W.S.V. „Willen is kunnen viert in mei le lustrum KERKDIENSTEN Concert Amsterdams Philharmonisch Orkest Markies Verlichting opent verlichtingsbeurs aan Nieuwendijk in Vlissingen JUBILEUM-MARS VAN 65 KM ROND WALCHEREN 11 Geslaagd concert Harmonie Ons Genoegen UITVOERING KINDERKOOR WELKE DOKTER IS THUIS? CULTURELE AGENDA Activiteiten Testverkoop Andere winkels I DONDLRDAG )1 MAART 1971 DE SCHLLDEBGDf „Onze jeugdleden worden snel opgenomen in de vereniging. Dat werkt ook de geweldige team geest en vriendschap in de hand, die byj ons zo kenmerkend is." Aan het woord de heer A. Leeu wenberg, voorzitter van de op 10 mei a.s. het eerste lustrum vie rende wandelsportvereniging „Willen is Kunnen" te Vlissingen. Dit eerste lustrum gaat gepaard met een wandeltocht, die vrij uniek is in Zeeland. Op 10 juni wil de vereniging een mars orga niseren met een lengte van 65 km rond het schiereiland Wal cheren. De tocht gaat van Vlissingen in de richting Westkapelle en Domburg, om daarna het eiland bij Oranjezon te „ronden". De mars voert verder voor het stadje Veere. De organisa toren vinden dit een leuk plaatsje met veel bezienswaardigheden, zo dat men thans nog zoekende is om een leuke route door Veere te vin den. Verder gaat het over de Veerse sluizen in de richting van het vis sersdorpje Amemuiden, het Sloe en langs Fort Rammekens naar Vlissin gen terug. Maar behalve deze tocht heeft de jubilerende vereniging nog meer ac tiviteiten op haar programma staan, op 8 mei is er voor de jeugdleden een dagreisje naar een nog nader te bekijken recreatieoord. Willen is Kunnen is een bloeiende wandel- sportvereniging van plm. 60 leden. Hoezeer de vereniging in zijn korte tijd van bestaan bloeit, werd onder meer bewezen door het feit, dat het bestuur in de zomer van 1970 een ledenstop moest afkondigen. Mo menteel kunnen zij echter weer jeugdleden gebruiken. In de achter liggende 5 jaar heeft de vereniging vele hoogte- en dieptepunten ge kend. Een hoogtepunt was vooral de deelname aan de Internationale Jeugdvierdaagse in de Duitse stad Osnabrück. WIK was de allereerste Zeeuwse ploeg die daaraan deelnam en hun viel de grote eer te beurt om de vlaggenparade te verzorgen. Aan deze Internationale Jeugdvierdaagse wordt deelgenomen door wandel- sportliefhebbers uit Duitsland, Frankrijk, België, Engeland, Oosten rijk en Nederland. Deze vierdaagse wordt dit jaar in Hellevoetssluis ge houden. Ook daar krijgt WIK de vlaggenparade te verzorgen, ditmaal op verzoek van de eerste burger van Hellevoetssluis. Deze vierdaagse wordt in 1972 in de buurt van de Belgische stad Luik gehouden. Overigens treedt WIK ook op de voorgrond als contactpersoon tussen de organiserende Rotterdamse vere niging TVV en de Zeeuwse wandel- sportvereniiginigen, die aan deze vierdaagse deelnemen. Tijdens de opening van het Zeeuwse seizoen op 13 maart a.s. in Middelburg dan wordt de Rode Kruismars gelopen zal het jubilerende WIK zijn nieuwe embleem tonen. De oprichting van de vereniging in 1966 is gepaard gegaan met een start van 28 leden. Door allerlei omstandigheden zag Willen is Kun- nen het levenslicht. De heer Leeu wenburg, die door zijn medebe stuurders de grote ziel van de vere niging wordt genoemd, geeft al zijn vrije tijd aan de wandelsport. WIK betekent veel voor hem en de vere niging doet ook nooit een tevergeefs beroep op hem. In de Vlissingse sporthal hangt sinds kort de prijzen- kast van de