Nota van hoorzitting Stadhuisplein - Boulevard Bankert Zaken Optiek Tilroe Meubelzaak Meubicen nu in binnenstad van Vlissingen Uitbreiding bij Electro v.d. Vijver KERKDIENSTEN OM GELD VERLEGEN? 25 JAAR KERKZANG WELKE DOKTER IS THUIS? CULTURELE AGENDA Verbetering zeewering Strand ga met uw tijd mee - ga naardenmb! Vlissingen Middelburg Oost-Souburg DONDERDAG 22 APRIL 1971 DE SCHELDEBODE VLISSINGEN Door het Vlissingse gemeentebestuur is op 29 sep tember 1970 een hoorzitting gehouden voor de inwoners van het ge bied, begrensd door Badhuisstraat, Singel, Paul Krugerstraat, Ko ningsweg, Aagje Dekenstraat, Coosje Buskenstraat en Boulevard Bankert. Op dezfe hoorzitting waren ruim honderd ingezetenen aan wezig. Van de op deze zitting behandelde zaken volgt onderstaand een overzicht. Gevraagd werd of het mogelijk was, dat geïnteresseerden een exem plaar krijgen van de in de zaal op gehangen tekeningen, waarop de plannen met betrekking tot verbete ring van de zeewering van de Boule vards Banket en Evertsen en de daar mee samenhangende werken aange duid zijn. De burgemeester antwoord de hierop, dat de pers deze tekening, weliswaar vereenvoudigd, afgedrukt heeft. Gezien de hoge kosten, kan aan het verzoek niet voldaan worden. Gewezen werd op die vervulling van de binnenstad, in het bijzonder in verband met de weekmarkt. Wet houder Smit merkte op, dat dit "verwijt" niet tot de gemeente, maar tot het publiek gericht diende te zijn. Hij betreurde de ongedisci plineerde houding van het publiek en wees er voorts op, dat de Oude Markt en omgeving na de week markt schoongeveegd wordt, maar kon zich voorstellen dat het dan 's zondags weer Vuil geworden is. Op het urgentieschema 1971 staat een kleine veegmachine. want dikwijls is het een kwestie van mankracht. De opmerking werd gemaakt dat in Engeland de straten veel schoner zijn dan in Vlissingen, wat hoofdza kelijk bereikt wordt door een straf boetesysteem: indien men de straat in Engeland verontreinigt door pa piertjes en diergelijke neer te gooi en, wordt dit beboet met 5 pond (on geveer f 40,—). Wethouder SSndt wees er nogmaals op, dat het de taak van iedere, burger is, de straat schoon te hou den. Het opleggen van een boete is echter ter beoordeling van de rech ter. Het gemeentebestuur heeft in het vaststellen van de hoogte van een boete geen taak of bevoegdhe den. Dezelfde vraagsteller haalde de in de algemene politieverordening neergelegde verplichting aan tot het sneeuwvrij houden van de stoep voor ieders huis. Wanneer de ge meente hieraan wat meer bekend heid zou geven, zou er tegelijkertijd op gewezen kunnen worden, dat, indien men nalatig is en er komt iemand te vallen, men wettelijk \ansprakélijk is. Een andere inwo- nfc merkte op, dat het troittoir aan de^iAagje Dekenstraat en de Wal- straat, grenzend aan het terrein van de Kon. Mij. "De Schelde", nimmer sneeuwvrij gemaakt wordt. Hij vreesde, dat de politie wel nooit verbaliserend tegen „De Schelde" opgetreden zal zijn. Van de zijde van de politie werd hierop meege deeld. dat tegen de genoemde nala tigheid wel eens opgetreden wordt. Besloten is, jaarlijks bij de eerste sneeuwval het publiek door middel van een publdkatie op zijn verplich tingen ter zake te wijzen. Geïnformeerd werd naar de door snede van het nieuwe dijklichaam. Wethouder Smit zette uiteen, dat het diijklichaam aan de zeezijde een hoogte zal krijgen van ongeveer 7% meter en naar achteren toe lang zaam zal oplopen naar 9 meter. De erachter gelegen Spuiboezem, die alsdan gedempt zal worden, krijgt een hoogte van 1% meter boven N.A.P., dus ongeveer gelijk aan de Badhuisstraat. Voorts vroeg deze in woner naar het