Vlissingse raadsnotities gezien door de mode - ontwerper het weten waard HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING KERKDIENSTEN HOOG WATER WELKE DOKTER IS THUIS CULTURELE AGENDA f "Ik werk graag metTREVIRA. Het geeft je alle ingrediënten om suksesvolle mode te kreëren: 't is soepel, dus uitstekend te verwerken; 't is modieus, het valt altijd goed en blijft mooi. Exklusieve dessins, formida bele kwaliteit. ...TREVIRA vormt zonder meer een deel van mijn sukses." Daarom is er nu zo'n gewel dige kollectievanTREVI RA-mode bij COSTER. voor vader en zoon Ter gelegenheid van de opening van de Nederlandsche Midden- standsbank aan de Badhuisstraat is de gemeente Vlissingen een schen king gedaan van f 1000,- voor een nog nader aan te duiden bestem ming. De gemeenteraad wordt voor gesteld deze schenking met erkente lijkheid en in dank te aanvaarden, aldus een voorstel van b. en w. aan de raad, die morgen weer bij eenkomt. Ten behoeve van de bouw van een kantoorgebouw met showroom, lichtdrukkerij en magazijn heeft Ahrend Groep N.V. te Amsterdam aan de gemeente Vlissingen verzocht een perceel gond van ongeveer 2281 m2 te verkopen. B. en w. stellen de raad voor met deze verkoop van de grond, gelegen aan het industrieter rein „Noord", akkoord te gaan voor de totale som van f 91.240. Het is gewenst om onder meer ten behoeve van het lerarenkorps en de leerlingen van de Gemeentelijke Technische School parkeerstroken aan de Zaaihoekweg aan te leggen. Deze parkeerstroken zullen voor het grootste gedeelte aan de noordzijde van de Zaaihoekweg aangelegd wor den om de fraaie beplanting aan de zuidzijde van deze weg te sparen. Dit schrijft het college van b. en w. in een toelichting op het voorstel om f 21.000,- krediet beschikbaar te stellen voor deze werken. Tegelijkertijd met het uitvoeren van deze werkzaamheden zal de Zaaihoekweg volledig van de Kou- dekerkseweg worden afgesloten en zullen de groenstrook, het rijwielpad en het trottoir van de Koudekerkse- weg ter plaatse worden doorgetrok ken- Ten behoeve van het voetgan gersverkeer op de Zaaihoekweg blijft aan één zijde het aanwezige voetpad gehandhaafd. In verband met dit voorstel advi seert de commissie voor de finan ciën te bezien of het mogelijk is de Zaaihoekweg bij het terrein van de school te trekken en te trachten de werken voor rijkssubsidie op grond van de wet op het voortgezet onder wijs in aanmerking te doen komen. B. en w. zeggen echter dat reeds is getracht een dergelijke subsidie te verkrijgen, doch de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen wenste hieraan niet te voldoen, zo dat b. en w. voorstellen de werk zaamheden op kosten vam de ge meente te doen uitvoeren. 149.