BAAYENS ^Yfloederclag-geóckenketx^ VERZILVERDE GESCHENKEN ZONNEBRILLEN oo de speciaalzaak voor uw BRIL REI M ERS WAAL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT KRABBENDIJKE >PTH RILLAND-BATH WAARDE Predikbeurten Reimerswaalse raads belevenissen. Het debat in de gemeenteraad van Reimerswaal over de gemeentelijke fi nanciële medewerking aan een startgeld van 500,van de eerste in deze ge meente tot stand gekomen peuterspeel zaal, is een debat over de vrouwen emancipatie geworden. Met namen het enige vrouwelijke raadslid, mevrouw Kamps-Visser V.V.D. en de P.v.d.A. wethouder C. Slabbekoom weerden zich hevig tegen opmerkingen van uiterst orthodox denkende confessionele zijde. Het startgeld van 500,bleek uitein delijk een toch wel te accepteren zaak te zijn voor de meerderheid der raad, de S.G.P. uitgesloten, doch een daar aan gekoppeld voorstel van B. en W. om een kinderspeelplaats je en zandbak aan te laten leggen a la raison de 3000,achtte men te verregaand. Het voorstel van B. en W. bracht geen verwarring doch dergelijke voorstellen, waarop de raad zich niet voldoende kan prepareren, vraagt toch even tijd voor een teambespreking hetgeen door mevr. Kamps-Visser dan ook aan de voorzit ter werd verzocht. Schorsing der Raad vond plaats. En nu kwamen de moeilijk heden eerst goed uit de bus. De C.H.U. verklaarde zich bij monde van de heer Lako dat een meerdreheid van zijn frak- tie tegen de extra uitgaaf van 3000, zou stemmen en ook de A.R.P. bij mon de van de heer C. van Putten sloot zich bij de C.H.U. aan. De S.G.P. speelde in het geheel geen rol daar deze zich reeds gekeerd hadden tegen de peuterspeel zaal uitgaande van de stelling dat de ouders primair verantwoordelijk zijn voor de opvoeding van de kinderen en voorbijgaand aan het feit, dat de kinde ren kontakt dienen te hebben van jongs- af met andere leeftijdsgenootjes willen zij echt zich ten volle kunnen ontplooien. Mevr. Kamps achtte de zegswijze ,,een vrouw is de slaaf van het gezin" ver ouderd. Zij had bewondering voor de handige en reëele aanpak van de kleu terspeelzaal waar nu al zoveel kinderen dankbaar gebruik van kunnen maken. Een extra zandbak achte de V.V.D.- fraktie echter niet nodig. Binnen was voldoende gelegenheid om het spel te beoefenen. Wethouder C. Slabbekoom brak nog een lans voor het ideaal van de stichting 'n zandbak en speelplaatsje daarbij wijzend op de ervaring van an dere peuterspeelzalen. Tegen de start- impuls van 500,stemden de fractie van de S.G.P. en het A.R.P. lid P. C. v. Putten tegen. Ten aanzien van de 3000,schaarden de V.V.D. en de C.H.U. zich naast hen. Plan Boomdijk Hans weert. Al het mogelijke zal in het werk ge steld worden door B. en W. om nog dit jaar te komen tot de bouw van huizen in het bestemmingsplan Hanswee rt- West. Dit zullen in eertse instantie nog geen vervangende woningen worden voor Hansweert-Oost, daar tot nu toe hierover officieel nog niets bekend is, doch een inlopen van de bouwachter- stand die Hansweert al jaren aan een stuk heeft moeten incasseren (overigens zeer tot ongenoegen van de gehele be volking) B. en W. heben inmiddels op dracht gegeven incidenteel, zodra mo gelijk, alvast grond bouwrijp te maken. De R.P. te Water gaat zich in Hans- weert vestigen. De heer E. Suy K.V.P. vroeg naar de exacte plannen van Rijks waterstaat „anders valt er niet te plan nen of te bouwen". De