EEN UNIEKE EXPOSITIE vloerbedekking reinigen VAN LIERE, uw drogist kollektie moderne gouden en zilveren sieraden, expressieve en sprankelende vormgeving dit op 6, 7 en 8 mei in „de Vroone" te Kapelle 2 Itr wasverzachter 3,25 VAN LIERE, uw drogist YERSEKE Blijven TOBBEN? NEEL Direkt INRUILEN J A! 3 REI M ERS WA AL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT Elektrisch uw Huur f2,— Voorhoute 16 Kruiningen Viering Koninginnedag. In het advertentie-gedeelte van dit blad vindt u de adressen waar u zich op kunt geven voor de puzzelrit voor 's avonds, de gekostumeerde wielerron de en de tekenwedstrijd. Voor zover zij dit niet gedaan hebben op school, kun nen de kinderen die aan de fietspuzzel- rit meedoen zich ook bij de bekende adressen opgeven. Om organisatorische redenen is het gewenst dat het bestuur zo vlug mogelijk inzicht krijgt in het aantal deelnemers wat mee gaat doen aan de tekenwedstrijd. Natuurlijk kan een tekening van een zesjarige niet met de zelfde maatstaven gemeten worden dan die van een volwassene, daarom zijn er de volgende categorieën. Van 6-9 jaar, van 9-12 jaar, van 13-16 jaar, van 16- 19 jaar en tenslotte 20 jaar en ouder. Het bestuur hoopt dat het Kerkplein te klein zal zijn om het aantal deelnemers een plaats te geven. Wij hebben verno men dat de bekende groep ook dit jaar weer meedoet met de gekostumeerde wielerronde. Zijn de andere groepen die ook altijd meedoen ook al doende? En de kinderen? Graag een spoedige opga ve. Zoals wij vorige week reeds melden is het ook mogelijk voor mensen van buiten Yerseke om mee te doen aan de puzzelrit in de avonduren. Startgeld 1,50 en opgeven bij een van de leden van het bestuur. U kunt ook een van de telefoonnummers bellen die in de adver tentie vermeld staan. In de loop van de volgende week wordt huis-aan-huis het prograrpma verspreid. Coöp. Raiffeisenbank boven 15 miljoen. Op 1 maart maakte de heer J. M. van den Dorpel, Damstraat 79 te Yerseke met zijn storting de 15 miljoen aan spaargelden vol. Voor dit feit ontving hij een bedrag van 100, Volharding-Zaamslag 41. In een zeer sportief gespeelde wed strijd heeft Volharding beide punten thuisgehouden tegen Zaamslag. Volhar ding met maar liefst vijf junioren in de gelederen wist via een afstandschot van Joke Saaman de leiding te nemen, waar na Zaamslag ophaalde tot 11, wat ook de ruststand was. Na de thee was het Bert Mol die twee doelpunten aan liet tekenen 31, waarvan het tweede een prachtige doorloopbal was. Licia Koe man verhoogde de score nog tot 41. Deze uitslag gaf de verhouding tussen beide ploegen goed weer. De pupillen wonnen met 30 van Blauw-Wit B. De aspiranten A gaan enkele spannende weken tegemoet. Er zijn nog 4 gegadig den voor het kampioenschap, waaronder Volharding A. Zaterdag spelen ze de return tegen Seolto A, wat een over winning op moet leveren. Openstelling mosselzaadvisserij. Van 11 t.m. 19 en van 24 t.m. 28 mei zal het westelijk deel van de Wadden zee opengesteld worden voor de vangst van moselzaad en halfwasmossels. Het geviste mag alleen en uitsluitend uitge zaaid worden op de percelen in de Wad denzee. Voor de uitzaai op de percelen in Zeeland zal het Wad voor het vissen van zaad en halfwasmossels openge steld worden van 1 t.m. 11 juni. Deze termijn zal met 1 week verlengd kun nen worden. Opbrengst Emmabloemkollekte. De in Yerseke gehouden Emmabloem kollekte heeft dit jaar 528,08 opge bracht. Van dit bedrag gaat 40% naar de landelijke T.B.C.