KERKDIENSTEN Prachtig jubileumconcert van Vlissings oratorium Nieuwe Vlissingse bar in Middeleeuwse sfeer het weten waard TIL.ROE BIAHKCNBURSH KARBONADE, uw FIUUS Paarderookvlees 100 gram nu 0.79 Oelegen goudse kaas 500 gram nu 2.89 HEMA supermarkt r, Zonnig gekleed de zomer in! WORST jubileum aanbieding jubileum- prijs: 27,50 ((.q TILROE Begrafenis en crematie- verzorging J. M. GROEN S.M. OVERTOOM FOTOLUX CHANGE LITE COLORMATIC BRILLENSPECIALIST Brillenmode-adviseur 500 Bougies vanaf 2,75 Bromfietsketting vanaf 6, Chroom mandje 6,75 Km.tellers kompl. vanaf16, Spuitbus Bromfietslak 6,50 Bellen vanaf 1, Bougiekoppen 0,75 Cijfersloten 2,95 niet tevreden bent - ruil dan uw orgel in - RIHA Donderdag, vrijdag en zaterdag I DONDERDAG 3 JUNI 1971 DE SCHELDEBODE Vlissingen. Zevende Dags-Adven- tisten- Doopsgezinde kerk Zaterdag 5 juni dienst te 9.15 uur. Bijbelstu die 10.15 uur. Zaterdag 5 en zondag 6 juni 1971. R.-K. kerkdiensten te Vlissingen en Souburg. Parochiekerk Singel Za terdagavond 19 uur. zondag 10.30. 12 en 19 uur. Kath. Mil. Tehuis Helle- bardierstraat zondag 9.30 uur, kapel St.-Jcvspeh-ziekenhuis zondag 9 uur. Emmanuelkerk. Paauwenburg zater dagavond 19 uur. zondag 8 en 11 uur. St.-Martinuskerk te Souburg zaterdagavond 19 uur, zondag 10.15 uur. R.-K. kerkdiensten op Walcheren. Dishoeck - Koudekerke Toeristen kerk- Van 6 juni tot en met 15 augustus zaterdag 19 uur en zondag 10 uur, Domburg recreatieterrein of Bijkerk Badhuisweg van 6 juni tot en met 15 augustus zaterdag 19 uur, zondag 10 uur, Oostkapelle Ned. Herv. Kerk vanaf 6 juni tot en met 15 augustus zaterdag 19 uur, Veere Ned. Herv. Kerk vanaf 6 juni tot en met 15 augustus zondag 8.30 uur, Vrouwepolder Toeristenkerk Fort- Den Haakweg van 6 juni tot en met 15 aug. zaterdag 19 uur en zondag 10 uur, Westkapelle Toeristenkerk Ravenstraat 3. van 6 juni tot en met 15 augustus zaterdag 19 uur, zondag 10 uur, Zoutelande Toeristenkerk Bosweg 48 van 6 juni tot en met 15 augustus zaterdag 19 uur, zondag 10 en 19 uur. Zondag 6 juni 1971. Ver. van Vrijz. Hervormden-Remonstranten. 10.45 uur Ds. J. C. van den Berg, Doopsgezinde Gemeente Vrijdom- weg. 10 uur Da. Bakker Evang- Luth. Gemeente. 9 uur Ds. Kloosterman. Goes. Geref. Kerk te Souburg. 10.30 uur Ds. J C. Streefkerk. Veere, 19 uur Ds. H. van Benthem, Middelburg. Geref. Kerkte Breskens. 9.30 uur Ds. Musch, 17 uur Ds. P. v. d. Veen, Terneuzen. Middelburg. Zaterdag 5 juni. Ze vende Dags-Adventisten. Doopsge zinde Kerk Lange Noordstraat, 10 11 uur Bijbelstudie, 1112 Dienst. Zondag 6 juni. Koorkerk 10 uur Ds. A. van Santen Evang. Luth. Gemeente. 10.30 uur Ds. P. Kloosterman. Goes. Hervormd Koudekerke. 9 en 10.30 uur Ds. M. J. de Jong. Emmanuelkerk Paauwenburg- 9 uur Ds. Van Tuyll. Kon. Vlaamse Opera te Antwer pen. VLISSINGEN Rochussestraat 3 Tel. 3417 b.g.g. 2772 VLISSINGEN Vlissingen heeft er een exclusieve bar-restaurant bij- De heer W. A. van Krugten, bekend van de Botter-Bar te Zoutelande, heeft van de Gevangentoren >n de afgelopen maanden een apart geheel gemaakt. Beneden heeft men een ronde bar aangebracht die opgesierd is met allerlei martelwerktuigen uit de middeleeuwen en waar poppen, ook uit die tijd, het geheel verle vendigen. Hoewei we dit laatste maar niet al te letterlijk op moeten vatten, want als men binnenkomt hangt aan de wand een