DE SCHOEN DEZE ZOMER Minder zware leest Veel bandjes IaaI Voor tiende maal Zeeuws Boekenfeest in Vlissingen de scheldebode Seheldebode-kringetje de zuidwester combinatie hardy optiek Gemeentelijke voorlichting Volkstelling Vlissingen 12,50 gashaarden ARTIESTEN FILMS 1000 BEZOEKERS huis aan huis-blad Wina Born bellamypark 38 vlissingen gasfornuizen warmtecentrum I descheldebode 22e JAARGANG No. 10 UITGAVE: N.V. UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM - BREDA In de geklede schoen voor de modebewuste vrouw zet de reeds in het najaar 1970 duidelijk naar voren gekomen tendens van de minder zware leest zich dit seizoen logisch voort in nóg slankere model len. Ronde neuzen, iets hogere hakken, lang gestrekte vormen, die licht en soepel aandoen, z$n geheel afgestemd op een mode van lichte, soepele stoffen en uitwaaierende plooien en plissés. Hoewel de geklede schoenen ge sloten teen en hiel vertonen, zijn de zijkanten vaak opengewerkt, wat het luchtige element accentueert. Bandjes en veters, als sluiting of als garnering, zijn er in alle denkbare uitvoeringen: enkelbandjes die soms meerdere malen om de enkel ge draaid worden; wreef bandjes op verschillende hoogtes; gekruiste banden; T-bandjes en veters of lin ten die met een strikje op de wreef sluiten. In het kleuter-palet vormen de „roest-kleuren" het meest opvallen de acoent - ook hier volledige coör dinatie met de textielsector- onmid- delijk gevolgd door een serie bruin, van bois-de-rose via mink naar san tos. Naast het klassiek marine blauw, dat dit seizoen een come back beleeft, valt een ocean-blue op, een helder matisse blue en een te ruggehouden China-blue. Geheel nieuw is de tint fjord-blauw waarin een groenige glans. Lindengroen, appelgroen, rose-lila, shocking-pink, cyclaam en purper leveren hun bijdrage aan de pop mode. Velours-suede en chevray reeds het vorig seizoen in opkomst, maakt dit jaar een ware zegetocht, terwijl het brushed oftewel poets effect sluit bij de camouflage mode in textiel en leren kleding. In de sportieve en vrijetijds sector ziet men forsere leesten met desal niettemin een tendens naar meer souplesse, ondermeer door zachte neuzen. Het hoop-op-de-voet model wordt verluchtigd door opengewerk te wreef, vetersluiting of open zij kanten. Dit ma"akt een veelzijdige toepassing van deze collectie moge lijk: bij klassieke zowel als bij pro gressieve tricot-kleding, bij shorts zowel als bij de lange pantalon, bij het terugkerende mantelpak en bij de correcte chemisier. Wat de kleuren in deze sector betreft; een groot assortiment „brui nen", van donkerbeige tot rood bruin; het klassieke marine blauw is ook hier vertegenwoordigd evenals wit, terwijl als modieuze toets de vaal-blauw (yeans) kleur en het steenrood een belangrijke plaats in nemen. Sandalen zijn er dit voorjaar en deze zomer in een grotere variatie dan ooit. Van de ballerina die dit seizoen enkelbandjes kreeg, via de trotteur-sandaal naar de geklede modellen met een kleine blokhak en naar de iets meer gesloten sandalet- te met hogere hak. In deze serie speelt de plateau-sandaal een belang rijk rol, al dart niet met dikke, soms dubbele zolen in kurk, boom schors of leer en in klassieke tinten zowel als in feele popkleurtjes. De uitgesproken bandjes-sandalen, waarvan de bandjes of om de enkel, of tot hoog onder de knie worden geknoopt en de opengewerkte zomer- laars in enkel- halve kuit- en knie hoogten, in gladleer, in velours en in alle modekleuren, zullen deze zomer benadrukken dat het been niet al leen weer gezien mag worden maar een onmiskenbaar onderdeel vormt in een mode die vrouwelijk is van top tot teen. VOOR SMULPAPEN EN LEKKERBEKKEN beroemde gerechten uit de wereldkeuken. In voorraad bij BOFKHANr>P brillen kookplaten geysers koelkasten verkoop: bellamypark 22 vlissingen, tel. 2954 Op zaterdag 3 april om acht uur gaat aan de Vlissingse boulevard in hotel Britannia voor de tiende maal het Zeeuws boekenfeest van start. Deze manifestatie is ditmaal erg groots opgezet. De zalen gaan om half acht open en de bezoe kers kunnen zelf hun keuze ma ken uit de verschillende program mapunten. Alle zalen van Britan nia zullen in vol bedrijf zjjn, ter wijl men in het restaurant vanaf elf uur een boeken-feestmenu op gediend kan krijgen. De Zeeuwse boekhandelaren bie den een totaalfeest aan, dan wordt opgesierd door bekende artiesten. Zo kan men in de Ruyterzaal vanaf half aohit dansen op muziek van The South Jazzband uiit Tilburg, terwijl odd-Stars op- in de Serrezaal The Gold treden. Een hoogtepunt van de OPLAGE 32.500 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE N.V. Uitgevers Mij. De Stem. Breda. Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 Postgiro 1114111 BankAlg. Bank Ned. N.V., Breda Ned. Credietbank N.V. Breda ADVERTENTIE-EXPL. J. van der Hoeven, Vlissingen, Spuiplein 94 Telefoon 01184-6830 REDAKTIE Mevr. B. F. Mulder-Kenter. Vlissingen, M. Hobbemalaan 38 Telefoon 01184-7778 Druk: Toezending techn. mat. n.v. Rotadruk Axel, Nassaustraat 3, telefoon 01155 - 2320. avond ia wel het optreden van het marionettentheater Bert Brugman dot de opera Pangy and Bess op voert. Deze voorstelling begint om negen uur in de Nautiluszaal en een verkorte herhaling zal eventueel om 24 uur te zien zijn. Conny van de Bos zal een tour die chant brengen met begeleiding van Wim Jongbloed. Nic Bob Niberco brengen tweemaal een goochelshow voor het voetlicht. Dit Nederlandse duo is internationaal bekend. De lounge is omgetoverd in een Wild- Westbar, waarvoor de heer G. A. Bokkers uit Goes de decors heeft verzorgd. Hier kan men nog eens genieten van de vroegere kassucces sen. Deze oude Mms worden aan de bezoekers vertoond door de heer A. R. Manguinie. Verder is bder een optreden te zien van het duo Hoo- gestegen. Vanaf half tien gaat men in de bodega op de moderne toer. Disc- jockey's zitten achter de draaitafel om de klanken van de platen de ritme in te slingeren. Voor de lief hebbers van solotoneel is Nel Kars aanwezig. De voorzitter van het comité, de heer C. A. Bikker (een Vüssrimgse boekhandelaarverwacht dat zeker duiizende mensen de deuren van Bri tannia zullen passeren. Iedereen zal zich op dit feest thuis voelen. Alle bezoekers ontvangen als herinnering aan dit boekenfestijn een pocket boek. Aan voorgande boek en wee ka - vonden hebben ondermeer Pierre Jansen, Gerard Cox het Haags Stu denten Cabaret (Rinus Ferdinandus- se). Paul van Vliet, Max Tailleur en vele anderen meegewerkt De zaalversóering Is een ontwerp van de Vlissingse kunstenaar Jan Haas. Maar hoe deze versiering er uit gaat zien blijft nog een sing tot zaterdag 3 april an. DONDERDAG 18 MAART 1971 Als oester ben ik dot op alle Zeeuwse plaatsen, net zo goed als mensen in alle Zeeuwse plaatsen dol op oesters zijn. En daarom kan ik het niet goed hebben, dat de heer J.P. Jasper- se, voorzitter van de Zeeuwse FNOP heeft gezegd over de plaats waar de rijexamens zul len moeten worden afgelegd: irAUes liever dan Goes". Kijk. dat snap ik nou niet. Wat is er nu tegen Goes? Het is een ge zellige stad, met leuke winkels en oude gebouwen en goede, wegen en vooral punten genoeg, waarop je zo'n zenuwachtige rij-examenkandidaat nou eens lekker kunt testen op zijn vaar digheid. Denk maar eens aan de stoplichten, die op de meest on mogelijke momenten op rood springen, of de fijne smalle straten in de binnenstad. Wat willen ze nog meer. Maar goed, ze hebben - nadat ze eerst al tijd in Vlissingen hebben geze ten - nu Middelburg uitgekozen. En dat vind ik op zichzelf heel best. Middelburg is de hoofd stad, het is nog groter dan Goes, met nog meer mooie win kels en oude gebouwen en nog meer nauwe straatjes en boven dien bruggen genoeg en stop lichten genoeg, dus daar is niks op tegen. Maar dat van Goes, hadden ze toch niet moeten zeg gen Intussen gebeuren er op Wal cheren nog meer schokkende dingen. De oud-wielrenner Aad van Amsterdam heeft zijn spierballen laten rollen en wa rempel een bruinvis van 55 kilo op het strand tussen Koudeker- ke en Vlissingen gesleurd. Nu zegt de heer Van Amsterdam wel sportief dat de vis goed meewerkte en dat had ik ook niet anders verwacht. Want wij zeedieren hebben geleerd dat we in deze tijd van waterver vuiling steeds meer afhankelijk van de mens worden. Dan past