-bestrijding en 60% komt ten goede van de plaatselijke kruisverenigingen. Alle koliektantes, geefsters en gevers hartelijk dank. Deltaweek. Nederland is op weg, goed op weg zelfs, om het watersportcentrum van Europa te worden. Het watersportpara dijs! Wat de ski-sport betekent voor Zwitserland en Oostenrijk, zal de water sport gaan betekenen voor Nederland. Een land te bereizen via waterwegen. Mede gezien de internationale aspecten van dit alles, ontbrak tot nu toe een groot zeilevenement, althans voor zee gaande jachten. En dit gaat de Delta- week brengen. De Deltaweek is het ini tiatief van de volgengde watersportver enigingen: Alblasserdam, Breskens, Ha ringvliet, Kon. Roei- en Zeilvereniging de Maas, Noord-Beveland, Noordzee- club, De Schelde te Bergen op Zoom, Willemstad, Wolphaartsdrjk, Yerseke en Zierikzee. De stoot in de goede richting werd gegeven door het succes van de Veronica-race 1970, een 200-mijls Noord- zeerace, georganiseerd door de water- sportvereni'gingen Noord-Beveland en Wolphaartsdijk. Deze race ontleende haar naam aan het Noordelijke keer punt: het radioschip Veronica. De Kon. Marine verleende aan deze race mede werking door het beschikbaar stellen van de Balder" als volgschip. De Ver onica-race 1971 is aangewezen als se lectiewedstrijd voor de Admiralcupraces en is tevens met de Oosterscheldewed- strijd en de Zeelandwedstrijden, opgeno men in het puntenklassement voor de Verbondsbezems, prestatieprijs van het K.N.W.V. in de verschillende I.O.R.- klassen, gelijk te stellen met een kam pioenschap. De Veronicarace 1971 fun geert als openingswedstrijd van de Del taweek, die bestaat uit de volgende wedstrijden: 11 juni: Ymuiden-Colijns- plaat; Breskens-Colijnsplaat; Zierikzee- Dintelsas; 12, 13 en 14 juni: Veronica race; 12 en 13 juni Haringvlietwedstrij- den; 14 juni Dintelsas-Zierikzee; 15 ju ni Zierikzee- Yerseke; 15 juni Ooster- scheldewedstrijd17 juni Zeelandbrug- race; 18 en 19 juni Zeelandwedstrijden. Er is een secretariaat Deltaweek inge steld, dat zonodig wordt bijgestaan door het secertariaatscomité, bestaande uit 1 afgevaardigde per deelnemende vereni ging. Daarnaast is een voorbereidings commissie in het leven geroepen, be staande uit de heren W. P. Pont, radio en T.V.; L. Prangerwatersport; J. A. Kuitert, Waterkampioen; P. Knoop, Te legraaf; J. Bouman, reklamebureaus en J. M. Pigeaud, lidsectie Zeewedstrijdzeil- sport K.N.W.V. Er komt een aankondi gingsblad dat verspreid zal worden in Nederland, België en Engeland. Voor Engeland heeft de watersportpublicist Rob van Mesdag zijn medewerking toe gezegd. Het is verheugend dat Neder land nu voor I.O.R.- en Ronde- en Plat- boomjachten een wedstrijdweek krijgt die vergelijkbaar is met de Cowesweek en de Kieler Woche. Een wedstrijdweek met een internationaal karakter, te hou den in een gebied, dat recreatief me de door het Deltaplan een grote rol zal gaan spelen. Ook van de zijde van pers en televisie bestaat nu reeds grote belangstelling. Het programma van de wedstrijden zal van plaats tot plaats anders zijn omdat dit program aange past zal worden aan plaatselijke om standigheden en mogelijkheden. Yersekse kandidaten. Voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer op woensdag 28 april staan er ook een tweetal Yersekse kan didaten en wel op lijst 2 van de Partij van de Arbeid, de heer B. J. Korstanje en op lijst 10 van Binding Rechts, de heer L. A. Hollestelle. Hoek-Yerseke 11. Yerseke I behaalde in de uitwedstrijd tegen Hoek een uitstekend resultaat, hec werd een 11 gelijkspel. Henk Christiaanse opende