen hebben liederen gezongen uit de bundel van Johan de Heer. Voorzatter C. Bakker was blij met het behoorlijke aantal mensen dat naar het kunnen van de zangers kwam luisteren. Hij sprak de hoop uit dat in de toekomst meer van zulke uitvoeringen zouden plaats vinden. Het koor stond onder lei ding van de heer A, Vergouwe uit Breskens. De belangstelling voer de Neha- lenmiaitentoonstelling in MIDDEL BURG is zo groot dat men drang hekken heeft moeten plaatsen om te voorkomen dat vele mensen zander geldig toegangsbewijs de controle door kwamen. De Neha- lenniaoataloguis, die het Zeeuws genootschap van wetenschappen had laten drukken, bestaande uit 2500 exemplaren, is uitverkocht. Het bezoekersaantal ligt ver boven de verwachtingen. 6 juli zijn in de Goedertijt te BRESKENS besprekingen gehou den over het oprichten van een fiets- en wandelclub. Dit ging uit van de Stichting Dienstverlening probh bereic voor bejaarden. De bespreking werd geleid door de heer J. Meye- rtsn, maatschappelijk werker van de stichting. In hotel Wapen van BRESKENS heeft het CTOB zijn jubileum ge vierd. De heren A. Cambier en R. Vermeire kregen tijdens dieze re ceptie een gouden horloge aange boden met inscriptie, omdat zij 25 jaar respectievelijk voorzitter en bestuurslid waren geweest. Vele belangstellenden kwamen hun ge lukwensen aanbieden. De gereformeerde en hervormde jongeren van NIEUW- EN ST.- JOOSLAND zijn een dezer dagen, samengekomen om de kerkelijke jblemen te bespreken. De voor- ïidingscommissie zal in augus tus weer bijeenkomen om plannen te maken zulke gesprekken in het najaar te herhalen. Wilt u een iets anders dan al tijd maar karbonaden met frites en appelmoes? Wel ga dan een keer met uw gezin naar Rotisserie De Put, ingang Strandhotel Boulevard Evertsen te VLISSINGEN. Hier kunt u heerlijk fonduen, niet el- leen voor ouders, maar met de kinderen mee. Misschien een tip voor de vakantie, heeft moeder die vrouw ook eens een afwasloze dag. De prijs kan haast geen bezwaar zijn, u bent voor de karbonaden toch zeker zoveel kwijt en de kin deren fonduen voor de helft van de prijs. Eet u smakelijk. Zit u niet erg goed bij kas en hebben de kinderen of u zelf brood nodig iets nieuws nodig, gaat u dan eens op een woensdagmiddag naar het Leger des Heilsgebouw aan de Dr. Stavermanstraat te VLISSINGEN. Iedere woensdag middag van èèn tot vier uur wordt hier een kledingbeurs georgani seerd. Heeft u nette kleding over dan kunt u dit ook op deze plaats afgeven. U bent op deze manier van uw overtoüJlige kleding af en u steunt er een goed doel mee. Voor de CCP-fnactie is een nieu we stuurgroep opgericht, die ails adviesraad moet dienen. Samen stelling van deze adviesraad is als volgt: voorzitter de heer B. Koole te O.-SOUBURG (ARP), mevr. C. J. D. Vissers-Maanders, ook te Souburg (KVP), de heer C. van Veenendaal te VLISSINGEN (ARP), de heer J. van Sabben (CHU), de heer H. Kouman (CHU) en de heer J. Kale (KVP). De heer G. van SLuys, fractievoor zitter van de CCP, zal ook deel uit maken van de stuurgroep. Heeft u zaterdag j.l. ook geke ken naar het t.v.-programma Een maal Andermaal, dan hebt u ook kunnen zien dat een van de geluk kige tehuizen, het tehuis Vijver vreugd te MIDDELBURG, binnen kort een platenbom van f250 krijgt om voor de geestelijke gehandicap ten nog meer zon in hun leven te brengen dan ze ad krijgen in Vij vervreugd. Wij hopen dat u er allemaal erg veel van ruit genie ten. De heer G.J. Janse, wethouder van Sociale Zaken der gemeente Vlissingen, is voorlopig wegens ziekte verhinderd zijn spreekuren, welke iedere donderdag van 10.30- 1120 uur worden gehouden, waar te nemen. Naar het zioh laat aanzien zal hij eerst medio augustus zijn werkzaamheden mogen hervatten. Bezit u een caravan? Dan kan het volgende voor u van belang zijn. De Algemene Politie Verordening van de gemeente Vlissingen b enige tijd geleden uitgebreid met een artikel, dat betrekking heeft op het langs de openbare weg stallen van caravans en dergelijke voertuigen. De volledige tekst van dat artikel (83) luidt als volgt: „Het is eigena ren of houders