24 MAART OPENING MIRO KERKDIENSTEN het weten waard Futurum wasemkap met randafzuiging Raadsnotities KORT WELKE DOKTER IS THUIS? a IN VLISSINGEN OPPERVLAKTE 23.000 m2 HOOG WATER Elders in ons land MAATSCHAPPELIJK WERK IN VLISSINGEN Vlissingen Middelburg CULTVRELE AGENDA wmm Donderdag 4 maart 1971 DE SCHELDEBODE Zelfbedieningswarenhuis van A.H. in Vlissingen Op 24 maart a.s. wordt aan de Gildeweg te Vlissingen het eerste zelf bedieningswarenhuis van Albert Heyn geopend. Deze zelfbedings- warenhuizen verrazen momenteel in ons land onder de naam Miro N.V. Miro is een nieuwe naam voor een nieuw begrip. Men heeft deze naam bewust gekozen, omdat het woord kort is en gemakkelijk in het gehoor ligt. Dat welluidende, misschien wel wat „zuidelijk" aandoen de woordje Miro wordt binnenkort een nieuw begrip voor de Neder landse consument. De consument zal het leren ken nen als een voor hem gemakkelijk bereikbaar koopcentrum, waar hij in zijn eigen tempo, goed geïnformeerd maar volkomen vrij en zelfstandig kan kiezen uit een ruim assortiment van goederen. Deze Miro's, waarvan die in Vlissingen een totale opper vlakte van 23.000 m2 bestrijkt, wor. den niet als een keten van cash-and- carries, verbruikersmarkten of van and ere hier bekende warenhuisvor- men gelanceerd. Het Miroconcept is origineel en ontstond uit een zorg vuldige studie van de Nederlandse markt en van de wensen van de Nederlandse consument. Het ruime assortiment van het eerste Miro-warenhuis is de afgelo pen acht maanden samengesteld door elf inkoopafdelingen. Naast de 3000 artikelen van deze supermarkts omvat het Miro-assortiment nog eens 15.000 artikelen, zoals ondermeer autoaccessoires, een babyshop, cam- pingartikelen, drogisterij-parfume rie, grammofoonplaten, kleinmeube- len, radio-tv-electra, schoenen, speel goed, enz. Teveel om op te noemen, maar deze kleine greep uit het as sortiment bewijst wel, dat de consu ment voor al zijn inkopen hier te recht kan. Dit zelfbedieningswaren- huis is dan ook niet alleen voor de inwoners van Vlissingen gepland. Voor heel Walcheren en zelfs daar buiten wordt deze Miro-vestiging Vlissingen. Zaterdag 6 maart 1971. Doopsgezinde kerk, Vrijdomweg. Zevende Dags-Adventisten. Dienst te 9.15 uur; 10.15 uur bijbelstudie. R.-k. kerk te Vlissingen en Souburg. Parochiekerk Singel zaterdagavond 19 uur Gregoriaans Herenkoor, zon dag 10.30 uur Ned. Dameskoor, 12 en 19 uur. Bejaardentehuis „Ter Reede" vrijdagmorgen 9 uur, kapel St.-Josephziekenhuis zondag 9 uur, Kath. Mil. Tehuis zondag 9.30 uur, Emmanuelkerk Paauwenburg zater dagavond 19 uur, zondag 11 uur, St.- Martinuskerk Souburg zaterdaga vond 19 uur, zondag 10.15 en 17 uur. Hervormd Vlissingen. St.-Jacobs- kerk 10.30 uur ds. L. J. Alitena, 17 uur geen dienst; Johanneskerk 9.30 uur ds. H. J. Hemstede, vlootpredi- kant, 19 uur ds. M. J. de Jong, Koudekerke, jeugddienst; Emmanu elkerk 9.15 uur ds. L. J. Altena. Ver. van Vrijz. HervormdenRe monstranten. 10.45 uur ds. J. C. van den Berg. Chr. Geref. Kerk, Kasteelstraat. 9.30 en 17 uur ds. J. W. Maris. Pinksterkapel, Bellamypark. Dienst te 14.30 uur, woensdag te 19.30 uur. Hervormd Koudekerke. 10 uur ds. E. J. Kronenburg, Middelburg, 19 uur ds. J. Broeder, Ritthem, woens dag 10 maart 19.30 uur ds. M. J. de Jong. Geref. kerk te Breskens. 