Vaartocht door Zeeland voor gehandicapten Bijbelhuis in vroegere gaswinkel ver. Oranje- Nassau gaf Gymnastiek uit voer ing 00K VOOR HOGE SPAARRENTE KERKDIENSTEN Dr. Eric Hutchings naar Middelburg OPHALEN VAN HUISVUIL Parachute springen ga met uw tijd mee - ga naar de nmb Geef Paauwenburg een Hart Opbouwwerker in Middelburg WELKE DOKTER IS THUIS? HOOG WATER IN VLISSINGEN CULTURELE AGENDA Het is goed sparen bij de NMB. De vele spaarvormen garanderen voor elke omstandigheid de hoogste opbrengst. Vlissingen Middelburg Oost-Souburg DONDERDAG 8 APRIL 1971 DE SCHELDEBODE MIDDELBURG Zeeland is 'n pro vincie waar de zee het land ontmoet. Het water heeft hier door de eeuwen heen een grote rol gespeeld; de zee is vriend en vijand tegelijk. Wie Zeeland wil zien, moet dit doen vanaf het water, wordt er wel eens beweerd. De Provinciale Zeeuwse VVV deelt deze mening en heeft daarom spe ciaal voor gehandicapten (ook voor kinderen) een vaartocht door Zeeland georganiseerd. Het is een dagtocht, die begint en eindigt in Middelburg; hierbij wordt gevaren over het Veer se Meer en de Oosterschelde. Aan boord zal men van tijd tot tijd worden beziggehouden met spelletjes, zang, muziek, een quiz en vele andere dingen. Er wordt een deskundige uiteenzetting gegeven over het gebied en in het bijzonder over de Deltawerken. Een pianist en hammond-organist zal tijdens de tocht voor muziek zorgen. De duur van de vaartocht is ongeveer 7 4 8 uiur en vindt plaats op zaterdag 15 mei a.s. De Zeeuwse VVV deelde nog mee, dat bij voldoende belangstelling er even eens een tocht wordt gehouden op 14, 16 en 17 mei 1971. De tocht wordt gemaakt met een moderne rondvaart boot van de RTM. Het schip is spe ciaal voor de gehandicapten ingericht. Er is voldoende ruimte met uitzicht op het water; voorts is er een open aoherdek, waar het bij mooi weer goed toeven is. VLISSINGEN Wie nu voor de grote etalages van de voormalige gaswinkel op de hoek van de Wilhelminastraat en Nieuw straat staat te kijken zal geen gastoestellen meer zien, doch bijbels en andere evangelische literatuur. Boor een fusie van de PZEM en de Zegam werd de gaswinkel overbodig, maar deze heeft thans een andere be stemming gekregen. De sterk uitbreidende Pinkstergemeente zat drin gend om een groot pand verlegen, i.v.m. de uitbreiding van haar werk terrein in Vlissingen en omstreken. Hierdoor heeft de gaswinkel een ander aanzien gekregen. Zo werden in de magazijnen ruimten gecre- eerd voor de zondagsschooldiensten; de kantoren werden veranderd in een opvangcentrum voor de rijpere jeugd, die hier met al hun pro blemen terecht kunnen en de winkel (showroom) is het bijbelhuis geworden en bovendien het depot voor evangelische literatuur, trac- taten enz. De Vlissingse Pinkstergemeente mag zich verheugen in een voort durende groei en ontwikkeling. Iedere maand wordt door de gemeente een doopdienst gehouden, waarin volwassenen op oud bijbelse wijze gedoopt worden door onderdompeling. Het nieuwe centrum van de Pinkstergemeente zal zeker ten goede komen van de arbeid van de Evangelist en zijn volgelingen. VLISSINGEN Afgelopen week hield de Chr. Gymnastiekvereniging Oranje-Nassau een uitvoering in grand hotel Britannia. Bij deze uit voering is eens te meer gebleken, dat deze zaal hiervoor totaal onge schikt is. Dankzij het optreden en de