Koopcentrum Groenendijk in Vlissingen van alle markten thuis moderne monturen de scheldebode A.R. -Kamerkandidaat J. Scholten in Zeeland Scheldebode-kringetje WILT U SNEL OVER UW SALARIS BESCHIKKEN? NEEM DAN EEN SPAARGIROREKENING BIJ DE ZEEUWSE NUTSSPAARBANK de zuidwester combinatie hardy optiek gashaarden SPAARBANK en ALLE BANKZAKEN [DE RUITER huis aan huis-blad Boekenweek. 1 tot en met 10 april TEMDE IA WAK gasfornuizen warmtecentrum ZEEUWSE NUTSSPAARBANK BONDSSPAARBANK dus: veiliggeheimhouding descheldebode Ie JAARGANG No. 13 UITGAVE: N.V. UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM - BREDA DONDERDAG 1 APRIL 1971 VLISSINGEN. Vorig jaar augustus werd op het industrie terrein te Vlissingen een waren huis geopend van geheel nieuwe stijl. Koopcentrum Groenendijk opende toen zjjn deuren. In deze zaak worden niet de produkten van één firma verkocht, maar doen verschillende firma's onder één dak zaken. Als we het koop centrum eens doornemen, dan hebben we als we binnenkomen aan de kant van het grote par keerterrein, de tapijtenafdeling. Deze is in handen van de firma Groenendijk, die ook een zaak in Middelburg heeft, voor vele Zeeu wen heel bekend. Hier kan men namelijk allerlei soorten merk- tapijt kopen tegen de scherpste prijzen. bellamypark 38 vlissingen Als we ónze wandeling voortzet ten komen wij de firma Willemse tegen. Deze zaak die om zijn ver lichtingsartikelen en zijn service be kend staat hoeven we waarschijnlijk niet verder te noemen. De zaak in de Walstraat is bekend genoeg. Als men de lampjes nu. links laat liggen, krijgjt men aan de andere zijde het kledingmagazijn Gazan. Gazan, dat oorspronkelijk een fabriek voor kle ding was, (is het nu ook nog), zag zich op een gegeven moment met een veel te grote voorraad zitten. Wat te doen: de mensen ontslaan of een andere richting zoeken. Men besloot de voorraad in de fabriek niet. via de winkelier doch recht streeks aan de consument te verko pen, wat voor de klant het grot® voordeel heeft, dat alles veel goed koper is, omdat de tussenhandel uit geschakeld wordt. Deze verkoop bleek evenwel zo'n succes dat men naar andere moge lijkheden om moest zien. Deze zijn er nu gekomen in de vorm van eig. n winkels var. Ga? ar. die uiter aard niet zo luxueus zijn, als in een salon van een modeontwerper, doch men kan hier zeer genoeglijk zelf kijken en krijgt goed advies en dit is wat de klant van vandaag toch wenst: zoveel mogelijk vrij zijn in het kopen. Als we dit hoekje van de zaak uitlopen ontdekken wij aan de lin kerzijde een meubelexpositie, waar mensen met een ietwat aparte smaak heel goed terecht kunnen. Hier treft men Oudhollands naast pitriet aan, waar wij maar mee be doelen dat aan de jeuigd evengoed als aan de iets oudere koper is gedacht. Verder het brede winkel pad aflopend zien wij een aantal rekken met het voor Vlissingen wel uniek systeem van zelf schoenen kiezen, passen, betalen en meene men. Naast een der ingangen is een bont annex pruiken annex mutsen en hoedenafdeling. Hier kan men alles kopen wat voor een fijne avond nodig is. Als we nu rechtdoor gaan, lopen we zo de supermarkt binnen. Hier heeft men nog een „ouderwetse" slagerij. Op en top modern en schoon, maar het vlees en de vleeswaren vers van het mes. In de meeste supers ligt het vlees al klaar en verpakt, maar vers vlees gaat toch boven alles. Ook de groen te- en fruitafdeling is goed gesor teerd. Loopt men via de kassa weer naar buiten, dan komt men door het gangpad een aantal vitrines tegen die meestal kunstnijverheidswerkjes laten zien. Aan onze rechter- en linkerhand kunnen de radio- en te levisieliefhebbers hun hart opha len. Trouwens, ook de dames die een koelkast of wasautomaat zoeken kunnen hier uitgebreid terecht. Men is er van alle markten thuis. En bent u nu moe van deze wandeling door dit gezellige en eerste Zeeuwse koopcentrum, laat dan alle tassen even staan en loop langs het buffet in de koffiehoek om zelf een heer lijk bakje leut oj. een klein hapje te pakken. Wist u trouwens dat, onder tussen dat u boodschappen doet, uw auto van alle kanten goed nageke ken kan wonden? Hofka, de banden specialist, staat hier namelijk voor u klaar. Makkelijk nietwaar? Geen extra tijd kwijt voor een service beurt van uw auto. Hebt u het allemaal wel zo'n beetje gezien en staat u op het punt om naar huis te gaan, denk dan nog even goed na. Heeft