ALS CULTURELE UITWISSELING Musical Youth International komt nu ook naar Y lissingen zeeuwse kla i 1 W S; t» V'ffltft- Rode Kruis heeft nieuw lectuurhuisje in M'burg Toeristische attracties de scheldebode Scheldebode kringetje UITGEBREID PROGRAMMA RUYTERSTADFESTIVAL de zuidwester combinatie NU SCHOOLBOEKEN DE RUITBR huis aan huis-blad bestellen dan heeft u een vakantie zonder zorgen de scheldebode 22e JAARGANG No. 26 UIIGAVE: N V UIIGEVERSMAAISCHAPPIJ DF SlEM - BREDA DONDERDAG 1 JULI 1971 BOEKHANDEL PAUL KRUGERSTRAAT53 -TEL.2733-VLISSINGEN 7 at' -TS «- fTiTA L^- C-35, 3 T -Jr VLISSINGEN In het kader van het uitwisselingsprogramma tussen het plaatsje Zeeland in Michigan (USA) en Kapelle, komt het uit 112 per sonen bestaande gezelschap van Musical Youth International een week naar onze provincie. Musical Youth International (MYI) is een niet-commerciële vereniging, die is opgericht om de internationale contacten te bevorderen en te verbeteren.. Naast het reeds jaren bestaande lectuurhuisje op de Markt voor Café Groenewegen heeft het bestuur van het Rode Kruis Middelburg nu ook een lectuurhuisje laten plaatsen op het trott°ir aan de Statenlaan. Dit laatste is in het bijzonder prettig voor de bewoners van Middelburg- Zuid, die nu in staat worden gesteld met boeken en ♦ijds'-hriften bij te dragen aan de uitvoering van deza Rode Kruis-taak. De via deze huisjes ingezamelde lectuur (in het gehele land zijn er ruim 650) wordt weer gratis ver strekt aan enige duizenden langdu rig thuisliggende zieken, invaliden en zeer bejaarden, voor wie het veelal bijzonder moeilijk en vaak ook te duur is om althans regel matig aan» boeken of tijdschriften te k°.nen. Ook enige honderden me dische- en sociale inrichtingen van alle gezindten profiteren door collec tieve geschenkzei fingen lectuur van de opbrengst van de lectuurhuisjes. Het plaatselijk Rode Kruis zal in het bijzonder op prijs stellen als velen hun leetuurbijdrage leveren voor dit unieke Rode Kruiswerk. U kunt dit doen door direct na lezing uw tijdschriften en zo nu en dan een goed boek of p°cket in de lectuurhuisjes te doën. Kwaliteit en actualiteit van de tijdschriften zijn voor de patiënten en gehandicapten van groter belang dan de kwantiteit. Zeer welkom zijn Nederlandse en buitenlandse geïllustreerde bladen. Maar ook jeugdbladen, digests, hob bybladen, tijdschriften op het gebied van sport, techniek, zee- en lucht vaart, toerisme, populair weten schappelijke bladen enz. Boeken en pockets in nog redelijke staat in het Nederlands, maar o°k elke andere vreemde taal- Zelfs Turks, Arabisch enz. worden gevraagd voor o.m. zie ke gastarbeiders. De lectuurhuisjes worden regelmatig geleegden de inhoud omgaand verzonden naar de Centrale Lectuurvoorziening van het Rode Kruis te 's Gravenhage. Na sortering vindt vandaar de verzen ding plaats aan tienduizenden zie ken, invaliden e.d., zowel thuis als in ziekenhuizen of verpleeghuizen, sanatoria, jeugd- en bejaardencentra hier te lande eri in het buitenland. Met actuele tijdschriften en een goed boek kunt u daadwerkelijk op een eenvoudige wijze het Rode Kruis helpen tienduizenden anderen te helpen. Beste mensen ik stel u een goe de daad voor. Laten we allemaal samen eens gaan sparen voor een vakantiereisje voor dominee B. uit Middelburg. Het wordt tijd dat deze predikant eens een bezoekje gaat brengen aan het goede Stap horst om daar eens persoonlijk kennis te gaan maken met „de barbaarse" volksgerichten. Wie weet zou hij dan wel allerlei fa bels ontdekken die over het Zeeuwse" daar de ronde doen. De bedoelde dominee liet zich in een