straiteniverloap op de te dempen Spuikom. .Wethouder Smit deelde mede, dat het plan be staat, de Paul Krugerstraat door te trekken, een bocht naar het oosten te laten maken en op de Spuistraat uit te doen komen. Voorts zal de Koudekerkseweg doorgetrokken worden totdat deze op de gedempte Spuiiboezem uitkomt. De derde weg is een verbrede Glacasstraat, waar langs men de boulevard kan berei ken. Een andere inwoner merkte op, dat ir. Visser van het Waterschap Walcheren enige tijd geleden gezegd heeft, dat het laagste punt van de boulevards gelegen is bij het par keerterrein naast het strandhotel, maar de hoogte was nog wel 8 meter. Hij vroeg naar aanleiding van de door wethouder Smit ge noemde hoogte van 7% meter, of er dan een halve meter afgegraven wordt. Wethouder Smit antwoordde, dat dit laatste natuurlijk niet zal gebeuren. De hoogte zal wel tussen de 7% en 8 meter liggen. De vra gensteller zette zijn betoog voort door op te merken dat in 1953 het zeewater niet binnenstroomde bij dit laagste punt van de boulevards^ (op 1 februari had dit een hoogte van 8 meter N.A.P.), maar bij de Vissers haven en bij het landingsmonument op het eiland. Is het niet verstandig, eerst op die plaatsen verbeterimgswerken uit te voeren? Hierop werd geantwoord, dat aan deze zwakke punten even eens aandacht geschonken wordt. De plannen hiervoor verkeren nog niet in een zo vergevorderd stadium als die met betrekking tot de boule vards. De burgemeester voegde hier nog aan toe, dat een en ander niet ter beslissing van het gemeentebe stuur staat, maar van de minister van Verkeer en Waterstaat, hoewel het gemeentebestuur uiteraard wel bereid is, verlangens van die bevol king over te brengen en de aandacht van de minister op bepaalde proble men te vestigen. Bovendien wordt de totstandkoming van definitieve plannen voor het gedeelte van de zeewering tussen de Vissershaven en de buitenhaven nog bemoeilijkt door het feit, dat monumentenzorg de eerstgenoemde haven niet ge dempt Wil zien, terwijl in de boule- (Wijzingen voorbehouden) Vlissingen. Zaterdag 24 april van 0.90 tot en met 24 uur Mijnlieff, Koudekerkseweg 78a, tel. 01184- 2525, zondag 25 anril van 0.00 tot en met 24 uur Dokter Kont, Badtwitttraat, Tel. 01184 -2190 Apotheek van vrijaag as april 18 uur tot en met vrijdag 30 april v.m. 8.30 uur geopend apotheek C. P. Lastdrager, C. v. Perestraat 1, Sou burg tel. 01183-1593. Overige apo theken 5-daagse werkweek. Tandarts: zaterdag 24 april van 9- 10 uur en zondag 25 april van 11-12 uur dokter M. A. Smallegange, N. Kemperstraat 32, tel. 01184-7094. Verloskundige: 24 en 25 april: mej. StoLk, Bloemenlaan 45, teL 01184-3838. Huisartsen te Souburg, Amemui- den en Nieuwland: 24 en 25 april: dokter G. A. van Bockel, Kanaal straat 89, Souburg, tel. 01183-1500. Dierenarts: 24 en 25 april: dokter 1. C. Klok, Oostkapelle, tel. 01188- 1443. Wijkverpleegster „Het Groene en WK-Gele Kruis: 24 en 25 april: zuster Van der Endt, Schaepman- straat 51, tel. 01184-4221. wijkverpleegster „het Groene Kruis" te Vlissingen en Souburg: 24 en 25 april: zuster Potappel, Burch- straat 39a, Oost-Souburg, tel. 01183- 1736. Middelburg. Zaterdag 24 april van 0.00 tot en met 24 uur: dokter Boer winkel, Noordweg 214, teL 01180- 2460. Zondag 25 april van 0.00 tot en met 24 uur: dokter Reyerse, Seis- weg 29, tel. 01180-3456. Apotheek. Vanaf vrijdag 23 april non. 18 uur tot en met vrijdag 30 april v.m. 8.30 uur geopend apo theek A. Ringeling, Lange Delft 69„ overige apotheken 5-daagse werk week. Vrijdag 23 april, 20 uur St. Ja- cobskerk te Vlissingen, concert te geven door het Residentie-Orkest, o.l.v. Willem van Otterloo. Zaterdag 24 