9.30 uur ds. W. J. Musch, 17 uur ds. L. Eringa, Tholen. Middelburg. Zaterdag 6 maart 1971. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat. 10-11 uur bijbelstudie, 11-12 uur bediening des woords. (Zevende D.-Adventisten). R.-k. kerk - parochiekerk H. Petrus en Paulus: zaterdag 19 uur, zondag 10.30 uur en 19 uur. Ontmoetings- kerk 8.30 uur. Zuiderbaken 10.30 uur. Domburg 10 uur. VAN GORP Donderdag 4 maart 6.4719.29, vrijdag 8.0120.50, zaterdag 9.31 22.15, zondag 7 11.0023.33. maan dag 8 12.08—00.00, dinsdag 9 0.29— 1.57, woensdag 10 1.12—13.34. een centrum. Het Miro-center be staat uit een groot formaat AH- SuperMarkt. Deze SuperMarkt heeft een specia-le afdeling Grootverpak king voor Horeca, pensions en parti culieren. Verder vindt de consument er een slijterij en een Miro-corner met 72 zitplaatsen. Het menu be staat uit dranken, gebak, snacks, soep en ijs, geserveerd op wegwerp- servies. Behalve de SuperMarkt, slijterij en Miro-comer is er ook het Miro-warenhuis, dat tweederde van de ruimte beslaat en een benzinesta tion met 10 pompen en een uurcapa- ciiteiit van 250 auto's. Het geheel opereert op basis van zelfbediening, met ieder een centrale afreken- plaats. De 18.000 artikelen zijn in principe massaal uitgebracht op ruim 1 km winkelstelling, waaron der 80 strekkende meters koel- en vriesruimte. „NON-FOOD" wordt in de Miro's het zwaartepunt en ook dat is eco nomisch logisch. De afgelopen 10 jaar is de behoefte aan duurzame en consumptiegoederen in ons land na melijk ruim twee maal zo sterk gestegen als die aan voedings- en genotmiddelen. De Miro's brengen de consument op een voor hem con- vemiënte wijze en plaats in aanra king met het steeds groeiend goe derenpakket waarvoor hij belang stelling heeft De zelfbediening is een dienst aan de klant en dus beslist géén service- beperking. Dit aspect, dat de Miro onderscheidt van het conventionele warenhuis, bomt de consument tege moet in zijn steeds sterker worden de behoefte aan een zelfstandige keus, alleen waar hij zélf mondelinge voorlichting wenst krijgt hij die, maar verder kijkt en keurt hij vol komen vrij. Voor de meeste artike len zal de erop aangebrachte zorg vuldige en eerlijke informatie vol doende zijn. Met goede groepering en presentatie vermijdt men het zoeken en dwalen waarom bepaétlde typen massadistributiecentra zo be rucht zijn. Er is veel gedaan aan bewegwijzering. Bovendien worden de artikelen volgens een duidelijk plan opge steld. De klant vindt b.v. alle gelijk soortige artikelen bij elkaar, van welk materiaal ze ook zijn. De zelf bediening houdt uiteraard niet in, dat de Mant moet sjouwen met zwa re of volumineuze artikelen. Hoewel de prijzen gebaseerd zijn op zelf meenemen, regelt men de bezorging desgevraagd via een betrouwbare vervoerder. De prijzen zijn duidelijk aangegeven en in principe „rond", d.w.z. geen moeilijk te definiëren en ietwat versluierde bedragen van 4,98 en 9,95, maar ronde, duidelijk herkenbare prijzen van 5,00 en 10,00 of 9,50. Misschien loopt Mi ro hier vooruit op het plan om de cent eventueel uit de roulatie te nemen. Prijsverschillen bij gelijk soortige produkten zullen duidelijk waarneembaar gekoppeld zijn aan kwaliteitsverschillen. Aan de "Miro-formule: Laagbouw, dienstverlenende sateliet-elementen, veel parkeerruimte en goede aan- en favoerwegen wordt vastgehouden, ook al vergt die formule pittige grondin- vesteringetn en ook valt het in de praktijk niet mee om op de optimale plaatsen die grond en bijbehorende bouwvergunningen los te krijgen. Zoals waarschijnlijk wel bekend heeft Albert Heijn (of Miro NV) in Purmerend nogal wat moeilijkheden te overwinnen alvorens daar de eer ste spa in de grond kan. Niet alleen uit ruimtenood hebben sommige ge meenten bezwaren geuit tegen Miro- vestiigingen in nieuwbouwwijken - men is ook bevreesd voor afzuiiging van koopkracht uit het centrum. Bij Miro gelooft men echter oprecht, dat een Miro veeleer kopers uit de om geving naar de gemeente van vesti ging zal lokken, die na hun bezoek aan het koopcentrum ongetwijfeld ook de binnenstad zullen intrekken met zijn speciaalzaken, horecabe drijven en bioscopen. Bij de vestiging op Walcheren, duidt het er al op dat men bij het projecteren van de Miro's niet be perkt tot de randstad en enkele andere grote bevolkingscentra, maar spreiding over het gehele land na streven. In september hoopt men in Maastricht de tweede vestiging te openen en wel in shopping-center „Brusselse Poort". Dit is een geslo ten ruimte met een totaal van 12.500 m2 winkelruimte over twee niveaus en een parkeerruimte voor 900 au to's. Miro heeft hier 5500 m2 ge huurd. Binnenkort begint in Leeu warden de bouw van de derde Miro, die men in 1972 hoopt te openen. Met deze Miro's hoopt men de klant ailles onder één dak te bieden en wat voor de huisvrouw zo be langrijk is, op alle afdelingen en dus ook in het benzinestation worden spaarzegels verkocht. Katholiek Maatschappelijk Cen trum Walcheren. Kantoor Leliënlaan 3, tel. 01184-4717; spreekuren, di wo. do. 9-10 uur; di. 20-21 uur. West-Souburg, Vrijburgstraat 17; ma. 14-15 uur; Paauwenburg, Troed- straweg 18: 1ste di. v. d. maand 9-10 uur. Humanitas, Schuitvaartgracht 89, teL 01184-3613, gpreekuur di 9-10 uur. Gemeentelijke Soc. Dienst, afd. maatschappelijk werk en bijstands verlening, Stadhuisplein 2, tel. 01184-5100, spreekuur ma. t.m. vr. 8.30-12.30 uur en 13.30-15 uur. Hervormde en gereformeerde dia conie: kantoor wijkgebouw 't Anker, kamer 3, Bonedijkestraat 161, teL 01184-4283; spreekuur ma. tm. vr. 8.30-9.30 uur; Paauwenburg: Louise de Colignyschool, A. Gogelweg, tel. 01184-6845, vr. 16.30-17.30 uur. Zaterdag 6 maart van O.OO tot en met 24 uur dokter Dekker, Badhuis straat 30, tel. 01184-2950. Zondag 7 maart van 0.00 tot en met 24 uur dokter Van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 01184-3459. Apotheek. Vanaf vrijdag 5 maart 18 uur tot en met vrijdag 12 maart 8.30 uur geopend apotheek J. H. Tan- Meijer, Scheldestraat 26, tel. 01184- 2025, overige apotheken 5-daagse werkweek. Verloskundige 6 en 7 maart mej. Van Gdnkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 01184-2775. Dierenarts: van 6-7 maart dokter J. Hoftijzer, Middelburg, tel. 01180- 3118. Tandarts: zaterdag 6 maart van 9-10 uur en zondag van 11-12 uur dokter Reddingkas, Badhuisstraat 11, tel. 01184-2481. Wijkverpleegster Oranje-Groene Kruis: zuster Geldof, Groen van Prinsterenlaan 116, Vlissingen, tel. 01184-3120. Wijkverpleegster