PASFOTO Jos de Koeyer KOELKAST 2 sterren 150 Itr. 199,- J. EVERSE Inleveren vakantie bonnen Prpfii fcfaeurt citl kom kleur verkennen kies Mem? "71 hatéma VRIJDAG 14 MEI GESLOTEN op zaterdag 22 mei 1971 J. F. DOMINICUS TWEEDE BLAD 14 MEI 1971 Van 29 april t.m. 5 mei 1971 YERSEKE. Geboren: Marinus Jozias, zv. Jacob Jan Engel van der Jagt en Adriana Janna Lamper; Miranda Jaco- rmna Christina, dv. Johannes Adriaan de Jager en Jannetje Johanna Sonke. Ondertrouwd: Gilles Dagevos, 26 j. te Kapelle en Cornelia Jantje Klaasse, 18 j. Getrouwd: Marinus Klaasse, 23 j. en Rijnburgje Janna Bustraan, 1P< j. KRUTNINGEN. Geboren: Edwin Cor- nelis, zv. Marinus Nicolaas van de Pias- se en Magdalena Babijn. Ondertrouwd: Dirk Comelis Goud zwaard, 22 j. en Marianne Joanna Ho 1- lestelle, 20 j. te Arcen en Velden. HANS WEERT. Geboren: Jürgen Pe trus, zv. Pieter van Eijkeren en Agnes Elizabeth Westdorp. Getrouwd: Jan Steenpoorte, 21 j. en Cornelia Jansen, 21 j. OOSTDIJK. Geboren: Dingenus, zv. Johannes Boone en Marianne Tramper. KRABBENDIJKE. Getrouwd: Dignus Wagenaar, 48 j. en Maatje Anthonetta Weststrate, 44 j.; Pieter Rinkhoud, 28 j. en Johanna Jacoba Wattel, 28 j. te Goes. RILLAND-BATH. Geboren: Jeroen Alwin, zv. Jan Dingenis Weststrate en Emma Stokvis. Cornelia Thona Alberta, dv. Comelis Willem Jan de Goffau en Albertha Geertruida de Feijter. Ondertrouwd: Petrus Leonardus van Campen, 24 j. en Anthonia Johanna Da- nia van Biene, 22 j. Overleden: Cornelia Meulenberg, 73 j., e.v. Joost Goudszwaard; Frederik Wil lem Kooman, 84 j. te Goes, ev. Cathari- na de Busscher. WAARDE. Geboren: Harold Emilius, zv. Petrus van de Vijver en Anthonia Wilhelmina Maria van Padua. Overleden: Suzanna Johanna Krijn- sen, 61 j., ev. Komelis van Koeveringe; Hubrecht Waterman, 76 j., gehuwd met Francina Kornelia Westveer. Van 6 t.m. 12 mei 1971 YERSEKE. Geboren: Evert-Jan, zv. Evert van der Kuijl en Neeltje Meijler. Overleden: Comelis van Iwaarden, 62 j. gehuwd met Janna van de Velde. KRUININGEN. Overleden: Leuntje Janssen, 82 j. echtgenote van Pieter Steenpoorte. HANS WEERT. Geboren: Seraphina Mathilda, dv. Cornelis Philipse en Jo hanna Flodia van Ertvelde. Ondertrouwd: Cornelis Maria Fran- ciscus Openeer, 23 j. en Adriana Hele na Goud, 19 j. te Kapelle. Getrouwd: Jacob Stoffel van Kleunen, 24 j. t Goes en Marina Ferdinanda van Kooten, 18 j. KRABBENDIJKE. Geboren: Maarten Peter, zv. Jacobus Scheele en Levina Willemina Versprille. Getrouwd: Hendrik Pieter van der Jagt, 18 j. en Cornelia Geertruida Huis- sen, 19 j. Overleden: Pieter de Rijder, 69 j., ge huwd met Anna van Weele. RILLAND-BATH. Ondertrouwd: Ma rinus Jacobus Vecrhoek, 24 j. te Kapelle en Alida Sophia Pool, 20 j. Overleden: Adriana Verstraate, 70 j., echtgenote van Adriaan Hendrikse; Ma rinus Dijkgraaf, 78 j. wv. Adriana Cor nelia Viergever. WAARDE. Geboren: Pieternella Jo hanna, dv. Hugestinus Adriaan Kosten en Stoffelina van 't Leven. Y erseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Kwast, Vlissingen. 14.30 uur: Ds. de Bue. Hemelvaartsdag (20 mei) '9.30 uur: Ds. de Bue. GerefKerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. K. Krabbe, Den Haag. Hemelvaartsdag (20 mei) 10 uur: Ds. G. J. Terlaak. Vrije Evang. Gemeente 10 uur: Ds. D. de Jonge. 2.30 uur: Ds. T. H. Penninga. Hemelvaartsdag (20 mei) 10 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gemeente 9.30 en 6.30 uur: Ds. v. d. Poel. 2.30 uur: Leesdienst. Hemelvaartsdag (20 mei) 9.30 uur: Ds. v. d. Poel. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Zaterdagavond 19.15 uur. Zondagmorgen 9.00 uur. Rilland -Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. W. L. Dekker. Hemelvaartsdag (20 mei) Gemeenschappelijke kerkdienst in de Geref. kerk. 9.30 uur: Ds. W. L. Dekker. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gem. Bath 10 uur: Ds. T. H. Penninga. 2.30 uur: Ds. D. de Jonge, H. Doop. Hemelvaartsdag (20 mei) 10 uur: Ds. T. H. Penninga. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. Venema. Hemelvaartsdag (20 mei) 10 uur: Ds. K. Venema. Geref. Kerk 9 uur: Ds. J. Noordhof. 2.30 uur: Drs. H. Plomp uit Kapelle. Hemelvaartsdag (20 mei) 9 uur: Ds. J. Noordhof. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Hemelvaartsdag (20 mei) 9 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Gemeente 10 en 4 uur: Leesdienst. Hemelvaartsdag (20 mei) 10 uur: Leesdienst. Krulningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. Bossenbroek. Hemelvaartsdag (20 mei) 9 uur: Ds. Bossenbroek. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. v. d. Molen. Hemelvaartsdag (20 mei) 9 uur: Ds. J. v. d. Molen. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. van Noorden nen. 5 uur: Jeugddienst in „De Rancke", Ds. G. van Noordennen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. W. J. van de Kerk Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. Waarde Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. K. Venema, Wemeldinge. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hans weert Ned. Herv. Kerk 10 uur: Eerw. heer A. P. Cornet, Goes. Hemelvaartsdag (20 mei) 10 uur: Ds. B. van der Lele. R.K. Kerk Zaterdagavond 18.00 uur. Zondagmorgen 8 en 10.30 uur. TIPS VOOR SPORTVISSERS Mate riaal-tips. 1. Vernieuw uw lijnen, haken en even tueel dobbers. 2. Controleer de slip van uw werpmo- len. 3. Controleer de geleide-ogen van uw werphengel. Vaak veroorzaken inslij- tingen lijnbreuk. 4. Behandel uw vaste (houten) hengel- delen inwendig met lijnolie. Het maakt de hengel soepel en krachtig en verlengt zijn levensduur. 5. Bekijk uw schepnet, is het net ver teerd, monteer dan tijdig een nieuw. Visvang-tips. 1. Een luchtige pluim of broodvlok zal in juni wonderen kunnen verrichten voor voorn- en brasem vangsten. 2. Juni is de worm-maand voor karper. 3. Maak uw voer luchtig en gebruik het met kleine hoeveelheden. 4. Voorkom het wegzakken van uw schuiflood in de zachte bodem, door er een kurk omheen te lijmen. Het maakt de weerstand voor de vis ge ringer. 5. Vis ook eens op onwaarschijnlijke plaatsen. Vooral Junior vissers van gen vaak grotere vissen, doordat ze de z.g. mooie stekkies niet zien! En bedenk ook eens, dat vissen het wa ter anders zien dan wij 6. Gebruik eens een lijnmaat dunner. Lichter vissen betekent vaak meer resultaat, doch vooral méér sport. Baars. houdt van houten schoeiingen, stenen kanten en dikke kroosdam- men. Karper. treft u vroeg en laat op de vaak in ondiep water. Brasem. zwemt in scholen, vangt u er één, voer dan wat bij en tracht de vissen op uw stekkie te houden. Voorn. houdt zich vaak tegen of zelfs in het riet op. Zeelt, rommelt graag in ondiepe en vuile sloten en zwemt langs vaste paden de z.g. zeeltgangen. Snoek. ligt op die plaatsen waar hij goed verscholen is en waar veel prooi (kleine visjes) voorbij zwemt. Dus kruisingen van vaarten en sloten, bredere gedeelten enz. Snoekbaars. aast meestal tegen ver hogingen op de bodem omdat daar prooi (kleine visjes) in grote getale voorkomt. Paling. zwemt vrijwel overal als hij „loopt" vaak worden grotere exemplaren aan een klein dood visje gevangen. Adviezen. 