65 JAAR GETROUWD Zilveren jubileum Modeh uis Hooydonk KERKDIENSTEN ACTIE TEN BATE VAN RADIO WALCHEREN Op een na oudste echtpaar gehuldigd Woon-rapport over Middelburg - Zuid BABY-SERVICE AAN DUITSE AUTOBAHN Start uitgifte van WV-geschenk- bonnen Uitstekend spel van Souburgse toneelclub Goede buren WELKE DOKTER IS THUIS CULTURELE AGENDA HOOG WATER Verkeer Behoeftes Donderdag 13 mei 1971 DE SCHELDEBODE VLISSINGEN Dinsdag a.s. hoopt het echtpaar De Voogd-Petiet de dag te herdenken, dat zij elkaar 65 jaar geleden het ja-woord gaven. Op die dag zal een afvaardiging van het college van burgemeester en wethou ders het bruidspaar gaan gelukwen sen. Van het bruidspaar is mevrouw W. A. de Voogd-Petiet de oudste. Haar leeftijd is 91 jaar, terwijl haar echtgenoot 86 jaar is. VLISSINGEN. Modehuis Hooy donk bestond op de dag van Europa (5 mei) 25 jaar. Het bedrijf van de heer S. M. Hooydonk (50) werd des tijds begonnen in een pand op de Nieuwendijk, waar thans het mode huis van de firma Daalhuizen is ge vestigd. Na een jaar Nieuwendijk verhuisde men naar Walstraat 32. Negen jaar werden daar zaken ge daan, alvorens de heer Hooydonk naar de Walstraat-hoek Zeilmarkt waar het jubilerende bedrijf zich tot op heden bevindt, verhuisde. Het interieur van het modemaga zijn is dermate veranderd, dat er nu beter van een modepaleis gesproken kan worden. Overigens heeft de heer Hooydonk in samenwerking met zijn zoon zijn zaak zelf gemoderniseerd. Maar de „modekoning" is ook mo dem in zijn opvatting van het zaken doen. „Ik doe zaken voor mijn hob by", aldus de heer Hooydonk, voor wie het 25-jarige jubileum een van de hoogtepunten van dit jaar is. Want behalve dit jubileum zijn de heer en mevrouw Hooydonk-Den Boer ook nog 25 jaar getrouwd en viert de heer Hooydonk een dezer dagen de dag waarop hij een halve eeuw geleden werd geboren. Voor de a.s. bruidjes is er een spe ciale afdeling ingericht, waarzy in alle rust hun keus kunnen bepalen, daarby geholpen door deskundig ad vies. Deze feestelijke dag werd opge fleurd door de vele bloemstukken die overal in het modehuis en de etala ges staan te pronken. Op de geani meerde receptie kwamen velen de familie Hooydonk de hand drukken. Zaterdag 15 mei Zevendedags- Adventisten Doopsgezinde Kerk Vic. J. Voerman. Dienst van 9.15 tot 10.15 uur, Bijbelstudie van 10.15 tot 11.15. Zondag 16 mei 1971. Ver. van Vrijz. Hervormden - Re monstranten. 10.45 uur da. C. Beukman, rem.- pred. VLaardingen. Doopsgezinde Gemeente. 9.30 uur ds. A. Bakker. Geref. Petruskerk Paul Kruger- straat. 9.30 uur ds. H. Groeneveld, 19 uur da. G. Smeenk, Almelo, Huishoud school Paauwenburg 10 uur ds. G. Smeenk, 17 uur ds. H. Groeneveld. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat. 9.30 en 17 uur ds. W.J. Maris. Evang. Luth. Gemeente Walstraat. 9 uur ds. J.C. v.d. Berg. Pinksterkapel Bellamypark. Diensit te 14.30 uur. Geref. Kerk te Breskens. 9.80 uur ds. L. Ringnalda van Amsterdam- Zuid, 17 uur de heer A. Grandia. Breda. R.-K. Kerkdiensten te Vlissingen en Souburg op 15 mei en 16 mei. Parochiekerk Singel zondagviering, zaterdagavond 19 uur (herenkcor Gregoriaans), zondag 10.30 uur (da meskoor, Nederlands) 12 en 19 uur, Mil. Tehuis, Hellebardiersitraat zon dag 9.30 uur, Kapel St.