van kampeerwagens, caravans en dergelijke voor recrea tie dienende voertuigen verboden deze binnen de bebouwde kom lan ger dan 48 uur achtereen op de openbare weg te doen of te laten stilstaan". Gaat u met vakantie? Haal het „paard" dan niet te vroeg van stal, want dat kan u in het uiterste geval een bekeuring kosten, hetgeen de vakantievreugde beslist niet zal vergroten! En: denkt u er aan, dat onder „openbare weg" ook parkeerhavens en parkeerplaatsen worden verptaan? VLISSINGEN Zaterdag 10 juli 1971. Zevende Dags- Adventisten. Doopsgezinde kerk. 9.1510-15 uur Leesdaenst, 10.15-11.15 uur Bijbel studie. Zondag 11 juli 1971. Hervormd Vlissingen. St.-Jacobs- kerk 10 uur, ds. J. P. Broeder, Ritthem, 17 uur, geen dienst, Jo<han- neskerk 9.30 uur ds. J. Blonet, Oversehie, 19 uur ds. A van Dors- sen, HippeLytushoef, Emmanuelkerk 9 uur ds. J. P. Broeder, Ritthem. Ter Reede 19 uur ds. J. C. van den Berg. Ver van Vrtfz. hervormden - Re monstranten. Gezamenlijke dienst met de doopsgezinde gemeente in „Ophir". 10.45 uur ds. J. C. van den Geref. Petrnskerk Paul Kruger- straat. 9.30 uur ds. Tissink, 19 uur ds. J. W. Gemuit, Huishoudschool Faauwemburg 10 uur ds. Genuit, 17 uur ds. Tissink. Chr. geref. kerk Kasteelstraat, 9.30 en 17 uur ds. W. J. Maris. Pinksterkapel Bellamypark. Dienst te 14.30 uur. Evang. Luth. gemeente Walst raat. 10.30 uur da. M. P. Stol, Groede, HA Hervormd Koudekerke. 9 en 10.30 uur ds. N. H. Boomer, Domburg, Emmanuelkerk Paauwenbung ds. J. Broeder, Raitthem. Geref. kerk Souburg. 11 uur ds. J. v. d. Heide, 19 uur ds. J. Broeder. Kristen Zuid-Molukse kerk. Oost- Souburg 15 uur ds. P. Fader, Koude kerke, 11,30 uur ds. P. Fader. MIDDELBURG Zarterdbg 10 Ju li 1971. Zevende Dags-Adventlsten. Doopsgezinde kerk Lange Noorde straat. 10-11 uur Leesdienst, 11-12 Bijbelstudie. Zondag 11 juli 1971. Koorkerk geen dienst. Luth. kerk 9 urar da. M. P. Stol. Parochiekerk H. Petrus en Paiulus. Zaterdagavond 19 uur, zondag 10.30 en 19 uur, Ont moet ingsk er k 9.30 uur, Zuiderbaken 10.30 uur, Domburg 10 uur. R.-k. kerkdiensten op Walcheren. Dishoeck-Koudekerke Toeristenkerk zaterdagavond 19 uur, zondag 10 uur, Domburg Recreatieterrein of kerk Badhuisweg zaterdagavond 19 uur, zondag 10 uur, vanaf 4 juli 8.30 uur h. mis door Duitse priester. Oostkapelle Ned. herv. kerk. Za terdagavond 19 uur, Veere Ned. herv. kerk zondag 9.30 uur, Vrou wenpolder Toeristenkerk Fort Den Haakweg, zaterdagavond 19 uur, zondag 10 uur, Westkapelle Toeris tenkerk Bazienstraat 3 zaterdaga vond 19 uur, zondag 10 uur, Zoute lande Toeristenkerk Bosweg 48 za terdagavond 19 uur, zondag 10 en 19 uur. R.-k. kerkdiensten te Vlissingen en Souburg 10 en 11 juli 1971 Parochiekerk Singel zaterdagavond 19 uur, zondag 10.30 uur Kortrijks Gemengd koor Nederlands, 12 en 19 uur, Militair Tehuis Hellebaardier- straat zondag 9.30 uur, Kapel St.- Joseph-ziekenhuis zondag 9 uur, Emmanuelkerk Paauwenburg zater dagavond 19 uur, zondag 8 en 11 uur, St-Martinuskerk Souburg za terdagavond 19 en zondag 10.15 uur. Het ls de Vlissingse politie opge vallen, dat vele gemotoriseerde weg gebruikers zich op de Van Woelde- renlaan de allures van een coureur aanmeten. Met grote snelheden wordt over deze weg geraced, en het b dan ook niet verwonderlijk dat er zich reeds enkele malen onge vallen hebben voorgedaan. Hoewel de weg gunstig gelegen is en als het ware tot het rijden met hoge snelheid uitnodigt, moet dit in verband met diverse plaatsen waar voetgangers en fietsers plegen over te steken, ten stelligste worden ont raden. Bovendien gaat de politie - mede in verband met de zomerdruk- te, waardoor het verkeer op de Van Woelderenloam nog drukker is dan normaal - een verscherpte controle instellen. Dus dan is het zeker op passen geblazen! Denkt u erom, als u van de Van Woelderenlaan ge bruikt maakt? U bespaart u zelf wellicht een waarschuwing (of in het ergste geval: een bekeuring), terwijl bovendien de veiligheid van „overstekende moeders met kroost", die in het Nollebos gaan wandelen, of naar het strand tijgen ermee ge diend is. t

Scheldebode | 1971 | | pagina 3