-/ HOOGWATER VLISSINGEN. donderdag 25 maart 0.43 13.18 vrijdag 26 maart 1.25 13.51 zaterdag 27 maart 2.02 14.38 zondag 28 maart 2.39 15.03 maandag 29 maart 3.17 15.34 dinsdag 30 maart 3.58 16.22 woensdag 31 maart 4.41 17.07 TE KOOP gevraagd Solex in zeer goede staat. GerÜrandystraat ,82 yHssïigen.' té.. WlM trevira: Coster VLISSINGEN: Lange Zelke ROTTERDAM - IJSSELMONDE - HOOGVLIET - SCHIEDAM - VLAARDINGEN - DORDRECHT - LEIDEN - ZEIST ARNHEM - VLISSINGEN - ZAANDAM - MAASTRICHT 6255. VOOR half geld op de le rij. Afgeprijsde gram.platen, elpees in alle genres. Onder de klokken, Kerkstraat, Vlissingen. GASHAARD te koop: Romantica. Here. Segherslaan 82, Vlissingen. TE KOOP: Brco snelwasstr, met wringer f 20, Koelstra kinderwagen hoog model 20,Brommer Kaptein mob. v. knutselaar f 40—, Singel 249. Vlissingen. TE KOOP: wegens verbouwing, ocriet lavet, compleet met afvoer Jozef Israelslaan 29, Vlissingen. l E KOOP: Aparte als nieuw beklede wieg. Nieuwstraat 62 Vlissingen. TE KOOP: kinderfiets leeftijd 59 j. Here. Segherlaan 210. Vlissingen. Autoverhuur Opeis Kadett '70. V.W. 1300 70, V.W.- busjes 70. Verhuurbedrijf O. Soolsma, Gildeweg 5 (bij de Sporthal», Vlissingen, telef. ■1270. «i» TF. KOOP: FIAT 850 special 2 jaar oud in prima staat,Km. stand 30.000. Lange bruidsjapon maat 42. Brieven onder nr. 1197 Bureau Scheldebode. Morgen worden in NIEUW- EN ST.-JOOSLAND 20 bejaardenwonin gen officieel opgeleverd. Tevens zul len de eersite acht bewoners de sleu tels overhandigd krijgen. De afgelopen week heeft de mu ziekvereniging Onda uit NIEUW EN ST.-JOOSTLAND in de zaal van de heer D.A. van Paassen aan de Veerstraat een uitvoering gegeven. Deze avond stond onder leiding van de heer J. Meliefste. i De WV te BRESKENS heeft een dezer dagen een vergadering belegd in hotel „Het Wapen van Breskens"- Hierin werd sterk gepleit voor een jachthaven en een zwembad. Zeker nu de Flandria niet meer aan de kade zal liggen is het noodzakelijk dat men uitkijkt naar andere moge lijkheden om de toeristen ter wiJle te zijn. Het plaatsen van een zeewe ring dwars door het dorp werd niet zo'n succes gevonden. Men was bang dat dit een terugslag op de toeristen zou worden. Een dezer dagen had men een gespreksavond georganiseerd over de hulpverlening in BRESKENS en omgeving. Groepswerk, taakverde ling en discussieavonden zouden ze ker georganiseerd moeten worden om te voorkomen dat men bij de uitvoering van dit werk elkaar niet voor de voeten loopt. Hierover sprak drs. L. Nissink, ambtenaar van het Ministerie van CRM. Deze week heeft burgemeester A. Schipper van Oostburg officieel de opening verricht van het nieuwe Groene Kruisgebouw te BRES KENS. Ook BREESKENS telt veel jeugdi ge inwoners met het gevolg, dat de R.-K. kleuterschool, die één klas telt, de kinderen niet meer kan opnemen. Nu is vanaf 15 maart een tweede klas ingericht in het W?t- Gele Kruisgebouw. Dit in afwach ting van een definitieve oplossing. Wie in het komend visseizoen zijn hengeltje wil uitgooien, mag er wel rekening mee houden dat men niet overal aan de Westerschelde zijn spa in de grond mag steken. Dege nen die zelf voor hun aasvoorziening willen zorgen kunenn een vergunning aanvragen bij het hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat in de Directie Zeeland te MIDDEL BURG. De bond van Nederlandse Militai re Oorlogsslachtoffers afdeling Zee land heeft in MIDDELBURG zijn jaarvergadering gehouden in de Generaal Berghuiskazerne. Hierin