-Jozefzieken- huis zondag 9 uur, Emmanuelkerk Paauwenburg zateragavond 19 uur, zondag 8 en 11 uur, St.-Martinus- kerk 8 en 11 uur, St.-Martinuskerk zondag 10.15 uur. RJK. kerkdiensten 19 en 20 mei. Woensdagavond 19 mei 19 uur Paro chiekerk Singel, Emmanuelkerk Paauwenburg en St.-Martinuskerk te Souburg, Hemelvaartsdag 20 mei Parochiekerk 10.30, 12 en 19 uur, Mü. Tehuis 9.30 uur, Kapel St.- Jozef-ziekenhuis 9 uur, Emmanuel kerk 8 en 11 uur, St -Martiunuskerk te Souburg 10.15 uur. Hervormd Vlissingen Zondag 16 mei '71 dienst der offe randen 1 eredienst 2 Diaconie 3 Bij de uitgang: collecte voor het zondagsschoolwerk in Vlissingen. St.-Jacobskerk 10 uur ds. F.S. Kloosterman bevestiging van ambts dragers. Jothamneskerk 9.30 ds. H.J. Harmstede uit Weesp. 19 uur ds. Th. Rinkema uit Middelburg. Emmanu elkerk 9 uur ds. Kloosterman, Walk in 19 uur de heer W. Huisman jeugdwerk 15 plus. Ophir (ver. v. Vrijz. en Rem. Kring) 10.45 ds. C. Beukman uit Vlaardingen (rem.). Hemelvaartsdag 1 eredienst en diaconie te zamen. Petruskerk 9 uur centrale dienst Geref. kerk en Herv. Gem. Voorgan ger ds. H. Groeneveld en ds. Y. van der Schoot. Deze dienst wordt uitge zonden naar het Ziekenhuis Bethes- da. Vlissingen. Donderdag 20 mei 1971 (Hemelvaartsdag) Geref. Petrusnerk Paul Kruger- straat. 9 uur ds. Y. van der Schoot. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat. 9.30 uur ds. J.W. Maris. Kristen Zuid Molukse Kerk. Oost- Souburg 11.30 ds. P. Fader, Koude- kerke, 13.30 uur ds. P. Fader. Hervormd Souburg. 9 uur ds. Pas- schier. Hervormd Ritthem. 10 uur ds. J. Broeder. Hervormd Koudekerke. 9.30 uur ds. M.J. de Jong. R.K. Kerkdiensten op Walche ren. Dishoeck-Koedekerke. Toeristen kerk 10 uur. Domburg. Recreatieter rein of kerk Badhuisweg 10 uur. Vrouwenpolder Toeristenkerk Fort den Haakweg 10 uur. Zoutelande. Toeristenkerk Bosweg 48. 10 uur. Geref. kerk te Breskens. Hemel- vaartsdienst in de Geref. kerk om 9 uur. Ds. Ph. Leenmans en de heer J. Basting. Begrafenis en crematie verzorging J. M. GROEN S.M. OVERTOOM VLISSINGEN Rochussestraat 3 Tel. 3417 b.g.g. 2772 VLISSINGEN In navolging van een groot aantal plaatsen, waaronder Middelburg, hoopt ook de VW Vlis singen in samenwerking met de Vlissingse Middenstand te komen tot de zogenaamde VW geschenk bonnen. Toeristen, maar ook de in woners van Vlissingen, kunnen de ze bonnen in coupures van f 2,50; f 5,-; f 7,50; t 10,-; f 15,-; f 20,- en f 25,kopen bij het kantoor van de V W in de Paul Krugerstraat. Initiatiefnemer tot dieze actie is de VW te Hengelo geweest, waar voor deze geschenkbonnen-service thans 258 deelnemers staan ingeschreven, onderverdeeld in 73 branches. De bonnen kunnen bij de deelne mende middenstanders besteed wor den, herkenbaar aan een raamvig- net. De VW geschenkbon, die 1001 mogelijkheden biedt, kan ondermeer gebruikt worden voor jubileum, ver jaardag en verloving, maar ook voor huwelijk, examen en klasovergang. Bij de Vlissingse VW ziet men de mogelijkheden voor de overheid, in dustrie, verenigingen, scholen en niet in de laatste plaats particulie ren. De bonnen blijven twee jaar gel dig na datum van afgifte. De winkeliers die aan deze servi- ee willen meewerken, moeten dit