BAAYENS EEN UNIEKE EXPOSITIE OO de speciaalzaak voor uw BRIL kollektie moderne gouden en zilveren sieraden, expressieve en sprankelende vormgeving dit op G, 7 en 8 mei in „de Vroone" te Kapelle OP ÉÉN BEEN W. RIKKEN N.V. REIMERSWAAL WEMELDINGE KRUININGEN )PT1 KRABBENDIJKE HANSWEERT WAARDE INGEZONDEN STUKKEN BURGERLIJKE STAND KORTE GOLFJES Ruitersport. Maandag Tweede Paasdag heeft de Landelijke Rijvereniging „Reimerswaal" een grote puzzelrit georganiseerd. Hier aan namen bijna 85 ruiters deel van verschillende rijverengingen. De uitsla gen voor de pony's waren als volgt: 1 équipe Zoetewey-van Fraassen; 2 Zuid hof-Zuidhof; 3 Mol-Jobse; 4 Boneschan- scher-Nieuwenhuyze; 5 Van de Velde-De Roo; Van Dijke-Nijman; 7 Commee- Hoogstrate; 8 Langebeeke-Bakker; 9 Wagenaar-Eckhardt; 10 Timmerman- Mieras; 11 Allaart-Willeboordse; 12 Her mes-Timmerman. Hieraan namen in to taal 27 équipes deel. Bij de grote paar den kwam als winnaar naar voren équipe De Braal-Wiskerke; 2 Glas-Oude- man-Koppejan; 3 Louwerse-Mosselman; 4 Van IJzeren-De Jonge; 5 Sinke-Van Hootegem; De Dreu-De Jonge; 7 Gan- seman-Jeremiasse. Hieraan namen 14 équipes deel. Bij deze wedstrijd kon ook deelgenomen worden aan een toto. Dit hield in dat men het gewicht van de eerste 50 binnenkomende paarden met hun ruiters moet raden. Winnaar hier van werd de heer C. Meijer te Kruinin- gen. De Landelijke Rijvereniging „Rei merswaal" kan weer terugzien op een zeer geslaagde dag. Paasshow. Op vrijdagavond en zaterdagmiddag en maandag Tweede Paasdag is door een 3-tal Wemeldingse zaken een Paas show gehouden in het Dorpshuis. Op deze show van de firma's A. Florusse, A. P. Gijssel en D. Pieterse, was als pri meur aangekondigd dat er enkele waar devolle artikelen bij inschrijving ver kocht zouden worden t.w. een bankstel, een elektrische boormachine en een bromfiets. Maar donderdagavond kwam via de politie de mededeling dat deze verkoop verboden was en dat bij door gaan van deze inschrijvingsverkoop er beslag gelegd zou kunnen worden bene vens proces-verbaal en sluiting van de show. Na ampel overleg en ingewonnen advies is toen deze inschrijvingsverkoop toch doorgegaan zij het niet in de zalen van het Dorpshuis maar buiten op het plein. De show heeft veel bezoek ge trokken en is een succecs geworden. Interkerkelijke Paaswijdingsdienst. Door de Nederlands Hervormde kerk, Vrij Evangelische Gemeente en de Geref kerken te Wemeldinge is zondagavond Eerste Paasdag een gezamenlijke Paas wijdingsdienst gehouden in het Ned. Herv. kerkgebouw. Als voorganger trad op Ds. G. van Bruggen, Vrij Evang. predikant; als liturgen deden dienst de predikanten Ds. K. Venema, Ned. Herv. en Ds. J. Noordhof, Geref. Organist was de heer C. Philipse, medewerking werd verleend door leden van de fanfa revereniging OKK en het Hervormd en Vrij Evangelisch kerkkoor en het kinder koor, alles onder leiding van de heer A. v. d. Cingel uit Goes. De preek was uit Lukas 24 33-35. Oranjevereniging. Tijdens de een dezer dagen gehouden ledenvergadering van de Oranjevereni ging in Café Van Veen is een voorlopig programma vastgesteld voor a.s. Konin ginnedag op 30 april. Het programma dat voor dit jaar bescheiden van opzet is, ziet er als volgt uit (althans wan neer alles gerealiseerd kan worden zoals