maatregelen van verschillende leiders en leidsters zijn er geen ongelukken gebeurd. Overigens wil len wij voor dergelijke uitvoering de aandacht vestigen op de Vlis singse sporthal waar een evenement als deze een veel geschiktere plaats voor is. Aan de ene kant van de vloer kan al het publiek een plaats vinden en .aan de andere zijde vindt de jeugd van Oranje-Nassau een plaats. Een rumoerige zaal, zoals wij nu meemaakten is dan ook niet nodig. Bij de uitvoering zelf heeft het bestuur ook al met moeilijkheden te kampen gekregen. Nadat de direc tie eemttoesrttemminjg had verleend tot een optreden van de drumband, werd deze toestemming later weer ingetrokken. Na overleg mocht de band dan voor de pauze en optreden van 10 minuten verzorgen. Maar voor dat dit korps de show maakte, was de tijd al zover verstreken, dat men van een grandioze opzet niet kan spreken. Een van de muziek kenners, de heer Vuijk, prees het optreden. Als er cijfers toegekend konden worden, dan kreeg deze drumband een 10. De voorzitter, de heer C. van Veenendaal deelde in zijn openingswoord mee, dat de naam drumband verdween. De nieu we naam voor deze band is Jacht- hoom-Trompetterskorps Oranje Nassau het tambour-maitre Els Wensink. De leider van het korps, de heer A. A. Wensink en instruc teur, de heer R. de Bruin waren opgetogen, dat de heer van Veenen daal ook nog kon meedelen, dat er besprekingen gaande zijn om het Gebleken is, dat ln de vorige week verspreide folder inzake het ophalen van huisvuil in de plastic zak de namen van twee straten zijn weggevallen. Het betreft de Abeel- seweg west en de nieuwe Vlissingse- weg. De bewoners van de aan deze straten gelegen panden worden erop opmerkzaam gemaakt, dat zij beho ren tot Wijk 14. Het huisvuil wordt daar wekelijks opgehaald op vrij dagmorgen, het grof huisvuil maan delijks op de eerste donderdagmid dag van elke m aand (te rekenen vanaf 5 apr(l 1971). korps op 2e pinksterdag een optre den te laten verzorgen in Noord- Frankrijk en wel als muzikale bege leiders van het Groot Vlissings Ma jor ettenpeleton, dat die dag in Estè- re verblijft. Op 12 september zal verder deel worden genomen aan een concours in Schiedam. De uit voering zelf had goede en minder goéde punten. De vrije oefening van de meisjes adspiranten A sprong echter boven alles uit. Men moet toch echter respect hebben voor die genen, die de onderdelen nog niet goed bkeheersten, maar zich toch niet lieten kennen en een demon stratie op de planken brachten. Al met al kunnen wij deze uitvoering geslaagd noemen. ARNEMUIDEN - In de week van 26 tot en met 30 april kunnen en thousiaste mensen uit de provincie Zeeland en Noord-Brabant op het vliegveld Midden Zeeland de sport van parachutespringen gaan beoe fenen. Deze enerverende sport is voor jong en oud (17 tot 80 jaar) en voor zowel mannen als vrouwen. De para- sport is uitgegroeid tot één der vei ligste sporten. De opleiding wordt verzorgd door zeer ervaren - door de Rijkslucht- dienst gebrevetteerde-instructeurs van de eerste Nederlandse Parachu tisten Club. Deze vereniging werd in 1948 opgericht en is de oudste para club in ons land. Sedert 1 maart j.l. kan worden beschikt over een eigen vliegtuig (als eerste paraclub in Ne derland) van het type Cessna Reims Rocket. Ten behoeve van de leden zijn circa 40 parachutes met bijbe