1. Zorg tijdig voor de benodigde ver gunningen. 2. Vis meenemen betekent minder sport in de toekomst, ook voor uw broe ders in Petrus. 3. Pak de gevangen vissen altijd met natte handen beet, anders beschadigt u de beschermende slrjmlaag rond het visselijf en 4. Verwijder de haak met een speciaal daarvoor ontworpen instrument: de zgn. hakensteker. Dit pennetje ver wijdert snel en pijnloos de haak uit de vissebek en het voorkomt ook het afschuwelijk martelen, waaraan on- sportievelingen zich schuldig maken. 5. Zet de gevangen zoetwatervis liever dirékt terug in het water. Als u een erg grote vis hebt gevangen kimt u hem beter fotograferen dan meene men. 6. Als u de gevangen vis in een leefnet bewaart, haal het leefnet dan niet telkens uit het water, want bescha digde vissen hebben geen overlevings kans! 7. Als u toch enkele vissen (bijv. zeevis of een vette baars) mee naar huis wilt nemen voor consumptie, laat de gevangen vissen dan niet zieltogen in een zak of doek, maar dood hen di- rekt. Voor de vele blijken van medeleven die wij mochten ont- yangen, na het plotseling overlijden van onze geliefde vader en opa JOHANNIS ECKHARDT betuigen wij onze welgemeende dank J. Eckhardt-Griep kinderen en kleinkinderen Yerseke, mei 1971 Steunzolen naar maat, ook op doktersadvies. Alle voet correctors in voorraad. Voet- kundige adviezen worden gratis verstrekt. Martin Wijdemans medisch gedipl. voetkundige. Schoenrepara- tiebedrijf v.h. Van Unen, Lange Vorststraat 18, Goes, tel. 7526 Ook in bad- en strandla- kens grote keuze. Kom eens kijken naar de mooie nieuwe dessins in zonnige kleuren. Ook als cadeau al tijd bizonder welkom! Tex- ielhandel Snoep-van Willi gen. Zilverzegels. Nieuwe luchtige zomer b.h.'s ongevuld, maar per- fekt passend. In de nieuwe huidkleur maar ook in wit katoenen broderie. Heerlijk voor warme zomerdagen. Voor oudere dames hebben wij ook nieuwe katoenen b.h.'s met voorsluiting. Tex tielhandel Snoep-v. Willigen Zilverzegels Te koop: wandelwagen en een oliekachel (zwart). Te bevragen: Berghoekstr. 24, Kruiningen. UW HAARD is te bezichtigen bij H-a-a-r-d-e-n-v-e-r-k-o-o-p Van Oosten - Yerseke Een zeiljack met een Ber muda of kniebroek voor de vrije dagen. Kindermode Van IJsseldijk. Platte Rindergogjld-klomp- jes met rode voetband 24-30 6,25; 31-35 ƒ6,75; 36-40 7,25. Schoenhandel en pe dicure G. E. Meeuse, Kerk plein 10, Yerseke, tel. 1565. Meisjesjurkjes en tuniek pakjes, ook hierin grote keuze voor prijzen die ge weldig meevallenTextiel handel Snoep-v. Willigen Noordzandstraat 9. Curver Picknick box. Meta len bestek voor vier perso nen met kunststof handgre pen, 4 bekers, 1 eierdoos, 3 voorraaddozen en 1 kruik. Installatiebedrijf J. Everse, Noordznadstr. 34, Yerseke. Vrijdag en zaterdag: vers vlees reklame. Haaskarbo nade 500 g 3,89; Ribkar- bonade 500 g 3,59; Soep- complêt 1,41; 1 pak kip- pepoulet 1,90 500 gram; Braadkuikens 900 g 2,89. De Spar, Yerseke. Zojuist ontvangen: Hot pants in hippe kleuren met knoopjes en omslag. Kin dermode Van IJsseldijk. Uw schoenen voor repara tie in goede handen bij Schoenreparatiebedrijf Mar tin Wijdemans, v.h. Van Unen, Lange Vorststraat 18, Goes, tel. 7526. Opblaasbaden, zwemband- jes, duikbrillen, zwemvlie zen, strandballen enz. Fa. O. Koster, Yerseke. Lood-ijzermenie in bussen van 5 kg 1ste soort speciaal voor de