voorzitter deelde naar aanleiding van deze vraag mede, dat hij net 's morgens de uitgewerkte plannen had binnengekregen. Dat was echter te laat om ze nog in de Raad te brengen. De kaart komt de volgende maal in behandeling. De voorlopige kaart is aan het comité Hansweert-Oost toegezonden. Na suggesties van die zij de zal men met de planologische com missie bij elkaar komen. De heer J. La ko C.H.U. vroeg zich af of het plan Boomdijk te Hansweert niet wat al te groot opgezet is. De voorzitter maakt bekend dat het aantal woningen 700 800 zal gaan worden in dit plan niet alleen ter vervanging van Hansweert- Oost maar ook als achterstallige woon voorzieningen en woonruimte voor toe- Jtomsige Groot Reimerswaal en voor het Sloegebied. Uitstapje Gezinsverzorgsters. De gezinsverzorgsters van Wemeldin- ge, Krabbendijke, Rilland-Bath, Waarde en Yerseke maakten een gezamelijk reisje naar Gouda en omstreken. In Haastrecht werd de Hollandse Kaas boerderij bezocht en het kaasmaken op de voet gevolgd. In Gouda bezichtigden zij de St. Janskerk met de beroemde gebrandschilderde ramen en een kaar senfabriek, waar het fabriceren van de kaarsen en al wat er mee samenhangt werd getoond. Na een tochtje door de mooie omgeving werd de terugtocht aanvaard en hunnen allen terugzien op een interessante en leerzame dag. Diamanten Bruidspaar. Dinsdag vierde het echtpaar J. Mieras- Fossen temidden van de naaste familie en kennissen hun diamanten bruiloft. Het bescheiden feest werd in de eigen woning gevierd omdat het voor me vrouw die wat slecht ter been is en ook niet meer zo best ziet bezwaarlijk is een groots opgezet feest mee te maken. Ver der genieten de beide echtelieden nog 'n goede gezondheid. De heer Mieras die van 1919-1929 bode is geweest op Goes en daarna voor zelfzelf is gaan werken als landbouwer heeft vorig jaar zijn laatste stukje grond verkocht zodat hij niets meer doet, hoewel hij nog erg vi taal is. Hrj is 82 en zijn vrouw 85 jaar. Het echtpaar heeft vier kinderen gehad waarvan 3 in leven, heeft tien kleinkin deren en 5 achterkleinkinderen. Bronzen medaille voor Wachtmeester Vogelaar. Wachtmeester der eerste klasse P. Vogelaar die in mei 25 jaar als politie man te Wemeldinge woont en werkt ontving deze medaille vanwege de ver jaardag van onze Koningin Juliana. Het was Mr. A. P. Spaanderman, districts commandant van de rijkspolitie te water die de eremedaille bij wachtmeester Vo gelaar opspelde in aanwezigheid van tientallen genodigden, waaronder naast alle collega's ter plaatse tevens de districtsadjudant J. Maliepaard en de districtsrechercheur C. van der Hilst en burgemeester P. de Kam van Veere dit vanwege het Veerse Meer. Mr. Spaan derman die als eerste het woord voerde schetste de politieman Vogelaar als een sociaal politieman, die veel aan nazorg doet en daarvan verschillende voorbeel den gaf. Ook adjudant J. Bout, comman dant van de Groep Wemeldinge, sprak in lovende bewoordingen over de heer Vogelaar. Hij is een goed politieman en een goed collega aldus de heer Bout. Nadat ook burgemeester De Kam het woord had gevoerd namens allen, die met het Veerse Meer te maken hebben en uit die hoofde wachtmeester Voge laar goed kennende was het de heer Vo gelaar zelf die in enkele goed gekozen woorden bedankte voor de vele goede woorden en de geschenken die hrj ont vangen heeft ter gelegenheid van deze dag. Koninginnedag 