aan de VW kenbaar maken en wel voor 22 mei a.s. Er is namelijk gebleken, dat ook in Vlissingen aan deze ser vice een grote behoefte bestaat. De wereldwinkel in MIDDEL BURG zit niet stil. Men heeft nu weer een koffieactie op touw gezet in navolging van de werkgroep Denken en Doen uit Rotterdam. De bedoeling van de aktie is de men sen wijzen op de onrechtvaar digheid van de economische struik- turen in de wereld. Het gewestelijk arbeidsbureau te MIDDELBURG gaat zich in de toekomst, als een van de 5 ar beidsbureaus in ons land, vooral bezig houden met de jeugd die voor de eerste keer een baantje zoekt. Het arbeidsbureau in Mid delburg kan deze ieugd nu al een keuze bieden uit 500 baantjes- In de MIDDELBURGSE wijk Zuid is een dezer dagen de grondslag gelegd voor een kerk centrum voor gereformeerden en katholieken. Ds. H. van Benthem en pastoor J. Hendrikse hebben samen de eerste paal geslagen voor dit centrum waar 's zondags de gereformeerde kerkdiensten en de katholieke eucharistievieringen zullen plaatsvinden. Men hoopt het nieuwe centrum rond Pinksteren 1972 in gebruik te nemen. Vrijdag 14 mei a.s. zal Mgr. H. Ernst op uitnodiging van de MID DELBURGSE parochieraad aanwe zig zijn in het gebouw de Schakel. Tijdens deze avond, die in de plaats komt van de gebruikelijke bijeenkomsten, zal de Bisschop een inleiding houden over „wederzijd se invloed van het Christendom en samenleving". Na de pauze bestaat gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisselen. BRESKENS is een en al aktie. Naast het kanonnencomité bestaat er ook een aktiegroep die een nieuw zwembad veel belangrijker vindt. Wij willen een zwembad en geen kanonnen", is de leuze van het comité. De actiegroep is dan ook van plan om de actie die het kanonnencomité heeft opgericht om gelden in te zamelen, te dwars bomen. Een dezer dagen heeft de Stich- tingsraad van de Dienstverlening aan bejaarden in de Goedertijd te BRESKENS haar algemene verga dering gehouden. Voorzitter W. vd- Hooft pleitte vooral voor een betere coördinering van het maat schappelijk werk. Een meer effi ciënte werkwijze vond hij dan ook wel aan te bevelen. Een dezer dagen heeft de KVP- fractie van de Gemeente Oostburg in restaurant Scaldis te BRES KENS een open fractie-beraad ge houden in verband met de komen de raadsvergadering. Binnenkort vieren of hebben ge vierd, de heer en mevrouw Vader- Machielse uit SOUBURG, hun 50- jarig huwelijksfeest. Hetzelfde de den de heer en mevrouw Peper- Francke uit DOMBURG, de heer en mevrouw van Solingen-Boone uit PÏTTHEM en de heer en me vrouw Adriaanse-Bliek uit NIEUW EN ST.-JOOSTLAND. Wij wen sen alle bruidsparen nog vele ge lukkige jaren met de hunnen. De bejaarden van de sociëteit te OOSTKAPELLE hebben het win terseizoen afgesloten met een ge zellige bustocht naar o.a. de Sloe- havens verder voerde de reis, die van half twee tot ongeveer half acht duurde, over Walcheren, door de Zak van Zuid-Beverland, via al- ierlei weggetjes weer op huis aan. Onderweg werd natuurlijk wel de inwendige mens verzorgd. Een paar keer werd gestopt voor koffie en als besluit van deze reusachti ge dag hebben de deelnemers met zijn allen een broodmaaltijd ge- bruikt.Normaal heeft men ook de laatste