Ontwerper van Duyl: jurk voor mannen Scheldebode-kringet j e de scheldebode zonnebrillen verrekijkers de zuidwester combinatie WINKELSTRAA TJE IN VLISSINGSE BINNENSTAD Metingen in het Sloe-gebied hardy optiek gashaarden huis aan huis-blad „Nette geslobber" Maxi-look E L C O RUITER gasfornuizen warmtecentrum bellamypark 38 vlissingen de scheldebode 22e JAARGANG No. 11 UITGAVE: N.V. UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM - BREDA DONDERDAG 25 MAART 1971 milimn Kleren maken de man ook in zijn vrije tijd! Een jurk voor mannen, dat is eigenlijk wel het doïl waar mode-ontwerper Doede van Dujjl naar streeft. Alles volgens een interview in het vakblad voor de textielindustrie Textielvisie. Het lijkt Doede echter geen haalbare zaak om dat modenieuwtje zomaar ineens door te voeren; zelf zou hij wel dolgraag in een jurk lopen, maar hij weet dat hij (nog) maar weinig medestanders heeft. Uit de herfst-wintercollectie van Brummel, Engeland: bedrukt jersey jacket met uni klepzakken, Pruisi sche kraag en manchetten. De panta lon kan in de laars worden gedragen. Daarom heeft hij een tussenvorm ontworpen; iets dat toch al duidelijk op een jurk begint te lijken. Zelf zegt hij erover: „In feite is het een normaal gebreide lange trui met een of twee borst- en steekzakken. In Kopenhagen wordt het reeds gedra gen en in 1972 geef ik dit artikel in Nederland ook een kans. Het idee past precies in zijn visie over het totale modebeeld van de ko mende twee jaar: „Was 1970 het jaar van de strakke kleding, dit jaar con stateren we een duidelijke tendens naar een ruimere pasvorm, de zoge naamde optisch slanke belijning. In 1972 zal de kleding werkelijk om het lichaam gewikkeld zijn en gaat het min of meer in de richting van het „nette geslobber". Deze trend in combinatie met het feit dat het de komende jaren steeds de kant uit gaat van een easy care look (gemak kelijke kleding dus) werkte bij Doe de van Duijl het verlangen de man- nenjurk er onopvallend te introdu ceren. „Het hemd wordt langer en gaat over de broek vallen. Dit is in de hand gewerkt door de maxi-look; voor de zomer te zwaar en te warm. Het lengte-effect wordt daarom ver kregen door een wat sluikere belij ning". Doede hoopt deze sluikere be lijning alvast door te kunnen voeren. Een shockeffect vindt hij uit den bo ze. Steeds wat kle'^e nieuwigheid]es en toch voortbouwen op het bekende model lijkt hem commercieel beter. Accessoires gaan volgens Doede ook heel belangrijk worden. Het ac cent komt te liggen op hoed, schoe nen, ceintuur etcetera. Zoiets stelt eisen aan de drager, maar vormt dus ook wel weer een uitdaging voor zijn originaliteit. En zo heeft staatssecretaris Kruisinga een „kruistocht" door Zeeland gemaakt. Hij heeft een heleboel sympathieke dingen over onze provincie gezegd, waarmee de kranten vol stonden. Met één ding vooral heeft hij ons oesterhart gestolen en dat is met zijn opmerking dat er groen- gordels moeten komen. En wel voor rekening van de industrie. Gedeputeerde Kaland vroeg zich nog even af of dat de industrie wel kan worden aangedaan, maar de staatssecretaris verze kerde hem dat er binnenkort een wet op de luchtverontreini ging wordt ingediend. Daardoor kunnen de industrie aanvullende vergunningen worden opgelegd. Nog meer vergunningen dus wor den de industrie van harte hoor gegund. Maar een ding is in ieder geval zeker. Dat we weer wat vrijer zullen kunnen gaan ademhalen. Dankzij de groengordels. Met groen omgord, geen frisse lucht tekort En als u nog mocht tobben over medezeggenschap ten aan zien van dit soort zaken, dan moeten uw problemen nu toch heus van de baan zijn. Vorige week is immers bekend gewor den dat wij Zeeuwen de keus hebben uit 22 kandidatenlijsten bij de verkiezingen. Variatie ge noeg, wat u? Al zal het met een knipoog naar onze wapenspreuk