1971. De Koninginnedag 1971 begon met 'n zanghulde van alle Wemeldingse school kinderen op het Dorpsplein voor het voltallige college van B. en W. van Ka- pelle benevens een aantal raadsleden en het bestuur van de Oranjevereniging. Medewerking werd hierbij verleend door O.K.K. met drumband en de majoretten- groep van W.I.K. Zowel wethouder A. P. Schouwenaar als burgemeester H. G. van Suijlekom spraken de kinderen toe. Direkt aansluitend gaven de majorettes een demonstratie van hun vorderingen. In de middaguren werden de schoolvoet- balwedstrijden gespeeld, waarbij de Chr. school en de Openbare school in de fi nale moesten uitmaken wie voor 1971 de beker mee naar huis mocht nemen. Na verlenging was de stand nog 11 en is met strafschoppen de beslissing gevallen ten gunste van de Openbare school die nu 3 keer in het bezit van de beker kwam, zodat ze deze nu definitief in bezit kregen. In de rust van de wa ren er op het sportterrein judo-demon straties, gegeven voor de vele belang stellenden, teiwijl in het dorpshuis pop penkastvoorstelling voor de kleinere kinderen was tot groot genoegen van de vele kleintjes. Een oranjebal in het dorpshuis besloot deze Koninginnedag. Wedvlucht. Door de P.V. „De Vrijheidsduif" werd deelgenomen aan een vlucht vanuit Doornik met 234 duiven. Afstand 104 km. De voornaamste uitslagen zrjn: 1, 2, 8 en 9 W. Krrjnsen; 3 en 10 J. en P. Voois; 4 H. Witte; 5 H. Dek; 6 P. Wil- leboer; 7 P. Kakebeeke. Koninginnedag. Het feestcomité had ter viering van de verjaardag van H.M. de Koningin 'n „zuinig" programma samengesteld. Het is dan ook vlug verteld: 's morgens rondgang „E.M.M." en daarna Boeren- kapel en film voor de jeugd in „Ons Dorpshuis", 's Avonds zelfde recept maar zonder film. Tot slot dan nog een niet zo druk bezocht, maar wel heel ge zellig oranjebal. Brandweer vierde feest. De Kruiningse brandweermannen vierden Koninginnedag in eigen kring, met echgenote en kinderen. Met de kin deren werden allerlei spelletjes gedaan. Tot besluit was er eeii gezamenlqke maaltijd. Voetbal. Het tweede elftal zette zaterdag j.l. de reeks overwinningen vrolijk voort. Nu werd Kapelle IV met 80 het kind van de rekening. Daartegenover zette het vierde de reeks verliezen voort. We meldinge III scoorde zaterdag acht maal terwijl de onzen daar geen enkel doel punt tegenover konden stellen. Kruinin- gen IV heeft de vele verliezen steeds sportief ondergaan. Het zal de volgende competitie zeker beter lukken. De A- junioren kwamen zowel vrijdagmorgen als zaterdag in het veld. Vrijdag werd met 10 verloren van Krabbendijke en zaterdag werd met hetzelfde kleine ver schil gewonnen van Robur A. De pupil len DI wonnen met niet minder dan 100 van Kloetinge DII. Voor zater dag a.s. staan thuiswedstrijden op het programma voor Kruiningen III tegen Hoedekenskerke II en voor Dl tegen 's-Heer Arendskerke Dl ('smorgens). Viering Koninginnedag. Koninginnedag is weer gevierd. In de morgenuren hebben de leerlingen van de basisscholen een film vertoond gekre gen in Kaj Munk terwijl daarnaast nog een traktatie hen ten beurt viel. De kleuterscholen hebben op school feest gevierd en hebben daarnaast een prach tige traktatie ontvangen bestaande uit een feesthoedje en feesttoeter en een zak vol heerlijk fruit. Terwijl dit alles plaatsvond, was er op het voetbalveld een sportief gebeuren. Een treffen tus sen een