zogenaamde „donderpreek" verlei den tot een vergelijk van wat in Zeeland met de PZEM-directeur is gebeurd en wat volgens hem in Staphorst aan volksgerichten plaats vindt. Nogmaals: om dat te kunnen vergelijken is een diepgaande stu die nodig van die gewoonten in Overijssel en daarom gun ik de dominee wel een reisje... Maar goed mensen, ik ben slechts een eenvoudige oester en daarom verdiep ik me maar liever weer in de vraag of mijn Ooster- schelde wel of niet zoet wordt in de toekomst. Om mijn blik niet al te zeer te laten verduisteren door in het vooruitzicht gestelde zoete zaligheden verdiep ik me dan maar zo nu en dan eens in het „Kabinet van Zeeuwse gezichten". Zeer leerzaam. Zo leerzaam dat zelfs de commissaris van de konin gin een exemplaar van dit boek werk heeft gekregen. Om teleur stellingen te voorkomen: er staan geen bekende Zeeuwen met hun gezichten in, maar afbeeldingen, van gravures, tekeningen en schil derijen van Zeeland van de zes tiende tot en met de negentiende eeuw. Wie nog een idee heeft uit te broeden kan maar het beste naar de Koninklijke Maatschappij De Schelde gaan. Die is namelijk met industrieën in Duitsland, België en Luxemburg bezig om een zoge naamde „broedreactor" te bou wen Ja. ja. Het heeft niets met eieren te maken, maar wel met kernenergie. Het is maar dattu het weet. Wat u ook nog even moet weten is dat de Vereniging Milieu Hygië ne volgens A.R. statenlid Van Ben- nekom „een stuk geweten van de Zeeuwen" is. Wat ze ons dan ook verwijten (wie weet, wel in Stap horst) gewetenloos zijn we niet in ieder geval... d'OESTER Dit wordt bereikt door culturele uitwisselingen met andere landen, waarbij de deelnemers in het gast od bij particulieren worden onder gebracht. De vereniging bekostigt een jaarlijkse tocht naar het buiten land voor daarvoor geselecteerde leerlingen van middelbare scholen in de leeftijd van 16 tot 18 jaar. Deze jonge mensen zijn afkomstig uit de staat Michigan, de aangren zende staten en uit de provincie Ontario in Canada. Hun doel is andere landen hun veelzijdig muziekprogramma aan te bieden, terwijl zij eigenlijk in ruil daarvoor het gezins- en gemeen schapsleven in het gastland leren kennen. In de laatste 6 jaren is opgetreden in diverse Europese lan den. in Mexico en in Japan. Ook trad men tijdeus -twee wereldten toonstellingen op Dit jaar zal MYI concerteren in enkele speciaal uitse- aochite steden in Eurooa. Mamie Dowd Eisenhouwer is ere voorzitster van de MYI. In een brief gaf zij de studenten de volgende boodschap mee: „Ik wens u veel succes bij uw streven de internatio nale verstandhouding te verbeteren Het is bewonderenswaardig, dat u vrijwillig uw diensten als persoon lijke vertegenwoordigers van onze grote staat aanbiedt aan de volken van vreemde landen en ik ben <-x zeker van dat u door uw prachtige muziek en persoonlijke contacten een gevoel van vriendschap tot stand zult brengen, dat anders door welke middelen dan ook moeilijk verkregen zou kunnen war den". Het feit, dat MYI onze provincie bezoekt, is door de Stichting Cultu rele Gemeenschap Vlissingen aange grepen om dit bijzondere koor en orkest op donderdag 1 juli te laten concerteren in de St. JacobskerK te Vlissingen. Het bijwonen van dat concert moet beslist de moeite waard worden geacht. Het feit, aat de deelnemers uit circa 3000 kandi daten zijn geselecteerd, staat borg voor hun goede muzikale prestaties. Enkele kritieken -wijzen in dieze'fde richting: „Het hoge muzikale peil van deze groep is hun visitekaartje". (Richard d'Anjou, Program Director, U.S. Pavilion, EXPO '67). „In mijn veertigjarige