u alles in huis voor dat gezel lige avondje dat u wilde organise ren? U heeft nu de kans om heel voordelig in te slaan. Als u op de parkeerplaats uw auto op wilt zoe ken, kijkt u dan nog even naar al diie lekkere drankjes tegen voordeli ge prijzen. Men wordt, als men dit wenst, goed geïnformeerd over de bijzonderheden van de verschillende drankjes. Als u dan niet op huis aan wilt gaan denk dan nog even aan de benzinepomp vol met merkbenzi- ne. waarvan u voor iedere liter die u koopt zomaar 8 cent van het koopcentrum terugkrijgt. En dan ui teraard zonder koopdwang. Vele mannen sparen hun benzinegeld op tot ze een aardig bedragje hebben om moeder de vrouw of verloofde eens met een leuk presentje te ver rassen. Misschien ook iets voor U, heren! Goed voorbeeld doet volgen, nietwaar? OPLAGE 32.500 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE N.V. Uitgevers Mij. De Stem, Breda. Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 Postgiro 1114111 BankAlg. Bank Ned. N.V„ Breda Ned. Credietbank N.V. Breda ADVERTENTIE-EXPL. J. van der Hoeven, Vlissingen, Spuiplein 94 Telefoon 01184-6830 REDAKTIE Mevr. B. F. Mulder-Kenter, Vlissingen, M. Hobbemalaan 38 Telefoon 01184 - 7778 Druk: Toezending techn. mat. n.v. Rotadruk Axel, foassaustraat 3, telefoon 01155 - 2320. Bij aankoop van 7,50 aan boeken gratis het boe kenweekgeschenk PROTEST PER PRENT BOEKHANDEL PAUL KRUGERSTRAAT 55-TEL.2733-VLISSINGEN Te zwaar gagatan tablettan in hui* ta hebben van Singer. £y. Vraag èüw v. uw apotheker of drogist s naar zo'n handig buisje. VLISSINGEN De evangelische volkspartij, beter bekend als de An ti-Revolutionaire Partij heeft in een kennismakingsgesprek haar „Zeeuw se Man" voorgesteld, die na de ver kiezingen zeer zeker in de Kamer de Zeeuwse kiezers zal gaan verte genwoordigen. Deze „man", rar, J.N. Scholten, momenteel burgemeester van Andel-Giesen-Rijswijk, staat immers op een verkiesbare plaats van lijst 4. Tijdens een persconfe rentie in het strandhotel werd de provincie Zeeland met al haar pro blemen symbolisch overgedragen aan de heer Scholten door de Zeeuwse vertegenwoordiger van de AR-Kamerfractie, de heer J.A. Ben- nekom. Dit gebeurde door middel van een kaart van de provincie Zeeland, die gefrankeerd was met AR-stickers. De entree in het strandhotel van de verkiezingskaravaan werd vooraf gegaan door een lawine van paars- witte stickers, ballonnetjes en bier viltjes. De heer Scholten maakte evenwel duidelijk dat men door al die franje heen moeit kijken. „Ik heb zelf voorkeur gegeven om Zee land met ai zijn problemen in de Kamer te vertegenwoordigen", aldus de heer Scholten. Ook ging men tijdens deze persconferentie in op de vaste oeververbinding van de Westerschelde. De' AR staat op het standunt aldus de heer van - Bennekom, die ook het woord voerde, dat een brug- tunmelverbinding met Zeeuws- Vlaanderen zo westelijk mogelijk gerealiseerd wordt. Hij benadrukte evenwel, dat met zo westelijk moge lijk niet bedoeld werd bij Vlissin- gne. maar zo westelijk mogelijk iin de buurt van Temeuzen. Deze spreker haalde aan dat Minister Bakker be langrijke toezeggingen had gedaan en dat men thans op een snelle reali sering hoopte. De heer Scholten haalde nog het feit aan, dat de Kamerleden niet goed voor hun taak worden toege rust. Je zou een veelvoud van werk kunnen verzetten als elk Kamerlid bijvoorbeeld zou kunnen beschikken over een eigen werkruimte en een eigen secretaris of secretaresse. Ik wil mijn taak echter zo duidelijk opvatten, 'aldus de heer Scholten, dat elke Zeeuw mij kan benaderen, onverschillig of dat nu gebeurt op de spreekuren die ik in deze provin cie hoop te houden of via de fractie of anderszins. Bij deze verkiezings campagne zullen praktisch alle Zeeuwse gemeenten bezocht wor den. kookplaten geysers koelkasten verkoop: bellamypark 22 vlissingen, tel. 29 54 Elke week heeft zo zijn eigen gezicht, vindt u niet? Het kan natuurlijk wezen, dat het gezicht van de week deze keer door u wordt bepaald door de ziekte van Jan of het bezoek van tante Mien, maar dat bedoel ik eigen lijk niet. Ik bedoel: het algemene „nieuws"-gezicht van de week. Als er zo'n staatssecretaris in Zeeland heeft rondgesnuffeld of als er weer deining is om de wa tervervuiling bijvoorbeeld. Dan neemt zoiets die week in het nieuws een grote plaats in. Maar deining of niet, de politiek heeft heel wat aandacht