april 20 uur Schouw burg te Middelburg, int. jazz ensem- ble. Zaterdag 24 april 14.30 uur Schel- dekwartier te Vlissingen Looping 1971. Donderdag 29 april 20 uur Britan nia te Vlissingen Wim Kan met Corry aan zijn zijde. KON. VLAAMSE OPERA TE ANT WERPEN Vrijdag 23 april 20 uur André Chenier, zaterdag 24 april 20 uur De Toverfluit. Zondag 25 april 14.30 uur André Chenier, 20 uur Dp Lustige Wedu we Woensdag 28 april 20 uur De Lus tige Weduwe Vrijdag 30 april 20 uur De Tover fluit. KON. OPERA TE GENT Vrijdag 23 april 20 uur De Zigeu nerbaron Zondag 25 april Afscheid Operet tegezelschap, 20 uur De Zigeunerbaron Vrijdag 30 april afscheid Opera gezelschap. vardplannen uitgegaan is van een gedempte Vissershaven. De bewa king van deze haven, deelde de directeur van gemeentewerken nog mede, blijft tijdens slechte weers omstandigheden gehandhaafd. De zelfde vragensteller memoreerde het feit, dat tijdens storm op 17 oktober 1967 een deel van de glooiing te niet gegaan is; stenen van 50 kg werden door het water heen en weer gesme ten. Hij vroeg of dit tot de verant woordelijkheid van de rijkswater staat behoort. De directeur van ge meentewerken antwoordde .hierop dat dit gedeelte van de zeewering betrof, dat in 1953 spoedshalve door de rijkswaterstaat met zandzakken gedicht is, die later verteerd waren. Het gedeelte is thans weer klassiek gebouwd (klei- en basaltblokken). De vragensteller bracht het toe komstige strand ter sprake, waarvan wethouder Smit in zijn inleiding gezegd had, dat het opgehoogd zal moeten worden. Zijn inziens was dooi* het na de oorlog verleggen van de Nolledijk de stroom 300 tot 350 meter nakr de kust gekomen, waar door er strand verloren is en elke toekomstige ophoging onmiddellijk teniet gedaan zal worden. Hij dacht hierbij aan een voorgenomen zand- opspuiting bij Rithem, al geruime tijd geleden. De plannen, een mil- joenenwerk, lagen al klaar. In één nacht werd de vaargeul door de stroming met een laag zand van 20 meter verhoogd. Iedere ophoging is dan ook weggegooid geld, omdat de natuur te onberekenbaar is. De di recteur van gemeentewerken was van mening, dat het probleem met betrekking tot de Nolledijk veel moeilijker ligt. In het waterloopkun dig laboratorium in De Voorst wor den proeven genomen. De burge meester vulde aan, dat t.z.t. een beslissing genomen zal worden naar aanleiding van de uitkomsten van dit onderzoek. De vragensteller had in deze proefnemingen niet veel vertrouwen. Gevraagd werd hoe de Boulevards Evertsen en Bankert aan de voorzij de verstevigd zullen worden en of hiermee de paaltjes en paalhoofden zullen verdwijnen. Hieraan toege voegd wordt de mededeling dat dijkdoorbraken nooit bij hoofden plaatsgevonden hebben. Wethouder Smit deelde hierop mede, dat de glooiing, die zich thans voor de bou levard de Ruyter bevindt, doorge trokken zal worden tot aan het be gin van het badstrand. De nu aan wezige paaltjes zullen dus verdwij nen. Het strand zal opgehoogd en opnieuw van paalhoofden voorzien worden. Overigens verwees hij naar de opmerkingen over de aan de gang zijnde proeven. Een andere inwoner vond het, denkend aan 1953, geen geruststellende gedachte dat de bescherming achter en niet vóór de bebouwing komt te liggen en vroeg of de voor Boulevard Ban kert aan te leggen glooiing wel af doende zal zijn. Wethouder Smit deelde als antwoord hierop mede, dat proeven in het waterloopkundig laboratorium uitgewezen hebben, dat de veiligheid in zeer hoge mate gegarandeerd kan worden. Het was een inwoner opgevallen, dat de zeevaartschool reeds hoger gebouwd is. Heeft men soms plan nen om het wegdek van de Boule vard Bankiert te verhogen, zodat