Zeeland en zijn schapen monturen Actiegroep Oranje-zone Vlissingse binnenstad de scheldebode Van centrale kern tot kerncentrale" Scheldebode kringetje de zuidwester combinatie hardy optiek DE RUITER OPROEPKAARTEN VERKIEZINGEN AMUSEMENT OPHALEN HUISVUIL gashaarden huis aan huis-blad bellamypark 38 vlissingen Uw huis vol ideeën 8,90 daarna 17,90 55 gasfornuizen warmtecentrum de scheldebode 22e JAARGANG No. 16 UITGAVE: N.V. UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM - BREDA DONDERDAG 22 APRIL 1971 Het is niet meer tegen te houden! Het is lente. Bloesem en lammeren doen er u kond van, benevens een zo nu en dan uitbundig schijnend zon netje. En alsof dat nog niet genoeg was, verschijnen er plaatjes met zonnende men sen in de dagbladen en kun nen we lezen dat de eerste bloesem in Kapelle en de eer ste boerenzwaluwen in Vlis- singen zijn gesignaleerd. Wij menen niet te mogen achter blijven en bieden u dit Zeeuwse lenteprentje aan. Schapen en Zeeland horen bij elkaar. En lammeren horen b\j de lente moderne Boek van de maand creatief leven en wonen tot 15 mei Verkrijgbaar bij BOEKHANDEL PAUL KRUGERSTRAAT 98-TEL. 2733-VLISSINGEN VLISSINGEN Aan iedere kies gerechtigde inwoner van de gemeen te Vlissingen is een oproepkaart verzonden voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal op 28 april aü. De kiesgerechtigde inwoners die geen dergelijke oproepkaart niet hebben ontvangen kunnen zich vervoegen ter gemeentesecretarie, adeling Be volking. VLISSINGEN De actiegroep van het Memo-center wil de ver schillende politici uitspraken la ten doen over de problematiek van de Vlissingse binnenstad en de vestiging van grootwinkelbe drijven in het bestemmingsplan Weyevliet. Met het oog op de a.s. verkiezingen zou men dan nog één front kunnen vormen om voor deze problematiek ook in Den Haag de nodige aandacht te vra gen. Zoals eerder gemeld wil de middenstand een actie voeren. Het eerste doel is het mobiliseren en organiseren van de gehele Vlissingse middenstand in de Mid denstandscentrale. De heer Markies heeft echter ook gezien dat de snackbars en patat- friteszaken een grote bloei in die zelfde binnenstad ondergaan. Zelf heeft hij zijn horeca-diploma al ge haald. Hij heeft alleen het licht maar uit te draaien in zijn verlich- tingsbeurs tegenover de Wester- schelde en hij drijft een nachtclub. Maar zover will ook de heer Markies het beslist niet laten komen. De memo-groep denkt aan een massale opkomst, compleet met spandoeken op de hoorzitting die in het Schelde- kwartier wordt gehouden. Bij het ter perse gaan van deze editie was deze hoorzitting nog niet gehouden, zodat wij hier nog niet nader op in kunnen gaan. „Wij voe len de hete adem in onze nekken en wij zullen ons behoorlijk laten gel den om van de binnenstad geen failliete boel te laten maken. Wij hopen dan ook dat de gemeenteraad in haar vergadering de plannen van het college een halt zal toeroepen en opnieuw zal trachten de vestigingen van V en D en C en A naar de te dempen spuiboezem te halen. Overi gens hebben deze grootwinkelbedrij ven tegen die plaats een fel neen laten horen" aldus het comité. De binnenstad is planologisch ge zien beslist geen succes. Waar nu nog oude panden staan worden woonhuizen gebouwd. Het station ligt op bijna drie kilometer van de- binnenstad verwijderd. Een goede busverbinding met dit centrum is er niet, want vele met de trein aange komen bezoekers van Vlissingen moeten veelal een half uur wachten voordat men naar de stad kan rei zen. Het postkantoor Ligt terzijde van het centrum, waar de kranen van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" domineren. Al met al is de Vlissingse binnenstad aan het verpauveren, alhoewel het op zater dagen behoorlijk druk en gezellig is. OPLAGE 32.500 EX. Verschijnt wekelijks gTatis huis aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE N.V. Uitgevers Mij. De Stem, Breda. Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 Postgiro 1114111 BankAlg. Bank Ned. N.V„ Breda Ned. Credietbank N.V. Breda Druk: Toezending techn. mat. n.v. Rotadruk Axel, Nassaustraat 3, telefoon 01155 - 2320. ADVERTENTIE-EXPL. J. van der Hoeven, Vlissingen, Spuiplein 94 Telefoon 01184-6830 REDAKTIE Mevr. B. F. Mulder-Kenter, Vlissingen, M. Hobbemalaan 38 Telefoon 01184 - 7778 VLISSINGEN In de verspreide folder inzake het ophalen van huis vuil zijn de Parklaan en de Zand weg, beide te Vlissingen reeds opge nomen als Strandweg, resp. Burge meester van Woelderenlaan. De bewoners van de panden, gele gen aan de Parklaan (Vlissingen) worden er op attent gemaakt, dat zij behoren tot wijk 4. Het huisvuil wordt daar opgehaald op dinsdag morgen, het grof vuil op de tweede maandagmiddag van elke maand. De bewoners van de panden, gelegen aan de Zandweg (Vlissingen) beho ren tot wijk 11. Het ophalen van huisvuil vindt daar plaats op don derdagmorgen, terwijl het grof vuil wordt opgehaald op de derde don derdagmiddag van elke maand. MIDDELBURG In het Rijksarchief in Zeeland, St. Pietersstraat 38 te Middelburg wordt vanaf 24 april tot en met 28 augustus 1971 een bijzonder interessante tentoonstelling gehouden onder de naam „Van centrale kern tot kerncentrale, geslacht en land van Borssele". Deze tentoonstelling wil aan de hand van kaarten, foto's, portretten, tekeningen en vooral archiefstukken een indruk geven van de geschie denis van het eiland en later de polder Borssele en van het voor de Zeeuwse geschiedenis zo belangrijke geslacht van Borssele. Het eiland Borssele lag ten zuidwesten van Zuid-Beveland en verging in de golven van de St.-Felixvloed in 1530. De polder Borssele herrees door toedoen van de stad Goes in 1616 als aandijking aan Zuid-Beve land en maakt momenteel een stormachtige industriële ontwikkeling door. Het geslacht van Borssele is door de eeuwen heen in Zeeland machtig geweest; soms ook in Holland en zelfs in Frankrijk. Talrijke bekende leden uit dit geslacht worden op de expositie belicht, zoals Wolfert van Borssele, regent van Holland en Zeeland voor de jonge graaf Jan I, eind dertiende eeuw en Frank van Borssele, die in 1434 huwde met gravin Jacoba van Beieren. De tentoonstelling is geopend van maandag t/m vrijdag van 9.30 - 12.30 en van 13.30 - 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 - 12.30. Gesloten op 30 april en op 20 en 31 mei. De toegang is vrij. We leven in een tijdperk, mensen, waarin de meest on waarschijnlijke dingen kunnen gebeuren. Nu heb ïk altijd ge dacht, dat water zien branden tot de onmogelijkheden behoor de, maar dat is niet helemaal waar. Althans: zeevlammen be staan en dat hebben we vorige week aan den lijve ondervon den. Lig ik lekker in mijn oes terschelp en daar voel ik plotse ling een kerende zee. Zoiets heet zeevlam en het leuke was, dat je door de mist, die als een rookgordijn over de kust trok, mooi bruin werd ook. Even mistbaden, omdraaien nog even „misten" en je bent aan allebei de kanten lekker