persoon die in zijn tijd niet veel goeds heeft uitgespookt en daar dan ook voor is opgehangen. Men heeft geprobeérd het geheel goed in de stijl van de gevangentoren te houden en dat is prima gelukt. Voor de tralies zijn nissen aange bracht waar het licht door gekleurd glas naar binnen valt. Op de tweede verdieping is een petit-restaurant ingericht waar men zeer exclusief kan eten maar waar ook een bordje frites en een lekkere biefstuk op het menu staan. Hier wordt de soepter gezwaaid door de heer H. Goetheer, afkomstig uit Nieuwdorp. Hij zal hot restaurant van de verschillende hapjes voorzien en wordt daarbij geholpen door de modernste machines onder andere een Magnetron, een apparaat dat alles binnen een paar minuten gaar maakt. Ook in het restaurant is geprobeerd de middeleeuwse sfeer te behouden. Hier is zo weinig mo gelijk gebruik gemaakt van gekleurd glas zodat men een fantastisch uit zicht op zee heeft. Het restaurant is van 's morgens tien *ot acht uur 's avonds opend. Maar dan hoeft men nog niet weg te gaan, want op dit tijdstip ontsluit de bar zijn deuren tot plus minus twee uur 's nachts. Op de derde verdie ping zal in de toekomst waarschijn lijk een exposi^eruimte worden in gericht, hoewel men ook wel plan nen heeft voor kleine bruiloften en partijen. Maar dit zijn nog toe komstgeheimen. De gehele leiding van dit bedrijf liigt in handen van mevrouw T. C. M. van Krugten-Bie- sen Al met al een gezellige plaats om in ieder geval in de toekomst een kijkje te nemen. De NCVB afdeling SEROOS- KF.RKE heeft een dezer dagen haar maandelijkse vergadering ge houden. Op deze vergadering was aanwezig Ds. Boomer. Nederlands Hervormd predikant in Domburg, die sprak over „Gebed in prak tijk". Hier voorafgaande was de gewone vergadering met het voor lezen van de notulen, gebed en het zingen van een lied. Na de inlei ding van Ds. Boomer was er gele genheid tot vragen stellen en men ging in discussiegroepen de inlei ding bespreken. In de Gerefor meerde kerk te Gapinge wordt op 8 juni een streekvergadering ge houden met de afdelingen Veere, Gapinge en Serooskerke. Leden die zelf niet over een vervoermid del beschikken kunnen zich opge ven bij de presidente Mevr. Koole den Hollander, Zandput 26 in Se rooskerke. De volgende vergade' ring wordt gehouden op 8 septem ber. Daarop zal een oliebollenactie van start gaan voor de actie voor een verpleegster-docente in Suri name. Ook de NCV B afdeling WEST KAPELLE heeft haar vergadering weer achter de rug. Men begon de avond met gebed en de huishoude lijke zaken werden besproken. Hierna hield Ds. Altena, Neder lands Hervormd predikant te Zou telande, een causerie over het on derwerp „Levensaanvaarding". Ook werd het en en ander be sproken over de landdag in Axel waar de afdeling aan deelneemt samen met de afdeling Zoutelande. Deze wordt gehouden in septem ber. In de maand juni vergadert men nog een keer voor de zomer vakanties beginnen. De afdeling Westkapelle telt minstens zestig leden en men kon van een goede opkomst spreken voor deze voor laatste vergadering. Vorige week zijn in BRESKENS dfe zeilers van start gegaan voor de race van Breskens naar Harwich in Engeland. Hier deden zo'n 35 tal jachten aan me. Tijdens de start deed zich en incident voor omdat en zandschip zich niets van de jachten aantrok en rustig tussen de