Tien jaar V eerse Meer Engelandvaarders nu weer thuis de scheldebode <B klapbaii Scheldebodekringetje de zuidwester combinatie hardy optiek Astmacollecte te Vlissingen HOOGWATER VLISSINGEN DE RUITER HOOGSTE KORTING de Memogroep Vlissingen DUIZENDEN GULDENS AAN PRIJZEN huis aan huis-blad in Vlissingen geven wij nog steeds de Garage DE SCHELDE Benzinestation C. J. VADER Benzinestation HOFMAN Benzinestation LOBBEZOO 30 april begint de grote E E wedstrijd van U leest er alles over op de speciale Memo-pagina elders in dit blad de scheldebode 22e JAARGANG No. 17 UITGAVE: N.V. UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM - BREDA DONDERDAG 29 APRIL 1971 VEERE Het Veerse Meer is de laatste tijd nogal in het nieuws. Al was het alleen maar omdat het recreatieschap „Het Veerse Meer" dit jaar tien jaar bestaat. Alle reden om feest te vieren. Dat er echter nauwelijks feest gevierd zal gaan worden ligt aan de slechte financiële positie van het recreatieschap. Toch hoeft het allemaal niet zomaar zonder meer voorbij te gaan. Een aantal restaurants in plaatsen rond het Veerse Meer geven u gelegenheid om dit tweede lustrum te vieren. Zij presenteren namelijk feestdi ners tegen een betaalbare prijs; ze komen geen van alle boven tien gulden uit. Ter informatie: die restaurants zijn in Veere, de Campveerse Toren, Het Wapen van Veere, De Ouwe Werf; in Kamperland, 't Veerse Meer en Kamperduin; in Kortgene Delta Marina; in Wolphaarsdijk, 't Veerhuis en De Boer en in Ar- nemuiden Oranjeplaat. De me nu's zijn van een weldadige va riëteit. Presenteert het ene res taurant zeebanket, bij een ander kunt u weer terecht voor vlees gerechten. «3E MIDDELBURG Veertig 65- plussers, die een week vakantie hebben doorgebracht in het Engelse Folkestone zijn weer thuis, veel pret tig». ervaringen rijker. Nadat het gezelschap in Sluis reeds werd ver welkomd door 'n Middelburgse dele gate, bestaande uit mevrouw Wol- ters, de heer en mevrouw van Ben- nekom en de heer Moor, werden zij de Zeeuwse hoofdstad binnengeleid onder vrolijke muziek van de Chr. Brassband ONDA. Behalve een groot aantal afhalers heeft de eerste burger van Middel burg, Dra. P. A. Wolters, de bejaar den in de Burgerzaal van het stad huis bij hun thuiskmost begroet. Bij zijn korte toespraak zei de burge meester, dat hij net als de week ervoor, beneden voor het stadhuis vreugdevolle gezichten zag, aldus Drs. Wolters, zolang u leeft zult u de herinneringsdagen aan 'n prachtig verblijf bij onze Engelse vrienden. Pe gemeenteraad zou, een dag na de terugkeer van de Engelandvaar ders, naar Folkestone vertrekken. De burgemeester vertelde voorts dat me vrouw Weeland, Leidster tijdens de ze reis, hem had verteld dat dit de gezelligste groep was die het water was overgestoken. De rede van de burgemeester, die af en toe werd overstemd door een jongetje, dat een rode Engelse dubbeldeksbus achter zich aantrok, besloot met zijn dank uit te spreken aan de heer en mevrouw Weeland en de heer en mevrouw Lambermond en liet dit vergezeld gaand van een bloemetje en 'n geschenkenbon. Hoogtepunten van de vakantie was wel de excursie naar Londen en Canterburry. bellamypark 38 vlissingen De tijden voor hoogwater te Vlis singen zijn: Donderdag 29 april 4.26 en 16.52, Vrijdag 30 april 5.14 en 17.45, Zater dag 1 mei 6.12 en 13.49, Zondag 2 mei 7.18 en 19.58, Maandag 3 mei 8.32 en 21.12, Dinsdag 4 mei 9.47 en 22.18, Woensdag 5 mei 10.53 en 23.17. Het eerste kwartier is op zondag 2 mei. Tijden van hoog water in ande re plaatsen zijn af te leiden door het aantal minuten bij te tellen of af te trekken van de voor Vlissingen op gegeven tijden. Breskens - 6 Westkapelle - 21 VLISSINGEN Van 3 tot 8 mei zal ook in Vlissingen weer de jaar lijkse collecte worden gehouden voor het Nederlands Astma Fonds. Deze collecte is bestemd voor de bestrijding van astmatische ziekten, waaraan ongeveer 1 miljoen Neder landers lijdt. Jaarlijks wordt hieraan een bedrag van ca. 2 miljoen gulden besteed. Hiervan wordt o.a. bekostigd: het wetenschappelijk onderzoek naar oorzaken en behandelingsmethoden van astmatische ziekten; de astma behandelingscentra en therapeuti sche kampen voor astmatische jon geren. In heel Nederland brengt de ze collecte een bedrag op van circa 800.000 gulden en vormt als zodanig een belangrijke inkomstenbron om deze activiteiten mogelijk te maken. Het plaatselijk comité hoopt dat door middel van deze collecte de Vlissingse bevolking een bedrag bij een zal brengen van ruim 2500. Om deze collecte te doen slagen zijn evenwel 70 a 80 collectanten nodig. Een ieder van 16 jaar en ouder, die zich in bovengenoemde week een paar uurtjes beschikbaar wil stellen, kan zich mellden bij: mevrouw Roe mers, Mozartlaan 12, Vlissingen, te lefoon 01184-6212 of bij de heer Van Sluys, Middenhofsingel 18, Oost- Souburg. telefoon 01183-1301. OPLAGE 32.500 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE N.V. Uitgevers My. De Stem, Breda. Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 Postgiro: 1114111 Bank Alg. Bank Ned. N.V„ Breda Ned. Credietbank N.V. Breda AÜVEKTENTIE-EXPL. J. van der Hoeven, Vlissingen. Spuiplein 94 Telefoon 01184- 6830 REDAKTIE Mevr. B. F. Mulder-Kenter. Vlissingen, M. Hobbemalaan 38 Telefoon 01184 -7778 Druk: Toezending techn. mat. n.v. Rotadruk Axel, Nassaustraat 3, telefoon 01155 - 2320. Zojuist verschenen de bekende 08/15 boeken van Kirst nu in pocket DF KAZERNE DF. OORLOG HET EINDE VANDAAG 8.90 per deel Verkrijgbaar bij BOEKHANDEL paul krugerstraat 33 -tel. 2733-vlissingen op benzines! Troelstra weg 364-366 Paauwenburg Spuistraat 53 Hobeinstraat 11 Kanaalstraat 32 (Oost-Souburg) U kunt het er niet mee eens zijn, maar ik vind het een grie zelig idee. Ik bedoel dat stem men met een automaat. Als u dit leest hebt u het al gedaan. Nu ik dit schrijf moet het nog gebeuren en ik wil maar even dit zeggen: als het allemaal zo gemakkelijk was, zouden ze in Goes geen proefstemming heb ben gehouden. Laten we eerlijk zijn, dit is de kans voor de partijen die er anders maar wat smalletjes afkomen. Je zal lijst 1 bedoelen en per ongeluk op 23 drukken! Al dat ingewikkel de computergedoe, daar moet je in thuis zijn en vergissen is menselijk en dus....maar afijn, nogmaals, als u dit leest weet u het al, dan zijn we uit de span ning voor weer dereens vier jaar. Dan zijn de gouden tijden vol ministers in ons Zeeuwse land weer voorbij. Dan kroppen we onze grieven maar weer op voor over vier jo.iT. Mocht u misschien geschrokken zijn van de stemautomaat in Goes waar zelfs de Engelse televisie op afkomt in Zuiddorpe schrikken ze zich keer op keer half dood van een vogelver schrikker. Ook een automatisch ding, dat door middel van car bid bij nacht en dag er maar op los knalt. Het is wel effectief, de vogels blijven weg, maar als het zo door gaat, de mensen ook, uit Zuiddorpe... Zo ziet u, narigheid genoeg in de wereld. Daarom maar goed dat het Zeeuws Museum weer compleet is. De onlangs gestolen 95, zoals dat heet waardevolle, voorwer pen zijn weer terug en als u nu van plan bent het Zeeuws Mu seum in Middelburg te bezoe ken, hoeft u zich niet bekocht te voelen. Alles wat er liggen moet, ligt er weer. Nog een vrolijk nieuwtje: de paaseieren hebben minister De Jong goed gesmaakt. Die eierenhad hij gekregen van een aantal agrari sche jongeren uit Zeeuwsch- Vlaanderen, die er bovendien nog een lijstje met wensen bij hadden gedaan. Minister De Jong heeft beloofd de wensen te bekijken. Maar goeddat met eieren eten vaak niet zo lang gewacht wordt als met het in willigen van bij onze regering geuite wensen. Het enige resul taat zou dan zijn: rotte eieren. En die zijn even onbruikbaar als niet na te komen beloften: je kunt er alleen maar mee gooien! d'OESTER. De winnares van het vorige Schel- debode-kringetje was mejuffrouw Marjan de Visser, Mortierestraat 15, Middelburg. Zij heeft inmiddels de prijzen in ontvangst genomen. Deze week nam onze fotograaf een kijkje in Vlissingen. De dame in het krin getje kan zaterdag het bewijsmateri aal afhalen aan ons kantoor, Spui plein 94 in Vlissingen. De prij zenschenkers van deze week zijn: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwali- teits-taart; Slagerij De Vries, Wal- straat 46, een pond biefstuk; Vis handel Frans de Muijnck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdagreclame; Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, luxe flacon badsohuim; Foto de Grave, Walstraat 74, waardebon van ƒ2,50 voot foto-artikelen; Jo Fibbe, Wal straat 29, lederen huishoudbeurs; De Kledingbokser, Lange Zelke 26, stropdas; Optiek Tilroe, Walstraat 81, kamerthermometer; Sporthuis Roovers, Walstraat 80, een knipplaat Fabeltjeskrant; Boutique La Perru- que, Walstraat 129, een pruikenbor stel; de Wijnkelder, Walstraat 104, een fles Rode Mistella; Kaashuis Smits marktkraam, pand kaas naar keuze. Discobar Firma Kloosterman, hoek Lange Zelke, grammofoonplaat van ƒ4,50; Coöp Distellete, Van Dis- hoeckstraat 40, fles fijne cognac; Fabro N.V., Domburgs Schuitvlot 3, Middelburg, 1 platenbon ter waarde van ƒ5; De Drie Tonnetjes, St.- Jacobastraat 4, koffie 'met gebak voor twee personen; Sagerij D. Oos- terom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren; Snackbar Remco, Win kelcentrum Pauwenhof, een Okay ijstaart t.w.v. ƒ4; Firma Goudklop pertje, Walstraat, waardebon ƒ5. Eén enquete-formulier om alvast te beginnen is bij dit blad ingesloten.

Scheldebode | 1971 | | pagina 1