COLIJNSPLAAT Rondom de kerkdiensten. Probeer eens iemand die zelden of noot naar de kerk gaat mee te brengen. Als we er allemaal eens op uit trokken en er over gaan praten in onze gezinnen. Het zal u veel voldoening schenken als u succes hebt. Uw naaste dienen. Als we nu eens een eenzame of zieke zouden gaan bezoeken. Een kaartje of briefje sturen aan mensen die in het ziekenhuis liggen. Al deze dingen wil Jezus Christus van ons maar we vin den het vaak niet nodig want we hebben het veel te druk met ons zelf. Want God durven «ont moeten is al deze dingen aanvaarden. Verantwoording. Voor de kerkvoogdij is ontvangen op 18 april 3 X 10,en op 25 april 2 X 10,Op bezoek ontvangen via de heer De Regt IX/ 10, Restant Paascollecte is 105,50 en de extra col lecte voor de kerkvoogdij in april heeft 219,63 opgebracht. Voor al uw gaven heel hartelijk dank. Zieken. Thuisgekomen zijn de heren De Smit en Schuit. In „St. Joanna" liggen mevrouw V. d. Weele - Hanson en de heer W. Koole. In „Bergzicht" ligt de heer A. de Wit. In „Ter Valcke" zijn mevrouw Huissoon - de Waard, mevrouw Koster - Kouwer en de heren Bliek en W. Geelhoed. Wij danken de Here God voor alle thuiskomers en bidden de zieken voor een spoedig herstel. Crèche. A.s. zondagmorgen 2 mei is er om 10 uur in het Zaaltje oppasdienst. Overleden. Op 19 april is overleden op de leeftijd van ruim 67 jaar Abraham Jozias Hollestelle. De begrafenis heeft plaats gehad op donderdag 22 april. Op 19 april overleed op de leeftijd van 74 jaar Pieter Dingenis Vroonland. De begrafenis heeft plaats gehad op vrijdag 23 april. Moge God beide families troosten. Ten besluite. Een hartelijke groet voor u allen, uw kerkeraad. KAMPERLAND Kerkeraad. Eerstvolgende kerkeraadsvergadering zal gehou den worden op donderdag 13 mei om half acht in de consistorie. Op de laatst gehouden kelkeraadsvergadering van 15 april is gesproken over de al of niet wen selijkheid van 2 morgenkerkdiensten in het va kantieseizoen in plaats van een morgen- en mid- dagdicnst. Uit ingewonnen inlichtingen van andere kustplaatsen bleek dat twee morgendiensten heel goed voldeden met name voor de vakantiegan gers. De kerkeraad besloot daarom om dit jaar alleen gedurende de vakantieperiode vanaf zondag 6 juni tot 15 augustus een proef te nemen met twee morgendiensten. Na de 15de augustus schakelen we dan weer gewoon over op de mor gen- en middagdienst. Het tweede belangrijke besluit dat genomen is, is het aanleggen van een kerktelefoon tussen de kerk en het Rusthuis van mevrouw Heijboer. De bejaarden, die niet meer in de kerk kunnen komen, kunnen op hun kamer de dienst in de kerk mee- volgen. Dit is nog maar een eerste begin. Het ligt in de bedoeling ook andere bejaarden, die aan huis gebonden zijn, in de toekomst op het kerk- telefoonnet aan te sluiten. Wie hiervoor in aan merking wil komen, kan zich nu al reeds opgeven bij mevr. Wilderom, Nieuwstraat 17. De kosten van de aansluiting zijn voor de diaconie. Wilt u er aan mee betalen, dat mag altijd, maar is geen vereiste. Wel wil ik u aanraden u zo spoedig mo gelijk op te geven, want de aansluiting zelf laat nog wel even op zich wachten. Onze zieken. Thuisgekomen zijn uit het ziekenhuis mevrouw Koole - de Moor, Oosthavendijk 15 en mevrouw Alberts, Nieuwstraat 42, die voor een bevalling was opgenomen in „Bergzicht". Wij feliciteren de heer en mevrouw Alberts met hun kleine en zijn met hen verheugd dat moeder en kind weer thuis zijn. Opgenomen is in het ziekenhuis „St. Joanna" de heer M. A. Westerweele, Nieuwstraat 35 en in „Bergzicht" mevrouw Meulenberg, Nieuwstraat 115. We wensen hun van harte beterschap. Bandrecorder. Wenst u de bandrecorder, dan kunt u dat te kennen geven bij mevrouw Wilderom, Nieuw straat 17, tel. 319. God nam uit ons midden weg. Eerst werden we al opgeschrikt toen we zondag hoorden dat broeder Gilles v. d. Heijde, Veerweg 86, in Duitsland in het ziekenhuis was opgenomen. Toen bereikte ons maandagavond het droeve be richt dat hij daar overleden was. Nadat hij ge durende vele jaren zijn zieke vrouw met onna volgbare trouw verzorgd had en steeds aan huis gebonden was geweest, zou hij nu voor het eerst een boottocht op de Rijn maken. Deze heeft slechts één dag mogen duren, daar hij wegens een hart aanval in het ziekenhuis in Emmerik moest wor den opgenomen. En daar heeft God hem tot zich genomen. Slechts 4 maanden heeft hij zijn vrouw overleefd. 