een milde houding, vindt U niet? Hoewel ik me van zo'n bruinvis zou kunnen voorstel len, dat hij in het water minder last van zijn gewicht heeft. Maar zijn positie op het strand is natuurlijk weer wel gewich tiger.... Over water gesproken: in Grouw is een instructiebad geo pend, dat is overkapt door een soort ballon. Een luchtige aan gelegenheid. Wie er op de Véér- se lucht afkomt en er een nachtje in wil overnachten zal deze zomer een kwartje toeris tenbelasting moeten betalen. Een heitje, roor een dag zonder karweitje... d'Oester. In de Walstraal in Vlissingen schoot onze fotograaf deze plaat. De dame in het circeltje kan het bewijsmateriaal a.s zaterdag afhalen op het kantoor van De Scheldebode, Spuiplein 94 in Vlissingen. De win nares van de vorige week was mevrouw Boone, Seisweg 94, Middelburg. De prijzenschenkers van deze week zijn: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteits-taart; Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk; Vishandel Frans de Muijnck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdag-reclame; Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, luxe flacon badschuim; Foto de Grave, Walstraat 74, waardebon van 2,50,voor foto-artikelen; Jo Fibbe Walstraat 29, lederen huishoudbeurs; De Kledingbokser, Lange Zelke 26, stropdas; Optiek Tilroe, Walstraat 31, kamerthermometer; Sporthuis Roovers, Walstraat 80, een knipplaat Fabeltjeskrant; Boutique La Per- ruque, Walstraat 129, een pruikenborstel; De Wijnkelder, Walstraat 104, een fles Rode Mistella; Kaashuis Smith, Marktkraam, pond kaas naar keuze; Discobar Firma Kloosterman, hoek Lange Zelke, grammofoon plaat van 4,50; Co-op Distilette, Van Dishoeckstraat 40, fles fijne cog nac; Fabro N.V., Bomburgs Schuitvlot 3, Middelburg, 1 platenbon ter waarde van 5,De Drie Tonnetjes, St.-Jacobstraat 4, koffie met ge bak voor twee personen; Friture Neptune, Walstraat 79, heerlijke ge grilde kip; Slagerij D. Oosterom, Walstraat 100. 300 gram vleeswaren; Walstraat-Bazar, Walstraat 108 - 111, Vlissingen, 'n aardig souvenier. B. en w. van Vlissingen vinden het niet verantwoord om een eigen gemeentelijk voorlichtingsblad i» het leven te roepen, vanwege de hogï kosten die aan een dergelijke uitgave zijn verbonden èn het gerin ge effect (door de lage verschij ningsfrequentie worden de inwoners nog niet regelmatig bij het gemeen telijk gebeuren betrokken). Dit schrijven zij in een nota aan de raad, naar aanleiding van vragen die gesteld zijn om de wenselijkheid te bezien van het in leven roepen van n gemeentelijk periodiek verschijnend blad t.b.v. de inwoners, of het „hu ren" van een vaste rubriek (van b.v. een halve pagina) in een wekelijks verschijnend advertentieblad. In deze nota zeggen b. en w. ondermeer dat voor zaken, waarvoor pubiikatie urgent is, dus waarvan het gewenst is dat ze onmiddellijk onder de aandacht van de inwoners worden gebracht, tóch doorgaans een beroep dient te worden gedaan op de gebruikelijke nieuwsmedia. Men maakt daarbij regelmatig gebruik van de kolommen van De Schelde bode. De volkstelling zit er weer op: althans: de dagen waarop deze officieel werd gehouden. Het eigenlijke werk (het ver werken van de gegevens) moet nog beginnen. Op de afdeling Bevolking van de secretarie van de gemeente Vlissingen heeft men het telmateri- aal aan een eerste onderzoek onder worpen. Hierbij is gebleken, dat - ondanks de grote medewerking die van de zijde der inwoners is ondervonden - een groot aantal telformulieren nog niet is terugontvangen. Ook werden telefoontjes ontvangen van inwoners aan wie geen formulieren blijken te zijn uitgereikt Dit kan alles o.m. het gevolg zijn geweest van het feit dat men op het tijdstip van het aanbieden of ophalen van de formu lieren niet thuis was. Hoe dan ook: het ligt in de Dedoe- ling van de gemeente Vlissingen, om diegenen die nog over het telmateri- aal beschikken, binnen enkele we ken alsnog door een teller te laten bezoeken. Dus denk er wel om: in geen geval het materiaal in de prul lenbak werpen! De teller zal boven dien formulieren uitreiken aan ben, die deze nog niet ontvingen.

Scheldebode | 1971 | | pagina 1