PLAN VOOR ADVIESRAAD IN CULTUURNOTA MIDDELBURG SPROOKJES VAN OMER GIELLIET ZUNDERTS FESTIVAL VAN BOERENKAPELLEN WERKEN IS GEZELLIG BIJ VENEC0 IN MIDDELBURG Menu van de week Zeeuws vestzaktheater nu in Vlissingen geopend KERKDIENSTEN Varkens in Middelburgse schouwburg WELKE DOKTER IS THUIS CULTURELE AGENDA Culturele raad achterhaald hearing Woensdag 19 mei 1971 SCHELDEBODE MIDDELBURG In het Middel burgse stadhuis is een dezer dagen de nota inzake culturele aangelegen heden tot stand gekomen. Aan deze nota hebben ondermeer meegewerkt dr. G.J. Smallegange, toenmalige di recteur van de Stichting Zeeland en de heren A. L. Borst en J. Toledo, directeur en adjunct-directeur van de Zeeuwse Culturele Raad. Deze drie wetenschappelijke medewer kers hebben wel gewerkt aan het samenstellen van deze nota, maar zijn bij doordat zij alle drie de provincie inmiddels hebben verla ten. De Middelburgse wethouder voor culturele aangelegenheden mr. J. van der weel, stelde dat niet alle problemen „panklaar" rijn gewor den. Dit ten eerste doordat er ook teveel problemen zijn om nu alle maal opgelost te hebben en boven dien heeft B. en w. gemeend om met name over de concertzaalproble- matiek een aantal principe-uitspraken uit te lokken. Het is echter geen plan zonder alternatieven, aldus mr., van der Weel. In de nota stelt b. en w. van Middelburg voor tot het in het leven roepen van een culturele raad, al dan niet met bestuursbevoegdheden. Men voelt de behoefte aan een over leg- en adviesorgaan van brede sa menstelling. Dit orgaan zal, aldus b. en w., aan twee eisen moeten vol doen die tot op zekere hoogte een tegenstelling vormen: het zal ener zijds representatief moeten zijn voor wat in Middelburg leeft op cultureel gebied, het zal anderzijds zodanig van omvang moeten zijn dat het op een doelmatige en zelfs slagvaardige manier kan werken. Hoewel de cultuurnota langdurig is voorbereid is hij op één enkel punt alweer achterhaald. In de nota wordt met name gesproken over de wehselijkheid om de verordening voor de subsidies aan de muziek korpsen e.d. te wijzigen, aangezien de verordening, die in 1966 is vast gesteld, niet meer aan de eisen van de tegenwoordige tijd voldoet. In de raadsvergadering van april 1971 heeft men reeds een nieuwe veror dening vastgesteld. B. en w. willen ook opu het culturele gebied een igroe mate van openheid betrachten. De cultuurnota wordt naar allerlei verenigingen, instellingen enz. ge zonden, terwijl iedere belangstellen de deze nota kosteloos op het stad huis af kan halen. Binnen enige tijd vraagt b. en w. aan de verenigingen om reacties op dit raadsstuk. Deze reacties zullen terdege worden bestudeerd, waarna in het najaar de nota in de raad wordt besproken tijdens een avond behandeling, vooraf gegaan door een hearing. De op de nota binnengeko men reacties zullen dan eveneens worden besproken. MIDDELBURG Het Zuidelijk Toneel Globe besluit op maandag 24 mei a-j. het Middelburgse toneel- seizoen met een opvoering van „Varken" (Live like pigs), een so ciaal drama als bont volkstoneel. John Aarden zou hierover gezegd hebben: „Live like pigs" is niet be doeld als een serieuze bijdrage aan de oplossing van de dilemma's van het ministerie van volkshuisvesting. Mijn bedoeling met het stuk is een voudig „primitieve" mensen te ver gelijken met „beschaafde" mensen, om te kijken, wat er dan zou ge beuren. Maar