vrouwenelftal van leden van de Hansw. Boys en een elftal van vrouwen van achter de Boomdijk. De vrouwen van achter de Boomdijk waren bijzon der op dreef en wisten de dames van de voetballers een lesje te geven. Zij wer den de trotse bezitsters van de wissel beker. In de middaguren was er een knobbelrit voor de jeugd waarvoor veel belangstelling bestond. Te zeven uur vond er een muzikale rondwandeling plaats door Scheldegalm waarachter een hele optocht van gekostumeerde jeugd en fleurig versierde fietsen. Tamboertjes. Het bestuur van Scheldegalm heeft besloten het korps uit te breiden met enkele tamboertjes. Ook ouderen die in teresse hebben voor het versterken van dit gezelschap kunnen zich opgeven bij het bestuur. Een trommel is geen trom- GOUDEN STERRENBEELDEN vanaf 23,— GOUDEN HANGERS vanaf 25,— GOUDEN COLLIERS vanaf ƒ20,— GOUDEN BROCHES vanaf 15, GOUDEN RINGEN vanaf ƒ35,— GOUDEN ARMBANDEN GOUDEN SHOKERS GOUDEN MUNTRANDEN GOUDEN BRILLANTRINGEN vanaf 90,- GROEIBRILLANT vanaf 125,- vanaf 60,- vanaf 190,- vanaf 15,- ROOMSTELLETJES SUIKERCOUPES SUIKERTANGEN BONBONNIERES HORLOGER JUWELIER OPTICIEN FOTOLIJSTJES SCHAALTJES VAASJES KANDELAARS PARTY-BALL THEEGLAZEN BLOEDKORALEN-COLLIERS TELEFOON (01102) 1223 DIJKWELSESTRAAT 22 KAPELLE -BIEZELINGE Vrijdags tot 9 uur geopend. PAREL GRANATEN GITTEN TURKOOIS -COLLIERS -COLLIERS -COLLIERS -COLLIERS mei en doet de huidige trommelaar het bijzonder goed. Hij moet echter assi stentie hebben en vandaar dat er uit breiding moet komen. De heer J. de Poorter zal voor de opleiding zorgdra gen. Ook muzikanten die voorheen in Scheldegalm of andere gezelschappen gespeeld hebben kunnen zich opgeven bij Scheldegalm en maken dat Scheldegalm bij haar 85-jarig bestaan weer over een groot aantal hardwerkende leden kan beschikken. 30-jarig jubileum Hansw. Boys. Op 9 mei 1971 is het 30 jaar geleden dat de voetbalvereniging Hansw. Boys werd opgericht. Het bestuur vindt dat deze dag niet ongemerkt mag voorbij gaan. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft men een sportuitwisselingsdag ge organiseerd met een vereniging, die bij zonder nauwe banden met de Hansw. Boys heeft. Het is de voetbalvereniging Hontenisse. Kloosterzande is de plaats geweest ,waar tijdens de rampjaren de Hansw. Boys hun thuishaven hadden. Daar werden zij gastvrij ontvangen en dit heeft nog altijd gezorgd dat de vrienschapsbanden tussen deze vereni gingen zijn blijven bestaan. Het sportief gedeelte ziet er als volgt uit. 11.15-1200 uur Hansw. Boys D-Hontenisse D; 12- 12.40 uur Hansw. Boys C-Hontenisse C 12-13.10 uur Hansw. Boys B-Hontenisse B (veld 2) 13.10-14.30 uur Hansw. Boys- A-Hontenisse A; 13.10-14.30 uur Hansw. Boys3-Hontenisse 3 (veld 2) 14.50-16.30 uur Hansw. Boys 2-Hontenisse 2 (veld 2); 14.50-16 uur Hansw. Boys veteranen -Hontenise veteranen; 16.00-17.45 uur Hansw. Boys 1-Hontenisse 1. Te 19 uur begint er in de zaal Zeelandia een groot jubileumbal voor spelers, gasten, dona teurs en totoleden. Beroep. Ds. W. Hage predikant van de Geref. Gem. alhier, heeft een beroep gekregen van de Geref. Gem. te Middelhamis. Jaarfeest Herv. Meisjesclub. In „De Rancke" hield dezer dagen de Herv. Meisjesclub „Oebele" (8-12 jaar) haar le jaarfeest onder leiding van de dames S. Krijger, J. Lagendijk en I. Versprille. Na opening door mej. I. Ver sprille was het woord aan de jeugd zelf: opgevoerd werd het