horende reserveparaichutes ter be schikking. Bekendheid genieten de vermaarde demonstraties van de ENPC. terwijl leden regelmatig mee doen aan nationale- en internatio nale wedstrijden waaronder de we reldkampioenschappen De chefinstruc teur is eveneens teamtrainer van het Nationale team. Om aan deze spring- week mee te mogen doen, dient eerst een noodzakelijke grondtraining te worden gvolgd. Dezee geschiedt op de vliegbasis Giiize-Rijen en wel op 23 april en 24 april a.s. Indien U geïntresseerd bent, laat het vandaag nog weten aan de secretaris van eerdergenoemde club Gardulflaan 33 te Voorburg. De noodzakelijke infor maties zuilen u dan per omgaande worden toegezonden. nederlandsche middenstandsbank de bank waar ook zich thuis voelt! Er is een NMB kantoor bij u in de buurt: Badhuisstraat 23-25 Markt 43 A Kanaalstraat 41 MIDDELBURG „Je bent niet goed bij je hoofd". De man die dat eens tegen evangelist Billy Graham heeft gezegd, komt naar Middelburg, Dr. Eric Hutchings, spreker in de zeven meetings, die worden gehou den in de Concert- en gehoorzaal te Middelburg. Toen hij in 1946 zijn huidige „grote" collega Graham voor gek verklaarde, was hij nog jurist. Graqam had hem voorspeld: „God is bezig je los te breken uit je comfort, je salaris en je zekerheid." Hij is van plan je de wereld in te sturen om het evangelie te prediken". En Billy heeft gelijk gekregen. Twee jaar later werd Hutchings full time evangelist. Sinds die tijd heeft hij ongeveer zestig grote campagnes ge houden in alle delen van de wereld. Elke dag is hij via Trans Worlds Radio ook in Nederlande huiska mers te beluisteren. Zijn persoonlij ke vriendschap met Billy Graham dateert al ver voordat hij de grote beslissing nam zijn juristenpraktijk op te geven. Hutchings (sinds 1936 getrouwd met Mary Estcourt) groeide op -in een christelijk gezin. Het leven en de getuigenis van mijn ouders heeft mij sterk beïnvloed, aldus dr. Hut chings. Toen hij 10 jaar oud was knielde hij samen met zijn ouders neer in de keuken van ons huis om, wat hij noemt, „zijn jonge leven aan Christus te geven". Hij ziet dat mo ment nog altijd als zijn bekering. Al op zestienjarige leeftijd begon hij te evangeliseren. Het duurde niet lang of hij kreeg de bijnaam „the boy- preacher". Hutchings: „Toen ik zes tien was beleefde ik een soort hoog tepunt in mijn geloofsleven. Ik be sefte eigenlijk toen pas wèt Christus allemaal voor mij heeft gedaan. Ik voelde me als een rups die vlinder was geworden, gereed om udt te vlie gen". De Stichting Maatschappelijke Opbouw Middelburg heeft sedert 15 februari de heer J. Strootman als nieuwe opbouwwerker in dienst als opvolger van de heer J. J. Breurs- kens, die als stafmedewerker in dienst is getreden bij de Sociale Academie te Breda. De heer J. C. Strootman is afkom stig uit Neede, waar hij drie jaar werkzaam was als algemeen leider bij de Stichting Club- en Buurthuis werk Neede, een stichting die het beste vergeleken kaïn worden met het Middelburgse 't Trefpunt. De heer Strootman heeft ondermeer er varing opgedaan in Den Haag als j eugdconsu lent t.b.v. het Gerefor meerde Jeugdwerk. De nieuwe op bouwwerker, dlie zich volgende maand in Middelburg hoopt te vesti gen, volgt momenteel in Nijmegen een studie voor opbouwwerker. VLISSINGEN Zaterdag 10 april van 0.00 tot en met 24 uur dokter