Modeshow gezins contact zeevarenden TACHTIG JAAR NKV TE VLISSINGEN VEEL VALPARTIJEN BIJ OMLOOP VAN WALCHEREN 00K VOOR HOGE SPAARRENTE KERKDIENSTEN Koninginnedag op Walcheren Dubbel afscheid bij Britannia ga met uw tijd mee - ga naar de nmb Eerste steen Middelburg House in Folkstone Vergadering commissie detailhandel WELKE DOKTER IS THUIS CULTURELE AGENDA Gratis kijkje in gemeente- kwekerij Middelburg Risico's C. JOZIASSEN Het is goed sparen bij de NMB. De vele spaarvormen garanderen voor elke omstandigheid de hoogste opbrengst. Vlissingen Middelburg Oost-Souburg Koudekerke Middelburg t DONDERDAG 29 APRIL 1971 VLISSINGEN Het gezinscon tact Zeevarenden hield voor de der de keer een modeshow, waarvoor kleding werd verzorgd door de fima Daalhuizen te Vlissingen. De kapsels werden verzorgd door Jac. Schoen maker, die pruiken bij de jurkjes en pakjes showde. De show werd gelo pen door dames van het Gezinscon tact die zich belangeloos voor dit werkje hadden aangeboden. Manne quin lopen is niet zo gemakkelijk als je dit niet geleerd hebt, maar de dames brachten het er uitstekend af. In het begin een beetje nerveus, maar dit was niet te wijten aan plankenkoorts, doch meer door het wankelende plankier. Dit moest on der de show gestut worden, omdat de kans op instorten niet gering was. In de grote zaal van 't Anker was het een gezellige druikrte. De zaal' was nog helemaal in paasstemming met narcissen en blaiuwe druifjes. Deze derde show die voor het eerst met kapsalon Schoenmaker was georganiseerd vertoonde een aantal japonnen en complets voor e niet meer tienervrouw. Hot-pants waren er dan ook niet te zien. Een van de dames in de zaal was dan ook op de show vooruitgelopen en vertoonde zich in hot-paints. Er werden veel japonnen van Trevira 2000 en wol len jersey getoond. De nadruk was vooral op gemak gelegd. De meeste kleding kon men bijzonder goed wassen. De eerste mannequin was Henny met een lila japonnetje voor de mid dag. Anneke toonde een groen mêlé tuniekpak. Ook het nieuwe battled ress was niet vergeten en werd getoond door mannequin Sjaan in oranje trevira. Bij al deze pakjes en jurkjes werden steeds weer an dere pruikjes getoond. Veel bewon dering oogstte de enige maxi-japon van deze dag. Deze was van paars bedrukte katoen met aan de zijkant lange splitten. Speciaal voor een koele zomeravond, hoewel men er op een feestje geen slecht figuur mee zou slaan. De midimode was goed vertegenwoordigd in de vorm van sportieve rokken en mantels. De mantels vertoonden alle een bijzon der jeugdig karakter. Bij de rokken en broekpafcken werden veelal Kerko-blouses gedra gen, die naast sportief ook jeugdig en gekleed aandeden. Er werden vooral veel pasteltinten in de zomer collectie van modehuis Daalhuizen verwerkt. Lili, oranje-roze en linde groen (appelgroen) waren in groten getale aanwezig. Naast de midi's voor de jeugdigen waen er ook com pels, d.w.z. jurjkes met een mantel. Verder toonden de dames blazers voor een koele zomeravond of als men gekleed moet zijn en het erg warm is. De kleuren hiervoor wa ren marineblauw en de nieuwe don kerbruine tint. Een extra-applausje kreeg het lila broekpak bestaande uit een effen broek met geblokt jasje, waaronder de mannequin een doorschijnende nylon Kerko-blouse 'droeg. Als een van de laatste werd een bijzonder apart tuniekpak ge showd, dat uit een effen zandkleuri ge broek en tuniek, die aan de zijkanten