dag van het seizoen een gewone soosmiddag maar nu is men op veler verzoek een middag je aan de zwier geweest. De kos ten voor deze middag zijn door de bejaarden zelf opgebracht. De dames van de Bond voor Plat telandsvrouwen afdeling WEST- KAPELLE gaan op woensdag 26 mei een dagje naar de fabrieken van de firma Jamin. Men wil zich zelf weieens overtuigen of de heer Ton van Duinhoven het bij het rechte eind heeft als hij ons zo hartstochtelijk zit lekker te maken met allerlei heerlijke bonbons. Niet alleen de Jamin-fabrieken worden bezocht, ook wordt een bezoekje gebracht aan de Beekse Bergen. Het bestuur van de vereniging „De Ruyterschool" te VLISSIN GEN is bijzonder teleurgesteld over het feit dat het onderwijs voor zeevaartscholieren nog niet voldoende gemoderniseerd is. Dit uit zij in het jaarverslag dat een dezer dagen is verschenen. Vooral op het gebied van examenpro gramma's zou zij graag een wat minder oudertwetse aanpak zien. Ondanks deze noodkreten behoort de De Ruyterschool tot een van de voomaaïnste zeevaartscholen die wij in Nederland kennen. Dit blijkt wel in het bijzonder door het grote aantal buitenlandse scho lieren. Een dezer dagen is drs. J.W. de Pous in VLISSINGEN geweest om in hotel Britannia de Regionale Raad voor de Arbeidsmarkt in de provincie Zeeland te installeren. Drs. de Pous is voorzitter van de Sociaal Economische Raad. Begin september zal de Kon. Mij „De Schelde" een der grootste overdekte bouwdokken van Europa rijker zijn. De eerste kolom voor dit werk is een dezer dagen ge plaatst op de werf te VLISSIN GEN. Dit overdekte bouwdok is nodig voor het vervaardigen van met geleide wapens uitgeruste fre gatten van de Koninklijke Mari ne. De oude huishoudschool aan het Groenewoud te VLISSINGEN waar zoveel meisjes de beginselen van het huishouden werden bijge bracht, zal waarschijnlijk gedoemd zijn te sterven. Dit op verzoek van velerlei mensen voor wie het oude gebouw een doorn in het oog was. B. en w. van Vlissingen die de school eerst bestemd hadden voor een centrum voor jeugd en cultu reel werk, heeft daar thans andere voorzieningen voor gevonden, zo dat de afbraak van de huishoud school een feit kan worden. Door een vraag aan de compu ter te stellen, heeft mevrouw A. van Itallie-van den Broeke het nieuwe kantoorgebouw van haar man geopend. De heer van Itallie is bedrijfsdirecteur van de Kon- Mij „De Schelde" te VLISSLN- GEN. Het kantoor staat midden op de werf en er zijn dan ook geen palen in de grond geheid, maar men heeft druk gebruik gemaakt van schroefpalen. Ondanks het feit dat het kantoor door allerlei fabrieken is omgeven heeft men toch kans gezien een groenstrook te reserve ren waarop wilde haasjes rond sprongen. Zaterdag wordt in VLISSINGEN voor de tweede maal de Marathon- mars gelopen. Deze mars start om 2 uur aan het clubgebouw aan de Irenelaan. De afstanden bedragen 5, 10, 15 en 25 km. Voor iedereen die de tocht volbrengt is een me daille met lint beschikbaar. VLISSINGEN Zaterdag 15 mei van 0.00 tot en met 24 uur dokter Mijnlieff, Koudekerkseweg 78a, teL 01184-2525, zondag 16 mei van 0.00 tot en met 24 uur dokter Sluijter, Julianalaan 7, tel. 01184-2225, don derdag 20 mei (Hemelvaartsdag) van 0.00 tot en met 