REIMERSWAAL KRUININGEN Blijven TOBBEN? NEE! Direkt INRUILEN JA! IOe KAPELLE LANGS DE STRAAT INGEZONDEN STUKKEN Predikbeurt TWEEDE BLAD 26 FEBRUARI '71 Raadsvergadering. Met de stemmen van de frakties van KVP en CHU tegen besloot de raad der gemeente Reimerswaal in haar openba re raadszitting, welke in het voormalige gemeentehuis der gemeente Yerseke ge houden werd, in beroep te gaan bij de Kroon tegen het besluit van de staats secretaris van onderwijs en wetenschap pen. Dit besluit bepaalde dat het be drag per leerling voor het jaar 1970 voor de r.-k. lagere school te Rilland, in verband met bijzondere omstandighe den, hoger zou worden gesteld, dan het bedrag per leerling gelden binnen de ge meente Reimerswaal. Het KVP-lid dhr. C. S. Coremans, die tevens secretaris is van de r.-k. lagere school van Rilland, kon zich geenszins verenigen met de handelwijze van b. en w. Het bedrag per leerling over 1970 was voor de ge meente Reimerswaal vastgesteld op 125,26. Gezien het feit dat het school bestuur dit bedrag niet acceptabel acht te, heeft men de staatssecretaris om een hoger bedrag gevraagd. Hierop is, tegen het advies van het college van b. en w. in, gunstig beschikt. Het bedrag werd 147,40. Het schoolbestuur had op een nog hoger bedrag gemikt. De staatssecretaris meende echter met dit bedrag te kunnen volstaan. Dhr. Core mans vond het een kwalijke zaak dat b. en w. er meenden goed aan te doen de instandhoudingskosten van 't school gebouw terug te brengen van 1150, op 750,terwijl het bedrag voor on derhoud en meubilair van 50,— z.i. ri dicuul is. Dhr. J. Lako, woordvoerder namens de CHU-fraktie, kon zich vol ledig verenigen met het standpunt van de woordvoerder der KVP. Ook hij vond de begroting van gemeentewege bijzon der aan de krappe kant. Het argument van b. en w. is dat het schoolgebouw nagenoeg geheel nieuw is. Voorheen kon men volstaan met 'n bedrag van 109,67 per leerling, terwijl nu ineens een be drag van 125,26 niet meer toereikend blijkt te zijn. Dhr. Don van de SGP, een groot voorstander van het bijzonder onderwijs, toonde zich deze avond wel bijzonder timide. Hij had als het ware geen mening en laat deze thans vor men door de Kroon. Als de r.-k. school in het gelijk wordt gesteld, aldus deze spreker, dan moeten de besturen van de andere scholen hieruit hun conclusies maar trekken. Besloten werd tot de aanschaf van een TV-ontvanger, een elektrische naaimachine en een band recorder met koptelefoons voor de o.l. sohool te Krabbendijke. De SGP-fraktie stemde tegen de aanschaf van een TV. Ook werd niet begrepen waarom b. en w. van het verzoeklijst je van het school bestuur de stencilmachine had afge voerd. Dhm. J. Griep (WD) en E. A. Suy (KVP) vonden het een vreemde zaak en meenden dat een stencilmachine tot de elementaire behoeften van een modern geoutilleerde school behoort. B. en w. waren het er wel mee eens, doch gezien de financiële situatie, dienden prioriteiten te worden gesteld. Met de frakties van KVP en CHU tegen besloot de raad uit de gemeenschappelijke re geling ter behartiging van de belangen van het voortgezet onderwijs te treden. Dansavond. A.s. zaterdag 27 februari wordt in ,,Ons Dorpshuis" weer een dansavond gehouden. De groepen Big Wheel en Easy Grazz zullen hierbij de muzikale