kwam aan het licht dat de helft van de invaliden komt te overlijden aan hart- en vaatziekten. Dit ten gevol gen van de veel grotere inspanning die de invaliden op moeten brengen- De heer Th. de Mooij, directeur van het bondsbureau van de BNMO, deelde mee dat de invaliden met een onderbeenprothese 30% meer energie op moet brengen dan hun valide medemens. Men zou daarom graag zien dat voor deze mensen de arbeidsvoorwaarden aangepast wer den. Maar er werden op deze dag ook andere dingen besproken o.a. het jaarlijkse reisje van de Zeeuwse leden dat dit jaar naar de Beekse Bergen voert. Vanavond zal in het gebouw „De Schakel" te MIDDELBURG een ver gader- en ruilavond van de interna tionale vereniging Philatelica afde ling Middelburg worden gehouden. Op zaterdag 3 en 17 april worden 's middags jeugdbije-enkomsten georga niseerd. Deze middagen vinden plaats in de Technische School aan het Molenwater. In de Getuigeniskerk te MIDDEL BURG wordt a.s. zondag een bijzon dere dienst gehouden die speciaal de jeugd zal aanspreken. Het thema van deze diei^t zal zijn: „De Bijbel als bewijsstuk". Speciaal zal worden ingegaan op de afbeeldingen die we maken van Jezus. Met behulp van een stemmenspel zal een groepje mensen hun eigen interpretatie dui delijk maken. Muzikale medewer king zal worden verleend door het Jongeren koor Walcheren onder lei ding van Louis Blommaert. Voor ganger deze avond zal zijn Fred Bergwerff. Aanvang van' de dienst zeven uur. De NCVB afdeling WESTKAPEL- LE heeft een dezer dagen haar maandelijkse bijeenkomst gehouden. Hierop werd het boek „De Mantel" besproken. Op de volgende bijeen komst zal de heer Rijtsema een cuaserie houden over de AVO- Deze zal plaatsvinden op 19 april. Gisteren heeft de Zeeuwse .assu- rantiecub te MIDDELBURG een discussiebijeenkomst gehouden in het Strandhotel te VLISSINGEN. De heer H. Th. Siep' uit Waalwijk zal spreken over „verkoop-techniek". Hierbij zullen twee films worden vertoond. Woensdag 17 maart was voor een zestal kinderen een heugelijke dag. Om kwart over vier werden zij namelijk verwacht in het nieuwe kaskantoor van de Amro Bank aan de VLISSINGSE Bloemenlaan. Ter gelegenheid van de opening van dit kantoor was een kleurwedstrijd uit geschreven en deze middag konden de prijswinnaars en winnaressen be kend worden gemaakt. Onder het genot van een kopje koffie voor de begeleiders en een lekker glaasje limonade werden de prijzen uitge reikt door de heer F.A. Pieters, beheerder van dit kantoor. De te winnen prijzen bestonden uit een spaarboekje met f 15,- voor de der de prijs, f 35,- voor de tweede prijs en f 50,- voor de eerste prijs. De heer Pieters sprak de wens uit, dat de boekjes niet in een hoekje van de kast terecht zouden komen, maar dat er ook gebruik van gemaakt werd. Voorts was er nog voor iedere winnaar een lolly en een „spaar eend". De winnaars waren in de groep 4 t.m. 8 jaar: le prijs Karin Zerkonski, Jan van Goyenlaan; 2e prijs Karina Zagers, Singel en 3e prijs Henny Koeyvoets, Paulus Pot- terlaan. In de groep 9 t.m. 12 jaar vielen de prijzen als volgtle prijs