boten door laveerde. Aan deze race deden voornamelijk Nederlanders mee. De race is van groot belang voor deze jachten want als inzet geldt de Admiraalscup die verbon den is aan een aantal wedstrijden waarvan de Fastnetrace de belan grijkste is. Voor bruidsparen die zich in het pitorreske VEERE in de echt wil len laten verbinden, en die niet in deze plaats wonen, zal binnenkort een ander tarief gaan gelden. Het aantal bruidsparen dat in Veere elkaar het jawoord geeft verdub belt praktisch ieder jaar, zodat de gemeente er bijna geld op toe moet leggen. Aan de raad is dan ook een voorstel ingediend om het trouwtarief van niet-ingezetenen met honderd proeent te verhogen. Men kan zich in Veere al voor 40,- man en vrouw laten verkla ren, maar als men dat op vrijdag wil laten doen zal men 150.- op tafel moeten leggen. Dit in ver band met het feit dat de meeste huwelijken tot nog toe op vrijdag werden gesloten. Het trouwboekje krijgt men als service aangeboden, hiervoor hoeft men niets extra te betalen. Ook in Middelburg geldt een dubbel tarief voor trouwlusti gen uit andere plaatsen. Aan de belangstelling voor deze steden zal het mooie stadhuis wel schuldig zijn. Ook zoeken veel bruidsparen naar een beetje romantiek op de mooiste dag van hun leven en dat is schijnbaar in deze twee plaatsen nog te vinden. De veerdiensten op de Wester- schelde hebben het de afgelopen maanden bijzonder druk gehad wat het autovervoer betrof. Vooral de maand april vertoonde een sterk stijgende lijn. Dit waar schijnlijk in verband met het uit zonderlijk mooie zomerweer dat veel mensen de boot naar buiten deed nemen. In BRESKENS was het aantal overstekers wat de boot voor hun neus weg zag gaan het grootst. Men moest dan ook een uurtje wachten. In de maand april waren het 8380 automobilisten die de boot gemist hadden tegenover 3826 in april vorig jaar. Was het weer toen minder mooi? MIDDELBURG krijgt er een be hoorlijk groot industriegebouw bij. Op maandag 7 juni zal burgemees ter Drs. P.A. Wolters de eerste paal slaan voor de bouw van acht bedrijfshallen op het groot-indus trieterrein. De hallen worden ge bouwd in opdracht van de Stich ting A.K.U. Pensioenfonds. Het korps Leger des Heils afde ling MIDDELBURG ondergaat een dezer dagen een verandering. Mej. F. Dijkstra en mej. A. Dijkstra, allebei officieren van het Leger des Heils uit deze plaats, zullen namelijk worden overgeplaatst voet langs diverse objecten. Men naar het Leger des Heilsgebouw aan de Teilingerstraat in Rotter dam-Noord. Zij zijn beiden al een respectabel aantal jaren in dienst van het Leger. Mej. F. Dijkstra heeft er het grootste aantal jaren op zitten, namelijk 24 en haar zuster doet het met iets minder: 20 jaar. Voor hen in de plaats komt majoor C. Ebbeng die assistentie krijgt van een leerling van de William Booth kweekschool in Amstelveen. Vorige week zaterdag is afscheid genomen van de offi cieren A. en F. Dijkstra met een afscheidsreceptie in de zaal aan de Hoogstraat te Middelburg. Het gemeentebestuur van VLIS SINGEN zal op donderdag 24 juni op excursie gaan. Deze excursie voet langn diverse objecten. Men gaat een hele dag op pad om ten eerste de nieuwe vismijn aan de Koningsweg te bekijken. Daarna vertrekt men naar de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" waar het gezelschap en koffiemaaltijd