Groene Kruis: zuster Van Sabben, Sotte- gemstraat 22, Vlissingen, ted. 01184- 2914. Huisartsen Amemuiden, Souburg en Nieuwlamd: zaterdag 6 en zondag 7 maart van 0.00 tot en met 24 uur Dokter Jansen wordt vervangen door: Dokter G. A. van Bockel, Kanaal straat 89, Oost-Souburg, telefoon 01183-1500. Afgelopen week kwam de ge meenteraad van VLISSINGEN weer bijeen in vergadering. De raad behandelde een aantal benoemingen en ontslagen. In het college van beheer Waterschap Weg schap Walcheren werd de heer Stam benoemd. Met ingang van 21 februari 1971 is eervol ontslag verleend aan me vrouw A. Vink-De Dreu, onderwij zeres in vaste dienst aan de openba re lagere Jacob Catsschool. De raad toonde zich verheugd over het voorlichtingsboekje „Kiezen en Delen". Het boekje geeft een inzicht in de democratische en staat kundige beginselen en wordt met een begeleidend schrijven aangebo den aan de jongekiezers. De raad verleende aan het collge van B. en W. een crediet van f 1000 voor. dit doel. De raad ging akkoord met het instellen van een vaste commissie van advies en bijstand voor zaken het toerisme en de detailhandel be treffende. In deze commissie werden een aantal deskundigen niet-raadsle- den gekozen. Bij de behandeling van de subsi- d ie-aanvraag van de Nederlandse Vereniging van Suikerzieken sprong het raadslid A. van der Maas (RPC) op de bres van deze vere niging door aan het college te stel len dat volgens hem een bedrag van 150 te laag is, mede gezien de tijd van inflatie waarin wij leven. Bo vendien moet een hoger bédrag niet zo bezwaarlijk zijn voor de grote gemeente Vlissingen, aldus de heer Van der Maas. De overige raadsle den gingen echter met dit voorstel niet mee, zodat een subsidie van 150 beschikbaar werd gesteld. De kogel is dan door de kerk. De plastic zakken, overal in ons land in opmars, gaan ook in onze gemeente een bekende verschijning worden. De raad besloot met uitzondering van de heer J. M. Bannink (D'66) tot invoering hiervan. Hoewel er in de verschillende raadscommissies over deze zaak uitvoerig is gespro ken, besteedde ook de voltallige ge meenteraad enige tijd aan dit agen dapunt. Zaterdag 6 maart van 0.00 tot en met 24 uur dokter mevr. Pel, Rou- aanse Kaai 11, teL 01180-2460; van zondag 7 maart van 0.00 tot en met 24 uur dokter Pel, Rouaanse Kaai 11, tel. 01180-2460. Apotheek: van vrijdag 5 maart tot en met vrijdag 12 maart 8.30 uur geopend apotheek L. v. d. Boogert. Korte Delft 12. Vrijdag 5 maart. 20 uur: Britannia Vlissingen, Concert door het Am sterdams Philharmonisch Orkest, OjLv. Anton Kersjes. Zaterdag 6 maart, 20 uur: Schelde kwartier Vlissingen, concert door de Kon. Harmonie „Ons Genoegen". Zaterdag 13 maart, 20 uur: Schel- dekwartier Vlissingen, Cabaret avond, te geven door Personeelsver eniging „De Schelde". Kon. Opera te Gent, Vrijdag 5 maart 20 uur: Manon Lescaut, zon dag 7 maart, 14.30 uur: Nacht in Venetië, 20 uur: Manon Lescaut. uiibiiiiibiiibiiiubiiiiibiiiiibiiiiii ■mm Futurum is een wasemkap uit Zweden, die daar in honderdduizen den keukenr is te vinden. We ont dekten hem ook in Nederland n.l. in de keukentoonzalen van Louwerse en De Priester N.V. te Middelburg en Breda. Hij zuigt niet, zoals andere wa- semkappen, af via een groot opper vlak