Van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 01884-3459, zondag 11 april van 0.00 tot en met 24 uur dokter De Greef, Badhuisetraat 114, tel. 01184-2121. Maandag 12 april van 0.00 tot en met 24 uur dokter C. P. Dekker, Badhuisstraat 30, Vlissingen, tel. 01184-2950. Apotheek Vanaf vrijdag 9 april tot en met vrijdag 16 april 8.30 uur geopend apotheek J. H. Tan-Meijer, Scheldestraat 26, tel. 01184-2025. W ij kverpleegster Oranj e-Groene en Wit Gele Kruis: 10, 11 en 12 april zuster Geldof, Groen van Prin- stererlaan 116, tel. 01184-3120. Verloskundige: 10, 11 en 12 april mej. Stolk, Bloememlaan 45, tel. 01184-3838. Tandarts: Zaterdag 10 april vn 9- 10 uur en zondag 11 april van 11-12 uur G. H. van Bergen, Lange Gist- straat 37, Middelburg, tel. 01180- 2936, maandag 12 april van 11-1- uur G. H. P. J. Miljoen, Eemstraat 5, Souburg, tel. 1530. Dierenarts: 10, 11 en 12 april dok ter E. P. Oldekamp, Meliskerke, 01186-287. Huisartsen Souburg, Amemuiden en Nieuwland: 10, 11 en 12 april Dokter J. J. Jansen, Rijksweg 6, Nieuwland, telefoon 01182-340. Vereniging „Het Groene Kruis" te Vlissingen en Souburg: 10, 11 en 12 april, zuster Radstake, Sottegem- straat 28, Vlissingen, tel 01184- 2286. Vereniging „Het Oranje-Groene Kruis" te Souburg en Riltthem: 10, 11 en 12 april mevr. N. Filius- Westerbeke, Middenhofsingel 29 te Oost-Souburg, tel. 01183-1668. MIDDELBURG Zaterdag 10 april van 0.00 tit en met 24 uur dokter Pel, Rouaansekaai 11, tel. 01180-2582, zondag 11 april van 0.00 tot en met 24 uur mevr. dokter Pel, Rouaanse Kaai 11, tel. 01180-2585, maandag 12 april van 0.00 tot en met 24 uur dokter Pel, Rouaanse kaai 11, tel. 01180-2585. Apotheek. Vanaf vrijdag 9 april 18 uur tot en met vrijdag 16 april 8.30 uur geopend apotheek W. K. Hummelen Markt, overige apothe ken 5-daagse werkweek. VLISSINGEN Vrijdag 9 april 1971 (Goede Vrijdag). Hervormd Vlissingen. St. Jacobs- kerk 19.30 uur ds. F.S. Kloosterman, H.A. Johanneskerk 19.30 uiur ds Y. van der Schoot, H.A. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat 19.30 uur ds. J.W. Maris. Geref. Petruskerk Paul Kruger- straat. 20 uur ds. J.W. Genuït. Ver. van Vrijz. Hervormden-Re- monstranten. 19 uur ds. J.C. van den Berg, HA. Evang. Luth. Gemeente. 19.30 uur ds. A. Nierop, H.A. Hervormd Koudekerke. 19.30 uur ds. M.J. de Jong, H.A. Kristen Zuid Molukse Kerk. Oost-Souburg 18 uur ds. P. Fader, Koudekerke 20.30 uur ds. P. Fa- der. Geref. Kerk te Breskens. 19 uur Gem. Avondmaal van de Vrije Evang. Gem., Herv. kenk en geref. Kerk, te houden in de Herv. Kerk. Hervormd Middelburg. Nieuwe Kerk. 19.30 uur ds. Brummelkamp Donderdag 8 april 0.43 13.06 Vrijdag 9 april 1.16 13.35 Zaterdag 10 april 1.45 14.03 Zondag 11 april 2.15 14.31, Maandag 12 april 2.42 16.00 Dinsdag 13 april 3.11 15.41 Woensdag 14 april 3.42 16.04. Kon. Vlaamse Opera te Antwer pen. Vrijdag 9 april, 17.30 uur Parsifal, zaterdag 10 april, 17.30 uur Parsifal, zondag 11 april 14.30 uur Frederika, 20 uur De Lustige Weduwe. Kon. Opera te Gent. Vrijdag 9 april 20 uur De Dappere Soldaat, zondag 11 april 14.30 uur Eugen Onegin, 20 uur De Dappere Soldaat. VLISSINGEN Onder het motto „Geef Paauwenburg een Hart" wordt tot en met a.s. zaterdag in het Jeugdgebouw van de Gereformeerde Kerk aan de Paul Krugerstraat (in gang Dr. Ottestraat) te Vlissingen een grote bazaar