vereniging, die door hem is vervaardigd. Maar ook zijn vrouw is erg actief voor de vereni ging. De 3 marsvlaggen die WIK rijk is, zijn door haar gemaakt. Mo menteel wordt op de huishoudschool een verenigingsvlag gemaakt. De vereniging is op de verschil lende marsen bijzonder succesvol. Zij is ondermeer houdster van de Burgemeester van Leeuwen-beker, genoemd naar de oud-burgemeester van Oostburg, die ieder jaar in Oostburg op het spel staat De her- inneringsmedailles, die de vereni ging voor het voltooien van haar eigen tochten beschikbaar stelt zijn allen gebaseerd op Michiel de Ruy- ter. Hiervoor heeft men veel mede werking van de gemeente Vlissingen. Men mag vrij snuffelen in het archief van Oud-Vlissingen Trouwens, alle medailles die de ver eniging beschikbaar heeft gesteld in haar 5-jarig bestaan, bevinden zich in het Stedelijk Museum. In afwijking van de medailles wordt voor de 65-km. mars een bekertje aan de deelnemers uitge reikt. De vereniging, die leden heeft over heel Walcheren en zelfs daar buiten, ontvangt jaarlijks een jeugd- sportsubsidie van de gemeente Vlis- singen.Om echter de kosten van ver voer te kunnen dekken is meer nodig en daarom start men met een ballpointactie. Ook heeft men de organisatie van de kringdagen op 5 en 6 november 1971. Al met al is Willen is Kunnen een vereniging, die met recht de spreuk Exercitatio et Amicitiae voert, oftewel Sport en Vriendschap. Tijdens het tournee in Rusland van het Amsterdams Philharmonisch Orkest, heeft dirigent Anton Kersjes met dit orkest grote successen ge boekt. Tevens is hij in contact geko men met de Russische violist Mi chael Waiman en heeft met hem besproken in Nederland concerten te geven. Deze afspraak bewaarheid geworden, want vrijdagavond was deze befaamde violist in Brittannia te Vlissingen en heeft het bekende Viool-Concert van Ludwig van Beet hoven op fenomenale wijze ten ge hore gebracht. Zijn vertolking berustte op een geheel opgaan in het werk met gro te gevoeligheid en een zekere eer bied voor de producer van dit fraaie toondicht. Met een prachtige stok- voering, meesterlijk gespeelde cadan- zen en uiterst verzorgde flageolet ten, welke getuigden te doen te hebben met een musicus met vele talenten. De juiste ondersteuning van het orkest, was voor hem een goede grond, waarbij dirigent Kers jes alle eer toekomt. In de koffiepauze konden we overdenken wat componist Van Beethoven de mensheid heeft nage- Joh. Brahms, van geheel ander ka rakter en structuur dan het voor gaande. De analen vermeldden, dat dit stuk in die dagen, van het ver schijnen van dit werk, de Eroïca van Brahms werd genoemd. Inder daad, naast de vele heldhaftige pas sages, zijn er ook veel lyrische en idyllische delen Het hoofdthema komt steeds terug, echter met grote interval-sprongen voor diverse in strumenten, welke een verrassend effect te weeg brengen. In het laat ste deel komt de heroïek naar vo ren, met de unisone klank van strij kers en fagotten, gevolgd door sig nalen en hoorngeschal met een vari ant op het hoofdthema. Tot slot neemt het geweld af, er komt dan en algehele berusting met een au thentieke sluiting. Het voltallige or kest had in dit werk een grootse taak. Naar de opvatting van de diri gent paste alles sierlijk ineen Aan het slot een welgemeend handgeklap. Er waren bloemen voor solist en dirigent in de Vlissingse kleuren. VLISSINGEN Zaterdag 13 maart van 0.00 tot en met 24.00 