boven de vier vuren van het fornuis. De afzuiging is geconcen treerd in drie sleuven: eentje links, eentje rechts en eentje vooraan. Er staat dus als het ware een lucht- scherm om de kookwalm. Deze me thode biedt een dubbel voordeel. De afzuigimg is meer geconcenr treerd, en daardoor sterker. Zo sterk in stand 2, dat door het openzetten van de keukendeur de lucht in een aangrenzend vertrek kan worden ververst zonder ramen te openen, tocht te veroorzaken of verkouden te worden. Het tweede voordeel is niet min der belangrijk: de huisvrouw heeft aan de Futurum minder schoonma ken j. Geen talloze roostergaatjes; geen filters te vernieuwen. Er is slechts een kunststof schaal, die eenvoudig is te verwijderen en on der heet water wordt schoonge spoeld. De praktisch geruisloze ven tilator is speciaal voor Futurum ge construeerd. De Futurum is zojuist verschenen in een nieuwe, moderne vorm, be diend door drie druk toetsen: potten kijker, normale en sterke afzuiging. Deze wasemkap kan Ln iedere keuken gemakkelijk worden toege past en lijkt ons daarom thuis te horen op het verlanglijstje van iede re vrouw des huizes! Op zaterdag 13 maart zal dn „de Zwaan" te Oost-Souburg een jeugd centrum worden geopend, dat eerder gehuisvest was in het z.g. jeugddorp aan de Padweg. Daar de gemeente Vlissingen hier andere bestemmin gen voor had, beeft men om moeten zien naar iets anders en dat is dus inmiddels gevonden. Op de ope ningsdag hebben alle kinderen tot plm. 14 jaar 's middags toegang tot de Fancy-Fair met een verloting en 's avonds is het jeugdcafé geopend waar in de grote zaal de groep „Bridge" optreedt. Enige dagen geleden werd in het Dienstencentrum Bacbtempoorte te Oost-Souburg voor de eerste maal met eigen apparatuur de fi'lm ver toond „Een reis naar de zon". Voor afgaande aan de vertoning werd in aanwezigheid van de wethouders ChJ. Gillissen Verschage en F.G. Smit, alsmede de heer van Aartsen namens de Algemene Bank Neder land N.V., door de voorzitter van de stichting Bachtenpoorte enige aan dacht geschonken aan dit heugelijke feit. Na afloop van de middag was iedereen het er wel over eens dat het filmapparaat een uitzonderlijk goede bestemming gevonden had. We hopen dat de bejaarden nog vele prettige middagen tegemoet zullen gaan. Op de Hiswa-tenitoonstelling, die gehouden wordt van 5 tot en met 14 maart in het RAI-compLex te Am sterdam, zal ook een stand ingericht worden voor informatie over het Veerse Meer. Dit heeft het bestuur van het recreatieschap „Het Veerse Meer" besloten, omdat het in april tien jaar geleden zal zijn, dat de laatste caisson in het Veerse Gat werd gevaren, zodat het Veerse Meer een feit werd. Volende week wordt in het vere nigingsgebouw van de Nederlands Hervormde Gemeente te Nieuw- en Sint-Joostland een gemeen tea vond gehouden, die begint om half acht. Ds. H.M. Strating uit Goes zal op deze avond aanwezig zijn om een film te vertonen die als titel draagt: In de ban van het gebeuren. Onder werp van deze avond is: Heeft de Gemeente van Jezus Christus ook zorgen over rook en zijn gevolgen? In de Hervormde Kerk te Arne- muiden zal morgen een vergadering worden gehouden van de stichting „In de rechte straat". Deze stichting die 10 jaar geleden is opgericht door