zelfs de score, kort daarna wist Hoek gelijk te maken wat tevens het kampioenschap betekende Yerseke II won met het kleinstmogelijke verschil van Z.S.C. 10. Yerseke IH leed een zware nederlaag tegen de a.s. kampioen Krabbendijke II 70. De B- junioren verloren met 50 van Kruinin gen B, de pupillen wonnen met 30 van Hansw. Boys. Woensdagavond spelen 2 elftallen van Yerseke tegen de F.C. Be- velanden uit Goes, het A-elftal won met 80 en het B-elftal met 61. Zaterdag speelt Yerseke I zijn laatste competitie wedstrijd uit tegen V.C.K., Yerseke II besluit de competitie met een uitwed strijd tegen Rillandia II. Yerseke III en B-junioren zijn vrij, de pupillen spelen zaterdagmorgen tegen Kruiningen. Opbrengst Simavi-kollekte. De Simavi-kollekte heeft een bedrag van 1798,opgebracht. Wedvlucht. De P.V. „De Noordster" hield op 17 april j.l. een concours vanaf Oudenaarde met 132 duiven. De eerste prijzen wer den als volgt behaald: 1 Jac. Neels; 2, 4, 11 en 12 E. Minnaard Jz.; 3 en 15 A. Zoetewey; 6 M. de Koeyer; 7 en 8 J. Kosten; 9 Joh. Minnaard; 10 E. Min naard Mz.; 13 J. Feytel en 14 L. P. Kosten. DE BESTE KUNSTENAARS UIT SKANDINAVIE en West Europa ontwierpen de door ons te exposeren die zelfs voor menig juwelier nog onbekend is, alsmede een kollektie moderne horloges HORLOGER JUWELIER OPTICIEN TELEFOON (01102) 1223 DIJKWELSESTRAAT 22 KAPELLE-BIEZELINGE Vrijdags tot 9 uur geopend. voor 'n moderne PFAFF zig-zag lichtgewicht naaimachine. Direkt doen, 't wordt al leen maar duurder mmimi NAAIMACHINEHUIS Korte Meestraat 17 - tel. 01640-35878 BERGEN OP ZOOM Papegaaistraat 4 Tel. 01100-4187 GOES Koningschieting. Op vrijdag 16 april werd door St. Se- bastiaan alhier de Koningschieting ge houden. Winnaar werd de heer L. de Koeyer met 234 punten en eiste hierme de tevens de Wisselbeker en het Keizer schap op, daar hij voor de derde achter eenvolgende maal Koning werd. Tweede werd de heer A. Duinkerke 231 pnt; 3. P. de Koeyer 230 pnt; 4 J. van Stee 222 pnt; 5. G. Geeve 178 pnt; 6. J. de Koeyer 153 pnt; 7. W. Bakker 82 pnt. Het was tot het laatste schot een zeer spannende strijd wat ook merkbaar is aan de resultaten daar dit onder de he ren hun kunnen ligt. Maar ja zo zie je zenuwen spelen ook hier. Verder moch ten we een paar nieuwe leden in wed strijdverband zien schieten, wat niet meevalt, maar toch een mooi resultaat. Mochten er inwoners zijn die wel inte resse hebben voor deze sport, wend u dan tot een van de bestuurs- of gewone leden. TJ kunt dan eventueel eens een kijkje nemen bij het oefenen. Ruitersport. Zaterdag 17 april hield de rijvereni- ging „Reimerswaal" een streekwedstrrjd Van de zijde van Kon. Federatie van Landelijke Rijverening trad als examina tor op de heer Munsters uit Willemstad. Bij de grote paarden slaagden voor de BI proef de heren: D. Hamerpachtmet zijn paard Inca en J. de Braai met Ju lia, beiden lid van de rijvereniging „Rei merswaal". Voor B springen slaagde mej. A. de Jong met Moonlight van de „Weelruiters". Bij de pony's slaagde voor de B2 proef mej. Mia van Fraassen met Alida (Reimerswaal). Voor de BI proef slaagden ook: Hans Nieuwenhuize met Pico; Jan Sinke met Donald; Frans Sinke met Silvia; Ester Mol met Julia; Annelies Boogert met Lady; Adrien Jobse met Pedro en Hans de Jonge met Prins, allen lid van de rijvereniging „Reimerswaal". Voetbal. Het eerste elftal speelde zaterdag te gen Mevo in Zierikzee en wist deze wed strijd in een 53 overwinning om te zetten. Na een kwartier spelen was het door doelpunten van Bruinooge 2x