Nieuwe vestiging C. Meijer N.V. BAAYENS 20 JUNI - VADERDAG 20 JUNI - VADERDAG voor uw BRIL KRUININGEN VAN LIERE-BAVECO C.V. VAN LIERE-BAVECO C.V. WEMELDINGE OO de speciaalzaak HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE Woensdag 9. juni j.l. opende dhr. A. G. Lindenbergh, hoofd v. d. Soc. Econ. Hoofdafdeling van de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders, de nieuwe vesti ging van C. Meijer N.V. in Swifterbant. Na deze openingswoorden schalde de vrolijke muziek, gebracht door het mu ziekkorps uit Swifterbant, E.M.M. en Scheldegalm, door de 115 meter lange hal. Meer dan 1000 genodigden beleef den deze geweldige openingsfase. Voor dat het zover was had men aandachtig geluisterd naar de toespraken van Ir. J. B. Wellen, dir.-generaal van de Land bouw en de Voedselvoorziening van. het Ministerie van Landbouw en Visserij en van de heer H. J. Meijer. De man die dit bedrijf heeft opgebouwd, dhr. C. Meijer Sr., bedankte voor de grote be langstelling. We hebben allemaal wel eens gelezen over sprookjesachtige car rière in Amerika. Voor dergelijke verha len hoeven we beslist niet naar Ameri ka te gaan. Comelis Meijer, in oktober 1900 gedoopt in de Gereformeerde kerk in Biezelinge, kocht van de oogst 1920 70 ton Eigenheimers van boeren uit de omgeving van zijn woonplaats Schore. Het binnenschip „Drie Gebroeders" ver zorgde op 20 september 1920 de eerste vracht naar Holland voor dhr. Meijer. In 1922 trouwde dhr. Meijer met het meisje M. Lavooy en vestigde zich als aardappelcommissionair in Kruiningen. Samen brachten ze dit langzaam op gang en al spoedig werd rekening han del in aardappelen gedreven. De omzet cijfers illustreren goed de groei van het bedrijf: 1920 20.000, 1930 250.000, 1940 800.000, 1950 1.300.000, 1960 11.300.000 en 1970 22.000.000. Natuurlijk is deze omzet niet alleen in eigen land behaald. In 1950 werd geëx porteerd Lnaar 18 landen, in 1960 naar 34 en in 1970 naar 36. In de loop der jaren is met 76 verschillende landen za ken gedaan. In 1958 werden bedrijven geopend in Zierikzee en Oosterland, welke bedrij ven dit jaar samengevoegd zullen wor den. Tenslotte werd dus op 9 juni j.l. C.M.K. in Swifterbant in bedrijf gesteld. De afmetingen van dit gebouw in de Flevopolder zijn: lengte 115 m, breedte 103, oppervlakte terrein 2.25 ha. Er is 24 km elektrische kabel verwerkt en het vermogen is 45C PK. Er zijn 14 aardappelcellen van elk 300 ton, twee van 150 ton en een extra opslag van 8600 ton, was de totale bewaarcapaci- eit op 13.100 ton (Kruiningen 15.000 ton). Het aantal personeelsleden in Swifterbant bedraagt 37, waardoor het totale personeelbestand op 117 gebracht is. Natuurlijk hebben economische mo tieven tot deze nieuwe vestiging geleid. Deze zijn: zo dicht mogelijk bij het nieu we produktiegebied zijn, waardoor voor de opslag van gerooide aardappelen een zo kort mogelijke afstand gereden moet worden. Bij de opening vorige week woensdag was natuurlijk het gehele personeel aan wezig. Uit Kruiningen vertrok men des morgens om 6 uur met 6 bussen (4 per soneel, 2 muziekkorpsen). Het werd een uitstekend georganiseerde feestelijke dag, die 's avonds in „Napoleon" in Rijs- bergen werd afgesloten. Tenslotte: C. Meijer N.V.: onze geluk wensen en veel succes ook met uw be drijf in Swifterbant. Wedvluchten. Door de postduivenvereniging „De Vrijheidsduif" te Kruiningen werd weer deelgenomen aan enkele vluchten. De voornaamste uitslagen hiervan zgn: St. Quentin. Afstand 188 km. Deelname 163 duiven. 