medewerking verlenen. Big Wheel, die vooral bekendheid oogstte door het top- 40 succes ,,If I stay too long" zal af wisselend met Easy Grazz optreden. De Kruiningse formatie, die bestaat uit Piet Leendertse, drums, Dick Quaak, solo gitaar, Otto de Vente, slag-gitaar, Jan Bom, bas-gitaar, Peter Polderman, viool en Kees van Vredegem, zang, zal het publiek met een repertoire, dat o.a. be staat uit heavy-muziek en rock num mers, beslist de mogelijkheid tot dansen bieden. Daarom zal dit festijn voor ieder beslist de moeite waard zijn om mee te maken. Schaken. Dinsdagavond moesten beide achttal len van onze schaakvereniging De Zwar te Dame een competitiewedstrijd spelen, tegen resp. Kamperland en Goes HI. De uitslagen waren: D.Z.D. IKamperland: W. Zuydweg M. Westerweele 01; W. KarelseG. Heyboer 0—1; L. Poley—J. Blanken- burgh 0—1; J. Karelse—K. Noordhoek 10; B. CokJ. Balkenende 10; J. W. HasmanP. Zwemer J. van OostenL. Kole 10; C. KriekaardA. Zwemer 10. Totale uitslag 4%3%. D.Z.D. nGoes ni: Harry v. Iwaar- denD. Antheunisse 01; Y. Kuipers W. v. d. Pol y2; J. QuakkelaarJ. P. Sturm 01; Thijs van IwaardenR. van Hemert 10; A. v. d. BroekeH. Mooy 10; J. P. A. StevenseJ. M. Dekker 0—1; M. van Gastel—B. Seelt 10; L. KomejanC. Pleijte 01. To tale uitslag 3%4%. Oprichting van de ver. Peuterspeelzaal. Woensdag 24 februari j.l. werd er on der zeer grote belangstelling een Peu terspeelzaal opgericht. Aanmelden van uw peuter kan nog t/m 10 maart a.s. bij de volgende adressen: Mevr. M. C. van Laer-Stevense, Markt 11, tel. 1443; mevr. Fokke-de Jonge, D. J. Bolmstraat; mevr. A. Jeroense-Biemans, Oosthaven- dijk, 22, Hansweert, tel. 1882 en mevr. E. A. van Overbeeke-Everaers, Albert Schweitzerstraat 18, tel. 1805. De kos ten bedragen 2,per morgen per kind 10,inleggeld. Voetbal. Kruiningen I heeft zaterdag beslag gelegd op beide punten. Met 41 werd S.N.W.K. verslagen. Het was H. v. d. Pas die de scoore opende. Het werd hierna gelijk, wat ook de ruststand werd. Na de rust was het F. Krombeen die op schitterende wijze Kruiningen aan een 21 voorsprong hielp, uit een goede voorzet van G. Burgel. Met nog twee doelpunten van Jac. Blok werd de 41 eindstand bereikt. Ook Kruiningen II wist beslag te leggen op beide punten. Ze wonnen met 43 van Kapelle IV. Kruiningen III speelde een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Wemeldinge III en verloor met 43, na met 31 te hebben voorgestaan. Kruiningen IV ver loor eervol met 30 van Apollo HL Voor zaterdag staat voor Kruiningen I de thuiswedstrijd tegen Wemeldinge II op het programma. Daar is nog wat goed tegen te maken (uit werd met 10 verloren). Het tweede speelt tegen Schore II. Ook dit is een thuiswedstrijd. Voor het derde zal getracht worden een tegenstander te vinden voor een vriend schappelijke wedstrijd, daar zij opnieuw vrij zijn. Het vierde speelt ook al thuis en wel tegen Rillandia III. De A-junio ren gaan op bezoek bij Kloetinge A I. Zowel B I als B II zijn vrij. voor 'n moderne PFAFF zig-zag lichtgewicht naaimachine. Direkt doen, 't wordt al leen maar duurder WEEKENDDIENST DOKTOREN Voor het weekeinde van 27 februari wordt de doktersdienst voor de dorpen Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde waargenomen door dokter G. J. Noome te Krabbendij