en Dekker, waar Mevo door Lemson een puntje tegenover stelde al 3-1 voor We- meidinge. Voor de rust zagen Bruinooge en Schouten kans om de score op te voeren tot 51. Na de rust was Mevo iets sterker en kregen Ravia en Van Dijke kans de achterstand te verkleinen tot 35. Het tweede leed een nederlaag thuis tegen Brouwershaven I met 21 en degradeert naar de derde klas. Het derde won van Rillandia met 70. B I verloor in Krabbendijke met 32. De pupillen zijn ook weer begonnen, CI won van Rillandia met 40 en C II van Kruiningen C II met 51. Wedvlucht. Voor de postduivenvereniging „De Postduif" is het vliegseizoen weer be gonnen met een vlucht vanuit Oudenaar de over een afstand van 79 km. Er werd deelgenomen met 88 duiven. De snelheid van de eerste duif was 1205 meter. De uitslag was als volgt: 1, 9 en 10 A. Klap; 2, 4, 5, 6 en 7 A. op 'tHof; 3 J. Feytel; 8 C. Lamfer. Hangar uitgebrand. Van zondag op maandagnacht moest de brandweer uitrukken voor een felle uitslaande brand in een landbouwschuur met hangar in de Reepweg, eigendom van de Gebroeders Van Oosten. Het ach terste gedeelte is vrijwel geheel verlo ren gegaan. De aanwezige koeien en geiten in de stal aan de voorzijde kon den ijlings door te hulp geschoten man nen allen worden gered voor de vuurzee hun kon bereiken. Een tweetal auto's die in een aangrenzende ruimte aan de achterzijde gestald waren werden ech- terwel een prooi der vlammen. Door de aanwezigheid van een groot aantal ba len stroo was het tussen 1 en 1.30 uur een felle vuurzee die de brandweer moest bestrijden waarbij ze nog de moei lijkheid had het water van de Noordelij ke Achterweg te moeten halen daar in de Reepweg geen aansluitingeng van de waterleiding zijn. De oorzaak is tot he den onbekend. Tot ongeveer kwart voor vier heeft de brandweer werk gehad de brand die in het ^troo lang bleef aan houden te .blussen. De schade die meer dan tienduizend gulden bedraagt wordt door verzekering gedekt. Een en ander bracht zondagnacht heel wat volk op de been. Paasvoetbal scholen. Bij het voetballen in de Paasvakantie is de openbare school als winnaar uit de strijd gekomen van een Paasvoetbal- wedstrijd waaraan 87 ploegen deelna men. De Christelijke School werd in haar poule tweede. Bijeenkomst Plattelandsjongeren. Tijdens de vrijdagavond gehouden bij eenkomst van dePlattelandsjongeren Zuid in het Dorpshuis, werd de winnaar bekendgemaakt van de deze winter ge houden toneelwedstrijd, waaraan een 9- tal afdelingen uit Brabant en Zeeland hebben deelgenomen. De jury, voorzitter de heer Bram Risseeuw, deelde mee dat de afdeling West-Zeeuws-Vlaanderen als winnaar uit de bus kwam met hun to neelstuk „Rond de Karashoeve" welk stuk na de pauze voor het voetlicht werd gebracht. Een beker was him be loning, terwijl de spelers allen een toe gangsbewijs voor een Z.V.U. evenement kregen aangeboden. Als beste toneel speelster ging Ria Braamse uit 's-Heer Abtskerke met de hoogste eer strijken terwijl de heer Wiek Lagendijk de beste toneelspeler was. Zij ontvingen allebei een medaille. Tevoren was na het ope ningswoord van Rob den Engelse uit Klundert, afdelingsvoorzitter het cabaret Oost-Zeeuws-Vlaanderen opgetreden met een programma van zelfgemaakte lied jes en geïmproviseerde schetjes. Dit ca baretgroepje van jongeren waarin o.a. de oud-Wemeldingenaar Teun van Els- acker deel van uitmaakte zag kans de hele zaal mee te krijgen bij hun vlot gebracht programma. De algehele lei ding van deze avond was in handen van de heer J. Harderwijk, secretaris-vor