aangeboden krijgt. Na op deze ma nier de inwendige mens Versterkt te hebben vertrekt men omstreeks 3 uur naar het Internaat van de „De Ruyterschool" waar de thee alweer klaar zal staan. De verdere middag wordt verdeeld over een bezoek aan de Container-Terminal van de N.V. Haven van Vlissingen en een bezoek aan de nieuwe Tre- virafabriek van Hoechst Vlissingen N.V. Na aldus een hele dag in touw geweest te zijn wordt de dag afgesloten met een gezellig diner in Hotel Restaurant Maldegem te Vlissingen. Het jongerencentrum „Search for the Sun" heeft de afgelopen week een tipgroep op de planken gezet. De groep Modesty Blaise was in de Palingstraat om de jonge men sen te vergasten op een stukje muziek wat zelfs het zeer kritische publiek van het Amsterdamse Pa- radiso in vervoering wist te bren gen. Binnenkort zal de groep Mo desty Blaise met een nieuwe single op de markt komen. Deze avond is tevens de laatste grote avond van dit seizoen. Op 13/juni zal echter nog een slotfuif de muren doen trillen in de VLISSINGSE Paling straat. In de buurt van Montenau in Belgische Ardennen zal van 12 tot 23 juli een zwerfkamp worden georganiseerd om weer frisse moed op te doen voor de wintermaan den. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Vlissingse Oratori um-vereniging werd vorige week een jubileumconcert gegeven in de St.-.lacobskerk te Vlissingen. Diri gent Daniël Manneke had voor deze gelegenheid een drietal religieuze werken onhet programma geplaatst, dat veel muziekliefhebebrs trok. Met zijn suggestiviteit heeft hij klanken en woorden van deze com posities doen leven en heeft hij zijn 'koor tot een grote overgave weten aan te zetten. TE DEUM van Henry Purcell (16581695) bezingt de lof en de aanbidding van de Heer der Heir- scharen, die de dood heef* overwon nen en voor de gelovigen het Rijk der Hemelen heeft geopend. Een toonwerk met grote klankverschil len, waarbij de nauwe en wijde liggingen der seconden soms schrij nend aandeden. GLORIA van Antonio Vivaldi (16851750) een tijdgenoot van J.S. Bach, brengt met een massale inzet van het koor een verheerlijking aan God en vrede aan de msnsen van goede wille. Leven, zegenen, aanbid den en toewijding, is wel het gr~'.e thema, in volle akkoorden omge zet. MAGNIFICAT van J.S. Bach (16851750) is de Lofzang van Ma ria, waarin de nederigen opzien naar Hem, de machtigen worden verne derd, de nederigen worden ver hoogd. Dit toonwerk met zijn vele fuga's en aria's eindigt met Ere aan de Vader, de Zoon en de Heilige Geest, beslopen met een authentieke sluiting van het orkest. De religieu ze gedachte moge er bij velen uit zijn, als echter deze melodieën van kracht en schoonheid in zo'n reine en edele vorm tot ons komen, dan kan het niet anders of een tere snaar moet worden geraakt. Ge steund door een vijftal vakbekwame solisten, heeft het koor en orkest deze werken op sublieme wijze ge bracht. Als intermezzo speelde mevr. Finy v.d. Snissen - Coesman het klavecim bel-concert in F van J. S. Bach. Het orkest begeleidde volgzaam o.i. wel wat te sterk waardoor het fijne trimbe van dit gevoelige isstrument werd verdrongen. CeLa. Vrijdag 4 juni 20 uur Nabucco, Zaterdag 5 juni, 20.00 uur Ballet ten. Zondag 6 juni, 14.30 uur, Nabucco, 20 uur De Lustige Weduwe. Hoogwater te Vlissingen Don derdag 3 juni 9.48 - 22.15, vrijdag 