Feestelijke opening van ABN-kantoor in O.-Souburg het weten waard Gemeente Vlissingen ontving Duitse matrozen MEMO-ACTIES TE KOSTBAAR VOOR VEEL MIDDENSTANDERS Rode Kruis Vlissingen vraagt om nieuwe leden KERKDIENSTEN Plasticzak-perikelen in Vlissingse straten GIFT AAN GEMEENTEBESTUUR WELKE DOKTER 15 THUIS CULTURELE AGENDA Begrafenis en crematie- verzorging J. M. GROEN S.M. OVERTOOM Donderdag 10 juni 1971 DE SCHELDEBODE OOST-SOUBURG Districtsdirec teur van het rayon Rotterdam-Zee land, Mr. C. N. Geise heeft afgelopen vrijdag namens de Raad van Bestuur van het nieuwe bijkantoor van de Al gemene Bank Nederland N.V. ge opend. Het nieuwe kantoor dat het tweede bijkantoor van de Vlissingse vestiging is, nadat begin 1970 het eerste bijkanttor te Paauwenburg werd geopend, staat in de Kanaalstr. en mocht zich in een grote belang stelling verheugen. Mr. Geise wees op het feit, dat de tijd dat de bank een heilig huis was, voorbij is. „De bank is er tegenwoor dig voor iedereen en daarom gaat de bank naar de mensen toe", aldus mr. Geise. „De bank is eigenlijk een huiselijke geldwinikel, waar iedereen zich thuisvoelt". Juist dat thuis voelen is wel gebleken. Er is geen strakke, stijve meubilering zoals vroeger. Het kantoor is smaak vol ingericht en ruim van opzet. Uniek mag wel het plafond genoemd worden, want boven de balie is dit plafond opengewerkt en loopt in een punt. De lampen boven de open balie kunnen op alle sterkten branden. Ver der bestaat dit kantoor, waarvan de heer S. J. W. Stroo als beheerder zal optreden, uit een spreekkamer, kluis met loketten, keuken en archief ruimte. Ook is het kantoor uitge rust met een nachtkluis. De opening van het bijkantoor is met veel tam-tam gepaard gegaan. Aan de kinderen werden bouwplaten en spaarvarkens uitgereikt. Óp de bouwplaten staat een certificaat, waarvoor men bij het openen van een rekening een extra premie van 5, ontvangt.Maar een nog.grotere gift deed de ABN aan het gemeentebe stuur van Vlissingen, Burg. drs. D. Roemers die vergezeld van enkele wethouders, eveneens aanwezig was, mocht een cheque van 1000,in ontvangst nemen. Bij de aanbieding liet men voor zichtig uitkomen, dat men hoopte dat B en W deze cheque zouden aan wenden voor-de kindercrèche te Oost Souburg. Bij de opening was onder meer ook de heer J.' C. van Heerde, directeur van de Vlissingse vestiging aanwezig. Het kantoor is gebouwd door aannemersbedrijf Stegink te Vlissingen in samenwerking met de afdeling Bouwzaken -van de ABN te Rotterdam. De opening werd fees telijk opgeluisterd door Vlijt en Vol harding en het Groot Majorettenpele- ton. Vorige week zijn te NIEUW EN ST.-JOOSLAND allerlei kinderspe len georganiseerd. Er was woensdag een straattekenwedstrijd op het schoolplein van de Van Randwijck- school en op het sportveld waren wedstrijden voor oudere kinderen op versierde fietsen. Donderdags middags werd er een spannende film getoond. De gehele leiding lag in handen van het Trefpunt te Mid delburg. Beide dagen zijn een groot succes geweest. Dinsdag 15 juni a.s. zal het co mité Ouden van dagen te NIEUW EN ST.