mingsleider van de afdeling Plattelands- jongeren. Voetbal. Kruiningen moest zaterdag met twee invallers naar Bruse Boys, J. Rikkers en Jac. Blok waren niet beschikbaar. G. de Nood en M. Bauer waren de ver vangers. De 22 uitslag is dan toch een goed resultaat. De Nood gaf Krui ningen de leiding, maar Bruse Boys boog met 2 doelpunten de achterstand weg. Het was Leen v. d. Linde die Krui ningen toch weer naast Bruse Boys bracht. Ook doelman Wim Brandt was weer te zien in grootse vorm, hij stopte o.a. een strafschop. Het tweede won met 30 van Kloetinge V. De doelpunten kwamen van Frans Hazewindus 2x en Krijn Saaman. Overigens hadden ze wel erg veel pech, er kwamen wel vijf of zes schoten op paal en lat terecht. Het derde wachtte tevergeefs op Hoek III. Het vierde verloor met Krabbendijke III. Dat BI een waardig kampioen is be- ,wees het nog eens door haar laatste wedstrijd met 50 te winnen van Yer seke BI Na BI nu Cl kampioen door liefst met 100 te winnen van Krabben- ke C I. C II verloor 2x resp. van Nieuw- dorp CII met 40 en 52 van Wemel- dinge CII. Jongens van CI van deze plaats proficiat met het behalen van dit resultaat. DI verloor met 41 van Kloetinge Dl. Voor zaterdag is het pro gramma: Kruiningen III-Hoedekensker- ke II. Hoedekenskerke A-Kruiningen A. Ook spelen de A-junioren maandag avond en wel tegen Volharding A. Pa trijzen B II-Kruiningen BII. Yerseke C I-Kruiningen CI. Kruiningen CII- Kloetinge C II. Kwadendamme D I-Krui- ningen D I. Programma Koninginnedag. 8 uur: Klokgelui en vlaggen uit. 9.15 uur: afhalen der schoolkinderen van O.L.S. en Chr. L.S. door „E.M.M.", naar Dorsphuis. 9-.45-11.45 uur: film, traktatie, boerenkapel voor de jeugd in Dorpshuis. 19-19.30 uur: muzikale rondgang door „E.M.M." 19.30-20.30 uur: jeugd mee naar Dorpshuis - Boeren kapel 20.30 uur: Oranjebal Dorpshuis Soos: oliebollenaktie vanaf 9.30 uur huis- aan-huis, ook verkrijgbaar in de Soos. Geopend vanaf 10 uur; voor iedereen toegankelijk (vanaf 14 j.) Terras! 19.30 uur: Discobal - films voor iedereen toe gankelijk (vanaf 14 j.). Gratis toegang. Verdere meededelingen volgende week. Wedvlucht. Door de postduivenvereniging „De Vrijheidsduif" te Kruiningen werd weer deelgenomen aan een vlucht vanuit Doornik. Afstand 104 km. Deelname 144 duiven. De voornaamste uitslagen zijn: 1 P. Willeboer; 2 H. Bauer; 3 C. Aerts; 4 en 6 H. Witte; 5 J. en P. Voois; 7 en 9« J. Waverijn; 8 J. Willeboer en 10 P. Kakebeeke. Voorhoute 16 Kruiningen Wedvlucht. Door P.V. „De Blauwe Doffer" werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Doornik. De uitslag was: 1, 2, 3, 4, 5, 9 A. de Leeuw; 6 L. Theenaert; 7 J. de Ritter; 8 Jac. de Klerk en 10 I. Sanders. Hansw. Boys-Com. Boys 34. In een keihard gevecht om beide pun ten heeft Hansweert het onderspit moe ten delven. Een wedstrijd die soms de indruk wekte te ontaarden in een trap- duel in plaats van in een sportief treffen. Via de spelers v. d. Berg en Maas stond Hansweert op 02 achterstand. Witte wist voor de rust de stand op 12 te brengen. Erjke scoorde na rust de gelijk maker maar via Martens en Maas nam Com. Boys een voorsprong. Kort voor het eindsignaal werd via een strafschop die genomen werd door De Hollander, de eindstand bepaald op 34. Zondag a.s. zal het eerste elftal een uitwedstrijd spelen tegen Koewacht. Een ploeg die thuis moeilijk te kloppen valt, doch met deze wetenschap zal men ongetwijfeld vol energie hopelijk een sportieve en suksesvolle wedstrijd kunnen spelen. Instuif. Zaterdag 24 april a.s. te