besproken op de vergadering)plm. 9.30 uur: de traditionele aubade voor ge meentebestuur en bestuur van de Oran jevereniging. Des middags zullen er eerst bekerwedstrijden zijn voot de schoolvoetbalploegen. De Schippers- school doet dit jaar ook mee, zodat een kleine competitie hiervoor gespeeld zal worden. Gevraagd zal worden aan de jeugdcommissie van de V.V.W. een en ander te organiseren. De beker is mo menteel in het bezit vande Openbare School. Ook zal diezelfde middag, ge- lijketijd, tussendoor, of er na, getracht worden poppenkastvoorstellingen te ge ven en judodemonstraties, 's Avonds rond 8 uur zal er lampionoptocht zijn en daarna Oranjebal in het Dorpshuis waarvoor de band al gecontracteerd is. De kinderen zullen zowel op de scholen als 's avonds na de lampionoptocht een traktatie ontvangen. Voor de vaststel ling van het programma heeft de voor zitter de heer A. P. Schouwenaar in zijn openingswoord met enkele gevoelvolle woorden het plotseling overlijden her dacht van de bode, de heer Henk Duine. Uit de verslagen bleek dat het aantal leden 350 bedraagt (slechts 9 waren er op de vergadering) en dat het batig saldo over 1970 1564,24 bedraagt. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende bestuursleden t.w. mevr. J. Bur- ger-Bickelmeyer en de heren A. P. Schouwenaar en A. Mijnsbergen met ac clamatie herkozen. Op een verzoek van het Wielercomité om een bijdrage van de Oranjevereniging voor de te houden wielerronde, werd met algemene stem men overigens zonder stemming afwijzend beschikt. Voetbal. Zaterdag is alleen het derde elftal op het veld geweest om de strijd aan te binden met een tegenstander in dit ge val tegen Schore n op eigen veld. Voor de wedstrijd begon is een halve minuut stilte in acht genoemen voor de zo on verwachts overleden heer H. Duine, die als kassier van de V.V. Wemeldinge al tijd bij elke thuiswedstrijd aanwezig was. Schore werd met 50 verslagen door doelpunten van Johan aKrelse, Jan de Schipper 2x, Giel Zuidwegt en Piet de Bourgraaf. Ongevallen. Door een klapband j.l. maandagnacht had de heer A. P. Gijssel het ongeluk in de Ruisweg, kort bij Kattendijke waarheen hij op weg was met familie, met zijn volkswagen over de kop te slaan, waarna zijn auto total loss was. Persoonlijke ongeluken deden zich niet voor. De schrik was groot. De heer M. Schouten j. had het onge luk met zijn bromfiets tegen een tege moetkomende auto te rijden. Met de schrik en enkele lichte verwondingen liep ook dit ongeluk goed af. De botsing gebeurde op de hoek Westelijke Kanaal- weg-Wilhelminastraat. Jeugddienst. Zondagmorggen wordt in de Ned. Herv. kerk een Jeugddienst gehouden. Ds. J. A. Poelman uit Terneuzen is de voorganger. De preek heeft als onder werp: ,,'tls zondeDe heer M. C. Veerhoek uit Goes zal in deze dienst het orgel bespelen. Ton Lief aard zal eveneens medewerking verlenen, zowel met zang als met gitaar. De dienst vangt aan om tien uur. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen. De leden van de afdeling Kruiningen en omstreken van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hielden hun maan delijkse bijeenkomst onder leiding van de presidente mevr. Baarens-van Aalst. Mevr. van Rijsingen-Smulders chiropo- diste te Eindhoven sprak over: „Onze Voeten" en op deskundige wijze lichtte zij de aanwezigen voor over voetverzor ging en aan de hand van tal van voor beelden behandelde zij voetklachten en -afwijkingen. De volgende bijeenkomst wordt gehouden op 29 april in samen werking met de huishoudschool te Krui ningen en verzorgd door het bureau voor merkartikelen. Voetballeed. Zaterdag was het een slechte dag voor de V.V. Kruiningen. Kruiningen I kreeg een 10 nederlaag te slikken te gen Yerseke II. Kruiningen II speelde een bar slechte wedstrijd en verloor van het laag geklasseerde S.S.V. IH met 42! In deze wedstrijd waren er meer woorden dan daden. Kruiningen III ver loor van Yerseke met 41. Beter ging het bij de pupillen, CI won met 20 van Hansw. Boys CI, terwijl DI met 00 gelijkspeelde tegen Hansw. Boys DI. Kruiningen I speelt zaterdag de laatste competitiewedstrijd. Het wordt uit tegen Bruse Boys, een hele moeilijke wedstrijd. Het 2de speelt in Goes tegen Kloetinge V. Het 3de ontvangt Hoek III Het 4de moet zaterdag naar S.S.V. III. En dinsdagavond naar Krabbendijke III. BI moet naar Yerseke BI. Pupillenpro- gramma: Kruiningen C I-Krabbendijke Cl; Wemeldinge CII-Kruiningen CII; Kloetine D I-Kruiningen D I; A I en B II zijn vrij. Schaaknieuws. Voor de onderlinge competitie bij „D.Z.D." werden de volgende partijen gespeeld: L. Poley-H. v. waarden 10; J. L. Minaar-J. v. Oosten 01; J. Quak- kelaar-H. v. d. Schraaf 10; A. v. d. Broeke-L. Komejan 10; J. v. Oosten- J. L. Minnaar y2y2L. Komejan-J. Quakkelaar 10; C. Kriekaard-A. v. d. Broeke 01; Y. Kuipers-H. v. Iwaarden 10; H. v. d. Schraaf-J. P. A. Stevense 10; M. v. Gastel-J. Quakkelaar 10; J. L. Minnaar-L. Komejan 10; J. P. A. Stevense-J. Quakkelaar 10. Wedvlucht. Voor de postduivenvereniging De Vrij heidsduif is het vliegseizoen weer begon nen met een vlucht vanuit Doornik. Af stand 104 km. Deelgenomen werd met 69 duiven van 13 liefhebbers. De prijzen waren als volgt: 1, 5, 7 en 10 S. v. d. Weele; 2 en 4 H. Dek; 3 J. en P. Vopis; 6 en 9 H. Bauer en 8 W. Krijnsen. Tijdig aanvragen?! Vorig jaar heeft de gemeente de in woners in „Reimerswaal Informatie" gevraagd een tijdige aanvraag in te dienen indien men van de gemeentelijke diensten gebruik wil maken. Het ge meentebestuur stelde toen een termijn van drie weken. Op 14 april ontvingen wij het jongste nummer van „Reimers waal Informatie", waarin o.a. medede lingen met betrekking tot het a.s. zwem- seizoen. Aanvragen voor abonnementen moeten aangevraagd worden vóór 13 april 1971, met andere woorden de aan- vraagtermijn is reeds voorbij. Als de ge meente wil dat de inwoners tijdig iets aanvragen dan moet diezelfde gemeente daar ook, de gelegenheid voor geven. Geslaagd. Voor het examen brandweerman 2e klas, dat gehouden werd te Bergen op Zoom, zijn geslaagd de heren: L. Domi- nicus, L. Openeer, B. v. d. Pas, allen leden van de vrijwillige brandweer, al hier. Proficiat heren! ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Voetbal. Krabbendijke I dat zaterdag thuis te gen Noad moest spelen, zag deze wed strijd zijn neus voorbijgaan doordat de scheidsrechter niet op kwam dagen, waardoor Noad de verre reis tevergeefs gemaakt had. Een onbevredigende' gang van zaken! Krabbendijke III kon, on danks het feit dat de scheidsrechter een half uur te laat arriveerde, zijn wed strijd tegen Rillandia III normaal spe DE BESTE KUNSTENAARS UIT SKANDINAVIE en West Europa ontwierpen de door ons te exposeren die zelfs voor menig juwelier nog onbekend is, alsmede een kollektie moderne horloges HORLOGER JUWELIER OPTICIEN TELEFOON (01102) 1223 DIJKWELSESTRAAT 22 KAPELLE - BIEZELINGE Vrijdags tot 9 uur geopend. len, welke in een 22 gelijkspel eindig de. Zaterdag a.s. speelt Krabbendijke I uit tegen Good-Luck, Krabbendijke III brengt een bezoek aan Apollo III, Krab bendijke CI aan Kruiningen Cl en Krabbendijke D I aan Hansw. Boys D I. Thuis spelen Krabbendijke II tegen Yer seke III, AI tegen Rillandia AII, BI tegen Wemeldinge BI en BII egen S.S.V. B I. Als het weer meewerkt kun nen de voetballiefhebbers hun hartje op halen: van kwart over één tot half ze ven is er voetbal te zien. Plattelandsvrouwen. De plaatselijke afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield in het Cultureel Centrum haar Voorjaars vergadering. Zowel uit het jaarverslag als het kasoverzicht bleek dat 1970 een gunstig jaar was geweest. Ook de boe- kencirculatie doet het góed. Mevrouw Noome-Giljam trad af als secretaresse, mevr. Vogelaar-van Maldegem nam haar taak over. Van de werkstukken die op de pottenbakkerscursus waren ge maakt, was er een leuke tentoonstel ling. Na het huishoudelijk gedeelte werd enthousiast deelgenomen aan de spel- avond, die op voortreffelijke wijze werd geleid door de heer J. Sinke uit Sou burg. Op de volgende vergadering, maandag 3 mei a.s. zal de heer Jilleba komen spreken over: „Antiek, vals, na maak en echt". Hengelwedstrijd. - De eerste clubwedstrijd van de Hen gel- en Watersportvereniging „Reimers waal", die zaterdag werd gehouden, is een bijzonder sucCes geworden, althans wat het aantal deelnemers betreft, nog nooit hadden zich voor een gewone clubwedstrijd 63 deelnemerslaten in schrijven. Alleen de vis liet het afweten: de vangsten waren miniem. De voor naamste uitslagen waren: A. Jansen, 205 punten; 2 F. Meijer, 175 pnt; 3 A. Allewijn, 152 pnt; 4 P. Kaat, 149 pnt; 5 C. Roomer, 148 pnt; 6 G. Tramper, 125 pnt; 7 J. Minnaard, 119 pnt; 8 L. v. Zweden, 115 pnt; 9 M. Visscher; J. Be- nou en J. Meijer, 110 pnt. Zaterdag 24 april wordt de 2e Internationale Hengel wedstrijd georganiseerd door genoemde vereniging, deze wedstrijd wordt even eens gehouden in de Oosterschelde, waarvoor honderden inschrijvingen wor den verwacht. Plasma-avond. De afdeling Krabbendijke-Waarde van het Ned. Roode Kruis organiseert op vrijdag 23 april a.s. een bloedafname avond in de Chr. Mavo School aan de Hinkelingestraat'. Dezer dagen heeft iedere inwoner van 18-65 jaar een uit nodiging gehad om bloed af te staan. Een gedeelte van deze kaart kan onge- frankeerd opgestuurd worden aan de plaatselijke doktoren, die dan beoorde len wie wel en wie niet in aanmerking komt. Wat u vnadaag geeft, geven an deren morgen misschien voor u! Paaskermis. De belangstelling voor de Paaskermis is bijzonder groot geweest. Het was een grote mensenmassa die zich speciaal op de Tweede Paasdag heeft vermaakt aan de vele kermisattrakties die in de Schoolstraat en het Dorpsplein voor de ze gelegenheid waren opgebouwd. Dins dag en woensdag was de belangstelling in vergelijking tot voorgaande jaren normaal te