het uitzicht van vele mensen belemmerd wordt? De directeur van gemeente werken antwoordde, dat het de be doeling is, het muurtje aan de zee zijde van de Boulevard de Ruyter te verlengen over de Boulevard Ban kert. Voor de meeste bewoners brengt dat geen belemmering van het uitzicht te weeg; voor de bewo ners van souterrains is het echter niet onwaarschijnlijk dat het uit zicht verloren gaat. Gevraagd werd wat er gaat ge beuren met de panden tussen de bar "Victoria" en het Aral-benzinestati on. Wethouder Smit antwoordde, dat deze zaak nog in studie is. Het gemeentebestuur wil deze panden liever weg hebben en is doende, met het Waterschap Walcheren, de Rijkswaterstaat van deze wenselijk heid te overtuigen. Voorts werd ge vraagd wat de plannen zijn met betrekking tot het nu onbebouwde gedeelte van de boulevard tussen de zeevaartschool en bar "Victoria". De burgemeester antwoordde, dat er nog geen stedebouwkundig plan is aan de hand waarvan men kan zeg gen welke bestemming deze grond heeft. Wei kon hij meedelen, dat het gemeentebestuur graag bebouwd zou zien. Een inwoner vroeg of het juist is, dat er bebouwing in of tot zeer dichtbij de aan de Badhuisstraat staande huizen behorende tuinen zal komen. Geantwoord werd, dat bij het zien van de in de zaal opgehan gen tekeningen deze indruk wel post zou kunnen vatten, maar dat de hierop aangeduide plannen alleen maar suggesties zijn. De bestem ming van de gronden en het gebruik daarvan zal bij bestemmingsplan ge regeld worden, bij de totstandko- waarvan een ieder gelegenheid bezwaren in te dienen. De herdenking van het 25-jarig bestaan van het Souburgse Her vormd Kerkkoor dat j.l. vrijdaga vond in de Ned. Herv. Kerk aldaar is gevierd, is een feestelijke en zangrijk evenement geworden. Na een kort openingswoord door voor zitter A. de Nooijer, die kerkelijke autoriteiten en zusterverenigin gen welkom heette, begon het jubile rende koor met enige welgekozen liederen. Zeer genuanceerd werden deze gezongen, zonder dat de partijen onderling' domineerden. Het Mid delburgs Mannenkoor was de eerste gast op dót muzikale feest en wist zich uitmuntend aan te passen aan de goede akoestiek, die deze kerk bezit, waardoor hun zang prachtig tot haar recht kwam. Een Souburgse combogroep, zich noemende „The Trompets of Sion" had grote aan dacht, hun zang en begeleiding was gebaseerd op een tonenreeks, die in mineur en majeur zeer verrassende resultaten teweegbracht. De kin derkerkkoren uit Souburg en Nieuwland verleenden hun gewaar deerde medewerking. Het is frap pant, dat deze jeugd altijd grote indruk weet te maken mede door hun zuiverheid en duidelijke uit spraak. Als intermezzo kreeg men orgel spel van Bram Beekman, uit Sou burg, met als solist Jaap Kouse, trompet. Deze beschikt over een goede toon, we willen hem echter niet ontmoedigen, maar om als solist op te treden wordt meer gevraagd, dan dat hij op deze avond kon geven, nervositeit was de oorzaak dat zijn solo niet zo goed uit de verf kwam. De kroon op het werk was de uitvoering van twee liederen, waaraan alle koren deelnamen. Mas saal en geestverheffend. Na afloop van het concert was er een receptie in „Rehoboth", waar men over dit jubileumconcert napraatte. CELA Ook als het om een per soonlijke lening gaat, kunt u onbevangen binnen stappen bij de NMB. Daar wordt het als de gewoonste zaak van de wereld gezien u te helpen. Om enkele bedragen te noemen: 3000,kunt u aflossen in 24 x 144,20 en 4000,— in 24 x 192,26. Veel formulieren komen er niet aan te pas. Op elk NMB kantoor is vlotheid en plezierige behandeling het wachtwoord. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! Er is een NMB kantoor bij u in de buurt: Badhuisstraat 23-25 Markt 43 A Kanaalstraat 41 VLISSINGEN-MIDDELBURG Voor optiek Tilroe was het vorige week dinsdag een dubbel feestelijke dag.Want die dag werden twee van de drie zaken, die de heer Tilroe bezit, heropend. Na een verbouwing kregen de zaken in de Walstraat te Vlissingen en de Lange Delft te Middelburg een nieuw gezicht. Za terdags is het pand in de Walstraat dichtgegaan en dinsdags weer hero pend. In deze tussenliggende dagen is bijzonder hard gewerkt om de zaak een nieuw aanzien te geven. In dit verband zwaaide de heer Tilroe dan ook alle lof toe aan de inte- rieurbouwer, de firma van Liere uit Middelburg, want zonder diens me dewerking en die van zijn personeel was deze verandering nooit op tijd in orde gekomen. Hoewel de totale oppervlakte van de verkoop-, adviesruimte niet gro ter is geworden, is het geheel wel overzichtelijker geworden. Wie nu binnenkomt ziet in één opslag ruim 1200 monturen, waaruit hij of zij keuze kan maken. Het publiek kan nu zelf op zijn gemak een montuur uitzoeken. Als eenmaal de keus is bepaald, komt de vakman erbij, want het is niet uitgesloten, dat een ander montuur beter staat. Overi gens is er voor iedere beurs wel een passend montuur te vinden, want de monturen die wij zagen, waren in de prijsklasse van f 9,75 tot f 1850,-. De specialiteit van optiek Tilroe heeft in de zaak een apart hoekje gekregen. Naast de barometer tref fen we daar de kijkers in alle u»>r- aarden aan. Ook het „wagenpark" van de op tiek in belangrijk uitgebreid en ver beterd. In de ruimte waaT de brili"'-. gerepareerd worden, glazen in de monturen worden gezet enz. staat een volautomatische slijpmachine. In een andere aparte ruimte staat een installatie, die wel wat doet denken aan een spreekamer van een tand arts. Maar voor de mensen, die daar angst voor hebben, hoeven dit bij Optiek Tilroe beslist niet te hebben. De apparatuur dient er al leen maar voor om te zien of de zonnebril, die u daar ongetwijfeld koopt, wel geschikt is voor uw kost bare ogen. De heer Türoe vertelde ons, dat niet iedereen geschikte ogen heeft voor b.v. een polaroid zonnebril. Een zonnebril is beslist geen bazarartikel, maar net zo be langrijk als een gewone bril. En voor diegenen, die het op contact lenzen houden, ter controle daarvan heeft de optiek ook apparatuur. De heer Tilroe heeft met de mo dernisering van twee van zijn zaken eens te meer laten blijken, dat hij met zijn tijd meegaat. Bovendien gaat hij ieder jaar naar Zwitserland om zich op de hoogte te houden van de nieuwste ontwikkelingen op dit gebied. En met zijn gemoderniseer de zaak in de Vlissingse binnenstad is bewezen dat de consument van vandaag deze binnenstad beslist moet blijven bezoeken. VLISSINGEN Het grote pand op de hoek van de Spuistraat en Lange Zelke te Vlissingen, heeft zijn bestemming gevonden. Enkele weken geleden opende de meubel specialisten N.V. Meubicen haar deuren. Deze meubelzaak heeft ook elders in het land nog enkele vesti gingen. De N.V. Meubicen heeft zich tot doel gesteld om alleen eerste klas artikelen te verkopen. Goede kwaliteit en service en een scherp concurrerende prijs stonden er dan ook borg voor dat bedrijfsleider, de heer J. de Jong en zijn staf van medewerkers-en werksters, de eer ste weken na de officiële opening honderden kooplustige Vlissingers en uit andere plaatsen binnen de deuren kreeg. In de 700 m2 grote oppervlakte van deze meubelzaak is een aparte afdeling ingericht voor kleinmeube- len. Hier is volgens de directeur van de NV de heer C. van Dam grote vraag naar. Op een beperkte ruimte staan 400 verschillende kleinmeube- len, maar u