1 P. Willeboer; 2 J. Paauwe; 3 P. Boone; 4 C. Dijl; 5 J. van Iwaarden; 6 H. Witte; 7 Wisse Czn.; 8 M. Poleq; 9 P. Kakebeeke; 10 J. Krombeen. Bourges. Afstand 504 km. Deelname 53 duiven. 1 en 2 C. Dijl; 3 H. Dek; 4 M. Poleij en 5 J. Meijer. Kruiningen I Krabbendijke I. Vorige week donderdagavond speel den de Kruiningse beste elf tegen Krab bendijke I. Er werd in een boeiend duel van 't begin af aan geknokt voor elke meter terrein. De partijen waren on danks het feit dat Krabbendijke 3 klas sen hoger speelt dan Kruiningen aan elkaar gewaagd. Na ongeveer 20 min. nam Krabbendijke de leiding wat tevens de ruststand betekende 10. Na de rust bleek duidelijk de betere .techniek van de Krabendijkse elf. Het gemak waar mee zij elkaar vonden en de souplesse waarmee ze uit de verdediging direkt in de aanval gingen was een lust voor het oog. Kruiningen echter liet zich niet in timideren en bleef vechten om de klei ne achterstand om te buigen. Had Krab bendijke al verschillende kansen onbenut gelaten, aan de andere kant bedacht Neeskens zich geen moment toen hij oog in oog kwam te staan met de Krab- bendijke-doelman. Glasziiiver en keihard sohoot hij raak 11. Kruiningen kreeg moed, wat tien minuten later resulteer de in een tweede doelpunt van Neeskens. Twee minuten voor tijd liet Th. Nees kens zijn derde doelpunt aantekenen, na een voorzet op maat van H. v. d. Pas. Het applaus van het publiek na afloop was zeer terecht. We hebben dan ook 'n prachtige wedstrijd gezien met wisse lende kansen en volledige inzet van bei de partijen. inleggeld en een vergoeding van 2, per morgen. De kinderspeelzaal is 4 morgens geopend en vanaf dinsdag bij voldoende deelname, ook de maandag morgen geopend. De peuters spelen on der leiding van gediplomeerde kleuter leidsters. AFTERSHAVE DOUCHESCHUIM HERENHAARSPRAY SCHEERAPPARATEN enz. Kruiningen SIGAREN ASSORTIMENTEN DOZEN KISTEN POTTEN Kruiningen Jeugd-voetbaltoernooi. Op het terrein aan de Hansweertse Straatweg organiseert de V.V. Kruinin gen op zaterdag 19 juni 'n groot jeugd- toernooi. In totaal zullen verdeeld over zes poules hieraan 24 elftallen deelne men. De eerste wedstrijden beginnen om half een en rond kwart over zes zal de prijsuitreiking plaatsvinden. Dan zijn in middels zesendertig wedstrijden gespeeld zijn op drie velden. Men hoopt op veel belangstellenden die zich door niets hoeven te laten weerhouden. De entree is vrij en bij mooi weer belooft dit een feestelijke middag te worden. Stichting Kinderspeelzaal Reimerswaal'. Voor het nieuwe cursusjaar 1971-1972 kunnen peuters van 2-4 jaar opgegeven worden bij: mevr. M. C. van der Peyl- van Santé, Markt 17, Kruiningen, tel. (01130) 1381. De kosten bedragen: 10 Geslaagden Mavo A-B. Flip Nieuwenhuyse, Hansweert en Adri van Noorden, Kruiningen, beiden diploma B plus Scheikunde; Ingrid Goe de g eb uure, Hansweert; Trudy Feytel, Hans van Liere, Kruiningen, Aneke Hirdes, Rilland, Hans de Kunder, Waar de, Marian Schrier, diploma A plus Scheikunde; Rina van de Parel, Krui ningen, Hans Wabeke, Hansweert, Ben ny v. d. Borgt, Hansweert, Rien Delle- beeke, Vlake, Anneke Dijkema, diploma A met Middenstand; Ellen Allewijn, Kruiningen en Lia le Clercq, Frangoise Maas, Willy Pankow te Hansweert Le, nie v. d. Parel en Ko