uur Dokter De Greef, Badhuisstraat 114, tel. 01184-2121, zondag 14 maart van 0.00 tot en met 24 uur Dokter Kant, Badhuisstraat 121, tel 01184-2190. Apotheek. Vanaf vrijdag 12 maart 18 uur tot en met vrijdag 19 maart v.m. 8.30 uur geopend Apotheek J.M.H. v.d. Sande. Badhuisstraat 22- 24, tel. 01184-2066, overige apothe ken 5-daagse werkweek. Verloskundige 13 en 14 maart: mej. Stolk, Bloemenlaan 45. tel. 01184-3838. Wijkverpleegster Oranje-Groene Kruis Zuster De Klerk, tel. 01184- 2040. Tandax-ts: 13 maart van 9-10 uur en zondag 14 maart van 11-12 uur Dokter J.D.W. Rombouts, Lange Viele 47. Middelburg, tel. 01180- 2882. Dierenarts: 13 en 14 maart Dokter R.M. Barkema. Middelburg tel 01180-3118. Huisartsen Amemuiden, Souburg en Nieuwland: 13 en 14 maart: dok ter J.J. Jansen, Rijksweg 6, Nieuw land, tel. 01182-340. Vereniging „Het Groene Kruis" te Souburg: 13 en 14 maart: Zuster Boersma, Wielingenlaan 2a Vlissin gen, tel. 01184-2735. MIDDELBURG Zaterdag 13 maart van 0.00 tot en met 24 uur Dokter Delfos, Rouaanse Kaai 47, tel. 01180-2637, zondag 14 maart van 0.00 tot en met 24 uur Dokter Domi- nicus, Dam 55, tel. 01180-2830. Apotheek. Vanaf Vrijdag 12 maart 18 uur tot en met vrijdag 19 maart v.m. 8.30 uur geopend Apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133. Overige apotheken 5-daagse werkweek. Donderdag 11 maart, 20 uur „De Schakel" te Middelburg, Lezing door de cineast Simson de Waard. Vrijdag 12 maart, 20 uur Het An ker te Vlissingen, Film-liga met de film „De Kinderwagen". Zaterdag 13 maart, 2<ï uur Het Scheldekwartier, Cabaret-voorstel ling Personeelsvereniging -,De Schelde". Maandag 15 maart, 20 uur Burger zaql Stadhuis Middelburg Concert door Alicio Diaz, guitaar. Kon Vlaamse Opera te Antwer pem. Vrijdag 12 maart, 20 uur Rigo letto, zaterdag 13 maart, 20 uur Me- fistofelis, zondag 14 maart 14.30 uur Rigoletto, 20 uur Frederika. Kon Opera te Gent. Vrijdag 12 maart, 20 uur Nacht in VenetiO, zon dag 14 maart 14.30 uur Thaïs. 20 uur Nacht in VenetiO. Hoog water te Vlissingen. Donder dag 11 maart 2.30*14.35, vrijdag 12 2.20-13.24, zaterdag 13 2.49-15.05 zondag 14 2.16-15.34, maandag 15 3.42-16.02, dinsdag 16 4.10-16.31 woensdag 17 4.41-17.03. VLISSINGEN - Zaterdag 13 maart 1971. Zevende üags-Adventis ten. Doopsgezinde kerk Vrijdomweg. Dienst te 9.15 uur, 10.15 uur Bijbel studie, Ds. Dingjan. R.K. Kerk Vlissingen en Souburg. Parochiekerk Singel zaterdag 13 maant 19 uur, zondag 14 maart 10.30, 12 en 19 uur, Bejaareien-Tenuis „Ter Reede" vrijdagmorgen 9 uur. Kapel St. Joseph-ziekenhuis zondag 9 uur, Kuth. Militair Tehuis Hellebardier- straat zondag 9.30 uur, Emmanuël- kerk Paauwenburg zaterdag 13 maart 19 uur, zondag 14 maart 11 uur, St. Martlnuskerk Souburg za terdag 13 maart 19 uur. zondag 10.15 en 17 uur. Hervormd Vlissingen. Zondag 14 maart 1971. St. Jacobskerk 10.30 uur Ds. F.S. Kloosterman, 17 uur Geen Dienst. Johanneskerk 9.30 uur Ds. Y. van der Schoot- 19 uur Ds. F.S. Kloosterman, Emmanuelkerk 9.15 uur Ds. S. Kloosterman, Walk-Inn 19 uur de heer A. Jorritsma. Ver. van Vrijz. Hervormden-Re- monstranten. 10.45 uur Ds. J.W. We- ry Rotterdam. Doopsgezonde Gemeente Vrij- domsweg. 10 uur Da. Goosens. Evang. Luth. Gemeente. 9.30 uur Ds. A. Nierop. Geref. Petruskerk Paul Kruger- straat. 9.30 uur Ds. J.W. Genuït. 17 uur ds. J.C. Seegers, Huishoudschool Pauwenburg 10 uur. Ds. J.C. Seeg ers, 17 uur Ds. Genuït. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat. 9.30 en 17 uur Ds. J.W. Maris. Pinksterkapel Beamypark Vlis singen. Dienst te 14.30 uur. Woens dag 19.30 uur. Hervormd Koudekerkd. 10 uur Ds. M.. de Jong. 19 uur Ds. M.J. de Jong. Kristen Zuid Molukse Kerk. Oost- Souburg 11.30 uur Oud. L. Latuheru, Koudekerke 11.30 uur Ds. P. Fader. Hervormd Souburg. West. 9 un Ds. v.d. Heide, Oost 10 uur Ds. v.d. Heide, 19 uur Ds. Y. v.d. Schoot. Vlissingen, Open-deur-dient. Hervormd Middelburg. Nieuv^ Kerk 10 uur Ds. A. van Santen. 19 uur Ds. Van Embden. Koorkerk 10 uur Ds. Rinkema. Oostkerk 10.15 uur Ds. Kronenburg, 19 uur D- Velthuizen, Lopik- Zuiderbaken 10.15 uur Ds. Ytsema, Ontrnoetings- kerk 10 uur Ds. Van Embden, 19 uur Ds. va>n Santen, Engelse Kerk 10 uur de heer Bergwtrrff, Waalse gemeente 10 uur Ds. Le Gras. Lu therse Kerk 11 uur Ds. A. Nierop R.K. Kerk. Parochie kerk H. Pe trus en Paulus: Zaterdag 19 uur. zondag 10.30 en 19 uur, Ontmoe- tingskerk 8.30 uur, Zuiderbaken 10.30 uur. Domburg 10 uur. Zevende Dags-Adventisten. Zater dag 13 maart Doopsgezinde kerk Lange Noordstraat van 10-11. uur Bijbelstudie, van 11-12 dienst Ds. A.E. Dingjan. Geref, Kerk te Breskens. Zondag 13 maart, 9.30 uur Ds. v.d. Veen. Terneuzen 17 uur Ds. W.J. Musch. Een vrolijke kinderschaar, vere nigd in het Chr. jeugdkoor „Zuider- stemmen" te Souburg, heeft het hun te voren geleerde liederen, ouders en belangstellenden een prettige avond bezorgd. Het optreden van de allerkleinsten, o.l.v. mevrouw Schul- ze, was onbevangen, waarbij men zowel figuurlijk als letterlijk bezig was. Het wil heel wat zeggen, deze kleintjes liedjes te Ieren. Maar de leidster kreeg ze toch zover, dat velen de leidjes uit hun hoofd zon gen. Meer gevorderd was het middel koor. Deze kinderen hadden meer begrip voor woord en toon, waar door de mogelijkheid werd gescha pen twee-stemmig te zingen. Heit jeugdkoor (tienerkoor) bracht zang van een trapje hoger, duidelijk van uitspraak en rein van klank. Men zong het bekende joodse lied „Jeru zalem", twee verzen op Hollandse tekst, Nelleke Joziasse dichtte er een derde vers bij, betrekking hebbende op de strijd in IsraëL Beide genoem de koren stonden onder leiding van d« heer J. Suurmond. Na deze grote serie liederen, kwam het spel aan de orde, eerstens het sprookje „Sneeuwwitje" en na de pauze de kinder-musical „Hopsa, hopsa. Pe ter". Deze twee spelen brachten veel werk voor de dames en heren achter de coulissen, in de zaal merkte men daar niets van, alles ging geruisldos. Voor deze uitvoering bestond een goede belangstelling, de concertzaal „De Zwaan" was prima bezet. CeLa. Het jaarlijkse concert van_b.g. vereniging werd j.I. zaterdagavond gehouden in de foyer van Het Scheldekwartier, een ruimte prima geschikt voor harmonie-muziek. Op dit concert was aan de jeugdige leden gelegenheid gegeven eerst op te treden. Met grote ijver heeft „jong Ons Genoegen" zich van haar beste zijde doen horen. Naast hun studie heb ben zij nog tijd over, zich in de muziek te bekwamen, een beLamgr:1- ke zaak, want muziek behoort o bij de opvoeding. Naast de wijze lessen van hun leermeesters, is er dan nog de muziekschool, welke hun in een goede richting stuurt. Met grote aandacht hebben wi- geluistard naar de harmonie. De. bracht muziek van klasse, waarv; meerdere toondichters met Engel.' namen. De wendingen in deze we ken waren niet gemakkelijk, voor de fraseringen vroegen veel aandacht alsmede