-JOOSLAND voor de vijf entwintigste keer een bejaarden- tocht organiseren. Deze zal leiden over Veere-Vrouwenpolder naar de Blauwe Keet te Zierikzee, waar men genoeglijk de koffie zal gebrui ken. Na deze lichamelijke verster king gaat de rit verder naar Mid- delharnis, waar men een warme maaltijd 'krijgt opgediend, en van daaruit naar Willemstad voor de bezichtiging van de Deltawerken. Als dit allemaal achter de rug is gaat de reis via Bergen op Zoom te rug naar Nieuwland. Het vertrek is gesteld op half negen en men hoopt 's avonds rond half negen terug te zijn. Zoals gewoonlijk hoopt men met muziek van de muziekvereni ging Onda weer ingehaald te wor den. Wie zich nog op wil geven voor deze toer kan hiervoor terecht bij de organisator van deze reis, de heer P. Boone, Molendijk 40. De MIDDELBURGSE Foto- en Diaclub heeft in samenwerking met de organisators van de Dag van het Paard, die op 19 juni op de Ruiter- plaats te Kamperland wordt gehou den, een fotowedstrijd uitgeschre ven. Degenen die zich in laten schrijven krijgen behalve het regle ment ook een kaart die gratis toe gang geeft tot de Ruiterplaats. Op 19 juni wordt 's morgens begonnen met de keuring van de diverse ras sen. De Dag van het Paard is bij zonder interessant omdat er een uit beelding van een Russische of Zuid- bevelandse bruiloft zal plaatsvin den. Ook is er een kindercircus. Al met al bijzonder veel objecten voor een fotograaf. Men mag voor de wedstrijd zowel reportages als losse foto's inzenden, als ze maar voor 14 augustus in het bezit zijn van de jury, die bestaat uit de fotografen Wim Riemens en -Johan Sinke en de heer I. Kooistra, voorzitter van het comité dat de Dag van het Paard organiseert. Men heeft het plan om na de prijsuitreiking het werk ten toon te stellen in de Vleeshal te Middelburg. Het eerste containerschip, de Sid ney Express, is een dezer dagen aan de nieuwe handelskade van de N.V. Haven van VLISSINGEN afge meerd. Het schip is eigendom van de Australiën Europe Container Ex press en is verwelkomd door de di recteur van de N.V. HaVen van Vlis singen, de heer C. Oreel. Hij over handigde de kapitein een geschenk. Het schip had plusminus 500 con tainers aan boord en kon in onge veer 30 uur gelost worden. Men had de Sidney Express nog niet verwacht. Het schip was een dag eerder verwacht dan in de be doeling lag. De handelskade en de containerterminal zijn intussen door de minister van Economische Za ken, de heer Nelissen, officieel ge opend. Het gehele complex beslaat een oppervlakte van zeven hectare. Een dezer dagen heeft mr. J. van Aartsen in de Abdij te MIDDEL BURG een delegatie ontvangen van dertig personen van de Conseil Gé- néral des Pyrenées Atlantiques. De Conceil Général is enigszins te ver gelijken met onze provinciale sta ten. Het bezoek aan Nederland dient om kennis te maken met ons pro vinciaal bestel. Toen de gasten in Zeeland kwamen hadden ze al een bezoek gebracht aan Groningen. De delegatie van de Conseil Général des Pyrenées Atlantiques staat on der leiding van de heer Pierre de Chevigne. De heer Chevigne is mi nister geweest in het kabinet Pflim- lin. Tot en met 26 juni zal in de kunst, zaal Polder aan de Kleine Kazerne straat 5 te Den Haag een tentoon stelling worden gehouden van de bekende MIDDELBURGSE kunst schilder Piet Bulthuis. De expositie wordt geopend door de heer Rico Bulthuis, kunstredacteur van de Haagse Courant. In Grand hotel Britannia te VLIS SINGEN verwelkomde de presiden te van het Katholiek Vrouwen Gil de een 66-tal leden, alsmede de ge westelijke voorzitster van het KVG, mevrouw Janssens uit Goes. Mode huis Berco uit Goes verzorgde met een viertal mannequins een bijzon der vlotte modeshow, waarbij de hoeden verzorgd