Anne Marie van Luyk, Adriaen Ver doelstraat; 2e prijs Henk van de Broek, Hercules Segherslaan; 3e prijs Yvonne Smit, Bonedijke- straat. De tekeningen werden beoor deeld door een jury van drie onder wijzers van de Oranjeschool, Sint- Jozefschool en de Graaf Jan van Nassausohool. In het gebouw 't Anker aan de Bonedijkestraat te VLISSINGEN wordt op dinsdag 11 mei door het vrouwencontact van de Partij van de Arbeid een jaarlijks terugkeren de contactdag georganiseerd. De heer W. Thomassen, burgemeester van Rotterdam zal een inleiding houden. Ongeveer 250 mensen uit heel Zeeland hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om de onderzeeër Hr. Ma. Tonijn te bezichtigen. Hoe wel men vaak als haringen in een ton opeengepakt zat, zag de beman ning kans om enige uitleg van de werking van de diverse apparaten aan boord van het schip te geven en antwoord te geven op alle mogelijke op haar afgevuurde vragen. De be manning van de „Tonijn" werd door b. en w. van VLISSINGEN op een receptie ontvangen. Woensdag 17 maart, hield het Katholiek Vrouwengilde haar leden bijeenkomst in Hotel Maldegem te VLISSINGEN. De presidente ver welkomde behalve de leden, ook mej- Beijens, parochieassistente, die dia's vertoonde van Rome. Zij om lijstte deze met een boeiend verslag van haar eigen reiservaringen en tal van historische gegevens. De presi dente bedankte mej. Beijens namens de leden en bood haar een klein blijk van waardering aan. In de pauze werd met de leden overleg gepleegd over de samenstelling van de komende programma's o.a. in verband met het 25-jarig bestaan van deze afdeling in november a.s. Tot slot werd nog een gezellig Bin- gospel gespeeld. Op woensdag 31 maart is er weer gelegenheid voor onderling contact in het Strandhotel om 10 uur voormiddags. Dinsdag 30 maart a.s. houdt de afdeling VLISSINGEN van de NCVB haar maandelijkse vergade ring in het jeugdgebouw- van de Gereformeerde Kerk aan de Dr. Ot- testraat. De avond, die om acht uur begint, staat onder leiding van de presidente, mevrouw L. Kroon-Tel- leman. Mevrouw J. van Lanschot- Prins uit Vught zal een lezing hou den over „Madame de Pompadour" toegelicht met dia's. Vlissingen. Zaterdag 27 maart van 0.00 tot en met 24 uur Dokter Cra mer, Singel 210, tel. 01184-3619. Zon dag 28 maart van 0.00 tot en met 24 uur Dokter Bom, Badhuisstraat dag 26 maart 18 uur tot en met 45, tel. 01184-2233. Apotheek. Vrij dag 26 maart 18 uur tot en met vrijdag 2 april v.m. 8.30 uur Apo theek J. H. Tan-Meijer, Schelde- straat 26, tel. 01184-2025,overige apotheken 5-daagse werkweek. Verloskundige: Mej. Stolk, Bloe menlaan 45, tel. 01184-3838. Tandarts: Zaterdag 27 maart van 910 uur en zondag 28 maart van 1112 uur G. J. van Wiggen, p.a. Ju- lianalaan 4, tijdens dienst tel. 01184- 2778. Wijkverpleegster Wit-Gele en Oranje-Groene Kruis: 27 en 28 maart Zuster Geldof, Groen van Prinstererlaan 116, tel. 01184-3120. Dierenarts 27 en 28 maart Dokter E. P. Oldekamp, Meliskerke, tel. 01186-287. Vereniging „Het Groene Kruis" te Oost- en West-Souburg 27 en 28 maart: Zuster Radstake, SottegemT