Stevense, diploma A; Johan van Koeveringe en Nico Note- baart te Hansweert, diploma A plus Scheikunde. Afgewezen 7 kandidaten. Zvvemexamens. Vrijdag 11 juni j.l. werden zwem exa mens afgenomen van 187 leerlingen van 15 scholen uit Reimerswaal. Voor het diploma A waren 115 kandidaten en voor B 72 kandidaten. In de examen commissie zaten mej. F. Prins en de heren L. van Eek, Koomans en Chr. Verbeek. Afgewezen werden er 8 voor het A en 7 voor B. Voetbal. Het berich(t op deze plaats vorige week over de resultaten van de junio renelftallen heeft nog een aanvulling nodig: C1 werd in zijn groep 2de en C 2 werd zelfs kampioen. Er zullen in juli als de nieuwe training begint nu ook D-juniorenelf tallen geformeerd wor den, de minimumleeftijd hiervoor is 8 jaar en het is de bedoelingg om reeds in augustus mee te doen in de competitie wanneer er tenminste voldoende speler tjes zijn. Burgemeester Schouwenaar. Het zal nog wel even wennen wezen om op deze wijze te spreken over de heer „Adri Schouwenaar" die men, on danks zijn wethouderschap eigenlijk nooit anders hoorde vernoemen. Het was voor huize Schouwenaar een blijde ver rassing toen vorige week woensdag be kend werd dat dhr. A. P. Schouwenaar benoemd was als burgemeester van Brouwershaven. Vanaf die tijd stond de telefoon niet stil en was Molenstraat 1 een druk bezocht huis. Donderdagavond was het O.K.K. dat haar oud-voorzitter een muzikale hulde bracht en daarvoor met korps en drumband was uitgerukt om de felicitaties van de gehele Wemel- dingse bevolking te onderstrepen met enkele feestmarsen als huldeblijk. Ook werd er nog gesproken door de huidige voorziter van O.K.K., dhr. Drs. F. J. Burger, die zals hij zei namens de be volking allereerst zijn felicitaties uit sprak, want O.K.K. kim je zien als ver tegenwoordigende: de Weméldingse volksgemeenschap en de nieuwe burge meester vervolgens namens het gehele korps en de vereniging bedankte voor de vele jaren dat hij OK.K. heeft ge diend als voorzitter. Hij betrok in zijn dankwoord eveneens mevr. Schouwenaar en wenste tenslotte dhr. Schouwenaar met echtgenote en kinderen veel sterkte toe in de toekomst. De heer Schouwe naar zelf sprak zijn spijt uit dat hij af gelopen winter zo hals over kop O.K.K. heeft verlaten en was bijzonder verrast deze muzikale hulde te ontvangen. Al zijn we vanzelfsprekend erg blij met deze benoeming, er zullen nog enkele moeilijke weken van afscheid volgen voor we Wemeldinge definitief verlaten om eerste burger van Brouwershaven en nu dus echt een „Schouwenaar" te gaan worden zoals de heer Burger het zo geestig uitdrukte. De heer Schouwe naar zal verschillende lege plaatsen achterlaten in Wemeldinge. Hij was al lereerst wethouder van Kapelle, was in de plaatselijke afdeling van de P.v.d.A. voorzitter, verder was hij al jarenlang voorzitter van de voetbalvereniging We meldinge, voorzitter van de Oranjever eniging en penningmeester van de Groe ne Kruisafdeling, ook bekleedde hij nog vele funkties buiten Wemeldinge. Plattelandsvrouwen. Tijdens de dezer dagen in het Dorps huis gehouden maandelijkse bijeenkomst van de Wemeldingse afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen, was als gaste aanwezig mej. Re- zelman van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande. Na een korte verwelkoming door de presidente mevr. A. J. Vermerris-Feytel hield mej. Rezelman een praatje