de scheldebode zecuwse Scheldebode-kringetje zonnebrillen verrekijkers de zuidwester combinatie HOOGSTE KORTING! Garage DE SCHELDE, Benzinestation C. J. VADER, Benzinestation HOFMAN, Benzinestation LOBBEZOO, hardy optiek Zakenmensen verontrust BENZINE STUNT GEMEENTE BESTUUR ACTIE KLEUR KOOPAVOND Gemeente atlas van Zeeland DE RUITER gashaarden HOOG WATER huis aan huis-blad gasfornuizen warmtecentrum in Vlissingen geven wij nog steeds de bellamypark 38 vlissingen de scheldebode 22e JAARGANG No. 15 UITGAVE: N.V. UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM - BREDA „Oranje-aktie" Vlissingse binnenstad winkeliers DONDERDAG 15 APRIL 1971 VLISSINGEN Met het zenden van een telegram aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen begon de vergadering, die op initiatief van de Vlissingse verlichtingsspecia list, de heer L. G. Markies, was uitgeschreven om te komen tot een hecht blok tegenover de vestigingen op het Industrieterrein. De tekst van dit telegram luidde: „Zakenmensen op binnenstadsbijeenkomst zijn zeer verontrust - stop - vragen u, wat gaat er op korte termijn gebeuren om onze positie in de binnenstad te verbeteren - stop - einde. Met dit telegram is duidelijk tot uiting gekomen dat er grote onrust bestaat onder de middenstanders, hetgeen eveneens bleek uit de bij zonder grote opkomst. De heer Markies haalde in zijn openingswoord nog eens duidelijk aan, dat er 47 zakenpanden in de binnenstad leeg staan. De oranje-zone moet een hecht bolwerk worden. voor moederdag een feit geworden zijn. Als laatste punt op het lijstje staat het oranje paspoort. Dit alter natieve paspoort moet over heel de provincie Zeeland verspreid worden. De bedoeling van de initiatiefne mers is dat het publiek 25 stempels van deelnemende zaken moet verza melen. Bij een volgestempeld pas poort ontvangt hij bijvoorbeeld een bedrag van f 10 en uiteraard een nieuw paspoort. Aanleiding tot de oranje-zoneak- tie is de oranje plank geweest, die de heer Markies enige tijd geleden boven de etalages van zijn zaak heeft aangebracht. Van de directeur van gemeentewerken ontving hij een aangetekend schrijven, waarin hem werd meegedeeld, dat de plank na opmerkingen van de welstands commissie diende te verdwijnen om dat die plank de middeleeuwse ge vel ontsierde. Met de actie wil de heer Markies zien, dat iedere deel- nemer ook een oranje plank op zijn gevel aanbrengt. In een memo, die op de dag van de vergadering nog werd gestuurd, werd aangedrongen om toch vooral aanwezig te zijn. Juist dat woord memo, bracht hem op het idee om in plaats van bin nenstad van memo-center te spre ken, want het woord memo betekent het zich herinneren van de Vlis singse binnenstad. Op het lijstje heeft de heer Mar kies vier acties staan, die hij aan de vergadering heeft voorgelegd om uit te voeren. Om de strijd in de benzi- ne-oorlog nog wat te verhevigen, stelde hij voor om samen met de benzinepomp-exploitanten een kor ting te gaan verlenen op een volle tank (ongeveer 20 liter) van 12% cent per liter. Om dit te verwezen lijken moeten oranje benzinebonnen worden uitgereikt aan het koperspu- bliek, die deze kunnen krijgen in de deelnemende zaken bij besteding van een bepaald bedrag. En mochten er geen exploitanten gevonden kun nen worden, aldus de heer Markies, die hieraan medewerking willen of kunnen verlenen dan moeten we overgaan tot het in exploitatie bren gen van een centrale benzinepomp op bijvoorbeeld de Zeilmarkt. Tus sen de bespreking door wordt nog opgemerkt dat het koperspubliek zeer positieve reacties heeft op de plannen. Een consument stelde on langs: „De Vlissingse binnenstadbe woners moeten zich niet als schapen naar de slachtbank laten leiden". Maar behalve de benzine-actie heeft men ook nog een horeca-actie in petto. De heer Markies benadruk te onder meer dat de Miro een koffiehoek heeft, maar dat in de binnenstad 33 goede en modern ge outilleerde horecabedrijven zijn. Ook weer via een systeem van bon nen wil hij naar gratis oranjedrinks. Hij haalde aan dat men in Hulst ook dergelijke acties voert en dat daar de mensen met bussen tegelijk de stad binnenkomen. De grootste stunt moet evenwel de periodiek terugkerende oranjedag worden. Men moet niet vergeten, dat de zakenlieden in het