Giften. Door mij is ontvangen voor de kerk 50, Hartelijk dank hiervoor! Generale Kas. Dezer dagen zijn bij de lidmaten folders ver spreid met betrekking tot de bijdrage aan de Generale Kas. Het is de bedoeling, dat die bij drage in de maand mei bij u aan huis zal worden opgehaald. Zoals u wellicht nog weet, is de helft van deze bijdrage bestemd voor de plaatselijke gemeente, terwijl de andere helft is bestemd voor het lan delijke kerkewerk, zoals in de folder is vermeld. Voor elke lidmaat, die deze bijdrage van 10, echter niet voldoet, moet de kerkvoogdij dit be drag betalen. Vorig jaar, toen deze bijdrage dras tisch tot 10,werd verhoogd, hebt u uw kerk niet „in de kou laten staan". Daarom vertrouwen we er ook nu weer op, dat u allemaal hieraan zult willen medewerken, opdat onze eigen kerk hiervan geen schade lijdt. Huwelij ksinzegening. Huwelijksinzegening is aangevraagd door het bruidspaar Johannes Jan de Nooijer en Tannetje Sara Slabbekoorn op 21 mei n.m. 3 uur in de Hervormde kerk te Kortgene. Het toekomstig adres is Nijmegen. Ziekcnhuislyst. Uit het ziekenhuis „St. Joanna" is ontslagen de heer J. Vogelaar, Provincialeweg 4. In dit zieken huis is opgenomen de heer P. van Dijke, Bern- hardstraat 24. Uit het «ziekenhuis „Bergzicht" is ontslagen mevrouw De Regt, Weststraat 5. In dit zieken huis is opgenomen mevrouw Wisse, Wilhelmina- straat 21. We wensen de thuisgekomenen en de verpleeg den van harte beterschap toe. Hartelijke groeten aan alle zieken en bejaarden, uw predikant F. C. Willekes. WISSENKERKE Verantwoording. De opbrengst van de collecte in maart was als volgt: kerkvoogdij 600,88; bouwfonds 189,23; diaconie 199,29 en prov. Kerkewerk 76,60. Verder zijn voor de kerkvoogdij de volgende giften ontvangen 1 X 10,en 1 X 45,—. Hartelijk dank. Extra collecte. In de diensten op 9 mei is er weer de maan delijkse extra collecte voor het bouwfonds. Hartelijk aanbevolen. Gedoopt. Zondag 25 april zijn gedoopt: Arno, geboren 11 januari 1971, zoon van Marinus Jan van de Zande en Catharina Tannetje Filius, Breitnerstraat 24, Goes (Met toestemming van Goes). Remie Maarten Willem, geboren 13 januari 1971, zoon van Cornelis Christiaan de Smit en Tannetje Geelhoed, Kerkstraat 15 Wissenkerke. Wij wensen de ouders geluk met de bediening van het teken van de doop en hopen dat zij met hun kinderen uit de beloften van God zoeken te leven, zodat ook de gemeente van Jezus Christus daardoor gebouwd en gesterkt wordt. Zieken. Opgenomen zijn of werden A. M. Breure - Israel, M. L. Heystek en K. van Lieren. Thuisgekomen: Judith Marinissen en P. Kra mer - Verhulst. Mevrouw Kramer - Verhulst is voorlopig naar haar dochter in Beverwijk ge gaan, haar zult u dus niet aantreffen in de West straat. Alle zieken en herstellenden van harte beter schap toegewenst. Oppasdienst. Oppasdienst hebben: 2 mei mevrouw De Kater- Feyter en 9 mei nog niet medegedeeld. Mededelingen en inlichtingen hierover via tele foon no. 317 Met hartelijke groeten aan u allen, G. A. Zuidam. UIT HET BEROEPINGSWERK NED. HERV. KERK: beroepbaar zijn gesteld de kandidaten: Mevr. J. M. Deenink - Moolhuizen, Valeriusstraat 111 bis, Amsterdam; B. S. J. Jonker, Röntgenlaan 32, Bilthoven, tel. 030- 78 51 26; Mej. E. W. M. Muntinga, Edegemsestraat 63, 2510-B, Mortsel (België); J. Slob, Lekdijk 11, Langerak. Op 30 maart slaagde voor het bijzonder kerke lijk examen te Amsterdam dr. J. Kawarman (53), die zich bij deze beroepbaar stelt in de Hervormde kerk. Vacante gemeenten kunnen hem nu al naar ord. 7-10-3 toezegging van beroep geven. Dr. Kawarman studeerde aan de Hogere Theo logische School te Djakarta en aan de Rijksuniver siteit van Utrecht, waar hij in 1951 bij prof. dr. W. C. van Urmik promoveerde op een proefschrift: „Deemoed als centraal begrip in 1 Clemens". Dr. Kawarman was predikant te Surabaja en diende zijn land in Engeland, Somali en Zweden. Zijn tij delijk adres is: Centrum Hydepark, Driebergen, tel. 03438 -40 41. (Hervormd Persbureau). RAPPORT OVER OECUMENISCHE ACTIE EN INACTIVITEIT OP KOMST Over enige tijd is de verschijning te verwachten van een rapport over oecumenische activiteiten op het plaatselijk vlak of het ontbreken daar van door en rondom de raden, beraden en ge meenschappen van kerken, die in tal van streken van ons land, in het bijzonder de laatste jaren zijn tot stand gekomen. Dit onderzoek