over het kweken van kruiden in de tuin en het gebruik daarvan in huis. Onderwijl werden een aantal gerechten bereid met kruiden en kon er geproefd worden. Besloten werd verder nog dat op 26 augustus een mid- dagreis gemaakt zal worden langs de Belgische kust naar Brugge. Er werden 2 nieuwe leden ingeschreven. Geslaagd. Voor akte hoofdleidster aan de op leidingsschool voor het Christelijk Kleu teronderwijs is onze dorpsgenote Han- nie van Stel geslaagd. Het examen vond plaats in Middelburg. Te Goes slaagde voor het Mulo-A examen de heer E. J. de Jongh. Prestaties W.I.K. Op de Zebra Jeugddag in Bergen op Zoom onder Huybergen zijn door een drietal groepen resp. een eerst, een tweede en een derde prijs behaald. Er deden 115 wedstrijdgroepen mee waar van er 28 jeugdgroepen wel de moeite waard is. De wedstrijden vonden plaats op de sportvelden en de bossen van de opvoedingsstichting „Sint Marie" te Huybergen en er waren cira 3000 deel- nemertjes uit een veertigtal verenigin gen uit Zeeland en West-Brabant. Vergadering Schippersschool. Tijdens de vergadering van de vereni ging voor Chr. Onderwijs aan schippers kinderen welke donderdagavond werd gehouden in het Kerkelijk Centrum on der leiding van de heer A. Veerhoek bleek uit de verslagen van secretaris C. W. Bras en penningmeester J. Ha melink dat van een gezond verenigings leven gesproken mag worden. De reke ning over 1970 kon met een positief saldo worden afgesloten Bij de medede lingen van het hoofd der school, de heer J. Verduijn bleek dat de school nu 103 leerlingen telt. Per half juni is als on derwijzeres in vaste dienst benoemd mej. C. Schoe uit Domburg, die de plaats in neemt van mevr. J. Rijn-Luyk die on dertussen al in dienst is bij de openbare school alhier. Urgentieverklaring voor de bouw van een nieuwe school is nog steeds niet ontvangen. Na de pauze was het de heer C. de Kraker die aan de hand van dia's toegelicht door hemzelf de aanwezigen meenam op een reis naar Israël welke hij kortgeleden had ge maakt en waarbij hij zowel het oude als het nieuwe Israël liet zien, waarvoor hem door de voorzitter dan ook harte lijk dank werd gezegd. C. de Kraker vertelt over Israël. De heer C. de Kraker die enkele we ken geleden een reis heeft gemaakt naar Israël zal aanstaande woensdag avond 23 juni van deze reis vertellen voor de Vrouwenvereniging van de Ge reformeerde Gemeente. Hij zal zijn le zing toelichten met dia's. Deze bijzoji- dere bijeenkomst zal beginnen om 8 uur in het Dorpshuis en iedereen is op die avond van harte welkom. Mooi resultaat. De heer Gerard Bras, lid van de atle- iekvereniging '56 te Goes heeft afgelo pen zaterdag een mooi resultaat geboekt op de 5000 meter heren waar hij als tweede aankwam in een tijd van 16.43. De wedstrijden vonden plaats op de sin- telbaan in Goes. Wedvluchten. Bij de rampvlucht vanaf Orleans zijn slechts zes duiven op hun hok terugge keerd. Deze afstand was over 434 km. De uitslag was als volgt: 1, 3, 6 G. Feleus; 2, 5 M. Oudeman en 4 A. J. op 't Hof. Bij een andere vlucht vanuit Survilliers over een afstand van 288 km was de uitslag: 1 H. van Stel; 2, 6 G. Feleus; 3, 4, 5 A. J. op 'tHof; 7, 8 C. Lamper; 9< J. Feytel en 10 M. Oudeman. ALOM BFKENDF Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuss ultvoe ring Prima afwerking Vlotte service Bejaardenreis „Maria-Oord". De bejaarden uit het Maria-Oord en degenen