24 uur dokter Wartena, Vredehoflaan 8 ,tel. 3933 Apotheek. Vanaf vrijdag 14 mie 18 uur tot en met vrijdag 21 mei van 8.30 uur geopend apotheek D.H. v.d. Kleine Mulder, Sdngel 9, tel. 01184- 2730. Overige apotheken 5-daagse werkweek. Tandarts Zaterdag 15 mei van 9-10 uur en zondag 16 mei van 11-12 uur dokter GJ1.PJ. Miljoen, Eem- straat 5, Souburg, teL 01183-1530, donderdag 20 mei (Hemelvaartsdag) dokter A. Peeters, Houtkaai 7, Mid delburg, tel. 01180-2565. Huisartsen Souburg, Arnemuiden en Nieuwland. 1 en 16 mei dokter Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Souburg, tel. 01183-1212. Dierenarts 15 en 16 mei mej. J. Hoftijzer, Middelburg, tel. 01180- 3118. Verloskundige. 15 en 16 mei mej. Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 2775. wijkverpleegster Oranje-Groene en Wit Gele Kruis. 1 en 16 mei zuster De Klerk, Hogeweg 85, tel. 01184-2040 Wijkverpleegster „Het Groene Kruis" te Vlissingen en Souburg 15 en 16 mei Zuster Potaippel, Burch- straat 39a, Souburg, teL 01183-1736. Wijkverpleegster Het Oranje-Groene Kruis te Souburg en Ritthem 15 en 16 mei Zuster W. Verhagen-Wester- beke, Burg. Stemerdinglaan 119, teL 1541. MIDDELBURG Zaterdag 15 mei van 0.00 tot en met 24 uur dokter Delfos. Rouaanse kaai 47, tel. 01180-2637, zondag 16 mei van 0.00 tot en met 24 uur. Dokter Domini- cus, Dam 55, tel. 01180-2830, donder dag 20 mei (Hemelvaartsdag) dok ter Frumau, Groenmarkt 17, tel. 01180-2635. Apotheek. Vanaf vrijdag 14 mei mm. 18 uur tot en met vrijdag 21 mei van 8.30 uur geopend Apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133. Overige apotheken 5-daagse werkweek. Weekend spreekuren voor drin gende gevallen 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Zaterdag 15 mei, 14.30 opening van het Vestzak-theater te Vlissin gen. Zondag 16 mei, 20 uur Schouw burg Middelburg Toneelgroep Cen trum met „Tehuis". Zondag 16 mei, 9.45 uur Ned. Herv. Kerk te Oost burg 10e opvoering van het spel „Jozef in Dothan". Kon. Vlaamse Opera te Antwerpen. Vrijdag 14 mei, 20 uur De Toverfluit,' zaterdag 15 mei, 20 uur Nabucco, zondag 16 mei 14.39 uur De Toverfluit, 20 uur De lustige Weduwe. Zaterdag 15 mei Zeeuws Vocaal Concours te Sint Maartensdijk uitgeschreven door de Zeeuwse Zangersbond. Aanvang 11 uur. 16.27 Hoogwater te Vlissingen. Vrijdag 14 mei 4.04 en uur; Zaterdag 15 4.48 en 17.10 uur; Zondag 16 5.39 en 18.00 uur; Maandag 17 L K 21.16 6.38 en 19.03 uur; Dinsdag 18 7.46 en 20.15 uur; Woensdag 19 9.03 en 21.31 uur. De Souburgse toneel- en cabaret club STEC gaf zaterdag jl. een pri ma opvoering van het toneelspel „Jij bent een vreemde van Jan de Beer van Beiver. Naast de oude Stee getrouwen, met name mej. S. Boo- gerd en de heren B. Reijerse en F. Walhout. die het toneelspel reeds ja ren naar voren brengen, speelde een aantal jonge krachten mee, die met veel elan hun aandeel in deze opvoe ring hebben gebracht. Mevrouw J. Verhage, die zich vlot en gemakkelijk op het toneel be woog, liet spel zien van superieure kwaliteit. Mej. M. Hak vertolkte een pittige dochter, die met haar kwink slagen de juiste sfeer wist te treffen. Mevrouw A. Schilders was de punctu ele dienster, die akteerde op een ma nier die bij haar rol paste. De heren A. van