straat 28, Vlisingen, tel. 01184-2286. Vereniging „Het Oranje-Groene Kruis te Souburg en Ritthem: 27 en 28 maart: Mevr. N. Filius-Westerbe- ke, Middenhofsingel 29, tel. 01183- 1668. Middelburg. Zaterdag 27 maart van 0.00 tot en met 24 uur dokter de La Hayze, Seisdam 22, tel. 01180- 4305, zondag 28 maart van 0.00 tot en met 24 uur Dokter Schram, Oos- terscheldestraat 2, tel. 01180-4664. Apotheek Vrijdag 26 maart 18 uur tot en met vrijdag 2 april 8.30 uur. Apotheek L. v. d. Boogert, Korte Delft. Overige Apotheken 5-daagse werkweek. Doktersdiensten 27 en 28 maart te Souburg, Amemuiden en Nieuwland Doktecr G. A. van Boekei, Kanaal straat 89, Souburg, tel. 01183-1500. Vrijdag 26 maart, 19.30 uur Schouw burg Middelburg, Toneelgroep The ater met „Onder het Melkwoud". Zaterdag 27 maart, 20 uur Concert zaal Middelburg uitvoering van de „Johannes Passion" van J. S. Bach. Dinsdag 30 maart, 20 uur „De Scha kel" te Middelburg: Lezing door prof. Jeuken. Woensdag 31 maatr 20 uur .Britannia' te Vlissingen, Nederlands blijspel „In de holte van de arm". Kon. Vlaamse Opera te Antwerpen: Vrijdag 26 maart, 20 uur André Che- nier, zaterdag 28 maart 20 uur Rigo- letto, Zondag 28 maart 14.30 uur André Chenier, 20 uur Frederika. Kon. Opera te Gent: Vrijdag 26 maart; 20 uur De Graaf van Luxemburg, Zaterdag 27 maart, 20 uur Galas Karsenty, zondag 28 maart, 14.30 uur Luisa Miller, 20 uur De Graaf van Luxemburg. Maandag 29 maart 20.15 uur Galas Karsenty. Al gedurende enige tijd worden in Goes en Middelburg spreekuren ge houden door de huishoudelijke voor lichting. Waarvoor kan de huis vrouw nu op deze spreekuren te recht? Als consumenten ervaren wij allemaal dat er een groot aanbod van artikelen op de markt is. Als we op een bepaald moment een keuze uit een groep apparaten moeten doen, dan zal die keus ook niet altijd gemakkelijk zijn. Het kan zeer waardevol zijn, om vóór de aanschaf plaatsvind, zich in het algemeen eens te oriënteren. Op de ze spreekuren wordt dan ook objec tieve informatie gegeven omtrent datgene wat bekend is van huishou delijke apparatuur en hulpmiddelen; hierbij denken wij aan vergelijkend warenonderzoek, publikaties van Ke- ma, Nitbo enz. De inlichtingen wor den behalve mondeling ook telefo nisch of schriftelijk gegeven. De ge vraagde informatie wordt gratis ver strekt. Doe er uw voordeel mee en maak gebruik van deze vorm van voorlichting. Twee weten meer dan een! Waar en wanneer? GOES Iedere dinsdag van 10-12 uur en van 14-16 uur in het land bouwcentrum, (kamer 221), West singel 58, telefoon 01100-6440. Voor lichtster: Mej. C.G. Rezelman, ver bonden aan de Stichting voor Huis houdelijke Voorlichting ten platte- lande. MIDDELBURG Iedere donder dag van 10-12 uur en van 14-16 uur in het kantoor Nieuwstraat 36b, te lefoon 01180-5594. Voorlichtster Me vrouw C. de Dreu-Koster, verbon den aan de Plaatselijke Stichting voor Huishoudelijk en Gezinsvoor- lichting. Zaterdag 27 maart 1971. Zevende Dags-Adventisten. Vlissingen. Doopsgezinde kerk 9.15 tot 10.15 uur Bediening des woords. Ds. J. Lijikendijlk, 10.15 tot 11.15 uur Bij belstudie. R.