gehouden door de Gereformeerde Kerk. Deze bazaar is een onderdeel van verschillende ac ties die worden gehouden en tot op heden reeds een bedrag van f 140.000,- hebben opgeleverd ten bate van het Kerkelijke gedeelte van het Wijkcentrum Paauwenburg, welke aan de Alexander Gogelweg verrijst. Over ongeveer een jaar dient dit wijkcentrum, bestaande uit een al gemeen en een kerkelijk centrum in gebrui kte worden genomen. Voor het algemeen gedeelte moet door de burgerij van de gemeente Vlissingen 10% van de Stichtingskosten, het geen neerkomt op ruim f 60.000,- bijeen gebracht worden. Voor het kerkelijk gedeelte zijn de subsidie mogelijkheden niiet zo vergaand. Voor een gedeelte zal de financie ring geschieden door een lening, ter wijl het overige door verschillende acties bijeengebracht dienen te wor den, waarvan de bazaar er een is. Voor de zaterdagmiddag zijn er ook verschillende kinderspelen geor ganiseerd Andere activiteiten op de ze bazaar zijn; ondermeer een grab belton, verkoopstands voor textiel, levensmiddelen, kunstvoorwerpen, diverse planten en bloemen, het la ten raden van de naam van een Zeeuwse pop en nog veel meer. De bazaar is geopend van 7 tot 10 uur 's avonds en zaterdagmiddag boven dien van 2 tot 5 uur. en ds. Rinkema, Koorkerk. 19.30 uur ds. A. van Santen, Oostkerk 19.30 uur ds. Ytema, Qntmoetingskerk 19.30 uur ds. Kronenburg, Engelse kerk Geen dienst, Waalse Gemeente 19.30 uur ds. Le Gras. VLISSINGEN Zaterdag 10 april 1971. Zevende Dagsadventisten. Doops gezinde Kerk 10.15-11.15 uur ds. A.E. Dingjan, HA. Zondag 11 april, eerste Paasdag. Geref. Petruskerk Paul Krugerstraat 9.30 uur ds. H. Groeneveld, 17 uur ds. F.S. Kloos terman. Huishoudschool Paauwen burg 10 uur ds. W.J. Genuït, 17 uur ds. H. Groeneveld. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat. 9.30 en 17 uur ds. J.W. Maris. Ver. van Vrijz. Hervormden-Re- monstranten. Ds. J.C. van den Berg. Doopsgezinde Gemeente Vrijdom- weg. 9.30 uur Da. Mej. Bakker. Pinksterkapel Bellamypark. Dienst te 14.30 uur. Hervormd Souburg. Goede Vrijdag 19.30 uur ds. Dorgelo en ds. Meijer, Gezamenlijke Avondmaalsviering in de Geref. Kerk. Zondag II april, West uur ds v.d. Heide, Oost 9 uur ds. Dorgelo, 10.30 uur ds. Dorgelo, 19.30 ds. v.d. Heide. Gez. dienst in de Geref. Kerk. Hervormd Ritthem. Goede Vrijdag 15 en 19 uur, HA., Zondag 11 april 10 uur ds. J. Broeder, hoogfeest van Pasen. Hervormd Koudekerke. Zondag 11 april 9 uur ds. MJ. de .Jong, 10.30 uur ds. M.J. de Jong, Emmanuelkerk 9.15 uur ds. J. Kwast. Zuid Molukse Kerk. Zondag lil atpril Oost. Souburg 11.30 uur ds. P. Fader Koudekerke 11.30 uiur maandag 12 april Oost-Souburg 11.30 uur Oud. Telehala, Koude kerke 11 uur ds. P. Fader. Geref. Kerk te Breskens. Goede Vrijdag 19.30 uur ds. W.J. Miusch, HA., zondag 11 april 10 en> 15 uur Cand. B J.W. Schelhaas, Amstel veen. MIDDELBURG Zaterdag 10 april 1971. Zevende Dags- Adventisten. Doopsgezinde Kerk Lange Noorde straat. Bediening des Woords van 10-11 uur ds. P. Klop, van 11-12 Bijbelstudie. R.-k. Parochiekerk H. Petrus en Paulus. Zaterdag 19 uur, zondag 10.30 en 19 uur, Ontmoetingskerk 8.30 uur, Zuiderbaken 10.30 uur. Domburg 10 uur. VLISSINGEN R.K. Kerkdien sten te Vlissingen en Souburg op Vrijdag 9 april. Zaterdag 10 en zon dag 11 april 197L Parochiekerk Sin gel Goede Vrijdag 15 uur, Passievie ring en communiedienst, Jeugdkoor, Paaszaterdag 20- uur plechtige paas wake met toediening van de Doop, dames- en herenkoor, Paaszondag 10.30 uur plechtige Eueh. viering, dameskoor, 12 uur plechtige euch. .viering Jeugdkoor. 