ke, tel. (01134) 1444. Hulpcentrum Noord- en Midden-Zee land, tel. (01100) 4444. NAAIMACHINEHUIS Korte Meestraat 17 BERGEN OP ZOOM Tel. 01640-35878 Papegaaistraat 4 GOES Tel. 01100-4187 Uitvoering gymnastiekvereniging. Zaterdag 20 februari j.l beleefde Kruiningen een zeer geslaagde uitvoe ring van haar aktieve gymnastiekver eniging K.W.V. Het programma was zo samengesteld, dat iedere leeftijdsgroep 2 keer op het podium kwam te staan. De kleintjes stalen de harten door hun optreden. De „nachtpartij", de gemas kerde meisjes met pyama achterste vo ren aan, brachten hun oefeningen erg leuk. De bejaarden-trimles was verma kelijk. De meisjes waren verkleed als wat oudere echtparen. De trimies begon langzaam maar het tempo werd wel ho ger opgevoerd. Om precies half elf was de huldiging van dhr. M. Pieterse, wel ke 50 jaar lid was van de gymnastiek vereniging en hiervan ook vele jaren voorzitter. Dhr. en mevr. Pieterse wer den toegesproken door mevr. Sinke-van Nieuwenhuijzen. Zij bood een cadeau aan namens de gymnastiekvereniging. Mevr. Pieterse werd in de bloemetjes gezet. Dhr. J. Nieuwenhuijse, wethouder van Reimerswaal, sprak de jubilaris ook zeer* hartelijk toe en wenste dat de vereni ging nog lang mag bestaan onder de stuwende leiding van dhr. Pieterse. Na al deze woorden kwam zeer onverwacht de boerenkapel binnen. Zij brachten er meteen een opgewonden stemming in. Tot slot werd het bondslied gezongen. Ouderavond kleuterschool „De Berg". Dinsdag 23 februari j.l. was er de jaarlijkse ouderavond van kleuterschool „De Berg". Dhr. Saaman opende de ver gadering en heette iedereen welkom. Hij betreurde het dat er zo weinig ouders waren. Mevr. Boogert-Felius las de no tulen voor van het jaar 1970. De ouder commissie is uitgebreid met 2 leden, dhr. Rottier en mevr. Munnik. De hoofd leidster mej. De Looff deed enkele me dedelingen omtrent het schooljaar 1970. Tijdens de rondvraag werden er nog enkele vragen gesteld. Na de pauze werd een leuke film en dia's vertoond. Daarna was het werk van de kinderen te bezichtigen. Maar er zat nog een ad dertje onder het gras, want, deelde mej. De Looff mee, het zou wel leuk zijn als de ouders zelf eens wat „werkjes" gin gen maken in de klas van hun kind. Iedereen schrok er wel even van maar men ging mee met de betreffende juf frouw naar de klas. Het thema van de „kleuters" voor de tentoonstelling was „Dikkertje Dap". De dames en heren togen aan het werk en werkelijk, er kwamen kunstwerken en artistieke Dik kertje Dapjes en giraffen tevoorschijn. De leuke avond werd besloten met het werk van de kleuters te bezichtigen. Al le lof voor de leiding en het bestuur van kleuterschool „De Berg". Ollah discussie-avond. Vrijdagavond 26 februari om 20.00 uur zal er in de Vroone een discussie-avond gehouden worden over de wel of niet afsluiting van de Oosterschelde, onder voorzitterschap van dhr. Balkenende. Uitgenodigd als Oosterscheldeforum zijn de volgende deskundigen: 1. De heer Lockef eer, voorzitter van de Zevibel (Zeeuwse Vereniging voor Visserij Belangen). 2. Ir. Loeff, medewerker studiegroep Oosterschelde. 3. De heer Verwijs, oester- en mossel kweker. 4. Dr. Vaas, Directeur Instituut Delta Onderzoek. 5. Mr. Pijl Hogeweg, burgemeester van Reimerswaal. 6. De heer Viergever, T.H. student. 