kunt zich er gemakke lijk van overtuigen dat deze 400 beslist niet op elkaar gepakt staan, zoals men dat ziet in de Cass-and- Carrybedrijven. De sortering is enorm. De consument kan een keuze maken uit modem, Windsor en klas siek. Maar ook voor eerste klas merktapijt kunt u hier uitstekend slagen. En mocht u een nieuw slaap kamerameublement zoeken, bij Meubicen is een aparte afdeling waar u naar hartelust kimt kijken en keuren. Ook aan het probleem van reservering en financiering is gedacht. Het „klaarstomen" van het bedrijf heeft negen a tien weken geduurd en is helemaal uitgevoerd door eigen personeel. Deze hebben er dag en nacht aan gewerkt om het zo snel mogelijk in orde te hebben, waar zij volledig in geslaagd zijn. In ieder geval heeft Meubicen het hare er toe bijgedragen om de Vlissingse binnenstad verder te ontsluiten en gezelliger te maken, want ook bij deze NV gelooft men in een ople ving van dit koocentrum voor het Zeeuwse publiek. MIDDELBURG Afgelopen week opende radio-tv-electro van de Vijver in Middelburg een filiaal. Met deze opening op het adres Pot- tenmarkt 22 werd het aantal win kels van deze speciaalzaak uitge breid tot drie. Het centrale punt in Oost-Souburg, waar een winkel is gevestigd in de Buteuxstraat. Overi gens is de heer C. J. van de Vijver op de hoogte van de huidige proble matiek. In het koopcentrum Groe nendijk op het „omstreden" Indus triegebied komen we de firma op nieuw tegen. Het bedrijf in Middel burg brengt zoals we dat gewend zijn een enorme sortering koelkas ten, wascombinaties, radi'os en tv's. stereoinstallaties en nog veel meer. Als wij de zaak binnenkomen zien wij aan de rechterkant enkele tran sistorradio's en een enkele tv. Een in het oog vallend bord verwijst het kooplustige publiek voor deze afde ling naar de eerste etage. Komen wij boven, dan komen de rekken met radiomeubelen, zwart-wit en kleurentelevisietoestellen en bandre corders al op ons af. Overzichtelijk over deze etage gespreid kan de consument op het gemak een keus maken, daarbij geadviseerd door be drijfsleider K. Jellema (oud-verte genwoordiger in de branche) of een der andere deskundige perso neelsleden. Ook de leuke sortering transistorradio's in een prijsklasse tussen f 19,50 en f 400,- spreekt bijzonder aan. Maar ook de doe-het- zelver is beslist niet vergeten. In een apart hoekje op deze praktisch door eigen personeel verbouwde eta ge vindt hij wat hij zoekt. Overi gens is de firma Van de Vijver bekend om zijn scherpe prijzen-ga rantie en 100% service. En dan nog wel de eendagsservioe. In een ge sprek met de heer van de Vijver legde deze dan ook de nadruk op het feit dat er 100% service wordt gegeven, ook nadat de garantieter mijn verstreken is. Uniek is ook wel de demon stratiebar te noemen, waar men rustig gezeten 101 vragen kan stellen over het aan te schaffen toestel. Gaan we weer naar beneden, dan zien wij een enorme sortering huishoudelijke electrische apparaten, zoals mixers, koffiezetapparaten, strijkijzers, haardroogkappen enz. Een specialiteit van deze afdeling is wel de goedkope, maar uitstekende scheerapparaten. In ieder geval is na een vijf weken durende verbouwing een smaakvol ingerichte zaak in Middelburg erbij gekomen. RONDVLUCHT Als speciale aanbieding ontvangt iedere koper die een bedrag van f 200,of meer besteedt een gratis vliegticket voor een rondvlucht bo ven ons schiereiland. De zaak van radio-tv-electro Van de Vijver is internationaal bekend, want over eniige tijd staat een van de artikelen te pronken in Ethiopië. En terecht een Zeeuwse zaak met internationa le sortering. In KLEVERSKERKE hebben de heer en mevrouw Polderman-Kasse het