die in dit pension deelnemen aan het welfarewerk zijn woensdag 9 juni een dagje uit' geweest. De reis werd begunstigd door mooi weer, het geen ongetwijfeld van invloed is ge weest op de bijzonder goede stemming die er geheerst heeft. Via de veerdienst Kruiningen-Perkpolder is men naar Huist gereden. Na een kort bezoek aan de Reinaertstad is men naar Gent ge reden alwaar een rondrit werd gemaakt en de basiliek werd bezichtigd. Brugge was de volgende Belgische plaats waar eveneens een rondrit werd gemaakt. Via Breskens-Vlissingen ging het toen huiswaarts. De bejaarden ariveerden te 22.30 uur in hun woonoord. Ha-vendam noodlottig. Donderdag 10 juni is het Duitse m.s. Azie groot 1282 ton, kapitein Schneider omhoog gevaren op de Westhavendam. Het schip liep omhoog te 8.30 uur en kon spoedig worden vlotgetrokken door de Cobie M. van W. Mullers Sleepdienst N.V. uit Temeuzen. Jubileumtoernooi Hansw. Boys. Zaterdag werd bij gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de V.V. Hansw. Boys op het gemeentelijk sportterrein een jubileumtoernooi gehouden voor A- junioren. De jonge voetballers gingen uitmaken wie de trotse bezitter zou worden van de jubileumtroffee. 10 elf tallen namen hieraan deel. Het werd een sportief treffen. De organisatie was uit stekend. Uitslag: 1 Arnemuiden; 2 Hon- tenisse; 3 Goes; 4 H.V.V. '24; 5 Wissen- kerke; 6 B.S.C.; 7 Rillandia; 8 Meeuwen 9 Kruiningen en 10 Hansw. Boys. De vice-voorzitter der vereniging, de heer J. Keyzer, overhandigde na afloop der wedstrijden de prijzen in het clublokaal van de Boys. Schoolreis. Van 7 tot en met 10 juni zijn de leer lingen van de 6e klas der o.'l.s. van Hansweert naar het vakantieoord Mor genrood in Oisterwijk geweest. Ondanks het wiselvallige weer waarmede men moest afrekenen, is ook dit jaar het be zoek aan dit riant in de bossen gelegen oord een groot succes geworden. Voor velen een mooie herinnering als afron ding van hun verblijf op de basisschool. Burgemeester Schipper toernooi. Zondag werd onder stralende zonne schijn gespeeld om de burgemeester Schipper wisselbeker. Een toernooi ge houden door de Hansw. Boys dat het geheel goed had georganiseerd. Winnaar eerste elftallen en tevens winaar van de burgemeester Schipper wisselbeker wend Kaaise Boyq; 12 H.V.V. '24; 3 Hansw. Boys; 4 De Jaegers, Den Haag. Winnaar tweede elftallen werd H.V.V. '24 (een bijzondere prestatie aangezien dit elftal enkele wedstrijden incompleet moest voetballen); 2 Hansw. Boys; 3 Kaaise Boys; 4 De Jaegers. Nadat de wedstrijden waren gespeeld overhan digde de secr. H. C. Eyke in het clublo kaal de respectieve prijzen. Jeugddag te Huybergen. De gymnastiekvereniging Sportlust heeft zaterdag met 56 gymnasten deel genomen aan een grote jeugddag op het terrein van St. Marie te Huybergen. Dat de jongens en meisjes, allen in de leef tijd van 8 tot 12 jaar, zich niet lieten ontmoedigen door het ,niet al te prach tige weer blijkt wel: Een meisjesgroep behaalde met 120.9 een eerste prijs ter wijl een jongensgroep en nog een meis- jsgroep me resp. 101,6 en 101,3 punten een derde prijs mee naar huis namen. De jeugd was bijzonder tevreden over de behaalde resultaten en had alle re gen ten spijt bijzonder veel genoten. Hulde aan hen die voor deze aktiviteiten de gymsport betreffende steeds hun vrije tijd beschikbaar stellen. „W.I.K." twee keer 2e prijs. Bij de zaterdag gehouden