Campings te over in Zeeland -r Coop.^Raiffeisenbank opende nieuw bijkantoor te Vlissingen de scheldebode Scheldebodekringetje V S üi de zuidwester combinatie IN OUDE BAKKERIJ Veilig achter kogelvrij glas RUITER IDE huis aan huis-blad Spaaractie Voor versiering op jullie feesten BLOEMEN LAMPIONNEN SLINGERS en BOLLEN In verband met Hemelvaartsdag verschijnt De Scheldebode niet op donderdag 20 mei maar op vrijdag 21 mei. de scheldebode 22e JAARGANG No. 19 UITGAVE: N.V. UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM - BREDA Bezitters van tent of caravan hebben hun eigendom al vast en zeker bij de eerste mooie dagen uit de mottenballen gehaald en zo langzamerhand wordt het weer druk op de kampeerplaat sen. Alleen in Zeeland is de keus al erg groot. Het is in dit ver band daarom erg prettig om te weten dat de Zeeuwse VVV's allemaal een gids kunnen ver strekken waarin bijzonderheden van 64 Zeeuwse campings staan vermeld. Namen, adressen, telefoon nummers, grote van terrein en allerlei accommodatie staan erin vermeld en wie dus kampeer- plannen heeft of door vrienden of kennissen wordt geraad pleegd over een goede stand plaats, doet er goed aan dit gidsje even bij de plaatselijke VVV op te gaan halen. Een van die vele campings die vermeld staan is de camping in Katten- dijke, hier op de foto. Het is misschien leuk om te weten dal deze camping ook gastvrijheid verleent aan een watersportver eniging. VLISSINGEN - Door het ontsluiten van de deur heeft de 73- Routinezaak jarige heer P. Jongepier het nieuwe bijkantoor van de Coöp. Raif- feisenbank „Vlissingen"aan de Hercules Segherslaan officieel ge opend, nadat hij even tevoren de sleutel van de voorzitter van het bestuur, de heer Jac. Besuijen, had ontvangen. In een korte toespraak op straat wees de heer Besuijen erop, dat het openen voor de oud kassier van de Raiffeisenbank „Vlissingen" destijds nog Raiffeisen- bank Oost- en West-Souburg gieheten geen problemen op kon leveren, aangezien deze een oud-ambachtsman was. Na de opening van dit vierde kantoor van de Coöp. Raff, bank vertelde de heer Besuijen nog ver der over hoe deze bank tot stand is gekomen. Hij memoreerde dat het bestuur al twee a drie jaar zocht naar een vestiging in deze buurt. Nadat al enkele panden waren aan geboden, kreeg men opeens een tip van de gemeente Vlissingen, dat de heer Kramer zijn bakkerij wilde verkopen. Het bestuur was het er over eens dat dit een goede plaats was om een bijkantoor te vestigen omdat deze straat onder andere uitkomt op Lammerenburg. Na goedkeuring van de gemeente Vlissingen en de Cen trale Bank kon men met de verbou wing, onder leiding van de firma Ruissen en Meulbroek te Souburg, beginnen. In het bestuur is mejuf frouw E. Vingerling aangewezen om op te treden als beheerster van dit bijkantoor. De heer Besuijen zag dit ook als bijdrage tot emancipatie van de vrouw. Hij maakte duidelijk dat mejuffrouw Vingerling beslist veilig zit achter kogelvrij glas en als er eventueel rovers komen, kan zij zelfs haar tong uitsteken. Het bijkantoor bestaat uit een kantoorruimte, wachtkamer, spreek kamer. balie met vier loketten en keuken. Op 12 oktober 1962 opende de Raiffeisenbank haar eerste kan toor in Vlissingen. De bank had toen ongeveer 70 spaarders, terwijl het totaal thans reeds is opgelopen tot 3625, met een gezamenlijke inleg van ruim 6 miljoen gulden. Binnen een tijdsbestek van twee jaar heeft de Raiffeisenbank Vlissingen nu vier kantoren geopend en hero pend. In juli '69 kon het geheel vernieuwde kantoor in de Kanaalstraat te Sou burg in gebruik worden genomen, gevolgd door de opening op 5 maart 1970 van het nieuwe kantoor in de Vlssingse binnenstad. In hetzelfde jaar breidde ook het kantoor aan de Paul Krügerstraat uit, terwijl thans het bijkantoor Hercules Segherslaan 27 zijn deuren opende. De opening werd onder meer bij gewoond door de rayoninspecteur van de Coöperatieve Centrale Bank te Utrecht, de heer A. Oudkerk. Deze zei onder meer dat het openen van banken zo langzamerhand een routinezaak in Vlissingen begint te worden. Hij stelde dat de accommo datie van de banken in deze tijd een belangrijke wijziging heeft onder gaan. De bank is een dienstverle nend bedrijf en daar moeten de vestigingen terdege rekening mee houden, aldus de heer Oudkerk. De rayoninspecteur bood aan het be stuur een ets aan van Raiffeisen, de grondlegger van de organisatie. „De ze ets tekent de verbondenheid", aldus de heer Oudkerk. terwijl iedere inlegger een aardige attentie ontvangt. De bank voert op het ogenblik voorbereiding om te komen tot vestigingen in Lamme renburg en op het Oranjeplein te Oost-Souburg. Voor alle bankzaken kunnen de cliënten bij dit kantoor terecht. Tot en met 28 mei zal in de omgeving van de bank een spaaractie worden gehouden. Deze actie houdt in dat bij een minimuminleg van f 10,- een premie van f 5,- wordt gegeven, in leuke kleuren BOEKHANDEL PAUL KRÜGERSTRAATS5 TEL.2733-VLISSINGEN OPLAGE 32.500 EX Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en in Breskens ADMINISTRATIE N.V. Uitgevers Mij. De Stem. Breda. Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 °ostgiro 1114111 Rank Alg. Bank Ned. N.V.. Bred8 Ned Credietbank N.V. Breda AD V ERTENTIE-EXPL. J. van der Hoeven, Vlissingen. Spuiplein 94 Telefoon 01184-6830 REDAKT1E Mevr. B. F. Mulder-Kenter. Vlissingen, M. Hobbemalaan 38 Telefoon 01184 -7778 Druk: Toezending techn. mat. n.v. Rotadruk Axel. Nassaustraat 3. telefoon 01155 - 2320. DONDERDAG 13 MEI 1971 V kunt het geloven of The' maar ik heb mijn hele leven ai zo graag een kerseboom willen hebben. Daardoor wordt elke pot met ingewekte kersen in de supermarkt een uitdaging, om nog maar te zwijgen van verse kersen op de markt. Want veel ruimte om een kerseboom te planten heb ik in mijn oester schelp niet. Toen dan ook Wil lem van Buren uit Tuil tegen Willem Duys verklaarde zijn fruitbomen aan de particulier te gaan verhuren daalde er hoop in mijn oesterhart. Compleet vi sioenen kreeg ik er van, van weekeinden doorgebracht in mijn eigen kerseboom. En maar eten. XJ snapt wel. Nou schijn ik alle hoop weer te moeten laten varen, want de Zeeuwse fruitte lers voelen niet zoveel voor dat verhuuridee. Ze zijn er van overtuigd dat dat de manier niet is om uit de moeilijkheden te komen, vooral ook omdat de moderne boomgaarden met. 2000 tot 3000 bomen per ha zich er niet voor lenen. En zo heb ik al die mooie visioenen maar weer uit mijn kersepit geveegd en beperk me tot een bescheiden lamsoorboompje er>. een veldje zeekoraal. Vakantie zonder kerseboom, appelboom, o.t pereboom, maar ook zonder strand- en duinsla pers hier. in Zeeland. Als het tenminste, ligt aan het Vlis- singse jeugdhotel „De Piek". Dat houdt, dit seizoen de deuren maar weer open om de meer op strand en duin gerichte Dam- slaapachtige activiteiten te voor- Komen. De oude huishoudschool heet nu De Piek, omdat je er voor een gulden een nachtje kunt gaan soezen. Hartverwar mend initiatief, vindt u niet? Lijkt me namelijk ook niet al les om in de regen bijvoorbeeld op een nat strand te liggen. Ik lig liever in het Scheldewater als u het mij vraagt. Maar dat vraagt, u me niet en daarom wou ik me maar even beperken tot het v. mede te delen dat volgens minister drs. J. A. Bak ker de Oosterschelde dicht gaat. En in Middelburg zal in 1972 een kerkcentrum worden geo pend waarvoor een dominee en een pastoor broederlijk de eer ste paal hebben geslagen. Onder het motto: „Niet praten of pre ken, maar werken". Zal minister Bakker ook ge dacht hebben... d VESTE R. Wat men ver haait is lekker, zegt het spreekwoord. Hierover kan mej. J. Rijk, Louise de Colignyiaan 11 te Goes oordelen, want zij was ditmaal de winnares van het kringetje. Maar het bewijst ook wel, dat met de komst van de grootwinkelbedrijven, meer consumenten onze stad bezoe ken en daar van kan de Vlissingse middenstand goed van profiteren. Onze fotograaf ging ook deze week weer op pas en schoot het plaatje in de Walst raat te Vlissingen. De win- naar(es) van deze week kan de gebruikelijke ceremonie ondergaan en het bewijsmateriaal halen op ons kantoor aan het Spuiplein te Vlis singen. De prij zenschenkers van deze week zijn: Banketbakkerij Faber. Badhuisstraat 28, de bekende kwa- liteitentaart; Slagerij De Vries, Wal- straat 46, een pond biefstuk; Vis handel Frans de Munijnck, Oude Markt 11 een kilo gebakken vis uit de zaterdagreclame; Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50 luxe fla con badschuim; Foto de Grave, Wail- straat 74, waardebon van f 2,50 voor foto-artikelen. Kledingbokser, Lange Zelke 26, stropdas: Optiek Tilroe, Wailstraat 81, kamerthermometer; Sporthuis Roovers Walstraat 80 een knipplaat Fabeltjeskrant; Boutique La Perruque, Walstraat 129, een pruikenborstel; de Wijnkelder, Wal straat 104, een fles Rode Mistella Kaashuis Smits marktkraam, pond kaas naar keuze; Discobar Firma Kloosterman hoek Lange Zelke. grammofoonplaat van f 4,50; Fabro N.V., Domburgs Schuitvlot 3, Mid delburg, platen bon ter waarde van f 5,-; De Drie Tonnetjes, St. Jacoba- straat 4, koffie met gebak voor twee personen; Slagerij D. Oostrom, Walstraat 100, 300 gram vleeswa ren) Snackbar Remco, Winkelcen trum Pauwenhof, een Okay ijstaart t.w.v. f4,Firma Goudkloppertjes, Walstraat waardebon f 5,-; Potterie Jaap, St.-Jacobstraat 33, Vlissingen, waardebon f 5.-. In Vlissingen nog steeds hoge korting op benzines! Garage DE SCHELDE Troelstraweg 364-366 Paauwenburg Benzinestation C. J. VADER Spuistraat 53 Benzinestation HOFMAN Hobeinstraat 11 Benzinestation LOBBEZOO Kanaalstraat 32 (Oost-Souburg) I

Scheldebode | 1971 | | pagina 1