geheel open was, bestond. Hieronder werd een donkerbruine blouse gedragen. Al met al was dit een bijzonder geslaagde modeshow, how. VLISSINGEN De grote zaal van „Britannia" in Vlissingen was vrijdagavond geheel gevuld met blijde mensen, die met opgewekt heid het 80-jarig bestaan van de Vlissingse afdeling van het NKV hebben gevierd. Voorzitter J. W. Michieisen hield een kort betoog over de afgelopen periode en her dacht met alle eerbied de mannen van het eerste uur, die eens de moed hebben gehad een organisatie op te richten, om de schrikbarende toestanden in de arbeidersgezinnen te verbeteren. In de strenge winter van 1890, toen de situatie ondraag lijk werd, kwam de Katholieke Volksbond tot stand, zeer tot onge noegen van de werkgevers. „Maar men stootte door en wist in korte tijd de gelederen te verster ken", aldus de heer Michieisen. „Nu met de andere vakcentrales vormt de arbeidersklasse een sterk front". Alvorens aan te schuiven aan de gereed staande koffietafel, deelde de heer Michieisen mede, dat hij, na rijp beraad had besloten 't voorzit terschap van de afdeling in handen te geven van een jongere kracht, de heer J. v. d. Maden. Hierna kreeg bondsvoorzitter P. J. J. Mertens het woord en begon met te zeggen, dat deze 80 jaren een goede schakel zijn geweest voor de Vlissingse Katho lieke Vakbeweging. „Er zijn mo menteel veranderingen gaande, maar de structuur van onze betveging blijft gehandhaafd", zei hij. Hij her innerde aan namen als Schaepman, Arjaens en Nolens, alle priesters in de politiek, die voor de beweging goede adviseurs zijn geweest. „Zij voelden het onrecht, dat de massa werd aangedaan". „Nu we als drie vakcentrales sa menwerken", aldus de heer Mertens, is er veel verbeterd. Binnen de kerk zijn we een katholieke ge meenschap, buiten de kerk werken ./e voor het welzijn van onze leden. Kort samengevat komt het hierop neer, meer risico's te durven nemen, .maar steeds de waarheid voor ogen houden en du onderlinge samenvyer-. van de Nederlandse vakbeweging Ook werd het woord gevoerd door drs. D. Roemers, de heeir Bode na mens het CNV, door de heer Cor- stanje namens het NW en door de districtbestuurder Stroek, die te rugblikte in het verleden. Spreker vergeleek dit 80-jarig bestaan met de 80-jarige oorlog, want ook de Vlissngse NKV heeft door al di Vlissingse NKV heeft door al die jaren heen veel strijd moeten voe ren. Na dit officiële gedeelte bleef men nog lang gezellig bijeen. MIDDELBURG In het eerste jaar dat de 16-jarige A. v.d. Voet uit Leiden bij de nieuwelingen rijdt, heeft hij 'n prachtige overwinning behaald in de omloop van Walcheren, die afgelopen zaterdag werd verre den. Na 56 km over de wegen van Noord-Walcheren versloeg hij in de eindsprint Ad Prinsen. De omloop werd nogal gekenmerkt door een aantal valpartijen. Nadat het ren- nersveld Serooskerke gepasseerd was, moest het Rode Kruis voor de eerste maal in actie komen. Olsthoom (Rotterdamse Leeuw) moest in shock-toestand naar het ziekenhuis vervoerd worden. De valpartij was er mede oorzaak van dat het peleton in drieën uiteen gevallen is. In Domburg namen drie man de leiding te weten W. Hofste de, W. Bussum en A. v.d. Steen. Voorbij Aagtekerke werd het drietal echter weer ingelopen. Bij de door komst in Middelburg, halverwege de koers, lag er een groep van 40 renners aan de leiding. Tussen St.