Ds. Hegger, was oorspronkelijk be doeld om priesters op te vangen, die waren afgestapt van de Katholieke Kerk. Maar door de jaren heen is het werk met nog allerlei andere dingen uitgebreid. Op deze avond1 zal Ds. H.G. Heer uit Velp spre ken over het onderwerp: „Mijn weg naar het Licht" Hierover is ook een boek verschenen met dezelfde titel van Ds. Hegger, dat deze avond ook te koop is. Muzikale medewerking wordt verleend door de Arnemui- dense zangvereniging Lofstem, die enkele Liederen ten gehore zal bren gen. De avond wordt geopend door Ds. J van Amstel uit Middelburg en de avond zal worden besloten door Ds. G. Post. Ds. Hegger zal in de pauze vragen beantwoorden, die schriftelijk ingediend kunnen wor den. Aanvang van de avond is ge steld op half acht en voor iedereen toegankelijk. In Breskens vierden de heer en mevrouw Valk-Keymel de dag, waarop zij 40 jaar gehuwd waren. Eveneens in Breskens bestond op dezelfde dag het hotel-restaurant ..Het wapen van Zeeland" 40 jaar Het Katholieke Vrouwengilde af deling Vlissingen hield een dezer dagen een bijeenkomst, waartoe be halve de eigen leden, ook de dames van het N.K.V. en het vrouwengilde afdeling Souburg waren uitgenodigd. De presidente verwelkomde een 50- taï dames, waarna zij het woord gat aan de Vlissingse huisarts E. Kant. die een inleiding hield over abortus. In groepsverband werd daarna ge- discusseerd over een drietal hoofd punten. Bij elke groep fungeerde een dame als gespreksleidster, die daarna verslag uitbracht van de me ningen uit haar groep. Ds. van de Riet bundelde alle uitslagen tot een overzichtelijk geheel. Hierna werden BBMBBaBHBnBBBnMBMBBainBMBailiaBtBI «■«IBlIllBlIlllBlIlllBlllllBUIIIBIIlllBIIIBBOIllBillliBUiaBIIIIIBlllllBlllliBlIlilBlIlliBlIHlBlIlllBiiaWMi'^IUiflliBwMaüÜ'UBliii nog vele vragen gesteld, waaruit duidelijk bleek dat er algemeen be hoefte aan bestaat om met elkaar over dit en mogelijk andere onder werpen te praten. De volgende bij eenkomst wordt gehouden op 17 maart in hotel Maldegem. Mej. Bey- ens zal dan dia's vertonen over Rome. Rome. Het Scheldekwartder te Vlissingen wordt de eerstvolgende zaterdagen weer druk bezet. Op 6 maart geeft de Koninklijke Harmonie „Ons Ge noegen" haar jaarlijkse uitvoering. De Jeugd Deltaband zal het pro gramma openen, waarna vervolgd wordt door de blokfluitgroep en jeugd harmonie. De grote harmonie en de Deltaband besluiten de avond. Na al deze muziek gaan de groepen de instrumenten op zij zet ten om te genieten en om te gaan dansen op muziek van de Mini Big Band „The Variations" o.l.v. J.C. de Boo van Uyen. 's Middags krijgt het Vlissingse Scheldekwartier de kinderen van de Vlissingse speeltuinverenigingen op bezoek voor het vieren van hun jaarlijkse feest. Het bestuur hoopt zo'n 750 mensen te verwelkomen. Op 13, 20 en 27 maart wordt in het Scheldekwartier te Vlissingen een cabaret en variété-programma ge presenteerd voor de leden van de personeelsvereniging van de Konink lijke Maatschappij „De Schelde". Aan dit programma wordt meege werkt door Jack Reinders, John Woodhouse, The Berlunsons, Anneke Grönloh en Don William. De muzi kale leiding komt van het trio Theo Kops. Na afloop is er gelegenheid tot dansen. vB.iiB.. B B a B B: B.M B

Scheldebode | 1971 | | pagina 3