bruin gebak ken. Afijn, zo'n zeevlam bakt ze bruin, da's bewezen. Wie ze ook bruin bakken? Al die lui, die het weer tijd vinden worden om zich van hun hond te ontdoen. De paasdagen luid den deze jaarlijkse periode van dierenbeulerij in en zo werden er in Zeeland heel wat honden uit rijdende auto's gegooid. En kele vonden een gastvrij onder dak, maar wie «reet hoeveel er zich nu al weer gevoegd hebben bij het legertje zwerfhonden. Er zijn toch tvarempel wel andere methodes te winden om je hond onderdak te brengen, ook al heerst er nog zoveel woning nood. Afijn, mensem., al met al is het een geruststellende gedach te, dat een aantal doorlaatcais- sons in de Brouwershavensegat- dam wel onderdak, of liever gezegd onder water zijn (maar dat is voor mij als oester het zelfde). Tja, ze staan tegerv- woordig „voor niets", ook al heeft men kennelijk het open baar vervoer nog niet helemaal onder de knie. De bussen rijden ook „voor niets", zoals we uit de benarde financiële positie van het streekvervoer hebben kunnen opmaken. Het Centrum voor Vervoersplanneri in Utrecht, gaat nu onderzoeken hoe het met de busverbindingen in Zeeland staat en hoe die het beste in overeenstemming met de vervoersbehoeften van het publiek kunnen worden ge bracht. Als je nog even aan de oaasdrukte terugdenk, zou je je kunnen voorstellen dat open baar vervoer de toekomst heeft, maar het gekke is, dat steeds minder mensen de geneugten van het busrijden beseffen. Afin, mocht u komende weken opmerkelijk veel studenten in Zeeland tegenkomen, dan zijn ze van de Rijkspedagogische academie in Middelburg, het Zeeuws Technisch Instituut of de Utrechtse Rijksuniversiteit en dan zijn ze bezig de Zeeuwse wegen te doorgronden, 't Is maar dat u het weet. d'OESTER De winnares van het vorige Scheldebode-kringetje was me juffrouw C. Koopstra, Grote Markt 27, Vlissingen. Zij heeft Inmiddels de prijzen in ont vangst genomen. Deze week nam onze fotograaf een kijkje op de markt in Vlissingen. De dame in het kringetje kan zater dag het bewijsmateriaal afhalen aan ons kantoor, Spuiplein 94 in Vlissingen. De prijzenschenkers van deze week zijn: Banketbakkerij Fa- ber, Badhuisstraat 28, de beken de kwaliteits-taart; Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk; Vishandel Frans de Muijnck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zater dagreclame; Drogisterij Luit- wieler, Lange Zelke 50, luxe flacon badschuim; Foto De Gra ve, Walstraat 74, waardebon van ƒ2,50 voor foto-artikelen; Jo Fibbe, Walstraat 29, lederen huishoudbeurs; De Kledingbok- ser, Lange Zelke 26, stropdas; Optiek Tilroe, Walstraat 81, ka- merthermometer; Sporthuis Roovers, Walstraat 80, een knipplaat fabeltjeskrant; Bouti que La Perruque, Walstraat 129, een pruikenborstel; de Wijnkel der, Walstraat 104, een fles Ro de Mistella; Kaashuis Smits, Marktkraam, pond kaas naar keuze; Discobar Firma Kloos terman, hoek Lange Zelke, grammofoonplaat van ƒ4,50; Co-op Distellete, Van Dishoeck- straat 40, fles fijne cognac; Fa- bro N.V., Domburgs Schuitvlot 3, Middelburg, 1 platenbon ter waarde van ƒ5; De Drie Ton netjes, St.-Jacobastraat 4, koffie met gebak voor twee personen; Slagerij D. Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren; Snackbar Remco, Winkelcen trum Pauwenhof, een Okay ijs taart t.w.v. 4; Firma Goudklop pertje, Walstraat, waardebon ƒ5. kookplaten geysers koelkasten verkoop: A A bellamypark 22 vlissingen, tel. 2954 t

Scheldebode | 1971 | | pagina 1