half acht houdt de Instuif Hansweert een dans avond in de zaal Kaj Munk. Muzikale medewerking gwordt verleend door La zy Day. Konin ginnedag. Op Koninginnedag organiseert de Hansw. Boys weer festiviteiten. Helaas is er tot heden toe nog niet getracht in samenwerking met andere verenigingen en scholen te komen tot het opstellen van een gezamenlijk feestprogramma al moet zondermeer het initiatief van de Boys worden gerespekteerd. Het pro gramma ziet er voorlopig als volgt uit: 1. Balonnenwedstrijd voor de gehele jeugd t.m. 15 jaar. 2. Puzzelrit, met vaste controlepunten binnen Hansweert. 3. Voetbalwedstrijden tussen de buur ten onderling voor de jeugd van 10 t.m.löjaar. Ook wordt de mogelijkheid bekeken een damesseniorenvoetbalwedstrijd te houden. Wellicht dat andere verenigin gen in overleg willen treden met de ini tiatiefnemers om het programma alsnog uit te bouwen. Stagnatie op R.W. 58. De gebruikers van R.W. 58 zullen voorlopig rekening moeten houden met stagnatie nabij de Vlakebrug. Het pas seren aldaar zal tot circa 7 mei alleen via één baan kunnen geschieden daar beurtelings de banen van deze brug zul len worden gerepareerd. In de spitsuren dient men met filevorming rekening te houden. Tijdens d<e weekenden zijn de beide banen opengesteld. Uitslag enquête. Door het comité Hansweert-Oost is in nauwe samenwerking met het college vna B. en W. van Reimerswaal een en quête gehouden onder de bevolking van Hansweert-Oost. Een en ander in ver band met de te verwachten uitbreiding van het kanaal en haven te Hansweert waardoor geheel Hansweert-Oost zal moeten verdwijnen. Belangrijk was een inzicht te krijgen waar de inwoners van Hansweert-Oost zich mettertijd zullen gaan vestigen. 57 gezinnen wensen te Hansweert-West te kompn wonen ter wijl 40 gezinnen er de voorkeur aan ga ven naar Kruiningen te verhuizen. Zon der enige voorkeur voor plaats maar onder vermelding van elders waren er 11 gezinnen. 16 gezinnen bleken nog geen mening te hebben gevormd. Ver der was de uitslag 1 Krabbendijke, 1 Yerseke, 6 Goes, 1 Sas van Gent, 1 We- meidinge, 1 Den Haag, 2 Kapelle, 1 Mid delburg, 1 Leiden. Op verscheidene en quêteformulieren wordt gevraagd bij Rijkswaterstaat op spoed aan te drin gen bij het nemen van een beslissing t.a.v. de uitbreiding van de Haven en verbreding van het Kanaal. Het comité Hansweert-Oost ondersteunt a.h.w. deze eis. De mensen mogen niet langer in on zekerheid blijven verkeren. Tal van noodzakelijke voorzieningen zowel aan de woningen als aan het interieur wor den door de meesten noodgedwongen uitgesteld met de gedachte: „is het nog wel de moeite". Op Rijkswaterstaat rust zondermeer de plicht de inwoners van Hansweert-Oost niet langer in de onze kerheid te laten verkeren en kost wat kost op zeer korte termijn een beslissing te nemen zodat de verstrooiing onder deze burgers ten einde zal zijn. De voor zitter van het comité Nieuw Hansweert Dr. J. de Beij deelde ons desgevraagd mede, dat de enquête geheel heeft be antwoord aan zijn verwachtingen alhoe wel hij het voor diverse mensen wel erg prematuur vond reeds nu een duidelijke keus te maken. Feestavond. De buurtvereniging „Achter de Boom- dijk" gaat op 23 april a.s. in de zaal Zeelandia een feestavond houden. De feestavond zal worden opgeluisterd door een band uit St. Willibrord. Er zal een quiz en een verloting worden gehouden. De feestavond begint te 20.15 uur en de deuren worden om 21.330 uur gesloten. De feestavond duurt tot twee uur in de nacht.

Scheldebode | 1971 | | pagina 2