Schoon strand monturen de scheldebode OPENING NIEUWBOU n. m.b. verrast gemeentebestuur Vlissingen met van 1 1000 zeeuwse klapband Schelde-kringetje r a Creatief Vlissingen presenteert Looping '71 de zuidwester combinatie hardy optiek gashaarden CULTURELE GEMEENSCHAP huis aan huis-blad bellamypark 38 vlissingen Zeilen langs klipper wegen 12,90 Geschiedenis f 1000,— cadeau gasfornuizen warmtecentrum descheldebode is JAARGANG No. 6 UITGAVE: N.V. UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM - BREDA DONDERDAG 11 MAART 1971 Milieuverontreiniging bijna niets ontkomt eraan. Ook Zeeuw sewateren en stranden niet, die dank zij een pas verschenen rap port van de consumentenbond, danig in het nieuws zijn. Of het aantal toeristen minder zal zijn dit. jaar dan vorig jaar? De tijd zal het leren. Het is niet overal even vies en wat het strand zelf betreft... daar kun nen we zelf veel aan doen. Er wordt niet voor niets steeds meer geklaagd over bermvervuiling. Zo zou men ook over duin- se wateren en stranden niet, die ken. U kent vast wel het beeld run een lange, brede strook frites-papiertjes, lege lucifer doosjes, plastic zakjes en flesjes tegen de fraaie duinrand aan. Een beetje meer van zulke prul- lemanden zou geen kioaad kun nen. Als ze tenminste op tijd leeg worden gemaakt en ieder een ze wil gaan opzoeken Voorlopig is het nog niet zo druk aan het strand. Maar een enkele enthousiasteling waagt het lijf en leden aan de gure zee wind bloot te stellen. Maar zelfs de pessimisten zullen het erva ren voor u het weet is hei- zomer en liggen we (en ze) er weerVuil water of niet. moderne Zojuist verschenen: Sir Francis Chichester (Een boek vol zeeverhalen) Uit voorraad leverbaar BOEKHANDEL R UITER OPLAGE 32.500 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en m Breskens ADMINISTRATIE J ADVERTENTIE-EXPL. J. van der Hoeven, Vlissingen Spuiplein 94 Telefoon 01184 - 6830 REDAKTIE Mevr. B. E'. Mulder-Kenter, Vlissingen, M. Hobbemalaan 38 Telefoon 01184-7778 I)tuk: Toezending techn. mat. n.v. Rotadruk Axel, Nassaustraat 3, telefoon 01155-2320. N.V. Uitgevers Mij. De Stem, Breda, Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 Postgiro 1114111 Bank: Alg. Bank Ned. N.V., Breda Ned. Credietbank N.V. Breda Een der hootddirekteuren van de Nederlandsche Middenstandsbaiik mr. B. A. J. M. van Helienberg Hubaifiiit Amstelveen, heeft afgelopen vrijdagmiddag te Vlissingen het totaal verbouwde pand van de NMB heropend. Bij deze feestelijke gebeurtenis werd aan burgemeester drs. D. Roemers een cheque van 1000,overhandigd, die de burgervader naar goeddunken voor de gemeente Vlissingen kan besteden. Alvorens aan de eigenlijke ope ning te komen, heette de directeur van kantoor Vlissingen, de heer G. F. Karstanje, alle aanwezigen harte lijk welkom, waaronder vertegen- woordiw"rs van de gemeente Vlis- singff.o, d® vertegenwoordigers van de Vüssingse Middenstandscentrale, relaties enz. Mr. B. A. J. M. van Helienberg Hubar noemde deze dag e**n b!'sH~ d?g, omdaf een der vestig'" g»» van dc N"3 sterk is uitgebreid. „Directie en personeel hebben verlangend naar deze ope ning uitgezien. Na bijna een jaar van verandering en verbouwing kan nu het geheel verbouwde-vergrote en gemod er» bankgebouw aan de Badhuisje-.-»* no. 23 en 25 officieel in gebruik worden geno men". Onder bekwame leiding van de bouwkundige afdeling van het NMB-hoofdkantoor te Amsterdam is van het reeds bestaande kantoor no. 25 en het bij gekochte pand no. 23 een harmonisch geheel gemaakt. De 2e voorzitter van de Vlissingse Mid denstandscentrale, de heer W. Jan sen, merkte in dit verband op, dat men maar eenmaal in zijn leven de kans krijgt om zijn buurman te kopen en daar heeft de NMB dank baar gebruik van gemaakt. Mr. Van Helienberg Hubai ging voor de geschiedenis van de NMB te Vlissingen terug naar de dertiger jaren, waarin in moeilijke omstan digheden aan de toen bestaande middenstand steun en service ver leend werd in een gevestigd bank gebouw in de Walstraat. In deze moeilijke crisisjaren werden de bankzaken in de Walstraat ver plaatst en ondergebracht als spaara- gentschap bij de firma Van der Meer m de Vlissingse Nieuwstraal. terwijl de eigenlijke bankzaken en giroverkeer werden behartigd door het kantoor van de NMB te Middel burg. In dit verband dient nog opge merkt te worden, dat. het kantoor Middelburg geen moederkantoor meer is van de Vlissingse vestiging, terwijl de bank aan de