19 uur Euch. viering. Kapel St. Jozef-ziekenhuis Paaszondag 9 uur, Paasmaandag 9 uur, Kath. Mil. tehuis Paaszondag 9.30 uur, Emmaniuelkerk Paauwen burg Goede Vrijdag 19.30 uur, Paas zaterdag 19 uur, Paaszondag 11 uur Plechtige Euch. viering met eigen zanggroep. Martinuskerk Souburg. Goede Vrijdag 15 uur (kruisweg), 20 uur Paasviering en Communiedienst, Paaszaterdag 22.30 uur Plechtige Paaswake. Paaszondag 10.15 uur Plechtige Euch. viering, 17 uur Euch. viering, Paasmaandag 10.15 uur Plechtige Euch. viering. Op de 2e paasdag is er een oecu menische paas-zangdienst in de Pe truskerk Paul Krugerstraat om 10 uur, waaraan oa. meewerken het r.-k. Dames- en Herenkoor. Het vliegveld Midden-Zeeland aan het Veerse Meer krijgt grote allures. Burgemeester A. Hack van ARNE MUIDEN heeft vergezeld van zijn echtgenote het nieuwe stationsge bouw geopend. In dit gebouw is onder meer een tax-free-shop, bank kantoor en een restaurant onderge bracht. Een dezer dagen heeft de Coöpe ratieve Raiffeisenbank „ARNEMUI DEN EN NIEUW- EN ST. JOOS- LAND" haar jaarlijkse algemene jaarvergadering gehouden. In BRESKENS zijn vorige week in plaats van vis, twee kanonnen aangevoerd. Schipper H. S. Fenijn had ze met zijn Breskens-5 opgevist voor de Franse kust bij Duinkerken. Vorig jaar heeft een 17e-eeuws scheepskanon het aardige bedrag van elfduizend gulden opgebracht. Schipper Fenijn heeft er twee, hoe wel van de ene het mooie in de loop der jaren afgesleten is, waar hij wel eens meer aan over kan houden dan aan een boot met vis- Ook in BRESKENS zijn de afgelo pen week bomen geplant. De drie lagere scholen te Breskens hadden allen twee leerlingen afgevaardigd om zich met het planten te belasten. Over enkele dagen zullen aan de Ringlaan lommerrijke takken hun schaduw op de weg laten vallen. Na de planting kregen de kinderen in de Uitkomst een traktatie en een aandenken aangeboden. Het voormalige badhuis te BRES KENS heeft een geheel nieuwe be stemming gekregen. Een dezer da gen heeft wethouder J. Vergouwe zich door een met kranten dichtge plakte deur geworsteld om een jeugdsoos te openen, die er nu zijn tenten in opgeslagen heeft. Op vrij dag, zaterdag- en zondagavond kan de jeugd boven de 15 jaar hier voor een gezellige avond terecht. Het ge heel is in zwarte verf, gecombineerd met lichtgevende groene en rode verf opgetrokken. In een hoek kan men zijn dorst lessen aan de bar en dat behoeft ook nog niet staande gedaan te worden, want aan de muur zijn banken gemetseld. In het dienstencentrum Goedertijd te BRESKENS heeft wethouder J. Vergouwen een bazar geopend door een greep in de grabbelton te doen. De opbrengst van deze bazar komt voor de helft ten goede aan het dienstencentrum, terwijl de andere helft gereserveerd zal worden voor de dames-handwerkgroep. Mr. H. van der Heijden, chef van de derde afdeling van de provinciale griffie en chef van het kabinet van de Commissaris der Koningin in Zeeland, heeft op het provinciehuis in MIDDELBURG zijn 25 jarig ambtsjubileum gevierd. Vorige week woensdag is in MID DELBURG een boomplantdag ge houden voor de kinderen van de hoogste klassen van de Van Rand- wijckschool, de PC-school uit Nieuw en St.