noemen. Verlies voor de Boys. 2de Paasdag heeft het eerste elftal van de Hansw. Boys een 02 nederlaag moeten incasseren te Middelburg. Men is daar in het veld getreden tegen een beter spelend Zeelandia. Reeds vijf mi nuten na het beginsignaal van de scheidsrechter scoorde Zeelandia doch dit doelpunt werd door de arbiter afge keurd. Voor rust wist Zeelandia de stand op 02 te brengen hetgeen tevens de eindstand werd. Zondag a.s. speelt het eerste elftal een thuiswedstrijd tegen Cor. Boys. Dit elftal heeft 20 wedstrij den gespeeld en hieruit 20 punten weten te boeken. Hansweert heeft met een ge lijk aantal gespeelde wedstrijden 19 pun ten. Het kan een spannende match wor den. Internationale voetbalwedstrijden. Op Eerste Paasdag is het eerste elf tal van de Hansw. Boys binnen de lijnen aangetreden om een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen F.C. Old Ed- wardians uit Eng'eland. Het bleek al snel, dat het bij de jongens uit Albion ernst was en met rust hadden de bezoe kers een 20 voorsprong. Wellicht heeft men het elftal van Hansweert iets on derschat want na de rust slaagden de Boysmannen erin de Engelsen compleet te overspelen. Eindstand na een goede wedstrijd 42. De jeugd moest het op nemen tegen het juniorenelftal Gnosall- Youthclub. Het bleek voor Nederlandse vrij grote jeugd te zijn en vandaar dat de werkelijke Boysjeugd niet opgewas sen was tegen dit overwicht. Zij gingen ten onder met een stand van 04. Voor de wedstrijden werden de Engelsen ont vangen in de zaal Zeelandia waar hun thee, koffie en koek werd aangeboden. Clublokaliteit van Boys nagenoeg gereed Het clublokaal van de Hansw. Boys, dat gebouwd is op het sportterrein is nagenoeg geheel klaar. Het interieur ziet er fris uit, er staat een biljart en leuk meubilair. Het zal gebruikt gaan worden als clubvergaderruimte en Boys- ontspanningslokaal terwijl tijdens wed strijden het als kantine dienst zal gaan doen. De vele helpers rest nu nog het buitenwerk. Voetbal. Waarde II speelde tegen Spui III wat in het voordeel van Waarde II eindigde met 32. Waarde I had een rustdag. Geslaagd. Te Bergen op Zoom slaagden voor brandweerman 2e klas de leden van de vrijwillige brandweer alhier, de heren J. Braam, H. Sonke, M. van Koeveringe, A. Lagendijk en A. Waterman. (Buiten verantwoording der Redactie) Avro's Top-Pop in Kruiningen! Top-Pop is, zoals iedereen wel weet, een T.V.-programma dat elke dinsdag avond vna 19.30 tot 20 uur wordt uitge zonden. In deze uitzending wordt dan een Top 20 bekendgemaakt, zoals die is samengesteld door de jeugd uit geheel Nederland. De presentatie wordt ver- zord door Ad Visser. Nu is er ook een Top-Pop drive-in show en die komt a.s. zaterdag 17 april in „Ons Dorpshuis" te Kruiningen. Als disc-jockey's komen Anthony Parker en Ad Visser. Om met Ad Visser te spreken: „Adios tot a.s. zaterdag 8 uur". Bijna 100. Nog 5 weken rest ons van de start van de Zeeuwse Driedaagse en nu reeds zo'n groot aantal inschrijvingen. Opge vallen is het grote aantal voor de eerste maal, hetwelk het staatje u laat zien, stand per 14 april: 1 x 33; 2 x 13; 3x 10; 4 x 15; 5 x 7; 6 x 14; 7 x 3; 8 x 4. Totaal 99. Hieronder Duitse en Belgi sche deelname. In de a.s. week wordt de grote toeloop verwacht, want dan sluit de