-K. Kerk te Vlissingen en Sou- btfrg. Zaterdagavond 19 uur, Zondag 10.30 uur (dameskoor), 12 uur Jeugdkoor en 19 uur Parochiekerk Singel. Kapel St.-Josef-Ziekenhuis zondag 9 uur Kath. Mil. Tehuis Zondag 9.30 uur. Emmanuelkerk Paauwenburg za terdagavond 19 uur, zondag 11 uur, Martinuskerk te Souburg zterdaga- vond 19 uur, zondag 10.15 en 17 uur. Geref. Petruskerk Paul Kruger- straat 9.30 uur ds. H. Groeneveld, 17 uur ds. H. Groeneveld. Huishoud school Paauwenburg 10 uur en 17 uur ds. J. W. Genuït. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat 9.30 en 17 uur ds. J. W. Maris. Ve- van Vrijz. Hervormden-Remon- stranten 10.45 uur ds. T. van Dijk 'rem. pred. Eindhoven. Doopsgezinde Gemeente 10 uur mrj. da.Bakker. Pinksterkapel Belllamypark Dienst te 14.30 uur. Evang. Luth. Gemeente 9.30 uur ds. A. Nierop. Hervormd Souburg. West 9 uur ds. Y. van der Schoot, Oost 10 uur ds. Dorgelo, 19 uur ds. Y. van der Schoot. Hervormd Koudkerke 10 uur ds. M. J. de Jong, 19 uur ds. M. J. de Jong. Emmanuelkerk 9.15 uur ds. J. v.d. Heide, Souburg. Kristen Zuid Molukse Kerk Oost- Souburg 11.30 uur Oud. S. Waisapy. Koudekerke 11.30 uur ds. P. 'Fa- der Geref. Kerk te Breskens 9.30 uur eand. H. Pater, Amsterdam 17 uur ds. Musch. Middelburg. Zaterdag 27 maart 1971. Zevende Dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk Lange Noord straat 10 tot 11 uur Bijbelstudie, 11 tot 12 uur Bediening des Woords ds. J. Lijikendijk. Hervormd Middelburg. Nieuwe Kerk 10 uur ds. Rinkema, 19 uur ds. Ytsma, Koohkerlk 10 uur Ds. Han- nenman, Bilthoven, 19 uur ds. Rin kema (Getuigeniskerk) Oostkerk 10.15 uur ds. Ytsma, H.D. 19 uur ds. Poort Oistecrwijk, Ontmoetingskerk 10 uur ds. Kronenburg, 19 uur ds. Altena, Zoutelande, Zuiderbaken ds. A. van Santen, Waalse Kerkl0.30 uur ds. Le Gras. Evang. Luth. Gemeente 11 uur ds. A. Nierop. Geref. Kerken, Oostkerk 9 en 17 uur ds. Homburg, Hofpleinkerk 9.30 uur ds. P. van Til, Voorb. H.A. 14.30 uur ds. J. A. A. de Boer, Getuige niskerk 9.30 uur ds. J. A.A. de Boer, o.B.. 17 uur ds. P. van Til, Zuider baken 9 uur ds. C, v.d. Zanden, H.A, 17 uur ds. C. v. d. Zanden, Dankzegging. Parochiekerk H. Petrus en Paulus zaterdagavond 19 uur zondag 10.30 en 19 uur. Ontmoetingskerk 8.30, Zufctarba- ken 10.30. Domburg 10 uur. Hervormd Vlissingen Zondag 28 maart Zesde Lijdiens- zondag. Dienst der Offeranden1. Eredienst; 2. Diakonie; 3. Bij de uit gang driemaandelijkse collecte voor de kerkvoogdij. St.-Jacobuskerk 10.30 uur Ds. J. v. d. Heide, Souburg. 17 uur Ds. J. J. Poort, Oosterwij k, legerpredikant. Gevraagd in overleg met de Herv. Evangelisatie (Geref. Bond). Johan- neskerk 10.30 uur Ds. F. S. Klooster man (deze dienst wordt uitgezonden naar Bethesda). 19 uur Ds. J. P. Broeder, Ritthem. Emmanuëlkerk, Paauwenburg 9.15 uur Da J. v. d. Heide, Souburg; Walk-inm 19 uur de heer H. J. D. de Graaff. Jeugddienst (15 Ophir (Ver. v. Vrijz. Her vormden en Rem. Kring) 10.45 uur Ds. T. van Dijk, Rem. pred. Eind hoven. Ter Reede19uur Ds. A. Snoep (dienst voor d« bewoners interkerkelijk).

Scheldebode | 1971 | | pagina 3