scheepvaart. Zolang de voorraad strekt met 10% korting. Ook uw adres voor Flexa verven, lakken, kwas ten. Schildersbedrijf D. Was Kaaistraat 22, Yerseke. Excellent - herenschoe nen met gevlochten voor blad (bruin) 94,90. Schoenhandel en pedicure G. E. Meeuse, Kerkplein 10, Yerseke, tel. 1565. Knap zelf uw ligstoel op. Ligstoelloper in frisse kleu ren 4,95 per meter, 40 cm breed. Fa. A. Hollestelle tel. 1594, Yerseke. Thuiswerk, verdien 230, per week. Door enkele uren avondwerk (plooien, plak ken, vouwen, typen, adr. schr.) Machtige organisatie met diverse vrije plaatsen geeft deze kans. Schrijf da delijk aan: Telemannstr. 141 ■Zwolle. DIREKT KLAAR bij Foto-Ciné Fa. van der Peijl YERSEKE Trapauto's, skelters, drie wielers, kruiwagens, schom mels, wigwamtenten, vlie gers enz. Fa. O. Koster Yerseke. Wij hebben een zeer grote kollektie badstof en tricot kinderkleding van Kijo, U weet het, onovertroffen wat betreft kwaliteit en pas vorm. Maar stel het niet meer uit, als u voor uw kleuters nog iets wilt heb ben in pakjes, jurkjes, broekjes of pull-polo's want de voorraad slinkt ziender ogen! Kijo artikelen alleen verkrijgbaar bij Textielhan del Snoep-v. Willigeng Noordzandstraat 9 Nog nooit zag u zoveel ijzerwaren - gereedschap pen en doe het zelf artike len als in het Tmmerhuis. Wilt u ook iets zelf gaan doen. Plafonds leggen, uw vensterbanken verbreden, natte en lelijke muren be timmeren, uw keuken, w.c. of douche-cel of schoorsteen opknappen. U weet niet hoe het moet. Wend u zich tot het Timmerhuis, Wijngaard straat - Zusterstraat, Goes, Tel. (01100) 8362. Altjjd van harte welkom. Alles franco huis. Nieuw! Flexa effektmuur- verfGeef structuur aan een muur en opeens gaan wan den leven, boen- en water vast voor muren en behang •Uw Flexa-dealer: Schilders bedrijf D. Was, Kaaistraat 22, tel. 1330. Gazonmaahnaehine, diverse merken en prijzen, spaden, harken, rieken enz. Deze week op tuingereedschap dubbel oesterzegels. Fa. Eckhardt. Bijverdiensten: Thuiswerk, o.a. vouwen, plakken, schrij ven, sorteren, enz. Werk wordt ook zelf door ons ge leverd! Inlichtingen (post zegel insluiten)Firma Me- talon, Postbus 511, 's-Her- togenbosch. Een Lonneker Al-pas over all met elastische mouw rekt mee met al uw bewe gingen. Ideaal voor uw werk. Fa. A. Hollestelle Yerseke, tel. 1594. Vliegengordijn vanaf 5,50, Vaponastrips en spuitbus sen, vliegenvangers, dwei len, zemen, borstels, spon zen enz. Fa. Eckhardt. Alumistore zongordijnen, in vele kleuren en10 jaar garantie. Tevens te koop: 1 stuks alumistore (nieuw) breed 235, hoog 198 cm, 1. blauw.Nu met 20% korting. Schildersbedrijf D. Was, tel. 1330, Yerseke. Op vrijdag 14 mei kan men van land- en tuinbouwbon- nen en cheques de laatste inlevering 's avonds 6-8 uur bij J. Duinkerke, v. Klin kenbergstraat 19, Yerseke. Speciale aanbieding: droog- kap 49,90, vloerstatief gratis. Fa. Eckhardt, Yer seke, tel. 01131-1508. Nachtkleding voor jong en oud is een van onze specia liteiten. Als u voor de va kantie hierin nog iets wilt aanschaffen, kies dan nu uit de zeer uitgebreide kol lektie! Textielhandel Snoep- van Willigen, Zilverzegels! Hebt u meubels nodig, laat b°t ons eens weten, wjj ko men. gaarne vrijblijvend eens met u praten. Wij le veren u uit voorraad, en wjj bezoeken met u met onze eigen auto ook grote meu beltoonzalen. - Van Nimwe- gen-Heybo:r, Wemeldinge., Dorpsstraat 53, tel. 336; W. Kanaalweg 51, tel. 582; Wilhelminastr. 