om dat te doen moest ik het baseren op iets, dat feitelijk min of meer juist is. Het verhaal, dat ik gebruikte was een incident uit mijn jeugd in mijn geboorteplaats Bams- ley, waar een romantische zwer versfamilie een huis kreeg toege wezen in een burgermansstraat met keurige bewoners. Er ontstond na tuurlijk ruzie en uiteindelijk wer den de maatschappelijke outcasts, de zigeunerfamilie door de bijna hysterisch geworden burgermans menigte uit de straat verdreven. Maar het is duidelijk, dat het stuk niet een exacte schildering van een soicale realiteit is. Ik betwijfel het ten zeerstè of een familie in staat zou zijn zich in zo korte tijd zo slecht te gedragen. Er is in dit stuk van alles gecomprimeerd en zodra je dat doet, doe je afbreuk aan de realiteit. Maar daarmee hoopte ik een zuiver „embleem" van de wer kelijkheid te geven. principe-uitspraken uitlokken over problematiek van de Middelburgse concertzaal „Waarom loop jij nooit eens recht?", vroeg het kind aan de schuinsmarcheerder. Het begin van een van de vele sprookjes en parabels, verzonnen misschien of met een speciale, poë tische hand uit het leven gegrepen en in ieder geval opgeschreven door de 45-jarige Omer Gielliet, kapelaan-houtbewerker te Bres- kens. Het boekje waarin hij ze allemaal geschreven heeft heet „Gaandeweg". 't Zijn wonderlijke sprookjes, maar niet altijd even blij- Mense lijke dingen geprojecteerd in een wonderland. Ze hingen samen aan een takje. Een en al oog voor elkaar. Twee druppels water in de vroege mor gen. Onverwacht geboren in de lentenacht en vlug volwassen had den ze elkaar ontdekt bij het op komen van de zon. „Wat ben jij mooi", zei de een. „En jij", zei de ander, >rzo helder. Je lijkt wel zonneschijn". „En jijf je straalt". De dauwdruppels beefden van ont roering. Heel even... Toen werd daaronder een zwerver wakker uit zijn dodenslaap. „Ik heb dorst", kreunde hij. „God, ik heb dorst". De twee druppels keken elkaar aan. „Jij hangt het dichtste bij", zei de een. „Jij zou..." Maar de ander had zich al losgelaten. Hij verdween in de koortsige mond, wijd open, daar onder. De dauwdruppel hing alleen. Er kwam een wolk voor de zon en hij werd helemaal zwart. Hij huiverde en voelde zich eenzaam en koud. Toen schudde een windvlaag hem 1 os. Hij viel te pletter op een steen. Niets is er van overgebleven. Ni ets. Het ontwerp van het boekje is van Anton Groeneschey. De uitvoe ring van het boekje is typografisch nogal rijk gevarieerd, de omslag laat een stuk houtsnijwerk zien. De schrijver is immers ook houtbewer ker. Gaandeweg ia verkrijgbaar onder meer in de Zeeuwsvlaa'mse boek handels en bij de schrijver zelf, in de pastorie in Breskens. Vlissingen. Zaterdag 22 mei van 0.00 tot en met 24 uur Dokter Bom, Badhuisstraat 45, tel. 01184-2233, zondag 23 mei van 0.00 tot en met 24 uur Dokter Cramer, Singel 210, tel. 01184-3619. Apotheek Van Vrijdag 21 mei 18 uur tot en met vrijdag 28 mei geo pend Apotheek C.P. Lastdrager, C. v. Perestraat 1, Souburg, te|. 01183- 1593, overige apotheken 5-daagse werkweek. Tandarts. Zaterdag 22 mei van 9.10 uur en zondag 23 mei van 11-12 uur Dokter J. O. W. Rombouts, Lan ge Viele 47. Middelburg, tel. 01180- 2882. Huisartsen Souburg, Amemuiden en Nieuwiand, 22 en 23 mei Dokter M. L. v. d. Meer, Stationsplein 1, Ar- nemuiden, tel. 01192-308. Dierenarts 22 en 23 mei. Dokter J. C. Klok, Oostkapelle, tel. 01188- 1443. Verloskundige. 