centrum veel meer geïnvesteerd hebben, dan de Miro. Applaus was er voor het voorstel om de oranjezone officieel te openen door de burgemeester. Aan deze opening moet verder aan dacht worden besteed, door oranje ballonnen de lucht in te laten gaan. De oranjedag moet in ieder geval Op onze vraag vertelde de heer Markies nog, dat de winkeliersvere nigingen niets doen. Dit blijkt toch ook wel uit de grote opkomst. En dat men tot actie over wil gaan is onder andere gebleken, uit het feit dat in de pauze meer dan 50 deelne mers zich hadden gemeld. In de pauze hebben wij r.c2r nog wat reacties op deze plannen gevraagd van onder anderen de wethouder van financiën, de heer Filius. Deze z?i dat van de zijde van het gemeente bestuur elke actie van harte wordt toegejuicht, als dit ten doel heeft het bezoek aan de binnenstad met 50 procent te vermeerderen. Op alle mogelijke manieren wil het gemeen tebestuur hier zijn medewerking aan verlenen. De heer Filius bena drukte dat het gemeentebestuur be slist niet afwijzend staat tegen zulke initiatieven. Ook van de Miro waren vertegenwoordigers aanwezig. De heren van dit grootwinkelbedrijf zeiden desgevraagd, dat zij rustig afwachtten hoe het plan verder gaat lopen. Zij waren wel van mening dat hierdoor nog meer publiek naar Vlissingen zou komen, hetgeen ook zij uiteraard van ganser harte toe juichen. Betreffende de kleur van de actie, merkten zij nog op dat deze kleur uitstekend paste bij de huisstijl van de Miro, die zoals bekend ook oran je is. Na de pauze kwamen verschil lende andere middenstanders nog het woord voeren. Een van hen, de heer Meur van het Zeeuws Wikkel- bedrijf, liet zijn gedachten gaan over de Vlissingse muziekverenigin gen. Deze korpsen haasten zich bij marsen door Vlissingen door het Bellamypark en omgeving om daar na voor lange tijd naar de buiten wijken te verdwijnen. Hij stelde voor om een gesprek te openen met de verschillende besturen, om te ko men tot verschillende marsen in de binnenstad door de Vlissingse korp sen. De heer Meur vond evenwel dat ook de middenstanders die bul ten de zogenaamde oranje-zone hun bedrijf hebben, moeten kunnen pro fiteren van de actie tegen de groot winkelbedrijven. Met overweldigende meerderheid bleek, dat de middenstanders voor een koopavond zijn, maar minder enthousiast was men voor het geop perde plan om de winkelsluiting te laten verdwijnen. De heer Janssen van de Vlissingse Middenstandscen trale deelde mee, dat op de verga deringen van deze Centrale vaak de kwestie van koopavond naar voren wordt gebracht, maar de meerder heid van de leden is er tegen. Hier- OPLAGE 32.500 EX. Verschijnt wekelijks gratis hols aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE N.V. Uitgevers Mij. De Stem, Breda. Reigerstraat 18 Telefoon 01600 - 22341 Postgiro1114111 BankAlg. Bank Ned. N.V., Breda Ned. Credietbank N.V. Breda ADVERTENTIE-EXPL. J. van der Hoeven, Vlissingen, Spuiplein 94 Telefoon 01184-6830 REDAKTIE Mevr. B. F. Mulder-Kenter, Vlissingen, M. Hobbemalaan 38 Telefoon 01)84-7778 Druk: Toezending techn. mat n.v. Rotadruk Axel, Nassaustraat 3, telefoon 01155 2320. Ontsiering door leegstaande panden in de Vlissingse binnenstad. uit moet dan wel geconcludeerd worden dat op deze protestvergade ring andere mensen komen, dan op een vergadering van de VMC. De heer Janssen zei onder meer dat de ledenvergadering van de VMC, wel ke heden wordt gehouden, wel be langrijker is dan de samenkomst op initiatief van de (heer Markies. Na afloop van de vergadering vroegen wij de heer Janssen of de Vlissingse Middenstandscentrale teleurgesteld was dat er een initiatief van mid denstanders is gekomen, zonder dat de Middenstandscentrale hiervan af wist. De heer Janssen wilde hier echter de gestelde vraag ontwijken. Wel zei hij dat er samenspraak is met de gemeente Vlissingen, waar uit onder andere de zaterdagmid- dagsluiting van de Waalstraat in re sulteerde. De agenda van de leden vergadering van de VMC kon niet meer gewijzigd worden, zodat de Centrale aan de oranje-aktie-zone geen aandacht zal schenken. Een actie die zeker kans van slagen zal hebben voor het voorkomen van de verpaupering van Vlissings Koop centrum: De binnenstad. Teken nu reeds in KUYPER Herdruk van de uitgave van 1871. 