- Laurens en Serooskerke ging v.d. Voet voor de eerste maal aan de haal. Ondanks de steun van ploegge noot Jansen en Olympia-renner Ko ning werden de vluchters al gauw door het snel reagerende peleton ingehaald. Vlak voor het dorp Grijsperke was er opnieuw een val partij, maar het liep nu goed af. Slechter liep het af bij de valpartij die enkele kilometers verder plaats vond. Valentijn van de Swift Com binatie uit Leiden liep hierbij een hersenschudding op. Tussen beide valpartijen door (6 km voor de fi nish) zette Prinsen de beslissende aanval in. De latere winnaaar v.d. Voet aarzelde niet en dichtte het ontstane gat snel. Spoedig hadden beide vluchters een voorsprong van 150 meter. Het peleton reageerde nauwelijks op deze ontsnapping. Pas in de bebouwde kom van Middel burg zette v.d. Burg de achtervol ging in, maar een valpartij maakte een einde aan zijn illusies. Op de Middelburgse singels werd de meute verder uit elkaar gelsagen door val partijen. Op het Molenwater greep v.d. Voet tenslotte naar de overwin ning. De uitslag: 1 A. v.d. Voet 1.23.40; 2 Ad Prinsen z.t.; 3 A. Vasseur op 10 sec.; 4 W. Gomes; 5 A. Dekkers; 6 H. Fransen; 7 J. Verbeke; 8 J. Konings; 9 H. Mut saars; 10 A. v.d. Steen allen in dezelfde tijd als Vasseur. Het af- wachtingsprogramma bracht de ama teurs in het geweer. Na 80 km kon Wim de Waal uit Axel zijn handen zegevierend omhoog steken, nadat hij 15 km voor de finish een solo inzette. De uitslag 1 W. de Waal 2.08.50; 2 A. vd. Bunder op 15 sec.; 3 P. Maas op 55 sec.; 4 H. van Groeze; 5 J. Raas; 6 B. ter Harmsel; 7 B. de Lange; 8 H. Blok; 9 Chr. v.d. Bergh; 10 Th. Joore allen in dezelfde tijd als P. Maas. De kleinste omloop voor adspiran- ten bracht weinig strijd. Na 28 km finishte Akkermans als eerste voor Gommers en Lugtenburg. Allen in de tijd van 47 minuten. VLISSINGEN B. en w. hebben in de vergadering van vrijdag 23 april 1971 besloten om de openbare vergaderingen van de vaste commis sies van advies en bijstand voor detailhandel en toerisme op 27 april a.s. en voor de ruimtelijke ordening op 6 mei a.s., waarin de ontwerpno- ta's inzake de problematiek van de binnenstad en vestiging van groot winkelbedrijven (V en D; C en A) zullen worden behandeld, doorgang te doen vinden. Dit besluit is genomen teneinde de raadsleden in de gelegenheid te stellen zich omtrent deze materie voldoende te oriënteren. De uitein delijke beslissing zal eerst in het najaar van 1971 in een vergadering van de raad worden genomen. kWWVWV-AVWAV VOOR DE TUIN TE KOOP Planten Petunia's Afrikanen Salvia's Dahlia's Gladiolen Koopmansvoetpad VLISSINGEN AVAWWAWWW Vlissingen: vrijdag 30 april (ko ninginnedag) dokter G. de Greef, Badhuisstraat 114, Vlissingen, tel. 01184-2121. Zaterdag 1 mei van 0.00 tot en met 24 uur: dokter Cramer, Singel 210, tel. 01184-3619. Zondag 2 mei van 0.00 tot en met 24 uur: dokter Van Dijk. Koudekerkseweg 52, tel. 01184-3459. Apotheek, van vrijdag 30 april n.m. 18 uur tot en met vrijdag 7 mei v.m. 8.30 uur: geopend apotheek J. M. H. v. d. Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 01184-2066, overige apotheken 5- daagse werkweek. Tandarts, vrijdag 30 april: W. Krommenhoek, Rouaan- se Kaai 23, Middelburg, tel. 01180- 3320. Zaterdag 1 mei van 9-10 uur en zondag 2 mei van 11-12 uur: dokter G. J. van Wiggen, tel. 01184- 2778. Huisartsen Souburg, Amemui- den en Nieuwland, 1 en 2 mei: dokter M. L. v. d. Moer, Stations plein 1, Arnemuiden, tel. 01182-308. Dierenarts, 1 en 2 mei: dokter E. P. Oldenkamp, Meliskerke, tel. 01180- 287. Verloskundige, 1 en 2 mei: mej. Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232. Vlissingen, tel. 01184-2775. Middelburg: zaterdag 1 mei van 0.00 tot en met 24 uur: dokter Schram, Oosterscheldestraat 2, tel. 01180-4664. Zondag 2 mei van 0.00 tot en met 24 uur: dokter De la Hayze, Seisdam 22, tel. 01180-4305. Apotheek, van 30 april n.m. 18 uur tot en met vrijdag 7 mei v.m. 8.30 uur: geopend apotheek W. K. van Hummelen, Markt 69, overige apo theken 5-daagse werkweek. Vereni ging Het Oranje-Groene Kruis te Souburg en Ritthem, 1 en 2 mei: zuster W. Verhagen-Westerbeke, Burg. Stemerdinglaan 119, tel. 1541. Vlissingen: zaterdag 1 mei 1971. Zevende Dags-Adventisten. Doopsgezinde Kerk: 9,15 uur dienst, 10.15-11.15 uur bijbelstudie. Zondag 2 mei 1971. Evang. Luth. Kerk Walstraat: 9 uur ds. A. Nierop. Ver. van Vrijz. HervormdenRe monstranten: 10.45 uur ds. J. Lafo- ret, Rotterdam. Doopsgezinde Gemeente: 10 uur ds. A. M. A. Bakker. Pinksterkapel Bellamy park: dienst te 14.30 uur. Geref. Petruskerk Paul Kruger- straat: 9.30 uur ds. H. Groeneveld, 17 uur ds. W. J. Genuït. Huishoud school Paauwenburg: 10 uur ds. Ge nuït,, 17 uur ds. Groeneveld. R.-k. kerkdiensten Vlissingen en Souburg 2 en 3 mei 1971: parochie kerk Singel (nabij stadhuis): zater dagavond 19 uur (Gregoriaans he renkoor); zondag 10.30 uur (Neder lands Dameskoor), 12 en 19 uur; donderdagmiddag 6 mei 14.30 - uur huwelijksdienst. Kath. Mil. Tehuis Hellebardierstraat: zondag 9.30 uur. Kapel St.-Josefziekenhuis: zondag 9 uur. Emmanuelkerk Paauwenburg: zaterdagavond 19 uur, zondag 8 en 11 uur. St.-Martinuskerk te Sou burg: zaterdagavond 19 uur en zon dag 10.15 uur. Middelburg: zaterdag 1 mei 1971. Zevende Dags-Adventisten. Doops gezinde Kerk Lange Noordstraat: bijbelstudie van 10-11 uur, dienst te 11 uur. Zaterdag 1 en zondag 2 mei. R.-k. parochiekerk II. Petrus en Paulus: zaterdagavond 19 uur, zon dag 10.30 en 19 uur. Ontmoetings- kerk: 8.30 uur. Zuiderbaken: 10.30 uur. Domburg: 10 uur. Evang. Luth. Gemeente: 10.30 uur ds. A. Nierop. Geref. Kerk te Breskens: 9.30 en 17 uur ds. W. J. Musch, Cat. Z 52. Hervormd Koudekerke: zondag 2 mei 9 en 10.30 uur ds. M. J. de Jong. Hervormd Vlissingen: zondag 2 mei. St.-Jacobskerk: 10 uur ds. J. v. d. Heide, Souburg, 17 uur geen dienst. Johanneskerk: 9.30 uut dis. Y. v.d. Schoot H.D., 19 uur ds. L.J. Altena, Zoutelande. Emmanuël-kerk 9 uur ds. J. v. d. Heide. Walk-Inn: 19 uur de heer H. J. D.de Graaff. Er is een NMB kantoor bij u in de buurt: Badhuisstraat 23-25 Markt 43 A Kanaalstraat 41 Zaterdag 1 mei: 20 uur Schelde- kwartier 2e culturele avond. Woensdag 5 mei 20 uur Citytheater, Middelburg filmavond Z.V.U. Kon. Vlaamse Opera te Antwerpen, vrijdag 30 april 20 uur De Tover fluit. Kon. Opera te Gent, vrijdag 30 april 20 uur afscheid operagezelschap. VLISSINGEN In tal van plaat- VJiggingeil sen zijn voor vrijdag 30 april a.s. (koninginnedag) een aantal festivi teiten op touw gezet. Onderstaande doen wij een greep uit de program ma's. Donderdag 29 april: 20 uur op tocht met versierde fietsen en lam pionoptocht. Vrijdag 30 april: 8 uur reveille door herauten te paard en klokgelui;' 9 uur aubade voor het gemeente huis; gevolgd door toespraak burge meester H. Koevoets; 9.45 uur op tocht naar „Der Boede" en „Ter Poorte"; serie voetbalwedstrijden op het sportterrein; 13.15 uur brommer- cross op het terrein aan de Evert- senstraat (onder voorbehoud); 15.15. wielerwedstrijden voor adspiranten en nieuwelingen; 19 uur volksspelen op het Dorpsplein; 20.30 uur muziek uitvoering in de muziektent door muziekvereniging „Voorwaarts"; dropping met beatfestijn in het ver- nigingsgebouw; 21.45 uur taptoe door de muziekvereniging „Voor waarts" op het Dorpsplein gevolgd door Oranjebal in hotel „Dorps- zicht". 