22 en 23 mei Mej. Stolk, Bloemenlaan 45, teL 01184- 3838. Wijkverpleegster Oranje-Groene Kruis. 22 en 23 mei Zuster Geldof, Groen van Prinstererlaan 116, tel. 01184-3120. Wijkverpleegster „Het Groene Kruis" te Vlissingen en Souburg 22 en 23 mei Zuster Radstake, Sotte- gemstraat 28, tel. 01184-2286. Wijkverpleegster „Het Oranje- Groene Kruis" te Souburg en Rit- them 22 en 23 mei: Mevr. N. Filius- Westerbeke, Middenhofsingel 29, Souburg tel. 01183-1668. Middelburg. Zaterdag 22 mei van 0.00 tot en met 24 uur Dokter Rey- erse, Seisweg 29, tel. 01180-3456, Zondag 23 mei van 0.00 tot en met 24 uur Dokter Delfos, Rouaansekaai 47, tel. 01180-2637. Apotheek. Van vrijdag 21 mei 18 uur tot en met vrijdag 28 mei v.m. 8.30 uur geopend apotheek W.K. Hummelen, Markt 69, tel. 01180-2134, overige apotheken 5-daagse werk- kweek. Vrijdag 21 mei, 20 uur in het Anker te Vlissingen filmavond. Zondag 23 mei, 15 uur Slot Male bij Brugge, derde Kasteel-concert Maandag 24 mei, 20 uur Schouw burg Middelburg, Zuidelijk Toneel Globe met het spel „Varkens" (Live like Pigs). Dinsdag 25 mei, 20 uur St.-Jacobs- kenk te Vlissingen, concert door de VLissingse Oratorium-vereniging. Kon. Opera te Antwerpen. Vrijdag 21 mei. 20 uur Nabucco, Zaterdag 22 mei, 20 uur Balletten, Zondag 23 mei 14.30 uur Nabucco, 20 uur De Lustige Weduwe. PROGRAMMA: Donderdag 20 mei (hemelvaarts dag): 19.00-20.00 uur: Tiroler kapel „Alpenklange", Leur, o.l.v. P. Struys. 20.00-21.00 uur: boerenkapel „De Feejenzaaiers", Hoeven, o.l.v. F. Wijnen. 21.00-22.00 uur: carnavals- kapel „De Maurikken", Breda, o.l.v. J. Chartrer. 22.00-23.00 uur: Beierse kapel „Die Bayerische Dorfkapelle", Lage-Zwaluwe, o.l.v. A. Koreman. 23.00-24.00 uur: blaaskapel „Baronie Muzikanten", Breda, o.l.v. Jansen. Vrijdag 21 mei: „Een lach en een traan"-show, m.m.v. de Zangeres zonder Naam, Theo van de Trouba dours, Jean Kraft, Beppie, orkest „De Montana's" en boerenkapel „De Klokkebaaien". Aanvang 20.15 uur. Entree 3,50. Zaterdag 22 mei: 19.30-20.15 uur: boerenkapel „De Blaosbalgen", Gil- ze, o.l.v. A. Dekkers. 20.15-21.00 uur: boerenkapel „De Forte Boys", Bavel, o.l.v. H. Bogers. 21.00-21.45 uur: boerenkapel „De Peeënbou- wers", Dongen, o.l.v. A. v. d. Kerk hof. 21.45-22.30 uur: Tiroler kapel „Die Lustigen Gesellen", Sprundel, oi.v. J. Konings. 22.30-23.15 uur: Beierse kapel „Die Zückerlander Bub'n", Zevenbergen, o.l.v. J. Zom. 23.15-24.00 uur: Tiroler kapel „Die Tiroler Holzhackers", Wagenberg, o.l.v. P. Vermeulen. Zondag 23 mei: 19.00-20.00 uur: boerenkapel „De Stijloren", Etten- Terheijden, o.l.v. C. van GeeL 23.00- Leur, o.Lv. G. Deykers. 20.00-21.00 24.00 uur: Beierse kapel „De Beierse uur: boerenkapel „Grenzkapelle", Schijf, o.l.v. P. Martens. 21.00-22.00 uur: boerenkapel „De Blaoskaffers", Made, o.l.v. A. van Geel. 22.00-23.00 uur: Tiroler kapel „Almdüdlers", Nachtuilen", Rijsbergen, o.l.v. A. Roevers. Alle uitvoeringen worden gegeven in de feesttent aan het Oranje- plein. MIDDELBURG Het werken bij de Verenigde Nederlandse Confec tiefabrieken, beter bekend als Vene- co aan het Middelburgse Molenwa ter, moet wel bijzónder prettig zijn voor modebewuste meisjes. Want de modinettes, die daar werkzaam zijn, zijn op de hoogte van iedere veran dering in de mode, van seizoen tot seizoen. Immers, zo zegt de 50-jarige personeelschef de heer .J de Kam, die zelf