de vele syncopen en mod' laities. Dirigent Kleinepier leid; met strakke hand en wist elke pa; tij zo aan te geven, dat alles ir prima orde werd uitgevoerd. De or kestklank wordt steeds beter, gn en klein koper zoals altijd prachtig genuanceerd. Momenteel beschik Ons Genoegen over een flinke b; zetting klarinettisten met een b: hoorlijke toon. Als deze nu no- meer naar elkaar „luisteren", za: een meer homogeen geluid worder. verkregen, die de harmonie-klank in het algemeen zal verfraaien. Voor de prestaties van de in gala- uniform gestoken Delta-Band niert dan lof. Leider M. C. Vuajk gaa; rustig door met de klank van inst^u ment tot instrument te verbeteren. Een geslaagde muziekavond mei een goede belangstelling. Als tweede nummer stond aange kondigd de Deride Symponie van Morgen opent Markies Verlichting itt zijn pand aan de Vlissingse Nieuwendijk een verlichtingsbeurs. Aanleiding hiervan is dat het pu bliek door het grote assortiment door de bomen het bos niet meer zag. Bovendien ontmoette men in de winkels regelmatig mensen, die gro tere aantallen verlichtingsartikelen wilden kopen tegen extra lage prijzen of mensen die voor speciale doeleinden niet te dure lampen nodig hadden. Juist om die lage prijzen kwam bij de heer L. G. Markies en zijn staf van medewerkers het idee om op een verlichtings beurs te openen of, als u dat liever hoort, een lage prijzenhandel. Iedere klant kan vrijblijvend in de zaak rondneuzen of er iets van zijn of haar gading bij is. Een koopdwang bestaat er beslist niet en wil men deskundig advies, dan zijn er adviseurs bij de hand die u deskundig over de verlichtingsatri- buten kunnen voorlichten. De heer Markies benadrukte dat vooral wat kleur betreft de mensen een goed en duidelijk advies wensen. De opening van de verlichtings beurs gaat gepaard met een gewel dige organisatie. Was men even be vreesd of de beurs een succes gaat worden, dan is deze vrees geheel weggenomen, want vorige week zijn er twee testverkoopdagen gehouden De heer Markies was bijzonder blij met het feit, dat deze twee dagen succesvol zijn geworden. De reacties van het kopende publiek waren erg gunstig. Het geheel geeft een indruk of men rondloopt op een verlich tingsbeurs, zoals die in de jaar beursgebouwen worden gehouden. Als de klant zijn keus heeft ge maakt, kan hij bij de kassa afreke nen. Op onze vraag of de garanties die wij van Markies Verlichting ge wend waren, nu ndet meer van toe passing zijn werd duidelijk onder streept, dat al de bekende garanties zeker ook in de verlichtingsbeurs (afgekort Vb) van toepassing blij ven. Mocht een koper echter op de Nieuwendijk niet vinden wat hij zoekt, dan kan hij terecht in een van de andere SPECIAALZAKEN van Markies Verlichting. Deze zaken in de Vlissingse Badhuisstraat en in de Lange Delft te Middelburg worden in plm. september 1971 ver groot met een vestiging in het voor malige pand van P. de Gruyter en Zn aan de Lange Noordstraat te Terneuzen. Deze Zeeuws-Vlaamse zaak bestaat uit 2 etages en de grootte is gelijk aan de zaken te Vlissingen en Middelburg samen. Voor Goes zijn er nog plannen voor een centraal magazijn op het Indus trieterrein, waar de heer Markies optie heeft op een perceel grond. De oude souvenirvoorraad hoopt men deze zomer geheel uit te verko pen, terwijl de hengelsportartikelen zijn overgedaan aan Sporthuis Qlympia, eveneens aan de Nieuwen dijk. De heer Markies is overigens