Zebra- jeugddag had de Rillandse Gymnastiek vereniging „W.I.K." 2 keer een tweede prijs. Het werd gegeven in de bossen te Huybergen. Inzameling Oost-Pakistan. Zondagavond stonden in Krabbendijke de deuren van de Ner. Herv. kerk en Gerefkerk open voor de inzameling ten bate van de slachtoffers in Oost-Paki stan. De gehele dag hadden de kollekte- bussen gereed gestaan zodat de bezoe kers van de kerkdiensten hun giften kwijt konden. In deze kollektebussen werd in totaal 2632,gedeponeerd. Schoolreisje. De laagste drie klassen van de Chr. School „De Hinkelinge" zijn vorige week op hu,n jaarlijkse schoolreisje naar de „Efteling" geweest. De vijfde en zes de klas van de school van de Geref. Gem. brachten dinsdag een bezoek aan het Eurostrand in Eindhoven. Wedvlucht. De P.V. „De Luchtbode" nam deel aan een wedvlucht vanuit Orleans (rampvlucht) over een afstand van 249 km. Deelname 134 duiven. De voor naamste uitslagen waren 1 en 4 H. van Koeveringe; 2 en 8 C. J. Clement; 3 en 5 C. A. van Oosten; 6 H. Neels; 7 J. J. de Jonge; 9 en 10 A. J. Kruijsse. Voetbal. De ontmoeting tussen Krabbendijke en Nieuwland is m zijn totaal op een overwinning voor Krabbendijke uitgelo pen. Krabbendijke 3 won met 51 van Nieuwland 3. Het tweede en eerste elf tal speelden gelijk resp. met 11 en 33. De 1-junioren speelden in him nieuwe samenstelling tegen Kapelle B 1 en verloren met 32. Zaterdag a.s. neemt Krabbendijke B 1 en C 1 deel aan een toernooi van de V.V. „Yerseke". Gymnastiek. De jeugdleden (8-12 jaar) van de gymnastiekvereniging „Sparta" hebben zaterdag deelgenomen aan de sport-spel- middag van de Zeeuws-Brabantse Turn kring, georganiseerd door de gymna stiekvereniging „B.T.V." uit Bergen op Zoom, die werd gehouden in de bossen bij Huybergen. Onder meer was een wandelparcours uitgezet waarbij ver schillende opdrachten moesten worden vervuld. Zowel de meisjes- als de jon- gensgroepen van „Sparta" wonnen een le en 2e prijs. Voor de deelnemertjes was tevens een individuele tekenwed strijd georganiseerd, waarvan de uitsla gen 'later bekend worden gemaakt. Bazar. De voetbalvereniging „Krabbendijke" organiseert vrijdag 18 en zaterdag 19 juni een bazar in zaal „De Koophandel". Diverse attrakties zijn aanwezig op de ze bazar die vrijdagavond om zeven uur open gaat en zaterdagmiddag vanaf 2 uur geopend is. Inzameling. In de Ned. Herv. kerk werd zondag- 1 avond ten bate van de vluchtelingenhulp 1758,— bijeengebracht. 50 Jaar trouwe dienst. Vorige week herdacht de heer K. W. Krijnsen het feit dat hij 50 jaar werk zaam was aan het Waterschap Waarde, nu de Breede Watering, omvattende al le polders op Zuid-Beveland. De heer Krijnsen is reeds van zijn 14e jaar aan de polder begonnen. Door het bestuur werd hem ten zijnen huize door de voor zitter dank en hulde gebracht voor zijn trouw en ijver in het belang van het Waterschap en werden hem geschenken aangeboden. In de namiddag kwamen alle personeelsleden hem feliciteren en het feit herdenken. YERSEKE Van 20—26 juni 1971. Dinsdag 22 juni: Nieuwe Maan HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 0.51 1.30 6.57 7.24 Maandag 1.56 2.32 7.53 8.15 Dinsdag 2.54 3.29 8.38 9.04 Woensdag 3.48 4.20 9.23 9.54 Donderdag 4.39 5.04 10.09 10.40 Vrijdag 5.22 5.44 10.55 11.23 Zaterdag 6.02 6.19 11.37 Te Hansweert 40 minuten vroeger Te Wemeldinge 5 minuten vroeger

Scheldebode | 1971 | | pagina 2