op zijn 14de jaar bij de toenmalige geheten Zeeuwse Con fectiefabrieken geheten Veneco als Jongste bediende in dienst trad, ze zijn in feite een jaar vooruit op andere vrouwen, wat mode betreft. Bovendien wordt de kleding door hen zelf gemaakt. Als zij b.v. in de Amsterdamse Kalverstraat een kle dingstuk zien, afkomstig van Vene co, dan kunnen deze modinettes meestal zeggen, dat zij hieraan ge werkt hebben. In het atelier, waar veel werkzaam heden worden uitgevoerd, hangt een prettige sfeer, die men het beste kameraadschap kan noemen. Velen denken misschien aan lopende band- werk, maar dat is er niet meer bij. De modinettes verdienen meer, naar mate er meer werk uit hun handen komt, alhoewel ze een vast basissa laris hebben. En wie er voor voelt om in zo'n atelier te werken, kan met dit dynamische bedrijf zowel van buiten *U van binnen kennis maken. MENU VAN DE WEEK NR. 882. Van 16 Lm. 22 mei 1971. Asperges zijn weer in ruime mate verkrijgbaar. Het is weliswaar een rijkelijk prijzige groente, doch dit behoeft geen reden te zijn om deze bijzondere fijne groente voor 21 juni a.s. niet eens voor huisgenoten of gasten op tafel te brengen. Let er bij het kopen vooral op dat ze geen houterige of droge steel hebben Men dient ze voorzichtig van de kop af naar beneden te schillen met een aardappelmesje of dunschiller. Kook ze geheel onder water in ongeveer 30 minuten gaar en ser veer deze fijne groente met gesmol ten boter, nootmuskaat en hardge kookte eieren. zondag: groentesoep; asperges met gesmolten boter, hardgekookte eie ren en nieuwe aardappelen, aardbei en met donkerbruine basterdsuiker en sour cream. maandag: aspergesoep met geraspte kaas, jachtschotel en bruine bonen. DINSDAG: zomerbietjes, carbonade, aardappelen vla-flip. woensdag: spinazie, kaasomelette, gebakken aardappelen kwark of hangop met bruine suiker donderdag: gevulde tomaten met spaghetti, mokkavla met geklopt ei wit. vrijdag: gebakken vissticks, poste- leinsla, aardappelpuree, vanillevla met rabarber. zaterdag: kaaspannekoek chocolade fantasie. Schotel van gevulde tomaten 4 stevige grote tomaten, klein uitje, knoflook, 1 eetlepel boter, 50 g rijst, 50 g geraspte kaas. Fruit het gesnipperde uitje met het uitgeperste teentje knoflook goud bruin in de boter. Voeg de ongewas sen rijst toe en bak deze heel licht mee tot de korrels lichtgeel van kleur zijn. Voeg 1 dl water toe en kook de rijst in ongeveer 20 minu ten gaar. Meng het grootste deel van de geraspte kaas erdoor en maak de massa op smaak met zout en peper. Hol de tomaten uit en vul deze met de massa. Bestrooi ze met geraspte kaas. Meng de rest van de geraspte kaas door de gezeefde tomatenres- ten, bedek hiermee de bodem van de vuurvaste schotel en zet de toma ten erin. Stoof de tomaten in onge veer 15 minuten gaar in een hete voorverwarmde oven. VLISSINGEN In aanwezigheid van vele autoriteiten en prominen ten van het Zeeuwse amateurtoneel verklaarde Burgemeester Drs. D. Roemers van Vlissingen het 60 a 65 plaatsen tellende theater voor geo pend. Hij zei dat het gemeentebe stuur verheugd was over het initia tief, om een theater in de binnen stad te openen. Dit was wel een van de argumenten om aan de uitnodi ging gehoor te geven, aldus Drs. Roemers. Hoewel een theater vaak vergeleken wordt met een vermaak- centrum wilde drs. Roemers hiermee geen vergelijk trekken, omdat het toneel geen