-Joosland, de Oosterburch en de Buitenhoveschool. Deze bomen zijn aan de grond toevertrouwd bij de Arnepoort, het viaduct onder de Nieuwlandseweg bij het grootindus triegebied. Om kracht voor dit kar wei op te doen, kregen alle kinde ren voordat ze begonnen met plan ten een appel. Na dit karwei te hebben volbracht, gingen kinderen en begeleiders naar het wijkcentrum Zuiderbaken, waar ze verrast wer den op een tweetal films, gepresen teerd door de heer Lijnen van het Trefpunt. Vertoond werden de films „Pan" en „Wij Surinamers". Om de ze dag goed in het geheugen te houden werd aan alle scholen een herinqeringsvaantje uitgereikt en kregen de planters en plantsters al lemaal een plantje mee naar huis om zelf op te kweken, en een ge schenkje. Middags was er een herhaling van wat wij 's morgens al gezien hadden, maar nu op een an dere plaats en door andere kinderen. Het ging hier om kinderen van de Zwemvereniging Luctor et Emergo en van de jeugdclubs van 't Tref punt. Ze begonnen een groenstrook te leggen om de speelweide die tussen het overdekte en open zwem bad in aanleg is. Dank zij een gift van de Zwolse Verzekeringsmaat schappij kan men over jaren zijn beschutting zoeken in de schaduw van de bomen. Ook voor deze kin deren waren enkele films te zien en ook zij werden verrast met een geschenk en een plantje. Op 1 april j.l. (en het was beslist geen één-aprilmop) was het veertig jaar geleden dat de heer W. Colette, directeur van de firma L. J. van 't Westend zich tussen de elektrische draden begaf. Ter gelegenheid van dit feit werd hem een receptie in Hotel „De Brug" te MIDDELBURG aangeboden. De heer Colette begon zijn loopbaan bij de Firma Croon en Co. te Rotterdam. Voor de heer en mevrouw Potap- pel-Flohil was het 5 april 50 jaar geleden dat zij elkaar het ja-woord gaven. Zij hebben deze dag met hun nazaten herdacht in het verenigings gebouw te KOUDEKERKE. In de recreatiezaal van het dien stencentrum Bachtenpoorte te OOST-SOUBURG werd de afgelo pen week als onderdaal van de so ciëteitsactiviteiten een filmvoorstel ling gegeven. De film werd herhaald voor de Vlissingse bejaarden in het gebouw Het Ankel aan de Vlissingse Bonedijkestraat. Beide middagen werden goed bezocht. Vertoond werd de film „Door donker Afrika". Deze middagen, die voor alle 65-plussers gratis te bezoeken waren, konden tot stand worden gebracht, doordat de Stichtingen Bachtenpoorte over een eigen filmprojector beschikt, dat een geschenk is van de Algemene Bank Nederland N.V., die zoals bekend een bedrag beschikbaar stelde aan het gemeentebestuur, bij de opening van het kantoor aan de Coosje Busken- straat te Vlissingen. Het ligt in de bedoeling van de stichting diensten centrum voor bejaarden geregeld zulke middagen te houden. Het schijnt dat men in DOMBURG toch niet zo gelukkig is met de te verwachten toeristentax. Drie ge meenteraadsleden hebben namelijk in een brief aan de Kroon, minister van Binnenlandse Zaken en Gedepu teerde Staten van Zeeland verzocht om de laatstgehouden raadsvergade ring ongeldig te laten verklaren. Zij beroepen zich erop, dat op deze ver gadering het vereiste aantal raads leden niet aanwezig was. Volgens de Grondwet behoorden zes raadsleden aanwezig te zijn en dit was niet het