werden door de fa. Eversdijk, eveneens uit Goes. De show kreeg bijzonder veel waar dering. In de pauze werd afscheid genomen van mevrouw Kiebert als bestuurslid. De presidente bedankte haar namens de vergadering voor haar werk en bood haar als blijk van waardering een geschenk aan. Mevrouw Kootwijk werd als nieuw bestuurslid geïnstalleerd. Hierna ge bruikten de dames de traditionele hors d'oeuvre, waarna nog een Ame rikaanse verkoop en een Bingospel plaats vonden. De presidente dank te allen voor de medewerking en wenste alle leden een prettige va kantie toe. De r.-k. lagere school te BRES- KENS krijgt met ingang van 1 augustus een andere hoofdonderwij zer. Op die datum 4s de verantwoor ding voor de heer A. M. J. Maas, die thans leraar is aan de R.-K. Basis school te Axel. Tijdens een muziekconcert van de muziekvereniging OKK te WEST- KAPELLE vond de trekking plaats van de onlangs gehouden verloting van de afdeling van het Rode Kruis. De verloting bracht een b.edrag op van 1309,Er bestond een grote belangstelling voor het concert van OKK. Een dezer dagen zijn in WEST- KAPELLE sportdagen georgani seerd. 's Morgens sportte men voor diploma's en 's middags werden slagbalwedstrijden gehouden tussen de verschillende scholen. De uitslag voor de diploma's was als volgt: 1. Openbare Lagere School Domburg en op de tweede plaats Openbare Lagere School Westkapelle. De uit slag van de slagbalwedstrijd werd voor de Openbare Lagere School Westkapelle de wisselbeker en de Bijzondere School Westkapelle op de tweede plaats. 2 juni j.l. heeft de firma Jamin in VLISSINGEN haar geheel gemoder niseerde winkel geopend. Eerst was er een systeem waarbij je een bon netje moest trekken en afwachten wanneer je aan de beurt was. nu is er het zelfbedieningssysteem dat erg veel tijd bespaart. De feestelijke opening ging gepaard met diverse voordeelaanbiedingen. Van 26 juni tot 15 augustus wordt in de Boerderij anno 1668, Valke- nisseweg 33 te BIGGEKERKE een expositie gehouden van schilderijen en aquarellen van Eddy Wieringa. VLISSINGEN Van zaterdag 12 juni 00.00 tot en met 24.00 uur dokter Bom, Badhuisstraat tel. 01184-2233. Zondag 13 juni van 00.00 tot en met 24.00 uur dokter Wartena, Vredehoflaan 6, tel. 01184- 3933. Apotheek. Vanaf vrijdag 11 juni tot en met vrijdag 18 juni v.m. 8.30 uur geopend apotheek D.H. vd. Kleine Mulder, Singel 9, tel- 01184- 2730. Verloskundige. 12 en 13 juni mej. Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 01184-2775. Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. 12 en 13 juni dokter J.J. Jansen, Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-340. Dierenarts. 12 en 13 juni dokter J. Hoftijzer Middelburg, tel. 01180- 3118. Wijkverpleegster Wit Gele en Oranje Groene Kruis- 12 en 13 juni Zuster Geldof. Groen van Pinkste renlaan 116, tel. 01184-3120. Wijkverpleegster „Het Groene Kruis" te Vlissingen en Souburg- 12 en 13 juni zuster Potappel, Burch- straat 39a, Souburg, tel. 01183- 1736. Wijkverpleegster „Het Oranje,- Groene Kruis" te Souburg en Rit- them. 12 en 13 juni zuster W. Ver hagen -Westerbeke, Burg. Stemer- dinglaan 119, tel. 01183-1541. MIDDELBURG Zaterdag 12 ju ni van 0.00 tot en met 24 uur dokter Pel, Rouaanse Kaai, tel. 01180-2585. Zondag 13 juni van 0.00 tot en .met 24 uur dokter mevr. Pel, Rouaanse Kaai 11, tel. 01180-2585. Apotheek. Van vrijdag 11 juni n-m. 18 uur tot en met vrijdag 18 juni