vermaak ls, maar een kritische spiegel op de maatschap pij. Alvorens de burgemeester de ope ningstoespraak hield, sprak de zake lijk leider van de Zeeuwse Kome die, de heer F. A. Priester, in het dagelijks leven ambtenaar tot de talrijke genodigden. De heer Priester betreurde het dat de schrijver van de eenacter „Dog" wegens omstan digheden afwezig was. De heer Priester stelde met nadruk dat hij deze functie vervulde, dae eigenlijk voor iemand anders bestemd was, n.l. voor de oprichter van de Zeeuw se Komedie, wijlen Piet de Leeuw. Ter nagedachtenis aan deze stimula tor van het vestzaktheater prijkt aan de muur van de foyer dien» foto. Ook hoopte de heer Priester dat dit theater ook door de jeugd bezocht zal worden. Voor de geno digden werd daarna de eenacter „Dog" van Jean Baptiste opge voerd. Een wrede dictator, die tenslotte tijdens een opstand ten val wordt gebracht, is de hoofdpersoon van het stuk. Na afloop spraken wij nog even met de heer I. Filius, wethouder te Vlissingen. De heer Filius stelde na drukkelijk dat hij op cultureel ge bied een volslagen leek was, maar dat de opvoering grote indruk op hsm gemaakt had. Als men op deze wijze doorgaat, betekent dit een aanwinst voor de sitad, aldus de wethouder, en daar sluiten wij ons graag bij aan. Zondag 23 mei 1971. Hervormd Vlissingen. SL-Jacobskerk 10 uur Ds. Y. van der Schoot, Johanneskerk 9.30 uur Ds. J. Kwast, 19 uur Ds. Y. van der Schoot, Emmanuelkerk 9 uur Ds. Y. van der Schoot, Walk-Inn 19 uur de heer P. Loof. Ter Reede 19 uur dhr. Dronk ers. R.-K. Kerkdiensten 22 en 23 mei te Vlissingen en Souburg. Parochie kerk Singel. Zaterdagavond 19 uur, Zondag 10.30, 12 en 19 uur, Militair Tehuis Hellebardierstraat zondag 9.30 uur. Kapel St.-Joseph-zieken- huis zondag 9 uur, Emmanuelkerk Paauwenburg zaterdagavond 19 uur, zondag 8 en 11 uur. Martinuskerk Souburg Zaterdagavond 19 uur, zon dag 10.15 uur. Geref. Petruskerk Paul Kruger- straat. 9.30 uur Ds. J. W. Genuït, 19 uur Ds. H. J. Swients, Koudekerk a.d. Rijn, Huishoudschool Paauwen burg 10 uur, Ds. Swierts, 17 uur Ds. J. W. Genuït. Chr. Gerf. Kerk Kasteelstraat. 9.30 en 17 uur Ds. J. W. Maris. Ver. van Vrijz. Hervormden-Re- monstranten. 10.45 uur Ds. J. C. v.d. Berg. Doopsgezinde Gemeente Vrijdom- weg. 10 uur Ds. M. de Boer. Pinksterkapel. Bellamypark. Dienst te 14.30 uur. Hervormd Souburg. West 9 uur Ds. v.d. Heide, Oost 9.30 uur Ds, Dorgelo, 19 uur Ds. v.d. Heide. Hervormd Ritthem. 10 uur Ds. Al- tena, Zoutelande. Kristen Zuid Molukse Kerk. Oost-Souburg 15 uur Ds. P. Fader, Koudekerke 11 uur Ds. P. Fader. Geref. Kerk te Breskens. 9.30 en 17 uur Ds. P. Marias, Amstelveen. Hervormd Middelburg. Nieuwe Kerk 10 uur Ds. Rinkema, 19 uur Ds. Brummelkamp, Koorkerk 10 uur Ds. A. van Santen, 19 uur Ds. A. van Santen, Oostkerk 10.15 uur Ds. Van Embden. 19 uur ds. Gelik, Dirksland, Ontmoetingskerk 10 uur Ds. Brummelkamp, 19 uur Ds. Kro nenburg, Zuiderbaken 10.15 uur Ds. Kronenburg, Lutherse Gemeente 9 uur DS. A. Nierop. R.-K. Kerk. Parochiekerk H. Pe trus en Paulus zaterdagavond 19 uur, zondag 10.30 en 19 uur, Ont moetingskerk 8.30 uur, Zuiderbaken 10.30 uur, Domburg 10 uur. Bij de gereformeerde kerk te Me- liskerke hebben enige veranderin gen plaatsgevonden. De heer P. Sin- ke en de heer J. Geschiere zijn afgetreden als ouderling en hun plaats is ingenomen door de heren J. Simonse, J. Kodde en J. Matthijssen. Tevens is er een diaken afgetreden, de heer P. Labruyère. Voor hem is gekozen de heer A. Davidse. Een dezer dagen is in het wijkge- bouw van de gereformeerde kerk te Arnemuiden een gesprek voor be langstellenden gehouden. De bedoe ling was dat de mensen van de Ned. hervormde kerk te Nieuw- en St.