geval. De heer en mevrouw De Visser Wisse hebben op 1 april het feit her dacht, dat zij 45 jaar geleden in het huwelijk waren getreden. Dit zal een feest geweest zijn in ZOU- TELANDE. In OOSTKAPELLE hebben de heer en mevrouw Jobse-Corbijn met hun kinderen het feit herdacht dat zij elkaar 25 jaar geleden het ja woord gegeven hebben. In de RAI te Amsterdam wordt binnenkort de jaarlijkse tentoonstel ling van de landelijke stichting De Jonge Onderzoekers gehouden. Deze stichting, die tot doel heeft de jonge mensen t e helpen bij een weten schappelijk onderzoek, heeft het plan opgevat om ook in VLISSIN GEN een plaatselijke afdeling op te richten. Het is volgens de stichting niet de bedoeling dat er uitvindin gen worden gedaan, maar het we tenschappelijke moet opgevat wor den als spel en sport. Mej. T. Kok heeft in de afgelopen week een tweedaags bezoek ge bracht aan Zeeland. Mej. Kok, die lid is van de Tweede Kamer, sprak o.a. met de Rooms-Kathoüeke Vrouwen organisaties. Onder de plaatsen die zij bezocht, behoorde ook VLISSIN GEN. De koopmanshaven in VLISSIN GEN zal in de komende jaren een belangrijke rol gaan spelen in een grootscheeps reoreatieplan. Men heeft namelijk het idee opgevat om deze haven, die al bijna niet meer in gebruik was, een beginpunt te maken van waaruit men toeristen met boten die van alle gemakken voorzien zijn, het Deltagebied wil laten zien. Aan boord is gelegenheid tot Meren, maar voor mensen die iets sportiefs willen doen zijn er hengels om een visje te verschalken. O, zult u zeggen dat is al oud, want vissen konden we al zo lang met bootjes. Ja, dat is wel zo maar deze tochtjes waren alleen maar voor man en vader weggelegd. De boot tochten die men nu wil gaan organi seren zijn ook voor moeder en de oudere kinderen. Deze evenementen zijn niet alleen voor bewoners van de omgeving weggelegd, maar het ligt voornamelijk in de bedoeling dat men toeristen zelfs met vliegtui gen aan wil voeren om hen kennis te laten maken met het Deltage bied. In het voormalige pand van de firma Roelse heeft zich een dezer dagen het hulppostkantoor, dat zich al jaren heeft beholpen met een veel te kleine ruimte, gevestigd. Nadat het pand heel wat zaken een onder dak heeft geboden, heeft het nu zijn vaste bestemming gekregen. Het ge heel is bijzonder smaakvol ingericht met een ruim voorportaal, waar ook mensen met een invalidewagentje zich behoorlijk kunnen bewegen. Dit kantoor is een hele verbetering voor de mensen in de omgeving van de Scheldestraat in VLISSINGEN. Aan de Mr. Ir. M. Gooteschool aan de Zaaihoekweg te VLISSINGEN heeft de jaarlijkse openbare les plaats gevonden. In de aula van de school kon men een indruk krijgen van wat de jongelui zoal leerden. Hier stonden verschillende werk stukken geëxposeerd o.a. diverse te kenwerken houtbewerkingen en boetseersels. Maandagavond is in hotel Bottomia een vergadering belegd van veront rustte Vlissingse middenstanders uilt de binnenstad. Deze willen één ge heel vormen om van leer te trekken tegen de grootwinkelbedrijven op het industrieterrein. Het initiatief is uit- gegaanvan de heer L. G. Markies vam de verliohtingsbêurs. In onze volgen de editie komen we hier nader op terug. Berichten voor deze rubriek: Post bus 76, Meindert Hobbemalaaa 38, Vlissingen. Tel. 01184-7778. t

Scheldebode | 1971 | | pagina 3