v.m- 8.30 uur geopend apotheek W.K. Hummelen, Markt 69, overige apotheken 5-daagse-werkweek,, Vanaf 2 juni*tot 3-september 1971 Abdij te Middelburg Spel van Klank en Licht. Iedere woensdag- donderdag- en vrijdagavond, ingang Nieuwe Kerk. Zondag 13 juni, 15 uur Slot Male bij Brugge, laatste Kasteelconcert door het Dekany Strijkkwartet. Dinsdag 15 juni, 20 uur Nieuwe Kerk te Middelburg, Orgelconcert door Ton de Vries. Kon. Vlaamse Opera te Antwer pen: Vrijdag 11 juni, 20 uur: De Toverfluit, zaterdag 12 juni 20 uur Czardasvorstin, zondag 13 juni 14.30 uur Rigoletto, 20 uur De Lustige Weduwe. Hoog water te Vlissingen: Donder dag 10 juni 2.31 14.30. Vrijdag 11 juni 3.13 14.33- Zaterdag 12 juni 2.38 1617. Zondag 13 juni 3.43 17.01. Maandag 14 juni 5.30 17.46. Dinsdag 15 juni 6.22 18.40. Woensdag 16 juni L K 2.25 7.32 19.40. Het - gemeentebestuur van Vlis singen heeft vorige week vrijdag op het stadhuis de bemanning van het Duitse oorlogschip 'Bochum of ficieel ontvangen. Tijdens een kor te toespraak vertelde burgemeester drs. D. Roemers de geschiedenis van de Vlissingsestadhuizen. Ook memoreerde hij dat Vlissingen een belangrijke marineplaats was in ons land en dat - o.a. een van de belangrijkste zeeofficieren die Ne derland gekend heeft uit Vlissin gen afkomstig was, Michiel Adri- aansz. de Ruyter (1607-1676)., Hij hoopte dat de bemanning het tij dens hun vierdaags bezoek naar hun zin zouden hebben. De gezag voerder van de Bochum, de heer Roeder, dankte in een korte toe spraak het gemeentebestuur voor de hartelijke ontvangst. De Bo chum, een omgebouwd Amerikaans landingsvaartuig bracht een bezoek aan Vlissingen om de betrekkingen tussen de Navolanden te bevorde ren. Tijdens de geanimeerde bij eenkomst werd een drankje ge bruikt in de Trouwzaal waarna een rondgang door het stadhuis werd ondernomen. VLISSINGEN Ongeveer een dertigtal middenstanders hebben vo rige week gehoor gegeven aan de oproep van de heer L. G. Markies, actieleider van de Memo-groep Vlis singen. De heer Markies wilde op deze avond de nieuwe acties bespre ken en deze beschouwen als een test-case van het Memo-center, zoals een informatiezuil, een sport-sponsor- actie, een ideeën- en suggestiebus en een bezine-actie. Van die 96 deelnemers aan de Memo-groep was maar een klein deel aanwezig. Tijdens een opsom ming van alle deelnemers conclu deerde de actie-leider, dat een groot aandeel actieve deelnemers schitter- VLISSINGEN Nu het Neder landse Rode Kruis weer inzamelin gen houdt om haar activiteiten voort te kunnen zetten, neemt de afdeling Vlissingen de gelegenheid te baat om aan iedereen te verzoeken om lid te worden van de afdeling. Maar velen weten niet wat het Rode Kruis nu eigenlijk doet. De heer L. de Boer, administra teur van de afdeling Vlissingen, wilde dit graag eens opsommen. Op aanvraag zal het Nederlandse Rode Kruis hulp verlenen by zondagsscho len met kinderreisjes, bij kinderspe len op „Koninginnedag", maar uiter aard ook andere daogen, bij sport evenementen, tumdemonstraties, bokswedstrijden, zwemwedstrijden, en ook bij reistochten met ouden van dagen, wandeltochten (denkt u maar eens aan de diverse lange afstandtochten), taptoe- en muzieke venementen in de stad en wieler wedstrijden. Geheel belangeloos bemoeit zij zich ook met het halen en brengen van patiënten van en naar de „Hen dry Dunant" boot en geeft nog vele andere hulpverleningen- Om dit al