- Joosland een gesprek zouden hebben met de leden van de gereformeerde kerken te Arnemuiden om op deze wijze beter met elkaar in contact te kunnen komen. Na de inleidingen van de heer J. van Wallenburg en ds. C. J. Kraai gingen de belangstel lenden in groepjes bij elkaar zitten om naar aanleiding van enkele vra gen met elkaar in discussie te gaan. Bij de Stedelijke Scholengemeen schap te Middelburg hebben heel wat mensen opgewekt het jaar afge sloten. In de afdeling A slaagden I. J. Baaöjens te Lewedorp, A. K. Boogaard te Middelburg, A. de Boer te Vrouwenpolder, L. S. van de Broeke te Koudekerke en nogmaals te Middelburg B. A. Hesselink en I. Kolkman, Z. A Roose te Oostkapel le, M. J. Ver burg te Souburg en T. Y. Wiersma te Middelburg. Bij deze mondelinge examens werd niemand afgewezen. De angst dat men niet meer zou kunnen zwemmen is in Breskens weggenomen door het feit dat de dienst gemeentewerken het Konin gin Wilhelminazwembad voor het aanstaande seizoen heeft opgeknapt. Men heeft eerst het water eruit gepompt, de bovenste grondlaag ver wijderd en voorzien van een nieuw laagje zand Nu zal geleidelijk aan weer nieuw water in het zwembad gedaan worden zodat men in be hoorlijk schoon water kan zwem men. Vooral nu er zoveel pennen in beweging zijn geweest over de kwa liteit van het zeewater voor onze kusten was men er in Breskens niet erg gerust over. Deze ongerustheid is voor het komende zomerseizoen weggenomen, maar de inwoners van Breskens zouden toch wel graag zien dat volgend jaar het nieuwe zwembad gerealiseerd werd. In Breskens is men begonnen met de aanleg van de muur die het dorp zal moeten beschermen tegen de 2ee. DLt heeft nogal ingrijpende ver anderingen tot gevolg. De firma Ste- gink uit Vlissingen is begonnen met het voorbereidend werk door de bo men langs de Scheldekade te rooien. Het Spuiplein is opgebroken en ook de volière en de muziektent zullen in de toekomst moeten verdwijnen. De toeristen die nu nog een prachtig zicht op de havens hebben zullen dit in de toekomst moeten missen. Ook zullen terrassen moeten verdwijnen, zodat het voor de vakantiegangers geen leuke veranderingen zijn. Ook de Breskense bevolking zal niet met deze handelingen in zijn sas zijn omdat het hoogst waarschijnlijk een terugloop van toeristen betekent. Maar van twee dingen moet men meestal het beste kiezen en dan is het meestal niet altijd mogelijk om het prettigste te nemen. Een tege moetkoming bij al deze lasten is dat op de dijk een voetpad aangelegd wordt, zodat men vandaar nog een prachtig gezicht heeft over het wa ter. Het Vlissingse Leger des Heils- korps heeft in de Nederlandse her vormde kerk te Sluis een goodwill- concert gegeven, waarvoor een rede lijke belangstelling bestond. Het jeugdkoor „De Melodiea's" verleen de zijn medewerking en het geheel stond onder leiding van majoor J. Vulperhorst. In september a.s. zal Zeeland ook een mondelinge vakcursus voor meubilering hebben. Tot op heden bestond er in onze provincie nog geen opleiding voor dit vak. Althans geen mondelinge. Nu heeft de stich ting Vakopleiding