8.45 Uur hijsen van vlaggen op de Markt door padvinders en padvind- sters m.m,v. de Scouting Band, rou te: Zuidsingel, St. Jorisstraat, Wage- naarstraat, Hofplein, Lange Noord straat, Markt, Lange Delft, Koor kerkstraat, Onder de Toreh, Groen markt, Korte Burg, Balans, St.-Jo- risstraat, Zuidsingel. 9 Uur mars door de Magistraten- wijk, Stromenwijk, Griffioen. 9 Uur estafette voor leerlingen van de zesde klas der lagere scho len. 9 Uur ringrijden te paard in de abdij door de Ringrijdersvereniging „Nooit Gedacht". 10 Uur kinderspelen op de markt, 9.30 uur school *De Sandenburch", Baarsj esstraat. 9.30 Uur Van Citterdstraat te St. Laurens en voor kleuters in de speeltuin. 10 Uur school „Zuidburch", de Rentmeesterschool en het gymnas tieklokaal; voor de kleuters in de Buitenhoveschool in Dauwedaele. 9.45 Uur concert in huis van be waring. 11 Uur concert in „Vijver vreugd". 11.30 Uur rondrit door de ringrij- ders te paard. Route: Abdij, Balans, Wagenaarstraat, Hofplein, Lange Noordstraat, Markt, Plein 1940, Zus terstraat, Gravenstraat, Markt, Lan ge Delft, St. Pieterstraat, Balans, Abdij. De stoet wordt begeleid door de Signaalafdeling van de Middel burgse Turnvereniging '69. 12 Uur carillonbespeling 14 Uur feestmiddag voor bejaar den in het City-theater. 14 Uur vierkamp. 15 Uur concert op de Markt door het Middelburgs Muziekkorps. 16 uur finale kinderspelen op de Markt. 17 Uur show door het Tamboers- en pijperskorps „Juliana" met majo- retten op de markt. 20.15 Uur lampionoptocht. 20.30 Uur lampionoptocht in St. Laurens. 21.45 Uur show door de signaal afdeling met Miretjes van de Eerste Middelburgse Jodoband op de Markt. 22 Uur taptoe op de Markt door de Brass Band O.N.D.A. 8 Uur klokgelui. 8.30 Uur muzikale rondwandelin gen door St. Caecilia, Ons Genoegen, Drumband V.T.V. en Trompetter korps Oranje.Nassau, 9.45 Uur optreden van het jeugd - korps Kon. Harmonie Ons Genoegen en de jeugd Delta«?hd op de Oude Markt. 9.45 Uur vlaggen hijsen op de Oude Markt. 10.30 Uur beiaardluisterwed- strijd. 11 Uur optocht chr. gymnastiek - ver. Oranje Nassau. 14 Uur jeugdatletiekwedstrijden op de sportvelden (sintelbaan) rolsch aatswedstr ij den op 't parkeer terrein bij het zwembad en jeugd- zeskamp op het sportveld Baskens- 16 Uur rolschaatsenshow op het B askensburgplein. 19.30 Uur lampionoptochten door de stad m.m.v. Drumband V.T.V., Trompetterkorps Oranje Nassau, St. Ceacilia, Kon. Harmonie Ons Genoe gen. 20 Uur oranjebal in de sporthal. 20.15 Uur muzikale show op het Stadhuisplein. Voor deze show tre den op het trompetterkorps Juliana uit 's Gravendeel en St.