toneelstukje „Dief Gezocht", enkele gedichten wer den voorgedragen„Barendje Big" en „Meester van Zoeten". Het Oebelekoor versjes uit de jaren 1920; een marjoret- tenstukje werd 'uitgevoerd en tot slot was er een modeshow. Van de ouders was voor dit le jaarfeest een goede be langstelling. Ds. G. van Noordennen sloot deze leuke avond. Wedvlucht. De P.V. „De Luchtbode" hield haar eerste wedvlucht vanuit Moescroen over een afstand van 99 km. Deelname 162 duiven. De voornaamste uitslagen wa ren: 1, 2, 7 en 9 A. J. Kruijsse; 3 J. Neels; 4 J. de oJnge; 5 H. Neels; 6 en 8 C. Clement en 10 C. A. van Oosten. Koninginnedag. Ondanks het feit dat door de Oranje vereniging geen jeugdprogramma kon worden uitgevoerd, is Koninginnedag voor de jeugd toch nog een feest ge weest. 's Morgens werden er door de Openbare Lagere School en de Christe lijke School „De Hinkelinge", voor hun leerlingen kinderspelen georganiseerd op de schoolpleinen, terwijl de kleuters van de „Henry Dunant" en „De Krabbe tjes" eveneens hun vermaak konden vin den bij hun scholen en allen een trakta tie kregen. sMiddags werd een pro gramma op het sportterrein uitgevoerd. Rond half twee maakte de drumband met de jeugdleden van drumband, gym nastiek en voetbalvereniging (in turn en voetbaltenue!) een korte rondgang door het dorp, waarna de demonstraties op het sportterrein begonnen. Daartus sendoor werden door de drumband di verse shows gegeven. Tot slot was er dan een gekostumeerde voetbalwedstrijd, die uiteraard het nodige vermaak gaf. Voor deze middag was een grote publie ke belangstelling. Voor anderen was er 's avonds een oranjebal in het Cultureel Centrum. Afgelopen zaterdag was er een avond voor de jeugd in de oude gymzaal, die werd georganiseerd in sa menwerking met de jeugdsoos „Iron Butterfly". Krabbendijke 2 kampioen! In een na rust weinig meer impone rende wedstrijd werd Hoek 3 het slacht offer van Krabbendijkes kampioens- drang en verloor met 50. Wat het overige voetbalprogramma betreft: op Koninginnedag speelde Krabbendijke 3 tegen Kloetinge 7 en verloor met 10. Krabbendijke A1 won met 10 van Kruiningen A 1. Zaterdag speelde Krab bendijke 1 tegen Noad, wat resulteerde in een 41 overwinning voor Krabben dijke, Krabbendijke B 1 won met 52 van Yerseke B 1, Krabbendijke A 1 met 20 van Hoedekenskerke A1. Krab bendijke C 1 verloor met 30 van Ril- landia Cl en Krabbendijke D1 met maar liefst 91 van Kloetinge D 1. Don derdag 6 mei spelen Krabbendijke B1 en B 2 hun laatste competitiewedstrijd resp. tegen Hansw. Boys B 1 en Kloe tinge B 2. Zaterdag a.s. begint Krab bendijke 1 aan de nacompetitie, en moet het dan gelijk tegen „Meeuwen" opne men, Krabbendijke 2 brengt een bezoek aan Apollo 4, Krabbendijke D1 speelt thuis tegen Goes D1, terwijl B1 deel neemt aan een toernooi van de V.V. „Hontenisse" te Vogelwaarde. ALOM BEKENDF Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse ultvoe ring Prima afwerking Vlotte service Viering Koninginnedag. 