Lommei en F. Nonnekes vul den het geheel prachtig aan. Het was een toneelstuk met veel inhoud en moraal, met een lach en een traan, met afgunst en beschuldiging, waar bij zo mooi tot uiting kwam het zwijgen van iemand, die van diefstal werd beschuldigd, maar de echte dief niet wilde noemen. De toneelaankle ding was prima verzorgd, evenals het werk van de grimeur Iz. Lorier. Als we in ogenschouw nemen, dat zonder regisseur werd gewerkt, kunnen we respekt hebben voor het gepresteer de. Sommige toehoorders waren nog al luidruchtige lieden en bezorgden met hun opmerkingen de spelers en de aandachtige luisteraars veel last. MIDDELBURG Tijdens een in formele korte bijeenkomst in de trouwzaal van het Middelburgse stadhuis heeft de wethouder van sociale zaken en volksgezondheid, de heer J. A. van Bennekom, een actie ingeluid die tot doel heeft om in korte tijd een bedrag van 10 a 12 duizend gulden bijeen te brengen, teneinde de nieuwe apparatuur voor radio Walcheren te bekostigen. De heer van Bennekom wees er in een korte toespraak op, dat het werk van radio Walcheren zeer ge waardeerd wordt. Deze zender is een fijn stuw werk", aldus de wet houder die de aktie opende door het kopen van de eerste balpen. Op deze pen, die men tegen betaling van f 1,50 verkrijgt staat de inserpi- tie „Voor het ziekenomroepwerk". De actie wordt gevoerd mei mede werking van 31 scholen op Walche ren. Naast de balpenactie wordt door scholieren van de lagere scho len tegelijkertijd een prikkaartenac- tie gehouden. Men kan prikken tot een bedrag van f 10,-. De heer F. J. Schreuders, voorzit ter van radio Walcheren, vertelde ondermeer dat 6 a 7 jaar geleden de lieer G. Dingemans met 5 medewer kers in zijn huiskamer was begon nen met het maken van een band van één uur. Radio Walcheren, dat een grotere studio in het Middel burgse gasthuis krijgt, verzorgt thans 3 maal per week een rechtstreekse uitzending en maakt 4 keer per week een band voor de bejaardente huizen. De nieuwe apparatuur komt het ziekenomroepwerk dan ook zeer ten goede. VLISSINGEN. Het oudste echt paar heeft van het Koopcentrum Groenendijk een geschenk aangebo den gekregen. Aangezien deze men sen wegens persoonlijke omstandig heden niet naar het centrum konden kopten, is het op een na oudste echt paar van Vlissingen gehuldigd, de heer en mevrouw Rutgers-Eckhardt. Zij zijn afgelopen zaterdag te gast ge weest bij het centrum, waar zij door de heren Groenendijk, Verbeek en Traas werden rondgeleid. Het echtpaar, dat begeleid werd door hun oudste dochter, mevrouw A. E. Kuiper-Rutgers, viel van de ene verbazing in de andere. De heer A. Groenendijk, zelf als pakjesdra ger fungerend, wilde dat het cen trum door middel van dit echtpaar alle moeders van Nederland eren, iets waarin het centrum dan ook wel is geslaagd. De gisteren 91 jaar gewor den heer Rutgers, liet bij onder ande re de supermarkt van Van Sabben maar eens te meer blijken dat hij een gepensioneerd lid van de Kon. Ma rine is. Maar ook mevrouw Rutgers, aan de arm vergezeld door haar dochter, was geweldig ingenomen door de uitnodiging. De heer M. G. Verbeek, bedrijfsadviseur voor ver schillende ondernemingen vertelde dat men ook aan de bejaarden wat meer ruchtbaarheid