wordt door twee jonge (a.s.) theo logen uitgevoerd in opdracht van het interuniver sitair instituut voor missiologie en oecumenia. De studie gebeurt met instemming van de landelijke Raad van kerken en het Oecumenisch actiecen trum, Driebergen. Er gaan, als het meezit, nog enige weken overheen, voordat het rapport ge reed kan zijn. Het secretariaat van de Raad van kerken in Nederland, vernieuwde voortzetting vanaf 21 juni 1968 van de sinds 10 mei 1946 bestaande Oecu menische raad van kerken in ons land, is me de gezien zijn bescheiden omvang en middelen te afhankelijk van wat plaatselijke raden 'aan gegevens (willen) doorgeven, om uitgebreid op de hoogte te kunnen zijn van wat zich op lager ni veau al of niet afspeelt. Ook het Oecumenisch actiecentrum in Driebergen, dat samenwerkt met de sectie voor oecumenische actie op het plaatse lijk vlak van de landelijke Raad van kerken te Utrecht, is hier onvoldoende toe in staat. Zodoende ontbrak een landelijk overzicht, dat gebruikt zou kunnen worden om plaatselijke actie vanuit de reeds opgedane ervaringen elders te stimuleren. Op initiatief van de afdeling oecumenia van het interuniversitair instituut voor missiologie en oecumenia is de gewenste studie nu aangepakt, In opdracht van dit instituut hebben jonge (a.s. theo logen, een roomskatholieke en een protestantse, de een reeds afgestudeerd en de ander toe aan het doctoraalexamen, zich gewijd aan het onderzoek. Enige maanden lang hebben zij ons land doorkruist om door plaatselijke naspeuringen te kunnen ko men tot een soort balans van en een eerste onder zoek naar de lokale oecumenische activiteiten en inactiviteiten vanwege officiële raden van kerken en/of actie- en werkgroepen. Deze eerste verken ning, aan de afronding waarvan nu wordt ge werkt, belooft meer te worden dan een droge op somming. Beoordelingen zullen niet achterwege blijven en daarbij zullen ook kritische vragen niet ontbreken. In het interuniversitair instituut werken de rijksuniversiteiten te Leiden, Utrecht, Groningen, de Vrije Universiteit te Amsterdam, de r.k. uni versiteit te Nijmegen, de geref. theologische hoge school te Kampen, de Ned. missieraad, de Ned. zendingsraad, de landelijke Raad van kerken en de r.k. St. Willebrordvereniging (een van de partners in het Oecumenisch actiecentrum te Driebergen) samen. (Hervormd Persbureau). Brief over ontwikkelingssamenwerking HERVORMD MODERAMEN: GEMEENTEN, GA ERNST MAKEPÏ MET DE „2 PROCENT" In een brief aan de hervormde kerkeraden, pre dikanten en colleges van kerkvoogden heeft het breed moderamen van de hervormde generale synode er bij alle gemeenten in de Nederlands Hervormde Kerk op aangedrongen om: 1. ten spoedigste een begin te maken met de afzondering van een bepaald bedrag op de begroting ten behoeve van de nieuwe taken in het kader van de ontwikkelingssamenwer king; welk bedrag uiterlijk in 1972 gelijk zal zijn aan 2 °/o van de totale begroting; 2. dit bedrag over te maken op gironummer 205000 ten name van de Generale Diakonale Raad/ontwikkelingssamenwerking te Utrecht onder vermelding van „2 °/o ontwikkelings samenwerking" 3. hierin een extra aanleiding te zien om te trachten tot een nieuw financieel beleid te komen, waarin de begroting de neerslag vormt van de prioriteiten in de taken van de ge meente in haar geheel; 4. ter nadere bezinning in brede kring gebruik te maken van het studierapport „Kerken en Ontwikkelingssamenwerking". Het breed moderamen beseft dat hier zeer fun damentele zaken aan de orde worden gesteld, maar is tevens van mening, dat de hierbij te verwachten moeilijkheden geen reden mogen zijn om nieuwe verantwoordelijkheden van de kerk in de samen leving te miskennen. Aldus de conclusie aan het einde van de brief, namens het breed moderamen van de generale synode getekend door ds. J. A. G. van Zanten, praeses en ds. F. H. Landsman, scriba. De brief is een uitwerking door het breed mode ramen van het besluit van de hervormde synode in de novemberzitting van 1970 gehoor te geven aan de recente oproep van de Wereldraad van kerken tot nieuwe inspanning met betrekking tot ontwikkelingssamenwerking. Het breed moderamen stelt nadrukkelijk voorop, dat de gevallen besluiten begrepen dienen te wor den tegen de achtergrond van de onrustbarende ontwikkelingen die zich in de huidige internatio-

Scheldebode | 1971 | | pagina 17