7. Ir. W. de Beyl, Directeur Provinciale Waterstaat. VALENTUN BEBOET De grof gebouwde bonk voor het wan kele hekje moest een fijn besnaarde blanke ziel bezitten, want volgens de openhartige dagvaarding had hij zich gelijk een vlindertje ontpopt tot een an dere gedaante. De officier mocht dan wel spreken van bedrog en misleiding, mogelijk met de opzet tot kastijding, maar dat laatste was nog helemaal niet bewezen en het nobele streven naar een betere levenswandel in monnikspij juist wel. Nu stond de Capucijner, die geen Ca- pucijner was, zonder bruine pij maar nog met volle bruine baard terecht voor de politierechter. Niet omdat hij weder rechtelijk barrevoets gegaan was, want dat verbiedt onze wet niet, maar omdat hij met boomtakken een bevallige, doch volgens hem aanvallige, juffrouw zou hebben gedreigd, geslagen en daardoor pijnlijk had aangedaan. „Zij had op m'n tenen getrapt,, sprak de pseudo-monnik, „op m'n blote!" En hij keek verongelijkt alsof er heilig schennis was gepleegd. „Als u uw schoenen had aangehou den, had u er niets van gevoeld", dacht de rechter. „Ik moest toch wel met m'n blote... en 'twas nog hardstikke koud en nat ook. 'k Heb er een lelijke griep van ge kregen". „Moest?" verwonderde de officier zich. „Had iemand u opgedragen dat pak aan te trekken?" „Met carnaval hoeft er niemand een ander pakkie aan te trekken, en tóch doen ze 't..." „Ho ho", riep de officier. ,,'tWas nog lang geen carnaval!" en hij bladerde in de stukken om de juiste datum te vin den. „Jawel, voor ons wel. Kijk u maar in de coffiecaatsie van de vereniging, 't Is een carnavalsvereniging en we benne er allebei lid van". „Ik niet", zeiden officier en rechter tegelijk, maar die bedoelde hij niet. „Ml'n meissie". „O, en omdat het uw meisje was, ging u haar slaan". „Nee, omdatte ze me op de tenen trapte. Expres. En modatte ze me wèg wou hebben. Omdatte ze met z'n tweeën waren, wat ik niet zien mocht". „O..., dus daarom had u zich ver momd..." „Néé!" riep de getergde ex-Capucij- ner met ongepaste stemverheffing. „We hadden ons allemaó.1 verkleed. 'tWas een feestje van de carnavalsvereniging als voorlopertje op 't grote carnaval. Maar toen ik m'n eigen meissie einde lijk ontdekt in een verpleegstersgedoe tje, zat die d'r buurjongen te zoenen en toen ik daar wat van zee, stoof ze op me af en begon me te meppen en te trappen". „Datis uw lezing dus van het gebeur de, maar de getuige verklaarde daarnet dat ze bezig was met een mond-op- mond-beademing omdat haar buurjon gen was flauwgevallen..." hernam de politierechter. „Die was net zo flauw als u nou". „O, dus u constateerde dat die jon gen niet was flauwgevallen. Maar hij had toch zijn ogen dicht. Dat verklaren hier twee getuigen". „Van genot, ja. Als u zoent doet u toch ook uw ogen dicht, zeker?" De rechter moest het geproest in de zaal weghameren. „Dat is allemaal niet terzake. Het gaat er om wat u deed. U bent de zaal uitgelopen, hebt takken van een boom gesneden en bent gaan slaan". „Welnee, edelachtbare. Ik had bloe men bij me voor haar. En die bos heb ik haar toen gegeven!" „Tèkken staat hier in de dagvaar ding". „Stélen met bloemen er aan". Na veel heen en weer gepraat en na vraag bij de politieman die het verbaal had geschreven, werden de bloemen om