feit herdacht dat zij 25 jaar geleden het huwelijksbootje te wa ter hebben gelaten. In verenigings gebouw De Arne te Arnemuiden hebben zij goed feest gevierd. In BRESKENS heeft men een niet alledaags transport kunnen zien. Een ruim twintig meter lang en zeven ton zwaar gevaarte in de vorm van een brandblustoren moest van Bres- kens naar Zeebrugge worden ver voerd. Na twee uur laden en manou- vreren kon men op pad gaan. De kanonnen van BRESKENS, on langs opgevist in het Kanaal voor de kust van Duinkerken, zullen waar schijnlijk eerst in juni of juild ge veild worden. Ondertussen in in Breskens een comité opgericht dat wil trachten met behulp van de gemeente door een financiering, de kanonnen in Breskens te houden. Woensdagmiddag 5 mei zal in het verenigingsgebouw te OOSTKA PELLE een bejaardenmiddag wor den gtorganiseerd door de NCVB. Hiervoor zijn ook de bewoners van Ter Mantelinge uitgenodigd. De middag, die om twee uur begint, wordt opgeluisterd door een causerie van de heer Ko de Korte uit Melis- kerke, die een verslag zal brengen van de expositie naar Spitsbergen waar hij zelf lid van is geweest. Dit verslag zal worden begeleid door dia's. Medewerking aan deze middag geven o.a. het zangkoortje en het huisvrouwenorkest De Oekeveeg- sters. Dit alles natuurlijk onder het genot van de nodige kopjes koffie en thee. Bejaarden die per auto van huis gehaald wensen te worden, kun nen dit opgeven bij een der be stuursleden. Een dezer dagen heeft de NCVB afdeling WESTKAPELLE haar maandelijkse bijeenkomst gehouden. Spreker op deze avond was de heer W. L. van de Skel, die een causerie hield over „Het werk van de AVO". In WESTKAPELLE is een raadsver gadering gehouden met op de agen da o.a. het nemen van maatregelen op het gebied van de gemeentelijke belastingen en een tweede wijziging in de gemeentebegroting over 1971. De Rooms-Katholieke Ambtenaren vereniging afdeling Zeeland-Noord heeft de afgelopen week in café restaurant te MIDDELBURG haar jaarvergadering gehouden waar door het hoofdbestuurslid Lous vragen werden beantwoord. Het plaatsje VEERE zal geld op tafel moeten leggen als zij hun ca rillon weer willen horen spelen. Dit verkeert op het ogenblik in zo'n slechte toestand dat het onbespeel baar is. De gemeente Veere zal 80.000 gulden op moeten brengen, terwijl het ministerie van CRM een subsidie van 40.000 gulden heeft toegezegd. Zaterdag a.s. zal zuster W. E. J. H. Magendans afscheid nemen als wijk verpleegster van het Groene Kruis, afd. VEERE-GAPINE wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Alle mensen die zij in de loop der jaren (en dat zijn er heel wat) geholpen heeft op wat voor manier dan ook, kunnen afscheid nemen van haar in het gemeentelijk verenigingsgebouw, Oude Straat 9 te Veere van 16 tot 17.30 uur. Zondag 18 april was het alweer 40 jaar geleden dat het echtpaar Ma- rijs-de Ridder uit ARNEMUIDEN elkaar het ja-woord gaven. Profici at. Hotel Monopole In VLISSINGEN was een dezer dagen de plaats van handeling voor een aantal politici De KVP Zeeland had er een politiek café van gemaakt, waar de heer drs. W. Dusarduyn, het Zeeuwse Twee de-Kamerlid en de heer A. L. van Geesbergen, lid van college van G.S. van Zeeland, aanwezig waren. Te vens waren de KVP-raadsfracties van Vlissingen en Middelburg aan wezig. Voor de vijfde maal is de Venlose popformatie Static te gast geweest in de jeugdsoos Searcsh for The Sun in de Palingstraat te VLISSINGEN. Met behulp van een lichtshow heb ben zij er met hun country en rock en fclk-achtige muziek een geslaag de avond van gemaakt. De hinderwetvergunning van Péchi- ney, die door b. en w. van VLIS SINGEN onlangs werd verleend is op één punt niet waterdicht te noe men, aldus mr. T. Kannegieter, voorzitster van de vereniging Milieu Hygiëne Zeeland. Voorts zitten er nog vele haken en ogen aan, zodat mr. Kannegieter vernietiging van de beschikking vraagt en weigering van de vergunning aan Péohiney. Morgen wordt in de St.