41, tel. 592. Spuitbussen voor suède schoenen in de kleuren bruin, beige, lila en bor deaux 4,95. Schoenhandel en pedicure G. E. Meeuse, Kerkplein 10, Yerseke, tel. 1565. Horrengaas, latten en spij kers voor raamhorren! Va ponastrips! U vindt het al lemaal bij: J. v. d. Boom gaard, Kaaistraat 8, Yerse ke. Maandag: 1 kg rabarber 0,49; iy2 kg stoofperen 0,98. Groentereklame. vrijdag en zaterdag: 10 gr. sinaasappelen 1,98; 2 gro te kroppen sla 0,59; grote komkommefs 0,59; 500 g tomaten 1,09; 1 kg frites 1,29-. Elke dag verse aard beien. De Spar, Yerseke. Alleen deze week: Leuke gebloemde poppenwagens v. 24,95 voor 19,95. „De Poppendokter". Prachtige poppenwagens, poppenwandelwagens en poppen. Fa. O. Koster, Yer seke. Te koop: tulpen 0,50 en 1,per bos. H. Hart- hoom, Capelleweg 9, Krui ningen, tel. 01130-1412. Te koop: buitenboordmotor 3 PK. Merk Mac. Marijke- laan 23, Yerseke. Corrie en de Rekels lang speelplaten bij Fa. van der Peyl. Badmode 1971. Enorm is onze sortering bikini's, bad pakken, zwembroeken en shorts voor dames en heren jongens en meisjes. Fa. J. Kole, Yerseke. Leuke moderne mapjes post vanaf 1,25, luxe doosjes notelettes ook luchtpost. Boekhandel van der Peijl. Cartoef notenolie of creme geeft uw huid een prachtige diepbruine tint. Het resul taat van Cartoef is snel zichtbaar! Drog. Koster Yerseke. Naar de Poppendokter voor zwembanden, zwemvestjes, badmutsen, duikbrillen, zwemvliezen, badtassen. Noordzandstraat, tel. 1481, Yerseke. Voor uw complete woning- Inrichting en textiel, uw adres Van Nimwegen-Hey- boer, Wemeldinge, Dorps straat 53, tel. 336; W. Ka naalweg 51, tel. 582; Wil- helminastraat 41, tel. 592. Zonnebrillen. Vlotte eigen tijdse modellen. Ook klas sieke monturen met opti sche glazen. Drog. Koster, Yerseke. Te koop in perspot: toma ten, komkommer, koolplan- ten, Salvia, Afrikanen, As ter, IJskrujid, Dahlia, Lo belia, Ageratus, Chrysan ten, Asperagus, Petunia, Violen en Anjerplanten. Bierweg 10, Wemeldinge. Italiaanse sandalen voor dames 36-42 vanaf 14,95 nu ook in 't wit. Schoenhan del en pedicure G. E. Meeu se, Kerkplein, Yerseke, tel. •1565. Verloren: donkerblauwe da- mesportemonnaie in tele fooncel of Burenpolderweg. Tegen bel. terug te bezor gen J. Heyt, Dahlialaan 63. Met Cartoef notenolie of crème heeft u maar weinig zonneuren nodig om prach tig bruin te worden. Drog. Koster, Yerseke. Uit voorraad leverbaar: Ba lastore de luxe van 40 tot 260 cm breed. Fa. J. Kole, Yerseke, tel. (01131) 1372. IJl /«£t*«tV murmüsn MARKT 13 - KRUININGEN TELEFOON (01130) 1503 Met kleuren gaat een nieuwe woon- wereld open. Verken de nieuwe prachtige kleuren van de Hatéma tapiitkollektio kleur'71 Kom en kies Uw kleur bij: FA. J. KOLE YERSEKE tapijt Dessert Flower deodorants, de ideale bescherming tegen transpiratie. Gratis 'n fla con fijne hand en bodylotion Drogisterij Koster, Yerseke. Vakantiefonds bouwbedrijf. Algehele inlevering zegels '70-'71 op zaterdag 22 mei tussen 9.30-12 uur in de Ha ven. P. Ridderhof, v. Klin kenbergstraat 22, Yerseke. UITSLAG VERLOTING BAZAR V.V. „YERSEKE" BOERINNEPOP nr. 531 (blauw lot, zwarte cijfers) GRIJZE HOND nr. 99 (wit lot, rode cijfers) PRIJZEN AFHALEN: vóór 30 juni 1971 bij A. VAN STRIEN, Oesler- straat 9 Yerseke is vishandel HET LEKKERBEKJE op het havenplateau te Yerseke U zoekt een Diepvriesvak over de gehele breedte Wij hebben er een voor U Voor de prijs van INSTALLATIEBEDRIJF Noordzandstraat 34 SOCIAAL FONDS BOUWNIJVERHEID tussen 1 en 4 uur n.m bij Zuid. Achterweg 8 Wemeldinge

Scheldebode | 1971 | | pagina 5