nog een heel geworstel wor den om wie er het eerst boven komt Een beroemde Zeeuw is vast ook Johannes van Oosten, die vorige week van het kleine Drie wegen naar het grote Rotterdam toog om daar, als dorpsomroeper, de stadsmens naar Zeeland te „lokken". „Lokvogel" Van Oosten 67 jaar oud, trof in Rotterdam warempel nog bekenden aan. Als deze zomer nog meer toeristen op het Zeeuwse groen afkomen hebben we dat aan hem te dan ken. Dat trouwens niet alleen Johannes van Oosten maar ook de overheid de recreatie in Zee land serieus neemt, blijkt uit het feit dat ze maar eventjes heel wat miljoenen uittrekken- voor de openluchtrecreatie hier. Want er is hier in de open lucht nog heel wat te zien en te bele ven. Oude steden en dorpen by- voorbeeld met prachtige huizen en historische gevels. Daar mo gen ze trouwens in Goes nog wel even het nut van in gaan zien. Hebben ze me toch zowat drie panden afgebroken, die op de monumentenlijst Temden ko men staan. Bij CRM zijn ze ver baasd en teleurgesteld, omdat ze de dorpskern van Kloetinge daar ging het om wilden gaan beschermen. Maar aan een af gebroken huis valt niet veel te koesteren't is jammer d'Oester Enkele modellen uit de vrijetjjdskledingcollecties, die getoond werden tijdens het internationale Modetreffen in Keulen. Links een hoog gesloten tijgerjack met opgezette borstzak en ceintuur, rechts een driekwart jasje uit poplin. Suède pantalons en rok zijn nog steeds zeer in trek. mui Heel erg mooi Zwitsers postpapier voor speciale kadootjes aan speciale mensen. Heel veel nieuws bij BOEKHANDEL kookplaten geysers koelkasten verkoop: bellamyp'ark 22 vllssingen, tel. 2954 Montmartre-sfeer in de St. Jacobsstraat De laatste maanden is er in de St.-Jacobsstraat heel wat veranderd. In het midden van deze gezellige winkelstraat in het hartje van Vlis- singen is het pand van de Hefa ontruimd. Door gebrek aan opvolging kon dit mini-warenhuis niet voortgezet worden. Boekhandel De Vey Mestdagh greep de gelegenheid aan om in het pand in de St.-Jacobs straat haar bedrijf te vestigen. De zaak aan het Bellamypark moet nu eenmaal verdwijnen voor de sanering, alhoewel daar het laatste woord nog niet over gesproken is. Boekhandel De Vey Mestdagh verkoopt niet alleen boeken, maar ook allerlei kunstnijverheidsartikelen. Maar ook de boetieks verrezen als paddestoelen uit de grond. Op een gegeven moment hadden we zo maar in deze straat een Biesjoesjop. Hier worden in de eerste plaats leuke kettingen en armbanden ver kocht. Maar ook voor andere kunst zinnige dingetjes kan men hier te- recht.Bij deze aparte byou's hoort natuurliijk ook kleding die niet door iedereen gedragen wordt en hier voor kan men sinds kort terecht in een pandje niet ver van de kralen verwijderd. Vorige maand werd namelijk OPLAGE 32.500 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en in Ereskens. ADMINISTRATIE N.V. Uitgevers Mij. De Stem, Breda. Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 Postgiro 1114111 BankAlg. Bank Ned. N.V., Breda Ned. Credietbank N.V. Breda ADVERTENTIE-EXPL. J. van der Hoeven, Vlissingen, Spuiplein 94 Telefoon 01184-6830 REDAKTIE Mevr. B. F. Mulder-Kenter, Vlissingen, M. Hobbemalaan 38 Telefoon 01184-7778 Druk: Toezending techn. mat. n.v. Rotadruk Axel, Nassaustraat 3, \lefoon 01155-2320. „Flair" geopend, een boetiekje voi aparte kleding.U heeft al genoeg om 's avonds (trouwens ook overdag) als u uitgaat, iets leuks aan te trekken, waarvan u haast wel over tuigd kan wezen dat een ander het nog niet heeft. Maar het is toch de gewoonte om voor gastvrouw (of heer) een gezellig geschenkje mee te nemen. Hiervoor hoeft u niet lang te lopen. Sinds een week is het kleine banketwinkeltje aan het begin van de St.