-Jacohskerk te VLISSINGEN een concert door het Residentie-orkest gegeven met als dirigent de heer Willem van Otterloo. Als soliste zal optreden Nerdne Barett aan de piano. Uitge voerd worden o.a. werken van Ra- vel, Thomas, Delibes en Debussy. In VLISSINGEN heeft de VW een dezer dagen in hotel-restaurant „Britannia" haar algemene leden vergadering gehouden. Aan de orde waren om. de activiteiten voor het komende seizoen. Op 28 april wordt in Het Anker te VLISSINGEN een middag georgani seerd van de vereniging Gezinscon tact Zeevarenden, in de wandeling sinsoontact zeevarenden genoemd, deze middag zal mevrouw G. H. J. van Hees uit Amstelveen ver schillende poppen in klederdracht tonen en de daarbij behorende uit leg geven. Voor de leden is er natuurlijk weer de kindercrèche om het kroost veilig in bewaring te geven. Voorts zal op 5 mei een middag .worden gehouden met de voorlichting over merkartikelen. Ook deze middag wordt in Het An ker gehouden. Drie dagen heeft drogisterij Luit- wieler bezit van de benedenzaal van Het Anker te VLISSINGEN geno men. Tijdens deze dagen werden behang en vert gedemonstreerd. Vooral aan de nieuwe verf manmo- plast werd extra aandacht besteed. Deze verf geeft met een streek twee kleuren. Zaterdag 24 april 1971. Zevende Dags-Adventisten. Doopsgezinde Kerk Vlissingen. Be diening des Woords. 9.15-10-15 uur ds. R. R. Kraft, 10.15 uur Bijbelstu die. Zondag 25 april 1971. Geref. Petruskerk Paul Kruger straat. 9.30 uur ds. Genuït, 17 uur ds. G. J. van Kamp, Amsterdam, Huishoudschool Paauwenburg 10 uur ds. C. J. van Kamp, 17 uur ds. J. W. Genui t. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat. 9.30 en 17 uur ds. J. W. Maris, 20 uur dienst voor belangstellenden. Evang. Luth. Kerk Walstraat. 10.30 uuir ds. M. P. Stol, Groede. Ver. van Vrijz. Hervormden-Re- monstranten. 10.45 uur ds. J. C. van den Berg. Doopsgezinde Gemeente Vrijdom- weg. 10 uur ds. Nolthenius. Pinksterkapel Bellamypark. Dienst te 14.30 uur. R.-k. Kerkdiensten te Vlissingen en Souburg. Parochiekerk Singel. Zaterdagavond 19 uur, zondag 10.30 (dameskoor), 12 uur (jeugdkoor) en 19 uur. Klassemis voor de vijfde klasren. Kapel St.-Jozefziekenhuis. Zondag 9 uur. Kath. Militair Tehuis Hellebardierstraat. Zondag 9.30 uur. Emmanuëlkerk Paauwenburg zater dagavond 19 uur, zondag 8 en 11 uur, Martinuskerk Souburg zaterdag avond 19 uur, zondag 10.15 uur. Middelburg. Zaterdag 24 april 1971. Zevende Dags-Adventisten. Doopsgezinde Kerk Langt Noord straat, 10-11 uur, Bijbelstudie, 11-12 uur Bediening des Woords, ds. R. R. Kraft, Ermel. Zondag 25 april 1971. Hervormd Middelburg. Nieuwe Kerk, 10 uur ds. Ytsma, 19 uur ds. Brummelkamp, Koorkerk 10 uur ds. A. van Santen, Oostkerk 10.15 uur ds. Brummelkamp, 19 uur ds. Van Embden, Zuiderbaken 9 uur ds. V. d. Zanden, 10.15 uur ds. V. d. Zan den, Engelse Kerk 10 uur dienst m.m.v. klassen Mavo, Lutherse Kerk 9 uur ds. Stol, Groede, Waalse Kerk 10.30 uur K. van Berghem. R.k. Parochiekerk H. Petrus en Paulus. zaterdagavond 19 uur, zon dag 10.30 en 19 uur, Ontmoetings- kerk 8.30 uur, Zuiderbaken 10.30 uur. Domburg 10 uur. Hervormd West-Souburg 9 uur ds. V. d. Heide, Oost-Souburg 9.30 uur ds. Dorgelo. 19 uur ds. V. d. Hei de. Hervormd Ritthem 10 uur ds. 7. Broeder. Geref. Kerk te Breskens 9.30 en 17 uur ds. W. J. Musch, Cat. Z 51,

Scheldebode | 1971 | | pagina 3