les te doen, doet zij een beroep op de inwoners van Vlissingen, om lid te worden van het Nederlandse Ro de Kruis, colonne Vlissingen. U kunt hiervoor terecht bij de secretaris de heer ir. J. G. Burlage, President Rooseveltlaan 79 te Vlissingen. Wilt u echter meer doen, n_L helper of helpster RKK worden, stelt u dan in verbinding met de heer L. de Boer, Jacob Mairislaan 22, Vlissingen en op maandagavond in het Rode Kruis- gebouw. Dr. Stavermanstraat 45 te Vlissingen tussen 19.30 en 22 uur. Komt u eens vrijblijvend kennis maken. Het Rode Kruis rekent op u. VLISSINGEN. Zaterdag 12 Juni. Zevende Dags-Adventisten. Doops gezinde Kerk Vrijdomweg- Dienst te 915 uur, Bijbelstudie 10.15 uur. Zondag 13 juni. Geref. Petruskerk Paul Krugerstraat. 9.30 uur ds. H. Groeneveld, 19 uur ds. W. J. Genut. Huishoudschool Paauwenburg 10 uur ds. J. W. Genuït, 17 uur ds H. Groeneveld. Chr. Geref. Kerk Kas teelstraat. 9.30 uur leesdienst, 17.30 uur ds. J. van Amstel. Ver. van Vrijz. hervormden - remonstranten. Ophir geen dienst. Landdag te Bre da. Doopsgezinde Gemeente Vrij domweg. 10 uur Br- Yetsinga. Pink sterkapel Bellamypark. Dienst te 14-30 uur. Lutherse gemeente Wal- straat. 10.30 uur ds. A. Nierop. R.-k. kerkdiensten te Vlissingen en Sou burg op 12 en 13 juni 1971. Paro chiekerk Singel zaterdagavond 19 uur. zondag 10.30 (dameskoor) 12 en 19 uur, kapel St.-Joseph-ziekenhuis zondag 9 uur, Katholiek militair te huis Heelebardierstraat zondag 9.30 uur, Emmanuelkerk Paauwenburg zaterdagavond 19 uur, zondag 8 en 11 uur, Martinuskerk Souburg zater dagavond 19 uur, zondag 10.15 uur. Hervormd Koudekerke. 9 en 10-30 uur de heer G. de Lugt, Emmanuel kerk 9 uur ds. Y. van der Schoot Christen Zuid Molukse Kerk. Oost- Souburg 14.30 uur ds. P. Fader, Koudekerke, 14 uur ds. P. Fader. Geref. kerk te Souburg. 9.30 en 19 uur ds. P. C. Meijer- Geref. kerk te Breskens. 9-30 uur ds. Ph. Leen- mans, voorb. H.A. Middelburg. Za terdag 12 juni 1971. Zevende Dags- Adventisten. Doopsgezinde kerk Lange Noordstraat. 10-11 uur Bijbel studie, 11-12 uur Dienst. Zondag 13 juni, Evang. Luth. gemeente. 9 uur ds- A. Nierop. R.-k. parochiekerk H. Petrus en Paulus- Zaterdagavond 19 uur, zondag 10.30 en 19 uur, Ont- moetingskerk 8.30 uur, Zuiderbaken 10.30 uur, Domburg 10 uur. de door afwezigheid. Opvallend was het, aantal afwezige middenstanders uit de Walstraat. De heer Markies hoopte niet dat de Walstraa-t-winke- liers misschien teleurgesteld zijn met name over de inmiddels aange bracht sfeerverlichting. Maar het is ook mogelijk, dat de mensen uit de Walstraat een andere bijeenkomst moesten bezoeken. In zijn inleiding stelde de voor man der Memo-deelnemers dat als iedereen hard had meegewerkt aan de E en E-wedstrnjd, het een groot succes geworden was- Bovendien deelde hij mee, dat de Memo-deel nemers gemiddeld ongeveer 135,- èt 150,- hadden bijgedragen. Hij wees op het feit, dat iedere zaak afzon derlijk daarvoor een behoorlijke ad vertentie had kunnen plaatsen. In dien de meerderheid alleen door wil gaan met zakelijke acties, dan kun nen we er beter mee ophouden, aldus de heer Markies. „Alleen met steun van alle deelnemers kunnen we doorgaan met onze goodwill-ac- ties. Krijg ik die steun rniet, dan is het beter om ermee te „stoppen". In dit verband merkte de heer Markies op, dat veel zaken slechts 75,- betaald hadden om de E en E- wedstrijd te ondersteunen, en een groot succes is