omvangrijke muzikale praktijk heb ik nooit zoiets buiten gewoon moois gehoord als het zin gen en spelen van onze MYI-vrien den". (E. H. Mander, Head Master Workington Grammar School, Cumberland), en zelfs Patricia Nixon kon er mee instemmen: „De president en ik zijn zeer verheugd met uw deelnemen aan het pro gramma van MYI en wij zullen ieder van u hartelijk verwelkomen." men" Het repertoire geeft een indruk van de veelzijdigheid var. de groep, zowel gewijde muziek, als klassie ke- licht klassieke en moderne mu ziek worden ten gehore gebracht, waarbij men als componisten aan treft: De Padilla, Tchesriokov, Mo zart, Shostakovich, Bacharach, Sou- sa, Bach, Schubert, Haydn, Dvorak. Handel, Vivaldi, Purcell e.a. De werken worden uitgevoerd door koor en-of orkest, of door het striik- kwartet. Het gezelschap zal donderdag 1 juli te plm. 17 uur te Vlissingen aankomen. Mer. zal in het restaurant van de sporthal de door de Stichting Culturele Gemeenschap Vlissingen aangeboden koffiemaaltijd georui- ken. Het concert in de St. Jaeobs- kerk begint om acht uur. De toe gangsprijs bedraagt slechts f 2,-, ter wijl houders van een Cultureel Jeugdpaspoort en kinderen tot 12 jaar f 1,- betalen. De toegangskaar ten zijn verkrijgbaar bij boekhandel C. A. Bikker, Badhuisstraat 15 en bij sigarenmagazijn Ter Meulen, Walstraat 34. Ook aan die kerk, wel ke vanaf 19 uur geopend zal zijn, zullen kaarten verkrijgbaar zijn. OPLAGE 32.500 EX Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE j N.V. Uitgevers Mij. De Sten, Breda. Reigerstraat 16 Telefoon 0160P 22341 °ostgiro 1114111 Bank Alg. Bank Ned. N.V„ Breda Ned. Credietbank N.V. Breda ADVEKTENTIK-ËXFL. J. van der Hoeven, Vlissingen, Spuiplein 94 Telefoon 01184 -6830 REDAKTIE MevT. B. F. Mulder-Kenter. Vlissingen. M. Hobbemalaan 38 Telefoon 01184 - 7778 Druk: Toezending techn. mat n.v. Rota druk Axel, Nassaustraat 3, telefoon 01155 - 2320. BRESKENS 1 t.m. 4 juli: KER- MIS-Oranjeplein; Om de 14 dagen weekmarkt op maandag. DOMBURG Iedere dinsdag rondleiding o.l.v. de boswachter door het bos Westhove. Aanv. 14.30 uur, entree vrij. Start recreatieterrein Westhove. 2 juli: handbal wedstrijd in de avonduren. 8 juli: oriëntatie bos- en strandloop in de avondu ren. KOUDEKERKE 3 juli: wandel mars langs het strand. Start vanaf het terrein Huvers. Afstand 5, 10, 15 kilometer. Ir.leggeld f. 1,50. Aanv. 1-1-30 er. 13.30 uur. 5 juli: strand feest op het strand Westduin. Aanv. 14.00 uur. Deelname gratis. 6 juli: lampioer. optocht vanaf camping Duinzicht m.m.v. muziekkorps, aanv. 20.00 uur. Lampions te koop vanaf 19.00 uur op de camping. 8 juli: oriëntatierit voor automobilisten. In schrijving vanaf 19.00 uur. Start 19.30 uur vanaf terrein Westduin. MIDDELBURG Iedere donder dag weekmarkt t.m- 3 oktober. Mi niatuur Walcheren; Molenwater. In juli en augustus geopend dagelijks van 6-22 uur t.m. 22 aug. Rondvaart met m.s. Noordzee naar het Veerse- meer. Afvaart aan de Loskade. Duur van de tocht circa 3 uur. Vertrek ma. t.m. vrij. 10 en 14.00 uur, za. en zo. 14.00 uur. Entree f- 5;-; kinderen t.m. 12 jaar f. 2,50, t.m. 3 sept. Klank en Lichtspel in het Abdij- complex t.m. 2 juli aanvang 21 uur; 7 t.m. 30 juli wo. en do. avond aanv. 21 en 21.30 uur; vrijdagavond 21.00 uur. Kaarten a f- 1,75 en f. 1,- kinderen) verkrijgbaar bij VW. t.m. 30 sept. rondleiding onder lei ding door het Stadhuis, ma. t.m. wo. en vr. 10-12.30 en 13.30-16 uur, do. 12-12.30 en 13.30-17 uur. za. 10-12.30 uur- Entree f. 0,60. t.m. medio aug. ied. do. Kunstmarkt op de Visch- markt 10-17 uur. t.m. 28 aug. Ten toonstelling, „Van Centrale Kern tot Kerncentrale" Geslacht en land van Borssele in het Rijksarchief in Zee land, St.