niet bang, dat het koperspubliek uit de Vlissingse binnenstad wegblijft, on danks het verrijzen van een groot aantal bedrijven aan de President Rooseveltlaan en omgeving. Want, zo betoogt de heer Markies, als men evenwel de weg terug heeft gevon den zal het publiek voor specialitei ten in de binnenstad terecht komen. Hij noemde ondermeer dat het win kelen in de grote zelfbedieningswa- renhuizen, cash-and-carry's beslist vermoeiend. Veel consumenten wil len dan graag over de boulevard lopen of rijden en komen dan weer beslist bij de zaken in de binnen stad binnen. Vooral wat de toeristen betreft ziet men een goede brood winning. Speciaal op het gebied van verlichting, want b.v. de Duitsers nemen voor honderden guldens mee naar Duitsland. ging Tot oefening en uitspanning neemt de koorpartijen voor haar re kening. Morgen en zaterdag geeft de turn vereniging Hygiea uit Westkapelle haar jaarlijkse uitvoering, die ge houden wordt in het verenigingsge bouw „Westkapelle Herrijst". De aanvang is voor vrijdag gesteld op half acht en voor zaterdag op acht uur. De toegangsprijs is f 1,50 en iedereen is hartelijk welkom. De heer en mevrouw Berger-Jozi- asse uit Vlissingen hebben op maan dag 8 maart hun 55-jarige huwe lijksfeest gevierd. Een dezer dagen is de nieuwe informatiegids van Vlissingen uitge komen, In deze gids zijn alle namen en adressen opgenomen, die een nieu we inwoner nodig zou kunnen heb ben. Afgelopen zaterdag was het Schel dekwartier te Vlissingen het domein van ongeveer 700 kinderen. De zaal zat tjokvol met zeer enthousiaste hummels die aan alle spelletjes meededen, die hen op het toneel voorgeschoteld werden. Deze middag werd hen aangeboden door de speel tuinen van Vlissingen en Lamme- renburg. Dit ter compensatie van de St. Nicolaasmiddagen die men an ders altijd gaf. Doch zo redeneerde het bestuur, in december hebben de meeste kinderen al verschillende feestjes, laiten wij het op een andere tijd stellen, dan is het wat meer verdeeld. Dat zij daar de meeste kinderen uitermate mee plezier de den, bleek wel uit de stemmen die in de zaal opgingen. Het programma dat verzorgd werd door het theatercen trum Carla Flink, was zeer afwisse lend. Na een sprekende aap werd het programma voortgezet door een poppenkast. Hierin trad op Donald Duck die door de kinderen met mond, handen en voeten werd ge waarschuwd, wanneer iets in zijn buurt kwam dat daar niet hoorde. Na de poppenkast was men toe aan de quiz, waarvoor drie jongens en meisjes op het toneel moesten ver schijnen. Dit gebeurde door het in de zaal werpen van zes verschillen de plastic schuifjes. Deze werden vanaf het toneel geworpen, zodat de kinderen achter in de zaal geen schijn van kans hadden. Dit lieten de kinderen dan ook zeer duidelijk horen. Hierna was het tijd voor de pauze, waarin zij verrast werden met een grote koek. Na de pauze gingen ze weer vrolijk verder met o.a. sneltekenen en goocheien, Het festijn dat ieder jaar terugkomt was om vijf uur afgelopen. In het kader van de traditionele Walk-Inn-si>ecials wordt op 20 maart een optrede gehouden in de Walk-Innjeugdsociëteit te Vlissingen van de Goese groep „Karma Repair Kit". De aanvang is gesteld op acht uur cn iedereen is van harte wel kom. Zoals wij zorige week meldden spelen in Oost-Souburg de groupe „Bridge" ter gelegenheid van de opening van de jeugdsociëteit op 13 maart in de foyer van „de Zwaan". De groep bestaat