12 januari was hij 77 jaar geworden. Wat kan er in een korte tijd veel gebeuren. We leven mee met zijn kinderen, die in zo korte tijd hun moeder en vader verloren hebben. Moge de Here hen sterken in dit voor hen zo gevoelige ver lies. Onze broeder V. d. Heijde ging een reis ma ken naar het buitenland, maar God had een ander reisdoel voor ogen. 't Is goed om ook voor die reis klaar te zijn. Ik ben de weg, de waarheid en het leven, zegt Jezus. Maar dan ook: achter Hem aan! Verantwoording. De maandcollecte over april heeft 1346,66 op gebracht. Voor het verjaardagsfonds kwam binnen f 56,Hartelijk dank, jarigen! Het orgelfonds werd bedacht met 52,86, de bandrecorder met 41,32, terwijl de Paascollecte f 409,21 en de col lecte voor algemene diaconale doeleinden 226,42 heeft opgebracht. Voor al deze gaven onze warme dank! Met hartelijke groet, Ph. M. Becht. V rouwenvereniging. De Vrouwenvereniging komt weer samen op donderdag 6 mei om half acht in de consistorie. A. M. Becht - v. d. Zee. KATS Berichten vanuit Driebergen. Dit gemeentebericht is tussen de bedrijven door geschreven op mijn kamer op Hydepark, het studiecentrum van onze kerk, waar we ons als groep van predikanten hebben bezig gehouden met het probleem van de gemeente-opbouw. We hebben met elkaar gesproken over het af nemen van de belangstelling voor de kerk en het kerkelijk leven. We hebben ons bezonnen op de oorzaken van deze teruggang en ons door des kundigen laten voorlichten over de mogelijkheden, die we als gemeente hebben om een levende ge meente te blijven. Duidelijk is daarbij geworden, dat dat de inzet van de hele gemeente vraagt. Ik meen te mogen zeggen, dat mijn verblijf in Driebergen zinvol is geweest. Het is goed om je niet blind te staren op de situatie in de eigen ge meente, maar kennis te nemen van wat in het geheel van de kerk leeft, en geïnformeerd te wor den over de wijze, waarop soortgelijke problemen als in de eigen gemeente leven elders met min of meer succes worden aangepakt. Studieverlof is nuttig en dat niet alleen voor de predikant(e), maar evenzeer voor de gemeente! Huwelijk. Kerkelijke bevestiging en inzegening van hun huwelijk is aangevraagd door Abraham Jan van der Heyde en Cornelia Maria de Fouw op vrijdag 7 mei om 15.00 uur in de Hervormde kerk van Kats. De dienst zal door mij worden geleid. Ook vanaf deze plaats wensen wij het bruids paar veel geluk en zegen op hun verdere levens weg. Praat uit de kerkeraad. Enkele punten uit de vergadering van 14 april. H. Avondmaal: schaal en beker doorgeven of aangaan aan de tafel? Over 't antwoord op deze vraag zijn we 't als kerkeraad niet eens. Daar om zou het prettig zijn, ook uw mening hier over te weten. Dat kan ons helpen, een zo zin vol mogelijke viering van het H. Avondmaal te bevorderen. Horen we van u? Restauratie: De papieren oorlog om het inwendige van ons kerkgebouw te kunnen opknappen, lijkt een eind gestreden te zijn. Er moeten nog enkele hindernissen genomen worden; als ook dat lukt, zou binnen enkele maanden begonnen kunnen worden. We houden u op de hoogte! Tenslotte: iedereen is welkom op de kerkeraads- vergaderingen; mocht het u interesseren, de vol gende vergadering is op vrijdag 4 juni. Een hartelijke groet voor u allen vanuit Hyde park. Uw predikante A. M. Attema. KORTGENE Collecten. De Paascollecte heeft opgebracht het prachtige bedrag van 863,10; dat is ongeveer 15% meer dan vorig jaar. Dit overtrof ons aller verwach tingen. Allen heel hartelijk dank voor uw gaven. Ook al de collectanten hartelijk dank voor het vele werk hieraan besteed. De opbrengst van de collecten voor kerkvoogdij en diakonie over de maand april bedroeg 504,61. De collecte voor algemene diaconale doeleinden, die afgelopen zondag werd gehouden, heeft opge bracht 83,87. Eveneens allen hartelijk dank voor uw gaven. A.s. zondag 2 mei zal weer de maandelijkse ex tra collecte, bestemd voor de vrije zitplaatsen, worden gehouden. We bevelen deze collecte van harte in uw liefde en belangstelling aan.

Scheldebode | 1971 | | pagina 16