4 juni 10.47 - 23.06, zaterdag 5 11.37 - 23.55, zondag 6 12.20 - maandag 7 00.35 - 12.58, dinsdag 8 01.12 - 13.33, woensdag 9 V M 01'.04 01-50 - 14.10. Vlissingen. Zaterdag 5 jund van 0.00 tot en met 24 uur dokter Kant, Badhuisstraat 121, tel. 01184- 2190, Zondag 6 juni van 0.00 tot en met 24 uur dokter Mijnlieff Koudekerkse- weg 78a, tel. 01184-2525. Apotheek. Van vrijdag 4 juni 18 uur tot en met vrijdag 11 juni 08.30 uur geopend apotheek J. H. Tan- Meijer, Scheldestraat 26, tel. 01184- 2025, overiigen apotheken 5-daagse werkweek. Tandarts. Zaterdag 5 juni van 9.10 uur en zondag 6 juni van 1112 uur dokter W- Krommenhoek, Rouaanse Kaai 23, Middelburg, tel. 01130- 3320. Mej. Van Ginkel, Pres. Roosevelt - laan 232, Vlissingen, tel. 01184-2775. Huisarten Souburg, Arnemuiden en Nieuw land. 5 en 6 juni Dokter Th. Bloos, Kanaalstraat 70. Souburg, tel. 01183-1212. Wijkverpleegster „Het Groene Kruis" te Vlissingen en Souburg. 5 en 6 juni Zuster Van Saibben, Sot- teghemstraat 22, Vlissingen, tel. 01184-2914. Wijkverpleegster „Het Oranje- Groene Kruis,, te Souburg en Ri*- them. 5 en 6 juni mevrouw N. Filius-Westerbeke, Middenhofsingel 29, tel. 01183-1668. Middelburg. Zaterdag 5 juni van 0.00 tot en met 24 uur dokter De la Hayze, Seisdam 22,tel- 01180-4305, zondag 6 juni van O.OO tot en met 24 uur dokter Schram, Oosterschelde- straat 2,tel. 01180-4664. Apotheek. Van vrijdag 4 jund 18 uur tot en mot vrijdag 11 juni 08.30 uur geopend apotheek A. Lingeling overige apotheken 5-daagse werk week. Wijkverpleegster Wit-Gele en Oranje-Groene Kruis te Vlissingen 5 en 6 juni Zuster Van den Ende, Schaepmanstraat 51, teL 01184- 4221. zijn de nieuwste brilleglazen met automatische kleurverandering. Deze nieuwe glazen geven iedere brildrager het meest volmaakte gezichtsgemak. Op kantoor, bij kunstlicht, buiten bij fel daglicht passen deze glazen zich helemaal aan het licht van de omgeving aan. geeft u alle informaties over deze buitengewone nieuwe glazen. Dit verkleuringsproces is niet onderhevig aan SLIJTAGE, de werking blijft na jarenlang gebruik precies gelijk. Walstraat 81 VLISSINGEN Raadhuisplein 6 OOSTBURG Lange Delft 8a MIDDELBURG Ook uw adres voor kontaktlenzen In onze grote kollektie vindt u een ruime keus in katoenen en polyester zomerjaponnen - o.a. met boothals - óók in de grote maten. In elke prijsklasse: 29,75, 39,75, 49,75, 59,75 Par,uzer" e>oTE(?HAM_ "IbO &(?AM Pres. Rooseveltlaan 651 - VLISSINGEN Telefoon 7911 Vlotte zomerjapon van cotton-jersey. In oranje- geel-zwart en rood-beige-zwart Xj op witte ondergrond. 38-46 of als u groter wil, of als u kleiner denkt voor het instrument dat als enige in de wereld ongekende mogelijk heden biedt, met een intonatie om van te watertanden. in diverse prijzen, in diverse kleu ren: ook wit, rood en groen. WIJ RUILEN ALLE MERKEN IN EN GEVEN EEN HOGE INRUILPRIJS i Westdijk S3, rel 01870 3291-2605 SOMMELSDIJK BISCH@FF Q^NKI Gaarne ontvang ik gratis folders en inlichtin gen omtrent uw hulp bij de aanschaf. NAAM ADRES PLAATS Hema vleeswaren nieuws: Hema vleeswaren. Vers van het mes, niet vacuum verpakt, dus lekkerder. Meer soorten dan een maand dagen heeft. En zeer voordelig. Waarom dacht U anders, dat elke ,^week meer dan een kwart miljoen huisvrouwen hun vleeswaren in de Hema koopt?/ i

Scheldebode | 1971 | | pagina 3