schreven als katjes, die de verdachte voor de aanvang van het feest had ge plukt uit de tuin van... de buurjongen. „Dus moet er nog en vervolging ko men wegens diefstal", dreigde de offi cier. „Welja, dan mag u hier iedereen en u zelf ook vervolgen voor alle appel tjes die we wel eens bij een buurman uit de boomgaard haalden!" riep de ver dachte. „Terzake", hamerde de rechter. „U hebt haar geslagen met die wilgetak- ken. Of er wel of geen katjes aan zaten is hier niet in 't geding". Er ontbrandde een nieuw twistge sprek over de manier waarop bloemen door verliefde jongelingen aan hun aan gebedene werden overhandigd. De ge tuigen gebruikten hiervoor verschillen de uitdrukkingen, waarvan we onthiel den: toegeworpen, in 't gezicht gesme ten en met kracht op 't hoofd geslagen. „Maar ik kwam toch als Valentijn!" galmde de gewezen Capucijner. „Ik zou een bloemenhulde brengen aan degene die dat het meest verdiende, zoals Va lentijn altijd doet en..." „Maar Valentijn steelt die bloemen niet, slaat er de uitverkorene niet mee en staat er niet omheen te draaien!" ,Goed, goed, ik heb haar die bloemen wat ongelukkig in 't gezicht geduwd misschien, maar dat kwam omdat ze me op m'n tenen trapte. Ze wilde niet dat ik haar zag met die knaap, maar ik wilde juist goed doen. Ik kwam als Valentijn een boeket bloemen aanbieden en dat mislukte door dat loeder..." Daarmee achtte de rechter de snode daad van Valentijn bewezen. Waarmee in ons land de eerste bloemenhulde van een goed bedoelde Valenten werd be straft met vijf en twintig gulden. Een goede les voor volgende Valentijns: ga nooit barrevoets naar uw beminde... (Nadruk verboden) d' ARGENTY OUWEHANDS AQUARIUM NADERT ZIJN VOLTOOnNG Onder leiding van de heer Lambertus Radema, een man die meer dan 35 jaar tussen vissen en dieren leeft, wordt Ouwehands Aquarium gereconstrueerd. Waren het vorig jaar de bassins met koraalduivels en het grote voor de sid deralen die verbouwd werden, nu heeft hij 18 kleine aquariumbakken gesloopt om er 8 grote tropische zeewaterbakken van te maken. Hierin komen o.a. zee paardjes, alle soorten zeeanemonen, zee sterren en kokerwormen, kreeften, lan- gousten, inktvissen en cyloinderrozen. Daarmee is het aquarium totaal ver nieuwd, waaraan de heer Radema twee jaar gewerkt heeft. Een andere wens van hem gaat eveneens in vervulling, een quarantaine voor pas geïmporteerde vissen en een serie kweekbakken voor planten en vissen, zodat zij voor een groot deel selfsupporting wordt. Met dat al heeft Ouwehands Dierenpark een ju weel van een aquarium gekregen, waar op zeer veel liefhebbers zullen afkomen. HELMEN VERPLICHT Zoals vrijwel elk wezen op aarde ge boren wordt, afhankelijk en hulpeloos, zo zijn ook de helmcasuarissen in Ouwe hands Dierenpark jong en nog niet toe gerust met de voor hen geëigende be schermingsmiddelen. Daar waar hun helm behoort te zitten (zij ontlenen hun naam toch aan de helm) bevindt zich nu nog een smalle gleuf. Ook de voor helmcasuarissen karakteristieke kale vleugelpennen, waarmee zij him lichaam beschermen tijdens 't rennen door dich te bossen, ontbreken nog. Een derde wapen, een nagel, zó scherp dat hier mee takken kunnen worden afgesneden of een tegenstander opengehaald, is nog niet aanwezig. Hoewel zij bij Ouwehand deze