voor-inschrijving. Gezien het aantal deelnemers voor de eerste maal is ook de vraag naar logiesruimte groot. Wie kan er helpen? Aanvragen en in lichtingen kwamen verder nog uit Aber- na (Denemarken), Parijs, Strombeek- Bever en Jupille a.d. Maas (België), Rimbach (Duitsland), Marine (België), R.A.F. (Duitsland). Van 8 t.m. 14 april 1971 YERSEKE. Getrouwd: Abraham van Houte, 22 j. en Johanna Francina van Oeveren, 17 j. KRUININGEN. Geboren: Comelis Jo hannes Dirk Pieter, zv. Marinus Jaco bus Goud en Catharina Annigje Maria Ki^iijthoff; Philippus, zv. Adriaan van Noorden en Ricarda Wilhelma Martens. HANSWEERT. Geboren: Ronald Adolf zv. Jacobus Marinus Klaasse en Blazina Cornelia Eijke. Ondertrouwd: Jan Steenpoorte, 21 j. en Cornelia Jansen, 21 j. RILLAND-BATH. Geboren: Anne- Marie, dv. Willem Jacobus Jan Meeuw- sen en Irma Petronella Elizabeth van Stijn; Erwin, zv. Pieter Antonie Wisker- ke en Cornelia Cathalina van Es. Ondertrouwd: Jan Marinus Zuydwegt, 22 j. te Vlissingen en Anna Adriana Ma ria Catharina Coremans, 20 j. Getrouwd: Gerard van Damme, 23 j. en Jill Elizabeth Mather, 22 j. Overleden: Simon Vreeke, 89 j., geh. met Maria Meerman. WEEKENDDIENST DOKTOREN Voor het weekeinde van 17 april wordt de doktersdienst voor de dorpen Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde waargenomen door dokter J. de Beij, Hansweert, tel. (01130) 1344. Hulpcentrum Noord- en Midden-Zee land, tel. (01100) 4444. kunt U niet lopen. Dat kunnen de meeste naaimachines ook niet. Zulke wondermachines hebben wij nu ontvangen. We noemen ze de machi ne met de „derde hand"- Ze is niet de goedkoopste, maar wel iets heel bijzon ders, wat U nergens ter wereld vindt. Moet U eens laten demonstreren NAAIMACHINEHUIS Korte Meestraat 17 - tel. 01640-35878 BERGEN OP ZOOM WEMELDINGE Van 18 t.m. 24 april 1971 Maandag 19 april: Laatste Kwartier. HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 8.16 8.44 1.30 2.04 Maandag 9.25 10.01 2.40 3.18 Dinsdag 10.52 11.36 4.06 4.49 Woensdag 12.23 5.35 6.10 Donderdag 0.57 1.28 6.51 7.18 Vrijdag 1.54 2.21 7.48 8.08 Zaterdag 2.41 3.10 8.33 8.50 Fr. geraniums en gewone vele kleuren. Caselaria (Tashjes). Sineraria 1,50. St. Paulia, Begonia's, groot en klein, Primula's en blad planten enz. Sierpotten, schalen en bloembakken. Voor de tuin: Violen, An jers, Duizendschoon, Ver geet mij nietjes. Tuinzaden 0,65 per pakje. Tuinturf, potgrond enz. Bloemisterij Pleijte, Grintweg 55, Yerse ke. Sportieve pull-polo's, trui tjes, koltruien, met en zon der riem, vele modellen voor jongens en meisjes het ene geschikt om op lange of korte broek te dragen, het anders weer leuker op een rokje of onder een over- gooier. Pracht kwaliteit, gemakkelijk zelf te wassen en alles voor prijzen die geweldig meevallen! Voor alle kinderkleding naar Textielhandel Snoep-v. Willigen, Noordzandstraat 9 De tijd voor grasmaaien komt weer aan, alle soor ten kunnen wij u leveren. Hand, motor of elektrisch. Komt rustig even met ons praten. J. Tramper, Wijn gaardstraat 1, Yerseke, tel. (01131) 1560. Voor afrastering en volière hebben wij steeds in voor raad siergaas, dub. gaas, voliêregaas, golfplaatjes, palen en wat u verder nog nodig hebt. J. v. d. Boom gaard, Kaaistraat 8, Yerse ke, tel. 1809.

Scheldebode | 1971 | | pagina 2