de laatste we ken. Zo vormen al die politieke figuren samen nog heel wat nieuws. Stuk voor stuk nemen ze een duik in Zeelands stern- potentieel en of we dan maar zo vriendelijk willen zijn om de he ren serieus te nemen en nou toch echt te geloven wat ze beloven, en verder niet meer na te den ken maar het hokje achter hun naam zwart te maken. Tja mensen, de dingen worden er niet eenvoudiger op. Vroeger wist je nog precies waar je aan toe was, katholiek stemde KVP en protestant CHU, SGP. GPV of AR en dan had je nog variaties als socialist en liberaal. Maar dit jaar kunnen we alleen in Zee land al kiezen uit tweeëntwintig lijsten. En nou wil ik mijn oester- mond daar verder wel over hou den, want er is ai zoveel ondui delijkheid en onrust in Neer- lands politieke zee en iedereen heeft er zijn zegje al over ge zegd. Maar wat ik toch even kwijt wil is, dat ik het gevoel heb dat ik iets beteken. Dat dit gouden tijden zijn. Het politieke (zee)schuim ligt aan onze oester voeten en krauwt en kriebelt om in onze gunst te komen. Blijf daar dan nog maar nuchter on der. Maar goed dat er t.v. is en de provinciale pers voor de voor lichting! En als kamerlid zus of zo deze kant uitkomt kruip ik toch maar weer uit mijn schulp om naar hem te gaan luisteren. Hij mocht het eens menen deze keer en echt van plan zijn iets voor Zeeland te gaan doen Je krijgt in zo'n tijd wel waar dering voor mensen die het poli tiek goed doen. Neem nou VVD-er Van Welbergen, die er in de Goese raad voor pleitte, om voortaan op donderdag te vergaderen. Wat een zege voor de voetballiefhebbers. Dat zo iemand de enige is die na een winter vol sjagrijn eindelijk het punt aanraakt! Dat getuigt van een niet te stelpen daadkracht waar heel wat politici een puntje aan kunnen zuigen. Over daad kracht gesproken: wie durft er in de schoenen te gaan staan van Kees Kayzer in Hulst, die al straatvegend het witte doek be trad? Kijk, daar is lef voor nodig. Het filmdoek is genadelozer dan de politieke arena. Zulke men sen hebben we nodig in onze par tij oesterbelangen. Wie volgt? d'OESTER. •m* —3 Op de Lange Delft in Middelburg schoot onze fotograaf deze week de foto voor het Scheldebodekringetje. De winnares van de vorige week was mevrouw Kapman, Schuttestraat 43, Domburg. De gelukkige in ons extra-Scheldebodekringetje in de speciale Miro-krant was mevr. Lammers, Mesdaglaan 15 in Vlissingen. De winnares van tfleze week kan zaterdag het bewijsmateriaal afhalen aan ons kantoor, Spuiplein 94 in Vlissingen. De prijzenschenkers van deze week zijn: Banketbakkerij Faber, Bad huisstraat 28, de bekende kwaliteits-taart; Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk; Vishandel Frans de Muijnck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdag-reclame; Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, luxe flacon badschuim; Foto De Grave, Walstraat 74, waardebon van 2,50 voor foto-artikelen; Jo Fibbe, Walstraat 29, lede ren huishoudbeurs; De Kledingbokser, Lange Zelke 26, stropdas; Optiek Tilroe, Walstraat 31, kamerthermometer; Sporthuis Roovers, Walstraat 80, een knipplaat fabeltjeskrant; Boutique La Perruque, Walstraat 129, een pruikenborstel; de Wijnkelder, Walstraat 104, een fles Rode Mis- tella; Kaashuis Smith, Marktkraam, pond kaas naar keuze; Discobar Firma Kloosterman, hoek Lange Zelke, grammofoonplaat van 4,50; Co-op Distilette, Van Dishoeckstraat 40, fles fijne cognac; Fabro N.V., Domburgs Schuitvlot 3, Middelburg, 1 platenbon ter waarde van 5, De Drie Tonnetjes, St.-Jacobastraat 4, koffie met gebak voor twee per sonen; Slagerij D. Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren; Snackbar Remco, Winkelcentrum Pauwenhof, een Ockay ijstaart t.w.v. 4,Firma Gouddoppertje, Walstraat, waardebon 5, Deze week twee nieuwe prijzenschenkers: Snackbar Remco, Winkel centrum Paauwenhof met een Okay-ij staart ter waarde van 4,en Firma Gouddorpertje, Walstraat, met een waardebon van 5, SPAARGIROREKENING kosteloze, onbeperkte girobehanduling, betaalpas en groene betaalcheques, dagafschriften (u krijgt van elke betaling of ontvangst bericht thuis). automatische uitvoering van al uw periodieke betalingen zoals gas, elektriciteit, huur telefoon etc.) Vestigingen te: Vlissingen Souburg Middelburg Oostkapelle - Goes Wolphaartsdijk - Kapelle - Kortgene - Terneuzen - Axel Oostburg Breskens.

Scheldebode | 1971 | | pagina 1