het niet geworden. In het kader van de bezine-actle (bij aankoop van minimaal ƒ40,- zou de consument een bon van 2,50 ontvangen), vond de heer Markies het bijzonder teleurstellend, dat er slechts enkele van de uitgenodigde VIissingen.se garagehouders aanwe zig waren. Hij is dan ook voorne mens om de afwezigen een dezer dagen te bezoeken, met de vraag waarom zij niet op de vergade ring aanwezig waren. Als blijkt dat het gewoon laksheid is, dan wil de actieleider met de vaste kern van 30 deelnemers niet doorgaan, aangezien hij dan enorme bedragen moet gaan vragen. De heer Markies ging met de aanwezigen wel de acties doorne men, maar wilde op deze avond geen beslissing nemen, omdat er daarvoor een te kleine ploeg aanwe zig was. Ook ging hij in op de financiële achtergronden van de Me mo-groep. Hij stelde voor om twee deelnemers samen met drs. Smit, accountant te Vlissingen, een kas- eommissie te laten vormen, waar aan hij verantwoording verschuldigd is. Om de acties te financieren stel de de heer Markies voor om de middenstanders die passief willen blijven dan een bijdrage van 10Ö0,- per jaar te vragen. „Dan hebben we maar een kleine groep nodig". De heer J. Hooijdonk schreef de minimale interesse toe aan het feit, dat de middenstanders de acties te kostbaar vinden. Over het alge meen waren ook de andere aanwe zigen het hier mee eens. VLISSINGEN De vorige week werd u in dit rubriekje verteld, dat de Reinigingsdienst ook „op bestel ling" extra vuil komt ophalen (vóór 9 uur 's morgens btplen: .01184- 2715)- Hiervoor dient e* vrij gering bedrag te worden betaald (f 5,- per H m3 of gedeelte daarvan, en-of f 2,- per losse eenheid, zoals matras, fiets, meubelstuk, e.d.) Vindt u dat teveel, dan is er nóg een mogelijkheid: tijdens de norma le werkuren kunt u (als particulier) zelf uw huisvuil naar de stortplaats (aan de Oostelijke Bermweg) bren gen. Het daar aanwezige personeel van de Reinigingsdienst zal u dan wijzen waar u uw „vuiltje" gratis kwijt kunt. Voorts nog en belangrijke opmer king: Wat u bij het ophalen buiten zet, wordt meegenomen. Het begrip „legen" wordt bij het ophalen van huisvuil, grof huisvuil en extra vuil niet meer gehanteerd. Als u dus een teil of een vuilnisemmer met inhoud buitenzet, wordt deze in zijn totali teit meegenomen. Ergo: U bent uw teil of vuilnisemmer ook kwijt. Overigens blijft nog één zaak vol komen onduidelijk: waarom men nu het meegeven van huisvuil in vrij wel onbeperkte hoeveelheden moge lijk is, in de sloten en langs de wegen nog steeds gestort vuil en zelfs plastic vuilniszakken met in houd aantreft. Heit is in dit verband niet prettig, maar wellicht wel nut tig voor degenen die hier aan schul dig zijn te weten dat sinds enige tijd diverse personeelsleden van de Reinigingsdienst een verbaliserende bevoegdheid hebben. Het klinkt niet aardig, maar mocht men iemand bij het illegaal storten van vuil „betrap pen", dan kan deze ervan verzekerd, zijn een procesverbaal aangezegd te krijgen. Laten we echter hopen dat het zover niet behoeft te komen. De laatste weken heeft u in dit blad kunnen lezen hoe het wel en hoe het niet moet. U heeft ook kunnen lezen dat er legio (goede) mogelijk heden zijn om uw huisvuil kwijt te raken. Indien iedere inwoner van Vlissingen hieraan de hand houdt, gaan we „een schone tijd" tege moet! VLISSINGEN Rochussestraat 3 Tel. 3417 b.g.g.2772 t

Scheldebode | 1971 | | pagina 3