uit Dave van Rog gen, Charles Bukkens en Henk Feij. Zij brengen een programma van country-achtige muziek. In de Nederlandse Hervormde Kerk te Breskens heeft de kring van Christelijke zang en muziekver enigingen in West-Zeeuwsch Vlaan deren een kinderkooravomd gehou den. Er werd aan meegewerkt door een tiener- en kinderkoor uit Oost burg en een kinderkoor uit Ijzend ij - ke, die ook nog een muziekgroep had meegebracht die apart voor het voetlicht trad met medewerking van een kunstfluiter. Eveneens in Breskens hield de Algemene Bond voor Bejaarden in het dienstencentrum „Goedertijd" haar algemene jaarvergadering. De veerdiensten in Zeeland heb ben het in de eerste maand van het jaar behoorlijk druk gehad. Vele mensen hebben zich laten overzet ten. In vergelijking tot vorig jaar hebben niet veel automobilisten de boot gemist en toch was het aanbod groter dan in de jaren '69 en '70. Het veer Breskens-Vlissingen kreeg in verhouding tot andere veren het grootste aanbod. Een dezer dagen is te Breskens de Vrouwenwereldgebedsdag gehouden. Het thema was „Nieuwe mensen voor een nieuwe tijd". Deze dienst ging uit van de Gereformeerde, Rooms Katholieke en Hervormde Kerken en de Vrij Evangelische ge meente. In Breskens is men op het ogen blik druk bezig met het uitbreiden van de veerhaven. Dit vooral met de mogelijkheid dat eventueel ook op het veer Vlissingen-Breskens dub beldekkers ingezet zullen worden, hoewel de beslissing hiervoor nog steeds niet genomen is. Donderdag 4 maart jJ. was het 40 jaar geleden dat de heer en me vrouw van Oosten-Vereeke uit Dom burg in het huwelijksbootje stapten. Een dezer dagen had het Middel burgse bejaardentehuis Swerfrust een goede aanleiding om feest te vieren. De heer N. Filius, die sinds eind 1969 in het tehuis verblijft vierde toen namelijk zijn honderdste verjaardag. De jarige die nog in een goede gezondheid verkeert maaikt nog iedere dag een ommetje. Vorige week heeft mej. van Vis vliet het archief van de Provinciale Griffie te Middelburg na een 40- jarige dienst voorgoed vaarwel ge- osooooooooooooaow »egd. Ter gelegenheid van ddt jubi leum recipieerde zij in de voorhal van de Statenzaal. Het Nedehlandse Rode Kruis afde ling Middelburg heeft voor de eerste maal een wandeltocht georganiseerd. Deze tocht die gehouden wordt op zaterdag 13 maart a.s. wordt gestart door burgemeester drs. P. A. Wol- ters en het startschot valt in de Nassaulaan uit de Sporthal. De tocht, die begint om half elf, heeft een lengte van respectievelijk 5-10- 15 en 20 kilometer. En voor de hele grote liefhebbers is er een afstand van 40 kilometer uitgezét. Voor ie dere deelnemer die de wandeling uitloopt is er een herinnering aan deze tocht. Hoeveel baby's zal mej. W. Goe man uit Middelburg al verzorgd hebben in haar 25-jarige loopbaan bij het Centrum Stichting voor Kraamhulp op Walcheren? Het zul len er zeer vele geweest zijn. Bij dit jubileum dat gevierd werd in he«t Nederlands Koffiehuis kreeg zij uit handen van dr. M. J. van Vooren, kinderarts te Middelburg de zilve ren „plak" voor kraamverzorgsters. De avond werd verder in besloten kring gevierd. Op zaterdag 27 maart wordt in de Middelburgse Concertzaal de Johan nes Passion van J. S. Bach opge voerd. De Koninklijke zangvereni- OOp 16 juli wordt in de Middel burgse Vleeshal een tentoonstelling geopend van de opgeviste altaren uit de Oosterechelde. tOOG

Scheldebode | 1971 | | pagina 3