wapens wel niet direkt behoeven te gebruiken, zijn zij wel aan hun stand verplicht een helm te dragen. Een re gelmatige bezoeker zal de helm zien groeien. VAN BELASTINGEN GESPROKEN In Duitsland weet men ook wat be lasting is. De Bond van Belastingbeta lers in de Bondsrepubliek heeft uitgere kend hoe het zit met de indirecte be lastingen. Zij kwam daarbij tot verbijs terende cijfers. Tel maar mee. Van elke mark, uitgegeven voor koffie, krijgt de staat 36 pfennig: opbrengst per jaar 1,132 miljard. Van elk glas bier krijgt de staat 3 pfennig: opbrengst per jaar 1,179 miljard. Van elke mark, uitgege ven voor sigaretten krijgt de staat 59,4 pfennig: opbrengst per jaar 6,233 mil jard. Twintig gloeilampen kosten de Duitser 30 markt waarvan 3 mark voor de staat: jaarlijkse opbrengst 89,2 mil joen. Voor iedere fles sect betaalt de Duitser 1,5 mark belasting: opbrengst per jaar 214,2 miljoen. Op ieder pond suiker ligt een belasting van 3 pfennig: opbrengst per jaar 112,6 miljoen. Tien liter benzine kost in Duitsland 5,5 mark, waarvan 3,5 mark voor de staat: jaar lijkse opbrengst... 10,061 miljard. Van iedere pond zout krijgt de staat 6 pfen nig: jaaropbrengst 40,8 miljoen. Van iedere verkochte fles sterke drank krijgt de staat 3,20 mark: jaarlijkse opbrengst 2,14 miljard. En om deze 22 miljard „on merkbare belastingen" nog af te ronden betaalt ook de Duitser uiteraard zijn B.T.W.... (CONSU) (Buiten verantwoording der Redactie) Wordt wakker, gij slapende Zeeuwen! Laat uw stem toch horen, Nu Waterstaat ons gaat vermoren! Als zij de Scheldedam willen bouwen, Het zal hun later toch berouwen. Immers het wordt geen Zeeuwse meer, Maar Zeeuws riool zonder meer! Beste Zeeuw, ben je daar tegen? Dan niet langer meer gezwegen! Zeeuwen, laat ons toch nog geloven In het „ik worstel en kom boven"! Blijf toch protesteren Tegen de Waterstaatsberen, Want als de Schelde is gesloten Gaat alles naar de kloten. Dan gaan de vissen dood, Dus weg sportvissers brood; De recreatie gaat er ook aan, Waar moeten de middenstanders dan [van bestaan? En daarom Waterstaat die ons besluipt, Hoop ik dat u worstelt en verzuipt, Want gaan ze de Oosterschelde sluiten, Kunnen we naar gezondheid fluiten. C. HARTHOORN DANK Bijzonder getroffen door de vele en spontane giften en reakties welke wij als aktie groep „Oosterschelde open" mochten ontvangen, zeggen wij alle ge vers hartelijk dank hiervoor. Tevens is het voor ons een bewijs, dat heel veel mensen de ernst van de lucht en waterverontreiniging, voor ons en onze kinderen, gaan inzien, en er wat aan willen doen. Het is voor ons een stimulans om op de ingeslagen weg door te gaan. Mogen wij de mensen, die hebben toe gezegd hun bijdrage te zullen storten op onze rekening bij de Bank van Zee land te Yerseke, en dit nog niet hebben gedaan, verzoeken: Doe het a.u.b. nog even. Bij voorbaat onze dank. Mensen die mee willen werken, u bent welkom, geef u op. Bel even (01131) 1881. Getekend Aktie groep Oosterschelde open (Naam en adres bij de redaktie bekend) AGENDA In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties him hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381 YERSEKE Vrijdag 26 februari: Oefen- en demon stratie-avond E.H.B.O. - Verenigings gebouw „De Haven", 8 uur. WEMELDINGE Zaterdag 