-Caeclia en ->t groot majorettenpeleton en en kele andere muziekgezelschappen en majorettenpeletons. St. Caecilia vertrekt bij de och tendwandeling niet van de Aagje Dekenstraat maar van het clubge-, bouw Huize Gezelligheid op de Nieuwen Dijk, Walstraat en daarna de route zoals vermeldt in het pro grammaboekje. MIDDELBURG De kwekerij van de gemeente Middelburg aan de Langevielesingel kan op verschillen de dagen en uren door belangstel lenden gratis worden bezocht. Des gevraagd zullen deskundigen van de plantsoenendienst adviezen geven over planten, bloemen en struiken. De dagen en tijden voor een be zoek aan de bijna 10.000 m2 grote zoek aan de bijna 10.000 m2 grote kwekerij zijn: Zaterdag 1 mei 10-11 uur; Don derdag 6 mei 19-20 uur; Zaterdag 15 mei 10-11 uiur; Donderdag 20 mei 19-20 uur; Zaterdag 29 mei *10-11 uur FOLKESTONE-MIDDELBURG De burgemeester van Middelburg, Drs. P.A. Wolters, heeft een dezer da gen in Folkestone de eerste steen gelegd voor een bejaardentehuis, dat „Middelburg House" zal gaan heten. Deze steenlegging was een onder deel van het programma, dat de leden van de Middelburgse gemeen teraad voorgeschoteld hebben gekre gen tijdens een bezoek, dat van 23 tot 27 april j.l. aan de Engelse zustergemeente was gebracht. Het betrof hier een tegenbezoek, want in 1968 bracht de gemeente raad van Folkestone een bezoek aan Middelburg. Het gezelschap heeft ondermeer een bustocht naar Lon den gemaakt, terwijl ook de gele genheid werd geboden een Scout Church Service in de Leas Cliff Hall bij te wonen. Verder werd een be zoek gebracht aan Philippa House, een complex van individuele bejaar denwoningen. Daarna heeft Drs. P. A. Wolters de eerste steen gelegd voor het „Middelburg House", een soortgelijk bejaardencentrum. April is dus een maand, waarin vele internationale contacten door Middelburgse inwoners worden ge legd en-of verstevigd. Begin deze maand gingen 50 scholieren naar Vilvoorde, 40 bejaarden staken op 15 april j.l. over naar Engeland, terwijl een dag na de terugkomst van de 65-plussers de gemeenteraad eveneens op bezoek gaat in Folkesto ne. VLISSINGEN Tijdens een ge zellige bijeenkomst hebben alle me dewerkers van Grandhotel „Britan nia" afscheid genomeii van de heren J. Kaaisteker en J. Grool, die resp. in dienst geweest zijn als casserolier en nachtportier. De heer G. van der Veen, directeur van het hotel, heette alle aanwezigen van harte welkom en in het bijzonder beide heren die nu de pensioengerechtigde leeftijd hebben bereikt. De heer Kaaisteker, die 15 jaar ln dienst is geweest van hotel Britan nia en de heer Grool (9 jaar in dienst) kregen veel lovende woor den te horen. Er was al die jaren nooit vergeefs een beroep op hen gedaan. Zelfs als hun vrije dag er wel eens bij inschoot stonden zij toch paraat. „En dit kun je niet vaak zeggen van iemand", aldus de heer van der Veen, die dan ook zij het met een droevig hart afscheid nam. Hij bood de beide heren een envelop met inhoud aan en sprak daarbij de wens uit dat zij, nu zij gepensioneerd waren, Britannia niet voorbij zouden lopen, maar zo af en toe binnen zouden wippen om de boel nog eens in ogenschouw te nemen. De beide echtgenoten wer den ook niet vergeten en kregen van ..de directeur een mooi-* boeket aangeboden/Na de directeur voerde de chef-kok nog het woord, dat vooral gericht was tot de heer Kaai steker. Hij vergeleek de heer Kaai steker met een rasechte Amsterdam mer, „want", zo zei hij, „Amsterdam is de stad van de diamantslijperijen en de heer Kaaisteker kon men bijzonder goed daarmee vergelijken, omdat hij niet eerder tevreden was, voordat zijn potten en planten net zo blonken, dat het leek of ze gepolijst q waren".Zowel de scheidende functi onaris als de chef-kok hadden het over een koude oorlog. Er waren wel eens woorden geweest, maar dat was altijd