Badhuis straat nog een vestiging heeft in Oost-Souburg, ml en kaskantoor Na de vijftiger ,iaren ontstond een grote groei voor de NMB Deze is de eerste middelgrote bank. Ultimo 1970 werd de 6 miljard grens over schreden. Hetgeen ook betekende dat zowel in 1969 en 1970 het ba- lanscijfer met één miljard is geste gen. Bovendien werd in 2% jaar tijd® ruim 100 nieuwe vestigingen geopend. M.r. Van Helienberg Hubar bracht dank aan de heer Karstanje en zijn medewerkers, en noemde enkele cijfers om dit te illustreren. Had de bank in 1965 3 man perso neel. in 1971 groeide dit tot 18 man. het aantal cliënten steeg in die jaren van 300 naar 2500, terwijl de kre dieten van 2Vs miljoen stegen tot 20 miljoen. In 1965 werd sterk de be hoefte gevoeld van een goed geoutil leerd kantoor. Men opende in oktober 1965 aan de Badhuisstraat 25 een aan de ei sen des tijds ingericht kantoor. De kredietenportefeuille, de afdeling kredietgelden - buitenland - effec ten en internationale zaken namen zo een groei aan. dat nog dit jaar een personeelssterkte van 24 mede werkers zal worden bereikt, on- aunks gemechaniseerde eu op com puter gebrachte administratie. Deze bank heeft zich in den brede ont wikkeld, d.w.z. dat zij haar taak heeft verstaan door zich volledig te oriënteren op alle facetten van het bankvak. Op het hoofdkantoor t,e Amsterdam is dan ook een keur van specialisten werkzaam die op hun beurt weer de medewerkers oplei den op plaaten op de kantoren. Als enige bank heeft de NMB een oplei dingsschool te Zand voort. De heer W. Jansen voerde hierna het woord. Hij herinnerde aan de bijnaam die de bank had in de Walstraat-periode. De Middenstan ders stootten toen nog wel eens hun neus als zij naar de NMB gingen, want de deur was potdicht. Al snel ontstond dan ook de bijnaam: de bank die nooit open was. Vergezeld van zijn gelukwensen werd aan de directie een fotomontage aangeboden •■an een gezicht op onze stad Nieuw spelletje: o'aeta.iker- i jeracen. Maar er komen wel on gelukken van. Of u moet het spelen met speelgoedbootjes in de badkuip. In de Westerschel- de kan het in ieder geval niet, is gebleken. Weet u nog wel: een ran de eerste dingen die je als kleuter leert, is dat je water niet kunt pakken en dat je niet omhoog kunt vallen. Omhoogvaren wel. Dat is het Duitse motorschip Cybema ook al op de Wes- terschelde overkomen. Maar het is weer vlot omlaag getrok ken, lees ik. Vlot getrokken, noemen ze dat Er valt trouwens wat te lezen in zo'n week. Moet n de moeite eens nemen om rustig de adver tenties te bekijken. Dan valt er nog heel wat. te (glim)lachen. Neem nou die advertentie voor een aankomende kok(kin). Natuurlijk, ik weet wel dat. je als kok niet gauw tot de mager- sten hoort. Maar om voor dal aankomen nou reclame te ma ken! Terwijl iedereen aan de slanke lijn doet! En wat ge dacht van een „ingevoerde ver tegenwoordiger gevraagd". En dat, terwijl we al zoveel buiten landse gastarbeiders hebben. Deze dan: de gemeente Middel burg zoekt een reserve-school- schoonmaakster. Een reserve- voorzitter is een vice-voorzitter en a-us ee.,< reserveschoohchoon- maakster een vice-schoolschoon- maakters. Haar taak zal zijn, in te vallen als de eigenlijke schoolschoonmaakster ziek is. En als de MAO-groep nou niet heerst? Of weet ik wat voor griep? Wat moet zo iemand dan? Als maar een schone vice- schoolschoonmaakster zitten zijn? Een ere-boantje als u het. nij vraagt. Net zoals vice-voor- r'.tter. En zo zie je. maar...- Maar alle gekheid op een stokje. Het Veerse Meer was in Amsterdam. Het recreatieschap ..Het Veerse Meer" dan wel, dat een prachtige stand heeft inge richt op de Hiswa-tentoonstel- ling in Amsterdam. En als u hel vog niet mocht weten, dan leert een bezoek aan de stand u dat wel: Het Veerse Meer bestaat binnenkort al weer tien jaar. Zo ziet n dat ook de leeftijd van een meer telkens een dagje meer wordt. En zo Zeeland daar nog niet genoeg aan had, dan kunt u van de heer Den Uyl (PvdA weet u wel) aannemen, dat Zeeland de handen meer dan vol zal hebben. Dat heeft dan weer met industrie te ma ken. Maar daar wordt al genoeg over geschreven. Ik kruip er van in m'n schulp. Tot volgende ■toeek. d'OESTER De Vlissingse burgemeester, zei aai hij het geschenk van f 1.000 alleen onder voorbehoud kon aanne men. omdat, de gemeenteraad nog moet beslissen of dit geschenk aan vaard kan worden. Maar de burge meester dacht wel dat de raad er mee kon instemmen, Drs. D. Roe