-Jacobsstraat weer in de running. Hier heeft zich een kleine potterie in gevestigd. Allerlei leuke aparte potjes en vaatjes staan hier klaar om de weg te vinden naar iedereen die uitgekeken is op het geen men al te lang kent. U ziet dat men tegenwoordig echt niet alitijd meer naar de grote stad hoeft om wat te kopen als men iets aparts wil hebben. Ook de Sint Jacobsstraat is er wel uitermate geschikt voor. Het heeft dat intieme dat men ook in" Parijs op Montmartre vindt, al leen ontbreken hier nog de schilders die men daar in overvloed tegen komt. Het is dan ook helemaal geen gek idee van de Biesjoesjop om de straatnaam te veranderen in de Rue de St.-Jacques. Dit hoeft helemaal niet in werkelijkheid te gebeuren, doch het geeft wel het intieme weer dat men op het ogenblik in dit kleine straatje vindt. Ook hier geldt klein maar fijn. Bent u moe van al dit gewinkel, dan kunt u fijn uitrus ten in het kleine koffiehuis aan hel eind van de straat. „De drie tonne tjes" past echt in deze sfeer van boetieks en potterie. Het is echt een plekje om even bij te komen als u een hele middag gewinkeld of ge wandeld hebt. En dat wordt ondanks de pessimistische klanken van de binnenstad-winkeliers nog veel ge daan. Vooral op zaterdagmiddag als het behoorlijk weer is, is er geen doorkomen aan. Dit is nu met de hele Walstraat tot de beschikking van de voetgangers, al een hele verbetering, hoewel wij ons kunnen voorstellen dat de automobilisten er niet te overdenken. Ook voor hen zijn veel voorzieningen getroffen in de vorm van behoorlijke parkeer plaatsen. Schoorvoetend is het voorjaar in aantocht; de Paashaas liet zich In Vlissingen weer bekijken. Wie weet heeft deze belangstellende dame plannen om wat zonnige foto's te gaan maken. Zij is deze week in ieder geval de gelukkige in onze wekelijkse fotowedstrijd. Zij kan het bewijs materiaal a.s. zaterdag afhalen op het kantoor van De Scheldebode, Spuiplein 94 in Vlissingen. De winnares van de vorige week was mevrouw Van de Linde, Pres. Rooseveltlaan 714 te Vlissingen De prijzenschenkers van deze week zijn: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteits-taart; Slagery De Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk; Vishandel Frans de Muijnck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdag-reclame; Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, luxe flacon badschuim; Foto de Grave, Walstraat 74, waardebon van f 2,50 voor foto-artikelen; Jo Fibl e, Walstraat 29, lederen huishoudbeurs; De Kledingbokser, Lange Zelke 26, stropdas; Optiek Tilroe, Walstraat 31, kamerthermometer; Sporthuis Roovers, Walstraat 80, een knipplaat Fabeltjeskrant; Boutique La Per- ruque, Walstraat 129, een pruikenborstel; De Wijnkelder, Walstraat 104, een fles Rode Mistella; Kaashuis Smith, Marktkraam, pond kaas naar keuze; Discobar Firma Kloosterman, hoek Lange Zelke, grammofoon plaat van f4,50; Co-op Distilette, Van Dishoeckstraat 40, fles fijne cog nac; Fabro N.V., Domburgs Schuitvlot 3, Middelburg, 1 platenbon ter waarde van f 5,De Drie Tonnetjes, St.-Jacobstraat 4, koffie met ge bak voor twee personen; Friture Neptune, Walstraat 79, heerlijke ge grilde kip; Slagerij D. Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren; Walstraat-Bazar, Walstraat 108 - 111, Vlissingen, 'n aardig souvenir. B. en w. van Vlissingen zijn van mening, dat het aanbeveling ver dient de koolmonoxyde-concentraties in het Sloegebied te meten. Door metingen kan een inzicht verkregen worden in deze concentraties die onder uiteenlopende weersomstan digheden in de buitenlucht optreden De dan gevonden waarden geven weliswaar de som van de emissies veroorzaakt door verschillende bron nen, onder andere verkeer en indus trie, maar het gaat er ook om zo nodig te kunnen bepalen of werke lijk optredende concetraties al of niet als schadelijk te beschouwen zijn over korte of langere perioden.

Scheldebode | 1971 | | pagina 1