bij een koude oorlog ge bleven. Die gingen ze dan nu ook met gezwinde spoed vergeten. Na tuurlijk sprak hij ook voor de heer Grool, maar de beide jobs lagen zover uit elkaar dat dit eigenlijk niet het werk was van de kok. Volgens mevrouw van der Veen waren het allebei beroepen die erg moeilijk te vervangen waren. Men zag beide mensen dan ook met pijn in het hart vertrekken. Van het personeel was voor beide heren een fijne ligstoel, die ze na al dit werk wat rust kan verschaffen. Daar beide mannen een tuin hebben, zullen de stoelen met mooi weer wel veel gebruikt wor den. Nadat door beide heren even proefgezeten was, dankten zij alle aanwezigen voor hun komst en voor de blijken van waardering. Na het officiële gedeelte bleef nog even ge zellig biieen onder het genot van een drankje. Op donderdag 6 mei wordt in het veren iigingsgebouw te SEROOSKER KE de tweede bijzondere algemene vergadering van de Coöp. Raiffei- senbank Serooskerke-Vrouwenpol- der gehouden. Op de agenda staat 0.a. een voorstel tot ontbinding van deze Coöp. Vereniging en een fusie met de Ooöp Raiffeisenbauk Veere. In .SEROOSKERKE is het een vrolijke boel geweest. Het kinder koor „De Vrolijke zangers" heeft- haar jaarlijkse zanguitvoering weer achter de rug. Deze uitvoering stond 01.v. de dirigent de heer J. Suur- mond uit Souburg. Aan de piano werden de zangertjes begeleid door mej. Suus Sinke, een zeer actief lid van de vereniging. Na de pauze werd een musical opgevoerd. Deze stond in het teken van Tsaar Peter en heette dan ook Hopsa, hopsa Peter. Om de kosten van deze avond een beetje te dekken was een verlo ting op touw gezet, waarvoor de kinderen de prijsjes verzorgd had den. Al met al een bijzonder en thousiaste avond. Een dezer dagen heeft de NCVB afdeling SINT-LAURENS haar jaar vergadering gehouden. Er werd een toneelstukje opgeyoerd en verder werd er gezongen en gedeclameerd. De NCVB-afdelingen uit de omge ving hadden vertegenwoordigers ge stuurd, die door de presidente, me vrouw Bommeljé, van harte welkom geheten werden. De NCVB afdeling BIGGEKERKE heeft een dezer dagen weer haar maandelijkse bijeenkomst Hierop was mej. A. M. Boudeling, directrice van de Christelijke Nijverheids school uit Middelburg, present om de aanwezigen uit de doeken te doen, dat een huishoudschool tegen woordig toch wel iets meer is als dat de naam doet vermoeden. „Vroe ger sprak men over, O. dat is maar een huishoudschool", z'ei ze, „maar tegenwoordig hecht men aan dit di ploma heel veel waarde. Men kan met een diploma van de Nijver heidsschool overal terecht", na de pauze, waarin natuurlijk een kopje koffie gedronken werd, leerde me vrouw Verpalen de dames de begin selen van het bloemschikken. Afgelopen maandag hebben de heer en mevrouw Bosselaar-de Buck te AAGTEKERKE met hun kinde ren hun 25-jarig huwelijksfeest her dacht. Een dezer dagen hebben de heer en mevrouw Vos-Brasser het feit herdacht dat het alweer 45 jaar geleden is, dat zij in het huwelijks bootje stapten. Zij hebben dit her dacht in het verenigingsgebouw te KOUDEKERKE. Een dezer dagen heeft de MID DELBURGSE afdeling van de post zegelvereniging Philatelica een ver gader- en ruilavond gehouden. Op 15 en 29 mei worden weer jeugdbij- eeijkomsten gehouden in de techni sche school ,aan het Molenwater o.l.v. de heer J. van Dalsum. De wereldwinkel te MIDDEL BURG heeft vlak voor de verkiezin gen het initiatief genomen om in een