mers wilde de gift besteden voor iets in de nabijheid van de vesti ging. Hii dacht met name aan het bouwwerk op de hoek van de Bad huisstraat en de Paul Krugerstraat, waar op de benedenverdieping een gemeenteinstelling wordt gevestigd, al kon hij nog niet vertellen welke. Aan de heer Van Hellenburg Hu bar werd tenslotte een foto van de boulevard bij storm overhandigd, als dank voor de openingshandeling. De NMB te Vlissingen heeft haar taak wel verstaan en zo kon na 5 jaar weer een grote verbouwing plaats vinden waardoor haar dienstverle ning nog meer kon worden uitge buit. kookplaten geysers koelkasten verkoop: bellamypark 22 vlissingen, tel. 2954 Op de Lange Deft in Middelburg schoot onze fotograaf deze plaat De dame in het cirkeltje kan het bewijsmateriaal a.s. zaterdag afhalen op het kantoor van De Scheldebode, Spuiplein 94 in Vlissingen. De win naar van de vorige week was de heer A. J. Gillissen, Langevieleweg 56 Middelburg. De prijzenschenkers van deze week zijn Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteits-taart; Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk; Vishandel Frans de Muijnck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdag-reclame; Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, luxe flacon badschuim; Foto de Grave, Walstraat 74, waardebon van 2,50 voor foto-artikelen; Jo Fibbe, Walstraat 29, lederen huishoudbeurs; De Kledingbokser, Lange Zelke 26, stropdas; Optiek Tilroe, Walstraat 31, kamerthermometer; Sporthuis Roovers, Walstraat 80, een knipplaat Fabeltjeskrant; Boutique La Per- ruque, Walstraat 129, een pruikenborstel; De Wijnkelder, Walstraat 104. een fles Rode Mistella; Kaashuis Smith. Marktkraam, pond kaas naar keuze; Discobar Firma Kloosterman, hoek Lange Zelke, grammofoon plaat van 4,50; Co-op Distilette, Van Dishoeckstraat 40, fles fijne cog nac; Fabro N.V., Domburgs Schuitvlot 3, Middelburg, 1 platenbon ter waarde van 5,De Drie Tonnetjes, St.-Jacobstraat 4, koffie met ge bak voor twee personen; Friture Neptune, Walstraat 79, heerlijke ge grilde kip; Slagerij D. Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren: Walstraat-Bazar, Walstraat 108 111, Vlissingen. 'n aardig souvenir. Onder de naai» Lreatiel Vlissiu- gen presenteert Looping 1971, orga niseert de adviesraad van de Stich ting Culturele Gemeenschap een grote manifestatie op 24 april 1971 ïn het Scheldekwartier te Vlissin gen. Veel Vlissingse verenigingen geven hier acte de presence. Het festijn begint om half drie en zal tot plm. half elf voortduren met een onderbreking van ongeveer één uur. Aan deze manifestatie wordt on der mee meeegwerkt door de Zeeuwse Komedie, die een eenakter ten tonele zal brengen en ook aan improvisatie zal enige aandacht wor den besteed. De damclub „Lamme- renburg" speelt een simultaan en geeft demonstraties. Philatelies laat delen van postzegelverzamelingen zien en er wordt aandacht geschon ken aan vrije expressie, zoals boet seren en schilderen. Hei Jxgi in ut bedoeling van de organisatoren om het publiek er he lemaal bij te trekken. In de boven zaal van het Scheldekwartier wor den door Shot '68 films gedraaid, waarbij men adviezen geeft aan be langstellenden. \s Middags is er tus sendoor nog een optreden vun het klein Vlissings Majoiettenpeleton in boerenkostuum, terwijl 's avonds het Groot Vlissings Majoreltenpeloton aanwezig is. Het doel van deze ma nifestatie is om de veren iginger dichter bij elkaar te brengen. Voor deze dag is er een vrije toegang. Op 2 april eri 1 mei zal eveneen- in het Scheldekwartier onder auspi ciën van de Stichting Culturele Ge- meensciiap Vlissingen een uitvoering worden gegeven met zang en mu ziek waarvan ondermeer wordt mee gewerkt door de volksdansgroep Vlissingen en de Vlissingse Turn vereniging onder leiding van de heer van de Sande. Onder de mede werkenden treffen wij onder anderen aan de Vlissingse Accordeon veren i- gingirtg ..Accordeola" en het Vlis singse Accordeonorkest „Scala", Christelijke Mandoline Vereni ging „Con Amore", de Mandoline- vereniging TOVIDO, Brassband „St. Caecilia", Muziekvereniging „Orida" klit Ritthem, Gemengde zangvereni ging „De Volksstem",, Souburgse Man n enkoor, Christelijke Zangvereni ging „Soli Deo Gloria" en nog vele ander. Deze beide concerten zijn in navolging van het vorige jaar, toen men met deze opzet is gestart en toen van een groot succes mocht worden gesproken.

Scheldebode | 1971 | | pagina 1