-Pieterstraat 38. Geopend ma. t.m. vrij. 9.30-12.30 uur. Entree vrij. t.m. 29 aug. Tentoonstelling Nehaienniia de Zeeuwse Godin- Ro meinse monumenten uit de Ooster- schelde, Zeeland in in de Romeinse tijd. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Entree f. 1,50, kinde ren f. 0,75. t.m. 4 juli FIM motorral ly, inl. VW. 2 en 3 juli voorstelling van de Openluchtspelers in het Openluchttheater Toorenvliedt. De Bruiloft van Figaro, aanv. 20.30 uur. Entree f. 3,- OOSTKAPELLE.3 juli: Dansa vond met de Dixielandband in het Verngebouw. Aanv. 20 uur. Entree f. 2,50. 6 juli: Vossejacht. Start VW- kantoor om 20 uur. Inschrijfgeld f. 0,50. 8 juli: Concert en zanguitvoe ring door Brassband Crescendo en het zangkoor Sursum Corda in de Ger. Kerk, Brouwerijstraat. Aanv. 20 uur. RITTHEM T.m. 15 sept. Rond leiding o.l.v- de boswachter door het natuurreservaat Rammekenshoek. Iedere do. te 14.30 uur. Samenkomst bij de Noodboerderij Staatsbosbe heer, Rammekensweg, Deelname gratis. VEERE T.m. 31 aug. rondvaart, ever het Veerse Meer met m.-s. Steel Veere. Vertrek dagelijks cc. 10 uur. (piet op za. en zo.) 12 uur, 14 uur en 16 uur. Entree f. 3,75, kinderen 4 t-m. 9 jr. f. 2,-. T.m. 31 aug. Bus- en boottocht naar Zierikzee. Per bus (SW) naar Goes en Zierikzee; vanaf Zierikzee per boot terug naar Veere. Vertrek boot Zierikzee 11.45 uur. Prijs incl. BTW, excL tol Zeeland- brug f. 8,50. kind. 4 t.m. 9 jr. f. 4,25. Inl. WV. Atelier de Schapekop, Markt 23, demonstraties spinnen en weven, tapijtknopen, edelsteen slij pen er. polijsten van ma. t.m. za- 10- 17 uur. Entree vrij. Potterij de Spreeuwenpot, Oomstraat. Demon straties pottenbakken, boetseren e.d. ma. t.m. za. 10-17 uur. Entree vrij. 2 juli Disco-avond in Ver. Gebouw. Oudestraat, aanv. 20 uur. Entree f. 1,50- 5 t.m. 30 juli, ma t.m. vrij. kinderspelen voor jeugd van 5 t.m. 12 jaar onder leiding. 10-12 uur Verzamelen bij Ver. Gebouw Oude straat. Entree f. 0,25. 7 juli: optre den Joegoslavische volksdansgroep „Ansembli Narodi Igara I Pijesama" in Ver. Gebouw, Oudestraat. Aanv. 20 uur entree f. 1,75. 8 juli: lampio noptocht m.m.v. muziekkorps. Start ca. 20 uur vanaf ver. Gebouw. VLISSINGEN Iedere zaterdag weekmarkt- t.m. 12 sept. Optreden van het Trio Tonoli in HCR Grand- Hijtel Britannia, Boulevard Evertsen 44. Di. t.m. zo. vanaf 20.30 uur. Op zondag tevens van 15-18 uur mat- née. t.m. 26 augustus iedere do. Festival d'Elegance in HCR Britan nia, Boulevard Evertsen 44, m.m.v. Modehuis, Boutique en kapsalon. Aanv. 20 uur. Entree vrij. 7 juli wedstrijd reliefwerk op het Nolle- strand aanv- 15 uur. VROUWENPOLDER Toeristen- markt ieder wo. tot medio sept. van 15-21 uur op het Dorpsplein en Fort der: Haakweg. 6 juli: show van oude Zeeuwse klederdrachten. Aatv. 19.30 uur. Inl. VW. WESTKAPELLE 6 en 7 juli, volleybaltoernooi voor badgasten op het strand. Inl. VVV. 7 juli muzikale rondwandeling door muziekver. OKK. Aanv. 20 uur. 8 juli: strand loop. Aanv. ca- 19.30 uur. Inl. VW. EOUTELANDE Tot medio au gustus iedere dinsdag toerister.markt van 14-21 uur. 1 juli: bridge-drive in zaal Middendorp. Aanv. 19.30 uur. Inl. VW. 8 juili: voetbalwedstrijd badgasten - v.v. Meeuwen op het sportterrein. Aanv. 19 uur. Voor uitvoeriger informatie over de vermelde evenementen kunt u zich tot de plaatselijke WV's wen den. De data en verdere gegevens zijn met de meeste zorg verzameld. De provinciale WV kan echter geen enkele verantwoording aanvaarden voor de juistheid ervan. Grote blijdschap im de Koestraat te Vlissingen