van haar vergaderruimten plaats te maken voor een informatiecen trum betreffende alle politieke par tijen. Niet alleen de Zeeuwse vereniging voor milieuhygiëne heeft bezwaar tegen de hinderwetvergunning van Pechiney, maar ook de Christelijke Jeugdbond van Natuurvrienden te MIDDELBURG Deze heeft de Ko ningin een request gezonden met het verzoek de beschikkingen van b. en w. van Vlissingen te vernietigen. Het toneelgezelschap Globe heeft een dezer dagen Othello van Sha kespeare tot leven gebracht in de MIDDELBURGSE schouwburg. De zaal die maar matig bezet was heeft kunnen genieten van een bijzonder goede voorstelling. Tijdens een verkiezingsbijeenkomst van de drie progressieve partijen in MIDDELBURG werd vooral gespro ken over de ontwikkelingshulp. PPR, D'66 en PvdA, waren unaniem van mening dat we niet moer moe ten spreken van ontwikkelingshulp, maar van ontwikkelingssamenwer king. In BRESKENS heeft men een de zer dagen weer eens van een goed stuk toneel kunnen genieten. De to neelvereniging Thalia gaf een uit voering in het Casino. Opgevoerd werd ,het toneelstuk Liefde en Zwarte Kunst. The Gospel Singers uit Hilversum hebben in de Nederlands Hervormde kerk te BRESKENS een concert ge geven. Op een geanimeerde bijeenkomst van het katholiek vrouwengilde in hotel Maldegem te VLISSINGEN verwelkomde de presidente, me vrouw Hagen, de heer en mevrouw Lippens en hun assistente mej. Ly- dia Rychtarski. De heer Lippens vertoonde zijn geheel in eigen bak kerij opgenomen film „Van bloem tot Brood". Het op de voet volgen van de productie van het gewone dagelijks brood en allerlei heerlijke variaties daarvan, deed bij allen res pect ontstaan voor dit voedingsmid del, dat men betrekkelijk argeloos hanteert. Het was onvermijdelijk, dat na het zien van zoveel heerlijks er een hongerig gievoel ontstond. De heer Lippens, die dit wel voorzien had, voorzag hierin door een royale traktatie van roombroodjes en bolus sen. Aansluitend werd door een van de leden nog een kort filmpje ver toond van opnamen uit eigen vere niging en van S.V. Walcheren De presidente dankte de heer en mevrouw Lippens en hun assistente voor hun inbreng en bood hen als blijk van waardering een kleine at tentie aan. Tot slot van deze bijeen komst werd nog een bingospel ge speeld. De prijzen waren spontaan door de leden ter beschikking ge steld, zodat de gehele opbrengst ge reserveerd kon worden voor de ju bileumviering. De laatste bijeen komst van dit seizoen zal gehouden worden op 27 mei in hotel Britannia met de traditionele Hors d' Oeuvre en een korte modeshow. De VLISSINGSE afdeling van de postzege'lverzamelaarsveremging Philatelica heeft van b. en w. van deze plaats toestemming gekregen om te starten met een Zeeuwse postzegelmarkt en wel bij goed weer op de binnenplaats van het stadhuis, en bij slecht weer in de fietsenbergplaats hiervan. Iedereen kan vanaf 8 mei hier zaterdags te recht van twee tot vijf uur. De maandelijkse ruilbijeenkomsten ln 't Anker blijven normaal doorgang vinden. In het Seheldekwartier te VLIS SINGEN heeft de culturele manifes tatie Looping '71 enkele honderden belangstellenden getrokken. Men kon zich hier op de hoogte stellen van het culturele leven van de Schelde- stad. 'sAvonds gaf ook de wethou der, de heer Gillissen Verschage, blijk van zijn belangstelling. Een Engelse delegatie, die in Vlissingen vertoefde was ook present.

Scheldebode | 1971 | | pagina 3