27 februari: Dansavond Disko- teek 'De Kennulclub'. - Kerkelijk Cen trum, 19.30 uur. HANSWEERT Zondag 28 februari: Vergadering K.V.P. afdeling Hansweert. - Zaal „Thalia", 19«.30 uur. KRABBENDIJKE Zaterdag 27 februari: Instuif onder het motto „Avondje Parijs", voor de jeugd vanaf 15 jaar. Entree 2, Van 1824 februari 1971 YERSEKE. Geboren: Marlijn, dv. Joost Arie Jacob van der Have en Neeltje Boone; Pamela, dv. Jan Bart en Regina de Vries; Anthonia Maria, dv. Jan Ma- rinus Fraanje en Johanna Wilhelmina NPekaar; Shirly, dv. John Gerardus van der Schoot en Martina Batenburg. Ondertrouwd: Frans Jacobus Sander- se, 23 j. en Antje Maaike Poldervaart, 20 j. KRUININGEN. Geboren: Jannetje Abrina, dv. Adriaan Jan Geuze en Cor nelia Johanna Blok. HANSWEEftT. Ondertrouwd: Johannes Ausum, 27 j. en Doreen Nancy Dow- ling, 32 j. Getrouwd: Herbert Jakob Eckel, 30 j. te Wetzldr in Duitsland en Adriana Catharina Maria van de Pas, 24 j. RILLAND-BATH. Geboren: Hendrikus Franciscus, zv. Petrus Anthonius van Osta en Adriana Elisabeth van Rijsber- gen. WAARDE. Geboren: Hubregt Johannes, zv. Johannes Albert Becht en Lena Jan netje Klaziria van Zweden. Getrouwd: Hendrik Jeroon Schrier, 33 j. en Helena Antoinette Verreij, 32 j. Y erseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Kloosterman, Goes. Jeugd dienst. 2.30 uur: DS. A. J. de Bue. GerefKerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. J. Terlaak. Vr$e Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gemeente 9.30 en 6.30 uur: Ds. Chr. v. d. Poel. 2.30 uur: Leesdienst. GeréfGem. in Nederland Langeville 31 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Zaterdagavond 19.15 uur. Zondagmorgen 9.00 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Majoor S. J. Eikenaar. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 Uur: Ds. K. Venema. Geref. Kerk 9 uur: Ds. B. Slingerland, Goes. 2.30 uur: Ds. J. Noordhof. Vrije Evang. Gemeente 10 uur: Ds. G. van Bruggen. 5 u.: GezinSdienst. Ds. G. van Bruggen. Geref. Gemeente 10 en 4.30 Uur: Leesdienst. Woensdag 3 maart, 19.30 uur: Ds. Chr. v. d. Poel, Yerseke. Bev. ambtsdragers. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 uur: Dhr. M. Allewijn, Middelburg. 10.30 uur: Ds. A. J. de Bue, Yerseke. Geref. Kerk 10 en 2.30 Uur: Ds. J. van der Molen. Geref. Gemeente 9>.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) &.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Hansweert Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. van der Lelie. R.K. Kerk Zaterdagavond 18.00 uur. Zondagmorgen 8 en 10.30 uur. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. W. L. Dekker. V.m. Herv.-Geref. dienst. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrge Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: De heer J. Mollema. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. H. M. Strating, Goes. Jeugddienst m.m.v. Beth Cherum Singers 5 uur: Ds. A. J. de Bue, Yerseke. Geref. Kerk 10 uur: Ds. J. Koolstra, Roosendaal. 15.45 uur: Ds. P. Wamelink, legerpredi- kant te Middelburg. Geref. Gemeente 9.30 2 en 6 uur: Leesdienst. W aarde Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. Poldervaart, Schore. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst.

Scheldebode | 1971 | | pagina 5