Meubileringsbe- drijven de heer Jac Altena uit de Scheldestraat te Vlissingen zover gekregen dat hij als cursusleider voor de provincie Zeeland op wil treden. De cursus zal waarschijnlijk in Vlissingen of Middelburg worden gehouden. Uiteraard alleen bij vol doende deelname (de heer Altena zal het in de toekomst nog bijzonder druk hebben daar hij op het ogen blik bezig is zijn zaak 5 keer zo groot te maken). Bovenstaande op leiding is bedoeld voor de vakdiplo ma's, die men bijna in het gehele meubelbedrijf nodig heeft. Van meubelmaken tot de complete wo ninginrichting. Voor inlichtingen en prospectus kunt u terecht bij de Stichting Vakopleiding Meubile- ringsbedrijven, Biltstraat 143 te Utrecht of bij de heer Jac. Altena. Scheldestraat 29 te Vlissingen, tele foon 01184-3476. Een dezer dagen is in het recrea tiecentrum Haestinge te St.-Maar- tensdijk een vocaal Zeeuws concours gehouden. Mejuffrouw Clara Zietse uit Vlissingen moest de wisselbeker voor solisten verdedigen. Deze beker is sinds 1970 in haar bezit. Ook het Souburgs Mannenkoor was op dit concours aanwezig. Verder werkten o.a. mee het dameskoor Juliana uit Zuidzande, die de koorbeker in haar bezit had, de heer Jan Kxijnen uit Roosendaal, dameskoor Zanglust te IJzendijke Gereformeerd gemengd koor uit Tholen, Hervormd kerkkoor uit Axel en vele anderen. Het gehe le concours werd georganiseerd door de Zeeuwse zangersbond Zang Vere delt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het gemengde koor VZOS uit St.-Philipsland en zijn dirigent, de heer A. L. R. Riedijk. Wij zullen de Middelburgers in de toekomst niet meer voor Maneblus sers uit mogen maken. De Vlissingse leraar J. C. Verkerk heeft namelijk door middel van geschiedvorsing aan kunnen tonen dat deze naam door de Middelburgers ten onrechte wordt gedrage. Ee zekere Klaan Slagters heeft uit de mond van zijn grootvader het ware relaas opgete kend. Zou dit leiden tot een ver broedering van Vlissingen en Mid delburg? De maan op de Lange Jan is een verzonnen verhaal, hoe «al het daarmee zijn? Vorige week is in de Sloehaven te Vlissingen een gevaarlijk karwei van start gegaan. Men heeft uit de tanker Panther de olie gepompt door middel van stoomverwarming. De olie was zo dik geworden dat op een normale manier lossen onmogelijk werd. Het is een gevaarlijk karwei daar in de tanks gasvarming kan ontstaan, maar men doet al het mo gelijke om dit te voorkomen. Aan alle kanten staan de tanks, die met elkaar 21.000 ton olie bevatten, on der controle zodat verrassingen bij na tot de onmogelijkheden beho ren. Zaterdag as. zal het lijnvracht- schip, dat gebouwd wordt bij de Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen plaats moeten maken voor de kiellegging van het zuster schip. De „Straat Nagasaki", ligrt op de werf aan de Aagje Dekenstraat en wordt gebouwd voor de Konink lijke Java-China-Paketvaart Lij nen N.V. te Amsterdam. Zodra de Straat Nagasaki in het water ligt zal de kiellegging geschieden voor het zusterschip de Straat Napier. In de komende maanden zal er door de VC Vlissingen aan verschil lende jeugdtoernooien worden deel genomen. Behalve op de door de VCV zelf georganiseerde toernooien wordt o.a. deelgenomen aa het toernooi van AGOW te Apeldoorn op 22 mei, Emma in Dordrecht op 33 mei en van 29 tot en met 31 aan een toernooi te Beverwijk. li

Scheldebode | 1971 | | pagina 3