wil geven over dit centrum. In de zomermaanden wil het koopcentrum Groenendijk verder een aantal kinderattracties op touw zetten. MIDDELBURG „De bewo ners van Middelburg-Zuid zijn be reid om offers te brengen, als het om wonen gaat. En wonen is niet alleen maar een dak boven hoofd hebben". Aldus een conslusie in het rapport „Wonen in Middel burg-Zuid", welke afgelopen week door de vorzitster van de Vrouwen Adviescommissie Woningbouw, me vrouw J .de Rijk, aan de Middel burgse burgemeester drs. P. A. Wol- ters in de Burgerzaal is overhan digd. Bij het ontbreken van betere woningen zal men van huis tot huis gejaagd worden, zegt het rapport dat, is opgesteld in opdracht van de VAC in samenwerking van de werkgroep Bouwen -en Wonen van de Rijksuniversiteit te Utrecht en 't provinciaal opbouworgaan Stichting Zeeland. Burgemeester Welters zed in zijn openingstoespraak, dat het gemeen tebestuur steeds geïnteresseerd is in de wensen die bij de bevolking leven, en dat zij een duidelijke taak heeft bij de huisvesting van de in gezetenen. In het rapport komt ondermeer de woonomgeving tot uitdrukking. Over het algemeen wensen de bewoners een eigen tuin, maar ook de ligging ten opzichte van de zon, de aanwe zigheid van goede buren en rust in de omgeving spelen een grote rol. In de middenkategorie trekken „uit zicht" en „opstelling vdn de huizen blokken" de aandacht. Vooral deze opstelling wordt over wegend negatief beoordeeld, aange zien er een zekere voorkeur bestaat voor situering aan een straat met enig verkeer. Ook de mogelijkheid voor ont spanning is aandachtig bekeken. De samenstellers concluderen dat de mogelijkheid tot ontspannen van tie ners vooral in Dauwendaele onvol doende lijkt te bestaan. Ook de bereikbaarheid van het centrum werd laag gewaardeerd. Betreffende het openbaar vervoer was de waardering ook laag. Op de vraag „Heeft u in een wijk dringend behoefte aan één of meer van de volgende voorzieningen?", antwoord de 12% dat er een dringende be hoefte bestaat aan sportvelden, 11% aan speelweiden en 10 aan een speeltuin. Opvallend was dat geen percentage werd toegekend aan de behoefte van een bibliotheek annex leeszaal en apotheek. Dit is temeer opvallend, omdat men bij de realise ring van het winkelcentrum Dau wendaele een apotheek gepland heeft. DUITSLAND. Langs de Duitse autobanen staan op het ogenblik spe ciale babyposten om hulp te bieden als d/; fles gewarmd moet worden of als de tijd daar is dat "koning" baby niet meer in een natte luier wil lig gen. Dit zijn dingen die, als men de baby meeneemt op vakantie, gewoon doorgaan. Heeft U wel eens de kleine een schone broek gegeven tussen de reis- wieg en met uw knieën op de voor bank van de auto? Dan weet u deze hulpposten wel te waarderen. Waar om heeft het zolang geduurd voor iemand op het idee kwam dat hier een probleem lag dat een oplossing vraagt. Duitsland zal zich dit jaar vast wel kunnen verheugen op het toenemen van vakantiegangers met kleine kinderen, want welke moeder laat haar kleintje graag een paar we ken bij de grootouders. Misschien een voorbeeld voor andere landen om te volgen. Op het kaartje kunt u zien waar de hulpposten gevestigd zijn. i

Scheldebode | 1971 | | pagina 3