115 plattegronden van steden, dorpen. water schappen. Slechts/" 39,00 Verschijnt binnenkort Te bestellen bij BOEKHANDEL PAUL KRUGERSTRAAT 55-TEL.2733-VLISSINGEN kookplaten geysers koelkasten verkoop: bellamypark 22 vlissingen, tel. 2954 BUPER~1 Troelstraweg 364 - 366 (Pauwenburg) Spuistraat 53 Hobeinstraat 11 Kanaalstraat 32 (Oost-Souburg) €D Hebt u zich ook in de kreu kels gezocht naar de kreukels? Ach ja, mensen, wat is Pasen zonder kreukels met krenten brood, eieren en Paasbrood. Ach, ja, natuurlijk, er blijft ge noeg over. Per slot van reke ning is Pasen al met al een wat nuchter maar desalniettemin toch prettig feest. Behalve de betekenis die de Kerken eraan geven is het ook een pracht startsein voor de lente. Na Kerstmis moeten we altijd nog een heel brok winter door, maar na Pasen begint het voorjaar al helemaal echt. Een beetje Zeeuwse huisvrouw heeft de schoonmaak al achter de rug, wat kan je verder nog gebeu ren? Oorlog! Jawel, en dichter bij huis dan u denkt. In Vlissingen is het nog steeds benzine-oorlog. En dat alleen omdat er een grote zaak goedkope benzine tapte en de anderen niet achter konden blijven. Tsja, zo gaat dat. Eén begint en de rest doet mee. In Vlissin gen is het trouwens toch niet zo best met de middenstand. Vijf tig zaken in de binnenstad staan leeg als gevolg van vesti ging van een aantal grote zaken op het industrieterrein. Tsje, zoiets zit heel wat dwarser dan een verkeerd gevallen paasei. Overigens laten de centrumwin keliers het er niet bij zitten. Ze zijn een actie: „Vlissingen cen trum wordt oranjezone" begon nen. De kleur hebben ze mee. dat wel. Trouwens, ook in Reimers- waal voelen de inwoners zich zoetjes aan alsmaar beroerder worden en wel van al de plan nen die rondom hun prachtige plaats geweven worden. Nou is er weer sprake van dat wan neer er een luchthaven in West- Brabant komt, er zal moeten worden afgezien van het Rei- merswaalproject. En dat terwijl de groep D'étude d'architecture et d'urnanisme Reimerswaal van ie Ecole Nationale Supe rieure de Beaux Arts uit Parijs een ontwikkelingsschema heeft opgesteld voor de plannen Rei merswaal en Schelde stroom. Ze kunnen in Reimerswaal niet zeggen dat ze in het ver geetboek raken, maar ja, teveel zorg en bemoeienis werkt ook al benauwend en dat terwijl je nog maar net krukels, krenten mik, en paaseieren naar binnen hebt gewerkt. d 'Oester. De winnaar van het vorige Schel debode-kringetje was de heer M. J. v. Sabben, Abraham Kuyperstraat 15, Vlissingen. Hij heeft inmiddels de prijzen in ontvangst genomen. Deze week nam onze fotograaf een kijkje op de kleine markt in Vlis singen. De dame in het kringetje kan zaterdag het bewijsmateriaal af halen aan ons kantoor, Spuiplein 94 in Vlissingen. De prijzenschenkers van deze week zijn: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwali- teits-taart; Slagerij De Vries, Wal- straat 46, een pond biefstuk; Vis handel Frans de Muijnck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdag-reclame; Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, luxe flacon badschuim; Foto De Grave, Walstraat 74, waardebon van f 2,50 voor foto-artikelen; Jo Fibbe, Wal straat 29, lederen huishoudbeurs; De Kledingbokser, Lange Zelke 26, stropdas; Optiek Tilroe, Walstraat 31, kamerthermometer; Sporthuis Roovers, Walstraat 80, een knipplaat fabeltjeskrant; Boutique La Perru- que, Walstraat 129, een pruikenbor stel; de Wijnkelder, Walstraat 104, een fles Rode Mistella; Kaashuis Smith, Marktkraam, pond kaas naar keuze; Discobar Firma Kloosterman, hoek Lange Zelke, grammofoonplaat van f 4,50; Coo-p Distilette, Van Dishoeckstraat 40, fles fijne cognac; Fabro N.V., Domburgs Schuitvlot 3, Middelburg, 1 platenbon ter waarde van f5; De Drie Tonnetjes, St.- Jacobastraat 4, koffie met gebak voor twee personen; Slagerij D. Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren; Snackbar Remco, Win kelcentrum Pauwenhof, een Okay ijstaart t.w.v. f 4; Firma Gouddop pertje, Walstraat, waardebon f 5. Hoog water te Vlissingen. Donderdag 15 april 4.17 16.40 Vrijdag 16 april 4.58 17.20 Zaterdag 17 april 5.46 18.13 Zondag 18 april 6.49 19.20 Maandag 19 april 8.04 20.40 Dinsdag 20 april 9.28 22.07 Woensdag 21 april 10.47 23.22 t

Scheldebode | 1971 | | pagina 1