's Morgens om 10 uur werd met Ko ninginnedag de optocht opgesteld bij het bejaardentehuis „de Vliedberg". Om half elf werd met de muziek voorop rond Rilland vertrokken, 's Middags om 1 uur waren de kleuters en om half 2 de grotere schoolkinderen in het Dorps huis „Luctor et Emergo". Daar was 'n film van Laurel en Hardy en de heer v. d. Winden met goochelen, toveren en poppentheater, 's Avonds om kwart voor acht was er een lampionoptocht met de muziek voorop. En voor het publiek was er nog bal in het dorpshuis. Koninklijke onderscheidingen 50-jarig dienstjubileum. Ter gelegenheid van hun 50-jarig dienstjubileum bij de N.V. Landbouw- maatschappij „De Bathpolders" werd aan Joh. Hoogesteger als tractorchauf feur en G. Oranje als landarbeider, de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau verleend. Deze hul diging vond plaats in het dorpshuis, waarbij burgemeester Pijl Hogeweg de jubilarissen toesprak en de medailles uitreikte. Namens de Bathpolders wer den beide personen toegesproken door de direkteur Ir. W. Kakebeeke en de president-commissaris Ir. J. D. Dorst. Hierbij werd ook de gebruikelijke enve loppe met inhoud overhandigd en men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. De heer Hoogesteger, zelf reeds zeer lang lid van de muziekvereniging Rillandia, werd 'savonds van deze zijde nog een serenade gebracht. Feestelijkheden. De verjaardag van H.M. Koningin Juilana is door de schooljeugd gevierd met spel op het sportveld, zowel in de voor- en namiddag. Door twee dames elftallen werd een voetbalwedstrijd ge speeld. In de avonduren werd in de gymzaal een gevarieerd concert gege ven door de muziekvereniging „Vooruit" wat bij het publiek zeer in de smaak viel. ADVERTEREN IN DIT BLAD HEEFT ALTIJD NOG SUCCES GEHAD WEEKENDDIENST DOKTOREN Voor het weekeinde van 8 mei a.s. wordt de doktersdienst voor de dorpen Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde waargenomen door dokter G. J. Noome te Krabbendij ke, tel. (01134) 1444. Hulpcentrum Noord- en Midden-Zee land, tel. (01100) 4444. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. de Bue. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. J. Terlaak. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gemeente 9.30 en 6.30 uur: Ds. v. d. Poel. 2.30 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Dinsdag 11 mei 7.30 uur: Ds. Mallan. R.K. Kerk, Langeville 39 Zaterdagavond 19.15 uur. Zondagmorgen 9.00 uur. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. W. L. Dekker, v.m. Jeugddienst m.m.v. „The Revivals" Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: de heer Mollema. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. Venema. Geref. Kerk 9 uur: Ds. J. Noordhof. 2.30 uur: Ds. D. Tieleman uit Heinkens- zand. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Gemeente 10 en 4 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. Bossenbroek. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. v. d. Molen. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Krabbendpe Ned. Herv. Kerk 9.30 en 5 uur: Ds. G. van Noordennen. Geref. Kerk 9.30 uur: Ds. W. J. van de Kerk. 2.30 uur: Ds. P. van Dijk, Halsteren. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. Waarde Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. K. Venema, Wemeldinge. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. van der Lele. R.K. Kerk Zaterdagavond 18.00 uur. Zondagmorgen 8 en 10.30 uur. WEMELDINGE Van 9 t.m. 15 mei 1971 Maandag 10 mei: Volle Maan HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 2.57 3.21 8.33 8.44 Maandag 3.31 3.55 9.02 9.15 Dinsdag 4.08 4.30 9.35 9.47 Woensdag 4.42 5.07 10.11 11.24 Donderdag 5.21 5.43 10.46 11.04 Vrijdag 5.57 6.22 11.27 11.47 Zaterdag 6.36 7.03 12.10

Scheldebode | 1971 | | pagina 2