toen daar donderdag j.l. de Scheldebode in de brievenbus terecht kwam en mevr. G. A. van de Zee-Fréni tot de ontdekking kwam dat zij in het kringetje stond Vrijdags ging zij meteen het bewijs materiaal ophalen aan het Spuiplein en de geschenkenregen kon begin nen. Het is natuurlijk een gelukje als onze fotograaf u in zijn lens heeft gekregen. Voor wie is deze week dat geluk weggelegd? Gaat u den net als mevr. Van de Zee om het bewijze aan het kantoor op het Spuiplein en voor u zullen de ver rassingen ook niet van de iuciü zijn. De gulle gevers zijn van deze week: Banketbakkerij Faber. Bad huisstraat 28, de bekende kwaliteits taart; Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk; Vishandel Frans de Muijnck, Oude Markt 11 een kilo gebakken vis uit de zater- dagreclame; Drogisterij Luitwieler Lange Zelke, 50, luxe flacon bad- schuim; Foto De Grave, Walstraat 74. waardebon van f 2,50 voor foto- artikelen; Kledingbokser, Lange Zelke 26, stropdas; Optiek Tilroe, Walstraat 31, kamerthermometer; Sporthuis Roovers, Walstraat 129, een pruikenborstel; De Wijnkelder, Walstraat 104, een fles rode Mistel- la; Smits Kaas, Marktkraam pond kaas naar keuze; Fabro N.V., Dom- burgs Schuitvlot 3, Middelburg, pla- tenbon Ter waarde van f 5,-; De Drie Tonnetjes, St.-Jacobastraat 4, koffie met gebak voor twee perso nen; Slagerij D. Oostetrom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren; Snackbar Remco, winkelcentrum Pauwenhof, een Okay ijstaart t.w.v. f 4,-; Firma 't Goudoppertje, Walstraat, waarde bon f 5,-; Potterie Jaap, St.-Jacoba straat 33, Vlissingen, waardebon f 5,- en Midgetgolfbaan „Delta", Bur gemeester Woelderlaan, Vlissingen. met gratis ronde plus koffie. VLISSINGEN De showboot- vaarten met de Flandria, die evenals vorige keren tijdens het De Ruyter- stad-festival in Vlissingen worden gehouden, hebben nu. behalve 's avonds om 19.30 uur, ook 's middags om twee uur plaats, aldus de voor zitter van de Stichting Vlissings Ac tiefonds, de heer W. van de Grift. De tochten worden dit jaar gehou den op iedere vrijdag van 9 tot 30 juli vanaf de Piet Heinkade. Vooraf kunnen belangstellenden bij de VVV te Vlissingen kaarten verkrij gen. Tijdens de vergadering van vorige week maakte de heer Van de Grift ook het verdere programma bekend van het festival dat deze keer voor de zesde maal wordt gehouden. Het openingsnummer hebbenwij onder tussen al achter de rug. Men begon het festival met een orgelconcert gegeven door Gerard Akkerhuis in de St.-Jacobskerk. Ook het volgende punt hoort al tot het verleden. De Rijnmondband uit Schiedam heeft op het stadhuisplein een muzikale show gegeven en heeft een mars door de stad gemaakt. Nou moet u niet denken dat alles mosterd na de maaltijd is want er staan nog vele evenementen op het programma dat echt wel de moeite waard is. De Stichting Badplaats Vlissingen orga niseert 7, 20 en 21 juli kinderspelen op he Nollestrand, op 14 en 18 juli wordt, in samenwerking met MAC de Zeeuwen een puzzelrit georgani- seert met start en finish bij de sporthal. Op het Nollestrand zal voor de kinderen op 14 juli een poppenkastvoorstelling plaats vinden die om drie uur begint. De traditio nele kermis wordt dit jaar gehouden van 17 tot 24 juli en zal ook dit jaar weer met vuurwerk worden opge luisterd. In de maand augustus wordt de wielerronde van Vlissin gen voor amateurs weer verreden, terwijl ook nog ringrijderijwedstrij- den, een dressuurproef met honden, een majorettenfestival en een stand werkersconcours op het orogramm staan. Al met al hoeven wij ons niet te vervelen.

Scheldebode | 1971 | | pagina 1